k?-nieuws eau ir te> de noen bij de kribbe. »ds hebben mede den 2en en 3en 5t. Lodewijkskerk worden gehouden be, welke bijeen- bastaan uit zang, en tien-minuten- ze bijeenkomsten t worden gehou- 12—12.30 uur line met zang van der Voorzien ig- .30 uur door Pa- dit is een kinder- aarbij de aanwe- erstliedjes zingen; uur door Rector nig van de Schola Isgstgeest. 212.30 uur door ld met zang van der "oorzisnig- 30 uur door Rsc- jer met zang van lor en minor uit 33.30 uur door M., met zang door .r-Éorn. De St. Lode- ar deze beide dagen or ui 12—4 uur. in nog eens allen op ïn|enkomsten bij te nog eens bijzon ken om vrede in ige wereld en het booze oorlogsge- IANGSCHOOL. Khalif. Rook heeft weer behaald mst de Otto Ludwig's iperette „Eén dag i'n klein plaatsbe- te bespreken, wat icord en gezien is, Daarom in 't kort diverse koor van ïischers, makkers, 'hineezen enz. er, :n beschaafd wer- Hst 2e bedrijf is en opeenvolgend, irdige groepen van okkies, Chineezen ze verschijnen. Er rat te bekijken aan en actie. Mevr. ach-Gaykema zomg zij deed dit met r, waarmede wij in in de succesvolle gehoord hebben, zusters van Hassan Men aardig en wa in rol evenals moe- rerse partijen van b, Haroen al Rha- our (spreekrollen) eeren vervuld. Wij dijk niet, dat Lud- i heeft en wij heb- iking er tegen, dat het spel zoo weg iste dansen werden der Lyke, die zelf danste, met smaak bearing was mooi. Lijke heeft de ré- aankleeding weer li let de ruimte ekerd. Piet Hazes kla v ierb e gelei d inig. iet en spele niet té te stampvolle ge le met enthousiast solisten' en de nij- 1 de Rook werden t van bloemen ge- J. Kortmann. ng. De directeur Eentelijken Genees- 1 Gezondheidsdienst i at zich in de omge- iden een juffrouw bij apotheekhou- i iheeren mopphine I rijgen. Zij is blijk- 1 I aan morphine. Hij I id in overweging i oek geen gevolg te eert. Het pro- het carillonconcert R. Hering te geven, vermeldt de volgende werken: 1. A. la Venue de Noël, Balbatre; 2a. Daar is uit 's werelds duist're wolken, J. Bastiaans; b. In den Kerstnacht J. W. Franck 1641'88; 3. Gavot te et Musette, J. S. Bach 1685 1750; 4a. Er weidet seine herde, G. F. Handel 1685—1759; b. Alle gro, Cesar Franck 18221890; 5. Dochter Sions, G. F. Handel; 6a. Een Seraphinsche tonghe, Oud Ned .Kerstlied; b. Herders, Hij is geboren, Oud Ned. Kerstlied 1682; c. Nu zijt wellekome, Oud Ned. Kerstlied; 7. Engelenzang, G. A. Schultz; 8. Improvisatie. Geboren: Truus, d. van A. de Niet en H. J. Verheij. O n- d e r t r o u w d: A. J. J. Duin dam jm. 28 j. en R. J. M. Raap horst jd. 22 j. P. H. Stouten jm. 22 j. en A. van der Veer jd. 29 j. J. Leicher jm. 24 j. en A. van Nood jd. 23 j. Getrouwd: H. C. de Goeij jm. en P. Krom hout jd. J. M. M. Boes gesch. en A. B. P. van Wijk wed. R. C. M. van den Bosch jm. en J. J. Favier jd. N. J. Buis jm. en S. Boom jd. L. C. Hoogeveen jm. en A. Krassenburg jd. P. IC. Baas gesch. en A. Geskus gesch. J. Barends jm. en H. van Leeuwen jd. P. Otgaar jm. en J. E. Kasteelen jd. L. G. Palm jm. en C. J. Kuijl jd. R. Regeer jm. en A. C. Clements jd. B. van der Steen jm. en J. Klepke jd. J. Vincourt jm. en M. Noest jd. Overleden: G. H. Rozier dochter 1 rond. J. M .Waller man 74. j. BIOSCOPEN. Het publiek, dat reeds weken lang de aangekondigde film „Wiener Blut" verbeid heeft, kan deze in de komende week in het Trianon zien. „Wiener Blut" is een feest van vroolijkheid en rhythmen zooals men trouwens van een Weensche film niet an ders zou kunnen verwachten. Willy Forst, bekend om zijn uit- f jimcreaties toont zich uier de uusfêftenaë regisseur, dié weet hoe een film gemaakt meet worden om het publiek te pak ken. Deze film biedt een over daad van weelde en charme met een prettig scenario, vol verras sende wendingen, vol leven en heerlijke Weensche muziek. Met hoofdrolvertolkers als Widy Fritsch en Maria Holst, die het leven van een jong diplomaten- paar, die eigenlijk slecht bij el kaar passen, uitbeelden en Theo Lir.gen met Hans Moser als hun kamerdienaars, heeft men een kwartet, dat voor een volledig succes van de film kan zorgen en dat dan ook prompt doet. Het Lido brengt de „Vier Vroo- lijke Vagebonden". Twee daar van, Werner Sc'nratt, een tooneel- speler (Joban Heesters) en Bertl Menzinger (Rudii Godden) heb ben een weddenschap aangegaan om gedurende anderhalve week voor landlooper te spelen. Eeni- ge dagen gaat zulks goed, doch dar komen zij in aanraking met twee echte leden van het gilde, Leo en Franz,- (Rudolf Platte en Rudolf Carl), die erv.oor zorgen, dat de pseudo-vagebonden in het gevang komen, terwijl zij zelf de rollen van het verdwenen kun stenaarspaar gaan spelen. Dat loopt natuurlijk glad verkeerd verkeerd 'af, hetgeen weer tot gevolg heeft, dat de pseudo-land- loopers zonder veel schade hun vermomming kunnen afleggen. Een vroolijke film, welke hier en daar wat al te luchtig is op gevat. De drie andere bioscoop theaters brengen reprises. Luxor komt voor de laatste maal met „Pygmalion", de Hollandsche film met Lilly Bouwmeesters, Joh an de Meestea-, Emma Morel, Eduard Verkade en Mathieu van Eysden. Wie nog van deze echt Hollandsche film wil genieten, zal haar in de Kerstweek moeten gaan zien. Een vroolijk programma brengt mber a.s. van 12.15 I voorzeker ook het Casino met 'r door beiaardier I de onafscheidelijke Watt en Gemeentel. Aankondiging RUILING INLEGVELLEN. Zij, die geboren zijn na 27 De cember van de jaren 1921, 1928 en 1938, doch vóór 25 Januari van de jaren 1922, 1929 en 1939 moeten hun inlegvel ruilen op het Distributiekantoor Steen- schuur 21, respectievelijk Maan dag 28, Dinsdag 29 of Woensdag 30 December 1942. Leiden, 24 December 1942. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. KOSTELOOZE GENEES- EN HEELKUNDIGE HULP. De aangevraagde kaarten ter bekoming van kostelooze Genees- en Heelkundige Hulp gedurende het jaar 1943 kunnen, voor zoo ver men hiervoor in aanmerking komt, worden afgehaald bij den Gem. Dienst voor Maatschappe lijk Hulpbetoon, Lammermarkt 65/67 op Maandag 28, Dinsdag 29 en Woensdag 30 December a.s. van 9 tot 10 uur v.m. 3951 De Directeur van den Gem. Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon, S. ROZEMOND. Halff Watt als „Ridders in Lom pen". De twee oude vagebonden toonen zich in deze film nog steeds op hun best en velen, die hen reeds eerder zagen in deze of in andere rolprenten, zullen zich in de komende week nog maals in hun zotternijen verlus tigen. Het Rex-theater tenslotte brengt een reprise met „Gaspa- rone", een operette geschiedenis naar de gelijknamige operette van Carl Millöcker door de UFA bewerkt. Deze film brengt de ge schiedenis van een handigen kof- fiesmokk-elaar, die de politie te slim af is. Marika Rökk, Johan Heesters, Leo Slezak, Oscar Sima, 't zijn alle namen, die de ver wende bioscoopbezoekers genoeg zaam kennen om te weten wat de film waard is. M. Zonderop. AGENDA. Par. O.L.Vr. Hemelv. en St. Josef. Na de Raadsverga dering krijgen dezer terschap brengen! zoek. Moge 't be- trouwe leden be- dagen enkele on- Zondag a.s. om 1 uur Euch. sec tie. De kaarten zijn op. Die dus geen herinneringskaart krijgen hebben nog één of meer oude kaarten thuis liggen: brengt die dan mee. Om 3 uur M. C. voor de grooten. Voor 't laatst valt M. C. en Euch-sectie samen. Geluk kig. Nog eenmaal doorzetten. Ik begin om drie uur en eindig om vijf voor vier. Zijn jul'ie dan op tijd? Denkt ook goed om de col lecte; 't is van twee keer. Zalig Kerstfeest. W. J. A. Mulder, dir. M.C. Huisartsen. De Zondagsdienst der huisarten te Leiden wordt waargenomen op 25 Dec. door de dokters: v. Bockel. P. van Es, Kortmann, Lahr en Teeuwen; op 26 Dec. door de dokter: de Jager, v. d. Hoeven, Kors, Re- naud en Simons; op 27 Dec. door de dokters de Bruyne, Flim de Graaff, Hartman en Jasperse. Te Oegstgeest nemen waar: 25 Dec. Dr. Varekamp tel. 21916; 6 Dec. dr. Hugenholtz tel. 20390 en 27 Dec. dr. Varekamp tel. 21916. Apotheken. De avond- nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Donderdag 24 Dec. 20 u. tot Zaterdag 26 Dec. 8 uur waargenomen door de Apotheek „Tot Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48. tel. 21060 en de Doeza-Apotheex, Doezastr. 31 tel. 21313; van Zaterdag 26 Dec. 8 u. tot Zondag 27 Dec, 8 u. nemen waar de Apotheek van Driessum, Mare 110, tel. 20406 en de Zuider Apotheek, Lammen- schansweg 4, Tel. 23553; ,van Zondag 27 Dec. 8 u. tot Donder dag 31 Dec. 8 u. neemt waar de Apotheek Duyster, N. Rijn 18, LAATSTE BERICHTEN ALLE TEXTIELPUNTEN BLIJVEN VOORLOOPIG GELDIG. Van bevoegde zijde wordt er de aandacht op gevestigd, dat alle thans geldige textielpunten en bonnen (dus ook kousenbon nen), na 1 Januari 1943 tot na der te bepalen datum geldig blijven. De geldigheidsduur van de bonnen voor serviesgoed en keukengerei verlengd. In ver band met de distributie van me talen keukengerei en servies goed, wordt bekend gemaakt, dat de geldigheidsduur van de bonnen Reserve 3-77, 3-78, 3-79. 3-80 en 4-77, 4-78, 4-79 en 4-80 van de bonkaarten van voedings middelen 13e periode K 310 en K 410 (dus de bonkaarten voor kinderen tot en met 13 jaar), is ver'engd tot en met 31 Januari 1943. Men kan derhalve tot en met D®vengenoemden datum op deze bonnen, bij gelijktijdige afgifte van één der punten 01 tot en met 04 van de EV-kaart voor serviesgoed, naar keuze metalen keukengerei of servies goed koopen. Betaling Kerst- en Nieuw- jaarsweek voor de grafische be drijven. De centrale pers dienst van het Nederl Arbeids front meldt: Aan de werkers in het grafische bedrijf, voor zoo ver zij vallen onder de wer kingsfeer van het algemeen so ciaal fonds, zal, ongeacht of zij wachtgelders zijn, dan wel 48 uur arbeid verrichten, geduren de de Kerst- en Nieuwsjaars- week tenminste 48 maal het uur loon worden uitbetaald, tenzij het bedrijven betreft, waarin 54 uur wordt gewerkt. In dat ge val zal gedurende deze weken 55 44 maal het uurloon worden betaald. Van het bedoelde loon, zal voor zoover de Kerstweek betreft het loon van 24 Dec. in totaal acht en een half uur voor rekening van het Alge meen Sociaal Fonds komen, ter wijl het overige door den werk gever zal moeten worden be taald. Voor de Nieuwmarsweek betaalt de werkgever de acht en een half uur van den Nieuw jaarsdag, terwijl de resteerende 3944 uur voor rekening van het Algemeen Sociaal Fonds komen.. Bij een werkweek van 54 uur wordt door den werkgever het loon uiteraard tot deze hoogte aangevuld. Wachtgelders, die een inkomen genieten van 26 tot maximaal 42 maal het uurloon, ontvangen gedurende de feestwe. ken 48 maal het uurloon. Opge merkt zij, dat het laten inhalen der niet gewerkte uren onder geen voorwaarde is toegestaan. Wie aardappelkaarten tegen rijstbonnen kunnen inwisselen. Oosterlingen en personen, die tot de inlieemsche bevolking van Nederlandsch West-Indië behoo- ren, kunnen, evenals gedurende de vorige distributie-periode, ten hoogste één aardappelkaart bij de plaatselijke distributiediensten inwisselen tegen rantsoenbonnen voor rijst. Zij, die een tóeslag- kaart voor aardappelen wegens bijzonderen arbeid bezitten, kun nen bovendien nog een aardap pelkaart voor rijstbonnen ruilen. De toeslagkaart voor aardappe len, uitgereikt aan houders van L-inlegvallen, kan evenwel niet geruild worden. Bij wijze van uitzondering kunnen personen, behoorende tot de inheemsche bevolking van Nederlandsch West-Indië, wanneer zij in het bezit zijn van een machtiging voor opslagaardappelen, één zoo danige machtiging ruilen tegen rantsoenbonnen voor rijst. Aan gezien een machtiging geldig is Eerste Leidsche Beqraienison erneminr v. R?omsch Katholieken OlVESTIGÖ 1882 G. H. KL ESN HAMS PIETtR DE LA C URTSTRAAT22 TRANSPORT - TEL ECON 21455 Tarkf en uitvoering in overleg met U H560 tel. 20523. Voor Oegstgeest neemt waar van Donderdag 24 Dec. tot Donderdag 31 Dec. de Oegst- geestsche apotheek, Wilhelmina- KERSTAUDIENTIE IN HET VATICAAN. Z.H. de Paus heeft hedenoch tend het Heilig College van kar dinalen en de Romeinsche pre laten in audiëntie ontvangen, die hem hun wenschen ter ge legenheid van het Kerstfeest kwamen aanbieden. De Paus hield een toespraak, waarin hij wees op het contrast tusschen de tijding Gods uit de grot van Bethlehem en den thans heerschenden toestand. De Paus legde den nadruk op de noodzakelijkheid eener hervor ming van de wereld, een her vorming die op geen anderen grondslag mag berusten dan de waarheid en juist de Kerk is het zoo verklaarde de Paus, die haar activiteit ontplooit op den weg van dc waarheid en van de deugd. gedurende twee perioden, zullen in dit geval rantsoenbonnen voor twee perioden worden uitgereikt. De slachtoffers der aardbeving in Turkije. Omtrent het aan tal slachtoffers der aardbeving in het gebied van Erbaa, Tokat en Niksa worden thans nieuwe cijfers genoemd. De verliezen aan menschenlevens zouden niet zoo hoog zijn als aanvankelijk was aangenomen. In Erbaa b.v. zijn thans 418 dooden en 434 ge wonden, in Niksa 53 dooden en 120 gewonden» In Erbaa zijn 2155 huizen volkomen en 1654 gedeeltelijk verwoest, te Niksa resp, 410 en 450. Marktberichten GOUDA, 24 Dec. Vee. Aan voer 323 stuks. Prijzen: 91 big gen 1020, 156 runderen, 27 nucht. kalveren, 6 graskalveren en 18 schapen overgenomen door N. V. C., 25 bokken en geiden 50130. Handel stug LEEUWARDEN, 24 Dec. Vee. Aanvoer: 4 stieren; 447 melk- en kalfk. 350825, 85 pinken 250365, 39 graskalveren 100220, 225 nuchtere kalv., 131 weideschanen 85—155, 143 lammeren 5095, 66 kleine biggen 11—65 8 paarden, to taal aanvoer 1283 stuks. Over zicht: Melk- en kalfk. en pinken aanvoer kort, handel vlug, prij zen duur Graskalv. aanv. zeer kort, handel redpr. prijsh. Big. gen aanvoer kort, handel kalm, pr. prijsh. Schapen en lamme ren aanv. kort, handel vl„ pr. duur. De V. H. C. nam alleen de aangev. nuchtere kalv. over. De volgende markt zal 31 Dec. worden gehouden. Eieren, kippeneieren 6.5 10.45 cent p. st„ handelsprijs 1.321 37 per kg. eendeneieren 7.6—8.1 ct. p. st. Kaas. Ver. v. Zuivel Mij.: Prijzen: Edammer kaas 20 pl. 0.87, idem 40 pl. 1.12. Goud- sche kaas 20 p). 0.87, idem 40 pl. 1.12, broodkaas 40 pl. 1 12, Leidsche kaas 20 pl. 1.02. Door God6 goedheid wer den wij verblijd met de geboorte van onzen Zoon JOHANNES QU'RINUS. Q. J VAN NIEKKRK CHR. C. VAN NIEKERK- SNELDERWAARD Leiden 24 Dec. 1942. Hoogewoerd 70. Vigilie van Kerstmi»

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3