hm SCHILDERS "Amerikaanse Snit! Middenstands- Onderwijs R.K. Schoenmakersknecht Zelfue'ciuift?:. j»!* 0f 2de klas Zetter BIM IN AMERIKA Distributiekantoor Oude Couranten Nationale Paaschloterij 1946 Vervolg yan pag. 1. De Min. President spreekt mên besloot, Maandag het werk te doen hervatten, heeft de E.V.C. tegenmaatregelen genomen, door de vrouwen van stakers op te roepen, welke buiten het z.g. afzetgebied cordons vormden cn daarmee de werkwilli ge arbeiders tegenhielden. Het oude spel om arbeiders van hun fietsen te sleuren en fietsbanden onklaar te maken werd weer gespeeld. Er wordt druk uitgeoefend, direct en indirect, er wordt geld opgehaald, waar bij het met dc vrijwilligheid van den gever in sommige gevallen ook maar matig ge steld ia, kortom er worden methoden toe gepast, die in een rechtsstaat niet kunnen worden toegelaten en die de regcering dan ook met dc grootste kracht zal bestrijden. Het moet en zal uit zijn! De Min. gaf onomwonden te kennen dat aan deze stakingen een einde moet komen en dat de regeering niet van plan is het ge zag der overheid door het slijk te laten sleuren. -Hier is geen sprake van sociale strijd, maar hier staan wij tegenover een strijd, die de ondermijning wil van het ge zag van de overheid. De Min.-Pres. deelde mede, dot er een op roep uitgaat voor Rotterdam. „De menschcn", zoo zeide dc Min.-Pres., .,die wij hiervoor oproepen noem ik uit volle overtuiging geen onderkruipers, maar men- schen, die weten, dat wij in ons land laugs den weg, die de E.V.C. bewandelt, den on dergang en den chaos in het arbeidsleven tegemoet gaan. Wij doen thans een beroep op het werkende volk van Nederland in het belang van dc natie cn ook van de arbei derswereld zelf." Het uiterste geval. En dan tenslotte in het uiterste geval, toe hoorders, zal de regeering niet schroomcn, indien zulks onvermijdelijk ook het le ger te gebruiken. Ik zou er persoonlijk niet aan<fedenken, het leger te gaan gebruiken in een gewone staking, waarin het gaat om arbeidsvoorwaarden. Maai- hier ligt de zaak echter volkomen anders. Wat hier gebeurt, kan Nederland niet verdragen en wij zijn niet bereid, lijdelijk toe te zien. Wij zouden daarmee onze plicht tegenover het vader land verzaken op uitermate ernstige en on vergeeflijke wijze. Aan dezen chaos moet «en einde komen. Landgenooten. het kraakt in menig lahd op een wijze, die vergelijkbaar is met het geen wij nu zelf beleven. Eerlijk gezegd heb ik in de afgeloopen maanden menig maal ons land gelukkig geprezen, dat het Nederlandsche werkende volk meer begrip voor den toestand had dan elders het geval is. Nog altijd hoop ik dat de golf die thans blijkbaar tegen ons nationale bestaan wordt opgedreven, zich zal leggen en wij opnieuw gezamenlijk tot h^t besef komen, dat sta kingen als thans schade beteeken en voor iedereen en dat zij in de eerste plaats in den wég staan aan den opbouw van een arbeids gemeenschap, die een rechtsorde zal zijn, waarin het werkend volk van Nederland zijn rechtmatige aandeel van het nationale inkomen verzekerd zal zien en waarin het ook die zeggingschap zal bezitten, die in overeenstemming is met de verantwoorde lijkheid voor het nationale welzijn, die het zal blijken te kunnen dragen. STADSNIEUWS UITSLAG DER VERKIEZINGEN. Propagandisten en belangstellenden ver wachten wij gaarne Vrijdagavond in het St. Antoniusclubhuis aan de Mare, alwaar wij in een gezellig samenzijn por radio en koerier dc uitslag van de stemming zullen bekend maken. Algcm. R.K. Propagandaclub „Dr. Schacprrtan". KAJOTTERS DEKENALE PAROCHIE. De wedstrijd in de handbalcompetitie van Zaterdag a.s. wordt gehouden op bet terrein te Meerburg aan den Hooge Rijn dijk. Spelers moeten om 3.30 uur aldaar aanwezig zijn. Leider Stoere Toekomst. RESIDENTIE ORKEST. Onder leiding van Frits Schuurman, Met de 9c Symphonie is dc reeks van dc vier Becthovcnconcerten besloten. Drie hiervan waren onder de gewaardeerde lei ding van Jan Out. Nu stond de le dirigent Frits Schuurman als aanvoerder over or kest en koor, en wij hoorden een gloed rijke vertolking van Beethoven's laatste, dc al- geheele samenvatting van alle tijdelijk en boventijdelijk schoon. Beethoven vecht te gen dc conceptie, maar gesterkt door zijn geloof slaat hij de vleugels opwaart?, en door de extase aangegrepen begint de triomfale vlucht. Slechts een jaar voor de uitvoering van de 9e in 1824, heeft hij do Finale aan het werk toegevoegd. Dc vreugde naar den gees: heeft Beethoven ocvangen. Schuurman heeft de orkestrale cieelen fraai van kleiirt.uar.ee gehouden, met details hier en daar, die opvallend wa ren. Er is genoten van he onvergelijkelijk „Adagio" en bet geniale „Scherzo". Al was kwantitatief de bezet t!ng van orkest ere koor groot dc klankproportie was ner gens overdiv.-ven, maar overtuigend klonk het grootsche werk De basviolis: zet in ,,o Freundc inrht crit-se Tfino", en de hymne vangt aan. ilet vocale dec is moeilijk van vei tolking. omdat Beethoven de stemmen instrumentaal behandel le, war evident is bi; nagenoeg alle uitvoeringen van het werk. Maar ?>'jj gaan mede in de hymni sche vaart met waardeering voor de opvat tingen van Schuurman jr het belangrijke orkestrale gedeelte en het slotkoor, welke hun uitwerkingen niet misten. Men heeft dun dirigent hartelijk gehul digd. Ook n*. solistenkwartet; de dames Sola en Woud en de hc.ci van Tulder er. Rivelli, die mooi zongen, alsmede het parate orkest en het Haagse!.e Toonkunst koor. Zij allen hebben hun deel in de wel verdiende hulde ontvangen. J. Kortmann BLOEMISTEN-WINKELIERS-VER. „LEIDEN EN OMSTREKEN". Tijdens de vergadering van genoemde vereeniging heeft de heer Odijk een in teressante lezing gehouden over de orchi- deëon cultuur. Na de typische groeiwijze der orchidee- en te hebben behandeld werden lichtbeel den vertoond, die allo aanwezigen in ver rukking brachten over de exotische schoonheid van deze in ons land nog zoo kostbare bloemen. Gisterenmiddag is de 18-jarige A. v. P. in een pakhuis aan de Baatstraat door een luik van de tweede verdieping gevallen. Hij brak het rechter-onderbeen. Leidsch Tribunaal Hedenmorgen werd opnieuw een zitting gehouden van het Leidsch Tribunaal on der praesidium van mr, Ph. de Ruyter de Wildt Eerst werden de vólgendeu uitspraken gedaan: Mej. J. W. E. Kouw, te Leiden, internec- ring vóór 2 jaar, met aftrek van preventief, eindigende 23 Oct. 1947, met ontzegging van het kiesrecht. Mej. S. Mooy, te Leiden, interneering voor 8 maanden met aftrek van preven tief. eindigende 3 Juni 1946. Mej. J. C. Zeegers, te Leiden, internee ring voor den tijd van 8 maanden, met af trek van preventief, ontzegging van kies recht en het uitoefenen van publieke func ties. Mej. E. J. C. v. Du uren, te Leiden, inter neering voor den tijd van 3 jaar met af trek van preventief, eindigende 24 Sept. 1948, ontzegging van het kiesrecht en het bekleeden van openbare functies en ver beurdverklaring van het vermogen tot een bedrag van 406. Mej. A. Groenewegen, to Leiden, inter neering voor den tijd van 1 jaar, eindigen de 1 Oct. 1946, inbeslagname Van een ge deelte van haar toegekende militaire pen sioen, zoodat haar per jaar overblijft ƒ780. Mej. C. A. Molenaar, te Nieuwkoop, in terneering voor den tijd van 1 jaar en 3 mnd, met aftrek van preventief. Mej. G. v. Dijk, te' Oegstgeest, internee ring voor den tijd van 2 j. en 6 mnd., ein digende 9 Nov. 4947, ontzegging van het kiesrecht, van het bekleeden van over heidsfuncties en ten slotte tot verbeurdver klaring van haar vermogen tot een bedrag van 1600. UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het candidaatsexamcn Geneeskunde 2e gedeelte: de dames: G. W. D. Bloem, te Breda, J. J. van Buuren ie Zeist, J. B. Krijgsman, te Bloemendaal, F. Menten, te Warmond, E. H. v. d. Weijden, te 's-Gravenhage, G. D. J. Zoutewelle, Rhenen (cum laude); de heeren: A. C. Arntzenius, te Wassenaar, J. L. Bots, te Voorhout. Th. A. Cost Budde, te Voor burg, H. M. J. van Dee, te Rotterdam, W. H. van Dijk, te Voorburg, F. W. Frets, te Soestert>erg, J. de Graeff, te 's-Gra- hage, J. A. S. Grevelink, te Rijswijk, L. F. J. M. Haase, te Lisse, W. Klein Wassink, te Alkmaar, F. v d. Knoop, te Katwijk aan Zee. D. Laros. te 's-Gravenhage, J. D. de Lind van Wijngaarden, te 's-Gracenhage, C. de Mkmchy, te Rotterdam, J. Nauta, te Rotterdam, J. P. Oefner, te 's-Gravenhage, B. P. de Planque, te Leiden, L. M. van Put ten, te 's-Gravenhage, C. D. W. van Schaiok, te 's-Gravenhage, A. A. van Soest- bergen, te Wassenaar, H. J. Waller, te Haarlem, H. Weideman, te VooPburg. G P. E. Weijer, te Leiden. Geslaagd voor het candidaatsexamcn rechtsgeleerdheid: de heeren: Th. E. Rueb, te 's-Gravenhage, F. Porthcine, te 's-Gra venhage, E. L. W. C. Panhuys, te Utrecht, J. T. de Smidt, te Haarlem, H. J. M. Kuij- pers, te 's-Gravenhage,' J. C. M. de Hoop Scheffer, te Wassenaar, J. J. Ebeling Ko ning, te Diepenveen Geslaagd voor het doctoralexamen Fransche taal: mej. M. I. Gerhardt, te Lei den. E.H.B.O.-WEDSTRIJDEN, Nadat nog kortgeleden uit de verschil lende vereenigingen hier ter stede een E.H.B.O. raad vwas gevormd, werden nu reeds propaganda-wedstrijden georgani seerd in den Foyer van de Stadsgehoorzaal waarvan de resultaten zijn: Ploeg Doesburg 160 pnt.., leider 50 pnt. Ploeg Plomp 158 pnt», leidster 56 pnt. Ploeg Griffioen 156 pnt.. leider 51 pnt. Ploeg v. Nirrop 148 pnt., leider 5 pnt. Ploeg v. Weercn 129 pnt., leider 46 pnt. Ploeg Crama JU pnt., leider 34 pnt. Ploeg v. d. Vos 116 pnt.. leider 41 pnt. Ploeg Pouw 109 pnt.. leide^ 26 pnt. Ploeg v. Duyn 96 pnt., leider 30 pnt. De einduitslag werd: Verg. E.H.B.O. dienst Leiden 433 pnt. Eerste Leidsche E.H.B.O. Brigade 383 pnt. Ned. Verg. E,H. B.O. 373 pnt. SPORT Reeds dadelijk, toen in de benzinepositie van ons land belangrijke verbetering kwam, heeft de Kon. Ncd. Motorwielrijdcrs Ver. er naar gestreefd weer motorwedstrijden binnen onze grenzen te krijgen. Overal in het buitenland werden wedstrijden gehou den en vele malen gingen onze rijders over de grenzen om aan buitenlandsche races deel te nemen. Thans ziet de K.N.M.V. haar ijverig' streven beloond. Van het de partement van Verkeer en Energie ontving de vereeniging bericht, dat op beperkte schaal motorwedstrijden zullen kunnen worden georganiseerd. Er zijn enkele voorwaarden aan deze toe stemming verbonden. Ten eerste zullen cr voorlóopig alleen motor wedstrijden op par ticulier terrein kunnen worden gehouden en voorts heeft het departement uitdruk kelijk bepaald, dat toeschouwers niet por auto of motor de wedstrijden zullen kun nen bezoeken. Wedstrijden op particulier terrein betee- kent weer terreinwedstrjjden op Duinrell, Norg en andere,bekende circuits en dat be- teekent ook weer grasbaanwedstrijden. Zondag vinden te Rotterdam de korfbal steden-wedstrijden voor de 2e, 3e kl. K.N. K.B. en Erkende Bondstwaalftallen plaats. Deelgenomen wordt door den Haag, Dord recht, Rotterdam en Leiden. Het Leidsch twaalftal 2e klasse komt als volgt uit: Da mes: N. Brieer. R. v. d. Broek-Cats, Mevr. Koole-van Os. D. Klinkhamer, J. Cats (al len V.O.), L. Otte (Fluks). Heeren: P. Koo- le, P. Kruit, B. Mader, B. v. d. Waals (allen V.O.), K. Ligtvoet en J. Zwart (Fluks). 3c klas Twaalftal: Dames: Mevr. A. v. d. Pluim; A. de Wolf, Mevr. Boogert-Stormer, S. Bavelaar (Alg.), B. Brouwer en T. Ar- noldus (Z.kw.). Heeren: C. Hartevelt, Chr. de Wolf (Alg.), D. Tegelaar (V.O.), D. Bon net en B. Labordus (Z.kw.) en L. Broers (Alg.) L.K.B. Twaalftal: Dames: A. v. Egmond, C. Boom, (V.O.), B. de Water, C. Kroese- meyer (Alg.), A. Siraa en J. Mossel (Z.kw.) Heeren: D. v. Sermondt (V.O.), C. Mossel, H. Bouter (Z.kw.), W. Swaak en H. de Ko ning (Alg.) en J. Schiebroek (V.O.). RADIO voor Zaterdag. HILVERSUM I, 301 M. 8.Nieuws; 8.15 Progr.-overzicht; 8.20 Gram.muziek; 9.30 Pianowerken Chopin en Debussy; 10.V.P.R.O. Morgenwij ding; 10.20 Vara-concert; 10.15Üitzending voor arb. in de continubedrijven; 11.45 Berichten over krijgsgevangenen; 12. Vara-dansorkest; 12.30 Kalender; 12.35 Eddy Wallis speelt; 13.Progr. Nederl. Strijdkr.; 13.30 Vara-vaudeville-orkest;. 14.Buitenl. Weekoverzicht; 14.15 Luche- ro-trio; 14.15 Van boek tot. boek; 15.— Dukas-herdenking; 16.Maleische les; 16.15 Men vraagt16.45 Sport praat je; 17.Komt mee naar buiten; 17.30 City halfuurtje; 18.Nieuws; 18.15 Weekover zicht; 18.18 Kwart. Jan Corduwener; 18.30 Progr. Nederl. Strijdkr. 19.— Vara-Vrou- wenkoor; 19.20 Socialistische belastingpo- litiek; 19.30 Bijbellezing; 20.Nieuws; 20.05 Oorlogsdocumentatie; 20,10 Vara- promenade-orkest; 20.Nieuws; 20.05 Oorlogsdocumentatie; 20.10 Vara-prome- nade-orkest; 20.30 Binnenl. politiek; 20.45 Vervolg Promonade-orkest; 21.10 Dat ge beurde hier; 21.40 Breng een zonnetje; 22.Gevar. progr. Cor Buys; 23, Nieuws; 23.15 Weekeindserenade; 23.45 Orgelopnamen; 24.Sluiting. HILVERSUM II, 415 M. 8,Nieuws; 8.15 K.R.O. Progr.-over zicht; 8.20 Gram.muziek; 9.— Pluk den dag; 10.15 Voor de vrouw; 10.30 Gram. muziek; 11...De Zonnebloem" Radio ziekenbezoek; 11.45 Viool-recital Renate Zwaardemaker; 12.15 Voordracht ..Lief des lief en leed"; 12.30 Lunchconcert; 13.Nieuws; 13.15 Progr.-overzicht; 13.20 Lunchconcert; 13.45 Mr. Jan Derks „De tooneelkijkers"; 14.— In summer garden; 14.15 Engelsche les; 14.45 „Tango klinkt"; 15.Hand in' hand door kinderland; 16.Piano-recital Tom Hartveld; 16.3Q Herinneringen van een maquisard; 16.50 Fransche platen; 17.K.R.O.-kiosk; 17.15 Balletmuziek; 17.45 Sportpraatje; 18.Di- nermuziek op cinema;orgel; 18.30 Rijk Overzee; 18.5 Verv. dinermuziek; 19.15 Kro-progr.-overzicht; 19.20 „Jonge kunste naars"; 19.40 Journalistiek weekoverzicht; 20.Nieuws; 20.05 Lichtbaken; 20.30 Te Deum van Hubert Cuypers; 20.50 Ali Baba en de 40 roovers; 21.35 Puzzle-rybriek; 21.50 Duo Beuker en Denijs; 22.Nieuws; 22.15 Avondgebed; 22.30 Selects; 22.45 Slagwoorden van onzen tijd; 23.15 Gram. platen; 24.Sluiting. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Mei. Vee. Aanvoer: 27 Fokstieren, 17 Slachtstieren, 116 Kalf- en melkkoeien 500750, 84 Varekoeien e.a. 250—400, 200 Vette koeien, 74 Pinken 170—300, Graskalveren ƒ00—160, 284 Nuchterer kalveren, 40 Vette schapen i 00 80, 100' Weideschapen 3060 .1153 Lam meren 1224. 1 Zeug, 18 Mestvarkens 40—60, 725 Biggen 20—36, 26 Paarden 3001300, 1 .Veulen, 80 Bokken en gei ten 3060. Handel: alles matig; schapen tamelijk. Voor de buitengewoon vele bjjken van belangstel ling bij gelegenheid van ons 25-jarig huwelijksfeest ondervonden, betuigen wij langs dezen weg onze har telijke dank. 7537 Joh. J. van der Meer C. M. van der Meer Bakker. Roelöfarcndsveen, Mei '4b'. Zuideinde 10. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij onzen hartelijkcn dank voor de groote hulp, ver leend tijdens onze evacua tie, en wel in het bijzonder aan de Fam. Th. J. Wcssc- lingh, de WclEerw. heer Jac. J. de Jong en die ons verder nog hielpen zijn wij allen nog dankbaar. 7505 Fam. J. VERVLOEI'. BAKKERSBE0IEN0E gevraagd, bij C. Coster, Oostdorperweg 50, Wasse- TE KOOP «talen Motorkruiser. 8J4 M. lang, 2.(5 M. breed, met •talen kabine cn een Schel- dejol, geklass., geheel com pleet, beiden als nieuw, bij w. Blom. Hoofdstraat 220 C„ Tel. 23468, Leiderdorp. ARMBANDHORLOGE^ GEVONDEN Tegen advertentiekostcn terug te bekomen bij Rodewijk, We Zoeterwoude. 1 Pers. Opklapledikanten Te koop: Piano, overgor dijnen, schrijfbureaux, loo- pèrs, tafels, stoelen, dres soirs, ledikanten, matras sen, Salon- en huiskamer- ameublementen. Tafelklee- den enz., als nieuw. P. J. Hooymans, HJnbaanweg 1, Tel. 2012, Noordwljk. Twee-pers. Canadeeschc. ZEILKANO te koop. Te bevr. Mare- dijk 74. 7554 Biedt zich aan, nette R.K. Slagersbediende als 2de bediende. Brieven aan C. Verbeij, Dorpstraat A J48, Zwammcrdam. 7558 VERLOREN een kindertaschje met in houd. Verm. St. Jozefkerk of omtrek op 8 Mei. Teg. bel. -ter. te bez. Julianastr. 24, Leiden. 7644 Gevraagd HALFWAS- BAKKERSBEDIENDE GEVRAAGD H. van der Steen 7552 LEVENDAAL 100 WONINCRUIL Gezocht, een klein vrij heel huis, met eventueel later recht tot koop, te rui len voor mooie vrije 2e etage te 's-Gravenhagc, be vattende 4 kamers, keuken, badkamer, 2 balCons. Huur 34.per maand. Br. on der no. 10693 Adv. Bur. „Die llaghe", Plein 11, Den Haag. 7542 Belangrijke Mededeeling inzake De DIRECTIE van de Ila- niascholcn B C (Hoofd gebouw: Reeentesselaan 9, Rijswijk Z.-H.) houdt op dc Dinsdagen 14. 21 en 28 Mei e.k. spreekuur in het „Racdthuys", Nieuwe Rijn 19, voor de lessen, die Juli a.s. zullen aanvangeu. (Ook inschr. voor repetitic- cursus). Tevens opleiding voor erkende examens: Stenographic (systeem Groote), Nederl. Handels- corr. cn Boekhouden Asso ciatie-examen. Alle lessen staan onder persoonlijke leiding van de Directeuren: G. DEKKER, 7237 Leeraar M.O. G. RICHEL, Leeraar Boekh. en lid N.I.V.B. Gevraagd, een 7563 FLINK R.K. MEISJE bij J. A. Hoogeveen Morsch weg 32, Leiden. Gevraagd, een Bakkersleerling J. v. Vclzen, Geversstraat 12, Oegstgeest. fj68 Gevraagd 7547 Hulp in de huishouding Te vervoegen bij Chr. Does, Jac. v. Beierenweg 67, Voorhout. Te koop 7545 HITTENKAR z.g.a.n. J. Warmerdam. Iepenlaan 16, Sassenheim. R.K. Kraamverpleegster in klein gezin. Brieven Haarlemmervaart 20 Oegst geest. gevraagd, liefst in 't bezit van diploma. Hoog loon, extern. 7521 J. J. L0URIER - Schoolstraat 24, Wassenaar dat zult U zeker hebben, wanneer U 6 eenheden brnndetoftfn Ter- speelt door Uw bonnen niet vóór 25 JVlei a.s. in te toveren 7189 Stelt niet uit tot morgen, wat gij heden doen kunt! Firma P. S. A NES BrandstoHenhandel Oude Heerengracht 19, Tel. 20587 Bonnen BV 60 en 61 TE KOOP OF TE HUUR AANGEBODEN: een goed beklante GROENTENZAAK op drukko stond te Leiden. Brieven bureau van dit blad onder No. 7540. kan geplaatst worden ter opleiding voor machinezetter N.V. De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32 - LEIDEN Gevraagd tegen 1 Juni, we gens huwelijk der tegen woordige, een flink R.K. MEISJE als hulp in de huishouding, meerdere hulp aanwezig, lief voor kinderen, wasch geheel buitenshuis. Die- enBeekman, Verlengde Bloemistenlaan 50, Leiden. Te koop aangeboden, een in prima staat zijnde Naaimachine merk Naumann. Te bevr. bij P. Lemmers, agent v. d. Leidsche Courant te Lei- muiden. 7538 Adverteert In dit blad 1 ~*J Het niéuwste ep r ufle, it Uw sehoenpnbon0^* Mooie bruine t-calfs Leiden, 7566 Haarlemmerstr. 173 A'S5 Stoomwasscherij „De Zon" ZOETERWOUDSCHE SINGEL 23 - LEIDEN vraagt voor direct MEISJES voor de sorteerafdeeling. Tevens WASCHKNECHTS gevraagd 7549 LEIDEN Met ingang van 18 Mei a.s. worden de loketten van het Distributiekantoor te Leiden des zaterdags gesloten om 1I.30 Gevraagd, voor onmiddel lijke indiensttreding AANK. STENO-TYPISTE welke, na ingewerkt te zfjn, geh. zeltst. werkkr. krijgt. Br. m. opg. van verl. sal. onder no 10812 Adv. Bur. „Die HaghePlein 11, den Haag. 7564 ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN! VERLOREN Een gele glacé handschoen. Tegen belooning terug te bezorgen bij J. v. Winsen, Dorpsstr. 143 B, Warmond verkrijgbaar in pakken van 5 KiSo Af te halen aan onze bureaux: PAPENGRACHT 32. De Administratie 10. Bim en Billy kregen die dag nog een vol ledige cowboy-uitrusting. Ze waren de volgende ochtend al vroeg op de been, met grote revol vers op zij bengelende. Bim zwaaide dapper met een lasso of hij er al heel wat van kon. De eerste die ze tegen kwamen was Rusty, een van de vele cowboys, die op de ranch van Jim-my Jeep werkten. „Zo, jongens", grijnsde hu, „gaan jullie de boel op stelten zetten! veel pleizier hoor". „Wat op stel ten zetten", vroeg Billy verontwaardigd, „pas maar eens op! Als wij een paar dagen geoefend hebben, dan ben jij als cowboy ao'n akelige suffert vergeleken bij ons, dat je van schaamte meteen je revolver op eet en de eerste trein naar Hollywood neemt met je pensioen op zak!" Rusty lachte. Billy zou wel eens laten zien wat hjj van lassowerpen kon!" „Bim geef hier die lasso! Ik zie daar een pracht van een koe staan". Billy zwaaide stoer met z'n lasso, het ding schoot uit, zeilde door de luchten kwam in plaats van om de koeienhals precies om de cowboy heen die daarachter zat te mel ken en juist met z'n volle emmers weg wan delde.... en met een doffe smak tegen de grond sloeg. EERSTE TREKKING gehouden op 15 Mei Met deze trekking lootten mee de lotnummers welke door het Secretariaat vóór 4 April 12 uur ontvangen werden. DE 18 HOOFDPRIJZEN VIELEN OP: 1. Serie 3 B No. 44341: Een zeiljacht t. w. v. 3500.—; 2. Serie 1 A No. 37730: Een „Anglia" 4 cyl. Ford-auto t. w. v. 2770.— (te leveren zoodra auto's vrij lever baar zijn); 3. Serie 2 A. No. 2773: Een Neupert-baby vleugelpiano t. w.v. 1250.4. Serie 1 D. No. 51415^ Een Wilhelmina tafelbiljart t. w.v. 600.5. Serie 1 F. No. 17122: Kiüpenhok met 10 kippen en een haan t. w. v. 400.6. Serie 2 B. No. 28593: Velo-wasch - machine t. w. v. 350.7. Serie 3 H. No. 303: E. M. Jaarsma-haard t, w. v. 260.8. Serie 2 C. No. 18903: Philips Radiotoestel t. w. v. 260.9. Serie 4 D. No. 72380: Drie biggen of Postzegelcollectie t. w. v. 225. 10 Serie 1 F. No. 71060: Philips Radiotoestel t. w. v. 220.—; 11. Serie 3 A. No..31400: Groote Cano t. w. v. 200.—; 12. Serie 3 D. No. 55908; 8-daagsche vacantie- reis t. w. v. 180.—; 13. Serie 5 F. Ne». 36350: Set Ta felkristal t. w. v. 160.14. Serie 2 B. No. 49613: Koffer-gramofoon met 6 platen t. w. v. 145.15. Serie 4 D. No. 28854: Philips Radiotoestel t. w. v. 135.—: 16. Serie 2 D No. 62658: Philips Radiotoestel t. w. v. 135.—; 17. Serie 3 G. No. 4956: Philips Radio toestel t. w. v. 135.—; 18. Serie 3 B No. 25981: Electr. Stofzuigt r „Waldorp" t. w.v. 125.—. Alle 1218 prijzen worden franco aan de winnaars toe gezonden; de omvangrijke administratie en.de verzen ding vorderen eenige weken tijd. Men wordt verzocht dus wat geduld te hebben en s.v.pl. de administratie niet otuioodig met correspondentie te belasten. De trek- '«cingilijsten worden ten spoedigste verzonaen. DE DEELNAME 7" NOG NIET GESLOTEN. Hebt U nog lotkaarten? Laat geen kaart verloren gaan; gebruikt U die zelf niet geef haar dan aan Uw kennissen. Stuurt spoedig in! Lot kaarten tot een beperkt aantal nog grata en franco verkrijgbaar bij: Postbus 2, Heemstede.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2