MOLESTVERZEKERINGEN Halfjaarlijksche Schaderegeling! f. 7.500.000.000,- VOOR: beschadiging van gebouwen, inboedels, inventarissen, voor» tuigen, ehz. bedrijfsschade en huurderving, ook voor binnenvaartuigen; persoonlijke ongevallen; geld, geldswaarden en preciosa I Meer dan 500.000 deelnemers I verzekerden reed* voor ruim 1 Voeg» daarbij ook Uw belang en vraagt inlichtingen bij Uw Assurantie bezorg er I Gemengde Berichten Levend verbrand. Op de Gistfabriek te Delft is de Mee ding van dien stoker De Vreede in brand geraakt toen hij bezig was met het opstoken van het vuur onder een ketel en daar plotse ling een hevige vlam onderuit- sloeg. De man siton dweldra ge heel in lichterlaaie en doordat hij radeloos rondliep kreeg hij hevige brandwonden. Hij werd in hoogst ernstigen toestand naar het ziekenhuis Bethel vervoerd, waar hij is bezweken. De V. was gehuwd en vader van vier kin deren. Hilversumsche recherche slaat een goeden slag. De Hilver sumsche recherche heeft in de afgeloopen dagen een goede beurt gemaakt door de arresta tie van acht „zware" jongens die schuldig waren aan den laat- sten tijd gepleegde inbraken of heling. De arrestatie van den eerste geschiedde onder min of meer sensationeele omstandig heden. Het was de recherche nl. ter oore gekomen, dat op Kerst nacht, terwijl de bewoners naar de nachtmis waren, zou worden ingebroken in de woning van de familie V. van de Kampstraat. Vier rechercheurs bevonden zich in die v/oning, toen de inbrekers kwamen. Een raam werd open geschoven, het verduisteringspa pier scheurde en een inbreker gleed naar binnen. De politie mannen wilden met ingrijpen wachten totdat ook de „collega inbreker" binnen was, maar de eerste stak, mopperend over de duisternis, een lucifer aan. Toen sprongen de rechercheurs toe, de inbreker slaakte een kreet en zeeg doodelijk verschrikt in een stoel.In de volgende dagen kon de recherche de verdere ar restaties verrichten, nl. van vijf Hilversummers, twee inwoners van Naarden waaronder een 16-jarige Mulo-scholier en een Bussummer, die allen kon den v/orden gegrepen, doordat de eerste inbreker in zijn doodelij- ken schrik volkomen „door sloeg", een aantal inbraken be kende en zijn mededaders en he. Iers aanwees. SPORT Nieuwjaarstoespraak van den Rijksgevolmachtigde voor de sport. De persdienst van den Nederlandschen Omroep meldt: In de uitzending „Sport van den dag", welke Vrijdag 1 Januari van 18.4019.15 uur over Hil versum I wordt gehouden, zal de Rijksgevolmachtigde voor de sport, de heer H, van Groningen a Stuling een nieuwjaarstoe spraak houden. VOETBAL. Uitslagen Afd. Leiden NVB. Van Zondag 27 Dec.: Ie kl. A: Alphen 3Alph. B. 1 41; le kl. B.: Lisse 3 Morschkw. 1 00; ASC 3Leid- sche B. 1 20—1; 2e kl. B: Lugd. 5—Docos 3 6—3; 2e kl. C.: UVS 6Teylingen 2 17; 3e kl. A.: Docos 4—Rouwkoop 3 61; 3e kl. B.: Lisse 4ASC 7 30; 3e kl. C.: Roodenburg 5ZLC 3 42; Lugd. 7Meerburg 3 Meer burg niet opgekomen; 4e klasse: ASC 9DSB 3, DSB niet opge komen; Docos 5UVS 7 13; Juniores: Roodenburg BUVS B 0—4. GYMNASTIEK. Nationale kampioenschappen voor vereeni- gen. In Den Haag zal Zondag 3 Januari een belangrijke ge beurtenis op het gebied van gymnastiek worden gehouden. In het gebouw voor Kunsten en We tenschappen zullen nl. de natio nale kampioenschappen voor ver- eenigingen in drie verschi''en-de onderdeelen worden georgani seerd door de 's-Gravennaagscne gymnaatiekvereenigimg WIK, die haar 30-jarig bestaan cfclt jaar heeft gevierd. De wedstrijden omvatten klassikaal-brug voor dames, voor grospen van 12 aan 3 bruggen, voorts knotsoefenin gen voor da-mes, voor grospen van 8 tot 15 turnsters, waarvan de duur 8 a 10 m'in. is. Tenslotte zal de heerenafdeeling van de gymnastiekversenigin-g Kralingen bodemt-urnen te zien geven met wed-érkeerige ondersteuning. Bij de heeren is dit de eeni-ge in- schrij ving, hetgeen te wijten is aan het feit, dat vele turners in het buitenland tew-erk zijn ge steld,, waardoor de verschillende ploegen te zeer zijn verzwakt om aan deze kampioenschappen deel te ne-m-en. De heeren van Kralln- gen zullen dus geen concurrentie ondervinden, dodh ware dit wel het geval, dan zouden zij toch ongetwijfeld kampioen zijn ge worden, daar het ge-halte van het werk dezer vereeniging ver uit steekt boven dat van an-dere ver- eenigingen. Reeds eerder heeft deze vereeniging met het bodem t-urnen de kamipio-ensmedaille veroverd. Ongetwijfeld belooft deze „demonstratie" dan ook een aantrekkelijk nummer in het pro gramma te worden. Voor wat de deelneming bij de dames betreft: op het nummer klassikaal-foruig n-em-en deel: Sparta uit Dordrecht, Donar, Den Haag met twee groepen, DOS, Amsterdam, Turnlust, Den Haag en WIK, Den Haag en op het nummer knotsoef entingen: Olyma- pia, Den Haag, Simson, Amster dam, DOS, Amsterdam en TVS, Santport. Naar het er naar uitziet, zullen de krachten voor wat betreft het klassikaal-brug elkaar nieit veel ontloopen, want alle vereenigin- gen hebben haar sporen op dit gebied reeds verdiend. De geluks factor kan hier zeer zeker een rol spelen. Bij de knotsoefenin-gen heeft Nieuw Brunhilde uit Leiden op -het laatste moment, zich moeten terugtrekken. TVS en Olympla zijn voor het eerst in dit milieu van de partij, terwijl DOS en Simson el-kaar op den bonds,keur- wedstrijd te Groningen in Febr. 1940 hebben ontm-oet, waarbij DOS toen eerste werd. Het be looft intusechen een zware wed strijd te worden voor de dames, die aan dit nummer deelnemen. Want om een kleine tien minuten steeds met varieer en-de figuren bezig te blijven, is geen gemak kelijke opgave. Voor wie van rhythme, gratie en muizek houdt, zal hierbij veel zijn te bewonde ren. Voor de wedstrijden der da mes word-en drie prijzen beschik baar gesteld, terwijl behalve het kampioenschap, voor de prijs winnaars nog de onderscheiding is weggelegd, tijdens de bonds- keuruitvoering op 13 Maart a.s. ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het NGV te mogen demonstreeren. BOKSEN. Luc. v. dam w. o. p. van Walther Müller. In een tot de laatste plaats bezet Concert gebouw in Amsterdam bokste gisteravond de Rotterdammer Luc van Da-m tegen d'en Duit- scher Walther Müller. Het ge lukte onzen landgenoot na een spannend-en en falren wedstrijd over 10 ronden van 3 minuten een kleine doch verdiende p-uin- tenoverwinning te behalen. Wal ther Müller toonde zich aanmer kelijk sterker dan verwacht, werd. Hij wist zelfs d-e overwinning van v. Dam langen tijd, vrijwel tot het einde in het onzekere te laten. In de eerste ronde nam Müller het initiatief tot den aanval. Hij verwaarloosde d-aarbij eenigszins zijn. dekking, zoodat v. Dam de -gelegenheid kreeg eenige goede treffers te plaatsen. Hiermede behaalde onze landgenoot reeds direct een kleinen puntenvoor- spron-g. Zocht in d-e eerste ronds Müller hoofdzakelijk het gezicht van v. Dam, in de tweede ronde zocht hij h-et lager en wel op borst en maag. De derde ronde bracht eenig overwicht van Mül ler. In de vierde ronde wist v. Dam zich te herstellen en een maal zeer goed door de verdedi ging van Müller heen te kom-en, daarbij een harde rechtsche plaatsend. Bij het ingaan van de vijfde ronde was dus nog van geen bepaald overwicht sprake. Nu bewees v. Dam zijn groote kracht. Meit snelle linksche rechte stooten aanvallend wist hij Mül ler verschillende malen in de touwen te jagen om daarna met een harde rechtsche te besluiten. Deze ronde was absoluut voor v. Dam. In de zesde ronde nam v. Dam volledig het initiatief tot den aanval. Hij had de zwake plek van zijn tegenstander gevon den en onbarmhartig dwong hij den Duitscher herhaaldelijk tot den strijd. De Duitscher zocht nu zijn heil in lijf aan lijfwerk. In de zevende ronde vermeerderde v. Dam zijn reeds verworven -puntenvoorsprong. Het overwicht van v. Da-m in de achtste ronde was belangrijk minder. Ook in de negende ronde gaf Müller zich nog lang niet gewonnen. Hij zag zelfs nog kans enkele goede pun ten te verwerven waardoor de tiende en laatste ronde de be slissing moest brengen. Physiek toonde v. Dam zich nu sterker, waardoor hij erin slaagde een kleine puntenoverwinning te be halen. BRIDGE. „De Sleutels". Ter afwisseling van de viertallen competitie hield de bridgeclub „De Sleutels" gisteravond een drive, waarvan de uitslag als volgt was: Groep Zwart, N.Z.: 1. de heeren Van Weizen en Ver boog: 2. de heeren Van Wingen en Biesiot; O.W.: 1. de heeren Vrijenhoek en Castelein; 2. de heer en mevr. Hins. Groep Rood N.Z.: 1. de dames Rijnbende en Verboog; 2. de heeren Hermans en Verdegaal; O.W.: 1. de hee ren Van Egmond en partner; 2. de heeren van der Ploeg en partner. Groep Rood Wit, N.Z.: 1. de heeren Jagerman en Van Leeuwen; 2. de heeren Rijnben de en Van Ingen Schenau; O.W:. 1. de heeren Siem en Van Leeu wen; 2. de heeren Verduyn en Laman. Groep groen N.Z.: 1. de heeren Eling en Selier; 2. de heeren Parmentier en Van der Worm. O.W.: 1. de dames Sier en Huibers; 2. de heer en mevr. Braams. Groep Groen Wit: 1. de heer en mevr. van Egmond; 2. de heeren Rietbergen en L. v. Berge Henegouwen; O.W.: 1. mevr. Vorst en mej. Meichlböck; 2. de heer en mevr. Doing. Radio-Programi VRIJDAG 1 JANUAld HILVERSUM I. 415,5[ Torenmuziek (opn.); 7.451 nie-ork. (opn.); 8.15 De b-oer zijn; 8.45 Vioolsoli (jL Nieuws; 9.15 Gesprek me§§! 9.30 Nieu w.s j aarm-orgen zorgen; 11.30 Front en Va in het nieuwe jaar; 12.00 12.15 Nieuwjaarscantatel 12.45 Toespraak tot de Na óers in den vreemde; 13| sette-orkest; 13.30 Gevr. 14.00 Cabaretrevue; 15.00] jaarswenschen uit Fil 16.45 Nieuw; 17.00 Twee] ren; 17.30 Bertus van en zijn orkest; 18.30 Nieuul Sport van den dag. Varia) alleen voor de radèoceiL 19.15 A'damsch Kamermuj wi( aelschap; 19.50 Duitsehe t-p, sus; 20.15 Luchtige'avond-kfst, 21.45 Nieuws; 22.00 Museum 22.20 Uit het filmarchief Jcii 23.1024.00 Bekende ouv« HILVERSUM IL 3015 Zie Hilversum I. 9.15 wenschen elkaar gelukkig a.q jaar; 9.45 Orgelconcert enl 10.30 Godsd. uitz.; 12.00 Ir 12.20 Salonorkest; 13.00 jaarstoespra-ak door den u 13.30 Piano; 14.00 „Gijsj," van Aemsitel", gevolgd do berijmde nieuwsjaarwensd Tbomasvaer en Pieternel; Nieuws; 17.00 Zan-g met pia cello; 17.45 Spiegel van d-e en BNO: De Jordaner over 1 nood-en; 18.00 Zuid-Afrikaa liedjes (gr.); 18.15 Een jaar om de eer van den arbeid Theo Ud-en Masman en zijn orkest; 19.00 BNO: Enig. u ding. Vanaf 19.15 alleen vc® radio-centrales; 19.15 Str kest. (19.45 Nieuw); 20.15 weg van de suiker", luiste1 20.45 Het co-noertgebouwi -3' (gr.); 21.45 Nieuws; 22.10 A wijding; 22.20—24.00 Zie Hf0 su-m 1. ZATERDAG 2 JANUARI HILVERSUM I. 415,5 M Aubade (gr.); 7.30 Nieuws; Musetteplaatjes (gr.); 8.05 sche taalcursus; 8.30 Nieuws!' Gesprek met Peter; 8.50 Bei11 de orkesten; (gr.); (9.30 Sj J van den dag). 10.00 Bertus 0 Dinteren en zijn orkest 10.3Pr tijd zal het leeren; 10.45 W Bohème orkest (gr.); 11.00 B 5 van Dinteren en zij,n ork^sit; Cello en piano; 12.00 Alma) 12.05 .Theo Uden Masman en d-ansorkest; 12.45 Nieuws; Otto Hendriks en zijn or 13.45 Zigeunerwijsjes (gr.) - Berlijnsch Opera Orkest 14.30 Tij-dschriftenschouw; Vroolijke vacantierevue; Nieuws; 16.53 Canzoni Napol (gr.); 17.0-0 Orkest Bartho ker en de Spaa-nsche zan- Carmencita; 17.30 Episode, terspel; 18.00 Orgelspel; Nieuws; 18.40 Radio-raadse .-.er. Lisa we ta slaakte een on- -rdrukten kreet, toen zij zijn ilkomen veranderd gezicht zag. „Wees stil!" zei hij op een toon, ie geen tegenspraak duldde. „Doet u alles, wat ik u zeg!" Hij had haai reeds bij den pols vast en trok haar met zich mee. Met een oogopslag overtuigde hij zich, dat de gang leeg was, zoo dat hij veilig ken oversteken. Zij volgde hem willoos. „Hier in!" Hij duwde haar zachtjes voor zich uit in Daisy's kamer en sloot haastig de dev „En luistert u nu goed: Bene den zit een rechercheur, die bij mij naar u komt informeeren. Stil toch, stil!" Hij voelde aan haar hand, dat zij schrok. „Niet bang zijn! Moed houden! U gaat nu hier op den divan liggen en ik dek u tot uw hals toe". Hij keek om zich heen. „Hier, deze handdoek leg ik als een koude compres op uw hoofd. U bent familie van me, u heet Daisy Lohr. U bent pas vanmorgen met den nachttrein uit Warschau aange komen. U hebt hevige hoofd pijn. De rechercheur mag niets anders van u zien dan een stukje van uw gezicht." Lisaweta staarde hem sprake loos aan. Zij was doodsbleek, maar Robert liet haar geen tijd om bezwaren te opperen. Hij duwde haar op den divan en til de eenvoudig haar voeten op. Het volgende oogenblik was zij tot haar hals toegedekt met een deken, die hij uit de slaapkamer haalde. Een natte handoek om haar voorhoofd en slapen vol tooide de mise en scène. Robert streelde vluchtig haar hand. „Dit is het laatste en dan bent u gered!" Hij keek haar bemoedigend aan. Haar lippen trilden, maar zij wist haar tranen te bedwin gen. Robert was de kamer alweer uit, maar de uitdrukking van doffe wanhoop, die hij in haar oogen had gelezen, liet hem niet los en verdreef het laatste restje van zijn kleinzielige bedenkin gen. Zij zou en zij moest gered worden door hem! Nauwelijks had hij zich in zijn eigen kamer geinstalleerd, toen er reeds geklopt werd. Op den drempel stond een man, in wien men op honderd pas afstand den rechercheur her kende. Hij was klein, vrij gezet, had een laag voorhoofd en een brutale onderkaak. Zijn oogen hadden iets zeldzaam onpersoon lijks. Zij gleden over alles heen en schenen toch niets op te ne men. Desondanks voelde Robert, hoe deze man zelfs de kleinste kleinigheid in de kamer regis treerde, en hoe aan elk gebaar en elk woord van hemzelf een bepaalde uitlegging werd gege ven. „Inspecteur Terschilov stel de hij zich voor. „Ik moet u met een paar vragen lastig vallen, meneer Eschberg". Hij sprak gebroken, maar nochtans vrij goed verstaanbaar Duitsch. „Gaat uw gang!" Robert's zenuwen waren tot het uiterste gespannen, maar hij wist zich voortreffelijk te be- heerschen. „Wilt u niet plaats nemen? Rookt u?" ,,Nee, dank u. Er is ons meegedeeld, dat een zekere Li saweta Finschow zich aan u heeft opgedrongen. Het op een derge lijke manier lastig vallen van vreemdelingen door vrouwelijke personen is streng verboden. Mag ik u daarom verzoeken mij te willen zeggen Robert verwonderde zich over zichzelf, dat hij zijn stem zoo vol komen in bedwang had. „Met genoegen, inspecteur, voor zoover ik u daarover ten minste kan inlichten. Het is waarschijnlijk niet veel. Ik neem aan, dat u de jonge vrouw bedoelt, die mij op de vodden markt iets wilde verkoopen. Ik heb haar wat geld gegeven en sindsdien heb ik haar niet meer gezien. Ik weet haar naam alleen doordat iemand, die zich in haar gezelschap bevond, haar Lisa weta noemde." De rechercheur keek hem derzoekend aan „Ons is me deeld, dat zij hier bij u in hotel is geweest Robert slaagde er zoowaar cngeloovig te lachen. „Dat zou mij dan toch ii eerste plaats oekend moeten inspecteur! Ik zou zeggen: 0 tuigt u zichzelf! Misschien h uw zegsman, die over een 1 fantas:e schijnt te beschik! u wel verteld, dat de jongeó in kwestie zich hier in de n er bevindt? Als u een on zoek wilt instellen gaat gang!" Hij maakte aanstalten de 1 naar de aangrenzende kamei openen, maar de rechercl wees het aanbod minzaam dhand. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 14