JULI binnenland ^cLte&fhs. 31 dagen ij de tewerkstelling in duitschland. Van bevoegde zijde wordt mee- edeeld dat uiteraard voor hen 'ie behooren tot de lichtingen 9241918 nog de mogelijkheid «staat als vrijwilligers toe te &ten tot de guitsche Kriegs- aarine de Waffen-S.S. of het «gioen Nadere bijzonderheden perst rekken «ille Ortskomman- an turen, die ook na voltrokken ie treding zorgen voor de ver- inning der arbeidsbureaux. Burgemeester. J. L. J. Meer- »n is op zijn verzoek eervol ont- agen als burgemeester van de aneente Jabeek. Begrafenis van den vermoor- tn W A.-man Nanco Medema. aderbuitengewoon groote be- ngstelling is op de begraaf- aats te Spijk ter aarde besteld ■t stoffelijk overschot van den istbode Nanco Medema Mzn. te >ijk lid van de W.A., die Za- rdagmiddag op het grondge- ed van de gemeente het Zand t slachtoffer is geworden van n revolveraanslag. Voorafgaan- aan de eigenliike begrafenis »rd een plechtige bijeenkomst houden in het geheel gevulde bouw Elim. Groepsleider Froma zeide, dat geen enkele rede was Medema vermoorden. De W .A. zal ;h echter niet van haar weg ten afbrengen. Onderbanleider lursma wees erop, dat Medema i de vervulling van zijn taak feen eenzame post door moor- naarshand is gevallen. Hij is t de rijen van de W.A. en zijn milie weggerukt. Maar zoo noo- zal de W.A. offers blijven engen. Dit is niet het eerste ledoffer, aldus de comman- nt mr. Zondervan, een gene- il en een ex-minister zijn on- igs gevallen, en nu is het een chtsgetrouwe postbode. Spre- r zegde toe, dat de W.A. zal rgen voor de achtergebleven nilie van den gevallene. Onze lalen zijn er intussehen niet it te schieten". Wij zullen irtgaan op den ingeslagen weg. mens den Leider voerde J. B. arsingh het woord. Medema, iis spreker, heeft zijn taak vol- icht. Wij zullen die voortzet- i.Het slotwoord werd gespro- 1 door ds. A. Groot Nederl. rvormd predikant te Spijk, ir aanleiding van Psalm 10:14. :rna werd de kist met een tien- kransen, waaronder een groo krans van den Leider, het ge iw uitgedragen en trok de ït naar de begraafplaats, irna nog een psalm werd ge in en een familielid dankte. tet symbool op den nieuwen tzegel van Zl/2 cent. Van nieuwe serie postzegels, die tidelijk verschijnen zullen, is daag o.m. de zegel van 2/2 t verkrijgbaar gesteld als eer- Uit de symbolenserie, die uit irden van 1 tot en met 5 cent bestaan. Deze symbolen zijn jeend aan de Nederlandsche fsornamentiek. De zegel van i cent draagt de uitbeelding jeen der sterkste levenszinne- jden, den boom, den boom ilevens. Dit beeld is bij uit hef symbool van het worden fergaan, van de opeenvolging jaargetijden. De gestyleerde nvórm van den V/2 cent ze- s bekend uit de heraldiek en jide huisvlijt; de twee vogels geleidevogels, wellicht ver- t aan de raven Hugin en Mu- die Odin begeleidden bij zijn p den schimmel Sleipnir over geieldevogels. De combinatie J..lnet geleidevogels is tot in ie en Achter-Indië te vin- ,De symbolenserie is zoo- jeeds gemeld vervaardigd j geschilderde ontwerpen fyke Koch. i SPORT "HLETIEK. Ned. B. kam- jscnappen dit jaar weer te fj Voor deze belang- tende wedstrijden die, on- ,5 het voor de Maasstad in UW met luchtalarm bestaan- _erbod voor aanwezigheid Publiek, toch weer op de tosmtelbaan worden gie- <-n lestaat groote belang- SjP; Niet minder dan 240 P®u nemen deel. Diverse tyde athleten o.a. de A-klas- het maanlicht in juli. Licht geen N.M. geen geen zwak zwak zwak matig matig E.K. matig matig sterk sterk sterk sterk V.M. sterk sterk sterk sterk matig matig L.K. matig matig zwak zwak zwak geen geen sers De Bruijn (kogelstooten), De Roode (800 M.) e. a. komen thans uit o.p voor hen niet ge bruikelijke nummers. Zoo zien we De Bruijn thans op hoog springen en De Roode op de 400 meter. Van Holland neemt een negental athleten deel. waterpolo. l. Z. C.—De Zijl. De tegen hedenavond aangekondigde polowedstrijden in „Dp Zijl" zulien niet plaats vinden. Er wordt echter een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tussohen L. Z. C. en De Zijl. Datum Maan Maan op onder 1 4.49 21.00 2 5.31 21.50 3 6.21 22.32 4 7.17 23.09 5 8.16 23.39 6 9.18 7 10.22 0.06 8 11.28 0.29 9 12.35 0.51 10 13.43 1.12 11 14.53 1.33 12 16.06 1.56 13 17.21 2.23 14 18.37 2.54 15 19.50 3.35 16 20.57 4.25 17 21.57 5.28 18 22.42 6.43 19 23.15 8.05 20 23.45 9.27 21 10.47 22 0.10 12.06 23 0.32 13.22 24 0.56 14.35 25 1.20 15.45 26 1.44 16.52 27 2.16 17.57 28 2.50 18.53 29 3.50 19.42 30 4.17 20.29 31 5.10 21.11 RECHTSZAKEN economische rechter. Politieagenten stalen een koe. Een wel zeer bijzonder geval van diefstal van vee uit de weide kreeg de economische rechter gisteren te beoordeelen. Daar stonden, samen met een koop man uit Loosduinen twee Haag- sche politieagenten terecht, die gedrieën een koe uit het land hadden gestolen en verkocht. Elk van de politiemannen had 130 voor hun aandeel gekregen. De politieagent W. Ebbink had den bewusten avond dienst, en was dus ih uniform. Tegen deze verdachte eischte de officier een jaar en zes maanden gevangenis straf. Doch verdachte en de ver dediger betoogden dat deze ver dachte niet in het land is ge weest en hij dus geen medeplich tigheid beging, doch hoogstens heling, hetgeen niet ten laste was gelegd. Daarom werd deze ver dachte vrijgesproken. De agent van politie A. Quick werd na den eisch van een jaar en zes maanden, tot een jaar ge vangenisstraf veroordeeld, ter wijl de koopman A. Bodegom tot tien maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. STADSNIEUWS Eindexamen H.B.S. voor meis jes. Geslaagd voor het eind examen afd. B: C. Bleuzé, G. v, Leeuwen. C. Th. E. M. Plouvier, P. A. Rickers. allen Leiden, A. Jongeoier. Oegstgeest, F. Men- ten. Warmond. A. de Blanken, Leiderdoro. H. Brands. M. H. Hageman. T. van der Linden. C. C. Poutsma. J. T. Sandberg. allen Voorburg; afgewezen geen. Eindexamen R.K. H B S. Geslaagd voor het eindexamen, afdeeling B.: M. Bergsma, J. v. d. Bos, J. Bruschke, M. Caspers, F. Dolle, P. Gans, E. Gulje, L. Hitters, G. Kemperman,. M. Knuist, G. Meiman, J. v. Nie- kerk, J. Nieuwendijk, G. Nipper, S. Perquin, Th. Schenk, H. v. d. Stan, D. v. d. Steen. J. Vink. F. v Weers, H. v. d. Werf, A. Win kelmolen, H. v. Wissen en J. de Wit. Maria Congregatie, afd. Oude ren. Par. H. Leonardus a P. M. Vrijdagavond om half negen Congregatie. Hierbij neemt on- dergeteekende, als secretaris, af scheid van al onze leden, wegens vertrek naar het buitenland. Blijf de M. C. trouw bezoeken, zoolang ge kunt. Allen tot ziens. De Secretaris van de M. C, Th. H. de Wilde Jr. Bij het te Amsterdam ge houden examen voor commies bij den Raad van Arbeid is ge slaagd de heer D. Huber, con troleur bij den Raad van Arbeid alhier. Heden herdacht de heer E. Th. van Mosseveld, wonende 2e Binnenvestgracht 6, den dag, dat hij 25 jaar als koetsier-besteller bij de N.V. Van Gend en Loos in dienst trad. De jubilaris werd toegesproken door den pl. direc teur J. A. A. van der Horst, die namens de directie een cadeau onder couvert aanbood. De heer Riemerts, oudste besteller, bood namens het geheele personeel een leeslamp aan, aan mevr. van Mosseveld werd een bouquet ge offreerd. Tenslotte heeft de heer A. H. Vergoed, chef-(boekhou der, nog een woord van geluk- wensch gesproken. Geboren: Elisabeth d. van F. de Vink en A. van der Blom; Theodorus Petrus Antonius van T. A. B. Laken en E. J. J. Vreeburg; Jan z. v. M. L. Brit tijn en M. C. Suurland; Gerrit z. van G. Schaap en M. Sira; Hendrikus Cornelis z. van H. P. Haan en C. J. Pierlot; Ella Adria na Maria Johanna d. van J. N. Wijsman en M. J. van der Meer, Elisabeth Josina Maria d. van J. H. Rijsbergen en W. J. Jokmin; Helena Johanna Elisabeth d. v. J. M. Nijssen en E. J. Hen nik, Albert Frans z. van C. W. R. Wieringa en B. J. Vis; Trijntje cL van P. Heemskerk en D. J. ter Beek; Karl z. van E. A. Vas tenhout en L. S. Maasdam; Fran cois z. V. J. F. Pasman en J. Heruer; Antonius Franciscus Maria z. van A. F. Maat en M. J. de Vink. Overleden: J. Burger jon man 41 j. Onder trouwd: F. Muller jm. 22 j. en M. J. G. Vogelenzang jd. 23 j.; A. van den Ouweelen jm. 23 j. en P. S. de Klerk Wolters jd. 21 j.; A. T. M. Tetteroo jim. 22 j. en M. H. de Graaf jd. 22 j.; J. de Jonge jm. 24 j. en S. Ouds- Jworn id. 18 j. Getrouwd: H. A. Gieske jm. en M. P. van Kins jd. D. van Daalen jm. en G. Bonte jd.; H. N. Lingerak jm. en M. J. Hereur jd.; J. Brou wer jm. en J. La Lau jd.; J. T. Ble-i jm. en W. Buijn jd.; W. Buijn jm. en A. Laterveer jd.; A. Barendse jm. en J. Marijt jd.: J. T. Belt jm. en C. M. Tuijthoff jd.; P. Brussee jm. en E. Lepe laar jd.; A. C. van Dijk jm. en S. van der Bent jd.; P. J. Koole jm en H. C. J. van Osch jd.; A. J. C. van der Pluym jm. en M. C. Bergman jd.; T. Prins im. en M. van der Star jd.; F. P. Scihen derling jm. en N. Berendrecht 3d.; L. Smit jm. en G. van Duu- ren jd. OMGEVING VOORSCHOTEN. Ten na- deele van den heer J. H. is een rijwiel uit de schuur ontvreemd Nadat de ambtenaren van C. C. D. zich toegang hadden verschaft in twee boxen aan de Pauwenstraat alhier, waarin zij 2400 kg. rogge, een hoeveelheid tarwe, gerst, bruine boonen, kaas, spek. eieren en cacaopoe der vonden, werden als ver dachten gearresteerd G. P. L. S. en J. G. V. en L. D„ die ver dacht worden het graan te heb ben vervoerd. RIJNSBURG. Donderdag 15 Juli a.s. herdenkt de heer A. J. Giizenii. ambachtsman 1ste kl. bii de Noord-Zuid-Holl. Tram weg Mii. alhier, den dag, dat hii vóór 25 iaar bii de N.Z.H.T.M. in dienst trad. Gemeentel. Aankondiging VISCHKOEKEN. Verkoop vischkoeken a 5 cent per stuk Zaterdag 3 Juli van 8.4512 uur ip wachtlokaal schoolgebouw t Lammermarkt voor ondersteunden Maatschap pelijk Hulpbetoon en van 912 uur in het gebo-uw Levèpdaal 1 voor ondersteunden Socialen Dienst. Voor den -eerkoop geldt de bekende regeling waaraan strikt gehouden moet worden. STEVENINCK, Burgemeester. 2678 Officieele Mededeelingen Bijbetaling stamboonen 1942. Bii de vaststelling van de Standaardmonsters voor stam boonen is gebleken, dat de ge middelde kwaliteit van den oogst „de zeevaart als levensberoep". Sedert den tijd van den grooten Maarten Harpertz. Tromp „die met syn stalen hert maakt Spangiens klin gen stomp" hebben Neer- lands zonen ter zee gevaren en als „hoek van Europa" het recht op zee- en wereldhan del weten te verdedigen. In den strijd tegen wind en golven en bovendien in den strijd tegen alle vijanden van OTiS contingent wordt weder het hart van staal gevormd, dat wij allen noodig hebben, om Europa weer tot het lei dende land in de wereld' te maken. De groote traditie der Ne derlanders wijst ons den weg, dien wii moeten betreden, om ons deel te hebben in de laken, welke een nieuw vee- eenigd Europa al zijn bur gers moet stellen. De zee vaart moet weer levensbe roep van onze jongens wor den, de zee moet wederom onze jeugd opvoeden. Is dat dan ook nu, gedu rende den oorlog, mogelijk? Ja, want de Kriegsmarine neemt eiken Nederlander van onbesproken gedrag in haar rijen op en geeft hem dezeif- de opleiding als iederen Dutt- schen jongen. In opeenvolgende publica ties zullen hier de mogelijk heden bekend gemaakt wor den. welke beroepen en op leidingen voor ons open staan, wanneer wij gebruik maken van het voorrecht, tot de Kriegsmarine toe te treden. Verdere mededeelingen vol gen. Alle Ortskom-mandantu- ren verstrekken inlichtingen en aanwijzingen. Uitknippen en bewaren. lager 11=4. dan do "t-v' - de Standaardmionsters Oogst 1941, waarop conform de instruc tie aanvankelijk werd gekeurd. In verband hiermede werd be sloten tot nabetaling aa nden te Ier van alle vóór 15 Maart 1943 gekeurde partijen, met uitzonde ring van de voederkwaliteit, dus van die partijen, waaraan een waarde van ƒ13.50 per 100 kg. of minder werd toegekend. Het bedrag der bijbetaling is vast gesteld als volgt: Zeeuwsehe Bruine boonen ƒ0.50 per 100 kg. WalcTiersche Kogelboonen 0.75 oer 100 kg. Noord-Hollandsche Bruinen boonen 0.75 per 100 kg. Walcherscne Witte boonen 0.75 per 100 kg. Gekleurde boo nen Groep I. H Hl 0.50 per 100 kg. Verhuur van luxe zeübooten en jachten in de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht. Voor het verhuren van luxe zeilbooten en jachten geldt de priizenbesehikking 1940 1940 No. 1. De gemachtigde voor de prijzen deelt echter mede, dat in de provincie Noord- en Zuid-Holland en Utrecht niet tot vervolging zal worden overge gaan, indien ten hoogste de hier onder vermelde huurprijzen wonden berekend: ptrZon- 'i,„~ of per week werkdag feestdag Gr. BM's 7.50 8.50 50.— Kl. BM"s 6.— 6.— 37.50 14-voets- jollen 6.— 6.— 37.50 12-voets- jollen 5.5.ƒ30. Schelde- jollen 7.50 7.50 50.— Akkrumer- jollen 6.— 6.— 37.50 Sharpies 7.7.47.50 Boeiers 10.10.65. 24M2-boo- ten 9.— 10.— 60.— Vogel jachten 9.9.60. kajuitjaCh- ten 6 7 M 7.50 8.50 ƒ50.— Kajuitjach- ten grooter dan 7 17. 10.— 11.— 65 Tjotters 6.— 6.— 37.50 Schouwen 6.6.37.50 Deze prijzen zijn de hoogst toelaatbare en mógen derhalve niet worden overschreden, ten zij aan den verhuurder door den gemachtigde voor de prijzen bij afzonderlijke „prijsvaststel ling" toestemming is verleend om een hoogeren huurprijs te berekenen. In bovengenoemde huurprij zen is het stellen van een sóhip- Zucht niet over uw teint. Doe iets! Maak uw huid. gezond met Gebruik dus: Dobbelman's VITAMINE f CRfMES Eerste Leidsche Begrafenisonderneming v. Roomsch Katholieken GEVESTIGD 1882 G. H. KLEINHANS PIETER DE LA COURTSTRAAT 22 TRANSPORT - TELEFOON 21455 Tarief en uitvoering in overleg met U 2665 per en een eventueele kampeer- inventaris niet inbegrepen; Hiervoor mag ten hoogste een prijs worden berekend, die in redelijke verhouding staat tot dien berekend voor 9 Mei 1940. Voor de berekening van de huurprijzen geldt de werkelijke, niet de overeengekomen huur, zoodat huur van b.v. 7 dagen niet als daghuur berekend mag worden, terwijl huur van b.v. 10 dagen moet wórden berekend als 1 X weekhuur 3 dagen dag huur. Aanhouden overjarige scha pen. Met ingang van 25 Juli a.s. mogen overjarige schapen alleen dan worden aangehou den, indien voor deze dieren een bedrijfsmaximum zal zijn afge geven. De schapenhouders krij gen in Juli bericht van het aan tal schapen, dat zij van 25 Juli 1942 tot 1 Januari 1944 voorhan den mogen hebben. Dit bedrijfsmaximum zal ge steld worden op het aantal overjarige schapen, dat op 2 Mei j.l. aanwezig was. Schapenhou ders, die zich met dit aantal niet kunnen vereenigen, kunnen ver hooging of verlaging van het be drijfsmaximum aanvragen bij hun plaatselijken bureauhouder. Aan redelijke aanvragen zal binnen bepaalde grenzen in het algemeen voldaan kunnen wor den. De aanslag op de overjari ge schapen bedraagt 20 procent van het bedrijfsmaximum (voor stamboekbedrijven 15 pet.). Indien het bedrijfsmaximum wordt verhoogd, zal de aanslag dus eveneens worden verhoogd. Nadere bijzonderheden worden t.z.t. bekend gemaaki.

Leidsche Courant | 1943 | | pagina 3