SeCcicbckcSou^cmt Gevechten in Perzië duren nog voort Fantastische geruchten rondom een arrestatie te Wassenaar Woensdag 29 Mei VRIJDAG 24 MEI 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen f 0.26 per week, 1.10 p. mnd, 3.25 p. kwartaal. Franco p. post 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN joe JAARGANG No. 10791 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". contract belangrijke p. m.m. I korting. Voor een christelijke politiek IJET STAAT ONOMSTOOTELUK vast, dat in den uitslag der Tweede-Kamer verkiezing een duidelijk 'bewijs is gegeven, dat de christelijke kiezers standvastig trouw zijn gebleven aan de Christelijke beginsel^partij en. Dit geldt voor de Anti-Rev. en Christel. Hist, in zeer «sterke mate. Voor de Anti- Rev., die tegenover het Kabinet Schermer- li orn ,,in oppositie" stonden, had iedereen wel een gunstig resultaat verwacht. Op de standvastigheid der Christel. Hist, was lang niet zoo algemeen gerekend, maar, zooals uit 'het resultaat der verkiezing blijkt, ten onrechte. De Katholieke Volkspartij kan ook met voldoening constateeren den trouw der katholieke kiezers aan de katholieke po litieke organisatie. Met Voldoening,, hoe wel het wij herhalen het, omdat het niet verdoezeld mag worden beter had kunnen zijn. In het Zuiden, waar de rela tieve toename van het aantal kiezers het grootst was, bedraagt de stijging voor de Katholieke Volkspartij maar een enkel percentage. BoVen de- Moerdijk is de toe name van kiezers vrijwel gelijk aan de toe name van het aantal stemmen op de Katho lieke Volkspartij; zeer gunstig zijn de vergelijkende cijfers voor de Katholiek^ Volkspartij in den kieskring Leiden. Wij constateeren uit dit alles,, dat er nu ook gevoerd zal moeten worden een principiëel christelijke politiek. Een principiëel christelijke politiek, die zeker niet behoeft in te houden, dat de genen. wier levensbeschouwing niet staat op een positief christelijke basis, daaraan niet hun medewerking zouden kunnen geven. Er is in de christelijke politiek, zooals wij die willen voeren, geen enkel maar dan ook geen enkel programma punt, waaraan een niet-christelijk demo cratisch Nederlander, omdat hij geen Christen is, zijn medewerking zou moeten weigeren, of zijn medewerking niet loyaal zou kunnen geven. Dit constateeren wij zónder eenige vrees voor redelijke tegen spraak. Fractieleiders bij de Koningin In verband met de kabinets vorming heeft de Koningin gisteren op het paleis Soestdijk vier fractieleiders uit de Tweede Kamer ontvangen, n.l. prof. Romme (kath.), jhr. mr. Van der Goes van Na- ters (arb.) en de heeren Schouten (a.r.) en Wagenaar (comm.). Heden zijn dr. Bie- rema, fractieleider van de Partij van de Vrijheid en de heer Tilanus, de c.h. frac tieleider, door H.M. ontvangen. De Ka mervoorzitters zullen vermoedelijk mor gen ten paleize komen. PRINSELIJK PAAR IN ONS LAND TERUGGEKEERD Gisteravond om 6.30 uur zijn H.K.H. prinses Juliana en prins Bernhard na een zeer gunstige vlucht van ongeveer twee en een half uur op Soesterberg geland. Omstreeks vier uur was de terugtocht van af het vliegveld Cointrin bij Genève aan vaard. Ook ditmaal bestuurde de prins het toestel weer zelf. De prins en de prin ses hebben zich na aankomst onmiddellijk naar het paleis te Soestdijk begeven. PRINSES JULIANA ZAL EEN BEZOEK AAN BRABANT BRENGEN. H.K.H. Prinses Juliana heeft het voorne men om het onlangs uitgestelde bezoek aan Brabant thans te laten doorgaan op 28 Mei a.s. H.K.H. zal een bezoek brengen aan het land van Heusden en Altena, West Brabant, en aan het nieuwe sanatorium „De Klok- kenberg" te Tilburg. Bovendien zal de Prinses een ivergadering van Brabants' Volksherstel bijwonen. ARNOLD MEYER ZAL 12 JUNI TERECHTSTAAN. Arnold Meyer zal 12 Juni a.s. voor het Bijzonder Gerechtshof te 's Hertogen bosch terecht staan. De ten lastelegging houdt in, dat hij tusschen Mei 1940 en het einde van het'jaar 1941 opzettelijk ten voordeele van den vijand als leider van Nationaal Front in het openbaar in het re gelmatig in Nedefland verschijnende en verspreid wordende weekblad „De Weg" en hét dagblad „Nederlandsch Dagblad" veelvuldig een propaganda heeft gevoerd, gericht op het breken van het geestelijk verzet van het Nederlandsche volk tegen den bezetter en op het ontrouw worden van dat volk aan zijn regeering en de ge meenschappelijke zaak der tegen Duitsch- land strijdende mogendheden. Ten bewijze hiervan citeert de ten lastelegging achttien passages uit verschillende van zijn hand afkomstige artikelen in bovengenoemd weekblad en dagblad. Een hoog Perzisch regeeringspersoon, die in nauw contact staat met het kabinet, heeft medegedeeld, dat de gevechten in het gebied Sjahindej, waar, naar Radio Tebris onlangs mededeelde, een aanval van de regeeringstroepen op de strijdmacht van Azeroidja plaats had, voortduren. Twee soldaten van de regeeringstroepen werden gedood en vier a vijf gewond in de ge vechten van gisteren, aldus de zegsman. Hij haalde tevens berichten aan, die de re geering te Teheran bereikt hadden, dat de Perzische troepen zich tegen aanvallen van de democratische strijdmacht van Azerbeidsjan verdedigen. (Sjahindej ligt in het Noord-Westen van Perzië, in het gebied' der Koerden, en Zuid-Westelijk van Azerbeidsjan). Spoorwegstaking in V.S. De spoorwegstaking in de Ver Staten is begonnen. Het bureau voor het transport bedrijf der V.S. heeft in verband met de staking het vervoer van niet belangrijke lading verboden, opdat het noodzakelijkste voedsel en de post getransporteerd zullen kunnen worden. Treinen voor her*vervoer van troepen, van zieken en van melk schij nen niet in de staking betrokken te worden. De regeering heeft, om te trachten het lam- leggen van de industrie en stagnatie in de voedselvoorziening te voorkomen, vlieg machines, vrachtauto's en schepen gere- quireerd. Bij de staking zijn een kwart millioen arbeiders op 337 spoorwegen betrokken. Volgens Warren Kendall, den chef van de afdeeling autovervoer van de Ameri- kaansche spoorwegen, schijnt het werk tot tien procent na volledig te zijn stilgelegd. De arbeiders, die hooger loon eischen en wijziging van arbeidsvoorwaarden, heb ben een voorstel van president Truman tot een loonsverhooging van achttien-en- een-halven cent per uur van de hand ge wezen. Naar uit Caïro wordt vernomen zal de Britsche minister van buitenlandsche za ken, Bevin, de beslissing geven over de om streden clausule in het voorgestelde nieuwe Anglo-Egyptisch verdrag, volgens welke Groot-Brittannië het recht zou hebben ba ses in Egypte te gebruiken, indien er oor log dreigt. Een korte opschorting in de on derhandelingen is hiervan het gevolg. De opschorting werd gisteravond in een ge meenschappelijk communique medegedeeld. Nu weer een andere opstand. Volgens onbevestigde berichten is in sommige deelen van Azerbeidsjan een op stand uitgebroken van elementen, die ge kant zijn tegen de democratische partij, die de regeering in die provincie van Per zië in handen heeft. ;De berichten zei den, dat de opstand nog steeds in vollen gang was Volgens het blad „Setareh" zijn de ge vechten tusschen de Perzische regeerings troepen en de democratische strijdkrach ten geëindigd. IRAN GEHEEL GEëVACUEERD DOOR RUSSEN. Radio Moskou heeft gisteravond een me- dedeeling van het hoofdkwartier van het Transkaukasische militaire district om geroepen, waarin wordt medegedeeld, dat de evacuatie van de troepen van het roo- de leger uit Perzië op 9 Mei voltooid was. Een kijkje in een der zalen van het oorlogs museum te Overloon dat 25 Mei officieel geopend zal worden. De laatste hand wordt gelegd aan de verzamelingen. Eenige maanden geleden is er een groot gerucht ontstaan rondom de arrestatie van een zekeren Zwolsman. uit Wassenaar, een figuur, die een rol had' weten te spelen in de illegaliteit en welhaast een legendari sche persoonlijkheid dreigde te worden door alles wat men met hem in verband bracht. Ook de geneesheer-directeur van de St. Ursula-kliniek, te Wassenaar, dr- Hoelen, werd er door in opspraak gebracht en zelfs gearresteerd, hetgeen een vergissing bleek te zijn. Door allerlei fantastische geruchten werd' de indruk gewekt, alsof het hier een groot- scheepsche spionnage-affaire betrof, waaj- van de draden door alle linies heen liepen met verbindingen naar personen uit de il legaliteit eenerzijds en naar het Komman- de-Frank van de S-D anderzijds. Het is een zeepbel gebleken, gekleurd door de fantasie van overspannen geesten en opgeblazen door het geroddel van de kletsgrage gemeente. Om de zaak tot haar ware proporties te rug te brengen, geven wij hier weer wat mr. Zaaier, de procureur-fiscaal bij het Bijz. Gerechtshof te Den Haag ons piededeelde, nu het dossier tegen Zwolsman is opge steld en het onderzoek in deze kwestie is afgesloten. Mr. Zaaier noemde Zwolsman een operet te-figuur, die een soort operette-rol heeft gespeeld gedurende de laatste maanden der bezetting. Tijdens den oorlog heeft hij veel geld verdiend met koopen en. verkoopen Gouden Jubileum „Sanctus Thomas Aquinas' Een der grootste studentenvereenigingen van Amsterdam de ruim 600 leden tellende RK. Studentenvereeniging Sanctus Tho mas Aquinas" begon gisteren met de vie ring van haar gouden bestaansjubileum. In de kerk aan de Vonidelstraat droeg Z.H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem, een pontificale H. Mis op, geas sisteerd door Mgr. G P. J. v. id. Burg, den nieuwibenoemden geheim kamerheer van Z.H. den Paus en deken van Amsterdam, als presbyter-assistens, prof. dr. C, Fried- hoff O.P. en pater J. Drost S.J. als troon- diakens, pastoor W. H. Kooy als diaken, pa ter H. Lesger O.Praem. als subdiaken en secretaris Solleveld als ceremoniarius. De Bisschop hield onder de H Mis een pre dicate, waarin Mgr. het nut en de nood zaak van een katholieke studentenvereeni ging uiteenzette, de vereeniging feliciteer de en de studenten prees om hun geest drift voor het Geloof, daarbij den eersten moderator en oprichter prof .dr. de Groot herdenkend- De Bisschop zat daarna aan aan het feestelijk ontbijt, waarbij hij ook een woord van gelukwensch sprak, welke door den moderator pater dr- van Heugten S.J. werd beantwoord. Des middags werd in de aula van de ge- UNTVERSITEIT. Geslaagd voor het apothekersassisten tenexamen: de dames A. C. Keegstra te 's-Gravenhage, J. H. M. Brederode te Rot terdam. Gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift, getiteld ,.Die Gottesidee der Ngadju Dajak in Süd-Borneo de heer H. Scharer geboren te Wadenswil (Zwitserland), wonende te Oegstgest (cum laude). Geslaagd voor het candidaatsexamen rechtsgeleerdheid: mejuffrouw E. v. Broekhusen te Voorburg. Geslaagd voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid: de heeren A. F. Lee mans te Warmond, E. C. Sohns te 's-Gra venhage, J. C. van Dorp te Baarn, R. S. N. van der Feltz te Zeist, A. H. C. Briët te Hilversum. meentelijke universiteit een plechtige open bare vergadering gehouden, welke o.a. door de ministers dr. L. J. M. Beel en ir. T. S. G. J M. van Sohaik, den wnd. bur gemeester van Amsterdam, den heer B. C. Franke en vele andere autoriteiten v/erd bijgewoond. Ingekomen waren gelukiwen- schen van Z.H. den Paus en H.M. de Ko ningin. De voorzitter van de jubileerende ver eeniging, de heer J. v» d. Hulst, hield een uitvoerige rede. Vele gelukwenschen wer den daarna aangeboden. De dag werd be sloten met een uitvoering in den schouw burg. EERSTE RETOURVLUCHT OP KX.M.-LUN AMSTERDAM-NEW YORK VOLBRACHT. Wederom klonken gistermiddag op Schiphol de Nederlandsche en Amerikaan- sche volksliederen en was een groot aan tal belangstellenden getuige van de aan komst van het eerste retourvliegtuig in de Dinsdag geopende vaste Noord-Atlantische K.L.M. Luchtlijn Amsterdam-New York. Precies 12.20 uur zette gezagvoerder Georgese de Flying Dutchman P.H.T.A.S. (die binnenkort „Schiedam" zal worden ge doopt) op den Nederlandschen grond. Er waren 41 passagiers. ter stembus voor de Prov. Staten De lijst van de Katholieke Volks partij is in Zuid-Holland: Lijst 4 In den kieskring Leiden No. I mr. BOLSIUS In den kieskring Gouda No. I v.d. WEYDEN OP KORTE GOLF BINNENLAND. Met ingang van 1 Juni a.s. zal de auto-bevraohtingisdienst over het geheele land worden opgeheven. De maximum-prij zen zijn tengevolge daarvan met 5 ver laagd. Bij de Amsterdamsche Droogdok-Mij. is een staking uitgeboken. Ongeveer 2800 man hebben het werk neergelegd. De Scheveningschfe haringvloot, die tengevolge van een conflict drie weken heeft stil gelegen, is gisteren weer uitge varen. Wind- en watermolens zullen als mo nument worden beschouwd en niet meer mogen worden afgebroken. Minister Drees heeft 25 commissies van advies ingesteld voor de Gew. Arbeids- bureaux. Aan de veiling te Kwintsheul werden voor de eerste Mei-kersen 20 cent per stuk betaald. Van 6 tot en met 20 Juli zal te Utrecht een nationale aardrijkskundige tentoon stelling worden gehouden in het Jaar beursgebouw. Een aantal militairen heeft Rottedam weer verlaten; bet werk in de haven is overgenomen door vrijwilligers. Zaterdag zal in het Brabantsche plaatsje Overloon het eerste oorlogsmu seum worden geopend. De Engelsche ge neraal Whistier is speciaal uit Palestina overgekomen om de plechtigheid bij te wonen. Op 30 Juni wordt de première gege ven véin de passiespelen te Tegelen. Er is een nieuw tooneel gebouwd. Hubert Cuy- pers componeert muziek voor deze spelen. De drie dagen geleden uit het bewa kingskamp op Texel ontvluchte gedeti neerde J. N. Rijk. die wordt verdacht van verraad, heeft zich bij de politie aange meld. Door de Sint Radboudstichting zijn *e Nijmegen twee kapitale villa's aange kocht tot inrichting van nieuwe instituten der R. K. Universiteit, voornamelijk voor de psychologische afdeeling, welke dooi den oorlog geheel vernield is. BUITENLAND. Een Joodsche getuige tegen een fascis- tischen onderwijzer uit een Hongaarsclt» dorp heeft een pak ransel gekregen van de dorpelingen. Tijdens een hieruit voortge sproten anti-joodsche rel werden twee jo den gedood en acht gewond. (SD.). Als gevolg van de eergisteren gehou den razzia's op den Donau in de Amerikaan- sche zone van Duitschland, aan welks oevers de Hongaarsche Donauvloot en an dere vaartuigen zich schuil hielden, zijn 232 personen gearresteerd. Onder de gearres teerden bevindt zich admiraal Trunkwalter. de vroegere bevelhebber van de Hongaar sche Donau-oorlogsvloot. De Britsche pers is over het geheel niet te spreken over het „voedsel-rapport" van minister Morrison. Men meent, dat het Britsche volk zich te groote beperkingen moet opleggen en vraagt zich o.m. af, waar om in de Britsche zone in Duitschland de Sowjet-Unie niet kan bijspringen. van huizen en als het daarbij gebleven was, zou allen de fiscus hem aan de tand ge voeld hebben. Toen hij echter op de een of andere wijze in contact kwam_ zoowel met een S.D.-agent als met relaties uit de ille galiteit, heeft hij een rol willen spelen en heeft daarbij eenige dingen- uitgehaald, welke als misdrijven kunnen worden aan gemerkt. Er worden hem thans twee din gen ten laste gelegd, n.l. hulp aan den vijand1 door het opsporen en doen uitleve ren aan de S.D. van den indertijd gedeser- teerden S.D.'er HiLdesheim en het plegen van eenige Wild-West-overvallen op zwart handelaren, voorgevende dat hij van de SD kwam. Voor het opsporen van den deserteur Hildesheim zou hij bedongen hebben, dat eenige vooraanstaande Nederlanders (ir. Ringers, prof. Meijers, prof. Telders e.d.) vrijgelaten zouden worden, welke belofte de Duitschers niet gehouden hebben. Wel hebben zij eenige andere personen vrij gelaten. De roofovervallen in naam van de S.D. werden inderdaad gepleegd met in stemming van de S.D., e.g. om den zwarten handel te bestrijden, doch het werkelijke motief zou volgens Zwolsman van zijn kant geweest zijn, om op deze wijze vrij spel te hebben bij het vervoeren van wapens voor de ondergrondsche strijdkrachten. De vraag is nu: was Zwolsman te goeder trouw al faalde hij in de uitvoering van zijn wat operette-achtig opgezette plannen; of speelde Zwolsman een dubbelzinnige rol en trachtte hij zich zoowel naar de eene zijde als naar de andere te dekken. Dit is een kwestie welke de rechtbank zal heb ben uit te maken en waarop niet vooruit geloopen dient te worden. In dit kern-punt zullen aanklager en verdediger wel tegen over elkander komen te staan. Hoe het ten slotte ook moge zijn. de zaak- Z wolsman is, ontdaan van alle franje en van alle gekleurde opmaak, een rechtzaak zooals er bij dozijnen te tellen zijn, waar voor het niet noodig lijkt huizenhooge stof wolken op te jagen. Hoe meer stof er opgejaagd wordt, hoe ondoorzichtiger wordt de affaire en des te onaangenamer wordt de situatie van som mige personen, die geheel ten onrechte in deze zaak betrokken werden. België zal op het oogeniblik wel het eenigste land ter wereld zijn, waar een artikel, op de zwarte markt gekocht, min eer kan kosten dan wanneer het op de bon tegen den officieelen prijs wordt aange schaft. In sommige streken van België halen de stedelingen hun vleesch direct bij den boer tegen prijzen, welke varieeren tusschen den officieelen kleinhandelsprijs en vijf-en- dertig procent daar beneden. Zelfs in de slagerswinkels ir. de stad is er soms slechts een klein verschil tusschen de zwarte en de officieele prijzen. De slagers gebruiken dit verschijnsel als argument bij him aandringen op het vrijgeven van den handel. De vleeschproductie in België wordt op het oogenblik geschat op 65 procent van het vooroorlogsch peil. De boeren geven slechts een gedeelte van het door hen gefokte vee officieel aan en ontduiken door hun clandestiene fokkerij zoowel de veevoeder-beschikkingen als de belastin gen. Bovendien tiert er een zwarte markt in fokvergunningen en dergelijke papieren. DE HANDEL MET DUITSCHLAND. De diplomatieke correspondent van het conservatieve blad „Yorkshire Post" schr ijft, dat de Sowjet-Unie den handel tus schen haar bezettingszone in Duitschland en andere landen aanmoedigt. Hij gaat voort: „Ik heb uit zeer gezaghebbende bron vernomen, dat een Russische Missie eenigen tijd geleden uit Berlijn naar België is ver trokken, om besprekingen te voeren over het tot stand brengen van een handelsver keer. Rusland vraagt om verzending van textielgoederèn en fabrikaten naar het Oosten van Duitschland. België, aldus ver neem ik, is hiertoe bereid, indien Rusland steenkool en potasch uit Oost-Duitschland wil zenden. De Russen hebben tot dusverre geweigerd, dit te doen, doch de onderhan delingen gaan verder. Ook Zweden stelt be lang in goederen uit Duitschland en heeft de V.S. en Gr.-Brittannïë reeds gepolst over de mogelijkheid, goederen uit hun zone te ontvangen". De correspondent be sluit: „Gr.-Brittannië is van meening. dat, voorzoover de toekomst van het Ruhr-ge- bied nog niet is vastgesteld, het onmogelijk is een vast handelspolitiek op te stellen. De ware reden is, dat Gr.-Br. en de V.S. nog steeds hopen, dat Duitschland als een eco nomisch geheel zal worden beschouwd, of schoon velen beweren, dat dit niet langer mogelijk is." Het mokkende meisje /"VNDER ALLE BERICHTEN rondom de v kabinetsformatie, is wel 't meest opval lend de mededeeling, dat een groot deel van de nieuwe Kamerfractie van de Partij van de Arbeid van oordeel is niet te moe ten deelnemen aan de nieuw te vormen regeering, maar in de oppositie, te gaan. Een nadere toevoeging vertelde., dat de Partij Van de Arbeid niet van plan was om de gevangene te worden van de Katho lieke Volkspartij Deze en dergelijke berichten wijzen op een stemming en op een gedachetngang in de P. v. d. A., die op de eerste plaats niet te verantwoorden is tegenover den ernst van den tijd. En bovendien -blijkt daardoor openlijk naar buiten, hoe broos de innerlijke eenheid is van deze partij. Afgezien van hel feit dat de heele houding doet denken aan het mokkende meisje, dat haar zin niet heeft gekregen en nu zegt: „Ik laat je lekker zitten, ik doe niet mee." Dit alles is niet. bevordelijk voor samen werking. Het kind wordt steeds minder aantrekkelijk, want één ding staat vast: wij zullen voor de komende regeeringspe- riode in de samenwerking als kerels, dlc op elkander kunnen bouwen, naast elkaar moeten staan, maar een mokkende meisje is dan geen aantrekkelijke partij! KERKNIEUWS MGR. G. P. J. v. d. BURG. Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibetfs heeft gis terenmorgen bij zijn bezoek aan Amster dam, aan den hoogeerw. heer G. P. J. v. d. Burg, deken der stad, mededeeling gedaan van diens benoeming tot Geheim Kamerheer van Z. H. den Paus. DIJKGRAAF VAN RIJNLAND BENOEMD. Bij Kon. Besluit is benoemd tot dijk graaf van het Hoogheemraadschap van Rijnland, W. A. A.--J. Baron Schimmelpen- ninck van der Oije te Voorschoten. EXTRA BON VOOR AARDAPPELEN. Het Centraal Distributiekantoor edelt mede, dat in de week van 26 Mei t/m 1 Juni a.s. op de bonnen 236 en 736 dor aardappelkaarten I kg. aardappelen ver krijgbaar zal zijn, Koopen op deze bonnen is van Maandag 27 Mei a.s. af geoorloofd. KUNSTTERPETIJN VRIJ. Nu de aanvoer de laatste maanden be langrijk beter is geworden en ook de voor uitzichten voor een regelmatigen aanyoer gunstig zijn, worden de bestaande distribu tievoorschriften voor kunstteruentijn met ingang van 1 Juni opgeheven. Op het Bureau van „De Leidsche Courant ligrt de passagierslijst ter inzage van het mj. „Boissevain". SPORT VOETBAL. L. V. B.-programma voor Zaterdag 25 Mei. lste kl.: Noordwyk 2Katwijk 1; RCL 1 —Quick B. 2; Leiden 1Rijnsb. B. 2. 2de kl. A.: ARC 3—Lisser B. 1. 2de kl. B: Rijnsb. B. 3ARC 4; KoudekerkLeiden 3. 3de kl. Noordwijk 3Lisser B. 2; Kat wijk 4Rijnsb. B. 4; T. en D 2Quick B. 6 Jun. A: CNVRijnsb. B. Jun, B afd. B.: UVS bRoodenburg c. Leidsch elftal—.U.V.S. combinatie 24. Zooals te verwachten bleek deze wedstrijd geen openbaring te zijn. De spelers stonden nog te onwennig tegenover elkaar en spe ciaal in de voorhoede was het samenspel ver te zoeken. Ook U.V.S. als tegenpartij deed het kalmpjes aan, waardoor van een nuttigen oefenwedstrijd nog niet heel veel terecht kwam. Een felle tegenpartij en oen beter inge speeld L.V.B.-elftal zal het ccn volgende maal zeker beter doen, Over het verloop kunnen wij zeer kort zijn. De L.V.B. scoor de het eerste doelpunt, waarna U.V.S. met de rust een 21 voorsprong had genomen. De tweede helft begon heel goed en spoe dig was de stand gelijk (22). U.V.S., goed gesteund door midhalf Burgy, nam het spel in handen en ondanks goed verdedigen be haalde U.V.S. een overwinning. A.V.V. Zondag speelt A.V.V. II een thuiswedstrijd tegen Texas II, aanvang 14.30 uur. A.V.V. IH g*at naar V.V.P. III voor haar laatsten competitiewedstrijd. Aanvang 12 uur. WEERSVERWACHTING tot Zaterdagavond. Zonnig weer met matige Noord-Oostelijke wind.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1