U.V.S. - ELINCKWUK BETAAIZEGELKAS „DE SCHAKEL" Stations- enr rrilli/r weg 147 CClMKllj iCraven- jiage VOOR HUISHOUDELIJK KREDIET Zit-Slaapkamer Adverteert in dit blad - jima matige belangstelling heeft ge- Ijken. Les Georgiens speelden ter iing eenige dansnummers, waarna conferencier, Wim lbo de andere ariërs van het programma aankon- n|e en ook eenige liedjes ten gehoo- inracht. „Die vier Hielipitten" ver ten het publiek op eenige Zuid- %aansche nummers. Als „de ster" f| dezen avond trad Rie Hellmig op, net haar mooie diepe stem de aan jagen eenigcn tijd bezig hield, daar op den vleugel begeleid door haar der, waarbij vooral een Roe- iseh en Hcrgaarsch lied bijzonder en smaak vielen. Verder verleende medewerking het Pi-Pa-Po-trio, eenige rhythmische nummers, jbij vooral de pianist op den voor- ijld trad. De avond werd besloten ,j het optreden van Rie Hellmig met r 12 solisten in „een reis om de we- gearrangeerd door Jack Butter- '4. Rie Hellmig zong bovendien nog 'Wtra nummer „Mijne moedertaal", e[lied, dat een uitstekend slot werd eij dezen avond. M. Zondorop. Antoonstelling „De Zanger"Van- jt en morgen hout de Leidsche Ka- Jjvereeniging „De Zanger" haar iiende j aarlij ksche tentoonstelling Jde bovenzaal van café-restaurant "Val" aan de Doezastraat. Men zou deze tentoonstelling niet aanzien, ®de leden ook in het afgeloopen jaar ilvele moeilijkheden te kampen heb- 'i gehad. Immers we kunnen 'tevre- itj zijn zoowel over het aantal inzen den als over de kwaliteit der inge- iiflen dieren. „De Zanger" heeft toch tjkans gezien bijna honderd kanaries ijexpositie te'brengen en de kwaliteit zévan was vergeleken bij het vorig aj nog 'vooruitgegaan. Voor de jury- fin, de heeren J. Gerrits en M. van sesik uit Den Haag en J. van Rooyen rjLeiden is het zeker geen gemakke- •ije taak geweest om een oordeel te ajen over de inzendingen. Het resul- hiervan is als volgt: Klasse A (vier t^els)le pr. en wisselbeker B. Blan- stein 334 pnt., 2e pr. J. Bervoets j^rens wisselbeker voor stamharmo- jina loting) 331 pnt., 3e pr. met wis- :ker voor hoofdteeren 325 pnt., 4e i. Lacourt 316 pnt., allen bovendien 2 stamharmonie. Klasse B (twee ils): le pr., wisselbeker en tweede terzanger A. J. van Biemen 164 2e pr. J. Bervoets 157 pnt., 3e pr. Verhagen 148 pnt., 4e pr. B. Blan- tein 132 pnt. Klasse C (een vogel): r., wisselbeker en eerste meester eer R. van Drumpt 88 pnt., 2e pr. J. Verhagen 84 pnt., 3e pr. M. J. ïhagen 78 pnt., 4e pr. B. Blanken en 5e pr. A. J. van Biemen, bei- 76 pnt. (na loting). Klasse D: 'ferjarige een vogel): le pr. W. H. 'j Tol 88 pnt., 2e pr. R. van Drumpt 'pnt., 3e pr. B. Blankentsein 84 pnt. :se E (open klasse): le pr. W. H. rj Tol 88 pnt., 2e pr. R. van Drumpt -1 >nt. Klasse F: (kleurvogels in ver slende variëteiten): le pr. B. Bouw- i! ster (met oranjevogel) 85 pnt., 2e t G. S. van der Ploeg (zilverbruin) tmt. (na loting). De tentoonstelling, •ike heden nog is geopend tot van- nd 10 uur en morgen van 10 tot 6 zal voor kanarieliefhebbers een ntje leerzame verpoozing brengen. "oor het doctoraal examen wiskun- rslaagde aan de universiteit te Am- 1 'dam de heer J. Wieten; voor het toraal examen rechten de heer J. "Rutgers, beiden alhier. ifoor het examen van werktuigkun- jj ingenieur zijn aan de Technische [Cgeschool te Delft geslaagd de hee- P. Brouwer en J. A. Sala, beiden dier. Huisartsen. Zondagsdienst der huisartsen te ;iden wordt waargenomen doop de oren Flu, Stoffers, v. Leeuwen, 'brugge, de Vries. lPe Zondagsdienst der huisartsen te stgeest wordt waargenomen door ter Leemhuis, tel. 22030. Apotheken. avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken te Leiden wordt van Za ag 12 December 20 uur tot Zater- 19 December 8 uur waargenomen >r: de apotheek Boekwijt, Bree- iat 74, tel. 20552 en de Haven-apo- k, Haven 18, tel. 20085. ife Oegstgeest door: de Oegstgeest- je Apotheek, Wilhelminapark 8, I 26274. Far. OX-.Vr. Hemelv. en St. Joseph Het Patronesfeest is goed gevierd. Veel meisjes zijn naar de H. Mis geweest en te communie gegaan. Hat bezoek aan het Allerheilig ste onder 't Lof had ech ter beter gekund. Dat gebeurt 't vol gend jaar! De meisjes afd. had Zondag haar oefening. 7 leden zijn op de con trole lijsten niet genoteerd, omdat ze veel te laat waren. Verder ging alles goed. Ook het verslag van C. H.was goed. Jammer, dat er geen enkele'toe passing onthouden was. Dat had T. S. wel. Wat was dat 'n keurig stukje werk. 'n Pluim hoor en de kans op 'n prijs. Het program van deze week kan ik je niet mediedeelen, dat weet de prefects wel. Ik stop dus. Je Directeur W. J. A. Mulder. Beste eongreganieten, wat de pre- fecte weet, weet jullie ook hè. We hou den ons aan onze afspraak. Prefects Kath. Actie. Dinsdag 8 uur. Kern en Contactvergadering in 't parochie zaaltje. W. M. pr. Sint Ode-koorknapen. Zondag 1212-jarig Priesterfeest van kapelaan W. Mulder. De Schola zingt in Hoogmis en Lof. Om half één Leidersraad aan treden voor de receptie! Maandag GEEN repetities. Dinsdag 5 uur Cxesoendogrcep II, kwart voor zes: geheele schola. Woensdag Lof. Donderdag zooals Dinsdag. Vrijdag 4.45 uur; Adspiranten; 5.15 uur: Cres cendo groep L Zaterdag Lof. Hallee boys! Zondag groot feest. Zet je beste poot vooruit, hè! De Leidersraad in groot tenue bij de receptie Lange jas en hooge hoed! Juist! En vóór-alles: allemaal in de H. Mis heel bijzonder denfcên aan onzen jubileerenden kape laan! Hallee! Tot kdjiks! Kapelaan E. A. M. Paap. Maria-Congregatie Sint Petrus-Pa rochie. De leden van de Jongens- en Jongemannen-Congregaties worden dringend verzocht, morgen op het feest van den Directeur, Kapelaan A. J. Leenders, deel te nemen aan de alge- meene H. Communie, onder de H. Mis van half acht. Maria-Congr. afd. Jongens Par. H. Leon, a P. M." Hoewel de opkomst niet slecht was, waren nog 6 a 7 leden niet aanwezig. Men gelieve bij verhin dering te berichten aan het bestuur. Fr. E. Tesser, o.f.m., Dir. M. C. Marktberichten TJTRECHT, 12 Dec. Vee. Totaal aangevoerd 1840 stuks, w.o. 433 runde ren. Prijzen: Stiren 250410. Han del matig. Vaarzen ƒ325450, Pinken 250400, Melkkoeien 600825, Kalfkoeien 575800, Varekoeien 375570. Handel duurder. 80 Mage re kalveren 150220, 2 Nuchtere kal veren. Handel traag. 25 Schrammen ƒ25—52, 250 Biggen 15—25, 150 Gei ten ƒ70130, 9O0 Schapen en lamme ren 80150, Weidelammeren 4080 Handel goed. Gemeentel. Aankondiging VERHUISVERBOD. Zooals bekend, mogen o.a. in de pro vincie Zuid-Holland geen verhuizingen plaats vinden zonder vergunning geldt het Evacuatiebureau. Dit verbod geldt niet alleen voor verhuizingen van de eenegemeente naar de andere, doch ook voor verhuizingen binnen een ge meente, zoowel van gezinnen ais van aliioerustiaande personen (kamerbewo ners, inwonende dienstboden, e.d.). De Burgemeester is door den Directeur van het Evaouatiebureau Zuid-Holland ge machtigd voor verhuizingen binnen Leiden indiens naaim vergunning te verleonen. Zij, die wenschen te verhui zen, dienen zich voor het verkrijgen van een dergelijke vergunning bij voorkeur in persoon te wenden tot de afdeelinig Bevolking en Burgerlijke Stand dier Gemeentesecretarie (Stad huis), voordat tot verhuizing wordt overgegaan. Er zijn maatregelen ge troffen, dat de aanvragen zeer spoedig hij eenvoudige gevallen onmiddellijk bij dra indiening kunnen worden af gedaan. LEIDEN, 11 December 1942. De Burgemeester, STEVENINCK. De Gemeentesecretaris, VAN STRYEN. DISTRIBUTIE BAK- EN BRAADVET TEN BEHOEVE VAN ONDER STEUNDEN. De Burgemieester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat blijkens ontvangen berichten de distri butie van bak- en braadvet ten behoe ve van ondersteunden zal worden stop gezet. In de plaats van dat artikel zal goedfcoope margarine beschikbaar wor den gesteld. In het geval nog geldige bak- en braadvetbo'nnen in omloop zijn en de voorraad vet uitgeput is, kan aan rechthebbenden tegen afgifte van door de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken en Maatschappelijk Hulpbetoon uitgegeven vetbonnen een pakje onver mengde margarine all cent per pakje van 250 gram voor eiken velban war den verkocht. De Burgemeester, STEVENINCK De Gemeentesecretaris, VAN STRYEN. LEIDEN, 10 December 1942. MEDEDEELING. Met ingang van Maandag 14 Decem ber 1942 zal de Afdeeliing Textiel van het Distributiekantoor worden ver plaatst van Breestraat 117 naar Steen- schuur 21. Telefoon 25703. In verband met deze verplaatsing zal deze afdeeling op Zaterdag 12 Decem ber a.s. den gebeelen dag gesloten zijn. De uitreiking van textielpunten, ie- vefingsvergunningen e.d. zal voorloo- piig nog in het kantoor Breestraat 119 plaats vinden. LEIDEN, 11 December 1942. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. BRANDSTOFFEN VOOR KOOK- DOELEINDEN. Houders van pensions met minder dan tien personen, dóe uitsluitend voor kookdoeleinden op vaste brandstoffen zijn aangewezen, kunnen hun aanvra gen om kookkolen voor de tweede pe riode van bet stookseizoen 1942, 1943, t.w. voor het tijdvak van l-12-'42 tot l-2'43, tot en met 14 December a.s. in dienen op het kantoor Steenschuur 21. Bedoeld zijn pensions waar ten be hoeve van het inwonend gezin van den pensionhouder een koofckaart DZ of EA is verstrekt. LEIDEN, 12 December 1942. De Burgemeester van Leiden, 3685 STEVENINCK. Officieele Mededeelingen Kersteieren voor de jeugd. In ver band met de beschikbaarstelling van eieren voor kinderen van 14 tot en met 20 jaar dienen detaillisten de van hun klanten ontvangen bonnen „Reserve 2-77", op opplakvellen geplakt, zoo spoedig mogelijk aan hun grossier door tg geven. Met nadruk wordt er de aan dacht op gevestigd, dat de bonnen „Re serve 2-77" op afzonderlijke opplakvel len moeten worden geplakt en dus niet met de rantsoenbonnen „Een ei" op hetzelfde opplakvel mogen voorkomen. De grossiers zullen door het bedrijfs- schap voor pluimvee en eieren worden bevoorraad, zoodat zij op de door hen ontvangen bonnen drie eieren per bon aan de detaillisten kunnen afleveren. De detaillisten behooren de door hen ontvangen eieren gedurende het tijdvak van 20 tot en met 31 December 1942 aan hun klanten af te leveren. De grossiers moeten de door hen ont vangen opplakvellen met bonnen „Re serve 2-77' bij de plaatselijke ddstribu- tiediensten vóór 1 Januari 1943 inwisse len tegen toewijzingen, aan de hand waarvan zij zich tegenover het bedrijfs- schap voor pluimvee en eieren dienen te verantwoorden. De opplakvellen met bonnen „Reserve 2-77" moeten met een afzonderlijk ontvangstbewijs MD 242-03 worden ingeleverd. De distribu tiediensten zullen daarbij toewijzingen uitreiken, waarvan de linkerbovenhoek is afgeknipt. Tarwebloem en -meel met Kerstmis. Bakkers zullen, in verband met Kerstmis, bij de inlevering van bon nen gedurende het tijdvak van 14 t.m. 18 Dec. een voorschot tarwemeel of tarwebloem ontvangen, dat gelijk is aan het aantal eenheden, dat geduren de de periode van 7 t/m 11 Dec. '42 is ingeleverd. De bakkers zullen zelf kun nen bepalen, in welke verhouding zij het meel en de bloem wenschen te ont vangen. Zij moeten bij het in ontvangst nemen van het voorschot een ont vangstbewijs teekenen. In den loop van de periode van 4 t/im 9 Jan. '43 zullen de distributiediensten bovenbedoeld voorschot geheel in hou- dien. De bakkers dienen, in verband hiermede, gedurende liet tijdvak 4 t/m 9 Jan. '43 met een afzonderlijk ont vangstbewijs MD 242-05 of MD 242-06 een met het verstrekte voorschot over eenkomend aantal bonnen in te leve ren. Deze bonnen dienen gescheiden te worden gehouden van andere geduren de dit tijdvak .in te leveren bonnen. Versnaperingenbonnen. De detail listen moeten de ter verkrijging van versnaperingen aangewezen bonnen „reserve 3-75", „reserve 4-75", „reserve 3-76" en „reserve 4-76" gedurende het tijdvak van 14 t/m. 18 Deo. '42 bij den plaatselijken distributiedienst inleve ren. Gedurende genoemd tijdvak die nen zij ook de met „56", „57", „58", en „59" genummerde bonnen van de ver- snaperingenkaart in te leveren. De „re- serve"-bonnen en de „versnaperingen"- bomnen moeten gesorteerd worden op geplakt. De bonnen „versnaperingen 61' en „versnaperingen 62" mogen ge durende het tijdvak van 14 t/m. 18 Dec. '42 niet ingeleverd worden. Gort- en havermouttoewijzingen. De p'aatselijke distributiediensten zul len bij inlevering van de bonnen „al gemeen 439" en „algemeen 440" in de perioden van 14 tot en met 18 Decem- bei '42 en van 28 December 1942 tor en met 1 Januari 1943 voor driekwart van het aantal ingeleverde bonnen toewij zingen voor gort en vroor een kwart van het aantal ingeleverde bonnen toe wijzingen voor havermout uitreiken. Gedurende het tijdvak van 28 De cember 42 tot en met 1 Januari 1943 kunnen voorts aan restantbonnen „al gemeen 419", „algemeen 420", „alge meen 421" en „algemeen 422" maxi maal 19 stuks worden ingeleverd. Zoo- als bekend vertegenwoordigen deze bcr.nen elk een waarde van een nalf rantsoen. Deze rantsoenen mogen niet met bonnen 439 en 440 op hetzelfde onplakvel voorkomen. Zondagmiddag 2 uur 3680 Terrein WassenaarscKeweg VOORSCHOTBANK 3521 De Burgemeester der gemeente Zoeterwoude, brengt ter openbare ken nis, dat een plan tot her ziening van het uitbrei dingsplan Hooge Rijndijk II (kruising Rijkswegen), vastgesteld in de raads vergadering van 19 Juni 1940, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten 27 Augustus 1940, wordt voorbereid. 3653 Zoeterwoude, 11 Dec. '42. De Burgemeester voornoemd, H. SMEETS. Echtpaar vraagt te huur gem. of ongem. met keuken. Brieven bur. v. d. blad no. 3593.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3