Het Oranje-elftal verslaat de Belgen in een enthousiasten wedstrijd De meening van anderen Gesiaagde Voor-Kaag onder matige belangstelling Onder gunstige weersomstandigheden werd in het afgeloopen weekeind de voor- Kaag gehouden. Redelijke Noord-Oosten wind, die af en toe tot een ideale bries aan wakkerde en andere malen tot weinig in drukwekkende drijf partijen aanleiding gaf, maar al met al een vlot verloop van de wedstrijden mogelijk maakte, droeg veel bij tot het slagen van dit zeilfestijn. De wedstrijden trokken overigens geen opmer kelijk groote belangstelling. Zoowel het frissche weer, als de slechte verbindingen en de voetbalontmoeting HollandBelgië, die zelfs rond den starttoren een behoor lijke dosis aandacht opeischte, zullen hier aan wel niet vreemd zyn geweest. Opmerkelijke momenten en spannende gevechten om de eerste plaatsen deden zich niet voor. De uiteindelijke uitslagen aan de hand van de drie wedstrijden van Za terdag, Zondagochtend en Zondagmiddag luiden als volgt: Sharpies: 1. Beydals 40 pnt.; 2. Baas 36 pnt.; 3 Jungschlager 33 pnt.; 4. J. Mooy 30 pnt. ValkenkL A: 1. W. Ritman 38 pnt.; 2. B. Balder 38 pnt.; 3. H. J. Hoogenboom 27 pnt.; 4. A. Brinks 22 pnt. Valkenkl. B: 1. H. A Flier 27 pnt.; 2. L. v. Dijk 24 pnt.; 3. W. Stoutenbeck 17 pnt. Regenbogen: 1. G. Deichnnann 37 pnt.; 2. C. v. Staveren 30 pnt.; 3. L. v. d. Steur 21 pnt.; 4. F. Theunissen 17 pnt. Draken: 1. Jac. Stap 39 pnt.; 2. J. Tins 32 pnt.; 3. L. Vollebregt 27 pnt; 4. J. R. Blickman 14 pnt. Olympiajollen kl. A; 1. D. Kagchelland 41 pnt.; 2. Th v. Helvert 38 pnt.; 3. C. R. Bode Jr. 24 pnt.; 4. K. Volker 21 pnt.; 5. B. Markus 18 pnt. Olympiajollen kl. B: 1. A. de Wit 34 pnt; 1. N. Mees 21 pnt. Pampusklasse: 1. J Sieverts 42 pnt.; 2. W. Z. v. d. Mey 30 pnt.; 3. J. Darrane 26 pnt.; 4. G. Pfeiffer 22 pnt. 12 v.-jollen' kl. A: 1. L. P. Herfst( 2. B. Knape, 3. B. Hageman, 4. mej. L. Maar- tense, 5. P. P. Wiegman. 12 v.-jollen kl. B: 1. mej D. v. Holst Pellekaan 30 pnt.; 2. H. Englebert 26 pnt. 16 vierk meter kl. A: 1. J. v. d. Ber gen 40 pnt.; 2. F. v. Dijk 30 pnt.; 3 M. v. d. Meer 28 pnt.; 4. J. v. Dijk 17 pnt. 16 vierk. meter kl. B: 1. J. Koning 39 pnt.; 2. H. Schulte Kuperjans 27 pnt.; 3. mej. R. Brands 27 pnt. ATHLETIEK. HOLLAND 2e BIJ DE D.O.S.-ESTAFFETTE TE ROTTERDAM. Door het ontbreken van twee goede krachten gelukte het Holland dit'jaar niet de overwinning in de wacht te sleepen. Na een vrij zwak begin wist de ploeg, bestaan de uit resp. de volgende loopers: Knopperts (700 M.), Christiaanse (200 M.), v. Noprd (300 M.), Sasburg (1200 M.), v. d. Hoeven (400 M.), Stuivenberg (1600 M.), Brouwer (800 M.). Bonte (1200 M.), Nota (400 M.) en Kips (200 M.) zich van de 7e tot de 2e plaats op te werken achter D.O.S.. Derde werd S.C.R. (R'dam), 4e ProPatria (R'dam). D.0.C.0.S bezette de 7e plaats. Bij dé junioren werd Holland eveneens 2e achter D.O.S. In de dames B.-afdeeling 10 x 100 M. werd Concordia eerste, echter wegens fou tieve wissel gediskwalificeerd. WEDSTRIJDEN TE ROOSENDAAL AFGELAST. Aangezien het Zeeuwsche sportleven nog niet op toeren draait 'is er vanuit Vlissin- gen bericht binnengekomen, dat de aange kondigde ontmoeting tegen Leiden te Roo sendaal op 19 Mei a.s. niet doorgaat. Hiervoor in de plaats komt echter een wedstrijd GoudaLeiden. NATIONALE HOLLAND WEDSTRIJDEN OP 2 JUNI. Voor deze wedstrijden heeft de fa. Tie- leman en Dros te Leiden een schitterende in brons relief uitgevoerde plaquette be schikbaar gesteld als wisselprijs. Het pro gramma luidt als volgt: He er en: 100 M. A. B. 400 M. C, 800 M. A, B„ 1500 M. C, 3000 M. A, Zweedsche estafette, 200 M. horden, vèr springen A, speer- en discuswerpen C. Dames: 100 M. A, 4 x 100 M. estafette, vèrspringen A. Junioren: 100 M. 4 x 300 M. estafet te, kogelstooten. WIELRENNEN. VOOREN WINT HET CAUBERG- CRITERIUM. Het 112 km. lange Caubergcriterium, waarin de machtige Cauberg 18 maal moest worden beklommen, werd door den regenval aanmerkelijk verzwaard. Arie Vooren be wees, dat zijn overwinning in de M.P.M.- koers geen toeval was, want ook gisteren was hij ongetwijfeld de sterkste. Vanaf den start zat hij steeds in de voorste gelederen. In de 14e ronde bij de afdaling van de Daelhemerberg ontstond een valpartij en sprong Vooren met Bakker uit Assendelft, van der Zande en Pepels uit Elsloo er tus- schen uit. Vooren voerde het tempo van dit troepje zoodanig op, dat alleen Bakker bij bleef. Deze werd ten slotte royaal ge slagen. De einduitslag luidt als volgt: 1. Vooren (3 uur 27 min. 9 sec.); op 3 sec.: 2. Bakker Assendelft; op 1 min. 45 sec.: 3. Pepels Elsloo; op 13 min. 39 sec.: 4. van der Zande; 5. Bakker, Zaandam. DUBBELE NEDERLANDSCHE HOCKEY-OVERWINNING. De Nederlandsche damesploeg heeft gis termiddag in het hockeystadion te Amstel veen met 10 van de Belgische collega's gewonnen. Ons heerenelftal nam revanche voor de nederlaag in Brussel en sloeg het Belgische team met 21. OP KORTE GOLF In Amsterdam wonen nog 12.000 Jo den; voor den oorlog 90.000. Dc K.N.A.C. heeft den minister ver zocht de nog bestaande tollen op te hef fen; er zijn er nog slechts ruim 32 in ons land. Fr worden door enkele lieden woe kerprijzen gemaakt voor wrijfwas en schoencrême. Het publiek wordt aangera den scherp toe te zien. Op last vanden Officier van Justitie zullen alle auto's in beslag worden geno men. waarin vleesch van clandestien ge slacht vee wordt vervoerd. De eerste logger met nieuwe Hol landsche haring is gisteravond te IJmui- den binnengeloopen De P.T.T. heeft een serie hulppost- :-egel.5 uitgegeven, waarvan de toeslag-op brengst ten goede komt aan oorlogsslacht offers. De Belgen werden overspeeld en zagen hun vroegtijdigen voorsprong in een 63 nederlaag omgezet DE VERWACHTINGEN voor een goed.n afloop van den voetbalwedstrijd van het Oranjeteam tegen de Belgen waren, zooals algemeen bekend mag worden ver ondersteld, niet te hoog gespannen, maar....een wedstrijd is niet verder verloren dan het eindsignaal moet hebben geklonken, zoo heet het theoretisch- In de prac- tijk is het vele malen anders, want de Belgen hadden de nederlaag al le pakken toen Drager met een fraaten kopbal geiijk maakte en den stand op 3 -3 bracht. Het Is In den loop van de serie HollandBelgié-ontmoetingen meermalen gebeurd, dat incn over een behaalde Hollandsche overwinning toch niet onverdeeld tevreden was. Maar zoo ooit, dan was men het nu toch wel. Het Nederlandsch elftal mag óp een goeden wedstrijd terugzien en dit temeer omdat men wist, dat men tegenover een kwade te genpartij kwam te staan. (Van onzen sportredacteur). De Holland-België-sfeer was weer aanwezig De Oranjeploeg won dezen wedstrijd ook niet omdat de Belgen zwak waren, neen, zij won, omdat zij o.i. ten langen leste de Belgen overspeelde. Taai volhouden tot het einde, ook bij achterstand, was het devies voor dezen kamp en dat hebben de spe lers gedaan van begin tot einde, ook toen zij eenmaal vóór stonden en de overwin ning reeds binnen hadden. Het Oranje-team wist, dat er hard gewerkt zou moeten worden en dat heeft het gedaan, van den beginne af. Juist het feit, dat de Belgen zoo kort na den aanvang on verwacht de leiding na men, is oorzaak geweest, dat de Oranjespelers van begin tot einde hebben gezwoegd. Had dit doel- ount gekomen b.v. na een half uur zwoegen van de Oranjeloeg, zeer \yaar- schijnlijk zou men den te gen slag dan niet te bo ven zijn gekomen. RIJVERS De wedstrijd op de klok 2.38 België trapt af. 2.40 België scoort 01. 3.03 - Wilkes maakt gelijk 11. 3.11 Smit geeft Oranje de leiding 21. 3.23 Rust. 3.40 Hervatting. 3.47 Coppens maakt gelijk 22. 3.55 Decleyn geeft België de leiding 2—3. 3.58 Drager kopt den gelijkmaker in 3—3. 4.04 Rijvers geeft Oranje de leiding 43. 4.06 Wilkes schiet keihard in 53. 4.16 Holleman schiet naast het leége doel. 4.18 Wilkes maakt het half dozijn vol 6—3. Het was overigens weer een echte Hol- land-België match. Het Stadion was eivol, hetgeen betee- kent, dat er zoo rond 60.000 personen aan wezig waren. Ware er plaats geweest, er zouden er tienmaal meer tegenwoordig zijn geweest, want, toen bekend werd, dat er dit jaar weer een wedstrijd HollandBel gië zou worden gespeeld, waren er bin nen veertien dagen tweehonderdduizend aanvragen om plaatsbewijzen binnen Nu weten we wel, dat men om één plaats te bemachtigen er vijf aanvraagt, doch het is toch wel teekenend voor de belangstelling, die opnieuw bij den wedstrijd tegen onze zuiderburen grooter blijkt te zijn dan bij welken anderen wedstrijd ook. Intusschen had het K.N.V.B.-bestuur, ge zien de groote belangstelling, besloten alleen kaarten beschikbaar te stellen voor de le den der voetbalvereenigingen, maar we we ten wel wat daarvan in de practijk terecht komt. Immers, we hebben dan nooit gewe ten, dat er zooveel vrouwelijke voetballers waren. Wil men een voetbalwedstrijd alleen toe gankelijk laten voor leden van voetbalver eenigingen, dan dienen de vrouwen ook geen toegang te verkrijgenwat intus schen de sfeer niet zou verhoogen. En die sfeer is er bij HollandBelgië al tijd. Daar was vlaggenparade op de kan- teelen van het machtige Stadion, daar wa ren overvolle tribunes met wat angstig verwachtende bezoekers, daar was zoowaar H.M. de Koningin, die een groot gedeelte van den wedstrijd bijwoonde, hetgeen voor het eerst in de geschiedenis is van de Hol landBelgië-wedstrijden. Ook Prinses Jul liana en Prins Bernhard gaven in de twee de helft blijk van hun belangstelling. In keurige uniform met rooden pet gestoken mar cheerde Venlo's Fanfare, die de pauzes voor en tij dens den wedstrijd wat opvroolijkte met muziek, langs het groene sportter rein en toen het inmid dels half drie geworden was deden de trompet ters van den Olympiato- ren op de gebruikelijke wijze hun geschetter in de lucht en over het Sta dion weerklinken. De elftallen kwamen binnen, de volksliederen klonken op, minister Schermerhorn maakte kennis met alle spelers afzonderlijk, een leger van fotografen knipte in koortsachtigen ijver plaatjes af, aanvoerder Smit won den toss en het spel kon beginnen. De wedtsrijd. Decleyn zou den bal aan het rollen bren gen, toen Rijvers plotr. naar de lijn liep. Het scheen, dat de band van zijn pantalon het begeven had hij hield ten minste dit kleedingstuk angstvallig vast en toen een nieuw stuk textiel uit de koffer van de verzorger was opgediept, wilde hy het zoo maar even aantrekken, doch hij bedacht ROOZEN zich en verdween even naar de kleedka mer, onder groote hilariteit van het pu bliek. Te 2.38 trapte Decleyn dan voor de Bel gen af. Al spoedig sloeg Kuppen het leer met de hand neer, waarvoor de eerste vrije trap werd gegeven, er volgde daarna een Hollandsche aanval, geleid door Holleman, doch Roozen stond buitenspel. Uit den vrijen schop een Belgische aanval, Decleyn kreeg het leer te pakken, dribbelde wat tusschen de backs door en loste plots een onverwacht hard schot, dat het publiek en ook doelman Kraak volkomen verraste, want hij viel te laat uit en België had na twee minuten reeds de leiding (01). On vermoeid zetten de Hpllanders dadelijk een nieuwe aanval op, maar de door Rijvers aangegeven bal liet Smit achter loopen. D'aarna kwam de eerste corner tegen Bel- doch deze leverde niets op. Roozen Tiet daarna goed werk zien, toen hij bij een aanval doelman Daenen meelokte be zijden het doel, daarna voorzette, waarna Smit den bal naar Rijvers kopte, die met een keurigen omhaal inschoot, doch Daenen was alweer op zijn post en stopte fraai. Even later weer corner tegen de gasten, Smit zette keurig voor, hij kreeg den bal opnieuw en Wilkes kopte keurig in, doch even keurig stopte Daenen. De derde en ,'ierde corner tegen België volgden onmid dellijk, wel een bewijs, dat de Oranjeploeg het meest in den aanval was, maar doel punten bleven uit. Bij een nieuwen ge vaarlijken aanval op het Belg. doel geraakte Smit geblesseerd en zoo was hij na twintig minuten reeds uitgeschakeld. Hij bleef nog wel in het veld doch er ging geen kracht meer van hem uit»en hin kend speelde hij vérder. Steeds nieuwe aanvallen der Hollanders volgen, maar hoe er ook gescho ten wérd doelman Dae nen bleef de situatie meester. Na 25 min. evenwel slaagde Wilkes er in de partijen op gelijken voet te bren gen, toen hij een van doel teruggewerk- ten bal opving en Daenen passeerde. (1-1). Het spel golfde op en neer, nu de Hollan ders dan weer de Belgen in den aanval. Roozen blijkt de gevaarlijke man in de voorhoede. Hij werkt als een paard, brengt herhaaldelijk de verdediging in het nauw en zet zijn medespelers door goed spelver- deelen steeds aan het werk. Plots een ver rassende doorbraak van Decleyn, toen de Oranje-verdediging op al of niet vermeend buitenspel bleef staan. Kraak liep evenwel tijdig uit en wist het schot van Decleyn corner te werken. Deze leverde niets op en werd onmiddellijk gevolgd door een nieu we Hollandsche aanval. Roozen brengt fraai op, maakte den bal keurig vry en gaf daar na door aan Smit. die op fraaie wijze Oran je de leiding geeft (21). Als de tweede corner tegen de Hollar ders is genomen, valt Smit uit en wordt vervangen door Drager Oranje is nu het meest in den aanval, maar de derde cor ner tegen Holland wordt genoteerd. Even voor de rust gaat er beweging door de rijen van toeschouwers. H.M. de Koningin komt den wedstrijd met haar tegenwoor digheid vereeren en twee minuten later is het rust. Na de hervatting het zelfde spelbeeld. Als doelman Kraak een ver re safe verricht, maar den bal met de hand buiten het doelgebied heeft weg geslagen, krijgt hij een vrijen trap tegen zich. De keiharde bal wordt door de Vroet corner gekopt. Mermans neemt deze en Paauwe doet den bal on gelukkig hoog via zijn voet voor het Oranjedoel komen. In een kluwen van spelers komt de bal neer, zonder dat Kraak is opgesprongen, wijl hij van den bal werd weggeduwd en Coppens weet het leer in het doel te werken (22). Er is dan 7 min. gespeeld. De vijfde corner op het Belg. doel wordt genomen. Een felle korte aan val der Belgen volgt, waaruit Decleyn op magnifieke wijze zyn land de leiding geeft (23). Holland geeft den moed echter al lerminst op. De aanvallen blijven voort duren, doch verschillende ervan leveren geen resultaat mede door het feit, dat Hol leman zich dikwijls teveel naar bilnnen opstelt. Na ruim een kwartier komt de gelijkmaker weer voor Holland, als Wilkes op keurige wijze door de Belg. verdediging weet heen te breken en een schitterenden voorzet geeft, waaruit Drager even fraai inkopt (33). Er is volop spanning en de Oranjeploeg voelt, dat er niet verloren be hoeft te worden. Het feit, dat de Belgen in een periode van goed Hollandsch over wicht de leiding heroverden intimideerde hen allerminst. De wil om te winnen was er en toen Drager op zoo fraaie wijze op nieuw gelyk maakte, voelde men, dat het kon.... .dus moest gebeuren. Aanval op aanval van weerszijden volgt, maar de Oranje-aanvallen zijn veel gevaarlijker, omdat de geheele voorhoede daaraan deel neemt, terwijl het by de Belgen vooral van Decleyn moet komen. Als de Belgen dan een vrijen trap tegen zich zien toegewezen, wordt het leer hard op doel geschoten, Dae nen slaat het terug. Rijvers yangt den hal op en schiet onberispelijk in (43). Hol land heeft weer de leiding, maar thans KRAAK Koninklijke belangstelling j om deze niet meer af te staan. Fel zijn dc Hollandsche aanvallen op het Belgen-doel en telkens opnieuw laait het enthousiasme der toeschouwers op, wanneer het doel der gasten in gevaar komt, maar het zwelt tot een orkaan, als Wilkes plots van 25 a 30 M. een keihard schot lost, dat on danks den verren afstand Daenen toch verraste (53). De Belgen raken nu toch wel de kluts kwijt en zij weten tegen de aanstormende Oranje voorhoede soms niets an ders te doen dan uit te trappen. Dan raakt doel man Daenen geblesseerd als Roozen op een ver doorgeschoten bal uit loopt en beiden komen te vallen. Roozen her-stelt zich onmiddellijk, zet voor naar Holleman, doch deze ziet kans om naast het verlaten doel te schieten. Even later weer een schot van Holleman, Daenen vangt het leer nog, doch zakt door zijn knie en wordt weg gedragen. Meert vervangt hem. Nog een corner ,de zesde op het Ned. doel volgt en dan zijn de Oranjespelers weer in den aan val. Keurig samenspel van Rijvers, Drager en Wilkes, door dezen laatste besloten met een uitstekend schot, maakt het halve do zijn voor Holland vol (63) en kort daar op volgt onder groote spanning het einde van den enerveerenden kamp. SPEL EN SPELERS. De Keuze-commissie kan tevreden zijn. De door haar samengestelde ploeg heeft allerminst teleurgesteld, integendeel de verwachtingen verre overtroffen. Dat is voor een groot deel te danken aan de ac tiviteit der voorhoede, maar in niet min dere mate'aan de hechte Feijenoord-mid- denlinie PaauweKuppende Vroet. Deze spelers kennen elkaar, weten wat ze aan elkaar hebben, zijn op elkaar ingesteld en legden door hun spel den grondslag voor de overwinning. Van de voorhoede moet allereerst. Rij vers genoemd, die de beste speler van het veld was en door zijn zwoegen een groot aandeel had in de overwinning. Wilkes dienst naast hem genoemd, niet in het minst door zijn drie doelpunten, maar ook Roozen mag er wezerw Zonder zelf tot sco ren te komen, heeft hy een groot aandeel daarin gehad door zijn weloverdacht spel, dat den tegenstander somwijlen tot wan hoop bracht. Holleman viel na de rust iets tegen, daarvoor was hij tegen den stevi- gen Devos heel goed. De rniddenlinie noemden we reeds als geheel; Kuppen be gon zwak, herstelde zich daarna uitste kend. Paauwe en de Vroet speelden goed en verdienstelijk. De verdediging had het met deze goede middenlinie voor zich niet heel moeilijk, doch kweet zich overi gens goed van haar taak. Doelman Kraak had misschien een of twee doelpunten moe ten voorkomen, maar heeft toch uitstekend werk verricht. Bij de Belgen klopte het geheel niet al tijd, al wisten zij meermalen door fraai kopwerk vooral verwarring te brengen. Vermoedelijk hebben zij de Oranjeploeg onderschat, afgaande op al hetgeen daar over tevoren reeds gezegd was. Zij hadden ongetwijfeld een gemakkelijker tegenpar tij verwacht. Van de spelers waren mid- voor Decleyn en doelman Daenen de bes ten. De scheidsrechter had het niet zoo bij zonder moeilijk en hij voldeed o.i. wel. OOK IN ZWITSERLAND EEN NEDER LANDSCHE VOETBALO VERWINNING. Het. Zwaluwen-elftal behaalde gisteren in een te Bazel gespeelden wedstrijd een 71 overwinning op het Bazelsche elftal. HET NEDERLANDSCHE ELFTAL OP 30 MEI. Drager vervangt Smit. De K.N.V.B. deelt ons mede, dat op 30 Mei te Antwerpen de return-wedstrijd tegen de Belgen zal worden gespeeld met onderstaand elftal: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: Potharst en v. d. Linden (bei den Ajax. Midden: B. Pauwe (Feyen.), Kuppen (Sittard) en de Vroet (Feyen.). Voor: Holleman (V.U.C.), Wilkes (Xer xes), Roozen (Haarlem), Rijvers (N.A.C.) en Drager (Ajax) De reserves zullen nog nader worden bekend gemaakt. De Davis Cupwedstrijd ZwedenNe derland is door de Zweden met 30 ge wonnen. Frankrijk versloeg Engeland met 50 en komt in de volgende ronde tegen Zwitserland uit. Het Engelsche voetbal elftal won gis teren met 41 van het Zwitsersche elftal. De rust kwam met 00. Daarna namen de Zwitsers de leiding en eerst toen werd het Engelsche team wakker, waarna vier doelpunten werden gescoord. De vierden voetbalwedstrijd Rotter damAntwerpen werd een 31 zege voor de gasten. Karei Lotsy: Het resultaat is veel beter geweest dan we hadden durven hopen. Als we de zaak objectief bekijken en bijvoor beeld. een vergelijking maken met het tegen Luxemburg vertoonde spel. dan is er toch zeker aanleiding voor groote tevre denheid De Belgen zijn tegengevallen, na hetgeen ik zelf van hen eerder had gezien, na hun wedstrijden tegen Engeland en Schotland vooral. Ik acht het Nederland sche v.oorhoedespel, en zooals dat vanmid dag werd gespeeld, was het typisch Neder landsch, van grooter Waarde en gevaar lijker dan het Belgische, Herberts: Het is een prettige dag voor ons. Deze debacle voor het Belgische voet bal had ik niet verwacht, en anderzijds heeft het Nederlandsche elftal in elk op zicht voldaan aan de verwachtingen, die ik ervan had. Er was geen bepaald sys teem afgesproken. Wel zou bijvoorbeeld zooveel mogelijk het spel worden geleid over den snellen -rechtervleugel in de hoop, dat de milder snelle, maar tech nische uitstekende Smit daarvan zou kun nen profiteeren. Het tweede Nederland sche doelpunt door Smit gemaakt, was in feite een „monstergoal" voor het principe, waarvan we waren uitgegaan. Het is mij speciaal tegengevallen, hoe de Belgen na den gelijkmaker van Drager in elkaar zakten. Verder frappeerde mij het verschil ih spelpeil in de eerste en de tweede helft. Eigenlijk werd dit verschil opgebouwd in de laatste tien minuten voor de rust. Wij hebben onze ploeg alleen voorbereid op het behalen van een overwinning en dat met zoo groot mogelijke cijfers, omdat wij geloofden aan de kracht der voor hoede. Ik acht deze overwinning van groote beteekenis voor het Nederlandsche voetbal. We kunnen nu verder gaan met opbouwen, waarbij we gebruik zullen ma ken van een onontbeerlijke en nog niet bestaand opsporingsapparaat. Ik ben optimistisch wat de kansen van het Nederlandsch elftal betreft voor den return wedstrijd in België. En dan bdoel ik het spelpeil. In België spelen is heel wat moeilijker dan hier. dat is al vaak genoeg bewezen Maar ik ben er zeker van, dat de Nederlandsche ploeg niet zal tegenval len. Boel jon: Het is mij hard meegevallen, vooral de tweede helft werd er van Ne derlandsche zijde uitstekend gespeeld. Uit blinkers? Bij België Vercammen, Decleyn en Pannaye, bij Nederland Kraak, Paauwe en Wilkes. Jan van den Bergh (directeur van het Stadion): het leek wel, of de aanwezigheid der hooge gasten de spelers inspireerde. Ik zei nog tegen Prins Bernhard: U bent vast hun mascotte geweest. Het spel der Belgen viel wat tegen, maar was toch nog knap genoeg. De Nederlanders waren ech ter veel gevaarlijker. Scez (de Fransche scheidsrechter): Het Nederlandsche elftal had den wil om te winnen en dat beslist in een voetbalwed strijd. Crahay (bestuurslid van den Kon. Belg. VoetbalbondDe Nederlanders speelden met meer geestdrift en waren beter dan de Belgen Vooral het binnentrio der voor hoede. Rijvers was actief en Wilkes tech nisch goed. De techniek der Nederlanders was beter dan de onze en dat was de grootste verrassing voor ons. De Neder landsche middenlinie speelde stevig. Paverick (aanvoerder van de Belgen): Een verdiende overwinning. Vercammen raak(e in het begin der tweede helft ge blesseerd en daardoor kon de Belgische verdediging niet meer haar gewone spel spelen. Wilkes en Rijvers waren goed. De Nederlandsche achterhoede vond ik min der sterk dan die van vroeger, Eerste K.L.M.-vlucht Amsterdam New-York Ter gelegenheid van de eerste K.L.M.- vlucht in geregelden dienst naar New York op 21 Mei a.s. heeft de P.T.T. een speciaal poststempel vervaardigd, dat op alle brie ven, die met deze vlucht meegaan, zal wor den afgedrukt. De K.L.M. geeft in samenwerking met de P.T.T. voor deze vlucht een speciale enve loppe uit, die van Dinsdag a.s. af in be perkte mate verkrijgbaar zal zijn bij de K.L.M.-passagekantoren te Den Haag, Am sterdam en Rotterdam, en bij alle agent schappen van de K.L.M. Zij, die geen rela ties in Amerika hebben en toch graag de speciale enveloppe met stempel willen te rugontvangen. kunnen de enveloppe adres- seeren aan: Post Offico, New York. Men dient dan een z.g. antwoordcoupon, die aan alle Ned. postkantoren verkrijgbaar is, in te sluiten, alsmede een enveloppe, waarop het adres van den Nederlandsehen afzen der op de adresseerzijde vermeld moet zijn. I:. deze enveloppe, waarvoor de porto reeds door middel van genoemde antwoordcou pon is betaald, wordt dan het speciale K. L.M.-couvert naar Nederland teruggestuurd. Deze terugzending geschiedt uitsluitend per boot. De brieven voor deze vlucht moeten uiterlijk 20 Mei 1946 op het Centraal Sta tion te Amsterdam zijn. Men houde er dus rekening mee ze tijdig te posten. Hét lucht recht op deze brieven bedraagt 40 ct. per 5 gram boven het normale porto van 12), ct. per 20 gram. DE VOETBALWED STRIJD NEDER LAND—BELGIë. Voor het eerst na zes jaar vond in het Olympisch Stadion weer de traditionee- le voetbalontmoe ting NederlandBel gië plaats, welke door de onzen met 63 werd gewon nen. Een beeld, dat wij jaren misten: de elftallen opgesteld voor den aanvang van den wedstrijd.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2