hij burg bleven gevaar bet succes kwam •re zijde, toen Lug- iin. later den gelijk te scoren (1I). 5 kreeg de rechtsbin- jodenburg een kans ard in (21), waar- it kwam. Na de rust te burg overwegend in 1, waar Lugdunum lig tegenove wist te werd een eenzijdige dsjie zich bijna voort- de Lugdunum-heift ;ei loodenburg wist uit o' allen en goede scho ld ilijk den stand tot voeren, waarmede wam. r^lrA. S. C. 2—1. ijk invallen zijn voor A. ]de goede Wassenaar- houdt stand. Dan s. kampioenen er be let is Verwoert, die aar doelpunt (10). i helft is Wassenaar den aanval geweest, fj iten krijgt Verwoert en brengt dien stand weet De Troye voor ioelpunten, aldus de 'jï-1 brengend, waar- jj inde komt. wartier—L.F.C. 2—3. ifartier bezorgde Duf- eenige moeite, even resultaat. De partijen :d ar niet veel toe. Van 1 aanval komt het leer De om, die vrij staat, en opende hij de score de rust zette L. F. C. tempo in, en stichtte in de W.-achterhoe- iCjiisclub forceerde een goed wera geno- slotte den gelijkma- - rde. L. F, C. moest 3; ie periode voorname- dedigen bepalen, maar gelukte het den Duffelr te passeeren nu af aan zette L. s op den aanval. Bij -leling voor het doel i,;i back hands. De pe- ot v. d. Blom zuiver 3; No- vijf minuten zijn 0; Snel gaat het van doel j. F. C. probeert het v. d. Bloem zet hoog - rreur kopt in en ziet 3, het doel verdwijnen n lama spoedig het ein- a aDocos 2 Ipuntte het eerst, ech- a doel (10). De Tey J peelden beter samen, t anvallen talrijker wer- ii de Do cos-backs en erdedigden stug. Ech tten niet verhinderen, i 20 van maakte. Na is het spel beter, doch bleef verre de baas, idrukt werd in eenige punten. Teylingen ver- n eenigszins, waarvan loudende Docos profi- >r een goed schot van id (5—1). Teylingen half dozijn vol (61), itte voegde Docos het nde doelpunt er aan Docos verloor in Sas- an Teylingen met 62. ;tslagen waren Docos 2 im 3 72; Docos 4 -1; AZL 3Docos 5 ipenAlliance 54. ledig heeft van Nis- veiligen 3O-voor" o? voor rust weet Al- L-l van te maken. Na I Alliance flink opzet- maakt spoedig gelijk liance weet in buiten- i (4 —4) gelijk te ma- wordt hard gevochten innende doelpunt, het- flijk door den van Nis- »r komt (54). IPOLO. L.W.V. 2— 24. Zaterdagavond te „Overdekte"* alhier te wedstrijd LWS 2 Rust 1—2. Eind 2—4. HOCKEY. Uitslagen Ned. Hockeybond. 4e klasse: dames Zuidwijck 1Leiden 3 80; hee- ren Leiden 4Zuidwijck 1 06. Z.-H. Hockeybond. Dames Zuidwijck 2 -Groen Geel 2 40; Zuiawijck 3Gr. Willem 2 5—0. SCHAKEN. Leidsche Schaak bond. Voer de 2e klasse der avoiidgrotpex. werd een wedstrijd gespeeld tusschen VTL I 'Lei derdorp) en Schaakgenoegen I (Oegstgeest). De voorloopige uit slag was "üc4x, de einduitslag zal waarschijnlijk een 5 1/241/2 overwinning voor VTL brengen. BILJARTEN. De Leeuw kam pioen ankerkader 45/1. Te Rotterdam vonden in de afgeloo- pen week de wedstrijden plaats van het Ned. kampioenschap groot biljart ankerkader 45/1. Deze wedstrijden werden gister avond gec:ndigd. Winn-ar werd de Leeuw met 2100 car. in 135 brt. en hoogste serie van 218 en een gem. van 15.55, De volgorde «■'er overigen v/as: 2. Sweering 1911—131—120—14.58. 3. Van de Pols 1937—135—117—14.57. 4. Vreeswijk 1490202476.37. 5. Dommering 160721852 7.37 6. Jacobs 1593—164—86— 9.71. 7. Gehrels 1821—204—68— 8.92. 8. Hoogland 1418—211—47— 6.72. STADSNIEUWS TOONEEL. De man in de badkuip. Het stuk, waarmede het gezelschap van Jan v. Bijle- velt thans reeds enkele malen in den Schouwburg is verschenen, mag zich verheugen in een be langstelling, welke menig too- neelwerk van heel wat beter ge halte het kan benijden. Het ver haal voorzoover daar nog over gesproken kan worden is een doldwaze aaneenschakeling van grappen en situaties, welke hun geestigheid voornamelijk ontlee- nen aan het dubbelzinnige. Hoe wel wij niet geneigd zijn om bij een zoo'n dwaas tooneelspel ai te veel gewicht toe te kennen aar eventueele tekortkomingen en de lichte, luchtige toets naar waar de weten te schatten, moot hier toch worden opgemerkt, dat de uchthartigheid.en lichtzinnigheid ."an dien aard zijn, dat menigeen er terecht aanstoot aan kan re- men. H. Geise Het Residentie Orkest. Het vierde abonnementsconcert van het Residentie Orkest op Zon dag 24 Januari zal geleid worden door den ook hier bekenden gast- dirigent Hans Weisbach. Solist is Carel van Leeuwen Boomkamp, cello. Het programmaluidt: 1. C. M. v. Weber, Ouverture „Obe- ron". 2. C. Ph. E. Bach, Cellocon cert. 3. J. Brahms, Eerste Syin- phonie. Meisjescongregatie Leonardus- parochie. Hedenavond te 8 uur congregatie voor de meisjes, afd. ouderen. Aller opkomst wordt dringend verzocht. Handelsregister K. v. K, Wijziging: 357. Firma d'Hersigny, Leiden, Hooge Rijn dijk 122, antiquiteiten, kunst voorwerpen, restauratie en re paratie. Overl. E.: F. A. Buil. Leiden, d.d. 8 Jan. 1943. Wijzigingen: 6779. Fa. de Mooy en Co., Rijnsburg, Rapen burg 3, bloemenexport. Ontsl. proc.: W. Teljeur Jr., Oegst geest. 4792. Maison Smits, Kat wijk a. Zee, Badstraat 11, hoe- denmagazijn. De zaak is d.d.- 13 Jan. 1943 verplaatst naar Lei den, Utr. Jaagpad 28. Nieuwe inschr,: 9485. Veevoeder-Commissiehar.del A. Schippers Czn., Leiden, Hooge Rijndijk 139. Afkomstig uit 's-Gravenhage. Geboren: Hubertus z. van J. G. Luijnenburg en C. A. van Diemen; Frahciscus Bartholo- meus Petrus Antonius z. van B. F. P. van der Klugt en B. H. Brussel; Maria Angenieta d. van L. R. de Groot en A. A. F. Frie- sema; Martinus Petrus Francis- cus Maria z. van F. J. A. van Beukering en J. G. A. Walen kamp. Ondertrouwd: D. Llai.i]aar jm. 28, j. en A. Maas jd. 2o' j.; H. M. Veithuijzen jm. 30 j. en Chaudon gesch. 28 j.; L. Boom jm. 25 j. en J. Wijsman jd. 24 j.; W. Ravensoergen gesch. en D. Klein jd. Overle den: E. L. Mulock Houwer wed. vna E. A. C. F. van Essen, 83 j.; M. H. A. Zijlmans m. 32 j.; A. Kors weon. j.; M. van der Lieuw wed. v. S. Óverdiep, 85 j. OMGEVING OEGSTGEEST. Zaterdag middag hield de ijsclub ..Oegst geest" ter gelegenneid van haar 50-jarig bestaan een drukbezoch te receptie in hotel „Het Witte Huis". Oun. merkten wij op wethouder T. van Egmond en secretaris J. de Visser namens het gemeentebestuur, oud-bur gemeester A. J. van Gerrevink, alsmede deputaties van ver schillende zustervereenigingen uit de omgeving, o.a. uit Zoe- terwoude-Leiderdorp, Sassen- heim, Rijnsburg, Kagermeer, Voorhout en Valkenburg. De afd. Sassenheim bood het bestuur van de ijsclub „Oegstgeest" een voorzittershamer aan, terwijl de afd. Kagermeer een wisselbeker offreerde. Verder kwamen nog verschillende bloemstukken en schriftelijke gelukwenschen bin nen. De voorzitter, de heer M. J. Swart, dankte voor de geluk wenschen en geschenken. Vroe ger aldus spr. lag het doel van de ijsclub voornamelijk op liefdadig terrein, doordat toen de wedstrijden bestemd waren, om behoeftige gezinnen van le vensmiddelen te voorzien. In de laatste jaren is echter het be stuur in de gelegenheid gesteld, den trouwen leden de prachtige ijsbaan „Poelgeest" aan te bie den. Het bestuur houdt voor de leden nog een feestavond in petto, die gehouden zal wor den zoodra de omstandig heden dit mogelijk maken. Ook vermeldde spreker nog, dat er door het bestuur een prachtige beker beschikbaar is gesteld, te verrijden onder de ijsclubs uit de omgeving. Ten slotte deelde spr. nog mede. dat Maardag 18 Januari te 5.30 uur door den Nederlandschen Om roep over de zender Hilversum I eenige woorden zullen worden gewijd aan het 50-jarig bestaan van de ijsclub „Oegstgeest". UITHOORN. Spoorwegwerker overreden en gedood. Door tot nog toe onopgehelderde oor zaak is de spoorwegarbeider A. van 't Hof, uit Mijdrecht, tij dens zijn dienst even buiten het station Uithoorn door een per sonentrein gegrepen. Eerst bij het passeeren van den volgen den trein werd het verminkte lijk langs de spoorbaan opge merkt. KERKNIEUWS Mgr. J. C. Aalberse herdenkt vandaag den dag, waarop hij vóór 25 jaar zijn functie als rec tor aan het St Jacobgodshuis te Haarlem aanvaardde. RECHTSZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Sigaretten verduisterd. J. B. te Leiden, ged„ had ten na- deele van den kapper J. W. de W. een aantal pakjes sigaretten verduisterd. Eisch 10 mnd. met aftrek. Uitspr. over 14 dagen. Banden ontvreemd. S. v. d. V. te Leiden had te Oegst geest een aantal banden ont vreemd, voor welk feit de off. 3 mnd. gevangenisstraf eischte. Uitspr. over 14 d. LITURGIE DINSDAG 19 Jan. Mis v. d. H. H. Marinus en Gezellen, Marte laren: Justi. Gloria. 2e gebed v. d. H. Canut, koning-Martelaar; 3e ter eere van Maria (Deus, qui salutis)4e voor den vrede. Geen Credo. Gewone Prefatie, Kleur: Rood. In de kerken der KE.P.P. Franciscanen. DINSDAG. Mis v. d. Z.Z. Tho mas van Cori, Carolus van Sezze en Bernardus van Corleone, Be lijders: Confiteantur. 2e gebed v. d. H. Marius en Gezellen; 3e v. d. H. Canut; 4e voor den vre de. Kleur: Wit. Gemeentel. Aankondiging UITREIKING KAARTEN VOOR „BIJZONDERE ARBEID". De extra bonkaarten, die wor den uitgereikt aan hen, die ma ren, zeer zwaren, langdurigen en/of nachtarbeid verrichten zul len in het vervolg door de werk gevers (bedrijven enz.) collectief moeten worden afgehaald. Zij dienen hiertoe formulieren af te halen op het bijkantoor Ra penburg 12 en wel op Dinsdag 19 en Woensdag 20 Januari a.s. Deze formulieren moeten in duplo en streng alphabetisoh worden ingevuld. 4487 Bedrijven waarvan meer dan 5 arbeiders in aanmerking komen voor extra kaarten dienen de in gevulde „bruine kaarten" (25 Januari 191-3) en de distributie- stamkaarten van de betrokken arbeiders in te leveren op het bij kantoor Utrechtsche Veer 3 op Vrijdag 22 Januari van 912 en 24.30 u. en on Zaterdag 23 Ja nuari van 912 u. Zij ontvangen dan een getee- kend ontvangstbewijs waarop te vens voorkomt dag en uur waar op de kaarten kunnen worden afgehaald. Bedrijven waarvan minder dan 6 arbeiders in aanmerking ko men voor extra kaarten dienen de bescheiden in te leveren op het kantoor Utrechtsche Veer 3 en wel: Industrie en Werkverruiming op Maandag 25 Januari 1943. Bouwwerkers en Grondwer kers op Dinsdag 26 Januari 1943. Transport en Landbouw cp Woensdag 27 Januari 1943. De aanvragen zullen voor zoo veel mogelijk direct worden be handeld. Vaste brandstoffen voor Ka merbewoners. Van heden tot en met -30 Ja nuari zullen dagelijks van 912 en van 14 tot 16 uur en Zaterdags van 912 op het bijkantoor Ra penburg 12 aan Pensionhouders en Kamerverhuurders formulie ren MD 333-11 voor het aanvra gen van bonnen voor vaste brandstoffen worden verstrekt voor de maanden Februari en Maart. Het tijdstip van inleveren wordt op ieder formulier ver meld. Leiden, 18 Januari 1943. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. INSCHRIJVING VAN LEER LINGEN VOOR DE OPENBARE BEWAARSCHOLEN. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belang hebbenden, dat aan de Openbare Bewaarscholen aan da Gortestraat, de Atjehriraat en hot Elisabethshof tot an met 6 Februari e.k. gele genheid bestaat tot het doen in schrijven van .leerlingen gedu rende een kwartier vóór den aanvang van de ochtend- en de middagschooltijden. De kinderen moeten op 1 Maart a.s. den leeftijd van 4 jaar hebben bereikt. 4460 Leiden, 16 Januari 1943. De Burgemeester, STEVENINCK De Gemeente-secr. VAN STRIJEN SCHOOL -VOOR BUITENGE WOON LAGER ONDERWIJS. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat gelegenheid zal worden ge geven tot het aangeven van leer lingen voor plaatsing op de school voor Buitengewoon L. O. tot en met 31 Januari a.s. op eiken werkdag gedurende een kwartier vóór den aanvang van den schooltijd, bij het Hoofd der School in het schoolgebouw aan de Caeciliastraat 65a; dat voor ki.ideren, die thans een openbare lagere school be zoeken de inschrijving op ge noemden tijd ook kan plaats hebben bij het hoofd der school, waar het kind thans geplaatst is. Leiden, 16 Januari 1943. De Burgemeester, STEVENINCK De Gemeente-secr. VAN STRIJEN INSCHRIJVING VAN LEER LINGEN VOOR DE OPENBARE LAGERE SCHOLEN. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belang hebbenden: lo. dst tot het doen inschrijven van leerlingen voor de toelating, met Maart as., tot de openbare lagere scholen aan: het Schuttersveld (tijdelijk Maresingel 54), de Duivenbodestraat, de Haverstraat, de Paul Krugerstraat, den Zuidringel, de Medusastraat en de Boommarkt, gelegenheid zal worden gegeven aan die scholen tot en met 6 Fe bruari e.k., gedurende een kwar tier vóór den aanvang van de ochtend- en middagschooltijden; 2o. dat bij de inschrijving het bewijs van geboorte-inschrijving moet worden getoond; 3o. dat de kinderen vóór 1 April a.s. den leeftijd van zes jaar moeten hebben bereikt. Leiden, 16 Januari 1943. De Burgemeester, STEVENINCK De Gemeente-secr. VAN STRIJEN Officieele Mededeelin<?en Wijziging regeling paardenhan del. Met ingang van 18 Ja nuari 1943 zal het niet langer noodzakelijk zijn bij de levering van paarden aan het vee- en vleeschaankoopbureau een aan- breng-agent in te schakelen. De leverancier zal dus van dien da tum af het recht hebben zijn paard zelf op de taxatiemarkt aan te bieden aan genoemd bu reau. van 18 Januari af zullen dus alle paarden, welke door dat bureau op de taxatiepaarden markten worden overgenomen, uitsluitend nog voor de taxatie waarde verhoogd met zes pro cent worden doorverkocht, Zoo wel bij vrijwilligers als cij ver plicht geleverde paarden kan met ingang van 18 Januari de leverancier van het paard een aanbreng-agent inschakelen. De vergoeding voor de bemoeiingen van den aanbreng-agent kan de ze, wanneer hij de opbrengst van het aangeboden paard met :.ijn cliënt verrekent, van de taxatie-waarde inhouden. Het bedrag der vergoeding wordt door den aanbreng-agent en den aanbieder in onderling overleg vastgesteld en mag ten hoogste 2 pet. van de taxatie-waarde van het geleverde paard bedragen. Indien een paard door bemidde ling van een aanbreng-agent wordt geleverd, dient ook de agent het aanbiedingsformulier onderteekend te hebben. Voor de paarden, waarvan de aanbie ding op een markt op of na 18 Januari 1943 is aangezegd, is bij wijze van overgangsmaatregel bovenstaande nieuwe regeling nog niet van kracht, indien het betreffende aanbiedingsformu lier uiterlijk op 15 Januari 1943 ten kantore van het vee- en vleeschaankoopbureau en den secretaris van de provinciale toe wijzingscommissie is ontvangen. Alsdan zal de aanbreng-provisie nog ten laste van den afnemer worden doorberekend. Het secretariaat der provincia le toewijzingscommissie is geves tigd in het bureau van den des betreffende provincialen voedsel- commissari?. af deeling paarden.

Leidsche Courant | 1943 | | pagina 3