nen". Op 29 Jarmari spreekt S.S. -Sturmbanfuehrer J. O. Blass- mann over „Die Germanischen Heldensagen, ein Zeugnis fuer die geistige Einheit des Germa- nentums". Op 8 Febr. spreekt S.S.-Sturmbanfuehrer pro! Jan- kuhn over een nog nader be kend te maken onderwerp. De lezingen beginnen om 19.30 uur. Men kan introducties aanvragen bij de Volksche Werkgemeen schap, Rijksstraatweg 1, Wage- ningen. Docdelijk verkeersongeval. Op de Laan van Meerdervoort, ter hoogte van het eindpunt van lijn 20, is gisteravond omstreeks 10 uur de 15-jarige banketbak- kersbediende P. J. van W., uit de Rembrandtstraat, toen hij op den rijweg liep, door een in de zelfde richting rijdenden vracht auto gegrepen en vrijwel op slag gedood. Marktberichten LEIDEN, 8 Jan. Vee. Aanvoer: 4 stieren, 31 kalf- en melkkoeien 5001000, handel vlug; 60 va rekoeien e. a. f 400650 handel t. vl.; 120 vette koeien; 34 pinken f 250380, handel z. m.; 11 gras kalveren; 60 nucht. slaclitkalver. 70 veette schapen; 489 weide- schapne 120160, handefmatig 6 mestvarkens; 60 biggen f 14 20, handel vlug; 9 paarden; 1 veulen; 94 bokken of geiten 40 90, handel tamelijk. Kaas Geen aanvoer en geen noteering. Officieele Landbouwmededeelingen voor de Prov. Zuid-Holland. Verlenging huisslachtingster- mijn. Wij wijzen er belang hebbenden op, dat de datum tot welken varkens in huislachting mogen worden geslacht, van 1 Februari 1943 verschoven is naar 1 April 1943. Varkens waarvoor een huis- slachtingsvergunning is uitge reikt mogen dus tot laatstge noemden datum worden ge slacht. Aankoopvergunning voor natte pulp. Zij, die in het bezit zijn van een aankoopvergunning voor natte pulp, welke nog niet is ge honoreerd, kunnen bij hun Plaat selijken Bureauhouder een ver zoek indienen om deze aankoop vergunning in te wisselen tegen een aankoopvergunning voor voederbieten. Daar het beschik bare kwantum voerbieten ge ring is komen zij, wier bedrijf voor meer dan 20 pet. uit bouw land bestaat alsmede degenen, die meer dan 1 Are voederbie ten per stuks grootvee verbouwd hebben, niet in aanmerking voor een aankoopvergunning voor voederbieten. Wij wijzen er na drukkelijk op, dat de aanvra gen vóór 15 Januari 1943 in het bezit moeten zijn van de Plaat selijke Bureauhouders. Na dien datum worden geen aanvragen meer in behandeling genomen. Uit het bovenstaande volgt dus, dat niet iedereen die in het bezit is van een niet-gehonoreerde aankoopvergunning voor natte pulp, recht heeft op een aan koopvergunning voor bieten. Dit blijft ter beoordeeling van ons Bureau. De behandeling van destruc- tiegevallen na 17 Januari a.s. Met ingang van 18 Januari a.s. treedt een nieuwe regeling in werking teneinde een juiste afschrijving te verkrijgen in de verplichte veelevering voor ge storven runderen en schapen. Een en ander is uitvoerig uiteen gezet in vorige landbouwmede deelingen. Het zal echter niet overbodig zijn er nogmaals met nadruk op te wijzen dat dit noodzakelijk is vanaf dien datum bij de aangif te van een gestorven rund het registratiemerk en het soort, rund op te geven. Van veel belang is ook, dat om den hals van het cadaver een la bel bevestigd wordt, vermelden de naam, adres en Org. No. van den eigenaar. Aan den veehouder zal door den keuringsveearts voortaan een bewijs van ontvangst verstrekt worden. Dit bewijs dient zorg vuldig in het veeboekje bewaard te blijven opdat controle kan plaats vinden. Geieidebiljetten. Het komt nog steeds voor dat runderen worden vervoerd naar een an dere bestemming dan op het ge- leidebiljet is aangegeven. De veehouders en -handelaren worden er op gewezen dat zulks een geleidebiljet ongeldig maakt met het risico voor den eige naar dat boetes worden opgelegd en/of de runderen in beslag wor den genomen. Veehandelaren tegen wie voor een dergelijk feit een Tucht rechtelijke Verklaring of Pro ces-Verbaal wordt opgemaakt loo pen bovendien kans hun erken ning als handelaar te verliezen. DE VOEDSELCOMMISSARIS Stroo-Ievering. Rayonneering. De Provinciale Inkoopcentra le van Akkerbouwproducten voor Zuid-Holland maakt bekend, dat de telers van stroogewassen die hun bedrijf uitoefenen in de ge meenten: Asperen, Everdingen, Hage- stein, Hei en Boeicop, Heukelum, Kedichem, Leerbroek, Leerdam, Lexmond, Nieuwland, Schoonre- woerd, Vianen, verplicht zijn hun wit stroo te verkoopen aan den landhandelaar Fa. Dekker Johz., Bosch 44, te Papendrecht. Onder wit-stroo wordt verstaan tarwe, haver, rogge en gerste- stroo. Onder de verplicht te verkoo pen hoeveelheid wit-stroo valt niet het kwantum, dat zij uit eigen oogst toegewezen hebben gekregen en ook niet datgene, waarvoor zij van de Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouw producten toestemming hebben gekregen om het te verhandelen van boer tot boer. De telers van erwten-strooge- wassen in bovengenoemde ge meenten dienen hun erwten- stroo, overeenkomstig de aan schrijving van hun Plaatselijken Bureauhouder, af te leveren aan de Fa. Hartog en Bikker, Laantje 66, Leerdam. De betaling van het afgeno men stroo moet geschieden tegen overgave van de kwitantie van het Bedrijfschap voor Hooi, Stroo en Ruwvoeder te 's-Gravenhage. Ook kan de teler van den land- handelaar bij levering vooruit betaling eischen. Officieele Mededeelingen Aankoop van paarden. Thans kunnen ook paardenhande laren, die van het bedrijfschap een vergunning tot het uitoefe nen van het bedrijf van paar denhandelaar hebben ontvangen, voor zichzelf slechts veulens (paarden jonger dan één jaar), fok-, ren-, harddravers- en con- courspaarden, van welken leef tijd ook, koopen, indien zij in het bezit zijn van een vergunning tot het aankoopen van een in die vergunning naar soort en leef tijd bepaald paard. Tot dusverre stond het hun vrij de paarden te koopen zon der overlegging van een aan koopvergunning daar deze hande laren door de omstandigheid, dat him een vergunnig tot uitoefe ning van hun bedrijf was ver leend, werden geacht in het be zit te zijn van een vergunning, als bedoeld in artikel 4 lid 2 sub b van de paardenverordening 1942. Ieder, die een paard, van welke soort en welken leeftijd ook, wenschte te koopen, onge acht of hij een vergunning tot het uitoefenen van het bedrijf van paardenhandelaar heeft ont vangen of niet, moet dus voor zien zijn van een aankoopver gunning. Uiteraard blijven de ge noemde paardenhandelaren ge rechtigd als lasthebber van per sonen, die in het bezit zijn van den voor deze personen te koo- een aankoopvergunning, paar- pen, met dien verstande, dat zij, indien het paarden betreft, welke door bemiddeling van het vee- en vleeschaankoopbureau behooren te worden doorver kocht, tevens als agent van dit bureau dienen te zijn aangesteld. Een ieder, die een stamboek- of gebruikspaard, jonger dan één jaar, een ren-, fok-, harddravers- of concourspaard aan een paar denhandelaar wenscht te verkoo pen dient zich er van te overtui gen, dat de handelaar een aan koopvergunning te zijnen name dan wel ten name van een op drachtgever in zijn bezit heeft. a JJSNIEUWS nitnen is plicht. De j [hedenmorgen op uit- 'J om te zien in hoe- jj oldaan werd aan den 1jen burgemeester om i ruimen. Het blijkt, |(l 'gers het over het al- j' [Jet zoo nauw nemen x plicht om de sneeuw epen hunner huizen te a, In tal van gevallen J 0rn proces-verbaal op- a daarna zag men al- burgers aan het werk a8 e'i [sregister K. v. K. ;in g. 7854. H. Groesz O SchijndeL Leiden, 28. Speelgoedwinkel. H. Groesz, Leiden. N. esz, Leiden. ;ing: 1825. N. V. et Schepkalkbranderij ïg tiden, Zoeterwoudsche- lil Dir.: G. J. W. Petten, ii n' G. Hulst, Leiden, Bree- banketbakkerij. Uittr. 'r jst, Leiden, d.d. 1 Jan. V. Zilverfabriek „Voor- voorheen J. M. van Je m Zonen, Kon. Ned. Fa- e Gouden en Zilveren Voorschoten, Leidsche- a Uittr. Proc.: L. A. Eeir- rti burg. ntonrechter heeft in personen voor ver- (jj e delicten veroordeeld; I in 341 civiele zaken en jhtzaken uitspraak ge- 011 'irtrouwd: J. A. Nieu- jm. 25 j. en M. Libo- 26 j. W. J. van Die- h. 33 j. en E. F. Selier bi !9 j. Getrouwd: J. A jm. en C. J. van der 'U jd. Overleden: J. in man 64 j. J. M. dichter 2 j. J. Singer- v i. 81 j. lir u3MGEVING t [GEEST. De IJsclub a( est" herdenkt op 16 Ja- 11haar 50-jarig bestaan. nd met de tijdsomstan- - kunnen ter gelegenheid ubileum geen feestelijk- laats vinden, maar het wilde deze dag toch ij leel onopgemerkt laten ,5 li en houdt daarom op j16 Januari a.s. een re- [1 is namiddags van 2.30 tot i Hotel „Het Witte Huis"' ii geest. ii ERKNIEUWS I astoor te Lichtenvoorde vacature van pastoor H. z.g. is benoemd de r, pater J. A. van der l( 3.F.M., sedert 1938 ka- j'( lidaar, voordien o. m. ii i te Leiden. i LITURGIE a 1DAG. 9 Jan. Mis v. d. ainder het Driekoningen- nicce advenit. Gloria. 2e II eere van Maria (Deus, e tis)3e voor Kerk of voor den vrede. Credo. 0 en het gebed „Commu- d van Driekoningen. '1 Kt. li 1 STE BERICHTEN 1 :he 'Werkgemeenschap. i, gelegenheid van de ten- ing „Wat aarde be- I in het Rijksmuseum jidheden te Leiden, orga- |t de „Volksche Werkge- i. ap" een drietal lezingen i ui Studio te 's-Graven- I, eerste lezing wordt ge il op 14 Januari. Prof. dr. 'ries spreekt dan over 'oreldbeeld der Germa- TELEFOONTjES Personeel gevraagd 2 Net R. K. Meisje ge vraagd bij C. v. HAAS- TREGT, Kerpsdam B 70, Warmond. 4214 2 Flinke hulp in de huis houding gevr. wegens ziek te Adres Heereweg A 76, Warmond. 4213 2 Net Dagmeisje gevr,, Zondags vrij, niet ben. de 16 j., kl. gezin z. k. Mevr. TENEY, H. Rijndijk 37, Leiden. 4559 2 Meisje gevr. v. halve dagen of werkster voor 2 halve dagen, Regentesse- laan 28. 4242 2 R. K. Boerendienstbode gevr. bij P. WARMER DAM, Leidscheweg 104 te Voorschoten. Hoog loon. 2 R. K. Dienstbode gevr. v. d. en n. B. N. RUIJG- ROK, Rijksstraat 71 Sas senheim. 4218 2 Flinke Slagersbediende gevr. vqor direct bij slage rij MAASDAM v.h. Joh. de Geest, Steenstraat 18-20, Leiden. 4247 "57 Nette Werkster oi Meisje gevr. voor de mor genuren. Aanm.: Hooi gracht 58. 4250 2 Net Werkmeisje gevr. voor huish. en keuken m. volle kost. Zondags vrij. Breestraat 157. 4554 Fl. Dienstbode gevr. v. d. en n., R. K., lief voor kinderen, leeft. 1822 j. voor 1.2.43. Aanm. Lo- rentzkade 7. 4220 2" Flinke Jongen gevr. pl.m. 17 jaar TH. v. BEEK, Peutzstraat 2, O'geest. '2 R- K. Bakkersknecht gevr. bij H. LINDEBOOM, Voorhout. 4245 2 Nette Huisnaaister te Sassenheim gevr. 1 dag p. 14 dagen voor verstel en vermaakwerk. Br. no. 4206 bur. v. d. blad. 2" Net Dagmeisje gevr- v. 912 of 4 x i. d. week werkster v. d. ochtenduren in kL gez. Aanm. na 3 uur de Sitterl. 131. 4562 21 Fl- Werkster voor dir. gevr. voor 2 ochtenden p. w,, v. g. g. v. Aanm. mevr. HARTMAN, Breestr. 8. Net Meisje of Werk ster gevraagd bij P. v. d. BURG, Stationstr. 161 te Zoetermeer. 4259 2* R- K. Huishoudster spoedig gevr. in gezin m. kinderen bekend m. alle huish. werkzaamh. Br. G, J BAKKER, Noordeinde 114, R'veen. 4261 2 Nette R. K. Juffr., on geveer middelb. leeft. b.z. a-, bij heer, of in klein moederloos gezin, goede behandeling boven hoog loon. Br. RIJNEVELDS Adv. bureau Zevenhoven no. 4222. Aanbod 2 Bontmantel te koop 3/4 als nieuw, 2 maal gedra gen (Veulen). Andries Schotkade 1. 4219 2 Toonbank aangeb. met marmer blad. H. LINDE BOOM, Voorhout. 4244 f 2 28-deelige cassette le pels en vorken te koop te gen redelijken prijs. Te bevr. Tollensstraat 16, te Leiden. 0105 2 Perman. geheel compl. ƒ4. Geen brandende haren, geen warmte op het hoofd. (Spec, oliebeh.) Kapsalon Gé NEDERLOF, O. Rijn 2a boek Donkerst, Tel. 24208. S.v.p. vroegt. bespr. 4561 2 Trouwjapon te koop, aangeb., kl. oud rose m. 41 -32, pathéfoon met 25 pl. 25 en 1 paar z. g. a. n. klompschaatsen met lede ren garnituur. Te bevr. Langebrug 32, 2 x bellen. 2 Gebr. schoenen en schaatsen maten 35, 45, korte baan shcaatsen, 1 heerencostuum 48 en win terjas en 2 mantels 4446, en bont. Verder sportkou sen voor hardrijders, Jan sen en Tilarus. Tricotage. Ook ruilen. Tevens te koop een kaasschaaf, Koningin nestraat 35, Leiden. 4558 2 Electr. Waschmachine te koop met wringer in pr. staat, merk „Miehle". Te bevr. Rusthoflaan 51, Sas senheim. 0103 2 2 pr. donker rood wol len pluche gord. te koop, ook geschikt v. divankb, boekenkastje, schilderstuk in verg. lijst, 2 pr. cretonne en vitrage gordijnen. Té zien Zaterdag van 2-5 u. N. Rijn 78 Geen opkoopers 2 Te koop aangeb. door omstandigh. 2 pers. spi raalmatras (model auping) prijs '45. Tevens een mooie haardkachel prijs 50. Lange Mare 67A. 2 1 paar pr. Hockey schaatsen te koop, z. g. a. n. Prijs 15.Te bevr. Vrijdagavond tuss. 78 u. O Singel 84. 4563 2 Gr. zw. Kolenfornuis 2 ovens te koop, waschcom- mode met marmer blad en spiegel, fl. trap, 1 p. kinderschoentjes m. 26, 2e handsch vloerkleed. Adres DE GROOT, Kort Rapen burg 5a, Leiden. 4571 2 Eiken poppenledikant met 2 poppen te koop, 1 paar dames rijglaarzen, licht br., nieuw, zacht le der, gew. hak m, 37 en vulpenhouders enz. Te zien Alexanderstraat 6 bij den HeerensingeL leiden. 4572 2 Werkpakken aangeb., witte jasjes en broeken, kl m. 12.50 p. stel, 1 p. mooie bruine rijglaarzen m. 38-39 12 50, 1 paar rubberlaarzen m. 46 15, wringerrep. aan alle soor ten, gelijk maken van rol len. Wringerrep. H. Rijn dijk 345 Z'woude. 4568 2 Orgel te koon m. gr. letters, transportfiets m. beste banden, vulkachel, 10 stoelen, 2 spiegels, bu reaustoel, barometer, buf fetkast, 2 armstoelen, gra- mofoon A. C, BOCXE, Voorweg 101, Nieuwe We tering. 4262 2 Linguaphoon te koop aangeb., koffergramofoon m serie platen cursus in de Fransche taal. Iepenl. 22, Sassenheim. 4263 2 In goeden staat zijnde vulkachel te koop bij A. H. P. CLEMENS Jzn. Lis- serdijk 395. 4216 Diversen 2 Openlijk dank aan Henri Belletable voor ver kregen gunst. 4256 2 Openlijk dank aan Moeder Maria voor groote verkregen gunst na de No vene der 3 krachtdadige Weesgegroeten. 4066 2 De hoogste prijs betaal ik voor mollen, bunsing, kat ten,- en konijnenvellen J VAN ITERSON, Waard- kerkplein la a. d. Heeren gracht, Leiden. 4570 2 Gevonden 27 Dec- te Warmond een portemon- r.aie m. inh. Terug te be komen bij P. M. DE VET TEN, Heereweg Warmond. 4246 2 Gevonden Zaterdag jl. een portemonnaie met ii.h. Tegen advertentiekos- ten terug te bekomen. Br. v. d. LAAN, Alphen a. d. Rijn, Hoorn 426. 4248 2 Vermist sedert half Nov. 1 houten vletschouw Inlichtingen aan W. VAN HAGE, Sassenheim. 4221 2 fjande!-, Dag- en Avondschool, typen, steno p. c. 8, Ned. handelscorr, 3 p. m., mond. en schrift, ook handelsk., boekh, Duitsch, e.a. Spreekuur v 23 u. Ac. v. Weten- sch., Rapenburg 57, Lei den. 4255 2 Wij zijn steeds koopers van flesschen, potten, kruiken H. v. WEEREN, Bakkersteeg 16, b. d. Kai- serstraat tel. 21538 Lei den. 4560

Leidsche Courant | 1943 | | pagina 3