STADSNIEUWS TELEFOONTIES Vraag SPORT J tschiedenis in Duitsch le Berlijnsche sport- gans Borowik heeft ,c 942 een navorschings- 11 sportgeschiedenis in eroepen, dat alle we- [heden op sportgebied nelen en na het be- a den ooriog tot al- 11 zal maken, aldus d frankfurter Zeitung". e e instelling, welke nteel ook in andere e stichten, is eveneens sidend werk bedoeld 1, rwezenlijking van de ii iat sportgeschiedenis iat een leer- en exa- -[ worden op de hoo- aor lichamelijke oefe- EN. Leidsche zwem- ;en en Reddingsbri- 'etie. Het was gis teer geducht feest in 'e Overdekte, want de 11 nigingen uit Leiden est en de Reddings- 11 (Leiden en omgeving I en een zwemfeest, i als een klok. Er was «redstrijden niet eens 1gegeven, want de '•or was zoo groot, dat voor het overgroote n door de deelnemers t eslag genomen. Een i-ramma, dat niettemin i. e uitstekende leiding nran stapel liep, werd i ren afgewerkt en hier nis er op diverse num- nchte spanning, zoodat nuwers volop van goe- II jdsport hebben kun- en. De resultaten der n de nummers waren e25 M. schoolslag voor s H. Gijzenij (Ziji) 21.7 i.n 4. liny Lepelaar (L an Leeuwen (Zijl) en 5 ouwen (LZC), allen .1. rugslag jongens: 1 ;en (LWV) 21.1, 2. L. 2iji23, 3. L. Castelein 50 M. rugs.ag dames: L. van Voorst (Poel- 2 G. B.aauw (Zijl) v. d. Tuin (LZC) 47.3. M. wisselslag heeren 1. P. Versluis (LZC) van Weizen (Zijl) B. Kruit (Poelmeer) Kloos (Zijl) 1.8. Pop- mes (alleen Brigade- mevr. W. Broerse (L 2. mevr. N. van Oos- 27.8, 3 mevr. De ilk (LRB) 35.2, 4. f an Oosten (NRB) 35.4. i en: 1. W. v. d. Bent 2. L. Plug (LRB) 56.2, «laar (LRB) 59. 100 awl heeren senioren: os (Poelmeer) 1.10.2, Voorst (Poelmeer) I. v. d. Reijden (LZC) M. borstcrawl dames ;en: 1. mej. R. v. d. 40.1, 2. mej. T. Sjar- 40.6, 3. mej. G. Lepe- 41. 50 M. schoolslag teranen: 1. J. Elzinga i, 2. Th. van Helvert 5, 3. W. v. d. Steen 4. A. Sieval (Zijl) al 50 M. wisselslag ames nieuwelingen: 1. in 2.18.4, 2. De Zijl 3. Poelmeer ir 2.18.6, II in 2.28.9. Tot slot en waterpolowedstrijd lusschen de eerste ze- van De Zijl en LZC. 'on dezen kamp met STIEK. „Docos". as. zullen de lessen ingens weer beginnen ieterslaan 's middags EN. Leidsche Schaak- Gisteravond werd in itraal te Leiden nog fijd gespeeld voor de avondgroepen. Tave- een onverwacht groote tegen Philidor II in moord, gepleegd op tchen winkelier P. B art. Examen kinderverzorgster. Onder toezicht van de Rijksin- spectrice van het N.O. voor meis jes, mejuffrouw M. M. A. Michels, werd aan de Huishoudschool Ra penburg alhier op 8, 9, 14, 15 Dec. en op 18 Januari '43 het gecen traliseerd examen Kinderver zorgster (jongere en oudere kin deren) afgenomen. Geslaagd zijn de dames: I. R. E. M. Bindels, M. E. J. Krabbendam, L. F. J. Ret- kens, M. C. Nuyten, M. T. A, Ver hulst en M. C. A. v. d. Voort, alle te 's-Gravenhage en leerlin gen van de R.K. Huishoudschool den Haag. Afgew. 1 leerl.; de da mes: M. H. J. Gesman te Alphen a. d. Rijn, A. Kluit en T. Jonge- pier te Leiden, leerlingen van de R.K. Vakschool voor neisjes al hier; de dames: G. J. Hüner te Wassenaar, M. A. Kooy te Bode graven en E. L. Kattenbusch te Oegstgeest, leerlingen van de Huishoudschool Rapenburg al hier; afegw. 2 leerl. Ncd. Ver. van bibliothecaris sen. Zondag heeft de Neder- landsche Vereeniging van biblio thecarissen onder leiding van haar voorzitter, den heer dr. J. H. Kernkamp, een druk bezochte win terbijeenkomst gehouden in het bibliotheekgebouw der rijks universiteit alhier. De voormid dag was gewijd aan een le zing van den heer 'mr. F. Gosses over „Verzamelingen van Nederlandsche jurispruden tie", waarna de gastheer, dr. T. P. Sevensma, met eenige mede- deelingen over de Leidsche uni versiteitsbibliotheek een rond gang door het gebouw inleidde. In den namiddag bepleitte de heer dr. L. J. van der Wolk Verdere organisatie van het leenverkeer", een onderwerp, waarover zich een levendige ge- dachtenwisseling ontspon. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 7041. Riek Zeventer. Leiden, Steenstraat 57a. Dameskapsalon, handel in parfumerieën en kappersbenoo- digdheden. De handel in kappers- benoodigdheden is overgegaan aan de zaak: Wim Veeren, met ingang van 1 Dep. 1942. 6409. Garage „De Doelen". Leiden, Noordeinde 25. Garage bedrijf, stalling en onderh. van automobielen, rep. inr. van mo toren. De zaak is d.d. 1 Dec. 1942 omgezet in een vennootschap on der firma: Garge „De Doelen". (B.P.) Venn.: P. en J. P. Geerts- ma, Leiden. 6758. Firma Nievaart Dom. Leiden, Oude Heeren gracht 9. Groothandel in aard appelen en expeditie. Uittr. Vann.: W Doorn, Leiden, d.d. 9 Jan. 1943. Het bedrijf wordt voortgezet als een venn.: o. fir ma onder den naam: H. Nievaart en Zoon. Venn.: H. en W. Nie vaart, Leiden. Nieuwe inschrij v i n g. 9488. Wim Veeren. Leiden, Steenstra'at 57a. Groothandel in kappersbenoodigdheden, alsmede be- en verwerken van deze ar tikelen; agenturen in meubelen. E.: W. J. N. A. Veeren, Leiden. Geboren: Gijsbertus Johan nes Hendricus z. van N. Smit en G. Verheugd; Anna Cecilia d. v. E. Brouwer en C. P. van Kas; Petrus Adrianus z. van P. A. Groenewoud en M. F. Kloek; Klazina Maria d. van L. J. J. Prenen en H. A. M. Hansen; Willem z. van P. Ligtvoet en F. A. M. Seesink; Anna Maria d. van C. J. Verver en J. Knaap; Adriar.a Jacoba d. van B. J. van der Vos en T. Wassenbuig; Wil lem z. van J. W. van der Zijden en A. M. Maaskant; Johannes Cornelis z. van F. Oostveen en P. G. Kamps; Willy Elizabeth d. van E. P. Oppelaar en S. E. Ouwerkerk; Lidwina Margare- tha Theodora Maria d. van W. L. Witteman en J. A. M. Lubbe; Johanna d. van J. C. Visser en P. W. M. van den Broek; Jo hanna Maria d. van A, Swanen- burg en M. C. Gerhards; Catha- rira Maria Apolonia d. van J. J. de Jong en C. M. Ganzevles. Overleden: M. F. Broeren z. 14 j.; B. W. Straatsburg m. 76 j.; F. Terdu vr. 74 j.; E. Levie wedn. 82 j.; P. C. Kettenis wedn. 80 jaar. LITURGIE WOENSDAG 20 Jan. Mis v. d. H.H. Fabianus en Sebastianus, Martelaren: Intret. Gloria. 2e gebed voor den vrede. Geen Cre do. Gewone Prefatie. Kieur: Rood. LAATSTE BERICHTEN De juffer sprong te water. Een door de politie aangehouden juffrouw heeft op de Maasbrug te Maastricht getracht door een koene sprong in het Maaswater haar vrijheid te herkrijgen. De jongedame, de 24-jarige H., en een zekere D. W. beiden uit Haarlem, waren te Sittard aan gehouden, verdacht van diefstal, en werden overgebracht naar Maastricht. Op de Maasbrug bukte het meisje zich om haar schoen vast te maken, en snelde vervolgens naar de brugleuning om gekleed en wel van de brug in het vrij onstuimige Maaswater te springen, dat zckei tien me ter beneden het brugdek staat. Het meisje bleek een goede zwemster te zijn, want ondanks haar hinderende kleeding en het koude water zwom zij, met den stroom mede, naar de volgende Maasbrug, waar zij haar merk waardige ontvluchtingspoging moest opgeven. Chineesch generaal overgeloopen Naar te Nanking wordt mede gedeeld, is generaal Woe-Hwa- Win, commandant van de vierde Tsjoengkineesche divisie, die in Sjangtoeng opereert, met zijn onderaanvoerder generaal Ning- Sjoen-Lin naar de nationale re geering van Nanking overgeloo pen, Ook hun soldaten hebben de zijde van Nanking gekozen, ten getale van 40.000 man. Dit is een zware slag voor Tsjoeng- king. Marktberichten ROTTERDAM, 19 Jan. Vee. He den werd ter veemarkt aange voerd 1427 dieren, w. o. 45 paar den, 2 veulens, 33 schapen, 602 runderen, 197 nucht. kalv., 26 graskalv,, 90 biggen en 432 bok ken of geiten. Prijzen per stuk: melkkoeien 960830660; kalfkoeien 950825650; va rekoeien (550525490; pinken 475—375—300. Gemeentel. Aankondiging GEMEENTELIJKE INLICH TINGENDIENST. Gelijk reeds in de plaatselijke bladen is medegedeeld, heeft de gemeente in het leven geroe pen een gemeentelijken inlich tingendienst, welke telefonisch inlichtingen versterkt aangaan de onderwerpen, welke voor het publiek van belang zijn. De dienst is gevestigd in het gebouw van de Kamer van Koop handel en is voorloopig onder het telefoonnummer van die in stelling, no. 22750, te bereiken. Zoo spoedig mogelijk zal de dienst van een eigen telefoon aansluiting worden voorzien. Ik verzoek het publiek, om, zoolang dit niet heeft plaats gehad, al leen in noodzakelijke gevallen inlichtingen aan den dienst te vragen. De dienst is geopend uitslui tend op werkdagen van 912.30 en van 1417 uur, des Zaterdags van 912.30 uur. 4505 De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Officieele Mededeelin^en Regenereeren van gebruikt persdraad. Het is noodzake lijk, dat alles in het werk wordt gesteld het eenmaal gebruikte persdraad nogmaals geschikt te maken voor het gebruik bij het persen van hooi of stroo. In overleg met het bedrijfschap voor hooi, stroo en ruwvoeder is een regeling opgesteld, waarbij de gebruiker van hooi en stroo ver plicht wordt om na gebruik van de geperste pakken hooi en stroo het afgeknoopte persdraad in te leveren. De hooi- en stroorege- ling zal zoodanig worden opge steld, dat geen enkele verbrui ker van hooi en stroo een aan koopvergunning of een toewij zing van hooi en stroo ontvangt voor zijn bedrijf dan nadat hij bewezen heeft voldoende ge bruikt peisdraad van goede kwa liteit te hebben ingeleverd. De genen, die ten genoegen van het bedrijfschap kunnen aantoonen, dat zij in de voorafgaande perio de geen geperst stroo of hooi hebben betrokken of in eigen be drijf hebben opgeslagen gehou den, zijn van de verplichting tot inlevering vrijgesteld. Deze inlevering dient voor ge bruikers van hooi en stroo m het a'gemeen te geschieden bij den detaillist, van wien het product werd betrokken, of, indien de ge bruiker zelfverzorger is, bij den naastbijwonende detaillist. Voor industrieele gebruikers geldt in het algemeen de verplichting tot inlevering bij de hieronder ge noemde regeneratiebedrijven. Voor iedere ton hooi en stroo, waarvor men een toewijzing of aankoopvergunning vraagt, zal door den gebruiker van hooi en stroo ten minste drie kg. ge bruikt persdraad van goede kwa liteit ter regeneratie moeten wor den ingeleverd. Zoowel door den detaillist (hooi- en stroohande- laar) als door het regeneratie- bedrijf zullen voor het door hen ontvanger, gebruikte persdraad ontvangstbewijzen worden afge geven. Te dezer zake zal door hen een bepaa'de administratie worden gevoerd, waarvan de bij zonderheden nog nader aan be langhebbenden zullen worden bekend gemaakt per circulaire. Het afgeknoopte persdraad dient te worden gebundeld tot bossen van plus minus 25 kg. gewicht en zoodanig te worden bewaard, dat er zoo weinig mo gelijk kans bestaat van roesten. Gebruikers van hooi en stroo, welke niet aan de verplich ting tot inlevering voldoen, zul len, vporzoover zij toch een toe wijzing geperst hooi en stroo die nen te ontvangen, deze toewij zing slechts verkrijgen tegen be taling van een heffing, welke nader zal worden vastgesteld, behoudens op te leggen straffen op grond van het economisch sanctiebesluil 1941. Tot regeneratiebedrijven als bovenbedoeld zijn door het Rijksbureau voor ijzer en staal de volgende ondernemingen aan gewezen: G. A. Ilorweling, Spaarndammerweg 39, Halfweg; H. de Haan, metaalhandel en koopbedrijf, Verlengde Hoofd straat 85, Hoogezand; H. A. Hei- zenberg, Koning Lodewijklaan 142, Apeldoorn; K. Bruins, elec- trische draadindustrie, Noorder haven 42a, Groningen; P. Kom mer en Co., Voordam 7, Alk maar. Personeel gevraagd 2 Loopknecht gevr. voor fiets- en winkelwerk, goed kunn. fietsen en v. g. g. v. Aanm.: Haarl.str. 68. 280 2 Dagmeisje of ongeh. werkster gevr. Breestr. 37. 281 2 Fl. Werkster gevr. voor Maandag- en Vrijdagocht. van 812 u, C. HOSMAN, Breestr. 115. 264 2 Bakkersbediende gevr. voor ex- of intern, niet boven de 20 j. bij C. N. STORIEMANS, Veenestr. 23, L'dam. 4490 2 Fl. R. K. Boerenknecht gevr. met half Maart, ge mengd 'bedrijf bij H. W. v. ZOEST, Achttienkavels D 12 Nieuwkoop. 4481 2 Nette Jongen gevr. v. meubelmakerij v.d. Werff- straat 82. 267 2 Net Meisje gevr. van 8.3012.30 uur. Lammen- schansweg 52. 262 2 Fl. Dienstbode gevr., zelfst. kunn. werken, eenigs zins koken, v. g. g. v., hoog loon. Br. no. 4495 bur, v. d. blad. "2 Net Meisje gevr. voor bediening in Lunchroom v. 12—2 u. en 48 u. tus- schen 16 en 18 j. BERN- SEN, Breestraat 157, Lei den. 269 <2 R- K- Dagmeisje gevr. v. g. g. v. VAN BEUKE RING, de Sitterlaan 19. 283 2 Net Dagmeisje gevr. of voor halve dagen een Werkster, v. g. g. v. Morschweg 103. 273 Person, aangeboden 2 Winkeljuffrouw b. z. a. liefst levensmiddelenbedrijf met vak bekend. Br. no. 259 bur. v. d. blad. Te huur gevraagd 2 Huis of kamers te huur gevr. met keuken. Br. no. 276 bur. v. d. blad. 2 Door jongelui die wen- schen te trouwen, niet v. buiten de stad, gevr. een huis of étage te huur. Br no. 263 bur. v. d. blad. Te huur aangeboden 2 Bergruimte te huur aangeb. te Leiden: eenige flinke droge kamer; goede stand; degel. betrouwb. adres. Br. no. 268 bur. v d. blad. Aanbod 2 Pracht eiken Salonta fel aangeb. 30. z. g. a. n. wringer 30, Petroleum kachel 15, Tevens te koop gevr. een goede stu diepiano, H. v. BERKEL, Coornhertstr. 7, Leiden. 278 2 6 kantinebanken 5 p st. te koop, 1 schuiflad- aer en 1 enkele samen 25 eiken schrijfbureau met eiken stoel en lamp 110, Te bevr. POLANE, de Ge- nestetstr. 30, vanaf Woens dag. 279 2 Axminster vloerkl. te koop 60, id. tafelkleed 45, 3 overgordijnen z. g. an30, kinderledikant- je 15, Te bevr. POLANE de Genestetstr. 30 vanaf Woensdag. 279 2 16 M. duims gummi slang te koop, nieuw 85 cent p. m„ aquarium met standaard f 20.28-dee- Iig cassette 3.50 per stel. v. STEENBERGEN Tol lensstraat 16, Haagweg Leiden. 274 2 Uw groentetuin vak kundig gespit h 2.50 per 100 M2., geeft u nu reeds op Br. no. 261 bur. v. d. blad. 2 Antiek damesbureau te koop 60.Te zien Woensd. avond tusschen 7 en 8 u. v. d. LINDEN, p.a. Rijn- en Schiekade 16. 260 2 Vloeiend Fransch, En- gelsch en Duitsch spreken de juffr. geeft les bij da mes aan huis. Br. no. 271 bur. v. d. blad. 2 Hypotheek gevr. groot 25.000 op soiiede boer derij met 18 H.A uitmun tend wei- en hooiland. Br. no 4502 bur. v. d. blad. 2 Meisje gevr. voor vier dagen p. w. Juffermanstr. no. 25. 4496 Diversen 2 Openlijk dank aan den H. Judas Thaddeus voor verkregen gunst. 258 2 Verloren een blauw da- mestaschje Zondagavond omstr. 7 u. gaande van Gangetje naar Hooge— woerd Inhoud persoons bewijs en foto, tegen be looning terug te bezorgen Rapenb. 2 Leiden. 4500 2 Voor leerling H. B. S. 5<- kl., te Oegstgeest gez. of onmidd. nabijh. een ge legenheid waar onder toe zicht en m. hulp zijn werk gemaakt kan worden. Br. met opg. cond. no. 277 bur. v. d. blad.

Leidsche Courant | 1943 | | pagina 3