IELEFOONT1ES BERICHTEN dt-theater te 11 afgebrand. afgeloopen nacht irandt-theater aan idtplein te Am- brand totaal ver- ongeveei drie uur rm „groote brand" in uur later stonden ioscoop-theater nog le schamele resten d de brand gewoed, ienzee in dezen kor- wat achter den hoo- jvel verborgen was, ateriaal bestreed de Jie brandweer het alle kanten waren legd en van de der naastliggende wen werden enorme in de vlammen ge- tegen dit geweldige ;n nauwelijks iets ;gen drie uur werd dekt en direct ruk- jeer met groot ma- onder leiding van J. B. Schuitemaker i tegen het vuur in- ater werden in de orpen, maar deson- de brullende vlam- hooger op. In kor- het geheele dak en het gebouw leek akkel, die het stads ver in den omtrek n Zuid, in Oost en e brand te zien. Het dé belendende per groot. De vlammen er te slaan naar het De Kroon" en reeds lijst van het dak Inmiddellijk werden genomen om uit- den brand te voor- j gasten van het hotel a Hoofd" aan de an- verden gewekt en aezakt trokken zij Brouwerswapen", 'lelijk onderdak von- 'izen aan den Amstel iens ernstig gevaar t werden de bewo- •schuwd zich gereed en hun woningen te grepen de vlammen im zich heen. Tegen "irtte het grootste deel nuur aan den kant jioon" met veel geraas :I [evel begon aan twee keuren en angstwek- p; re - te hellen. De af- jji daarom uitgebreid, ij ïn werden uitgelegd „meer kracht werd de jrtgezet. En thans succes te hebben, de vlammen nog leid op, doch het was bereikt en het kracht af. Het thea- jjjebrand en alleen het het naastliggende an het dak brand- lezworen worden. zes kon het sein ester" worden gege- ablussching vorderde Op het terrein van bag men o.m. burge- J. Voute, hoofdcom- C. Krenning en Duit- g iciten. „jirnemen wij nog, dat 0 vast te staan dat de eI door een nachtwaker nikt, is ontstaan boven [flhalcons aan de ach- -e n het gebouw. [j kwaardige is, dat de jj geheel gespaard is ge- ;Itoestellen zijn onbe- evenals de film „De ri id". d belendende perceelen 1 bovenverdieping van dbuis van café Trip in d, opgegaan. Café de e#eg lichte schade aan z gebouw, door het in- den brandenden zij - bet theater. burgemeesters. Het Rijkscomm. deelt mede: De Rijkscommissaris voor het bezet te Nederlandsche gebied heeft benoemd: tot burgemeester van Leeuwarden den bestuurs raad in de provincie Noord-Hol land mr. W. J. Schönhard te Bloemendaal, tot burgemeester van Groningen den waarne mend bestuursraad in de provin cie Groningen den heer P. F. Tammens te Oldenhove, en tot burgemeester van N ij m e g e n den gepensionneerd majoor M. van Lokhorst te Den Haag. Schippersvrouw verdronken. Gistermiddag is op de Zoutkeets gracht te Amsterdam een 53-ja- rige schippersvrouw op de loop plank uitgegleden en te water geraakt. Hoewel men er vrij spoedig in slaagde, haar op het droge te brengen, bleken toen de levensgeesten geweken te zijn. GROOTE RAZZIA DER POLITIE TE MARSEILLE. De Fransche politie heeft de laatste dagen te Marseille een groote razzia ondernomen, die voornamelijk plaats had in de oude havenwijk. Deze razzia was noodig geworden, omdat zich in dit stadsdeel talrijke misdadige en staatsvijandige elementen, on der wie vele Joden, bevonden. Niet minder dan 40.000 personen werden door de politiemaatrege len getroffen en overgebracht naar het militaire kamp van Fré- jus in het departement Var, waar hun identiteitsbewijzen zullen worden nagekeken.. Niemand mag meer in de ontruimde stadswijk terugkeeren, daar dit stadsdeel, met uitzondering van de daarin staande bezienswaardigheden, die van oudheidkundige of geschied kundige waarde zijn, als b.v. de kerk van St. Laurant, binnen kort zal worden afgebroken. Naar de prefectuur van Mar seille ten slotte nog meedeelt, zijn bij de razzia 6000 personen in arrest gebleven. Marktberichten ROTTERDAM, 26 Jan. Vee. Heden werden ter veemarkt aan gevoerd: 1412 dieren, waaronder 33 graskalveren, 50 biggen en 444 boken en geiten. Prijzen per stuk: melkkoeien 970840665 kalfkoeien 960835655, vare koeien 660-560460, vaarzen 625525400, pinken 475— 475300. De aanvoer van melk en kalfkoeien was als vorige week met redelijken handel en iets stijvere prijzen. Varekoeien aanvoer iets kleiner met vluggen handel en iets hoogere prijzen. Officieele Mededcelingen Margarinetoewijzingen. Aangezien terzake misverstand blijkt te bestaan, wordt met na druk de aandacht van de betrok ken handelaren er op gevestigd, dat toewijzingen voor margarine uitsluitend recht geven op het koopen van margarine. Het afleveren van boter öp de ze toewijzingen is derhalve ver boden. Aflevering van gloeilampen. Ingevolge de bekendmaking van den Secretaris-Generaal van het departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart, in de Staatscourant van 14 December 1942, is aan fabrikanten en gros siers het verkoopen of afleveren van electrische gloeilampen zon der vergunning verboden. De di recteur van het Bureau voor de Metalenverwerkende Industrie, Riouwstraat 182, 's-Gravenhage, verleent bij dezen met ingang van 26 Januari 1943 aan alle bij zijn bureau ingeschreven fabri kanten en grosiers tot wederop zegging toe een algemeene ver gunning tot het verkoopen of afleveren van electrische gloei lampen. Frijzen voor vervoer per handwagen. Voor vervoer per handwagen geldt het vervoer- prijsbesluit 1940. De gemachtig de voor de prijzen deelt echter mede, dat niet tot vervolging zal worden overgegaan, indien voor dit vervoer ten hoogste worden berekend de prijzen, welke op 2 November 1942 bekend zijn ge maakt, voor het vervoer der drie- wielige bakfiets. Zie de desbe treffende publicatie. Prijzen voor opslag van inboe dels. Voor den opslag van in boedels geldt de prijzenbeschik- king 1940 No. 1. De gemachtigde voor de prijzen deelt echter me de, dat niet tot vervolging zal worden overgegaan, indien ten hoogste de hieronder genoemde prijzen worden berekend. a. Voor ondernemers, wier bedrijf bestaat uit het verrich ten van verhuizingen van inboe dels en de exploitatie van be waarplaatsen van inboedels: 1. Opslag in gebouwen, die speciaal voor het opbergen van inboedels zijn gebouwd en inge richt (z.g. „garde-meubles") per maand voor de eerste 5 M3 goe deren of gedeelten daarvan 4, iedere M3 boven 5 M3 (tm. 10 M3) 0.80 per M3, iedere M3 bo ven 10 M.3 (tm. 40 M3) ƒ0.70 per M3, iedere M3 boven 40 M3 0.60 per M3. Bijvoorbeeld: 45 M3 4.— (5 M3) -(- 4 (6—10 M3) ƒ21.— (11—40 M3) -f 3.(41—45 M3) ƒ32. ïn deze prijzen is kistenhuur begre pen op basis van één kist voor elke volle 3 M3 goederen. 2. Opslag in niet speciaal voor het opslaan van inboedels gebouwde bergplaatsen (behalve die, bedoeld onder 3). Per maand voor de eerste 5 M3 goederen of gedeelten daarvan 3.25; iedere M3 boven 5 M3 (tm. 10 M3) ƒ0.65 per M3; iedere M3 boven 10 M3 (tm. 40 M3) ƒ0.55 per M3; iedere M3 boven 40 M3 0.45 per M3. In deze prijzen is kisten huur begrepen op basis van één kist voor elke volle 3 M3 goe deren. Deze maximumprijzen gelden o.m. ingeval van opslag van inboedels, in uitsluitend tot dat doel geëxploiteerde pakhui zen, garages, fabrieken, woon huizen. 3. Opslag in bergplaatsen als zolders, stallen, schuren e.d.. Per maand: voor de eerste 5 M3 goe deren of gedeelten daarvan ƒ2.25; iedere M3 boven 5 M3 (tm. 10 M3) ƒ0.45 per M.3; iede re M3 boven 10 M3 0.35 per M3. In deze prijzen is geen kisten huur begrepen. De kosten van brand- en inbraakverzekering zijn in bovenstaande prijzen niet begrepen; de trosten van verze kering tegen breuk, beschadi ging en vermissing zijn in boven staande tarieven wel begrepen. b. Voor ondernemers niet vallende onder a. per maand: voor de eerste 8 M3 goederen of gedeelten daarvan 2.iedere M3 boven 8 M3 0.25 per M3. In deze prijzen zijn geen kistenhuur en kosten van verzekeringen be grepen. c. Voor particulieren. Als maximumprijs voor opslag van goederen in door particulieren bewoonde perceelen, gelden de prijzen onder b genoemd. Indien door de onder a en b genoemde bewaarnemers kisten worden verhuurd, mag, voorzoo ver de kistenhuur niet reeds in de tarieven is begrepen, ten hoogste een huur van 0.15 per kist per maand worden bere kend. Indien de opslag langer dan 1 jaar duurt, moeten de prijzen voor den opslag na het eerste jaar, met minstens 10 pet. wor den verminderd. Indien overeenkomsten zijn aangegaan tegen prijzen, die hooger zijn dan de hierboven ge- nomdee, moeten deze prijzen op ten hoogste de hierboven ge noemde worden teruggebracht. Overeenkomsten, aangegaan te gen prijzen, die lager zijn dan de hierboven genoemde, blijven van kracht. De bewaarnemer is niet ge rechtigd loopende overeenkom sten op te zeggen, teneinde voor de daardoor vrij komende ruim te een hoogere prijs te kunnen bedingen. Zij, die meenen voor een uit zonderingstarief in aanmerking te komen, kunnen een met rede nen omkleed verzoekschrift in dienen bij de sectie tarieven en prijzen van de af deeling ver voerwezen van het departement van Waterstaat. Alvorens hoo gere prijzen in rekening te mo gen brengen, is een schrifte lijke toestemming vereischt. De aandacht wordt er op ge vestigd, dat aan zoodanige ver zoeken slechts in zeer bijzondere gevallen zal kunnen worden vol daan. Verkoop van zand- en klei- 1 aardappelen voor late levering aan de V.B.N.A. De Provin ciale Inkoopcentrale van Akker bouwproducten voor Zuid-Hol land maakt bekend, dat telers, die dit wenschen reeds thans de nog bij hen aanwezige zand en klei-aardappelen voor late levering aan de V.B.N.A. kun nen verkoopen, op onderstaan de voorwaarden. Sorteering: Mi nimaal 28 mm. vierkantsmaat opw. Tijd van levering: Op af roep van de V.B.N.A. Vereischte kwal.: Op het tijdstip van con tractsafsluiting van goed houd bare kwaliteit; op het tijdstip van levering van eerste kwaliteit en uitstekend bewaard. Betaling: Binnen 10 dagen na contract afsluiting 50 pet. van den basis prijs, het restant na aflevering. Prijzen: De basisprijzen zijn: Kleiaardappelen: groep I ƒ4.75, groep II 4.50, groep III 4.25. Zandaardapp°len: groep I 4. groep II 3 75. Overigens geldt ten aanzien van de definitieve afrekening de op den dag van aflevering geldende telersprijs, zooals bij den normalen verkoop van con sumptieaardappelen. Niet aangekocht zullen wor den: a. te velde goedgekeurde poot- aardappelen, teiïzjj boven- maatsche; b. witvleezige rassen; c. de aardappelen liggende in Zeeuwsch-Vlaanderen, het of- ficiec.e grensgebied en in Lim burg ten Zuiden van de Zuid grens der gemeenten Susteren en Roosteren; d. partijen, kleiner dan 1000 K.G., tenzij de totale te ver koopen hoeveelheid van den betrokken teler dit kwantum overschrijdt; e. fabrieks-aardappelen, ook al zijn deze voor consumptie bestemd. Contract. Van iedere te ver koopen hoeveelheid zal een con tract worden opgemaakt, waarin uitvoerige condities zijn opge nomen en dat door den betrok ken teler en den V.B.N.A.-ver- tegenwoordiger moet worden on derteekend. Telers, die van de gelegenheid tot voorverkoop aan de V.B.N.A. gebruik willen maken, dienen hiervan vóór 30 Januarjo 1943 schriftelijk kennis te geVen aan de Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Zuid-Holland, Anna Paulowna- straat 22, 's-Gravenhage. 1. Hoeveelheid in K.G. 2. Ras en sorteering. 3. Opslagplaats. Zoo spoedig mogelijk na ont vangst der schriftelijke aanmel dingen zullen de opgegeven par tijen door gemachtigden van de V.B.N.A worden gekeurd; deze dragen tevens zorg voor het af sluiten van het contract. Person, aangeboden S1 Net il. R. K. Meisje b. 2. a. van buiten, zelfst. kunn, werken en koken, leeft. 29 jaar v. d. of d. en n. v. g. g. v. Br, no. 377 bur. v, d. blad. 35? H.H, Kappers b. a. 1ste Heerenkapper, Br, no. 394 bur. v, d. blad. Personeel gevraagd ■3? Timmerman en half was gevr, voor bootbouwe rij L. B. HELVER, Hee- renweg 69c, Warmond. 382 3? Werkster of Meisje voor halve of heele da gen gevr., met middagmaal in kl. gezin, kl. huis be wonende, goed loon. Too- renveltstr. 19, Oegstgeest. Tel. 25993, 4663 3?' Net Meisje g'evr. v. d. en n„ hoog loon, volle kost. VISSER, Haarl.str. 268, Slagerij. 389 35? Dienstbode gevr-, zelist kunn. werken, hoog loon, v. d. en n, DE ROODS, Kraaierstr. 33. 379 35? Nette Werkster gevr. v. g. g. v., 3 ochtenden p. w. Morschstr. 34, Leiden. 385 3i? Nette Dienstbode gevr. liefst buitenmeisje v. d. en n., goed loon. Zich schrif telijk of mondtling aan te melden bij G. SPAAN DONK, Breestr, 39, 4658 IS Flink dagmeisje gevr. of werkster voor meerma len per w. Mevr. DE RUY- TER, Voorstr. 69, Noord- wijk. 4679 35? Flinke Jongen g'evr., leeftijd 16-18 j. bij ADR. JANSE, bloemist, Jacoba v Beierenweg 120, Voor hout. 4673 3? Melkinrichting L. MEN KEN, Oegstgeest vraagt Winkeljuffrouw. Aanm. na 7 uur. 4659 3? Flink R. K. Meisje ge vraagd p. 15 Febr. in gez. m, 4 kinderen, v. d. en n., g. k. koken en netjes wer ken. Goed loon, hulp van werkster aanwezig. Mevr. H v. d. WISSEL, Schouw- weg 25, Wassenaar. 4676 35? Aank. Jongen gevr. in bloem- en bollenbedrijf bij C. N. VAN WINSEN, Heereweg 85A, Warmond. 4674 3? Twee Dienstboden gevr. in Amsterdam, hetzij 2 zusters of vriendinnen y. d en n. Br. no. 4677 bur. v d. blad. Mevr. W1SSENBURGH van Ledenberchstr. 8 (bij Joh. de Wittstr.) zoekt meisje van 83 of werk ster.- Aanm.- dagelijks van 59 of na tel. afspraak. 378 3? Bakkersknecht gevr,, leeftijd 18-22 jaar. Adres: J. VAN VELZEN Gevers straat 12, Oegstgeest. Nette Werkster gevr. voor 2 ochtenden p. week Rijnkade 14. 392 Aanbod Heeren Vilthoeden van af 5, 2 mooie bontjes 25 p. st., eenige taschjes 5 en 6, 1 paar hooge lederen heerenlaarzen 35 afkomstig gev. voorwerpen Holl. Spoor aangeboden. Haast Uü JAN J. SLOOS Stille Rijn 11, Leiden. 386 3? H.H. Kweekers. Schop mest te koop, wordt op den wal geleverd. Te bevr. bij ADR. SLINGERLAND, Weipoortscheweg 50, Zoe- terwoude. 4662 3T Te koop eenige vaat jes inmaakboonen prijs 17 p. vaatje. J. TH. CAS- TELEIN, Langewtg 12, te R'veen. 4678 35? Goed sportwagentje 30.te koop bij P. DUI VENVOORDE, Schoolstr. 27, N'hout. 4660 3T 10 melkteilen of koel- ders te koop aangeb. z. g. a n. 12 p. stuk en dito karn inhoud 200 liter voor 125.Flink pakhuis te buur 6 p. w. Te bevr. P. H. v. ECK, Pieterskerk- giacht 4, 396 3? 230 éénruiters aangeb. Berkenhout, heel glas 5 p st. en 15 Are groenten- teelt verg. punt 4. c.v. N. BAKKER Hzn., R'veen, Tel. 48. 4639 3? Eikenbouten sjoelbak m schijven te koon aange boden 25, bij W. v. d. BERG, Bergamotlaan te V oorhout. 4668 35? Heerenwinterjas m. la ken gev. ter overn., prima oude kwal. maatw., flinke maat 85.HAASNOOT, s Gravend.weg 187 Noord- wijkerhout. 4672

Leidsche Courant | 1943 | | pagina 3