TELEFOONTJES CURSUS E.H.B.O. INSCHRIJVING ÏÜSSEDtcu.sussl,N FLINKE BIJVERDIENSTE. ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1942 DE LE1DSCHE COURANT PAG. 5 STADSNIEUWS (Familiefoto) GOUDEN KLOOSTERJUBILEUM. Op Vrijdag 2 October hoopt de Eerwaar de Zuster Hermana (Cornelia Ter Meer uit den Haag) haar vijftigjarig kloosterjubi leum te herdenken, als religieuse van de Congregatie der Zusters van Liefde te Til- Tilburg. De eerwaarde Jubilaresse is gedu rende 49 jaren (na de H. Professie blijven de Zusters een jaar in het klooster) onaf gebroken bij het onderwijs hier ter stede werkzaam geweest, waar zij dan ook een groote bekendheid geniet. Gedurende al die jaren is Zuster Hermana als handwerk zuster verbonden geweest aan de scholen van de eerw. Zusters in de Pelikaanstraat. Zij heeft jn al die jaren duizenden meisjes nuttige lessen meegegeven Voor heel het leven en zeer velen zullen met groote er kentelijkheid terugdenken aan de jaren, dat zuster Hermana hen onderrichtte. Nóg is de arbeidzame religieuse op haar post! God zegene haar voor haar werk overvloe dig! Gelegenheid tot feliciteeren bestaat op 2 October van 24 uur Pelikaanstraat 1 alhier. PATER P. DIJKSTRA O.F.M. Op Woensdag 30 September zal de wel- eorw. pater P. Dijkstra O.F.M. den dag herdenken, waarop hij 12^ jaar geleden de heilige priesterwijding ontving. Pater Dijkstra, die de eerste jaren na zijn priesterwijding te Maastricht is be last geweest met zielzorg speciaal onder de mannelijke jeugd, is daarna kapelaan geweest in de voormalige St. Rosaliakerk te Rotterdam. Vervolgens is hij in 1941 be roemd -tot kapelaan te Leiden als opvol ger van patér v. Heusden z. g. Pater Dijkstra is in de parochie „Harte- brug" ook belast met de leiding van de Maria-Congregatie, afd. jongens, waarvan hij de directeur is. De parochianen, en zeer in 't bijzonder ock de schoolvrije'mannelijke jeugd, zullen dien dag gaarne de gelegenheid -benutten om den pater waardeering en dank te bren gen voor zijn priesterlijk werken. Er wordt om 7.45 een Hoogmis uit dankbaarheid op gedragen. Van half twaalf tot half één is er in de pastorie gelegenheid om geluk te wenschen. Voor het artsexamen le gedeelte slaagde aan de universiteit te Groningen de heer W. J. Zieck, alhier woonachtig. Geboren: Jacob, z. v. L. I. v. Eenen- naam en K. Versteeg; Gerrit, z. v. J. P. Laterveer en M. C. v. Eijgen; Johanna Su sanna, d. v. J. de Tombe en H. Paauw; Sy- branda Cornelia, d. v. J. Bulk en A. v. Bee- len; Frans, z. v. A. F. Veersma en G. v. Wijngaarden; Cornelis Petrus, z. v. J. v. d. Berg en H. v. Schaik; Alida Jacoba Maria, d. v. H. F. A. v. d. Weijden en A. "H. de Boer; Anthony Joseph, z. v. J. v. Beek en' S. M. Nachtegelier; Hendrik, z. v. I. Ver mond en J. Wassink. Ondertrouwd: M. Koolhaas jm en G H. C. Briejer jd K. H. Schmal jm 31 j. en J. H. Pijnnaken jd 26 j.; C. Kleyne jrn 42 j. en T. J. Wildenboer wed. 39 j.; J. C. Berkhout jm 20 j. en C. A. v. d. Vlist jd 22 j.J, v. Kampen jm 25 j. en J. Crama jd 23 j.; F. .Giezen jm 23 j. en J. C. Kok j-1 21 j.; H. J. Eradus jm 29 j. en C. A. Nieuwenhuizen jd j.; W. Pierlot jm 35 j. en J. M. la Lau jd 22 j.; P. Pikaar jm 22 j. en J. C. van Iterson jd 21 j.; H. S. Schou ten jm 30 j, en W. Glasbergen jd 23 jaar. Overleden: R. Harting, m. 54 jaar. BIOSCOPEN. In Luxor gaat deze week de zooveelste reprise van „Malle Gevallen". Het boek en de film zijn beiden overbekend. Het is de dolle studentengeschiedenis, welke zich ge deeltelik in Leiden afspeelt en waarin Jo- han Kaart de hoofdrol vervult. Voorts zijn er Louis Borel, Jopie Koopmans, Roland Varno e.a. In Rex draait „Een nacht in Mei, een klucht^met Marika Rökk en Victor Staal in de hoofdrollen. Het is het vreemde ver haal van een meisje, dat voor de verkeers politie op de vlucht slaat, dan tegen Victor Staal aanbotst en in de daarop volgende Meinacht via een tuinfeest en een zwem partij, haar Victor krijgt, waarbij het met de moraal niet al te nauw genomen wordt. Marika Rökk was wel eens beter, Victor Staal speelt behoorlijk en de film kunnen wij uit overwegingen van moraal niet aan bevelen. Lido heeft een allerpleizierigste film in „Mijn chef is een vrouw", de historie van een Adonis, van een bankbeambte, bewon derd door alle vrouwelijke employé's, wie kan dat anders zijn dan Gustav Fröh- lig? maar die alleen maar oog heeft voor zyn chef Clarissa (Sybille Schmitz). Via bankspeculaties en bedreigd levensge luk hebben wij de pleizierige ontknooping vijf kwartier lang zien aankomen, maar dat is geen bezwaar. De hoofdzaak is de vlotte bewerking van het geval, de geesti ge dialoog en het vlotte tempo van het be gin tot het einde. In Casino gaat de reeds meermalen her haalde film „Jij bent'mijn leven" met de Italiaansche zanger Benjamino Gigli in de hoofdrol. De heele geschiedenis draait om het dochtertje uit het eerste huwelijk van zijn vrouw, dat door haar vader verborgen wordt gehouden en dat hij vindt als ar tiste aan een opera. De heele geschiedenis speelt zich dus of tusschen de coulissen en Gigli krijgt overvloed van gelegenheid om zijn gouden stem te laten hooren. In Trianon is het „Anuschka", het meis je van het land, dat in Weenen terecht komt en in deze film naar haar naam nogal het een en ander vertelt over de frivoliteiten en lichtzinnigheden van het oude Weenen. Temidden van de vreugde in deze stad bij bals e.d. wordt alle ellende van Anuschka eigenlijk veroorzaakt door een gouden sigarettenaansteker, die de jonge vrouw van een beroemden professor, door haar man verwaarloosd, in een kleine flirtation aan een bekend advocaat heeft toevertrouwd. Maar deze laat het in een dronken bui op het dienstbodenbal in de zak van Anuchka glijden. Dit bezit wordt ontdekt en dan is er onmin van alle kan ten. Maar het is Anuschka (Hilde Krahl) die alle liefde weer in rechte paden leidt. Fr. Schneiders. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 7461. N.V. Leidsche Kof fiebranderij en Theehandel voorheen Firma H. M. Biesiot, Leiden, Haarlemmerstr. 164- 166. De N.V. is met ingang van 12 Sept. 1941 in liquidatie getreden. Liq. A. P. G. Timp en G. J. Bots, Leiden. 6622. Ned. Fabriek van Aluminium- producten Nefaboline, Fabr. v&n Aluminium verven en Industr. lakken, Voorschoten, Rouwkooplaan 8. Aa'ngesteld als bewind voerder ingevolge part. 7 der Verordening VO 48/1941: K. P. H. A. Falck, 's Graven - hage. AGENDA. Parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef. Zondag 1 uur Euch. sectie bif de Eerw. Zusters. Die verhin- 8 a? tW derd zijn, werpen haar kaart IjC&l in de brievenbus v. d. pasto- rie. Dinsdag M. C. afd. Jonge ren. We weten de afspraak nog van den vorigen keer: Van 't eerste oogenblik af zijn we in de kerk bij en vóór O. L. Heer. We zijn dus allen voorbeeldig wat tijd en gedrag betreft. Dinsdag en Woensdag Euch. sectie om 7 uur. Donderdag 8 uur Zangrepetitie. Dat was nog 'ns zin gen, de laatste keer. 'n Flinke groep ani meert, maakt 't geluid voller, de stemming prettiger. Blijft zoo voortgaan; de M. C. zal êr door bloeien. Voorloopig kunnen nu geen nieuwe zangeressen aanvaard wor den. Per Mariam ad Jesum. W. J. A. Mulder, pr. Dir. M. C. St. Odo-koorknapen. Zondag 7 uur Lof; Maandag, kwart voor vijf Aspiranten; kwart over vijf Crescendogroep 1; Dinsdag: kwart over vijf Crescendogroep II; zes uur: Schola; Woensdag: 7 uur Lof; Donderdag: zooals Dinsdag; Vrijdag: zooals Maandag, 7 uur Lof; Zaterdag: 7 uur Lof. Hallee Boys! Goed de Agenda nazien hoor en niet ver geten. Komen jullie allemaal weer op tijd op repetitie? We hebben weer zes nieuwe Aspiranten. We kunnen nog enkele 2de klassers gebruiken!! Wie komt zioh Maan dag nog opgeven? Om kwart voor vijf in het zaaltje Maria Gijzensteeg. Hallee hoor! Tot kijks. Kapelaan E. A. M. Paap. Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Jasperse, Meijboom, Stoffers en Veldhui zen. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, tel. 20390. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 26 September 20 uur tot Vrijdag 2 October 8 uur waargenomen door de Apotheek Boekwijt, Ereestraat 74, tel. 20552 en de Haven-Apotheek, Haven 18, Tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. OMGEVING NOORDWIJKERHOUT Jubileum Burgemeester. (familiefoto). Op 1 October a.s. zal het 25 jsar geleden zijn, dat de edelachtb. heer A. A. C. M. van Iersel zijn functie als burgemeester dezer gemeente aanvaardde. Overeenkom stig de tijdsomstandigheden zal er een be scheiden, doch laten we hopen des te war mer huldiging plaats vinden. Op dien dag zal er dus voormiddags te 9 uur in de parochiekerk van den H. Jozef een plech tige H. Mis uit dankbaarheid worden op gedragen. Des voormiddags te 11.15 zal ten gemeentehuize de huldiging plaats vinden in een bijeenkomst van den jubilaris met het comité van hulde en het gemeenteper- soneel. Bij deze gelegenheid zal het hul deblijk der ingezetenen worden aangebo den. Ten slotte houdt de jubilaris in den namiddag van half 4 tot half 6 receptie ten einde de ingezetenen en andere belang stellenden in de gelegenheid te stellen hem en zijn gezin persoonlijk gelukwen- schen aan te bieden. De harmoniekorpsen zullen den jubilaris een serenade brengen. Verzocht wordt dien dag de vlaggen uit te steken. NOORDWIJK Reddingsbrigade. Onder groote be langstelling kwam Vrijdagavond de N.R. B. bijeen in hotel „Centraal", hoofdzake lijk ter bespreking van het winterpro- gramma. Na opening, notulen en behan deling van ingekomen en uitgegane stuk ken werd mededeeling gedaan, dat het zwemmen te Leiden voortaan zal plaats hebben des Maandags van 67 uur; nieu we leden voor het deelnemen aan dezen zwemcursus moeten boven 16 jaar zijn. Aangevraagd zal worden om het examen voor reddend zwemmen vast te stellen op 12 Oct. a.s. Besloten werd het houden van een cursus voor het Eenheidsdiploma; hiervoor gaven zich een 20-tal leden op; deze cursus vangt aan op 16 Oct. a.s. te 7.30 uur in hotel „Centi'aal". De oefen avonden Voor de gediplomeerden vangt aan op 12 Oct. a.s. te 8 uur. Onder ap plaus werden hierna uitgereikt de zwem diploma's C aan A. Passchier. M. Peen, W. Smit, Jac. Paatzer alhier en Th. v. d. Berg te Noordwijkerhout. Het eenheids diploma aan de dames E. Brasser, F. v. Oosten, A. v. Leeuwen, Plug-v. Duin, L. v. Leeuwen, P. Plug, Plug-Korbee, N. Barnhoorn en de heeren Th. v. d. Wete ring, C. Zuidhoek. A. Vink, J. v. d. Bent, J. v. Oosten, W. Smit en G. Duindam. Nog werd mededeeling gedaan, dat in het ko mende seizoen een feestavond zal worden georganiseerd; hiervoor gaven zich meer deren als medewerkers op. Enkele leden werden afgevaardigd naar de bijeen komst van de zwem-rcddings-competitie op 29 Sept. a.s. te Leiden. WASSENAAR Promotie. Aan de R.K. universiteit'te Nijmegen is gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte de weleerw. pater1 Zeno B. M. van den Borselaar O.F.M., ge boren te Wassenaar. KOENRAAD VAN DEN ARBEIDSDIENST Een prachtinstellmg. die NEDERLANDSCHE ARBEIDSDIENST RECHTZAKEN VOOR DEN ECONOMISCHEN RECHTER Niets geleerd. A. Disseveld te Lei den was al eens wegens clandestien slachten tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Maar het was blijkbaar geen les voor hem geweest, want thans moest hij weer terechtstaan wegens het clande stien slachten van schapen. De officier vond, dat de straf thans veel zwaarder moest zijn en eischte negen maanden ge vangenisstraf. De economische rechter vond deze straf nog te gering en legde een jaar gevangenisstraf op met bevel tot on middellijke gevangenneming. Zeven schapen geslacht. J. J. Zand bergen te L e i d e n had in totaal zeven schapen geslacht en hij werd deswege ver oordeeld tot negen maanden gevangenis straf met bevel tot zijn gevangenneming. Schapen verkocht. Oh. Brouwer te Leiden had een viertal schapen ge kocht voor 100 per stuk. Deze schapen nu waren terecht gekomen in den zwarten 'handel en clandestien geslacht. Eisch en uitspraak werden acht maanden gevange nisstraf met bevel tot gevangenneming en verbeurdverk larin g. Het smoesje. J. J. v. d. Zalm vertelde, dat hij te W a s s e n a a r, des morgens vroeg, een zak had gevonden. Hij raapte het ding op en ging er mee op stap. Maar, toevallig kwam er juist een controleur aan die hem stahnde hield en wel eens in de zak wilde kijken. En laat er nu vleesch in zitten. De aangehoudene vertelde toen prompt, dat hij met de zak juist op weg was naar het politiebureau om daar het gevonden voorwerp te deponeeren. Het wekte ter zitting nogal bevreemding, dat verdachte 's morgens zoo vroeg op pad was maar daarop deelde hij mede, dat hij ze nuwpatiënt was en elke morgen vroeg moest gaan wandelen. De officier zag geen bewijs dat verdachte betroken was bij een clandestiene slachting en daarom kwam hij er of met eisch geldboete van f 75 subs. 75 dagen. Het vonnis werd conform dezen eisch. LAATSTE BERICHTEN GROOT AANTAL LICHTAFSNIJDINGEN IN DE MAASSTAD. In de afgeloopen week moest door de Rotterdamsche politie in 460 gevallen op dracht worden gegeven tot het voor drie dagen afsnijden van den lichttoevoer bij personen, die niet of onvoldoende hadden verduisterd. DE NIEUWE REGELING VOOR DE WINKELS. Tengevolge van een onjuiste publicatie in enkele bladen is er bij sommige winkeliers verschil van meening ontstaan over de tij den, waarop winkels voor het publiek ge opend zijn. Teneinde misverstand te voor komen, wordt er daarom op gewezen, dat de winkeliers in het tijdvak van 1 October tot 1 April verplicht zyn, hun zaken ge opend te hebben gedurende de eerste vijf werkdagen der week van 10 tot 18 en op, Zaterdag van 10 tot 19 uur. Voorts blijft de mogelijkheid bestaan, de zaken voor het Publiek geopend te hebben van 5 tot 18 uur en op Zaterdag van 5 tot 19 uur. WINTERHULP. Een vader van een groot gezin, die 24. per week van maatschappelijk hulpbetoon ontving, was langzamerhand zoo verzwakt, dat ingrijpen noodig bleek, om dit gezin voor een totalen ondergang te behoeden. Met geld van de Winterhulp en mede werking van den Volksdienst is hierin ver betering gebracht en dezer dagen getuigde deze huisvader: „Ik ben een ander mensch geworden, vol moed ga ik mijn plaats in de maatschappij weer innemen." Deze mart staat evenwel niet alleen. Zooals hij, zyn er helaas nog velen. Be denk dit, als straks Winterhulp weer een beroep op u doet. Geef dan niet, doch offer. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 26 Sept. Boter. Geen aanvoer. UTRECHT, 26 Sept. Vee. Totaal aanvoer 2401 stuks vee, w. o. 654 runderen; Prijzen: vaarzen 380—540. Pinken f 230—330, Meikoeien 420—675, Kalfkoeien 400— 670, Varekoeien 320—485 per stuk, han del zeer kalm, nauwelijks prijshoudend; 93 magere kalveren 70—130, handel kalm, prijzen onveranderd; 4 nuchtere kalveren; 2 Schrammen 32—45 en 28 5Bgigen f 15 32 per stuk, handel vlug' 1223 magere Schapen 601.J0 per stuk, handel matig, prijs onveranderd; Lammeren (Texelaars) 3250 per stuk, handel matig, prijs on veranderd; 140 geiten 80—160 per stuk. Gemeentel. Aankondiging „PROEFALARM." Op Maandag den 28sten September zul len de luchtbeschermingssirenes tusschen 14.30 en 14.45 uur bij wijze van proef in werking worden gesteld. Daarbij zal het signaal „luchtalarm geëindigd" (één mi nuut gelijkmatige toon) gegeven worden. Voor het geval deze proefneming om bij zondere redenen niet zou door gaan, volgt voor het eerstvolgende proefalarm een nieuwe bekendmaking. 1864 De Burgemeester, Plaatselijk Luchtbesehermingsleidcr, Mr. R. N. DE RUIJTER VAN STEVENINCK „PROBEBETRIEB" oes Luftschutz-Alarmgerats (Sirenen) fin- det am Montag den 28sten September 1942 m der Zeit zwischen 14.30 und 14.45 Uhr statt. Es wird der lange Dauerton (Ent- warnungsignal) einmal (eine Minute) zu hëren sein. Findet der Probebetrieb aus bosonderen Gründen nicht statt, so erfolgt neue Bekantgabe. Der Oertliche Luftschutzleiter. Mr R. N. DE RUIJTER VAN STEVENINCK - Officieele Mededeelingen ZEGELRECHT VERHOGING BIJ TEXTIEL Met ingang van Maandag 28 September 1942 dienen de handelaren in textielpro ducten voor ieder bij de distributiediensten in te leveren aantal van 200 punten, voor een waarde van 40 cent in plaats van 10 cent, zooals tot dusverre het geval was, aan zegels op het ontvangstbewijs te plak ken. De detaillisten, die uitsluitend hoeden verkoopen en die een minimum van 100 punten mogen inleveren, dienen hiervoor in het vervolg voor 20 cent aan zegels te plakken. HET KOOPEN, VERKOOPEN EN AFLEVEREN VAN GEZAAGD BEUKEN HOUT. De directeur van het Rijksbureau voor hout maakt bekend, dat de dispensatie van de verboden van artikel 7, lid 6, van de Houtbeschikking 1941 No. 1 met ingang van 28 September 1942 is ingetrokken ten aanzien van het koopen, verkoopen en af leveren van gezaagd beukenhout. AFNAME VAN STROO. De Provinciale Inkoopcentrale van Ak kerbouwproducten voor Zuid Holland, brengt ter kennis van belanghebbenden,' dat hoewel er naar gestreefd wordt aan bepaalde wenschen te voldoen het niet mogelijk is, ten gevolge van de algeheele stroopositie en de verkeersmoeilijkheden, in alle gevallen aan de bestellers van stroo de door hen gewenschte soort te leveren. De gebruikers zullen er dan ook genoe gen mede moeten nemen, dat bijv. rogge- stroo wordt geleverd, in plaats van een an dere meer gewilde soort. Ten overvloede wordt er nog op gewezen, dat door de gebruikers op de desbetref fende aanvragekaart niet een bepaalde soort stroo is gevraagd, maar stroo zonder meer. Bij weigering van een partij stroo, dient de bclreffende gebruiker er rekening me de te houden, dat hem later niet opnieuw een partij zal worden aangeboden, terwijl de uil ae weigering voortvloeiende kosten door den handelaar aan hem in rekening- kunnen worden gebracht. Teneinde teleurstelling te voorkomen, ge lieven belanghebbenden hiervan goede no ta te riemen. Personeel gevraagd <3? Gevr. ilinke Dienstbode bij J. J. STRAATHOF, Dorpstr. 313, Leimuiden. 1888 Naaister gevr. speciaal voor kinderkleeding. Aanm.i Hooge- woerd 27. 3239 Meisje gevr- voor dc och tenduren. Flink loon. Aanm.: Duinvoetlaan 11, Park de Kie vit, Wassenaar 1895 Flink net Meisje gevr. voor d of d. en n. per 15 October bij G. P. VLASVELD, Boterhandel Miening 7, Zoeterwoude. 3254 Zoo spoedig mogelijk gevr. een R. K. Meisje in kleió ge zin. Wed. G. v. WIJK, Dorps straat 82, Zoetermeer. 1911 Net Meisje gevr. v. d. d., zelfst. kunn. werken. Zondags vrij. Mevr. DE WILDE, Johan de Wittstraat 10. 1912 G? Gevr. te Noordwijk nette Jongen of Meisje voor lichte kantoorwerkzaamheden, goed kunnende typen, met eenige routine genieten voorkeur. Br. no. 1909 bur. v. d. blad. <3? Dagmeisje gevr. in kl. gezin van 85 uur met middagmaal. Mevr. SMIT, Kempenaerstraat 52, Oegstgeest. 3248 Net Meisje voor direct gevr. voor d. of d. en n., met huise lijk verkeer, v, g. g. v, Morsoh- weg 103, Leiden. 3251 Aanbod Winterberging Aangeb. wln- terberging voor kano's, tevens een bergruimte voor meubelen of andere goederen. Te bevr.: Heerengracht 93, tel. 21855. 1887 Kippen-, eenden- en Var- kensvoermeel 10,25, konijnen- en geitenmeel 7.75, alles per 25 kg, inclusief zak franco, rembours, zonder bon. GROE- NEVELD. v. d. VALK BOU- manweg 26A, Leiderdorp, telef. 25590. 3228 Meubelen: 2 crap. 4 stoelen nieuw met oude kwal. stof be kleed, schuiftafels, dressoirs, fornuis- en kamerkachels. Pr. Harmonica, 2 spotgoedkoope kinderwagens, zeer modern. Molton en gestikte dekens, le dikanten enz. J. v. ROSSUM, Zuidbuurtweg 42, Z'woude. 3243 <2? Motorjacht (model sloep) te koop in goeden staat verkee- rend, afm. 8.50 x 2.30 M geheel compleet. Te bcvr. bij J. W Gf DDIJN, Hooge Mo.schweg 108, Leiden. 3240 Kachels, Kleeren. Te koop: haardkachel, haard, kerkkachel fornuis, ledikanten, spiralen, bedden, dressoir, wringers, waschteil, motorjekker, heeren- ccstuums, jas met vesten, witte broeken, damesmantel, japon nen, regenjassen en winterjas sen, stoelen, tafeU, loopers en vloerkleeden, enz. enz. Hooi gracht 55. 3242 Aangeb. een mooie Zit- Slaapkamer met volledig pen sion. Br. no. 3256 bur. v. d. bl. Kachels, Fornuizen! Sala mander, kachels, stook- en gas fornuizen, ook onderdeelen, bakovens, gasradiator, mangels, bascules, gewichten, bad, le dikanten, spiralen enz. Inkoop van inventarissen. A. J. HART- WIJK, Goederenbeurs, Nieuwe Beestenmarkt 79, tel. 24013 26627. 3244 2* Stofzuiger merk Premier 25.Halier, tafelmangel 17.50, Velo Wringer, Haard kachel, E. M. Jaarsma Haard. Buffet zeer mooi''meubel 45. LANGEZAAL, Stille Rijn 7. C2* Schrijiburcauxl Nieuwe bu reaux ministre's met massief eiken blad van prima mate rialen, ledikanten, spiralen, stoelen, tafels, enz. Ook inkoop van inventarissen. Vanouds A. J HARTWIJK, Burchtsteeg 4, Nieuwe Beestenmarkt 79, tel. 24013—26627. 3245 Postzegelverzameling aange beden (2 albums). Br. letter AA Boekh. HOOGEVEEN, Wasse naar. 1914 Vraag 2* Radio ter overn. gevr., mo dern toestel niet ouder dan '37, liefst Philips, Erres of derg. Aanb. p.a. Da Costastraat 69, Leiden. 3237 Goed onderhouden Piano te koop gevr, Br. met merk, kleur en prijs onder no. 3258 bur. van dit blad. Diversen S* Bekendmaking van ver hoord gebed uit dankbaarheid aan de H. Maagd Maria na het houden der drie Weesgegroeten Noveen. 3241 DAHS-'CADEMIE S. P. WIELING* - NIEUWE All* 11. LEIDER, TELEF. 21197 Privé-clubjes t/m ten hoogste zes personen (alle 1 Clublessen Privé-lessen eeftijden toegestaan) T Inst. W. F. v. WIJK-WILLY v. WIJK, Hoogewoerd 106, Tel. 24414. Laat U heden inschrij ven. Zondag 27 Sept. le les 3.30 uur. N.B. Inschr, Noord- wijk café „De Beurs", te Ze venhoven in café „De Vier- spiong". 1906 3T Openlijk dank aan den H. Antonius van Padua voor ver kregen genezing. 3252 3? Boerderij „De Poppenkast", Voorschoten, Essenlaan 5. Woensdag 30 Sept. en Zater dag 3 Oct. 3 uur voor grootere kinderen Het vrouwtje van Stavoren, De domme Molenaar. Voor volwassenen Zondag 4 Oct. 3 uur Het vrouwtje van Stavoren en De wraak van de Gouvernante. 3246 Tehuuraangeboden bruidssluier met sleep te huur, Donkersteeg 9, Leiden. GEVRAAGD BETROUWBARE AGENTEN voor verkoop van Tuin-, Bloem-, Landbouwzaden en Pootaardappelen Vraagt inliohting ^jgoi Hooge provisie Firma J. VINK - Zaadteelt en Zaadhandel DORPSTRAAT 91 B, TEL 115, WARMOND AFD. RIJNLAND NED. ROODE KRUIS nil 0E8STGEEST EN OMGEVING, uitgezonderd Leiden, kunnen zioh hiervoor aanmelden op Vrijdag 2 October, 's avonds 7 uur in de school Geversstraat 5 te Oegstgeest. Zioh aan te melden voor Katwijk bij Dr. CLEVERINGA, tus schen 28 September on 1 October 'savonds 8 uur, voor Sas9enheim, bjj Dr. ZIJERVELD, tusBchen 28 Septem ber en 1 October 'bavonds 8 uur. 90—1907

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3