Min. Mansholt vraagt voedergranen Kringwedstrijden voor de Brandweer Geschenk der Ned. Regeering aan Bondsraad overhandigd Suriname is geen hopeloos geval Tijdens een bijzondere vergadering van de voedsel- en landbouwcommissie van de Vereeenigde Naties over urgente voedsel- vraagstukken heeft minister Mansholt ver klaard, dat het na een diepgaande studie van het geheele voedselvraagstuk de „stel lige overtuiging van zijn regeering is, dat hoewel door de graanexporteerende lan den gedurende den oorlog een succesvolle landbouwpolitiek is gevolgd, deze zélfde politiek heden een van de voornaamste oor zaken is van het tegenwoordige graante- kort". Gedurende den oorlog werd de vee stapel door deze landen op groote schaal uitgebreid en op het óogenblik zijn groote voorraden graan niet voor menachelijke consumptie beschikbaar, omdat zij op groote schaal als veevoeder worden ge bruikt. Deze landbouwpolitiek heeft twee ernstige consequenties voor landen als Ne derland, die groote hoeveelheden graan importeeren. In de eerste plaats, omdat er niet voldoende tarwe is voor menschelijlce consumptie en in de. tweede plaats omdat er practisch geen graan beschikbaar is voor het herstel van den door den oorlog gehavenden veestapel. Minister Mansholt beval niet alleen toewijzing van brood- EXTRA VOEDSEL VOOR NEDERLANDERS IN DUITSCHLAND. Er zal eenige verbetering komen in de verstrekking van voedsel aan in Duitsch- land wonende of verblijvende Nederlan ders. In aanmerking komen Nederlanders, die reeds vóór 1939 in Duitschland woon den en landgenooten, die door oorlogsom standigheden daar terecht zijn gekomen en die nog niet, hetzij door ziekte of noodza kelijke werkzaamheden, naar Nederland konden terugkeeren. Uitgesloten zijn die genen, op wier politiek gedrag aanmerkin gen zijn te maken en zij, die er uit parti culiere overwegingen de voorkeur aan geven in Duitschland te blijven wonen. graan aan, doch ook van voedergranen met het oog op het feit, dat voedergranen spoedig op het Noordelijk halfrond ter beschikking zullen komen en dat ieder land thans de noodzakelijke beslissingen over de veestapelpolitiek zal moeten ne men. Laguardia betuigt zijn instemming. Laguardia, de directeur-generaal van de Unrra, heeft gisteren op. de voedselconfe- rentie te Washington zijn instemming be tuigd met het plan van Hoover, een nieuwe wereldvoedselorganisatie onder \leiding van een wereldvoedsel-dictator op te rich ten. Laguardia is van oordeel, dat dit een permanente organisatie moet- zijn, die niet slechts, zooals Hoover voorstelde, voor den' duur van de huidige voedselcri- sis haar werkzaamheden verricht. INTERNATIONALE CONFERENTIE VAN LANDBOUWPRODUCENTEN. Gisterochtend is te Londen de interna tionale conferentie van landbouwprodu centen, waarop 31 landen zijn vertegen woordigd, begonnen Tot vice-voorzitter werd de leider der Nederlandsche delega tie, de heer H. L». Louwes benoemd. Het is voor het eerst in de geschiedenis, dat landbouwproducenten uit de geheele wereld bijeen komen. Zelfs China is op ceze conferentie aanwezig, doch de Sovjet- Unie ontbreekt. Het doel van de conferentie is zooveel mogelijk eenheid te brengen in de te vol gen landbouwpolitiek en een constructieve bijdrage te leveren tot de oplossing van het nijpende voedselprobleem- Het belangrijkste punt op de agenda is het voorstel tot oprichting van een inter nationale landbouwfederatic, ter aanvul ling van voedselorganisatie der Vereenigde Volken. HET SCHUTTERSVELD werden gistermiddag kringwedstrijden gehouden voor de brandweercorpsen uit Leiden on Omge.ving. Deze wedstrijden hadden ten doel de paraatheid der brandweren op te voeren, hetgeen uiteindelijk het volk en het Ne- derlandsch bezit ten goede kan komen. Dat deze wedstrijden echter wedstrijden wa ren en niet zonder meer een gewone behendigheidsoefening moge hieruit blijken, dat de twee eerstgeplaatste ploegen zouden uitkomen op de afdeelingswedstryden in Gou da, welke bedoeld zijn als selectie voor den nationalen brandweerwedstrijd te Utrecht te houden. Lisse winnaar Niet minder dan 14 ploegen gisteren aan deze wedstrijden deel. De opgave was voor iedere ploeg hetzelfde: starten r j een bepaald punt vari het ter rein met volledige uitrusting van slan gen, stand- en straalpijpen en twee lad ders, loopen over een lagere en hoogere balk, aankoppelen van slangen, opzetten „Wanneer het de rest van de wereld slecht gaat, dan gaat het Suriname goed". Dit is een gezegde van een oud-gouverneur van Suriname, baron van Heemstra. Dat het de wereld thans goed gaat, zal wel niemand beweren; dusgaat het Suri name goed? Ook dat zal wel niemand be weren, doch dat het met Suriname een hopeloos geval" is, dat Suriname geen tuekomst heeft, mag ook niet gezegd wor den. Dat heeft prof. ir. J. A Grutterink, hoogleeraar aan de Teehn. Hoogeschool te Delft, aangetoond in een voordracht, de zer dagen te Den Haag gehouden. _J5ooals men weet heeft Suriname het moederland nooit voordeel opgeleverd, in tegendeel: er moest geld bij. Wat men ook aanpakte, hetlzij de cultuur van suiker, hetzij van rijst, lcofffe of cacao, alles mis lukte. Andere cultures bleken wel reden van bestaan te hebben, doch het product bleek niet geschikt voor export, zooals bij de sinaasappels. Als typisch voorbeeld voor de situatie in Suriname deelde prof. Grutterink mede, dat sinds 1900 de bevol king verdubbeld is, doch dat het totaal aangeslagenen in de belasting gedaald is. Prof. Grutterink weet dezen onbevredi- genden toestand aan: te geringe bevolking, het gebrek aan arbeidzaamheid van een deel dier bevolking, slechte voorbereiding van de respectieve landbouw-experimen- ten en fouten in het beleid van de regee ring, zoowel aldaar als in het moederland. Als eerste vereischte voor een wel vaartsplan voor Süriname noemde prof. Grutterink: opvoeding van de bevolking tot een zeker verantwoordelijkheidsgevoel (maatregelen tegen de in Paramaribo rondslenterende Creolen) zoowel op de scholen als bij de volwassenen, zoodat men aan de mentaliteit van „het gouvernement KERKNIEUWS ZILVEREN PRIESTERFEEST PASTOOR L. BEUNE. Pastoor Beune is pas vier maanden in Bloemendaal, maar zijn parochianen hebben op grandioze wijze zijn zilveren Priester feest gevierd. Des morgens om half 10 heeft de jubilaris een plechtig H. Mis opgedragen met assis tentie van zijn beide kapelaans en met pastoor Schalken als presbyter assistens. De feestpredicatie werd gehouden door den ZeerEerw. Heer H. Sondaal. In het priesterkoor hadden plaats geno men de HoogEerw. Heer J. v. d. Wiel, deken van Haarlem en de Officiaal van het Bis dom, de HoogEerw. Heer C. van Trigt. Des middags had de aanbieding plaats van het cadeau tier parochie: een schilderij, de Madonna van de priesters voorstellend naar het ontwerp van een jong schilder. Des avond had een Maria-hulde plaats en heeft voorts de parochie door een open luchtvoorstelling, waaraan alle parochiëele organisaties deelnamen haar jonge herder sympathie en meeleven betuigd. Als bijzonderheid dient nog vermeld, dat 's middags tijdens de receptie, die zeer druk bezocht was, de uitstekende militaire kapel den pastoor een aubade bracht. TOEDIENING VAN HET H. VORMSEL. Op Drievuldigheids-Zondag 16 Juni a.s. des avonds half 8 zal Z. H. Exc. de Bis schop van Haarlem het H. Vormsel toedie nen aan volwassenen in de Kathedrale Kerk te Haarlem. Ook de volwassenen die buiten de stad wonen en nog niet het H. \ormsel ontvangen hebben, kunnen van deze gelegenheid gebruik maken. Zij moe ten dan zorgen, dat zy een kwartier voor den aanvang in de kerk aanwezig zyn, met een vormbriefje van een der plaatselijke geestelijken. CHINEESCIIE MISSIONARIS TOT ABT BENOEMD. Volgens een telegram uit Rome heeft dc Paus Pater Lou-Tseng Tsiang, monnik van de Abdij van St. Andreas te Lophem, benoemd tot titulair-abt van St. Pieter te Gent. De nieuwe prelaat, een vroegere Chineesche diplomaat, was in den vorigen wereldoorlog minister-president en Min. van Buite'nlandschc Zaken van China. Hy was toen gehuwd met een Belgische vrouw, na wier overlijden hij voor pries ter ging studeeren en in het klooster trad. DRINSES JULIANA heeft, bij het overhandigen van het geschenk der Nederlandsche Regeering voor Zwitserland aan de vertegenwoordigers van den Bondsraad, een rede uitgesproken, die Dinsdagavond door de Zitsersche radio is uitgezonden, en waarin de Prinses o.m. zeide: zelfs bijna voordat het practisch mogelijk was ons te hulp te komen, is een vrienden hand uitgestoken, een Zwitsersche hand. Uw brood bevond zich op onze tafels. In de noodkerken, die gij ons gestuurd had, wer den dankdiensten gehouden". De Prinses vervolgde: „Onze wederop bouw is in vollen gang, men werkt vol en thousiasme en energie. Het begin was moei lijk; in de eerste maanden na de bevrijding was er een gebrek aan materialen, dat den wil tot handelen onvermijdelijk remde. Tij dens die critieke periode heeft Zwitserland ons gesteund". Prinses Juliana dankte zeer in het bij zonder de „Don Suisse", het Internationale Roode Kruis, het Zwitsersche Roode Kruis, benevens alle particuliere organisaties en Zwitsersche particulieren, die de handen in een geslagen hebben ten bate van Neder land. „Er bestaat een Hollandsch spreekwoord: In den nood leert men zijn vrieden kennen. In de uiterste nood, waarin wij hebben ver keerd. hebben wij de waarheid van dat ge zegde kunnen constateeren. Nu ik het geluk heb mij' in Zwitserland te bevinden, ont moet ik overal hartelijkheid en medeleven. De daadwerkelijke hulp, die gij ons ver leend hebt, vindt haar oorsprong in het be grip, dat uw bevolking voor een broeder volk heeft. Als één man hebben uw talrijke kantons zich vereenigd om uw vrienden te hulp te komen. Gij stond klaar, zonder op hef, zonder dat men u er om gevraagd, en, helpt toch wel" met goed gevolg kan be strijden: aandacht voor de verbetering van de bodemstructuur en voor de mogelijk heid in dit land polders aan te leggen, drie maal zoo groot als de Zuiderzee en nauwkeurig onderzoek naar de misschien nog in het binnenland verborgen energie bronnen in den vorm van watervallen. „Men moet nooit vergeten," aldus prof. Grutterink, „dat Suriname nog in een oer staat verkeert. Plet is voor het grootste deel nog met oerbosch bedekt, zocals Neder land ten tijde van de Bataven", „Indien men vergelijkt, wat Nederland aan den strijd tegen het water ten koste heeft gelegd, dan staat daartoe 't aan Suri name' „verspilde" geld in geen verhou ding." Suriname is een nog volkomen onont gonnen gebied, waarvan bewezen is, dat er Europeanen zonder bezwaar handen arbeid kunnen verrichten. Prof. Grutte rink kwam dan ook tot de conclusie, dat Suriname geenszins moest worden opge geven als „hopeloos geval'". Zoo ging het In Annam. Omtrent de verhouding tusschen Frank rijk en Annam (Vietnam) welke ver houding thans tot voorbeeld strekt voor de onderhandelingen tusschen de Neder landers en de Indonesiërs (een soort fede ratie binnen de Fransche Unie) heeft de heer Bachrach van den voorlichtings dienst der Nea. Indische regeering, het een en ander meegedeeld, na terugkeer van een reis door Indo-China. Als typeerend haalde hij de proclamatie aan, welke uitgegeven is door 't ministerie van binnenlandsche zaken van de nieuwe republiek Vietnam, nadat er op 6 Maart een overeenkomst tot stand was gekomen, waarin de bevolking werd uitgenoodigd. de Fransche troepen, die Tonkin binnen marcheerden, „vredelievend en als uw vrienden" te begroeten en welke eindigde met: „Leve Frankrijk en Vietnam, vrijwil lig vereenigd in de Indo-Chineesche fede ratie binnen de Fransche Unie". De heer Bachrach legde er den nadruk op, dat de proclamatie alle bloedvergieten tusschen de twee naties, die „eenige uren tevoren doodsvijanden schenen", inder daad heeft weten te verhinderen. Spoedig daarna kon men Fransche soldaten de vlag van Annam zien groeten, terwijl de Anna- mieten een saluut bracht aan de Fransche kleuren. Dorp ten Zuiden van Batavia gezuiverd. In een plaats ten Zuiden van Batavia hebben eenheden van het Indonesische leger aan de Nederlanders verzocht, hulp te verleenen bij het verdrijven van een bende gewapende roovers. De Nederlan ders hebben het dorp van de bandieten verlost. Gisteren zijn weer 200 geïnterneerden per vliegtuig uit Soerakarta geëvacueerd. Eveneens zijn gisteren weer 3000 man Engelsche troepen scheep gegaan met het doel Java te verlaten, AANSLAG-PLANNEN IN ITALIë VERIJDELD. Het heeft in de bedoeling gelegen om in Italië voor den dag der verkiezingen (Zon dag 2 Juni) een reeks aanslagen te ple gen, teneinde onlusten te verwekken. Een neo-fascistische organisatie, waartoe 40 personen behoorden die in Milaan zijn gearresteerd, beoogde om op 26 en 27 Mei aanslagen te plegen tegen het arbeids- Dureau, de gebouwen der vakorganisaties, en op 28 en 29 Mei tegen de zetels der politieke partijen. Voorts lag het in de bedoeling verscheidene leden der Engel sche militaire pblitie te vermoorden. KLOK VAN DE WAALSCHE KERK TERUG. Gisteren is de klok van de Waalsche kerk op de Breestr. te Leiden teruggebracht en v/eer in den kerktoren bevestigd. Deze klok als zoovele anderen in den lande was slachtoffer van de Duitsche bezet ting en behoorde tot de per schip wegge voerde lading, welke op het IJsselmcer tot zinken werd gebracht. De klok werd later teruggevonden en is na schoongemaakt te ziin. thans weer op haar plaats terug. STADSNIEUWS VERKIEZINGSACTIE 1946. Zooals wij gisterenavond per advertentie hebben medegedeeld, zal de Bijeenkomst van Propagandisten niet hedenavond doch Donderdag 22 Mei, des avonds te 8 uur worden gehouden in het St. Antonius- clubhuis, aan de Mare. Wij verwachten daar ALLE PROPAGANDISTEN, ter verdeeling van de werkzaamheden. Niemand, die propagandistisch denkt en voelt, blijve thuis. Vele handen maken licht werk. ZIEKEN EN GEBREKKIGEN. Ook nu weer wordt alles in gereedheid gebracht om op Woensdag 29 Mei op vlotte en doeltreffende wijze zieken en gebrek- kigen hun gang naar de stembus mogelijk te maken. Op Vrijdag 17 Mei vermeerderden wij het aantal stemmen op de Katholieke Volkspartij op die wijze met ruim 180. AUTOBEZITTERS, aan U de eeretaak zulks opnieuw op 29 Mei mogelijk te maken, door met een even groote bereidwilligheid uw auto voor dit prachtig werk beschikbaar te stellen. De zieken en hulpbehoevenden blijven U daarvoor ten zeerste dankbaar. OPGAVE VAN ZIEKEN kan geschieden aan de volgende adressen: Centraal Propagandabureau, Nieuwe Rijn 66, telefoon 23518, A. van Dijk, van der Waalsstraat 16, telefoon 26553, N. de Water, Gasstraat 6. en verder op Zondag 26 Mei, van 10 tot 12 üur: Gymnastiek lokaal, R.K. School, Lusthoflaan. Romanua- zaal, achter de Hartebrugkerk. Mare, R.K, School, Potgieterslaan. St. Lidwinahuis, Zoeterwoudsche Singel 34. Om dit alles vlot te doen verloopen, is het noodzakelijk, dat de adressen van de zieken en gebrekkigen uiterlijk Maandag avond 27 Mei in ons bezit zijn. RAAMBILJETTEN, in een ditmaal bij uitstek en bijzondere uit voering zijn vanaf Donderdagavond aan de bekende adressen verkrijgbaar, In iedere straat en op elk punt moet ook middels deze platen bij alle weidenkenden ingeprent worden ons devies: Katholieken twijfelt ook nu niet: STEMT: „BOLSIUS" No. 1 LIJST 4. R.ft. Propagandaclub „Dr. Schaepman" GEMEENTERAAD. De eerstvolgende zitting van den Raad zal worden gehouden op Maandag 3 Juni. HANS FRANCO MENDES—HENK GEIRNAERT. In de mooie bovenzaal van de Lakenhal gaven de bovengenoemde pianisten een concert voor twee piano's en klavier-vier handig. Onze belangstelling werd evenals die van vele muziekliefhebbers gespannen bij deze auditie, want het samenspel wa? boeiend en geacheveerd. De importantie van den oudsten zoon van Bach „Wil helm Friedemann" kwam door de ver tolking van diens „Sonate f gr. t." voor 2 klavieren uitmuntend naar voren. In het geslaagde vraag en antwoord spel valt Bach's fantasie en dichterlijkheid op, ge paard aan contrapuntische kunst. Mooi van klank, rhythme en nuanceering, sober en in stijl zoo was 'het. Hierna kwam „zes stukken" van Max Reger voor vierhandig spel. Bij de gecompliceerde vormen die Reger gebruMtt, vraagt hij toch aandacht voor warm-muzikale wendingen. De streng heid van zijn stijl paart hy aan een wijze van uitdrukken, eigen aan zijn tijd. De zes stukken moeten de executanten naast veel technische moeilijkheden ook veel genot van bestudeeren hebben gegeven. Maar of de doorsnêe toehoorder deze mu ziek niet te moeilijk vindt en te lang hééft gevonden? Wij zijn er bang voor, dat het mooie piet voldoende begrepen is. Virtuoos en suggestief werd de „Sonate" van Hindemith voor vierhandig klavier gespeeld. De nieuwe klanken hebben haar eigene groote bekoring en de interpreta tie was evenwichtig van kleur en klank. Tot slot een voortreffelijke wedergave van de variaties op een Beethoven-thema van Saint-Saëns, met kleur en leven op de twee piano's (vertolkt, knap en eensgezind van aanvoelen en verwerken Het was een brillant slot van een met smaak samenge steld programma, waarvan drie werken een eerste uitvoering te Leiden hadden. Men heeft de twee klavierspelers hartelijk toegejuicht en teruggeroepen met gul J. Kortmann. K.A. JONGEMANNEN ST. LEONARDUS a P. M. De kink in de kabel is weggenomen! Vrij dagavond. 24 Mei, komt de heer Swierstra spreken aan de hand van lichtbeelden over ,,Het ontstaan van Leiden". Hier behoeft geen aanbeveling iby en daarbij komt nog, dat je gerust je meisje (boven de 18 jaar mee kunt nemen. Dus tot Vrijdagavond 8 uur in de Gym nastieklokaal. K.A.-Kern Jongemannen. LEIDSCHE SPAARBANK. Aan het verslag van de Leidsche Spaar* bank over 1945 ontleenen wij het volgen de. Het karakter van de spaarbank werd, door de gedwongen inschakeling in het bankbedrijf, belangrijk gev/yzigd. De in lagen namen sterk toe en belegging kon slechts in schatkistpromessen geschieden, waardoor de rente-opbrengst sterk vermin derde. In November werd besloten tot rente verlaging over te gaan en deze te bren gen op 2.16 tot bedragen van 3000. Het tegoed der inleggers bedroeg op 1 Jan. 1945 10.692.480,18, vermeerderde door inlagen met 7.996.775.26 en rente- bijschrijving met 317.859,72; verminderde door terugbetaling met 3.156.356.10. Het saldo per 3, Dec. 1945 bedroeg totaal 15.850.758.69. Voor een bedrag van 10.550.000 werd m schatkistpromessen belegd, terwijl afge lost werd 4.930.000, zoodat aan het einde des jaars nog voor een bedrag van f 8.850.000 aanwezig was. Gedurende het boekjaar werden 160 spaarbusjes afgege ven en 102 teruggebracht of vergoed. Het aantal in bruikleen verstrekte busjes be droeg aan het eind van het jaar 1655; daarmede werd gespaard 21.211.53 in 1139 posten. TAFELTENNIS. L. T. T. V. „DE SLEUTELS". .Zondag jl. werd het kampioenschap L. T. T. V. „De Sleutels" verspeeld. Niet minder dan 24 heeren en 7 dames hadden zich voor dit tournooi laten inschrijven. Her tournooi verliep zeer vlot, zoodat reeds om pl.m. 4.30 uur een aanvang met den eindstrijd gemaakt kon worden. Hef spelpeil stond op een zeer behoorlijk twee de klasse niveau. De resultaten bij de heeren waren als volgt: 1. J. Rodenburg; 2. H. Huying; 3. J. van Dam; 4. J. Gij bels. De heer Roden burg werd winnaar van den wisselbeker. Een bijzondere vermelding verdient de heer J. Gybels, die oorspronkelijk als der de klasse speler, door bijzonder fraai spel de vierde plaats wist te veroveren. De heer H W. Heyn ontving een bloe menhulde voor fiet buitengewoon g<4ede spel dat hij te zien gaf in den wedstrijd ♦egen den winnaar van het Sleutel-pak ket, den heer H- v. d. Weyden. Bij de dames kwam mej. M. Winkel man als winnares uit den strijd. Op de tweede plaats kwam mej. R. Ruigrok. Dat dit tournooi doorgang kon vinden dankt de ver. aan een der leden, die op zyn reis naar Indië een aantal balletjes wist op te visschen. Gisterochtend is door onbekende oor zaak een met lijnolie gevulde ketel in brand geraakt. De brandweer heeft het vuur met een schuimbluschapparaat be dwongen. van de ladders tegen een houten stellage, vanwaar twee spuitgasten tezamen met één op den grond gekleurde blokjes uit een raam moesten spuiten, ieder zijn eigen kleur. Er werd begrijpelijkerwijs hard ge werkt. Natuurlijk sprak het geluk ook een woordje mee, maar tenslotte beijver den allen zich om den kortsten tijd te ma ken. De opgeloopen strafpunten werd mede in tijdverlies omgezet en het uit eindelijk resultaat was als volgt: le pr. VrijW. Brandweer Lisse, groep A., m 3 min. 52.5 sec.; 2e pr. Beroepsbrandweer Leiden, groep A, in 4.10.2, 3e pr. Vrijw. Brandweer Alphen 4.13.8. De ploegen van Lisse en Leiden zullen dus in Gouda uitkomen. De resultaten, door de overige deelne mers behaald, zijn: 4. Vrijw. Brandweer Alkemade 4.50.9, 5. Id. Lisse, ploeg B, 4.53.2, 6. Id. Katwijk 5.23, 7. Id. Oegst- geest 5.24, 8. Beroepsbrandweer Leiden ploeg B, 5.27.9, 9. Vrijw. Brandweer Voorhout 5.33, 10. Id. Sassenheim 5.45.9, 11. Bedrijfsbrandweer Padox Warmond 6.1.12. Vrijw. Brandweer Hillegom 6.5.5, 13. Bedrijfsbrandweer Zilverfabriek Voorschoten 6.55.8, 14. Vrijw. Brandweer Voorschoten 9.9 sec. Na afloop werd de uitslag bekend ge maakt door den heer Otten, voorzitter van het afdeelingsbestuur der Z.H. Ver. van Brandweercommandanten, waarna de heer de Roos, districtsinspecteur uit Den Haag de prijzen aan de winnaars uitreikte. Deze dankte de vele belangstel lenden bij deze wedstrijden, niet in het minst de burgemeesters uit Leiden en omliggende gemeenten. Die interesse kan het brand weer wezen slechts ten goede komen, Spr. liet daarbij uitkomen thoe nuttig en noodig het is, dat de brandweer over goed materiaal beschikt, maar te vens, dat zij goed geoefend is. We moe ten zeer zuinig zijn met het weinige, dat de moffen ons gelaten hebben, zeide spr. en toch gaat er maandelijks in ons land nog voor anderhalf millioen gulden door brand verloren. Spr. besloot met een woord van d?nk aan den commandant van Leiden en zijn staf van medewerkers, die de voorberei ding der wedstrijden in handen had en zich daarvan uitstekend gekweten had. De heer Flameling op zijn beurt bracht dank aan de ploeg van Padox voor de beschikbaarstelling van het benoodigde materiaal en het terrein in Warmond. Onder de aanwezigen bij de wedstrij den bevonden zich o.m. de loco-burge meester, de heer J. A. Riedel en weth. J. Jongeleen, mr. J. Bool, gemeentesecreta ris, enkele hoofden van dienst en de bur gemeesters van Zoeterwoude, Leimuiden, Sassenheim, Rijnsburg, Voorhout en de wnd. burgemeester van Oegstgeest. BENOEMING LEIDSCHE HOOGLEERAREN KON. NED. ACAD. VAN WETENSCAPPEN. H. M de Koningin heeft de navolgende benoemingen der Kon. Ned. Academie van Wetenschappen bekrachtigd: prof. dr. F. D. K. Bosch, prof. dr. A. W. Bijvanck, prof. mr. R. P. Cleveringa, prof. mr. P. N. van Eyck, prof. dr G. G. Kloeke, prof. dr. R D. KoKewijn, prof. dr. J. H. Kramers, allen hoogleeraar aan de Leidsche univer siteit UNIVERSITEIT. Geslaagd: doctoraal examen wis- en na tuurkunde: de heer C. A. O. Nass te Lei den (Plantkunde); mej. M. C. A. Willem- se te Leiden (Dierkunde). RADIO De zestien prachtige zwarte paarden, die deel uitmaken van het geschenk van dertig zwarte paarJ den en zes schimmels der Nederlandsche regeering aan den Engelschen koning, zijn na aankomst in Engeland overge bracht naar het Mei- ton Mowbry depót, waar zij eenigen tijd in quarantaine zul len doorbrengen. Donderdag. HILVERSUM I, 301 M. 8.Nieuws; 8.15 Gum. platen; 8.45 Ka mermuziek; 9.15 Morgenwijding; 9.30 Ar beidsvitaminen; 10.30 Van vrouw tot vrouw; 10.35 Lyra-trio; 11.Nuttig en noodig; 11.10 Harrend Vlag clarinet en Eg- bert Veer^ piano; 11.45 Familieberichten uit Indië; 12.Concert Janny v- Wering, Carel van LeeuwenBoomkamp; 12.30 „In het spionnetje"; 12.35 Harpkwintet; 13.;Nieuws; 13.15 Avro Vaudeville-or kest; 1.De vrpuw binnen en buiten haar huis; 14.20 Vlastra Urbanowa-sopraan; 15.Sterren en sterretjes; 15.20 „Confet ti"; 16.15 „De camera loopt".. 17.— Avro- kaleidoscoop; 17.30 Hard-praatje; 17.35 Renova-septet; 18.Nieuws; 18.15 Avro Gram. muziek; 18.30 Pro'gr. Nederl. Strijd krachten; 19.„En nu naar bed"; 19.05 Sportpraatje; 19-20 Cabaret-program ma; 20.Nieuws; 20.05 Weeroverzicht; 20.08 Lili Kraus, pianomuziek; 20.20 Aansl. Concertgebouw; 22.30 Ouderen en jonge ren; 22.40 Pierre Palla, orgel; 23.— Nieuws; 23.15 Gram. muziek; 24.Sluiting. HILVERSUM II, 415 M. 8.Nieuws; 8.15 Progr. overzicht; 8.20 Gram. muziek; 9.Pluk den dag; 9.30 Waterstanden en Pol. berichten; 9.50 Verv. Pluk den dag; 10.B. B. C. Sympho- nie-orkest; 10.15 Morgendienst; 10.45 A. de Wilde, klarinet; 11.„De Zonnebloem", ziekenbezoek; 11.45 Lien Korter, zang; 12.15 Verzen uit St. Michielsgestel; 12.30 Lunchconcert; 13.— Nieuws; 13.15 Lunch concert; 13.55 Gelegenheids- en gebruiks- graphiek; 14Middagconcert; 14.40 Cau serie voor de Vrouw; 15.Pro arte trio; 15.40 Haaksch blaaskwintet; 16.Bijbel lezing; 16-5 Albert de Klerk, orgel; 17. Rijk Overzee; 17.10 Omroeporkest; 18. Alexander Brailowsky, piano; 18.15 All round sextet; 18.30 Land en Tuinbouw; 18.45 All-round sextet; 19.Nieuws; 19.15 Progr. overzicht; 19.20 Met band en plaat; 19.40 Vaart der volkeren; 20.Nieuws; 20.05 Regeeringsvoorliohtingsdienst; 20.20 N. C. R. V.-orkest; 21.20 „De vroolijke golf" gevar. programma: 22.Nieuws; 22.15 Na het nieuws; 22 30 Rotterdamsch Strijkkwartet; 23.05 Avondconcert; 23.50 Schriftlezing; 24.Sluiting

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2