Opnieuw A.S.C.-L.F.C. Woensdag 29 Mei TELEGRAM VAN PRINS EN PRINSES AAN DEN ZWITSERSCHEN BONDSRAAD. Prinses Juliana en Prins Bernhard heb ben het volgende telegram aan den Zwit- serschen Bondsraad gezonden: „Op het oogenblik, waarop wij uw mooi en gastvrij land verlaten, willen wij u hartelijk danken voor de buitengewoon ..hartelijke ontvangst, die ons door u en het Zwitsersche volk werd bereid. De herinnering aan ons verblijf in Zwit serland zal onuitwischbaar in onze gedach ten blijven." Thans goede kans voor de Oeel-Zwarten Bananen uit West-Indië. In de Rotterdam- sche haven is het eerste schip met West. Indisohe bananen aangekomen. Het wordt gelost door militairen en vrijwilligers. Bioscopen Casino: In de film ..Drama in Sjanghai" ontwikkelt zich uit een der raakpunten van boven- en onderwereld het mondaine cabaret een verhaal var. intrige, sluwheid en geraffineerde valschheid, waarbij het karakter der Chineezen en de sfeer van dege Oostersche havenstad hun bijzonder 'accent doen gelden. Dat Franschen realisten zijn is aan een ieder bekend en dat ze in hun films het leven en het karakter der menschcn met zijn goede en kwade kanten onverbloemd weergeven is soms hun groote verdienste, doch wanneer men deze film gezien heeft ontkomt men niet aan het ge voel van door rommige scenes werkelijk beleedigd te worden. Het verhaal is niet nieuw, zij het dan dat er altijd variaties op te vinden zijn en gevonden worden. Als in deze film de regisseur niet meermalen het verhaal had willen stuwen door z.g. con trast werking dan zou het ons niet zóó zeer opgevallen zijn. dat hij hier meerdere malen slechts ten deele in slaagde. We hebben hiervan betere voorbeelden gezien (film varieté-artisten). Al met al een film, welke we moeten voorbehouden voor minstens 18 jarigen. Hex. Leven in de brouwerij". George Formby in een van de bekende klucht- films, die trouwens reeds eerder in Leiden heeft gedraaid, is thans in Rex weer eens te genieten. Een ieder die van dit genre houdt' kan zijn hart ophalen. Trianon. „De Jantjes". Een oude Ne- derlandsche film, die het nog altijd blijkt te doen; het is in ieder geval niet de slechtste uit het Nederlandsclie filmreper toire. De inhoud de film speelt, zooals de titel reeds aangeeft, in de kringen van de Nederlandsche marine zal een ieder wel voldoende bekend zijn. Toegang voor alle leeftijden. Lido. Tegen „Paradijs der vrouwen" hebben wij verschillende bezwaren. Uit het scenario blijkt, dat de opzet van deze film is geweest, een indrukwekkend en ontroerend werk te maken. Ontroerend in dien zin. dat het sentimenteele reacties bij het publiek zou oproepen. - De regisseur mocht hierin niet slagen. Op geen enkel punt wist hij zoo te werken, dat men door zijn filmbeelden overtuigd wordt. Het ge heel is trouwens zóó schematisch en frag mentarisch, dat men moeite heeft, het ver. haal te volgen. Waarschijnlijk is dit echter niet geheel de schuld van den regisseur: de film is gecoupeerd, en naar onze mee ning, niet geheel vakkundig. Misschien dat een andere montage van enkele brok stukken nog iets behoolijks op het doek zou hebben gebracht. De film wil geven momenten uit het leven van een mode kunstenaar. Micheline Presle speelt een dubbelrol; als vrouw en als dochter van den costuum-ontwerper. 't Is opmerkelijk, dat zoowel Micheline Presle als Fernand Gravey beiden beter spel geven in de eer. ste helft dan in de tweede. Om het gege ven moet deze film zeker voorbehouden worden voor personen boven de 18 jaar. Men mist echtei geen uren van schoonheid of genoegen, wanneer men deze rolprent in het geheel niet ziet. Luxor. „De man van Marokko" door loopt in deze film een groot stuk oorlogs geschiedenis en wel van 1936 tot de Desent-Victory" van Monty in 1943. Ook doorloopt hij verschillende fazen van den strijd op verschillende manieren. Hij be gint n.l. als vrijwilliger tegen Franco om te eindigen als vrijwilliger voor de ge allieerde zaak. Dit behoeft niet inconse quent te zijn doch het doet vreemd aan om aan het begin de ruïnes te zien van verwoeste kerken en de afschuw van het Spaansche volk voor de vrijwilligers, Bolsjewiki genaamd, die Spanje de vrij heid komen brengen. Als blijkt, dat ze hierin niet geslaagd zijn volgt een episode in het interneeringskamp Vernon in Frankrijk, vanwaar ze, na de Fransche ineenstorting tegen Duitschland. door de Vichy-regeering naar de Sahara worden overgeplaatst. Vandaar ohkomt „de Man van Marokko" met hulp van een yFran- schen- vrijheidsstrijder naar Engeland, waarna vanuit Engeland de victorie be gint. Het is jammer, dat in deze film een beetje teveel is samengebracht, daardoor wordt ze wat vermoeiend, hoewel we ze toch om haar goede kwaliteiten kunnen aanbevelen. Er zijn 1400 artsen, die wachten op een beslissing op hun yerzoek ter verkrij ging van een auto. KERKNIEUWS Z.H. Éxc. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag 28 en Woensdag 29 Mei géén audiëntie verleenen. DE AS. HEILIGVERKLARINGEN. Gisteren is een decreet van de congre gatie van het Consistorie gepubliceerd, waarin wordt medegedeeld, dat op 1-3 Juni a.s. het semi-openbaar consistorie wordt gehouden voor de definitieve goed keuring der heiligverklaringen r Ï~YE BESLISSINGSWEDSTRIJD tusschcn A.S.C. en L.F.C. om het kampioenschap der derde klasse A zal wederom in het middelpunt aller belangstelling staan. Zoo mogelijk zullen nog meer voetbalenthousiasten dezen belangrijken kamp willen bij wonen en het ziet er naar uit, dat velen teleurgesteld zullen moeten worden. Wij behoeven onze beschouwingen over dezen kahip niet te lang te maken. Het zal wederom een cnerveerende strijd worden, waarvan het resultaat moeilijk te voorspellen is. Toch kan het resultaat heel anders zijn dan het Zondag jl. was. L. F, C. toch weet nu waartoe A. S. C. in staat is en zal daarom te beter aanpakken. Intusschen moeten de roodzwarten den steun van rechtsback D. van Berge Henegouwen,, die deze week naar Indië vertrok,, missen, voor wien Lou van Berge Henegouwen zal spelen. Vferder is, zooals wel verwacht kan worden, Vreeken vervangen en in diens plaats speelt nu Aniba. Van L. F. C.-zijde ontvingen wij geen elftalwijzigihgen, zoodat aangenomen kan worden,. dat de samenstelling van de ploeg dezelfde/is als jl. Zondag. Zondag dus de beslissing. Valt deze niet, dan moet verlengd worden. Wie dan doel punt is de gelukkige en kan de kampioens- vlag hijschen. Qe rest van het programma is matig. In de 3e klasse spelen Hillinen en Rooden burg den laatsten wedstrijd. De Leide- naars moeten dezen wedstrijd winnen om op de vijfde plaats te kunnen eindigen. In de vierde klasse A staan de volgende wedstrijden op het programma Alphia D. O. S. R.. TeylingenBodegraven., Hil- legomZ. L. C., DocosLisse,, VVLV L. D. W. S. Het lijdt geen twijfel of Hillegom en Lrsse zullen hun uitersten best doen cm geen punten meer verloren te laten gaan. Voor Hillegom lijkt ons dit Zondag ge makkelijker dan voor Lisse, maar het zou ons van de Lissenaren toch hard tegen vallen. indien zij niet van Docos zouden kunnen winnen. Dé revanche-match in Sassenheim tus- schen Teylingen en Bodegraven kan ook nu weer door de Sassenheimers gewonnen worden. D. O. S. R. heeft een goede kans op beide punten tegen Alphia en V. V. L. V. zal er goed aan doen L. D. W. S. te klop pen. Misschien komen de Voorschotenaren dan nog van de laatste plaats los. In de tweede klasse A speelt U. V. S. Zaterdagavond tegen het Haagsche Quick. Zullen de Leidsche Blauwwitten nu ein delijk weer eens winnen? T. O. G. krijgt in haar laatsten wedstrijd bezoek van haay stadgenoote De Spartaan. Het resultaat is nu van geen belang meer, doch de kampioenen zullen er een eer in stellen hun kampioenschap met een zege ie bekronen. Verder worden hier nog ge speeld: ZeeburgiaWatergraafsmeer, H. b. C.De Kennemers en VelsenK C. H. Programma voor Zondag 26 Mei.: Kampioenschap: Alph. Boys 1Forehol- te 1. 1ste kl. B.: SJC 3Warmunda 1. 1ste kl, C: Meerburg 1LFC 3. 1ste kl. D.: Leidsche B.UVS 5; LFC 4—Docos 2; ASC 4—KRV. 2de kl. A.: Weter. p. 1—Altior 2; Altior 3—Alphia 3; Nic. Boys 2—.Alphen 1; DOSR 2Alphen 5. 2de kl. B.: SJC 4 Teylingen 4; Foreholte 3Lisse 4. 2de kl. C.: ZLC 2—Lugd. 5; DSB 2—ASC 5. 2de kl. D.- ASC 6—Docos 3. 3de kl. B.: Lugd. 7 —ZLC 3; UVS 7—Roodenburg 4; LFC 7— DSB 3; Roodenburg 5ASC 7. 3de kl. C.: Roodenburg --6Rouwkoop 3; Roodenburg V—UVS 8. Jun. A. Afd. A Alph. Boys A -Alph. B. A. Afd. B.; Lisse —Teylingen. Afd. C.: Doccs A—ASC A; Lugd.—UVS A. Afd. D.: ASC B—LFC A; UVS C—Do cos B. Docos. Zondag a.s. komt Lisse I in Leiden den voor haar zoo belangrijke competitiewedstrijd spelen tegen Docos. Lisse zal dezen wedstrijd moeten winnen om de kans op het kampioenschap te be houden. De wedstrijd wordt gespeeld om 2 uur op het Sportpark Haagweg Het elftal van Docos is als volgt samen gesteld: doel: W. Verhoeven; achter: J. v. Polanen, W. Varkevisser; midden: G. Rooyakkers, Ant. Verhoeven, H. Belt; voor: Th. Ludhlage. C. Bavelaar, A. Zee- gers, Piet Schouten, G. Ouwerling. De wedstrijden van Docos II en III zijn uitgesteld. De Docos A-Jun. spelen thuis om 12 uur tegen A.S.C.-Jun. A. Obk deze wedstrijd kan gewonnen worden. Docos B speelt uit tegen U.V.S. c op het U.V.S.-terrein. Men zorge te half twaalf op het Stationsplein aanwezig te zijn. „Foreholte". Voor Zondag staan er twee Foreholte-wedstrijden op het pro gramma. Thuis voetballen om 2 uur Fore holte IIILisse IV. waarvan de uitslag nu eens in het voordeel van Foreholte moet zijn?! Het kan! In Alphen gaat de strijd om 2.30 uur tus- schen Alph. Boys en Foreholte. Hiervoor bestaat groote belangstelling, vooral ook van dezijde der Voorhouters. We hopen op een sportieven kamp. Vertrek voor spe lers, reserven en bestuur per autobus pre- 'cies 1 uur vanaf Parochiehuis. Supporters die naar Alphen willen reizen, wenden ziph tot den heer Floor. „St. Jan. Zondag om 1 uur speelt het tweede elftal op eigen terrein a. d. Stomp- wijkscheweg tegen Kagia II en om half drie eveneens op eigen terrein het eerste elftal van „St. Jan" tegen Kagia I. Het zal voor beide elftallen wel een moeilijke opgave wezen, daarom dienen de spelers stuk voor stiik hun taak niet te licht op te vatten. De A-Junioren spelen te 16.15 uur in Leidschendam tegen A.V.V. Junioren-A. Voor de B-Junioren was er een wed strijd vastgesteld op Zaterdagmiddag 25 Mei ook te Leidschendam, tegen het B-Ju- nioren van A.V.V. Wij zien ^eze Junioren elftallen uit Leidschendam binnenkort gaarne eens op het „St. Jan's sportterrein. Leidsche PolitieVelsen. Aan de Leidsche Politie Sportver is toestemming verleend op Donderdag 6 Juni a.s. een voet balwedstrijd te spelen tegen den ongesla gen kampioen van het Westen van den „N.P.S.B." Velsen. In dit elftal spelen o.a. Kraak, onze internationale doelverdediger, de gebroeders Haak, Nienaber, van Onse- len. Kamerbeek en meerdere bekende spe lers. Vanzelfsprekend zal'dé „L.P.S.V." De wedstrijd BelgiëN ederland Naar wij vernemen zal het Nederlandsch elftal, dat op Hemelvaartsdag ten tweede male dit jaar den strijd tegen de Belgen gaat opnemen, Woensdag a.s. met den heer Lotsy en andere officials in Rotterdam ver zamelen Eerst Donderdagochtend reist het gezelschap naar Antwerpen af. Het elftal der Belgen is als volgt sa mengesteld: Doel: Meert (Anderlecht). Achter: Paverick (Antwerp), Panrjeye (Tilleur). Midden: Puttaert (Union St. Gilloise), Vermeulen (Mechelen), Devós (Beer schot). Vóór: Lemberechts (Mechelen), van Va- renbergh (Anderlecht), Decleyn (Meche len, van den Audenaerde (Antwerp), Melis (Gent). Scheidsrechter is: van Eklind (Zweden), terwijl als* grensrechters voor België- de heer Bauwens en voor Nederland' de heer Geenen optreden. Om 13 00 uur zal een voor wedstrijd worden gespeeld tusschen teams van de Antwerpsche en Amsterdam. sche politie. versterkt uitkomen en zal een beroep ge daan worden aan een onzer Leidsche clubs, eenige spelers daarvoor af te staan. De op brengst is bestemd voor het financieren van de Schermkampioenschappen. ATHLETIEK. Docos. Morgen starten er 2 Junioren- ploegen van Docos te Beverwijk in het kader van de Junioren-competitie, welke wordt georganiseerd voor alle Junioren van de katholieke vereenigingen in het Bisdom Haarlem. De Docos-ploegen komen dan tegen D. E. M. uit. Om half elf wor den athleten en supporters op het station verwacht, vanwaar de reis per auto ge maakt wordt, ZWEMMEN. Naar het A„ N. P. verneemt, zullen de Europeesdhe zwemkanrpioenschappen, wél ke dit jaar, voor de eerste maal na den oorlog zouden worden gehouden, geen doorgang vinden. Nederland zal in de plaats daarvan op 6 en 7 Juli fti het Amstel Park- bad te Amsterdam een officieele drielan- 'denrwedstrijd NederlandDenemarken Zweden dames en heerem organiseeren. WATERSPORT. Benzine ook vrij voor de watersport. Het bestuur van de kon. verbonden Ned. watersport ver. deelt ons mede, dat van de overheid bericht is ontvangen, dat het gebruik van benzine voor watersportdoel- einden in beperkte mate zal worden toege laten, met dien verstande, dat alleen in de maanden Juni tot en met September ben zine zal mogen worden verbruikt en wel uitsluitend op Zaterdagen en Zondagen. In de maanden Juli en Augustus is het verbruik over de geheele week toegestaan. WANDELSPORT. Avond-Vierdaagsche. Op 19, 20, 21 en 22 Juni a.s. organiseert de Ned. Wandel- jportbond in verschillende plaatsen van ons land, o.a. ook te Leiden en Alphen a. d. Rijn, haar jaarlijksche Avond-Vierdaag sche over afstanden van 15 tot 20 km. Deze tochten zijn opengesteld voor individueele wandelaars, militaire- en semj-militaire groepen sportvereenigingen, buurtvereni gingen, schoolgroepen, padvinderij, etc. Nadere bijzonderheden worden -zoo spoedig mogelijk bekend gemaakt. SCHERMEN. Sabel kampioenschappen der Politie te Leiden. In het Ned- Pol. Sport Bond- congres, gehouden op Woensdag 22 en Don derdag 23 Mei in het Gebouw van Kunsten en Wetenschappen te Utrecht, is het be sluit genomen, aan de Leidsche Politie Sport Vereeniging opdracht te geven, de Nationale Politie schermwedstrijden op sa bel te organiseeren, om het; Politie-kam- pioenschap van Nederland van het jaar 1946. Deze schermwedstrijden zullen onge veer September a.s. plaats hébben. De Leidsche Politie Sport Vereeniging zal met twee equipes deelnemen. De Leidsche schermers zijn reeds geruimen tijd in trai ning onder hun leeraar, den heer Gijsberti Hodenpijl. SCHAKEN. Schaakclub Lichtfabrieken. Naast de personeelsvereeniging van de Lichtfabrie ken hebben zich afzonderlijke groepen ge- vorm^ met het doel de sport in al haar alzijdigheid te gaan beoefenen en was het eerste optreden van de sohaakclub op Don derdagavond reeds een groot succes. Met 2 V2IA werd in een geanimeerde strijd van de Spoorwegmannen gewonnen. De uitslagen waren: SpoorwegenLichtfabrieken. Oerlemansv. d. Burgh V:A Koren Jr.Ir. de Wilde 10 WoestenburgDuffels 01 Brugmanv. Zanten 01 KriekBeij 01 KoetJansen 01 KaterAnnokkee 01 Koren Sr.Goslinga 01 Hilligene-Platerink 01 KunikenBaars 10 OP KORTE GOLF HET GOUDEN AMBACHT. fïet werk van den meestér. De meester. Hij was de verant woordelijke beoefenaar van zijn ambacht. Hij was het die de zorg droeg voor de opleiding van zijn leerlingen en gezellen. Maar bovenal voor het aanzien, dat zijn ambacht genoot. Hoe toegewijd deden de ambachtslieden van eeuwen terug hun schoon handwerk. Met hoeveel liefde werkten zij aan beeldjes of figuren die, hoog op onze oude torens en kathedralen, vrijwel door niemand worden gezien- Het was de liefde tot hun ambacht, tot de schepping hunner handen die hen De oude gilden bestaan niet meer. Maar goede vaklieden nog wel. Ook in onze moderne fabrieken. Nog altijd zijn er producten die ver edeld moeten worden. Nog altijd artikelen waarvan de bereiding de grootste zorg en vakmanschap ver- eischt. Toegewijde vaklieden met jarenlange ervaring zorgen bijvoor- beeld dat alles wat de fabrieken van De Gruyter verlaat, en dat is hèèl wat, inderdaad béter is. Betere waar eh bovendien tien procent korting. Ja, het oude ambacht is bij De Gruyter nog in eere. En... het is meesterwerk. BINNENLAND Naar wij vernemen heeft dr. Hirschfeld, aan wien de regeering eervol ontslag heeft verleend als secretaris-generaal van de voormalige departementen van handel, nij verheid en scheepvaart en van landbouw en visscherij, en die de bevoegdheid had in beroep te gaan bij de Kroon op grond dat dit besluit genomen is in afwijking van het advies der commissie-Scholten, van deze bevoegdheid gebruik* gemaakt. Naar wordt medegedeeld, zal met ingang van 1 Juli de prijs van retours in het Euro- peesche Luchtvaartverkeer met 20 pCt. worden verlaagd. Eesloten is dat het aan tal nachtpostvluchten en het goederenver voer uitgebreid zal worden. Met ingang van Juli zal een netwerk van nachtpostlijnen de hoofdsteden van Europa verbinden. Veer tien Europeesche en Amerikaansche lucht vaartmaatschappijen, werken thans gecoör dineerde dienstregelingen uit. Donderdagavond heeft de politie van Voorburg volgens de „Msb." de hand gelegd op den voortvluchtigen oud-hoofdredacteur van de vroegere „Limburgsche Koerier", Hugo van den" Broek. De gearresteerde is naar Scheêveningen overgebracht. Tegen den landwachtcr C. Hellema uit Montfoort, die vele Nederlanders aan de Duitscher's heeft overgeleverd, is door het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam de doodstraf geëischt. Onze deviezenpositie maakt ook de eieren-export noodzakelijk; er zijn IA millioen eieren naar Zwitserland uitge voerd. ter stembus voor de Prov. Staten De lijst van de Katholieke Volks partij is in Zuid-Holland: Lijst 4 (n den kieskring Leiden No. 1 mr. BOLSIUS In den kieskring Gouda No. 1 v.d. WEYDEN BUITENLAND NEDERLANDSCHE SCHEPEN VERLATEN ANTWERPEN. De werkweigering op de Nederlandsche schepen in de Antwerpsche haven duurt voort. Intusschen hebben de Nederlandsche schepen „Aalsum", „Hercules" en ,.Van der Capelle" de haven verlaten om in Amster dam of Rotterdam gelost te worden, gezien dat aldaar het werk gedeeltelijk hervat werd. Dit beteekent een aanzienlijke scha depost voor de Antwerpsche haven. NEDERLANDSCHE KINDEREN IN BELGIë. Donderdagmiddag arriveerden te Hasselt weer een 150-tal kinderen uit Limburg om een beetje op verhaal te komen. De kleu ters waren 'hoofdzakelijk afkomstig uit Treebeek en Weert. In het Ursulinenkloos- ter te Hasselt waren ter ontvangst aanwe zig: de Bisschop van Luik, 'Mgr. Kerkhofs, de secretaris van den gouverneur van Lim burg, de burgemeester van Hasselt, en tal andere kerkelijke en burge'rlijke autoritei ten. In een korte toespraak heette Pastoor Claessen, den Bisschop van harte welkom en memoreerde wat deze tijdens de bezet ting en daarna gedaan had. Het is o.a. niet algemeen bekend dat Mgr. Kerkhofs den Rabbijn van Brussel tot zijn secretaris ge bombardeerd had. VAN MOOK CONFEREERT TE SINGAPORE. Dr. van Mook, die gisteren tc Singapore is gearriveerd, voert belangrijke bespre kingen met lord Killearn en lord Montbat ten, waarschijnlijk over het probleem van de terugtrekking der Britsche troepen van «Java. OEGSTGEEST Doe mee. Ondanks alle verkiezings actie, wordt er gewerkt aan de tentoon stelling. De plannen gaan zich duidelijker afteekenen. Naast een eigenlijke tentoon stelling met verschillende stands, komt er één theeschenker ij met bijzondere attrao"- ties. Het .geheel zal iets eigens hebben Ook zullen tijdens de tentoonstelling nog demonstraties gegeven worden. De pio niersters zijn al klaar. Ze hunkeren om het U te toonen. Doe mee en kom kijken. "Woningcommissie. Naar wij verne men bestaat er gelegenheid om de schrif telijk ingediende verzoeken voor verhuis vergunning en woningruimte in dringende gevallen mondeling toe te lichten bij een der leden der woningcommissie. Daartoe wordt iederen Dinsdagavond om half acht zitting gehouden in het gemeentehuis. BINNENLAND. Op Maandag 3 Juni zal het geëlectri- ficeerde baanvak AmsterdamAmers foort in gebruik worden genomen, waar bij een regelmatige half-uurdienst wordt onderhouden. De gemeente Hilversum heeft op de begrooting van 1946, thans gepubliceerd, een tekort van 2.770.000 gulden. De „Weltevreden" is gisteren met 824 repatriëerenden van Java te Amsterdam gearriveerd. Er waren 17 zieken aan boord. Maandag komt het eerste vliegtuig uit Tsjecho-Slowakije op Schiphol aan. De dienst zal voortaan om den anderen dag geschieden, Voor het plakken van een rijwiel band zal voortaan ten hoogste veertig cent worden gevraagd. Tot voor kort waren de prijzen 75 cent of een gulden. Uit het interneerirvgskamp te Hoo- gerheide zijn drie N.S.B.-ers ontvlucht. Het totaal aantal uit dit kamp ontvlucht ten bedraagt thans twintig. Er komt voortaan 30 ton Zwitsersche kaas in ons land per week aan. Nederland gebruikt 1000 ton kaas per week. Te Leeuwarden heeft het Tribunaal twee hotelhouders veroordeeld tot resp. 250.000 en 150.000 gld boete, omdat beiden groote winsten hadden behaald aan Duit- schers en N.S.B.-ers. Met het oog op de voedselpositie wordt erop aangedrongen om haantjes en slecht leggende kippen te slachten. De installatie van den burgemeester van Lichtenvoorde, mr. Waals, die giste ren zou plaats hebben, is uitgesteld naar aanleiding van aldaar verspreide circu laires tegen den nieuwen burgemeester. Het gemeentebestuur wilde op een be slissing van hoogerhand wachten, Twee hooge politie-ambtenaren. te 's-Gravenhage zijn vrijgesteld voor een vooronderzoek in de zaak-De Geer. BUITENLAND. Hedenmorgen is dr. Petiot, de Fran sche massa-moordenaar, die 62 personen vermoordde, terechtgesteld. Tot het laat- behield hij zijn koelbloedigheid. Is Uw Radio defect? 1 Bil. 24X44 DE RADIOTECHNISCHE DIENST I.E.M.C.0. N.V., Nieuwe Rijn 32 Repareert vlug, 'betrouwbaar en vakkundig Ingez. med. RADIO voor Zondag. HILVERSUM I. 301 M. 8.Nieuws; 8.15 Uitz. voor het platte land; 8.30 Gram.muziek; 9.Aan dichters hand door eigen land; 9.15 Nederl. liede ren; 9.45 Gestelijk leven;' 10.Zondags halfuur; 10.30 Prot. Kerkdienst; 12.The Romancers; 12.30 Wat vrouwen op het hart hebben; 12.40 Pierre Palla, orgel; 13.Nieuws; 13.15 Avro ensemble; 13.50 Spoorwegen spreken; 14.Arthur Schna- bel speelt; 14.05 Boekbespreking; 14.30 Musica antiqua; 15.30 Filmpraatje; 15.45 Muziekcorps Amsterd. Politie; 16.30 Gram. muziek; 17.Gesprekkep met luisteraars, ds. Spelberg; 17.30 Avonturen van Oome Keesje; 18.Nieuws; 18.15 Spox*t; 18.30 Progr. Nederl. Strijdkr.; 19.Wat is de taak der Prov. Staten?: 19.25 Bravour en charme; 20.— Nieuws; 20.05 Gram.muziek; 20.15 Aansl. concertgebouworkest Amster dam: 21.15 Mark en Michel Hambourg spelen; 21.15 Hoorspel'; 22.— Gram.mu ziek; 22.15 Actualiteiten; 22.30 Metropole orkest; 23.— Nieuws; 23.15 Dansorkest; 23.45 Gram.muziek; 24.Sluiting. HILVERSUM H, 415 M. 8.Nieuws; 8.15 Van man tot man; 8.30 Prot. Studiodienst; 9.— Nieuws; 9.45 Bra- bantsche dag der K.R.O.; 10.Beijaard- concert Den Bosch; 10.15 Schutsheiligen van Brabant; 10.30 Hoogmis in de sacra- mentskei'k te Breda; 12.Vioolrecital; 12.15 Dichters van Brabant; 12.45 Viool recital; 13.— Nieuws: 13.15 Progr. overz.; 13.20 Muzik bij Brab. koffietafel: 14.— Bossche gemengd koor; 14.20 Brabantsch bont; 15.35 Brabant lacht weer; 16.30 Zoe- kenlof; 17.Paaschbergkoor; 17.30 Prot. kerkdienst uit Baam; 18.45 Gewijde mu ziek; 19.15 Kent gij den bijbel? 19.30 Nieuws; 19.45 Volksgezondheid; 20.— Har moniemuziek; 20.10 Luisterspel; 20.40 Symphonieconcert; 22.Nieuws; 22.15 Avondgebed; 22.30 Brab. ontspannings orkest; 22.55 Slotwoord; 23.— Vroolijke plaatjes; 23.30 Nachtromances; 24.— Slui ting. voor Maandag. HILVERSUM 301 M. 8.— Nieuws; 8.15 AVRO-gr.muziek; 8.45 Symphonische muziek; 9.15 Morgenwij ding; 9,30 Arbeidsvitaminen; 10.30 Korte gesprekken tot de vrouw; 10-35 Duo Braun-van Veen viool en piano; 11.Kin- deroogen; 11.15 Concert; 11.45 Familiebe richten; 12.AVRO-orkest; 12.30 „In 't spionnetje"; 12.35 Lyra Trio; 13.— Nieuws; 13.15 Kon. Mil. kapel 14.— Pianorecital; 14.20 Han den uit de mouwen; 15.Ank v. d. Moer draagt voor; 15.15 Bonbonnière; 16.30 City music hall; 16.45 Voordracht; 17.Harpkwintet; 17.35 Gram.muz-; 1745 Rijk Overzee; 18.— Nieuws; 18.15 Billy Maeryl speelt; 18.30 Progr. Ned. Strijdkr.; 19.20 Radio Dansorkest; 19.45 Voor de landbouw; 20.Nieuws; 20.08 AVRO Om roeporkest; 21.10 Hoorspel; 22.Weet jc nog wel, oudje?; 22.20 Dutch swing col lege; 23.Nieuws; 23.15 Pierre Palla, or gel; 23.45 Gram.muz 24Sluiting. HILVERSUM II 415 M. 8.Nieuws; 8.15 Progr. overzicht; 8.20 Morgenconcert; 9.15 Ochtendbezoek zie ken; 9.50 Concert; 10.20 Sonate viool en clavecimbel.10.30 Morgendienst; 11.— N.C.R.V.-koor; 11.15 Oude en nieuwe schrij vers: 11.35 Stafmuziek; 12.15 Musette En semble; 12.30 Populaire orgelbespeling; 13Nieuws: 13.15 Progr. overzicht; 14.— Voor jonge moeders; 14.20 Piano-recital;v 14.40 Santate; 15.— Amsterdamsch Strijk kwartet; 15.45 Svmphonie-orkest; 16.Bij- bellezing; 16.45 Orgelbespeling.17.30 Zang recital; 18.Celesta ensemble; 18.45 Sportpraatje; 19.Nieuws; 19.15 Progr. overz.; 19.40 Geestel. verzorging; 20.— Nieuws: 20.05 Gevarieerd programma; 22.Nieuws; 22.15 Na het nieuws; 22.50 Zangrecital; 23.10 Avondconcert; 23-50 Schriftlezing; 23.57 Sluiting.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2