TELEFOONTJES Adverteert in dit blad 2 flinke dienstbnden RAPIO-KOETS ZATERDAG 3 OCTOBER 1942 DE LEFDSCHE COURANT PAG. 3 BIOSCOPEN. In het Trianon-theater wordt deze wéék de nieuwe Zarah Leandier-fiLm vertoond „Die grosze Lietoe", de film, welker komst door vele ingewijden met belangstelling werd tegemoet gezien. £arah Leande speelt in deze nieuwe Ufa-rolprent het ontroerend verhaal van een veelbewogen vrouwen leven; natuurlijk dus een film met hyper- modernen inhoud. Voor velen blijft Zarah Leander nog altijd de aantrekkelijke maje stueuze verschijning, meer boeiend door verschijning d'an door spel. Evenals in vele voorgaande films zingt zij ook hier in de rol van de actrice Anna Holberg weer me lancholische liefdesliederen, waarin zij het heimwee van haar naar liefde hunke rend hart uitzingt. Zij doet dit hier tegen over den luitenanf-vlieger (Victor Staal), die haar op onstuimige wijze het hof maakt en verovert. Een geheel ander type is hij dan de componist Rudwitsky (Paul Hör- Ibiger), die de actrice poogt te overtuigen van zijn groote liefde voor haar. Zooals van dezen grooten acteur verwacht kon wor den, speelt hij zijn rol veel menschelijker, met dieper overtuiging. De regie van Rolf Hansen is tot in de perfectie verzorgd. In het Lido-theater speelt Leny Mann- ibach de hoofdrol in de film „Wat wil Bri gitte?" Deze film geeft het verhaal van een eenvoudig meisje, dat door een gelukkig of ongelukkig toeval kennis maakt met een beroemd pianist (Albert Matten- todk), verliefd op hem wordt en natuur- lijk in de noodige, gebruikelijke perikelen geraakt. Een reeks zonderlinge verwikke lingen worden hierbij afgedraaid, maar het slot vormt natuurlijk een schoone oplos sing voor allen, die op welke wijze dan ook in moeilijkheden zitten. Naast de twee hierboven reeds genoemde artisten spelen o.a. nog mede Fita Benkhoff en Georg Alexander. Het Casino-theater laat deze week de toeschouwers genieten van de spannende avonturenfilm „Roode Orchieeën". De schoone bloemen hebben eigenlijk niet zoo heel veel met deze film te maken. Een der bloemen dient slechts even als schuil plaats voor een document, dat de onschuld van twee wegens spionnage ter dood ver oordeelden kan bewijzen. Niemand minder dan' Olga TscheChowa, de beroemde zange res, is het, wier lot onverbreekbaar verbon den is met dat van een der ter dOod ver oordeelden. Albr. Schönhals is haar tegen speler en tezamen met Camilla Horn en Herbert Hübner zorgen zij voor een vlot- loopend geheel. In het Rex-theater spelen Gustav Fröh- lich en Maria Andergast de hoofdrollen in de charmante liefdegeschiedenis „Brieven aan een Onbekende". Ook hier een liefdes verhaal tusschen een als frontsoldaat die nende journalist en een meisje, dat als huisnaaister den kost moet verdienen. Een film met de gebruikelijke misverstanden, die het verhaal wat avontuurlijker en span nender maken, zonder dat dit afbreuk*doet aan een vlot verloop, waarvoor de regis seur Jürgen von Alten zorgde. Deze week brengt het Luxor-theater een muziekprogramma van Ernst van 't Hoff en zijn solisten. Medewerking hierbij ver- leenen de zangeressen Maria Zamora en Anna Meeuwis. Eerstgenoemde brengt eenige Spaansche nummers, o.a. La Palo ma, Tango del Roses en Aurora, dit laatste tezamen met Jan de Vries. Ook Annie Meeuwis laat verschillende goede liederen hooren. Chris Vlek gaf een uitstekende vertolking van de Czardas van Monti, het Deensche danspaar Tassie en Harley trad op met eenige stepdansen en de welbeken de imitator Jos Wind ifriiteerde eenige instrumenten en bootste zelfs een opera orkest met solisten na. Voor wie eens van afwisseling houdt zal het muziekprogram ma deze week wel in den smaak vallen. M. Zonderop. Geboren: Susanna Maria d. van J. Neuteboom en S. M. Ouwerkerk Hille- gonda Geertruida Maria,d. van H. F. J. Immens en A. I. M. Bergens Adriana d. van T. Peet en A. Boot Wilhelmus Jo hannes z. van C. Plug en H. J. Langras Johanna, d. van J. J. Romkema en H. J. Katje Marijn, z. van H. Tipker en T. Bol Geertruida d. van P. Schoneveld en T. Brussee Hinrike Hermine Louise, d. van P. Sasburg en G. H. Eilers Antonius Franciscus z. van F. v. d. Velden en M. C. v. Es. Ondertrouwd: J. C. S. Vreeburg, jm., 34 j. en C. Th. Mollers. jd., 26 j. Overleden: J. C: Meijer, hsvr. van: J. v. d. Steen, 60 j. A. F. Karreman, vr., 48 j. J. v. Duijn, m., 77 j. WINTERHULP NEDERLAND LOTERIJ 1942 BETEEKENT: GROOTE KANS OP OP ééN DER TWEE MILLIOEN GELD PRIJZEN. OMGEVING LEIDSCHENDAM Geboren: Hendrikus Antonius Wilhel mus, z. van H. Th. F. van der Pijl en A. V. v, d. Post Leonards Maria, z. van J. P. van Heijningen en G. J. Roodakker Adrianus Petrus Nicolaas Maria, z. van A. H. Hooijmans en M. C. Verhage' Maria Josefina Emanuel d. van A. P. Haket en M. C. de Vreede Petronella Arnolda, d. van J. de Jong en A. C. Balgooi Getrouwd: Klaas Staalstra, 31 j. en Adriana Waltman, 28 j. Rudolf Dorlas, 22 j. en Geertruida Elisabeth Batenburg, 29 j. George Heinrich Albus, 24 j. en Adriana in 't Veld, 24 j/ Ondertrouwd: Jacobus Petrus van Vliet, 29 j. en Jacoba Petronella van Hei ningen, 28 j. LISSE Harddraverij. Donderdagmiddag werd te Lisse de harddraverij op de korte baan verreden. Aan de start verschenen 15 paar den. Een drietal paarden, n.l. „Dumas Hanover" „Elisabeth" en „Diatots" lieten verstek gaan. In de eerste ronde kwamen als winnaar uit den strijd „Zora"; „Dicta tor Spears'"; „Allouez"; „Anzolor"; „Clau- dy O"; „Beminde"; „Welkom" en „De Fanfare Prinses". In de tweede omloop moest „De Fanfare Prinses" in 2 ritten zijn meerdere erkennen' in „Zora" „Allouez" won eveneens in 2 ritten van „Beminde". „Welkom" kon het in deze ritten niet bol werken tegen „Claudy O". „Dictator Spears" werd eerst in 4 ritten winnaar van „Anzolor". De derde omloop werd „Allouez" na 3 ritten winnaar van „Zora", terwijl „Dictator Spears" Jiet in 2 ritten klaar speelde met „Claudy O". De prijzen-omloop volgde thans. „Claudy O" moest het in 2 ritten afleggen tegen „Zora", terwijl „Allouez" winnaar werd van „Dictator Spears". De prijzen vielen derhalve als volgt. Ie prijs 400. „Allouez" eig. J. de Vlieger, berijder de zelfde; 2e prijs 150.„Dictator Spears" eig. Ph. Knijnenburg, ber. dezelfde; 3e prijs f 75.„Zora" eig. J. Wagenaar, berijder dezelfde en 4è prijs 25.„Claudy O" eig. G. van Oord berijder W. H. Geersen. Het aanvankelijk slechte weer is naderhand veranderd in een heerlijken- sportmiddag. De baan werd bezocht door ongeveer 2000 bezoekers. De voorzitter der Vereeniging, de heer J. C. de Haan, reikte na afloop met een toepasselijk en kort woord de prijzen uit. Geboren: Simon Dirk z. van P. Faas en W. C. Does Hendricus Cornelis Maria z. van A. A. van der Vlugt en M. Walkers Jacobus Cornelis Jozef z. van C. R. Smakman en M. P. Lamboo Jan z. van J. Blanken en J. Mol Jöhan Marius en George René zoons van J. Guldemond en C. Marinus Theodorus Adrianus Maria z. van A. Th. van Steijn en M. Witteman Jan z. van T. van Werkhoven en van A. van Bruggen. Getrouwd: J. J. Schoone en C. M. Zwetsloot J. Mens en M. Witteman. Ondertrouwd: Samuel Leonardus Bergman, 27 j. en Elisabeth Kaptein, 24 j. Peter Schalk, 34 j. en Johanna Dina Heuseveldt, 30 j. Jacobus Nicolaas Vink, 29 j. en Cornelia Petronella van Kesteren, 26 j. Hendricus Petrus van der Reep, 25 j. en Wilhelmina Petronella van Zonne veld, 23 j. NOORDWIJKERHOUT ZILVEREN AMBTSJUBILEUM VAN DEN BURGEMEESTER. Na enkele dagen uitstedig te zijn ge weest, arriveerde Woensdagavond de bur gemeester met zijn echtgenoote aan het station Noordwijkerhout. Het was voor hem éen verrassing, dat op het station een commissie van ontvangst aanwezig was om hem aan den vooravond van het zilveren ambtsjubileum een welkom toe te roepen. De oudste dochter van den gemeentese cretaris bood mevrouw van Iersel bloe men aan. Door de feestelijk bevlagde Kerk straat werd naar huis gereden. Donderdag werd het feest begonnen met een plech tige H. Mis tot intentie van den jubilaris, opgedragen door pastoor H. J. Maas met assistentie van kapelaan Sohretlen en ka pelaan Vriesekoop. In het priesterkoor hadden' o.m. plaatsgenomen de pastoor van de Victorparochie en van de Zilk. Het zang koor zong op verdienstelijke wijze bij het binnenkomen van den burgemeester met zyn familie een plechtig Veni Creator. Om kwart over elf had in de schitterend versierde raadzaal, waarin ook de ge schonken bloemenmanden prijkten, de hul diging van den jubilaris plaats door het feestcomité en het gemeentepersoneel. De burgemeester werd met zijn familie van zijn woning afgehaald. Bij het binnentreden van het gemeentehuis bood Jack je Linders den burgemeester zijn ambtsketen aan met een toepasselijk gedichtje, terwijl Martha de Jong mevrouw van Iersel bloemen aan bood, eveneens met een toepasselijk versje. De bijeenkomst werd geopend door den wethouder, den heer J. v. d. Berg, waarna deze het woord gaf aan den hoogeerw. heer Pastoor Westerwoudt, die namens het feestcomité den burgemeester ongeveer als volgt toesprak. Het is misschien wel stoutmoedig dat ik namens het eeregcomité een woord van dank mag uitbrengen, want nog geen der de gedeelte van de 25 jaren, welke gij-ln Noordwijkerhout geweest zijt heb ik hier doorgebracht. Ik beroep mij echter op de oud-Hollandsche leuze: de jongste schepen wijst vonnis. Dit was in den ouden tijd de gewoonte. Daarop afgaand neem ik vrij moedig het aanbod om hier het eerst het woord te voeren, aan. Ik spreek U aan met den titel van burgervader, liever dan als burgemeester. Meestal als we de treden van dit monumentale gebouw opgingen was het om iets te vragen. Nu staan de za ken anders. Wij komen U iets teruggeven voor alles wat gij in de afgeloopen 25 jaar gedaan hebt. In voorspoed hebt gij met de gemeentenapen meegeleefd. Alle gevaren hebt gij krachtig afgeweerd. Spreker haal de hierna aan wat eens Vondel van zijn Amsterd'amsohen burgervader heeft ge schreven. Hierin is veel weergegeven van het goede wat gij voor de gemeente hebt gedaan. Ik bid God dat hij U nog lang de kracht moge geven Uw werk hier in Noord wijkerhout te blijven vervullen aan de zij de van uwe echtgenoote. Ik wensch ten slotte, dat gij nog lange jaren met Uw ge zin voor Noordwijkerhout gespaard moge blijven. Vervolgens nam het woord Dominee Rijnders. Namens het Protestantsche ge deelte van Noordwijkerhout bracht spr. een hartelijk woord van dank. Zooals spreker vernomen heeft, was de burge meester immer een vader voor ieder en gemeentenaar, daarom is er in het hart vay iederen Noordwykerhouter groote dank. Ik hoop besloot spr. dat het U gegund moge zijn nog vele jaren hier te regeeren. Ons gebed zal daar steeds voor zijn. Hierna sprak de wethouder loco-burge meester den jubilaris toe. Bij de herden king van dit jubileum, aldus spreker, gaan onwillekeurig de gedachten terug naar de kwart eeuw, die voorbijging en naar het geen in die kwart eeuw zoowel in Noord wijkerhout plaats vond. Velen zijn in die 25 jaar gekomen en gegaan en velen van de hier aanwezigen zijn nog geen 25 jaar ingezetenen dezer gemeente. Veel wat tot stand 'kwam, wordt door hen als iets van zelfsprekends aanvaard en men weet niet hoeveel hoofdbrekens en hoeveel moei zaam werk noodig was om het tot stand te brengen. Velen, zelfs de geboren Noord- wijkerhouters of zij die 25 jaar geleden hier reeds woonachtig waren zijn vergeten hoe het hier vroeger was en hoeveel beter en mooier de gemeente in dien loop der jaren geworden is. Dit alles overwegende, meen ik, dat bij deze gelegenheid op zijn plaats is een beknopt geschiedkundig-overzicht van hetgeen onder het wijze beleid van onzen jubilaris in Noordwijkerhout tot stand kwam. In hoofdpunten besprak dit hierna de wethouder, o.m. de opheffing uit haar isolement van de gemeente door subsidieregeling van een autobusdienst naar het station waardoor deze dienst rendabel werd, de verbetering en recon structie van wegen, de electriciteitsvoor- ziening, gasleveringen, waterlevering wo ningbouw, schoolarts endienst, bouw raad huis, instelling crisiscomité, opricht in grondbedrijf, uitbreidingsplan der gemeen te enz. Spreker besprak hierna de moeilijke tijden waarin de jubilaris thans aan het hoofd der gemeente staat en zeide dat de Noordwijkerhouters het daarom een bij zonder voorrecht achtten een burgemees ter te bezitten die getoond heeft die eigen schappen van karakter en verstand te be zitten, waardoor wij hier met vol vertrou wen in zijn bestuursbeleid! de* komende jaren tegemoet gaan. Schoorvoetend heeft u toegestemd in een huldiging welke op uw uitdrukkelijk verlangen een sober karakter zou moeten dragen. Het comité van huldiging heeft echter gemeend dat het niet alleen bij woorden blijven moest. Een gedeelte der collecte-opbrengst wordt besteed op uw verlangen voor trac- tatie van 1800 schoolkinderen. Een gedeel te der gelden is besteed voor de vervaar diging van een wandbord met inscriptie, dat door de Delftsche Aardewerkfabrieken in bewerking is genomen. De lange levertijd was een beletsel u dit op dezen dag te kunnen overhandigen. Maar uitstel is in deze geen afstel. Bin nenkorten tijd zal dit jubileum wandbord in uw kamer prijken als een blijvend bewijs van de; hoogachting, welke Noordwijker hout u jubilaris toedroeg. Nadat de wethouder zijn rede beëin digd had, sprak de gemeente-secretaris. Hij zeide dat Noordwijkerhout blijde is een burgemeester te bezitten, die de Noordwij- kerhouters kent, hun nooden begrijpt, helpt waar dit mogelijk is en ten slotte voor de gemeente doet, wat noodig is op den weg naar vooruitgang en ontwikkeling, zoo dat Noordwijkerhout op velerleid gebied bij andere gemeenten zeker niet achter staat, ja zelfs vooruit is. Namens het gemeente- personeel bood spreker een fraai bureau garnituur met boekwerk aan. Naast dit stoffelijk blijk van waardeering bieden wij u echter iets veel waardevollers aan, ver volgde de secretaris. Wij bieden u aan on zen trouw in het vervullen van ons werk. Als u een beroep op ons doet, staan wij voor u klaar en garandeeren u onze uiter ste krachten te zullen inspannen om bij dag en bij nacht, als u ons roept het werk te vervullen, waarvoor u ons noodig zult hebben. Een kort woord richtte spreker vervolgens tot de echtgenoote van den bur gemeester. de stille kracht, die haar man gedurende 25 jaar trouw ter zijde heeft ge staan. Hij sprak de hoop uit, dat de jubila ris nog vele jaren burgemeester van Noordwijkerhout moge zijn. Aan het eind van de officieele bijeen komst naam de burgemeester het woord en zeide zich 12 1/2 jaar geleden verzet te heb ben tegen elke feestviering. Toch is het er buiten mijn schuld van gekomen. Wel heb ik toen gezegd over 12 1/2 jaar, als*ik hier 25 jaar ben, dan zullen we de bloemetjes eens buiten zetten. Daarom is het voor mij een desillusie dat ik onder zulke sombere omstandigheden mijn feest moet vieren. Eerst wilde ik daarmede wachten tot het vrede is maar ik ben voor den drang, toch feest te vieren gezwicht. Nooit heb ik ge wild, dat er geld met lijsten voor mij opge haald zou worden, maar ik begreep, dat het comité zonder geld niets kon doen. Ik heb er dan ook in toegestemd onder voorwaar de, dat het grootste deel voor tractatie van de 1800 kinderen bestemd zou worden. Van de distributie-instanties werd niets toege wezen voor deze tractatie, maar het is een verdienste van het comité in samenwer king met de middenstanders en de ouders dat deze tractatie toch door kan gaan. Er zijn vandaag van mij veel mooie dingen naar voren gebracht, doch de omstandig heden zijn mij ook gunstig geweest. Ik dank God, dat Hij mij de krachten heeft gege ven alles tot stand te brengen. Als er dank te brengen valt aan menschen, dan is dit te brengen aan hen, die hebben meege werkt, de wethouders en een staf van amb tenaren, waarvan ik altijd goede medewer king heb ondervonden. Ik dank wethouder van den Berg voor de woorden die hij ge sproken heeft, ook pastoor Westerwoudt en dominé Rijnders. Ik heb altijd gevreesd, dat iemand zou denken, dat ik partijdig zou zijn. Daarom heb ik de belangen van iede re partij, al was zij nog zoo klein, behar tigd. Het meest gevoelig ben ik voor de woorden gesproken aan het adres van mijn vrouw. Als ik iets goeds tot stand heb kunnen brengen dan valt dat op haar te rug. Ik ben blij, dat ik hier nog ben en hoop nog lang te blijven. Aan het einde van zijn rede dankte de burgemeester de geheele bevolking voor de sympathie, wel ke hij altijd heeft ondervonden. Wethou der v. d. Berg bedankte de burgemeester. Hierna was het officieele gedeelte afge loopen en werden ververschingen rondge diend. 's Middags was er een zeer drukke re ceptie waarop alle lagen van de bevolking vertegenwoordigd waren. Tallooze tele grammen en schriftelijke felicitaties kwa men binnen. De bloemstukken konden bij na niet meer geborgen worden. 's Avonds brachten de drie muziekver- eenigingen een serenade. Het plein voor het Raadhuis zag zwart van de menschen. Het was voor den burgemeester en zijn familie een onvergetelijken dag. RIJNSBURG Bloemen. Statice 1014 ct.; Dahlia's 1.40; Pompondahlia's 0.400.55; Rayo nanten 0.200.26; Herfstasters 1417 ct.; Rozen 2537 ct.; Montbretia's /0.600.80; Physalis Francetty 3540 ct.; Asters 0.90 —2.10; Solidago 11—13 ct.; Helianthus 2.403.10; Lelies 1013 ct.; Acobiosa 1.202.00; Lelies 1315 ct.; Gladiolussen Achilles 3.904.40; Picardi 5.1Ó6.20; Betty 5.206.40; Vredenburg 3.904.40; Jacoba van Beieren 4.204.90 Dr. Dentz 2.903.90; Oranje Prinses 3.204.10; Tienhoven 2.90—3.90; War 2.20—3.20; Sonatine 2.603.30. WASSENAAR Personalia. Gisteren slaagde aan de vrije Universiteit te Amsterdam voor het doctoraal examen in de rechten de heer Ph. Loggers, secretaris der gemeente. RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Ondertrouwd: Baan Borreman, 26 j. en Antje Breeveld 26 j. Johannes An- thonius Duits, 34 j. en Klazina Laurentia van Leeuwen, 31 j. Evert Jacobus Augus- tinus, 29 j. en Neeltje Maria Engelina Kroon, 28j. Getrouwd: Johannes Stam, 38 j. en Margaretha Anthoinetta Hendrika van der Laarse, 28 j. Aart Bouman, 24 j. en Dora Walraven, 25 j. Jan Constandse, 31 j. en Trijntje Hendrika Kroon, 32 j. Overleden: Reintje Visser, 78 j. wed. van Dirk Boot Johanna Maria van der Spiegel, 72 j. wed. van Abraham Everts Petronella Wilhelmina Strijk, 63' j. gehuwd met Wilhelmus van der Zon. BODEGRAVEN Geboren: Antonia Joanna Wilhelmina d. van F. M. Verwoerd en F. J. Stolwijk. Ondertrouwd: A. Oudshoorn, 22 j. en T. van de Lagemaat, 21 j. Overleden: J. Blauwendraad. wed. van J. Op 't Landt, 81 j. Pieter Plomp, 76 j. LAATSTE BERICHTEN Ragnhild Hveger in November naar Ne derland. De Deensche wereldrecord- houdster Ragnhild Hveger heeft de geruch ten, welke van haar werden rondgestrood betreffende het vaarwel zeggen van de ac tieve zwemsport, voor een groot deel weerlegd. Zij verklaarde, dat haar welis waar door bepërkte mogelijkheden tot star ten de lust v.oor het wedstrijd zwemmen bijna was vergaan en met de gedachten heeft rondgeloopen, plaats te maken voor jongere krachten. Intussehen zijn echter nieuwe plannen opgedoken, die dit voor nemen voor het eerst van de baan hebben geschoven. Zij hoorde van internationale zwemwedstryden in Nederland, welke zooals reeds is gepubliceerd in November zullen worden gehouden en hieraan wil zij nu deelnemen. Daarom heeft zij dan ook haar training tot op heden voortgezet. Voor de geheele zwemwereld zal dit ver heugend nieuws zijn en vooral de zwem- liefhebbers in Nederland zullen dus de groote Deensche zwemster nog een6 zelf aan het werk kunnen zien. (Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage). HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT ROME, 2 Oct. (Stefani) Het Italiaan- sche weermachtbericht van heden luidt als volgt: Bij het gisteren in het weermachtbericht gemelde hevige gevecht, waarbij de vijan delijke aanval werd afgeslagen, heeft zich vooral de divisie Folgore onderscheiden. Er werden talrijke vijandelijke tanks ver nield. Tijdens een bombardement van Britsche vliegtuigen op Tofcyroek in den af geloopen nacht, is een vliegtuig door vol treffers van den afweer op den grond brandend neergestort. In de omgeving van Pirgos op Kreta, is een Spitfire door Duit- sche jagers gedwongen te landen. De vlieg tuigcommandant werd gevangen genomen. MARKTBERICHTEN UTRECHT, 3 Oct. Vee. Totaal aanvoer: 2724 stuks vee, o. a. 742 runderen. Prijzen: vaarzen 300500, pinken 180275, melkkoeien 350550, kalfkoeien 430 5.p0, varekoeien 340480 per stuk, handel ■kalm, prijs onveranderd. 261 magere kal veren 120140, handel kalm, prijshou dend; 3 schrammen 2232, 419 biggen 10—22, handel flauw; 1204 magere sche pt 6011, handel redelijk, zelfde prijs; 95 geiten 90120, lammeren (Texelaars) 3555 per stuk, handel matig, zelfde pry's Officieele Mededeelingen RUNDVETTOEWIJZINGEN. De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij maakt, in vehband met de beschikbaarstelling van rundvet op de bonnen „53" der boterkaart, bekend', dat slagers de gedurende het tijd vak van 7 tot en met 10 October 1942 van hun klanten ontvangen bonnen op Maan dag 12 October 1942 bij de plaatselijke distributiediensten dienen in te leveren ter verkrijging van vettoewijzingen. VERLOREN bruinlederen portefeuille in houdende ruim 800.door expeditieknecht tusschen Den Haag en Voorschoten. Terug- bez. tegen belooning, Vaillant- laan 76, Den Haag, Tel. 112433 2098 Personeelgevraagd g Net Meisje gevr. voor halve of heele dagen of Werkster bij C J. HOOIJMANS. Abspoel- weg 17, Oegstgeest. 2081 g Dienstbode terstond gevr. bij M. VAN RUITEN, bij de Wa tertoren R'veen. 2085 g R. K. Meisje gevr. voor den dag bij A. v. WINSEN, Heere- weg 85A, Warmond. 2076 g Net betrouwbaar Meisje ge vraagd te Wassenaar, dat een voudig kan koken en netjes werken, v. g. g. v. Brieven Amazonelaan 7. 2049 g R. K. Boerenknecht of aan komende knecht terstond gevr. goed kunnende melken en met het boerenwerk bekend. Br. no. 3314 bur. van dit blad. *2* Net R. K. Meisje gevr. v. d. of 4. en n. bij F. v. d. PLOEG, I Zilkerduinweg 60 H, Zilk bij 1 Hillegom. 2102 g Net Dagmeisje gevr. wegens huwelijk der tegenwoordige in klein gezin, van 84 uur. Hoog loon. Tram vrij. Mevr. W. G. 'VERHEUL, Backershagenlaan 50 B, Wassenaar. 2112 g Net Meisje gevr. voor heele of halve dagen. Mevr. TAB- BERS, Hartmanstr. 10. 3329 g Net R. K. Meisje gevr. we gens huwelijk der tegenwoor dige, in burgergezin met kin deren. Huiselijk verkeer W. G. BLONK, Damlaan 70, L'dam. 2113 g Hulp in de huishouding ge vraagd te Wassenaar (Dorp) tegen 15 Oct. en flink R. K, Meisje als hulp in de huishou ding, genegen alle voork. werk- zaarah. te verrichten, met hulp van werkster. Wasch buitens huis. Br. no. 2111 bur, v. d. bl. Pers. aangeboden R. K. Boerenknecht. Biedt zich aan een R. K. Boeren knecht, goed kunnende melken en rijden. Br. onder no. 2060 aan P. WORTMAN agent L. Crt. te Rijpwetering. Aanbod g Engelsch, Leeraar 25 jar. er varing Engeland geeft snelle opleiding 3.p. m. Vraagt inl. B. E. O. Bureau v. d. blad onder no. 2055. g Vloerkleed 85.trap- looper, trapnaaimachine, stof zuiger, gr. woll. handw. tafel kleed, donker grijze vos 55. zwarte vosbont 15 en 35. Zceterw. Singel 106, tel. 26689 3309 g 2 eiken zwaarden te koop aangeboden 1.80 x 0.96 M. ge schikt voor Westlander bij P. BOERMAN, Hoogmade. 2080 g Kachels, Fornuizen! Sala mander, kachels, stook- en gas fornuizen, ook onderdeelen, bakovens, gasradiator, mangels, bascules, gewichten, bad, le dikanten, spiralen enz. Inkoop van inventarissen. A. J. HART- WIJK, Goederenbeurs, Nieuwe Beestenmarkt 79, tel. 24013 26627. 3307 g Haardkachel in goeden staat zijnde te koop, merk Olga met nieuwe binnenroosters Prijs 40.00. Te bevragen Dr Am- manstr. 1, Wa'mond. 2074 g Kamer Ameublement. Ta koop aangeb. nieuw kamer ameublement, 4 stoelen, 2 fau teuils, dressoir en theemeubel, prijs 395.Brieven onder no. 2075 bur. v. d. blad. g Schrijf bureaux! Nieuwe bu reaux ministre's met massief eiken blad van prima mate rialen, ledikanten, spiralen, stoelen, tafels,'enz. Ook inkoop van inventarissen. Vanouds A. J. HARTWIJK, Burchtsteeg 4, Nieuwe Beestenmarkt 79, tel. 24013—26627. 3307 g Ventilator te koop, groot model 220380 volt, voor krachtstroom. Prijs 125.-7-. W. J. v. d. LAAN, Nieuwkoop. 2104 tg Beste melkgeit te koop. Te bevragen Leidscheweg 523. 3313 tg 2 water- of wasebfornuizen inh. pot 60 L. aangeboden. C. W. VOORN, Meije 95, Bodegra ven. 2106 tg Motorbakfiets te koop z. g. a n. met goede banden. Te be vragen bij B. C. OTTO, A 34, I.angeraar. 2105 tg Uw Pfaff-naaimachine. Nu een kostbaar bezit. Laat ze eens goed nazien en schoonma ken. Bijtijds verholpen kleine storingen voorkomen kostbare reparaties. Pfaff-Naaimachine- huis, Leiden, Steenstraat 19, Tel. 23795. 3332 tg Kippen-, eenden- en Var- kensvoermeel 10.25, konijnen en geitenmeel 7.75, alles per 25 kg, inclusief zak franco, rembours, zonder bon. GROE- NEVELD, van der Valk Bou- manweg 26A, Leiderdorp, telef. 22590. 3228 Vraag g R. K. Juiirouw in het bezit van gemeub. huis zoekt dame voor samenwonen voor geza- melijke kosten. Br. no. 2072' bur. v. d. blad. tg Takkenbossen en een kaas- kuip van ongeveer 100 L. te koop gevr. S. J. POUW, Groe- newoudscheka, Woubrugge, 2084 g 2de handsch Piano te koop gevr. Br. met prijs onder no. 2080 bur. v. d. blad. g Passerdoos te koop gevr. Br. no. 3321 bur. van dit blad. g Auto step gevr. of Kinder fietsje, nieuw of tweede hands. Br. no. 2077 bur. v. d. blad. g Electrisch kacheltje en com- foor te koop gevr., (in goeden staat) tevens te koop aangebo den goede Jaarsma kachel. Br. no. 2103 bur. v. d. blad. g Autostep gevr. op lucht banden, in goeden staat. Aanb. P. VERSCHOOR, Mare.74, Lei den. Tel. 21089. 3331 g Vulpenhouder te koop ge vraagd. Defect geen bezwaar. Br. no. 3321 bur, v. d. blad. Diversen g Openlijk dank aan kapt. Hcnri Belletable voor verkregen gunst. 3314 g Openlijk dank aan den H. Antonius en H. Maria, voor verkregen gunst, door het hou den van de Novene der drie Weesgegroeten. 2078 g Openlijk dank aan H. Cle mens Maria Hofbauer voor ge- bedsverhooring. 3312 g Verloren. Bruin lederen portefeuille met inhoud. Tegen belooning terug te bezorgen Koninginnelaan 88, 2095 g Net R.K. Burgermeisje leeft. 30 j., zoekt langs dezqn weg ernstige kennismaking met R.K. jongeman van ongeveer de zelfde leeftijd. Br. met foto, welke op eerewoord wordt te- tuggezonden, geheimh. ge- wenscht en verz. Br, no. 3286 bur. v. d. blad, g Oud-Reeterchcur van poli tie behandelt rechtszaken, ver strekt adviezen, schrijft con tracten, verzoekschriften en re- questen, verricht vertrouwelij ke onderzoeken. VAN LUNSEN Volmolengracht 2, hoek Oude Singel, Leiden. 3308 g Losse opstallen, welke aan het gebruik van land dienstbaar zijn, kunnen met het land als „hoeve" worden aangemerkt, in welk geval de twaalfjarige pachttermijn geldt. TH. J. v. d. HEIJDEN, rechtskundige, H. Rijndijk 105-105a, Leiden, tele foon 23405. 2052 Te huur gevraagd g Echtpaar zonder kinderen zoekt zit- en slaapkamer, even tueel gestoffeerd, met gebruik \rn keuken. Leiden of omge ving. Br. no. 3264 bur. v. d. blad GEVRAAGD in doktersgezin Brieven onder no. 2109 bur. van dit blad. VISCHWATER gevr. door 2 hengelaars om te> snoeken en baarzen. Pol der in omg. Leiden. Aanb. JAC. J. VERBERG, Heeren- slraat 43, telef. 26007 (Café). 2087 \JU HERSTELLEN UW RAD/O VAKKUNDIG (INGENIEUR OU0-CWÉF -INSPECT. EN LEIDER TECHN. DIENST EINDHOVEN PHILIPS RADIO 2061

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3