Vergadering, te Meenten in het middelpunt DONDERDAG 22 APRIL 1943 34s" JAARGANG N° 10538 DOOR HEEL HET LAND VIERDEN NAT. SOCIALISTEN DEN VERJAARDAG VAN DEN FÜHRER In verbondenheid met de Duitsche kameraden fel teanx: Papengracht 32 - Giro 103003 efoon: Redactie 20015. Admin. 20935 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN G. M. van Hamersveld, Directeur. Th. Wilmer, Hoofdredacteur. br n, .ren - i rfde RIJKSCOMMISSARIS EN LEIDER SPRAKEN TE HEERLEN meer dan zestig vergade- j'fcen zijn Dinsdagavond Duit- een Neder landsche nationaal- B alisten bijeengekomen om 54sten verjaardag van den ebier gemeenschappelijk te ren. In stad en land en over geheele in lichte voorjaars- V os stralende land wapperden hakenkruisvlaggen en daar- Tst het oranje-blanje-bleu en kleuren van de N. S. B., wel de! leden aan hun verbonden- 'ESJd met de Duitsche kameraden hun trouw aan Adolf Hitler den Leider van alle Germa- iat op deze wijze uitdrukking /4 Iden gegeven, aldus het A. Sl! P. ste n het middelpunt van den dag I oden de plechtigheden in raa erlen, waar de Leider en de j ksoommissaris Seyss Inquart woord voerden, en in Am- pi ndam, waar commissaris ge- A aal Schmidt en de plaatsver- igendie leider van Geelkerken, tot de volksgenooten wend- ma o Heerlen waren reeds lang ie ir het vastgestelde uur talrij- volksgenooten bijeengekomen dat de voor de betooging ge- en lokaliteit lang niet vol- U nvde was en duizenden op _j. ïat de betooging moesten vol- i. Vertegenwoordigers der ermacht en der autoriteiten, n organisatie der Beweging, aw aronder vooral de Hitler- fgd, B. D. M. en Jeugdstorm, de volksgenooten, die schou- aan schouder de met een schat van bloemen, de na- :fïale teekens en de vlaggen t het hakenkruis versierde e°e J vulden, groetten geestdrif- met „Sieg Heil" en „Houzee". oep, toen de Rijksoommissa- en de Leider de zaal betra- l Onder het spelen van den dericus-marsch vond de in- ht der vlaggen der N.S.D.A.P, en N.S.B. plaats. Na een korte tiding van Kreisleiter Quandf k t de Leider der N.S.B. en i het Nederlandsche volk, Bsert. het woord. Rede van Mussert. MIJNHEER DE 8Ba RIJKSCOMMISSARIS, i DUITSCHE EN NEDER- iwaï LANDSCHE KAMERADEN. «I, )e verjaardag van den Führer I j l eens een gebeurtenis, die al- n Adolf Hitler en zijn naaste Keving betrof, die van 1919 istoi 1933 een feestelijke gebeurte niei was in 't leven van de partij Duitschland, de N.S.DA.P., 1 O van 1933 tot 1939 betrof het hai >fd van den Duitschen staat, mal verpersoonlijking van de her bal lenis van het Duitsche volk en PJE! sinds 1939 betreft de histori- e figuur, die maatgevend is het zijn of niet zijn van So*r de wereldworsteling te midden waarvan wij ons nu bevinden. Dit lijden stelt hooge eischen aan het moreel der volkeren, want de huidige generatie draagt de offers, die noodig zijn om de vol gende generaties te kunnen doen leven. Weinigen zijn er, die dit ten volle beseffen. Het behoort tot onze taak om dit duidelijk te maken aan dat deel van het volk, dat verzucht: Was het Nationaal- Socialisme maar niet gekomen, dan zou er nu geen oorlog zijn en wij zouden in rust en welvaart verder geleefd hebben. Welk een kortzichtigheid! Het nationaal- socialisme is integendeel de on ontbeerlijke voorwaarde voor het voortleven der Europeesche volkeren, maar kan dit doel niet bereiken zonder offers te bren gen. Zoo is het. Niet het Nationaal-Socialisme heeft het Marxisme, het commu nisme uitgevonden. Niet het Na- tionaal-socialisme heeft in 1917 in Rusland het communisme tot de macht gebracht, maar de de mocraten hebben dit gedaan uit kortzichtigheid en domheid. Het communisme heeft altijd ge streefd naar de wereldrevolutie en in 1917 is het vaste uitgangs punt daarvoor geschapen, door dat het de absolute macht kreeg in een wereldrijk met een paar honderd millioen inwoners en vrijwel onbeperkte hoeveelheden grondstoffen en mineralen. Van 1917 af is de fabriek in werking gesteld, die de Russische massa's tot de grootste en sterk ste legermacht ter wereld zou maken, in staat om de commu nistische revolutie uit te dragen tot in de verste hoeken van de wereld. Wij zijn de jaren 1919, 1920 en volgende niet vergeten, waarin de communistische geesel ging over Hongarije, Duitschland en Italië. Wij zijn Bela Kun, Kurt Eisner, Rosa Luxemburg enz. niet vergeten, evenmin als de Spartakisten, de bloedige opstan den in het Ruhrgebied en het feit, dat de communisten reeds aan de Nederlandsche grens ston den bij Wezel. De vroegere deel nemers aan den wereldoorlog, jonge boeren en arbeiders waren het, die in Duitschland deze eer ste uitbarstingen konden neer slaan. Dat kon deze kleine scha re gelukken, omdat vanuit Rus land, toen nog geen voldoende hulp gezonden kon tvorden. In Italië heeft het fascisme het com munisme den weg versperd. Lang democratische» weg. Toen de gewelddadige over rompeling van Europa was mis lukt, werd het parool van Mos kou: langs democratischen weg de verovering van de macht voorbereiden, intusschen zullen wij in Rusland het groote wapen arsenaal maken, dat op het juiste oogenblik het beslissende woord zal spreken. Toen begon de pha se van den opbouw van de com munistische partijen in ieder land van Europa, quasi natio naal, in werkelijkheid allen werktuigen van de Komintern, d.w.z. van de machthebbers in het Kremlin. Alleen in Italië was deze weg versperd; overal elders stond hij open. In ieder land van Europa werd onder Moskou's lei ding de weerloosheid gepredikt (het gebroken geweertje) en de communistische invloed geleide lik maar zeker versterkt. Ba Duitschland was tenslotte het aantal communistische zetels in den Rijksdag gestegen tot over de honderd. In Nederland was de invloed officieel kleiner, maar in werkelijkheid was het al zoo ver, dat de aanvoerder van de communisten met zijn jubileum geluk gewenscht werd door de hoogste democratische partij functionarissen en overheids personen. Een ding moet ik hier ter eere zeggen van de Neder landsche democratische over heid: zij heeft ieder diplomatiek contact met Moskou afgewezen. Nederland behoorde tot een van de zeer weinige landen, die zich niet liet vertegenwoordigen in Moskou. Dat langs dezen demo cratischen parlementairen weg Duitschland en daarmede geheel Midden- en West-Europa door het bolsjewisme veroverd zou zijn, als het Nationaal-Socialisme daar geen stokje voor gestoken had, daaraan kan toch nu geen redelijk mensch meer twijfelen. Van 1919 tot 1933, 14 jaren lang, heeft Adolf Hitler met zijn ge trouwen gezwoegd en geofferd om het zoover te brengen, dat een groot deel van het Duitsche volk besef had gekregen van de Joodsch-bolsjewistisch-kapitalis tische dreiging, dat dit begrij pende en strijdende gedeelte zich had geschaard om de haken- kruisvlag en dat de staatsmacht in Januari 1933 door het Natio naal-Socialisme werd overgeno men. Daarmede werd het com munisme in Duitschland den nek gebroken. Had toenmaals Rus land gegrensd aan Duitschland, dan zouden de Russische commu nistische legers dien nacht van den 30sten Januari 1933 zonder twijfel Duitschland zijn binnenge rukt, om met hun aanhangers in Duitschland de macht in handen te nemen. Op 30 Januari 1933 heeft Adolf Hitler voor de eerste maal Euro pa gered van bolsjewistische overheersching door de aanvaar ding van de macht in Duitsch land. Wat bolsjewistische overheer sching beteekent, na de opening van de massagraven van 10.000 officieren bij Smolensk, kan nie mand meer beweren dit niet te weten. Het beteekent de uit roeiing van de Europeesche be schaving en godsdienst, de ver moording van alle leidinggeven de personen op ieder gebied en het slavernij voeren van de groo te massa's. Daarvoor heeft de Führer Duitschland gered in zijn 14-jarige worsteling van 1919 1933. De rol van den Volkenbond. Van Januari 1933 af is Duitsch land versperd voor het bolsjewis me. Toen sprong het over Duitschland heen naar Genéve; men herinnert zich de rol die Litwinoff speelde in den z.g. Volkenbond. Daar in Geneve kwam het verbond tot stand tus- schen het bolsjewisme en kapita lisme, tusschen Stalin eenerzijds en Roosevelt en Churchill ander zijds, bij welk verbond het Jo dendom als bindend cement op treedt. Van daaruit werd de eco nomische boycot tegen het fas cistisch Italië in 1935 geleid; van daaruit .werd in 1936 de hulp aan rood Spanje achter de schermen georganiseerd. Dat Italië niet ten offer gevallen is en dat Franco de overwinning kon behalen, is mogelijk geweest doordat er een Nationaal-Socialistisch Duitsch land was. Hitier heeft zich in 1935 ge steld naast Mussolini: de econo mische omsingeling van Italië mislukte, dank zii de aanvoeren uit Duitschland. Het Duitsche legioen Condor vocht schouder aan schouder met Italië's zwart- hemden in Spanie. Door deze daden van solidariteit in 1935 en 1936. daden van moed en wiis beleid, heeft Hitier voor de tweede maal Europa gered van bolsiewiseering. Want de neder laag van het fascisme zou on- herroeoeliik het bolsjewisme in Zuid-Europa hebben doen zege vieren. od weg naar verovering van geheel Europa. Wii Nederlandsche Nationaal- Socialisten ziin er nog altijd trotsch op. dat wii zonder eeni- ge aanwijzing of ruggespraak, met wie dein ook. in 1935 in stinctmatig en dus feilloos de zen weg van Nationaal-Socialis- tische en Fascistische solidari teit gegaan ziin. Gehoond en ge terroriseerd door alles, wat macht en aanzien had in dit land. ziin wii eenzaam met onze 50.00fti menschen onzen weg ge gaan. solidair met bruinhemden en zwarthemden. onwankelbaar in ons geloof aan de wording van het nieuwe Europa. Toen ook in 1936 deze aan vallen van het bolsiewiekendom en de plutocratie waren afgesla gen. werd alles klaar gemaakt voor de vernietiging van het Na tionaal-Socialisme door een we reldoorlog. President Roosevelt heeft van 1936 af de leiding, eerst achter de schermen luid roepende om vrede en veilig heid volgens het beproefde re cept der bolsiewieken. die van 1917 af in Europa werkten met de leuzen van wereldvrede en ontwapening. De Führer nam het initiatief. In Juni 1941 heeft de Fuehrer het initiatief tot zich getrokken en de afweer tegen het bolsie wiekendom met kracht van wa penen aanvaard. Niemand in Eurooa kon toen weten hoe sterk het oorloèsootentiaal der bolsiewieken was. iedereen weet nu. dat het veel grooter was dan de ergste pessimist had kunnen denken, iedereen moet dus nu bgriioen. dat ieder uitstel van het aangriioen catastrophaal ge worden zou ziin. Het besluit van den Fuehrer om toe te slaan zal waarschiinliik het zwaarste van ziin leven geweest ziin. de teer ling was geworpen. Sindsdien ziin millioen en bolsjewieken buiten gevecht gesteld en tien duizenden vliegtuigen, tanks en kanonnen vernietigd. Onze te genstanders iuichten om Sta lingrad. Wii weten, dat het front dezen winter is teruggeslagen van Stalingrad tot Charkof. Wat onze tegenstanders gehoopt hadden, was. dat de Don of de Dineor Hitler's Berezina gewor den zou ziin. Wat dé Russen met Napoleon hebben klaarge speeld. dat hebben zii niet ge daan gekregen met Hitier. Wii weten drommels goed. dat de terugslag van het Zuidelijk front een enorme tegenvaller is voor ons. maar wii beseffen eveneens ten volle, dat Stalin het niet klaargespeeld heeft om het Oostfront te vernietigen en daar komt het oo aan. Nu. in het vooriaar van 1943. staat het Oostfront onwankelbaar als een muur tegen het bolsjewieken- dom en daarmede heeft Adolf Hitler voor de derde maal Euro pa gered van den ondergang. Nu is gansch Eurooa het Na tionaal-SocialistischeF ascisti- sche bolwerk, dat tevergeefs be stormd wordt door bolsjewisme en Amerikanisme. Wii weten, dat het lot van deze kampge- meenschap het lot van het avondland is. Aan den spits de zer strijdende legers kon geen betere veldheer staan dan de man. dien God aan Eurooa heeft geschonken en wiens ver jaardag wii hieT heden geden- BERICHT. Goeden Vrijdag zal De Leid- sche Courant niet verschijnen. Onze Bureaux zijn dien dag gesloten. DE DIRECTIE. „DIRECT zei een der deelnemers aan het weersportkamp, toen hem gevraagd werd of hij nog eens terug wilde. Op uitnoo- diging van de Duitsche jeugd zijn hondertwintig Neder landsche stormens met jon gens uit Noorwegen, Dene marken, Vlaanderen en Wallonië een maand bijeen geweest in een der mooiste gedeelten van Duitschland. Half Mei zal wederom een groot aantal Nederlandsche jongens naar een weersport kamp vertrekken. Iedere Ne derlandsche jongen van zee tien tot achttien jaar kan zich hiervoor aanmelden. Volgens verordening van dein Rijkscommissaris moeten werkgevers voor deze kam pen, welke ten doel hebben de kameraadschap tusschen de jeugd uit de Germaansche landen te verstevigen, vrij geven met benoud van loon, terwijl het verblijf in het weersportkamp niet als va- cantie mag worden aangere kend. Meld je dus aan voor het volgende weersportkamp, dit kan geschieden aan een van de volgende adressen, schrif telijk of mondeling: Noord-Holland, Spaame 94, Haarlem. Zuid-Holland: Eendrachtsweg 35, Rotterdam. Den Haag: Soendastraat 25, Den Haag. ken in het vaste vertrouwen, dat hii Eurooa tegen vernieti ging behoedt. De opbouw van een nieuw Europa. Wederom ziin Fuehrer en Du- ce tezamen geweest. Zii hebben o.m. gesproken over de toe komst van Eurooa. de toekomst van de 350 millioen menschen zoo verscheiden van aard en ze den. maar lotsverbonden in woonplaats, cultuur en economie door hun Europeaan ziin. Viermalen heb ik den Fuehrer ontmoet. Nimmer heeft hii zich uitgelaten on een wiize, die kwetsend of zelfs maar onaan genaam was ten opzichte van ons volk. Integendeel, uit hem sprak het bewustzijn van ziin verantwoordelijkheid als histo rische figuur op wien niet al leen groote zorg drukt voor het winnen van den porlog. maar ook de verantwoordelijkheid voor het winnen van den vrede, d.w.z. voor den opbouw van een nieuw Europa. Dit nieuwe Euro- naar buiten, militair en econo- na moet een eenheid vormen misch. opdat het zoo onaantast baar mogelijk zal ziin. De ver scheidenheid der volkeren is geen beletsel daartoe, deze be hoort tot den rijkdom van Euro- na. De cultuurscheppende volke ren van Europa ^moeten elkan der de hand reiken, elkander waardeeren, elkander respectee ren. met elkander optrekken, daar waar dit noodig is. Ieder volk heeft, onder eigen leiding, recht op eieren leven, mits pas send in de groote overkoepeling. Dit is het groete onderscheid tusschen Anjerikanisme en Bol- siewisme eenerziids en Europea- nisme anderziids. Amerikanisme en Bolsjewisme hebben de smelt kroes tot symbool: het Europea- nisme is de belichaming van de eenheid in verscheidenheid, die mits iuist opgevat, de kracht en den rijkdom zal uitmaken van het nieuwe Eurooa. waaraan de naam van Adolf Hitler verbon den zal ziin. zoolang Europa zal bestaan-

Leidsche Courant | 1943 | | pagina 1