Z' Uw eigjem vak! CIRCUSKIND per LEIDSCHE SCHOUWBURG ZONDAG 7 MAART, 7 UUR Y in het leven van een jren, die een jong ac- l trouwen en van een <i die hem het meisje te zijn dochter ont- conflict wordt tus- iftwee mannen uitge- '5 Leitmotiv voor de- gebruikt Calderon's :^n Zalamr i". Hein- 'biedt deze film groo- heden. Het verhaal, te op het tooneei af- - scha duw van het le- ti grooten acteur en wat teveel naar .de <3 werd bekroond op i 1942. .Tusschen hemel en van het conflict joons van een ouden ■elke film wij kort s bespraken. Het is bore liefdeshistorie,, rner Kraus alle en van een sterk conceptie. Iftet geval Styx" een van een gezaïit- (Victor de Kowa) eele manupulaties insul in een onge- op vroolijke en wijze ontmaskert, geleden in Leiden ijoen besproken. Fr. Schneiders, r-theateer wordt de film „Verlaten" ge ld brengend de ge- an een meisje, dat eepskapitein uit een als ziin vrouw mee- irdt naar zijn va- en de afkomst van zij in de rijke ie minder wel- is goed genoeg om dat door de doch- verwekt dreigt dekken. De jonge zelfs de schuld van zuster op zich en ,ar spoedig komend rent deze tegenover dat ziin vrouw on- 3l „Verlaten" is een gevarieerden in- satie en sentiment, k en pittoreske ta- film. welke in ve te genieten geeft, theater brengt de „Rozen in Tirol'', rs en Marte Ha- ifdrollen en daar- als Hans Moser. cte en Leo Slé'ak! rj nog meer? En daar lieer. want een jong volgens ouderplan aljnderen ouden vorst heeft onmiddelliik „Ie van het publiek, "slangstelling wordt 'als zii na veel we iden den man harer moet. Dat geschiedt senfe°st" in Tirol, ig. die niet weinig stemming in deze ?it. Een gegeven, dat umassab^langstelling a M. Zorderop. nf. S. Jonesma. van wijlen mr. H. hirgh is benoemd als ezer stede de heer oima. candidaat-nota- ial alhier. De nieuw- aJotaris was sedert /(jtore van zijn voor- Bzaam a's candidaat- <j derhalve met I-ei- iving wel bekend. Ten overstaan van H. S'tumipel alhier. i< n«t erf, garage en n INa ch.teg aal 1 a an 1 al ter de 'beer H. E. W. llhier. g van 1 Januari jL n en Raad: ran Arbeid l evordend de heer J. «tot hoofdcommies en V G. de Kier en J. artlen tot commies, n: Simone Bodine van G. J. den Hee- Wijk; Willemiin- d. van N. P. Schalk Ier Meij: Cornells van J. Verwer en dhoven: Cornelia d. ie den Oever en A. ie d. van H. J. Barth en; Carolus Adria- z. van G. J. MSu- A. G. Westervoorde; G. Lens en J. Fi- ina d. van K. de ef; Geertje d. van m en M. Kalden- van W. H. van der W. van der Zwart, uwd; H. Kool jm. A. van Steenbergen jd. 21 j. Ov erleden; A. M. van Emmerik m. 76 j.; G. van der Kraats wed. van J. van der Reeiiden. 86 j.: J. Blansiaar wed. van J. Kalkhoven, 77 j. Par. O. L. Vr. Hem. en St. Jozef. Eind Maart zijn de Zondagoefeningen voorbij. Nog even volhouden. Zondag jl. waren er in de Euch. sectie maar 40. Dat is al zéér jammer. Ze viel nu toch niet samen met de M.C. Of komt 't, omdat je geen kaar ten kreeg? Zoek dan de vroege re kaarten 'ns op, en geef ze me a.s. Zondag. Maandag: geen re petitie. Dinsdag: 8 uur Kern- en Contact verg. der K. A. in het parochiezaaltje. Dinsdagochtend: Euch. sectie der meisjes. Het verslag van A. v. .G. was vol doende maar te kort; van de Oosthavenstr. heb ik tot nu toe nog niets gekregen. De intentie der beide Euch. secties is in de maand Maart: „Voor behoud en sterkte van onze vrouwelijke jeugd". Overdenkt de conferen tie over Martha en Maria en bidt voor je eigen en anderer geluk. W.J.A. Mulder pr. dir. M.C. Katholieke Actie voor jongens en jonge mannen. Morgenoch tend om half acht w<eer Ge dia- logeerde H. Mis voor al onze jongens en jongemannen. De jongemannen nemen plaais in de kiniderkapel achter de preek stoel. De jongens in de andere kapel. Onder deze H. Mis gaan we gezamenlijk ter Communie. Daarna begint voor onze jonge mannen de recollectie in de pa rochie-zaal aan de Maria-Gijzen- steeg. We brengen natuurlijk zelf onze boterhammen mee. Sint Odo Koorknapen. Zon dag: dé geheele Schola zingt in de Hoogmis met „Te Deum" en „Tu es Petrus" vanwege de jaar- lijksehe herdenking van de kro ning van Z.H. de Paus. Geen Lofbeurt. Maandag: 5 Cresc. Gr. I, 5.45 Schola Sopr. II en Alten; Dinsdag:: 5 Cresc. Gr. II, 5.45 Schola Sopr. I; Woensdag 6.30 Lof. Donderdag: 5 Cresc. Gr. II, 5.45 geheele Schola. Vrijdag: 5 Cresc. Gr. I Half zes Goede Week Schola. Oproep: Wie van onze lezers of lezeressen heeft voor onze zangertjes een toog ter leen voor de Goede Week. Er zijn hier en daar nog togen bij oud-zangertjes en misdienaars! Wie kan ons helpen! Bij voor baat hartelijk dank. De grootte van onze Goede Week-Schola hangt af van het aantal togen dat beschikbaar is. Zaterdag: 6.30 Lof. Hallee jongens! Let goed op de Agenda! Deze week Maan dag en Dinsdag stellen we de Goede Week Schola samen. Zeg, snorren jullie ook eens naar oude togen! Stel je voor, dat we er dertig hebben, dan kunnen dertig jongens meezingen! Hal lee! Doet je best! Tot kijks, hoor! Kapel. E. A. M. Paap. Parochie H. Leonardus a P. M. Maria-congregatie, afd. jon gens. De laatste bijeenkomst van de M. C. werd goed bezocht. Eén lid. met kennisgeving, zes an dere zonder kennisgeving, af wezig Morgen allen weer trouw om 12.45 uur. Fr. E. Tesser, o.f.m. Dir. der M. C. I Huisartsen. De Zondags- acht, ter beschikking zal stellen, dienst der huisartsen te Leiden I Deze dienst zal mede van nut wordt waargenomen door de [kunnen zijn voor huisvrouwen, dokters Lahr, de Jager, Hart- voor wie het moeilijk is vast per man, Verbrügge en de Vries. De Zondagsdienst der huisart sen te Oegstgeest wordt waarge nomen door dokter Hugenboltz, tel. 20390. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 6 Maart 20 uur tot Zaterdag 13 Maart 8 uur waar genomen door: de Apotheek van Driésum, Mare 110, tel. 2040S en de Zuidsr Apotheek, Lammen- schansweg 4, tel. 23553. Te Oegst geest door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8. tel. 28274. RECHTSZAKEN Adjunct-commies in het gelijk gesteld. De Centrale Raad beeft behandeld een beroep van den burgemeester van Utrecht, den heer C. v. Ravenswaay, tegen den adjunct-commies van Maat schappelijk Hulpbetoon C. F. uit Utrecht. C. F. was bij het ambte narengerecht in beroep gekomen tegen zijn ontslag als gemeente ambtenaar. De adjunct-commies was ontslagen, omdat hij in diensttijd een politieke demon stratie zou hebben gegeven door op den dag, dat de Joden de verplichte ster moesten gaan dra gen, op zijn kantoor te komen met zulk een ster. deze aan zijn collega's toon end met de woor den: „jongens dat hadden jull'e van mij niet gedacht hé". Het ambtenarengerecht verklaarde het ontslag nietig. Burgemeester v. Ravenswaay teskende tegen de beslissing van het ambtena rengerecht beroep aan bij den Cenitralen Raad van beroep, wel ke nu heeft bevestigd de uit- soneel te verkrijgen. Bij een de zerzijds gehouden enqüête is reeds gebleken, dat het oprich ten van een dergelijk bedrijf de instemming van vele huisvrou wen heeft. Zij, die voornemens zijn van de hulp van het bedrijf gebruik te maken kunnen zich wenden tot de afdeeling Algemeene Za ken ten Stadhuize (tel. 20041 toestel 56). De vergoeding, welke aan den dienst betaald zal worden, zal bij de aanvrage, afhankelijk van de verlangde hulp, worden va-t- gesteld. 5835 STEVENINCK, Burgemeester. Officieele Mededeelingen Inlevering van eieren door pluimveehouders. De Provin ciale Voedselcommissaris voor Zuid-Holland brengt ter kennis van houders van pluimvee, die voor hun dieren geen voeder kingen toegewezen, dat zij dit jaar, aanvangende 15 Maart 25 versche eieren van tenmin ste 14 gram per kip of 25 versche eieren per eend moeten afleveren aan een door of na mens het Bedrijfschap voor Pluimvee en Eieren aangewezen verzamelaar. Van deze eieren moeten op 15 April tenminste 7. op 15 Mei tenminste 16 en op 1 Juli a.s. het totaal van 25 eie ren per dier zijn ingeleverd. Het aantal in te leveren eieren zal berekend worden naar het aantal van 7 op 8 Februari 1913 aanwezige hoenders en/of een den (hanen ei. woerden inbegre pen). De bij de L. C. O. aangeslo ten pluimveehouders, die hun re- spraak van hst Ambtenar en ge- eui?a per februari recht, waardoor derhalve de ad- '"-3 hebben ingezonden, zullen junct-commies in zijn functie een kaart ontvangen, waarop het hersteld moet worden. M&rktberichten UTRECHT, 6 Maart. Vee. To taal aangevoerd 124 stuks vee, Prijzen: tsisren f 300400. han del prijshoudend, goed; 420 run deren: vaarzen f 425700, pin ken 375550, melkkoeien f 700 1150. kalfkoeien f 6751125 en varekoeien 650800, handel goed, prijshoudend. 30 graskal veren 200300. handel goed. Gemeente!. Aankondiging GEMEENTELIJKE DIENSTVERLEENING. Nog steeds zijn er velen, die, hetzij omdat zii voor hun vak niet meer de noodige geschikt heid hebben, hetzij omdat zij niet geheel valide zijn, werkloos blijven en gaarne in staat zou- 'den worden gesteld door licht werk in hun onderhoud te voor zien. Aan den anderen kant valt er, als gevolg van de huidige tijds omstandigheden, een tekort aan personeel te constateeren. Om zoowel de belangen van hen, die hulp behoeven, als van bovengenoemde personen tè dienen zal, bij voldoende be langstelling, van gemeentewege een dienst worden ingesteld, welke hulpkrachten, die voor aantal in te leveren eieren staat vermeld, alsmede de naam van den verzamelaar, aan wien de eieren moeten worden geleverd. De niet bij de L. C. O. aange sloten pluimveehouders en de pluimveehouders, die de regi- stratiekaart per 7 Februari niet tijdig hebben ingezonden, wor den aangeslagen naar het aantal kippen, dat zij op grond van de eierenleveranties van 1942 in hun bezit mogen hebben, tenzij zij vóór 14 Maart bij den Plaat- selijken Bureauhouder van het district waarin zij wonen, een op gave van het aantal door hen op genoemden datum aangehouden kippen en/of eenden indienen, waarna hun een kaart als boven bedoeld zal worden uitgereikt. Op deze kaarten moet de ver zamelaar het aantal door hem ontvangen eieren vermelden, zoo dat bij controle kan worden na gegaan of aan den leveringsplicht is voldaan. Het niet in bezit hebben van een leveringskaart ontslaat den pluimveehouder niet van den leveringsplicht. Pluimveehou ders, die niet aan den leverings plicht voldoen, zullen afge zien van andere tegen hen te ne men maatregelen geen pluim vee meer mogen aanhouden. Degenen, die reeds vóór ont vangst van bovenbedoelde kaart hun eieren bü den verzamelaar R.K. Ver. v. Kraamverzorging v. aile gezindten fe Leiden en Oegstgeest. Ie Binnenvestgracht 30, voorheen Boerhavestr. Tel. 23420 Verleent hulp door gedipl. krachten Geopend e ken Dinsdag- en Vrijdag middag van 24 uur en Donderdag middag van 2—4 uur Haagweg 49 Aanvragen schrift e lijk, adres: le Binnenvestgr. 30 of Rhijngeester- straatweg 40, Oegstgeesl. 5802 het verrichten van den verlang- willen inleveren, dienen, zoolang den arbeid geschikt worden ge- geen kaart in hun bezit is, aan den verzamelaar een voorloopig ontvangstbewijs te vragen voor de door hen ingeleverde eieren. Pluimveehouders, die voor hun dieren een voedsel toe wijzing ont vangen, worden er op attent ge maakt. dat voor hen een andere regeling geldt, waarover zii af zonderlijk bericht zullen ontvan gen. Taxatiemarkten paarden. De Voedselcommissaris voor Z.- Holland maakt aan belangheb benden bekend, dat de aan- brengformulieren van de op een bepaalde markt voor te brengen paarden in het vervolg ten min ste 2 dagen voor den aanvang van de markt te zijnen kantore dienen te'worden ingezonden. Met nadruk wordt er op ge wezen, dat paarden, waarvan de aanbrengformulieren te laat of in het geheel niet werden ontvan gen, onder geen beding worden overgenomen. Men houde dus terdege reke ning met den datum, waarop bo vengenoemde formulieren op de afdeeling Paarden van het Bureau van den Voedselcommis saris, Anna Paulownastraat 22, Den Haag uiterlijk aanwezig die nen te zijn. Bovendien deelt de Voedsel commissaris mede, dat de taxa- tiemarkt voor paarden te Gorin- chem, niet, zooals reeds eerder werd gepubliceerd op 18 Maart, doch op 1Z Maart a.s. zal wor den gehouden. Daarin wenscht U zich verder te bekwamen en vocruit te komen. Nergens heeft U daartoe beter de gelegenheid dan in Duitschland. Wij zijn er om U te helpen bij het verkrijgen van een passende werkkring. Het is dus in Uw eigen belang naar ons toe te komen en vrijuit te spreken. Een bezoek verplicht U tot niets. Vol vertrouwen kunt U ons al Uw wenschen ken baar maken, waarmede wij dan zooveel moge lijk rekening zullen houden. ADVIESBUREAU VOOR ARBEID IN HET BUITENLAND Rotterdam, Coolstngel 115 Den Haag, Prinsegracht 13 Het Rotterdamsch Tooneelqezelschap Dir. Mevr. J. VERHULST (DE Z0N0E DER OUDERS) 5656 Spel van lief en leed uit het circusleven in 5 bedrijven van DIRK JANSE le bedrijf: Een slachtoffer der verleiding, 2e bedrijf: Haar eereavond, 3e bedrijf: Een gegeven woord, 4e bedrijf: De verschoppeling, 5e bedrijf: De zonde der ouders. Medewerkenden: o a. Mevr. BOUWER, ANK! VER- HULST, DIRK JANSE, JAC. KAPTEIN enz, Prijzen der plaatsen v. f 1.50 tot f 0.50 (bel. inbegr.) Plaatsbespreken van Woensdag 3 Maart a.s. 10 uur af bij den heer A. M. van Zwicht, Breestr. 126 (tel, 20128) en op den speeldag van 11 tot 1 uur aan den Schouwburg

Leidsche Courant | 1943 | | pagina 3