Mecanodoos gevraagd 50 ton Witlof Wortelen JONGENS WOENSDAG 4 NOVEMBER 1942 OE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 stadsnieuws ZILVEREN ONDERWUS-Jl'BILEUM. Het zilveren jubileuhi van mej. Van Oos ten als onderwijzeres aan de Lagere School op de Haarlemmerstraat waarvan wij reeds gisteren gewag maakten is in een hoogst prettige stemming gevierd. De ge- heele school een driehonderd kinderen was bijeen in het Patronaatsgebouw en vervulden de zaal van opgeruimd geroeze moes. Behalve de jubilaresse en haar fami lie waren aanwezig pastoor Smitz, O.F.M., pastoor Beukers en rector Bernefeld, eeni- ge paters van de Hartebrug-parochie, de eerw. moeder van de Pelikaanstraat en het voltallig onderwijzend personeel van de Haarlemmerstraat-school. Door de kinderen werd een leuk, afwis selend programma uitgevoerd: een feest lied. toespraakjes, voordrachten, reidansen en f.ot slot een missie-spel. Iedere klas zet te daarbij haar beste beentje voor. Ook de hoogste klasse* van de Ulo-school, welke als „deputatie" het feest mocht bijwonen, liet zich niet onbetuigd en voerde een zelf in- elkaar-gezet tooneelstukje op vol vroolyke herinneringen aan den tijd, toen zij zélf in de eerste klas „onder" mej. Van Oosten za ten. Meer ernstige, doch van even groote waardeering getuigende toespraken werden gehouden door rector Bernefeld, als voor zitter van het schoolbestuur, en door pas toor Smitz, als herder der parochie, die beiden om strijd de jubilaresse prezen om haar voorbeeldige toewijding. Het geschenk der kinderen bestond uit een kast-stel van drie antieke porceleinen vazen en een eiken lectuur-drager; dat der onderwijzeressen uit een heerlijke fruit mand, en dat van het schoolbestuur uit een enveloppe met inhoud. De kinderen werden tusschen de stukjes door getracteerd en ook vandaag werd het feest nog voortgezet, want allen werden onthaald op warme limonade. 'Zoo is het feest van mej. Van Oosten waardig en vroolijk gevierd, waarbij ondub belzinnig tot uiting is gekomen aller groote erkentelijkheid voor de wijze, waarop zij 25 jaren lang haar moeilijke taak heeft ver vuld. CLANDESTIENE SLACHTERS. Door de politie werd gisteren iemand aangehouden, die een schapenhuid ver voerde. Deze huid bleek afkomstig te zijn uit de woning van M. Dijkstra aan de Su>* matrastraat alhier. Tóen de politie daarop ec-n inval deed, trof zij daar twee geslach te schapen aan, terwijl mgn een derde schaap aan het slachten was. De beide clandestiene slachter M, Dijkstra en W. Rooy akkers, beiden uit Leiden, werden in arrest gesteld, en de schapen in beslag ge nomen. TE WATER GERAAKT. Gisteravond zijn ttjdens de duisternis een viertal menschen te water geraakt, Twee inwoners uit Noord wijk reden 'per rijwiel op de Vischmarkt en kwamen in het water van den Nieuwe Rijn terecht. Zij wisten zich zelf te redden. Op de Oude Rijn is een wandelaar te water geloopen en door een voorbijgan ger eruit gehaald. Een lid van-den Ordedienst fietste om kwart voor acht op de Jan van Goyenkade te wateri Op zijn hulpgeroep schoten voor bijgangers toe, die hem op 't droge brach ten. AAN DE LEDEN VAN DOCOS. Het bestuur en de Technische Commissie van DOCOS hebben besloten om ook in den winter wedstrijden te organiseeren en wel zaalwedstrijden. Gedurende 4 maanden zul len iederen eersten Vrijdag van de maand deze zaal wedstrijden gehouden worden. Wie na 4 mnd. het beste gemiddelde aan punten heeft, wordt winnaar van een der vele zeer fraaie prijzen. A.s. Vrijdag 6 Nov. wordt er begonnen met een koppelrace over 50 ronden te loo- pen op tijd. De koppels worden door loting aangewezen, waarbij zorg wordt gedragen, dat deze koppels van gelijke sterkte zullen- zijn, wat de spanning zeer zal verhoogen. Als strijdperk zal dienst doen de zaal van de indoortraining aan de Potgieterslaan. Aanvang 8.15 precies. Inschrijvingen zijn nog mogelijk tot Woensdag 8 uur, aan het secretariaat Hooi gracht 40, J. Pollmann, Hoogstraat 4, of J. van Heteren, Haarlemmerstr. 242. TOONEEL. Dokter Job. Curt Götz. N.V. Hel Residentietooneel. Curt Götz heeft in het tooneelstuk „Dok ter Job" in vieiL korte, nogal fragmentari sche tafereelen het medisch leven en de medische opvattingen geteekend van Med, Dr. Hiob Praetorins, wiens stokpaardje de menschelijke domheid en wiens genees wijze het goede humeur en de humor is, en deze beiden vormen dan ook de grond slag van zijn medische practijk. Om zijn sarcastische betoogingen over de mensche lijke domheid is hij als professor geliefd i>ij zijn studenten, |om zijn opgewektheid bij de patiënten in zijn kliniek en om zijn sue ces bij beiden is hij gehaat bij zijn colle ga's. In het derde -tafereel is hij gehuwd met een Antwerpsche, Violetta, die in het tweede tafereel'— in zijn kliniek werd verpleegd wegens poging tot zelfmoord en die hem nu alle gelegenheid geeft zijn vroolijk humeur uit te leven en in het laat ste tafereel wordt hy voor een eereraad van jaloersche collega's gedaagd, wegens het feit, dat hy in een vroegere periode van zijn leven zich in een klein Engelsch plaatsje had gevestigd, niet als arts, maar als schoenwinkelier, waar hy tevens prac- tyk uitoefende. Zoolang de menschen daar dachten dat hij een kwakzalver was, die ongeloofelijk succes had, verdiende hy veel geld, toen men bemerkte, dat hij werkelijk dokter was, liet men hem in den steek. Nog tegen enkele anBere hatelijkheden moet hy zich verdedigen, zooals tegen de laster omtrent zijn ongetwijfeld zeer vreem den assistent Shunderson. Dit levensbeeld van Dr. Praetprius is al dus geschikt voor een novelle, maar niet voor een tooneelstuk en toch is het een voortreffelijk tooneelstuk geworden. Curt Götz heeft dit op de eerste plaats bereikt door Dr. Praetorius na de zitting van den eereraad op weg naar de opera te laten verongelukken met zyn auto en hij laat nu in een voor- en naspel Sherlock Holmes tegenover diens bekenden vriend Dr. Watson aan de hand van het krantenbe richt uitmaken wat de oorzaak is van dit ongeluk, misdaad, hartverlamming, een steek van een insect. En Curt Götz heeft een prachtige oplossing gevonden: het blijkt aan het einde van het naspel, dat Dr. Prae torius op een humoristische opmerking van zyn vrouw die naast hem zat in ©en lach is geschoten, de macht over zUn stuur is kwijtgeraakt en tegen een boom is gereden. Dr. Praetorius, de man, die zijn geneeswijze baseerde op opgewektheid en vroolykheid, heeft zich doodgelachen. In de vier tafereelen zelf wordt de span ning erin gehouden door een meesterlijk gespeelden Shunderson van Johan de Meester, een griezelig heer, die voor de eereraad op bevel var zijn meester zyn ge schiedenis vertelt. Mear niet deze twee goede vqndsten Mleen hebben dit stuk tot een succes gemaakt. Het is vooral de pit tige, vlotte dialoog, vol geestige paradoxen en van een Slagvaardigheid, die weldadig aandoet. Moge dan de vorm van het too neelstuk wat geforceerd en mager zijn, de vondsten en de dialogen maakten dit vol ledig goed. Zooals gezegd had Johan de Meester van Shunderson, de moordenaar, die eerst geen moordenaar was, maar toch vijftien jaar zat en daarna werd opgehangen, een voor treffelijk lugubere creatie gemaakt. Paul Steenbergen was een opgewekte, aangena me Dr. Praetorius en een bezadigde, sar castische Sherlock Holmes Voorts verdie nen Dr. Watson (Jan Retèl), Violetta en haar broer Dr. Dagobert, die allergezelligst Vlaamsch klapten (Mimi Boesnach en Jan 'van der Linden), Prof. Soiter (Jan Hage- boud) te worden genoemd. De décors wa ren apart en goed verzorgd en het publiek toonde zich zeer voldaan. Een geslaagde tooneelavond. Frans Schneiders. Vrijdag 20 November a.s. herdenkt de heer D. Bol, haltechef bij de Noord-Zuid- Holl. Tramweg Mij. alhier, den dag, dat hij vóór 40 jaar, bij de N. Z. H. T. M. in dienst tréd. Geboren: Christina Huberta, d. van J. J. H. Bemelman en A. E. Menpelink Ru- dolnh René, z. van C. J. Ie Roux en A. M. J. P. K. Büchner. Ondertroywd: M. Altink Jm. 26 j. en C. M. Beuggemann jd. 25 j. T. Groe nendijk jm. 26 j. en R Brouwer jd. 22 j. Overleden: J. Mark wedn. 81 j. J. Baars man 66 j. OMGEVING VOORSCHOTEN Een onfortuinlijke dief. G. S deed aangifte van diefstal van zijn rijwiel; wel ke hij eenige oogenblikken achter zijn wo ning had neergezet. Terstond ging hij op een ander rijwiel den Leidschenweg op in de richting Leiden en zag naby de Zilver- fabriek 2 personen op rijWielen rijden, waarvan hij één als zijn eigendom erken den. Hij heeft dezen persoon aangehouden en het rijwiel afgenomen, boverldien heeft hy inzage geëischt van he-t persoonsbewijs, waardoor den dader bekend werd. Door de politie is verzocht aan te houden S. M. H. te Loosduinen en hem voor te geleid'en. laatste berichten RECTOR J. A. VAN DROST OP TRAGISCHE WIJZE OM HET LEVEN GEKOMEN. Op tragische wijze is gisteravond rector J. A. van Drost uit Roosendaal om het le ven gekomen. Rector Van Drost bevond zich in een D-trein, die uit Amsterdam te Roosendaal arriveerde. Tijdens de reis tus schen Dordrecht en Lage Zwaluwe verwij derde hij zich uit de coupé en werd daarna door zijn medereizigers niet teruggezien. Toen de trein te Roosendaal stopte en de vermiste nog steeds niet was komen opda gen, werd een onderzoek ingesteld en toen dit geen resultaat opleverde, werd navraag gedaan bij de tusschenstations op d© lijn. In den laten avond werd daarop uit Lage Zwaluwe bericht ontvangen, dat daar aan het eind van het perron het ontzielde lichaam van rector Van Drost langs de spoorlijn was gevonden. Dit tragisch over lijden heeft te Roosendaal diepen indruk gemaakt. Rector Van Drost was een zeer geziene persoonlijkheid, die een groot aan deel had in, het totstandkomen der beide lycea en die oprichter was van den oud- VOOR DE KINDEREN Wie is jarig? Van 8 tot cn met 14 November. Op 8 Nov.: Netty Beurze; Clara de Wit, Boskoop; Regina Koppers, Oegstgeest; Freddy Hakkaart; Corrie v. d.' Voort, Lei- muiden. Op 9 Nov.: Bennie de Winter, Oude We tering; Tinie Boot; Hennie van Leeuwen, Hoogmade; Wim Paalvast; Kobus van Rijn, Stompwijk; Bernardina Scheerder, Alphen; Piet van Leeuwen, Voorhout. Op 10 Not.: Marietje Zwetsloot, Zoeter- woude; Antoon Juffermans; Annie Noest; Bennie van Leeuwen, Wassenaar; Dora Wortman, Rijpwetering; Corrie Turk, R'veen; Antoon Brocxe, Langeraar; Annie Bos; Louke Elshof. Op 11 Nov.: Arie van Vliet, Boskoop; Joke Vreeburg; Jo van Veen, Veur; Ma- rietje Hockx; Marie SessLnk, Ter Aar; Wim Hartman; Piet van Dijk; Annie v. d. Berg, N'hout; Grada v.d. Lucht Eliie Molman; Dora v. d. Mey, Voorhout. Op 12 Nov.: Herman Pgrquin; Frans Ha- braken: Jo Groenendijk; Jecoba v. d. Klugt N'hout: Beppie v. d. Wereld, Voorhout. Op 13 Nov.: Kees Schrader, Z'woude; Gerard v. d. Helm, Nootdorp; Huubke Slangen, Beek; Dina v. d. Voort, Z'woude; Nellie Salman; Gretha Straathof, Stomp wijk; Arend van Santen. Stompwyk; Mi na v. d. Klugt, N'hout; Theo Straver, Al phen a. d. Rijn. Op 14 Nov.: Leo Somers.Oude Tongen; Marietje Loos, Z'woude; Bep Koot, Ha- zerswoude; Frans van Niekerk, Alphen Bep Peeters; Piet v. Tol, Alphen; Jeannie Kluivers; Jopie Vink; Truus Verby, Hoog made; Wim Vreeswijk, Z'woude; Jan Ver- hage; Antoon Verheugd, Leimuiden; Ton- nie Oomen, R'veen. Ik feliciteer de jarigen. Dank aan Corry Turnhout, Voorhout \o9leuk briefje. De namen zijn genoteerd. Ook dank aan Piet Warmerdam, N'hout. Ik heb geen naam vergeten. Dp groeten Aan Uw oudera. Vraag: Wanneer is Theresia Kuipers jarig. Oom Wim. heidkundigen kring: „De Gulden Roos". Hy was geboren 16 October 1880 te GilzerUen. Omtrent de oorzaak van het ongeluk ver moedt men, dat de rector, toen hij zich naar de toiletten begaf, zich vermoedelijk ten gevolge van de duisternis in een deur heeft vergist. BRIDGE. Viertallencompetitie „De Sleutels". Op den zesden avond van de viertallencom petitie van „De Sleutels" waren de uitsla gen als volgt: Hoofdklasse: team Laken wint van team Prins met 39 m.p.; team Van Weizen wint van team van Wingen met 33 m p.; team Verboog Sr. wint van team Van der Staay met 119 m.p.; team Van Helvert v/int van team Thoolen met 45 m.p. Eerste klasse A: team Van Alphen wint van team Wynnobel met 17 m.p.; team Van Doorn wint van team Van Noort met 7 m.p.; team Pamontjak wint van team Pie- Janen met 75 m.p.; team Wakka wint van team Siem Lie met 49 m.p.; Eerste klasse B.: team De Graaf wint van team Van Luyken met 19 m.p.; team Rynbende wint van team Bleuzé met 43 m.p.; team Slebos wint van team Smitte- naar met 11 m.p.; team Staal wint van team Leujes met 51 m.p. Tweede klasse: team Key wint van team Van den Heuvel met 18 m.p.; team mevr. SU bos wint Van team Bennema met 61 p.; team Zandbergen wint van team Been met 17 m.p.; team Van Berge Henegouwen wint van team Doying met 18 m.p. Gemeentel. Aankondiging RUILING INLEGVELLEN. Zy die geboren zijn tusschen 1 en 30 No vember van de jaren 1921, 1928 en 1938, moeten op 5, 6 en 7 November 1942 hun in legvel komen ruilen op het Distributiekan toor Breestraat 119, kamer No. 5. Leiden, 4 November 1942. 27Ö0 De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Officieele Mededeelingen Do secretaris-generaal van het departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt in vervolg op het bericht in do dagbladpers van 17 October j.1. bekend, dat de fabrikanten en groothandelaren, die nog niet hebben voldaan aan de verplich ting tot inzending der voorraadsformulie- ren, alsnog in de gelegenheid zullen wor den gesteld deze formulieren bij de rijks- bureaux in te zenden. Deze formulieren zullen echter uiterlijk op Maandag 9 November a.s. in het bezit der rijksbureaux moeten zijn. Nadrukkelijk wordt erop gewezen, dat tegen degenen, die op genoemden datum niet aan hun verplichting hebben voldaan, de strengste maatregelen zullen worden ge troffen, waarbij .onverminderd straffen op grond van het economisch sancticbsluit, in het bijzonder het sluiten van ondernemin gen, vfrordt overwogen. DE VERPLICHTE RUNDLEVERING 1943. In verband met de wenschelijkheid, dat de veehouder reeds vroegtijdig op de hoogte zouden zijn van den omvang der verplichte rundlevering 1943, werden reeds in Juli 1942 de normen bekend gemaakt, volgens welke het rundvee in 1943 zou wor den aangeslagen. Hierby werd uitgegaan van de toen gewettigde veronderstelling, dat eenerzijds tengevolge van den op dat tydstip nog resteerenden leveringsplicht 1942 de rundveestapel in December 1942 een omvang zou bezitten, welke als doel matig kon worden beschouwd in verband met de veevoederpositie terwijl anderzijds hierdoor de vlecschvoorziening voor het jaar 1943, zy het ook in zeer bescheiden mate, gewaarborgd zou zijn. De thans ter beschikking staande gege vens hebben echter tot de conclusie ge leid, dat het noodzakelijk is in de vastge stelde hoeveelheden kilogrammen, die per \rouwelyk rund boven 1 jaar moeten wor dt n opgebracht voor den leveringspiicht 1943, eenige wijzigingen aan te brengen, welke hieronder zijn aangegeven: Het aantal kg. voor leveringsplicht 1943, welke thans als norm moet worden aange nomen bedraagt: bij een bedrijfsmaximum van 1 rund boven 1 jaar 0 leg. per rund. bij een bedrijfsmaximum van 2 rund. boven 1 jaar 20 kg. per rund. bü een bedrijfsmaximum van 3 rund. bt ven 1 jaa.- 50 kg. per rund. bij een bedrijfsmaximum van 4 rund. boven 1 jaar 100 kg. per rund. bij een bedrijfsmaximum van 5 rund. of meer boven 1 jaar circa 120 kg. p. rund. Op grond van de conclusies, welke ge trokken kunnen worden uit het verloop van de levering in het afgeloopen jaar van het rundvee boven 1 jaar, kan hierbij ver meld worden, dat deze verhoogingen niet van die aard zijn, dat daarvan de melk veestapel een nadeeligen invloed zal on dervinden. Aangezien er echter, veehouders kunnen zijn, die een lager bcdrijf^moxi- mum zouden hebben opgegeven bij den provincialen Voedseicommissaris, ^ndien zij van deze verhooging tijdig op de' hoog te waren gesteld, wordt hun fot en met 7 November 1942 nog de mogelijkheid gelaten eer. verlaging van hun bedrijfsmaximum bij den P. B. C. op te geven. AANKOOPVERGUNNING VOEDER BIETEN VOOR PARTICULIERE PAARDENHOUDERS. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zuid-Holland deelt mede: Begin September 1942 werden de par ticuliere paardenhouders via een oproep in de pers uitgenoodigd om, indien'zij voor een aankoopvergunning voor voederbieten in aanmerking wenschten te komen, hier toe vóór 17 September 1942 een desbetref fend verzoek in te dieoen bij den Plaat selijken Bureauhouder waaronder zij res sorteeren. Het blijkt, dat zeer vele particuliere paardenhouders aan dezen oproep destijds geen gevolg gegeven hehjbcn en zich eerst nu met een dergelijk verzoek tot hun Bu reauhouder wenden. Teneinde betrokkenen niet te dupeeren, is thans opnieuw de gelegenheid tot het aanvragen van Voederbieten opengesteld en wel tot 7 November a.s. Particuliere paardenhouders. die ver ruimen in September voederbieten aan te vragen, kunnen dit dus thans nog doen vóór 7 November a.s. bij hun Burcauhouder. Aanvragen, welke na 7 No.-ember wor den ingediend, zullen onder geen voor waarde meer in behandeling genomen wor den. De verkregen aankoopvergunningen voor voederbieten moeten ton spoedigste wor den ingeleverd bij den handelaar vin den- gene, van wien de #oederbieten zullen wor den betrokken. De handelaren dienen de van particulie re paardenhouders ontvangen aankoopver gunningen to overhandigen aan hun groot handelaar, or indien zij rechtstreeks van telers wenschen te betrekken, op te zen den naar het Provinciaal Kantoor van den Handel, Prinsenvinkenpark 24, Den Haag. Bericht No. 138. MAX. PRIJZEN EN -MARGES VOOR BLOEMEN EN POTPLANTEN. De Gemachtigde voor de PryzQn wijst er op, dat tot dusver voor bloemen en pot planten geen prijzen zijn vastgesteld en dat voor die artikelen dus de prijzen van vóór 10 Mei 1940 van kracht zijn. De Gemachtigde voor de Prijzen zal niet tot vervolging overgaan, indien de hieron der aangegeven telerspryzen niet worden overschreden. Ook zal geen vervolging plaats vinden tegen groot- en kleinhandel, indien deze de prijzen, welke zij vóór 9 Mei 1940 berekenden, ten hoogste tot op de voor hen toelaatbare inkoopsprijzen, vermeer derd met de hier aangegeven marges, over- #chrijdn. MAXIMUM KWEEKPRUZEN VOOft: Rozen: Prima kwaliteit 0.20 per stuk. Kwaliteit I 0.12 per stuk. Kwaliteit II f 0.8 per stuk. Kwaliteit III f 0.6 per stuk. Kwaliteit,IA 0.16 per stuk. Kkaliteit IV 0.03 per stuk. Kwaliteitseischon: Prima kwaliteit: De stengel moet'meer dan 60 cm. lang zy'n. Kwaliteit IA: De stengel moet meer dan 50 cm. lang zijn. Kwaliteit I: De stengel moet meer dan 40 cm. lang zijn. Kwaliteit II: De stengel moet meer dan 30 cm. lang zijn. Kwaliteit III: De stengel moet meer dan 20 cm? lang zijn. Kwaliteit IV: De stengel moet meer dan 15 cm. lang /ijn. De bloem of bloemknop moot goed ge vormd zijn, alsmede goed van kleur, niet te rijp of onrijp gesneden. De stengel moet recht '-n stevig zijn. Blad gezond en frisch. tcrwyl blad noch bloem ziekte, beschadi ging of 'resten van bestrijdingsmiddelen mogen vertoonen. Anjers: Prima kwaliteit: 0.15. Kwaliteit' I: 0.12. Kwaliteit II: 0.10. KwBliteitscischcn: Prima kwaliteit: bloemen moeten een doorsnede hebben van minstens 8 cm. Kwaliteit I: bloemen moeten een door snede hebben van meer dan 7 cm. Kwaliteit II: bloemen mpeten een door snede hebben van meer dan 5.5 cm. Eovendien moet de bloem goed van kleur zijn en niet gescheurd, niet te rijp of te onrijp gesneden, de stengel moet recht en stevig zijn, terwijl blad noch bloem zick- lebeschadigingen of resten van bestrij- d ngsmiddelen mogen vertoonen. Snij groen: Asparagus t plumos us. Grmengde bossen van 50 gr. h- b 30 ct. Kwaliteit:: Groen moet frisch zijn en niet krijs. Het mag niet ruidh en niet aan getast zijn door luis of spint. Chrysanten: Grootbloemige 16-18 cm. 0 40 p. stuk. Idem 1416 cm. f 0.30 per stuk. Idem Rayonanten 0.20 per stuk. Middel groote chrysanten f 0.15 p. stuk. Kleinbloumige tros chrysanten, met ten minste 5 bloemtakken per bos 0,50. Kwaliteitscischen: De bloem moet good gevormd zijn, als mede goed van kleur, niet te rijp of onrijp gesneden. De stengel moet recht, stevig en goed van lengte zyn. Blad gezond en frisch, terwijl blad noch bloem ziektebeschadigin gen of resten van bestrijdingsmiddelen mo gen vertoonen. Freesia's: 0.30 por bos (tenminste 10 stuks). Kwaliteitscischen: De steel dient stevig te zijn en niet te r!ap cn tenminste een lengte van 25 cm. Blad gezond, en de bloemen niet te rijp. Cyclamen: in 8 cm. pot: 0.80 per stuk. in 11 cm. pot: tenminste 10 bloemen: 125 per stuk. Kwalitcitseischcn: De planten dienen gezond te zijn en vrij van boschadigihgen, goed geknopt en de bloemen niet te* rijp. Begonia's: in 8 cm. pot: f 0.40 per stuk. in 11 cm. pot: f 1.50 per stuk. Kwaliteitseischcn: »De planten dienen gezond te zijn goed van vorm en vrij van beschadigingen. De bloemen niet te rüp of onrUp. Adlanthum Scutum: in 8 cm. pot (z.g. 8/10 potten) of met potkluit. Kwaliteit I: 24 cent per stuk. Kwaliteit II: 12 cent per stuk. Kwaliteitseischcn: Goed gevulde plant, gedrongen, gezond en goed van kleur. Marges voor den binnenlandschen haiv del A. Voor bloemen: Maximum grossiersmarge: 25 pet. op den inkoop. Maximum detaillistcnmorgc: 90 pet. op den inkoop. B. Voor potplanten: Maximum grossiersmarge: 25 pet op den inkoop. Maximum den inkoop. By afwekende kwaliteit wordt een prijs toegestaan, welke een kwaliteitsklasse la ger ligt. Indien deze kwaliteitsklas.-*- niet vermeld is. mag de prils voor de afwijken de kwaliteit maximaal 75 pet. bedragen van dien. welke hiervoor genoemd da voor eer ste kwaliteit, Hoogere prijzen worden nis overtreding van de Pryzenboachiklng 1940 no. I ver volgd. INLANDSCHE SCHEERWOL. Het bedrijfschap voor vee en vle©sch, daartoe gemachtigd door den directeur van het Rijksbureau voor wol en lompen, mankt bekend, dat schapenhouderij en andere houders van wol, die tot dusverre geen wol aanslag ontvingen, verplicht zijn binnen 8 dagen na deze bekendmaking aan den direeteur voornoemd (per adres den pro vincialen voedselcomml^saris. in wiens ambtsgebied zij woonachtig zijn) opgave te verstrekken van alle in hen bezit zijnde of hun in eigendom toebehnorende wol. Levcringsplichtigen zullen voor de door hen af te leveren wol van de Nedcr- landscho Wolfedcrntie. wolk lichaam met de wolinneming 1942 is belast verveer- vergunningen ontvangen, waarop tevens de plaats van aflevering zal zijn vermeld. Ten aanzien van de in te leveren wol blijven de reeds eerder bekend gemankte prijzen en afleveringscondities gehandhanfd. KORRELMAIS VERBOUW. Het bedrijfschap voor granen, zaden ©n peulvruchten maakt, in aansluiting aon een reeds eerder verschenen publicatie van het Rijksbureau V.V.D., hekend, dot ver bouwers van korrelmai» dc opbrengst van 10 Are geheel voor eigen gebruik mogen behouden, zonder dat hun daarvoor eeni ge korting ann undcre producten wordt toe gepast. Verbouwt men meer dan 10 Are, dan mag men ten hoogste 800 K G. voor eigen gebruik behouden; de rest mo«t worden ingeleverd. Indien echter de ver bouwer van korrelmais is aan t© merken als fokker of houder van een vermeerde- ringsbedrijf in den zin van het Crlsis- pluimvcehouderijbesltiit 1938, dan mag hU boven 500 K.G. een hoevceLhcid zelf geteel de mais behouden ton bedrage van ten hoogste 10 K.G. voor elk shik pluimvee, waarvoor hij een voedurtoewtizing heeft; in dit laatste gcvnl zal evenwel de toewij zing van gemengd graan met een nnder te bepalen hoeveelheid worden verminderd. STOPZETTING BOERENKAAS- PRODUCTIE. Het Bedrijfschap voor Zuivel maakt be kend, dat haar provinciale afdcclingen aan do boorenkuasproducenten ©chriftolijk heb ben medegedeeld, dat zy met inachtneming van het nuvolgendc de knasproductio mor tel. beëindigen. De boerenkaasprodyccnten, aangoslotonen van hot Kaascon trok-statlon Zuid-Holland en Utrecht voor volvette kans of het Con- trolcstatlon voor* Zuivelproducten te Lei- derf moeten de kaasproductie beëindigen: a indien zy zyn ingedeeld'in de zgn. Mei- groep, op 1 November 1942; b. indion *y zijn ingedeeld in de zgn. Aprll-groep, op 8 November 1942; c. Indien zy r.y ingedeeld in de zgn. Maart-groep, op 22 November 1042. De bocrcnkaasproducenten, aangeslotenen vi-n het Kaaacontrolestatlon „Noord-Hol- land" moeti-n de kaasproductie beëindigen! g. indien z.y behooren tot du groep, welke r.crmnal in Oct.Nov. He IcatuiprfKluctio rtaaktcn, op 8 November 1942; b. Indien zy behooren tot de z.g.n, „wintorkazors" op 22 November 1942. Hieruit volgt, dat do bocrenkaaeprodu- centen op de hierboven aangegeven data do hun ter beschikking komende melk niet meer mogen verkazen, doch met inachtne ming van te dien aanzien gegeven voor schriften moeten leveren ann de daarvoor aangewezen zuivelfabriek of een stnndaar- d satiebedrijf. Het vorenstaande beteekent niet, dat cventuecle andere verplichtingen*, welke men mocht hebben met betrekking tot mclkleveringen (b.v. leveringspllcht in gevolge een contract met de C.M.C.) hier door zyn vervallen. Voor zoover bocrcnkaasproducenten geen 6chriftclyke mcdedeellng met betrekking tot de .stopzetting der kaasproductie moch ten ontvangen, dienen zij zich onverwijld tot de Afdceling van het Bedrijfschap voor Zuivel (voormalige afdceling Zulvclcon- trolc der Nederlnndschc Zuivelcentrale, Afd. Zuivel) wanrondcr zij ressorteeren, te wenden, teneinde te voorkomen, dat zy in overtreding zyn. Uitsluitend die boeren- kaasproducenten mogen de kaasproductie v<»ortzetten, die een daartoe strekkende schriftelijke modedéeling (waaruit blijkt, dat de verplichting tot zoetlcverlng voor hen niet geldf) van de Afdceling van het Bedrijfschap voor Zuivel, waaronder zy ressortecren, ontvingen. DANKBETUIGING Hiermede betuig ik mjjn harte lijke dank aan allen, in bet bizonder aan den Zeereerw. Hoer Pastoor ON EL,* de Zeorgol. Hoeren Dr. MUSKF.N8 on Dr. VAN DF.R BIJL en Zuster VAN 8TEEN8TRATEN voordezorg- mme verpleging, en allen die blijken van deelneming hobben gegeven tjjdons do ziekte en overlijden van mijil goede en zorgzame Moeder. PH. J. P. MflIJER. Roelofarendsveen, 4 Nov. 1942 Zuideinde 59. 2785 Moet in uitstekende staat zjjn. VLASVELD, Doozastraat 21, ▲ardappelhandcl. 2775 WILLIGHAGENS Leventmlddt- Unbedrljf - Wassenaar, vraagt een flinke Winkeljuffrouw en Loopjongen Aanmelden: Langstraat III A, Wassenaar. 2768 AANGEBODEN e.v. N. BAKKER Hrn. ROELOFARENDtVEEN TEL. 48 GEVRAAGD looftjjd tot 18 jaar. Aanmelden 7 Nov. 10-12 aur. 1691 Varkoop Organisatie voor Natuur •n Kunststeen, Hoogo Morsohwsg 148, Lalden. OEVRAAGD: 2699 Naaisters Leerling Naaisters en Thuisnaaisters. Dageljjks aanmelden: Confeetle-At«ll«r, Oranjegracht 25.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3