SPORT V. L O. S—U. V. 8. 3—2. Ondanks het weer medespelen van T. Kantebeen was de voorhoede opnieuw het- groote vraagteelcen. Voor rust werd er dcor de blauiw-witten zoo lusteloos ge speeld, dat V. I, O. S. gemakkelijk de U. V. S.-aanvallen kon weerstaan en ook nu weer een fout in de U. V. S.-achterhoede oorzaak werd van een V. I. O. S. doel punt (10). Niet minder slecht was de tweede helft en eindelijk toen de stand 30 was geworden kwam U- V. S. wat be ter opzetten. Van Oosterom maakte goed 31 en juist in deze periode kreeg U. V. S. een strafschop te nemen, die door T. Kantebeennaast werd geschoten. De thuisclub deed het niet minder slecht en ook hier werd een strafschop in de handen van Van Wel geschoten. Eindelijk gelukte het T. Kantebeen zijn fout goed te maken door den stand op 3—2 te brengen, waar mede tevens het einde kwam. LISSEHILLEGOM 1—5. Deze belangrijke kamp voor het kam pioenschap werd door de gasten verdiend gewonnen en Klinkenberg was de held van den dag. Snel en enthousiast wierp Hille- gom zich in den strijd) met als resultaat een keurig doelpunt van Westen (01). Hillegom bleef in den aanval en juist bij een klein'Lisse-overwicht kopte Klinken berg onhoudbaar in (02). Nog voor de «ust vergrootte dezelfde speler den voor sprong (03). Ook in de tweede helft be- n eld Hillegom het beste van het spel. Wel maakte Lisse 13, maar daarna was de tegenstand gebroken en met twee doel punten van Klinkenberg werd de einduit slag 15. Hïl/LINEN'5. J. C. 5—1. Ook hier een wedstrijd met weinig ani mositeit, goed en verdiend door de thuis club gewonnen. Zoowel voor als na rust beheerschte Hillinen het speibeelcL en waar de thuisclub de kansen goed wist te be nutten, kwam het einde met een groote overwinning. V. V. L. V.—D. O. S. R 3—5. Een wedstrijd, die voor de onderste plaats van groot belang was en toch door de thuisclub verloren werd. Slechts door taai volhouden kon V. V. L. V. de score laag houden en kwamen de doelpunten om beur ten. D. O. S. B. was en bleef iets gelukki ger en mede door het feit, dat de thuis club de kansen, welke zij nog kreeg, niet wist te benutten, bleef de overwinning by de gasten. ROUWKOOP—Z. L. C. 4—2. Een prettige wedstrijd met goed spel aan beide kanten. Nadat de thuisclub door Jan sen de leiding had genomen maakte Deyn spoedig gelijk (11). De tweede helft be gon heel goed voor de gasten en met een zuiver schot werd het 12. De vreugde was echter van korten duur en toen een maal de stand opnieuw gelijk was (2—2), kwamen de doelpunten voor Rouwkoop jets gemakkelijker. Het einde kwam met een verdiende overwinning WEDSTRIJDEN WARMUNDA. Gisteren speelde Warmunda II- tegen V. V. S. B. Ill en won met 70; Warmunda III verloor van Teylingen III met 30. WEDSTRIJDEN A. V. V. A. V. V. II speelde gisteren een pittigen wedstrijd tegen V. U. C. V. Rust 10. Eindstand 22. De vriendschappelijke wedstrijd A. V. V. IRavensburg gaf over het algemeen geen pittig spel te zien. Rust 00. Tegen het einde kwam er wat schot in. Eindstand 21 voor Ravensburg. ORANJE WIT I—QUICK BOYS L Onder groote belangstelling werd de ^erste wedstrijd in de kampioenscomipeti- tie voor de Zaterdagmiddag afd. van den K. N. V. B. gespeeld in Dordrecht. Het veld was door den regen niet in de aller beste conditie, wat voor de Katwijkers een handicap was, zoodat het eerste optreden niet was zooals men het verwachten zou. Maar al spoedig was men hieraan gewend en spoedig was Q. B. in den aanval en het Oranjedoel had het zwaar te verduren niettegenstaandè de achterhoede van O. W. een flinke hindernis vormde. Na ruim 20 minuten wist Q. B een corner te for- ceeren en linksbinnen Verdoes kopte in. (0—1). Na een aanval van O. W. maakte een der spelers hands met als gevolg dat rechtsbinnen G. Zandbergen prachtig m het net schoot (02). Na de rust werd het rpel iets vuriger. O. W. had vele aanvallen te verduren, doch de keeper van O. W. wist het gevaar af te wenden. 6 minuten voor het einde wist midvoor G. v. d. Oever te scoren, waardoor de stand 03 werd en bij het einde was de stand onveranderd. KATWIJK III—Q. B. V. De eerste» helft van den wedstrijd was vrij futloos en de rust ging in met 00. Hierna kwam er meer spel in en Katwijk was verre de meerdere met als gevolg, dat punt na punt volgde. De eer werd ten sJotte dóór Q. B. gered met een eindstand' van 81. PAARDENSFORT. Courses op Duindigi De uitslagen der gistermiddag te Duin- digt gehouden rennen luiden als volgt: Billiton-prys, ren over ca. 2400 M.: I. Sombref(fe (rijder Dekker) tijd 2 min. 53.2 sec-, 2. Belle d'Or (Selens) Diophonprijs ren over ca. 2000 M- (ge splitste handicap): 1. Rincee (Claes) tijd1 2 min. 14.1 sec., 2. Funiculaire (Delbras- sine), 3. Plaisir de France (de Coster). Biribi-prys, ren over ca. 1800 M.: 1 Sur prise (Claes) tyd 2 min. 0 9 sec., 2. Ma- jesto (Vossaert). 3. Brinio (Demol). Dlophonprys (2e deel). 1. Soleil d'Avril (Claes) tijd 2 min. 17.3 sec., 2. Euterpe (Delbrassine), 3. Lansveldt (Kampers). Le Cid-prijs, hordenren over ca. 3300 M.: I. Bily (Pex) ty'd 4 mm. 4.1 see.. 2 Prin- OMGEVING ALKEMADE Burg. Stand. Geboren: Cornelia Joanna Maria, d. v. Th. N. Weenink en M. H. Gan- zevles; Hubertus Joannes Maria, z v. A. H. Bouwmeester en W. A, van Leeuwen; Pe trus Johannes Maria, z. v. P. W. Klink en J. C. Rietbroek; Antonius Petrus Theodo- rus, z, ,v. F, J. I. Wesselman en J.'P. Mol- lers; Adriana Cornelia, d v. J. Vreeken en W Pulleman; Celine Petronella Maria, d. v. E. G. A. M. Muskens en A. C. Rei- nouts v. Haga; Leonardus Wilhelmus Cor nells Maria, z. v J. P. van Amsterdam en P. A. de Jong; Comelis Ignatius Maria, z. v. J. C. Zoet en M. C. Zaal; Alida Marga- reth^ Maria, d. v. J. van der Meer en A. Verhorik; Joannes Nicolaas Maria, z, v. Th. van Rijn en M. C. J. v. d. Veer; Johan nes Leonardus Gerardus Maria, z. v. Th. W. Loos en G. M. v. Klink; Anna Maria Ca- tharina d. v K. H. Boeker en C. J. van der Meer. Ondertrouwd: P. Roos, 26 j. en H. A. Nell, 24 j.; M. de Boer 29 j. en J. J. Wil- lems, 19 j.; P. A. van der Geest. 31 j. en P. M. van der Meer 29 j.; L. Clemane, 34 j. en J. G. van der Hulst; H. Pater, 28 j. en J. H. van Asselt, 21 j.; L. J. Akerboom, 29 j. en G. M. Warmerdam. 22 j.; A. Hooge- veen. 25 j en C. C.-M. Pouw, 23 j. Gehuwd: W. J. van Veen, 29 j. en C. G. Koek, 27 j.: J. H. van Klink, 25 j. en M. H. Neijman, 24 j.: H. N. Schouten 32 j. en G. Th. van der Zwet. 23 j.; H. C. Rietdijk 25 j. en A. M. van Tol. 24 j.: J. L. van Zwie- ten, 23 j. en C. J. Bos, 26 j.; P. A. van der Geest, 32 j. en P. M. van der Meer, 29 j.; P. Roos, 26 j. en H. A. Nell. 24 j.; C. Bakker. 26 j. en M. A. van Benten, 26 j.; M. de Boer. 29 j. en J. J. Willems, 19 j. Overleden: J. C. Koot, echt. van L. J. van der Poel; C. Gortzak, echtg. van A. van der Velde; M. Vink. weduwe van H. Th. van der Voort. ALPHEN AAN DEN RIJN Burg. Stand. Geboren: 1. Gerarda Ca tharina, d. van J. G. van den Elshout en J. M. van der Zwaan; Aaldert. z. van G. Booij en G. H. de Jonge; Mariëtte, d. van F. P. Bos en W. J. Swart; Cornel is, z. van C. van Zijp (overl). en J. S. van Mameren (geb. te Leiden); Janna Maria Theresia, d. van B. van Rijn en B. H. Boerefijn; Theo- dorus Anthonius Wilhelmus Christoforus, z. van Th. van Leeuwen en A. van Eijk; Antje, d. van A. Pols en A. de Roode; Cor nells Willem, z. van J. van Harskamp en H. J. Blom; Wilhelmus Maria. d. van Th. A. Wijfje en J. W. Kleijn; Cornelis Jacob Hen drik, z. van H. Verbree en W. Ferwerda; Anna Maria Theodora, d. van W. J. de Wit en C. A. Streng; Nicolaas, z. van N. van Oosterom en C. H. van Veen; Gerrit, z. van Z. van Ginhoven en J. de Graaff. Ondertrouwd: Richard Ernest Allan Re- tallick, 31 j. te Littlehampton en Adriana Magdalena van Keeken, 21 j.; Hendrik Kos ter 24 j te Ubach overWorms en Geertrui van den Boom 21 j.; Gerardus Johannes Ponsioen 27 j. en Catharina Maria Theresia van der Burg, 26 j.; Cornelis Heenk, 29 jl en CorneliaPetronella Stapper 25 j.; Willem Nicolaas Ketel, 27 j. en Adriana Montagne 25 j.; Cornelis Schouten 39 j. en Lena Adria na Horsman 38 j. Gehuwd: Augustinus Huisman, 29 j. met Sabina Tobias 41 j.; Pieter Geert Pannevis 36 j. met Bartha Henrietta van den Boom, 38 j.; Johannes Verhagen 37 j. met Jansje de Nijs 36 j.; Cornelis Jozefus van Zijl met Ermina Rosalia Bunnik; Wolter Kreuze 30 j. met Johanna Broker 30 j.; Wijnand van den Bosch 47 j met Johanna Gezina Imkc Lin deboom 40 j.; Willem Arie Bos, 29 j. te Haarlemmermeer en Klazina Maria de Bruin 27 j. Overleden: Margje van der Kraan 59 j., gehuwd met Pieter van Leeuwen; Cornelis Johannes Gerard Verruijt 2 j. HAZERSWOUDE Protestvergadering „C.M.C" Woens dagavond kwam de afdeeling Hazerswoude -Koudekerk der C.M-C. in een vergadering ten huize van de wed. Verhaar bijeen. Het plaatselijk bestuur werd uitgebreid met de heeren A. de Kort en K. Reyneveld. Daar na werd in breede kringen besproken de op 1 Mei vastgestelde melkprijs, zijnde 14.79 bij een vetgehalte van 3.30 pet. vet. Deze prijs is voor de veehouderij te laag, gezien het feit, dat door den regeerings- deskundige en de administratie der C.M.C. een 'kostprijs per liter melk was bere kend van 16 ct zonder meer, waarbij nog zou komen 2 cent ondernemingswinst, daar vooral in de zomermaanden bijna nie mand melk kan afleveren met een vet gehalte van 3.30 pet. vet, zoodat de prijs, die bijna de meeste veehouders zullen ont vangen, nog beduidend lager zal zijn. Aan genomen werd, d'at het hoofdbestuur van de Coöperatie opdracht kreeg een prijs te bedingen van 17 cent per liter en bij de be voegde instanties er op aan te dringen op een loonende prijs, daar door deze te lage prys er voor de boeren geen bestaansmo gelijkheid meer kan bestaan, en de vee houders gedwongen worden tot handelin gen, die 'door bevoegde instanties kunnen worden voorkomen. Het hoofdbestuur wordt ook machtiging gegeven, indien de onderhandelingen geen resultaat opleveren, om zelfs in laatste instantie, maatregelen te treffen om tot stopzetting te komen van de leverantie dór melk- Besloten wordt nog een telegram in bovengemelde zin te sturen aan den mi nister van -Landbouw. KATWIJK AAN DEN RIJN Gemeenteraad. Gisteren had de eerste stemming plaats voor de definitieve lijst der Gemeenteraadsverkiezing. Als no. 1 op die lijst werd gekozen de heer G. A. Ouwer- ling. Volgende Zondag stemming voor no. 2, Aanbesteding. Voor de Katwijksche Bouwvereeniging had de aanbesteding plaats voor den bouw van 61 woningen op het terrein „Het Witte Hek". Er waren 44 inschrijvers. De laagste was G. de Best J.A.z. te Katwijk voor 585.600.de hoog ste P. Noordz te Schiedam voor 805.000. LEIMUIDEN Personalia. De heer M. A. v. Winden, onderwyzer aan de St. Jozefschool alhier is met ingang- van 25 Mei a.s. benoemd tot onderwijzer aan de R.K. school te Schip luiden. Op 't verkeerde pad. Vrijdagavond omstreeks 11 uur kwamen de Gebrs. de Wild uit Nieuw Vennep nabij de tol in Lei- muiden met 'n personenauto in het water terecht doordat de chauffeur verblind werd door bot hVht rm 'n T>~ LEIDSCHENDAM De uitslag der Kamerverkiezingen. Op verzoek geven wij hier de gedetailleerde uitslag van de Tweede Kamerverkiezing in de gemeente Leidschendam, voorzotfver betreft de stemmen uitgebracht op de Partij v. d. Arbeid, de Kath. Volkspartij en de communisten. In deze volgorde staan de cijfers: 1. Raadhuis 53 356 2 2. School Pr.Julianaweg 51 293 4 3. St. Mariaschool 66 298 4 4. Bureau Statistiek 168 316 21 5. R.K. Vereen.gebouw I 29 317 3 6. id. II 39 223 3 7. Distributiekantoor 127 354 68 8. School Westvlietweg 163 227 18 3. Gymn.lokaal Stompwijk 6 415 2 10. Naaischool 10 289 0 Totaal 612 3088 112 WARMOND De ooievaars. De gelukbrengende ooievaars staan, tot vermaak van de inge zetenen, weer op hun nest op „Oostergeest" te klepperen en te klapperen. Jarenlang heeft de paalwoning verlaten gelegen. Thans bij de tegenwoordige huizen-nood bleek de animo onverwacht groot. Twee ooievaars-echtparen hebben elkaar het be zit van het nest bevochten. Het was geen verheffend schouwspel de anders zoo sta tige en zelf-beheerschte adebars te zien krakeelen over ieders vermeende huis vredebreuk. Voor vele Warmonders zal de aanwezigheid van de kindervrienden tot groote vreigde worden STADSNIEUWS PASTOOR BEUKERS 70 JAAR. Pastoor Beukers bereikt morgen den leeftijd der sterken. Om half 8 zal de 70-ja- Vige herder een gezongen H. Mis opdragen en opgaan naar het altaar Gods, „tot God, die mijne jeugd verblijdt". Deze psalm woorden zijn voor den pastoor geen herin nering, maar blijde werkelijkheid. Voor dag en dauw is de herder reeds in de kerk om zonder rust zijn arbeidsdag in 's Heeren wijngaard af te leggen tot in den laten avond. Als de avond gekomen is, hebben velen, die ziek zijn of in moeilijkheden van allerlei aard troost en opbeuring ontvan gen. Iedere levensdag van den pastoor is van vroeg tot laat één goede daad. De pa rochianen weten den weg tot hun thans vergrijsden, maar steeds jeugdig-opgeruim- den herder, omdat de herder den weg ge baand heeft tot hun hart. Deze wederzijd- sche waardeering en hartelijke verstand houding is het grootste geschenk, dat aan Pastoor Beukers op dezen dag kan worden getoond. PIANO RECITAL HENDRIK POLDERMANS. Woensdag 22 Mei zal de Haagsolie pia nist Hendrik Willem Poldermans, een oud-alumnus onzer Leidsche Universiteit, een piano-recital geven in de salons van het Oostersch Instituut (Snouok Hurgron- je-huis) Rapenburg 61. Op het programma staan werken van Handel, Schumann, Cho pin, Hendrik Andriessen en Debussy. TENTOONSTELLING LIMBURGSCHE KUNST. In het Stedelijk Museum de Lakenhal werd Zaterdagmiddag door weth. J. C. van Schaik een tentoonstelling geopend van schilderijen, ceramiek en beeldhouwwerk van Limburgsche Kunstenaars. De wethou ders Steph. Menken en Jongeleen, alsmede mr. J. Slugter. voorz. der Leidsche Kunst- vepeeniging en de heer A. Bicker Caastens, secretaris van „Oud Leiden", woonden de opening bij. Weth. v. Schaik zeide in zijn inleiding tot de tentoonstelling, dat men wellicht zal op merken, dat er alweer een tentoonstelling in de Lakenhal wordt gehouden en men vraagt zich daarbij af of men van het goede niet teveel zal krijgen. Maar, rekening hou dende met het feit, dat wij in een aantal jaren van de kunst verstoken zijn gebleven, dat we aan banden hebben gelegen en be lemmerd werden om de dingen na te loo- pen, welke we bilden naloopen en dat we nu vrij zijn om te doen wat men wil, nu zou men toch uitbundig worden. Maar die uit bundigheid is niet zoo groot als men rede lijkerwijs zou kunnen verwachten en hopen Spr. noemde het verklaarbaar, dat de direc teur van de Lakenhal, de heer Lunsingh Scheurleer alles doet wat hij kan om zijn uitbundigheid van zijn kunstgevoelens over te dragen op anderen. Spr. meende, dat het geen gebrek aan belangstelling van het pu bliek beteekende. Daarvoor zijn andere symptomen merkbaar, in verband waar mede hij memoreerde hoe hij o.a. de buurt verenigingen heeft weten te interesseeren voor de kunst en andere cultureele dingen. Het is echter noodzakelijk de menschen meer te leeren over de kunst, hun de kunst te doen zien en verstaan. De nu georganiseerde tentoonstelling noemde spr. de bezichtiging ten volle waard, omdat men eruit kan zien wat op het oogenblik bezig is in Limburg te groeien. Wanneer de Zuiderlingen meenen, dat de Noord-Nederlanders zich ten onrech te aanmatigen de kunst voor zich op te eischen, dan moge men uit het feit. dat men hier Limburgsche kunst wil laten zien, de overtuiging krijgen, dat die aanmatiging niet zoo groot is. Hierna werd onder leiding van den heer Lunsingh Scheurleer de tentoonstelling be zichtigd, waarbij deze van schilderijen ce ramiek en beeldhouwwerk nadere verkla ringen gaf. Behalve deze kunst van onder scheidene kunstenaars is er tenslotte ook uitstekend glasschilderwerk van M. Weiss, die onder Joep Nicolaas heeft gewerkt. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU. Zooals elke overeenkomst legt ook de ar beidsovereenkomst verplichtingen op aan de erbij betrokken partijen. En die ver plichtingen moeten dan ook worden nage komen. Het blykt, dat velen het daarmede piet zoo nauw nemen. Talloos zijn de klach ten over het afwijken van de loonvoor- waarden, over het zonder meer wegblijven van het werk, over het niet in acht nemen van den voorgeschreven opzegtermijn by 'het nemen van ontslag. Er kan en er wordt tegenover deze overtredingen civielrechtelijk opgetreden. Maar men late het liever zoover niet komen. Zijn er ten aanzien van ontslagkwesties moeilijk heden of bezwaren, dan legge men dien tij dig voor aan het Gewestelijk Arbeidsbu reau. Klachten van werkgevers over het eenzijdig verbreken van de arbeidsovereen komst zouden zeer zeker in belangrijke ma te kunnen worden voorkomen, indien iedere werkgever zich hield aan den regel nie- rigen werkgever of van een bewijs, dat door het Gewestelijk Arbeidsbureau toe stemming voor ontslag is verleend. En wat jeugdigen betreft: hoe dikwyls komt het nog voor, dat jeugdige personen in dienst worden genomen, zonder dat zij in het. bezit zyn van een arbeidskaart het bewijs dat zij aan hun leerplicht hebben voldaan. Op 11 Mei j.l. waren door het Gewes telijk Arbeidsbureau te Leiden geregi streerd: 1465 werkloozen; hieronder waren 67 vrouwen. Bovendien werkten 196 perso nen bij den Rijksdienst voor Uitvoering van Werken (D.U.W.). In de week van 611 Mei werden 90 personen, waaronder 20 vrouwen, aan een betrekking geholpen. VERKIEZINGSACTIE 1946. Met voldoening en dankbaarheid zien wij terug op de in de voorbijgaande weken gevoerde verkiezingspropaganda bij de eerste na-oorlogschc Tweede Kamerver kiezing. Vooreerst omdat ook de Leidsche Katho lieke kiezers opnieuw getoond hebben te beseffen, dat Onze Eendracht 's Lands Kracht moet worden genoemd. Vervolgens omdat wy van verschillende zijden bereidwillig steun bij onze propa ganda hebben mogen ondervinden waar voor wij langs dezen weg oprecht dank zeggen. Het zou dwaas zijn te willen beweren, dat nog niet grooter activiteit had kunnen worden getoond Eveneens zou het dwaas zyn te willen ontkennen dat onze winst niet grooter had moeten en kunnen zijn. Ongetwijfeld zijn er wel zwakke broeders geweest, die of uit baloorigheid of in groote materieele nood verkeerend, gemeend hebben hun heil bij andere partijen te moeten zoeken. De groote gevaren voor Kerk en Staat verbonden aan het verder afglijden van ons volk naar uiterst links mogen het tot nadenken stemmen en ons een aansporing zijn om door eigen levenshouding en door grootere activiteit zulk een ramp te hel pen voorkomen. Onze strijd is derhalve niet ten einde. De uitslag van de verkiezing voor de provinciale Staten zal hel bewijs moeten leveren, dat uwe medewerking niets te wenschen heeft overgelaten. Het succes zal daaraan evenredig zijn. Daarom roepen wij allen die een over winning van de Katholieke Volkspartij op Woensdag 29 Mei a.s. willen helpen bevor deren op ter vergadering op Woensdag 22 Mei a.s in de lunchroom fa. Biesiot, Steen straat 55. aanvang 's avonds 8 uur. Aller hulp is noodzakelijk en de tijd dringt. Daar zal de te voeren actie wor den besproken. Propagandisten jong en oud wij reke nen op U. Weet een ieder ervan te door dringen. Kiezers van alle stand Stemmen in stad en land BOLSIUS No. 1 VAN LUST 4. Algem. R,K. Propagandaclub „Dr. Scraepman". UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het artsexamen 1ste ge deelte: de heeren: Go Lam Jjoen te Lei den, J. Fa A. Schipper te 's-Gravenhage mejuffrouw G. G. Schott te 's-Gravenhage. Geslaagd voor het artsexamen 2e ge deelte: de heeren: E. v. d. Wall te Leiden, F. Cox te Eindhoven,J. E. v. Gogh te 's-'s-Gravenhage, mevrouw C. S. A. M. Blom-Ides te 's-Gravenhage. Geslaagd voor het doctoraal examen ge neeskunde 2de gedeelte: de heeren J. W. IJdens te Oegstgeest en A. Boutkan te Wassenaar. Geslaagd voor het candidaatsexamen Slavische talen: de heer A. G. F. van Holk te Leiden. Geslaagd voor het doctoraal examen Let teren en Wijsbegeerte de heer M. Scharer te Oegstgeest (cum laude). PRUSVRAGEN LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Door rector en Senaat der Leidsche Uni versiteit zijn voor de studeerenden aan een der Nederlandsche instellingen van hooger onderwijs prijsvragen uitgeschreven. De vijf faculteiten hebben daarvoor onderwer pen uitgekozen. De antwoorden daarop moeten op de gebruikelijke wijze vóór 1 Mei 1947 aan het bestuur van den Senaat der universiteit worden ingezonden.Op den derden Maandag van de maand September 1947 wordt het oordeel der faculteiten be kend gemaakt. 3DE LUSTRUM „HOOGEWOERD-VEREENIGING". Den 12den Juni a.s. hoopt de „Hooge- woerd-Vereeniging" den dag te mogen her denken, dat voor 15 jaar de eerste organisa tie voor de Hoogewoerd is opgericht en wel met toendertijd den naam „Hoogewoerd Vooruit". Na 5 jaren werd toen de naam „Buurtvereeniging Hoogewoerd", ter gelé- genheid van de Lustrumfeesten van de Universiteit, terwijl na de Bevrijdingsfees ten uiteinddelijk de officieele naam werd „Hoogewoerd Vcreeniging", vele bestuurs leden hebben al een staat van dienst, en het is algemeen bekend, dat deze vereeni- ging op velerlei terrein nuttig gewekt heeft en niet alleen zich bepaalde tot feestversie ringen, e.d. Het algemeen belang van de Hoogewoerd is de 1ste doelstelling in het reglement. Behalve de feestelijke herden king op 12 Juni a.s. in de groote zaal van de Stadsgehoorzaal, zal ook een aardige at tractie op de Hoogewoerd zelve zijn, welke t.z.t. wordt bekend gemaakt. EERSTE LEIDSCHE E.H.B.O.-BIIGADE. Op 16 en 17 Mei j.l. werd den cursisten van de Eerste Leidsche E.H.B.O.-Brigadé, ter verkrijging van het Eenheidsdiploma, een examen afgenomen door dr. M. D. Horst bijgestaan door den docent dr. J. H. Teeuwen. Hiervoor slaagden de dames: M. M. van Alphen. M. Boersma, A. d Bruin, M. van Doom, Cr. de Graaf v. Wijk, M. v. d. Krogt, E. J. v. d. Kreeke, G. Meyer, M. Ouwer- kerk, H. W. M. Proosdy, W. Koning. J. C. Salman, W. Schrcüder, B. van Vliet. E. A'. Nagtegaal, T. Volker, en de heeren D. Bergman, J. C. Diergaarden. L. A. Fontyn P. v. Heiningen, P. C. v. Vliet, ADRES VERANDERING POLITIE RECHERCHE AFDEELING. Met ingang van 21 Mei a.s. wordt de P. R. A district Leiden, verplaatst van de Doelenkazerne (Rembrandtstraat) naar de Heeren'graéht 34, Leiden. Het numimer, FRAAIE DOCOS-SUCCESSEN TE BEVERWIJK. Op de nationale wedstrijden van D.E.M. ter opening van de sintelbaan, hebben de Docos-athleten ziclr zeer goed geweerd. L. v. d. Steen liep een puike 30U0 M. A en werd met een tijd van 9 min. 25 sec. twee de. P. Schouten bereikte met verspringen. B de vierde plaats met een sprong van 6.06 M. Op de 100 M. B werd hij derde. H. Eresser, die op Hoogspringen B uitkwam, ondervond veel hinder van de slechte aan loopplaats.-Zijn 3c plaats met 1.60 M. kan dus als een goed resultaat worden aange merkt. H. McnLnk startte op de 3000 M. C en kwam als derde binnen met een tijd van 9 min. 59 sec, waardoor zijn promotie naar de B-klasse een feit werd. K: Tuynman behaalde een fraaie overwinning op de 800 M. Jun, Na een uitstekende race noteerde hij een tijd van 2 imiin. 10.5 sec., hetgeen een belofte voor de toekomst inhoudt. A.S. Woensdagavond te 7.30 uur buiten training op de Sintelbaan, o. 1. v. den heer M. ten Braak- Nieuwe leden kunnen zich dan aanmelden. Van Holland-zijde schrijft men ons: De baan was nog te los en tc zacht om be hoorlijke tyden te kunnen geven, vooral by de midden- en lange-afstandloopers. v. d. Steen (Docos) liep een goede 3000 M. en werd 2e in -dc A-klassc in 9.25, achter den Friesch Wolstra. Slij'kuhis werd door v. d. Steen, toen deze na 1 ronde den kop van den A. A. C.'er wilde overnemen, bij bin nendoor passeeren even uit dc baan op de grasmat geduwd, hetgeen deze athleet er toe bracht er direct mee uit te scheiden. Later startte hij met 50 sec. voorgift in de 3000 M. C cn won in 8.40. In de 800 M. B liep de Hollandioopcr Stuivenberg even eens een goeden wedstrijd cn werd tweede in 2.05. De 800 M- A werd een schitterende zege voor Frits de Ruyter in 1.59, zijn. con current Bouman werd vijfde. De 100 M. A werd wederom een Haagschc overwinning van Klein voor den Amsterdammer Zwaan; z'n tijd was 10.9. W. Nota (Holland) werd in 11.6 sec 4e in dc serie. Op het nummer 100 M. B had de Holland athleet H. Kipe pech toen hij door een onduidelijke ge luidsinstallatie niet hoorde, dat hij aan den start moest voor de finaio In de serie werd hij le in 11.5, de demi-finale bracht hem een 2e plaats in 11.4. v. d. Kouwen (Holland) werd 2e in de serie 100 M B in 11.9, 5e in demi finale. De 4 x 100 M. esta fette bracht Holland oen 3e plaats achter A. V. '23 en A. A. C. D. D. H. C.-COMB^-SISEO I 1-4. Al spoedig ontspint zich een aardige strijd, waarin de achterhoeden van beide partyen blijk geven uit het goede hout te zijn gesneden, de koopsters komen dan ook weinig aan bod. Telkens opnieuw komt de Delftsche combinatie, die voorna melijk uit D. D. H. C. III bestaat, maar versterkt is met cenige speelsters uit het eerste elftal, geducht opzetten. Sisco weet echter alles keurig weg te werken Dan gaan de Delftsche dames er weer vandoor, maar vele aanvallen gaan tc niet doordat de enthousiast spelende voorhoede dik wijls niet op haar plaats is. Als Sisco eens door het oog van de naald is gekropen, doordat een hard schot juist naast gegaan is, zien we de blauwbruinen cr plots over links van doorgaan rn -voor ieder het weet, heeft de linksbinnen haar club dó leiding gegeven (01). De Sisco-linkshalf laat zich daarna vervangen. Na de thee eenzelfde strijd'beeld, alleen oen nu ver woed werkend D. D H. C. Tot tweemaal toe redt Truus Sassen keurig. In de laat ste minuut wordt een felle D. D. H. C.- aanval Sisco noodlottig, daar de Delftsche midvoor onhoudbaar weet tc doelpunten. Spoedig hierna klinkt het eindsignaal. BURG. STAND. Geboren: Albortus Antonius Jacobus Ma ria, zn. van D. Wessendorp on T. de Knegt; Catharina, dr. van J. T. Bleiji en W. Bruijn; Johanna Aagje, dr. van J. J. van Wijk en A. van Leeuwen; Margaretha Jacoba Pau lina, dr. van M. J. Dicben en E. M. Sluis; Bernhard, zn. van A. Oosterhof en E. ter Weeme; Catharina Aagje, dr. van W. F. Smit en E. Beij; Styntje, dr.tvan H. V. de Haas en S. Rietkerken; Engolina Guurtje, dr. van J. J. van Raamt en C. H. Kuipers; Wilhelmus Walterus Theodörus Gerardus, zn. van W. J. J. A. Couwenberg en J. G. T. Elfrink. Overleden:.J. B. van Wijk. huisvr. van F. Breedeveld 67 j.; P. H. öttenhof, dochter 2 jaar. Ondertrouwd: T. W. van dor Klugt, wedn. 36 j. en J. H. Bekooij gesch. 33 j II. J. Breu- ker jm. 27 j. en N. Jasperse jd. 31 j.; C. J. de Jager jm. 22 j. cn H. C. Boekkooi jd. 22 j. K. F. Korenhof jm. 21 j. en M. Blok jd. 21 j. A. Kruit jm. 30 j. en M. E. Molenkamp jd. 27 j.; H. van der Leek jm. 24 j. en W. C. Galjaard jd. 20 j.; P. Lepelaar jm. 33 j. en. H. van Tongeren jd. 32 j.; J. van der Lin den jm. 26 j. en L. J. Feitsma jd. 24 j.W. Mieremet jm. 38 j. én J. van der Vos, wed. 42 j.; H. B. Missaar jm. 34 j. en M. Brouwer jd. 25 j.; J. B. Nieuwenburg jm. 25 j. en M. van Vliet jd. 24 j.; B. Noordervliet jm. 24 j. en H. J. Kramer jd. 22 j.; P. Stokvis jm. 35 j. en C. A. Wiechert jd. 28 j.; W. de Vrind jm. 28 j. en J. E. van Rossum jd. 21 j.; M. van der Kuijk jm. 24 j. en F. A. J. Mig- chelbrink jd. 33 j.; II. Altona jm. 34 j. en A. Oudshoorn jd. 20 j.; M. Boutu jin. 26 j. en E. C. de Vos jd. 25 j.; J. Flaman jm 26 j. en N. van Vierzen jd. 23 j.; J. W. van der Lin den jm. 28 j. en W. J. van Denderen jd. 26 j.; C. G. Maas jm. 28 j. en J. A. Hoogeveen jd 23 j.; J. Glasbergen jm. 29 j. en S. Zwart wed. 29 j.; J. Nieuwenburg jm. 28 j. en F. J. Vinkestein jd. 24 j.; J. G. Piket jm. 24 j. en J. M. de Lange jd. 23 j.; L. Rhijnsburger jm. 26 j. en M. Schild jd. 24 j.; H. G. M. Langezaal jm. 27 j. en C. Montagne jd. 21 j.; J. T. Henzen jm. 21 j. en M. A. J de Graaf jd. 23 j.; J. Jasper jm. 28 j. cn A. G. Lurense Jd. 25 j.; A. J. Ma rijt jm. 25 j. en W C. Vel- zel jd. 29 j.; J. II. Sipman jm. 25 j. en L. van der Baan jd. 21 j. Getrouwd: L. J. do Koning jm. en J. C. Jansen jd.; G. Tukker jm. en E. Treur jd. OEGSTGEEST. Doe Mee. Als je zoo hoort van al het werk, wat er wordt verzet en de gewel dige hoeveelheid medewerksters, die on der de stuwende leiding van kapelaan Van Dijk hun bekwaamheden en werklust in gezet hebben voor het slagen van deze- tentoonstelling, dan vraag i je af: ..wordt het gebouw van St. Willibord niet te klein om de uitwerking van al die plan nen te exposeeren?" Ieder wil er al het fijne van weten, maar dat kan nog nief. Dat zie je pas op de tentoonstelling zelf. Houdt U maar vast één van de dagen

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3