3)e CeidóclicGoti/tatu *r. Goebbels over den totalen oorlog *DE NATIE IS THANS TOT ALLES BEREID RIJDAG 19 FEBRUARI 1943 34STE JAARGANG N°- 10485 ':aux: Papengracht 32 - Giro 103003 toon: Redactie 20015. Admin. 20935 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN C. M. van Hamersveld. Directeur. Th. Wilmer, Hoofdredacteur. J4LINGRAD HEEFT DE HARDHEID VAN DEN OORLOG GETOOND ■i tiental vragen aan het Duitsche volk >t gevaar van het bolsjewisme ET AVONDLAND IS IN GEVAAR. ^jksminister dr. Goebbels t gistermiddag op een mas- ijeenkomst te Berlijn het Ird gevoerd over de crisis in Oosten en den totalen oor- De reusachtige hal, waarin uinister sprak, was overvol menschen uit alle kringen het volk. Men zag naast {ministers, Reichs- en Gau- r, en andere vooraanstaande nen van staat en partij, lei der oorlogs-economie, sol- n, onder wie veel dragers het ridderkruis, personen kunstenaars- en cultureele ogen en de in massa versche el bevolking der hoofdstad. t minister zeide, dat nauwe- i drie weken geleden, toen ^het laatst tot het Duitsche 1 sprak, de crisis, waarin het Ïilijk front zich op het oogen- bevindt, haar hoogtepunt bereikt. Het laatste radio- bt der strijders van Stalin- citeerend, zeide dr. Goeb- „Een volk, dat de kracht |t om zulk een ongeluk te fcen en ook te overwinnen, ja daaruit nog meer kracht te :en, is onoverwinnelijk." d geloof, aldus vervolgde de •ister, dat het geheele Duit- t volk met brandenden harts- it bij de zaak is, waarover tbans spreek. Ik wil der- re mijn verklaringen ook af ten met den vollen heiligen rst en de vrijmoedigheid, wel- dit uur van ons eischt. Wij wtschers zijn gewapend tegen ikheid, tegenslagen en onge lige gebeurtenissen in den og geven ons slechts nog "I' jir kracht, vastberadenheid en geestelijke en strijdvaardige ■viteit, die bereid is alle moei- -heden en hindernissen met Dlutionaire geestdrift te over- nen. iet is thans niet het oogen- de vraag te stellen hoe alles ^taan is. Dat zal worden over- iten aan een latere verant- >rding die in volledige open- Bigheid zal worden afgelegd Inet Duitsche volk en de we- l zal toonen, dat het ongeluk, üvelk ons de laatste weken ft getroffen, zijn diepe his- ipche beteekenis heeft. Het Ipte heldenoffer, dat onze sol en in Stalingrad gebracht ben, is voor het geheele Oos- jke front van beslissende his- isehe beteekenis geweest. Dit sr is niet tevergeefs ge- cht. Waarom, dat zal de toe rist bewijzen. Wij gelijken t op den struisvogel, die zijn in het zand steekt om het 'aar niet te zien. Wij zijn edig genoeg om het recht- Jieks onder oogen te zien, het Beperkt het gas- en ^ectriciteitsverbruik, het is Uw eigen belang. koelbloedig en nuchter te taxee- ren en het dan met opgeheven hoofd en vastberadenheid tege moet te treden. Eerst dan ont plooien wij als beweging en als volk altijd onze grootste deug den, n.l. een hartstochtelijken en ijzeren wil om het gevaar te bre ken en te bannen, een karakter vastheid, die alle hindernissen overwint, taaie vasthoudendheid bij het streven naar een eenmaal gesteld doel en een ijzeren hart, dat tegen alle aanvechtingen van binnen en van buiten gewapend is. Stormloop der steppe. Wij doorstaan thans in het Oosten een zwaren militairen druk. De stormloop der steppe tegen ons eerbiedwaardige con tinent is dezen winter losgebro ken met een geweld, dat alle menschelijke en historische voor stellingen in de schaduw stelt. De Duitsche weermacht vormt daartegen met haar bondgenoo- ten den eenigen wale die in aan merking komt. Thans zal men be grijpen, waarom wij onze partij dagen te Neurenberg zoo vaak in het teeken van den strijd te gen het bolsjewisme gehouden hebben. Wij hebben toen voor het Duitsche volk en de wereld onze waarschuwende stem ver heven, om de menschheid van het Avondland te doen ontwa ken en haar de oogen te openen voor de afschuwwekkende, histo rische gevaren, welke voort vloeien uit het bestaan van het Oostelijke bolsjewisme, dat een volk van bijna 200 millioen zie len had dienstbaar gemaakt aan de Joodsche terreur en het voor bereidde tot een aanvalsoorlog tegen Europa. Toen de Fuehrer op 22 Juni 1941 de Duitsche weermacht in het Oosten tot den aanval liet overgaan, waren wij ons allen bewust, dat daarmede de beslis sende strijd van deze gigantische wereldworsteling aanbrak. Wij waren ons er van bewust, dat de gevaren en moeilijkheden bij een langer afwachten slechts konden toenemen, dat wij bij de grootscheepsohe camouflage- en blufmanoeuvres van het bolsje wistisch regiem het oorlogspo tentieel der Sovjet-Unie niet onderschat hebben. Eerst thans openbaart eht zich in zijn gehee- len wilden omvang. Hier rijst een bedreiging van het Duitsche Rijk en van het Eurcpeesche vasteland, die alle gevaren, wel ke het Avondland tevoren heeft doorgemaakt, ver in de scha duw stellen. Alles wat wij tot dusverre hebben opgebouwd en gepresteerd, verbleekt bij de gi gantische taak, die hier onmid dellijk aan de Duits .he weer macht en middellijk aan het Duitsche volk gesteld wordt. Drie stellingen. Ik wend" mij allereerst tot die openbare meening dier wereld en proclameer ten overstaan van haar drie stellingen van onzen strijd tegen het bolsjewistische gevaar in het Oosten. De eerste luidt: Zou de Duit sche weermacht niet in staat zijn het gevaar uit het Oosten te ver nietigen, dan zou daardoor het Duitsche Rijk en kort daarna ge heel Europa aan het bolsjewisme ten prooi vallen. De tweede luidt: De Duitsche weermacht en het Duitsche volk alken bezitten met hun boradige- nooten de kracht, Europa funda menteel uit deze bedreiging te redden. De derde luidt: In uitstel is ge vaar gelegen. Er moet snel en grondig gehandeld worden, an ders is het te laaf. Ten aanzien van de eerste stel ling zeide de minister onder meer: „Het bolsjewisme heeft al tijd openlijk verkondigd, dat het zijn bedoeling is niet alleen Euro pa, maar de geheele wereld te revolutioneeren en ze in een bol sjewistische chaos te storten. Dit doel is sedert het begin van bolsjewistische Sowjet-Unie door het Kremlin op ideologisch ter rein gepropageerd en op prac- tisoh gebied heeft het ervoor ge vochten. Het is duidelijk, dat Stalin en de andere Sowjetgroo- ten, hoe meer zdj gelooven nader te komen tot de verwezenlijking van hun wereld vernielende be doelingen, er naar streven deze bedoelingen te camoufleeren en te bedekken. Dit kan ons niet misleiden. Do-el van het bolsje wisme is de wereldrevolutie der Joden. Zij willen de chaos over Duitschland en Europa brengen, om in de daaruit önstane wan hoop en vertwijfeling der vol ken hun internationale, bolsje- wistisch-gecamouflesrbe kapita listische tyrannic op te richten. Men moet niet gelooven, dat het bolsjewisme, indien het gelegen heid kreeg tot een zegetocht te gen het Duitsche Rijk, ergens aan onze grens halt zou houden. Het voert een agressiepolitiek en een agressieoorlog, die juist op de bolsjewiseering van alle landen en volken is gericht. Papieren verklaringen, die door het Krem lin of als garantie-verplichtingen door Londen of Washington tegen deze onweerlegbare bedoelingen worden gegeven, mak-en geen in druk op ons. Wij weten, dat wij in het Oos ten te d-oen hebben met een dui- velsöh politiek spel, dat de be trekkingen, welke andere fus- schen menschen en staten gebrui kelijk zij-n, niet erkent Als bijv. de En-geische lord Deaverbrook verklaart, dat Europa aan een Sowjetleiding m-oet worden over gelaten. als de invloedrijke Ame- rikaansch-Joodsche journalist Brown deze stelling aanvult door de cynische uitlating, dat een bolsjewiseering van Europa mis schien wel juist de oplossing van ons continentaal probleem vormt, dan weten wij precies wat daar mede bedoeld wordt. Het Avondland is in gevaar. De Europeesche mogend-heden staan hier voor het vraagstuk, dat over haar leven beslist. Het avondland is in gevaar. Of haar regeeri-ngen en 'haar in-tellec- tueele kringen dat willen inzien of niet, is daarbij van heel wei nig belang. Het D-uits-dhe volk al thans is niet bereid zich aan dit gevaar over te leveren, al was het maar bij wijze van proef. Achter de aanstormende Sowjet- divisies zien wij reeds de Jood sche liquidatie-commando's en daarachter verheft zich de ter reur, het spookbeeld van millioe- nen hongerenden, en volkomen anarchie. Wij weten daardoor, voor welke historische taak wij staan. Tweeduizend jaar opbouw van de menschheid van het Avond land is in gevaar. Maar het is ook teekenend, dat, wanneer men dit gevaar maar bij zijn naam noemt, het internationale Jodendom in alle landen daarentegen met veel lawaai protest aanteeken-t. Zoo ver is het dus in Europa reeds gekomen, dat men een gevaar niet meer gevaar mag noemen, wanneer het van het Jodendom uitgaat". Wie zal het bolsjewisme weer staan? Ten aanzien van zijn tweede stelling verklaarde dr. Goebbels: „De Europeesche staten met in begrip van Engeland beweren, dat zij sterk genoeg zijn om bij tijds en op doeltreffende wijze tegen een bolsjewiseering van Europa op te treden. Deze verkla ring is kinderlijk. Indien de sterkste militaire macht der we reld niet in staat zou zijn, de be dreiging dooreet bolsjewisme te vernietigen, wie zou dan daartoe de kracht hebben? De neutrale staten van Europa, bezitten noch het potentieel, doch de militaire machtsmiddelen, noch de ver- eischte geestelijke oriënteering van hun volken, om het bolsje wisme ook maar den geringsten tegenstand te bieden. Zij zouden zoo noodig door de gemotoriseer de Robot-divisies in enkele da gen onder de voet worden geloo- pen. In de hoofdsteden van de middelbare en kleine Europee sche staten troost men zich met het voornemen zich geestelijk te wapenen tegen het bolsjewisti sche gevaar. Maar het Oostelijke bolsjewisme is niet alleen een terroristische leer, het is ook een terroristische praktijk. Het jaagt zijn doel na met volkomen uit putting van zijn potentieel en zonder ook maar eenigszins re kening te houden met het geluk, den welstand en den vrede van de onderworpen volken. Wat zouden Engeland en Ame rika willen doen, als in het ergste geval het Europeesche continent een prooi van het bolsjewisme werd? Wil men misschien Euro pa van Londen uit wijsmaken, dat een dergelijke ontwikkeling aan de Kanaalgrens halt zou hou den? Het bolsjewisme heeft reeds in den vorm van de communisti sche partijen zijn vreemdelingen legioenen op den grond van alle democratische landen staan. Geen dezer staten kan beweren, dat hjj voor een bolsjewiseering van binnen uit immuun is. Alle terri toriale verplichtingen, die de Sowjet-Unie op zich neemt, heb ben in onze oogen geen werkelij ke waarde. Het bolsjewisme pleegt zijn grenzen ook ideolo gisch en niet alleen militair op te trekken en daarin bestaat juist het gevaar, dat geen acht slaat op de grenzen der volken. De wereld heeft geen keus tusschen een in zijn oude versnippering terugvallen en een onder leiding der Spii nieuw geordend Euro pa, maar slechts tusschen een on der de militaire bescheratiug der Voor de nieuwe bonnen zie men heden 2e blad. Spil staand en een bolsjewisti sche Europa. Bovendien ben ik er vast van overtuigd, dat de la- menteerende lords en aartsbis schoppen in Londen heelemaal niet het voornemen hebben daad werkelijk op te treden tegen het bolsjewistische gevaar, dat bij een verder opdringen der Sowjet- lesrers voor de Eurooeesche sta ten zou bestaan. Het Jodendom heeft de Angelsaksische staten op geestelijk en politiek terrein reeds zoo diep doordrongen, dat zij dit gevaar zelf niet meer wil len erkennen. Zooals het zich in de Sowjet-Unie van de oolsjewis- tische camouflage voorziet, zoo draagt het in de Angelsaksische staten een plutocratisch-kapita- listisch mom. Over ons land heen reiken het West-Europeesche, pseudo-beschaafde Jodendom en dat van het Oosteliike ghetto el kaar reeds de hand. Europa in doodsgevaar. Daarmele verkeert EuroRa in doodsgevaar Ik vlei mij niet met de hoop. door deze verklaringen de openbare meening in de neu trale en zelfs in de vijandeliike staten te kunnen alarmeeren. Dat is ook niet de bedoeling. Ik weet, dat de Engelsche pers morgen zal beweren, dat ik met het oog op den druk, dien wij aan 't Ooste lijke front doorstaan, de eerste voelhorens voor den vrede heb uitgestoken. Daarvan kan in het geheel geen sprake zijn. In D"its"blarid denkt thans niemand aan een laf compromis. Het ge heele volk deiikt slechts aan een harden oorlog, maar als verant woordelijk spreker van het lei dende land van dit continent maak ik voor mij aansoraak op het souvereine recht een gevaar gevaar te noemen, als het niet al leen ons eigen land, maar ons geheele werelddeel bedreigt". Joden-politiek. Dr. Goebbels zeide ten aanzien van zijn derde stelling, dat de verlammingsverschijnselen bij de West-Europeesche democratieën tegenover de doodelijkste bedrei ging benauwend zijn. Het inter nationale Jodendom bevordert die verschijnselen uit alle macht, zooals de tegenstand tegen het communisme in onzen strijd om de macht in ons eigen land kunst matig door de Joodsche kranten in slaap werd gewiegd en pas door het nationaal-socialisme ge wekt werd. Het Jodendom toont zich hier weer eens den demon van het verval en den drager van een in ternationale cultuurvernielende chaos. Men zal, om daar even ge wag van te maker., in dit verband ook onze consequente Jodenpo litiek kunnen begrijpen. Wij zien in het Jodendom voor ieder land een onmiddellijk gevaar. Hoe an dere volken zich tegen dat gevaar te weer stellen, is ons onverschil lig. Maar hoe wij ons daartegen verweren, is onze eigen zaak, waarin wij geen inmenging dul den. Het Jodendom is een infec teerend verschijnsel, dat besmet. Als het vijandelijke buitenland schijnheilig protesteert tegen on ze anti-Joodsche politiek en hui chelachtige krokodillentranen vergiet over onze maatregelen

Leidsche Courant | 1943 | | pagina 1