SPAAR V-V U.V.S. - B.M.T. ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1942 DE LEIDSCHE COURANT "2 Red. Buitenland i Mr. H. Ge tie. Lddenj Red. Stad i M. Zonderop. Lelden; Red. Omgeving i L. Roozen. Rad. Letteren en Kunst i Fr. Schneiders. Lelden; veran U)k voor de advertentitni G de Heiden. Lelden. WEEHBKWCHT Zon onder 7.31 uur Zaterdagavond. Zon op 7.32 uur Zondagochtend. Zon onder 7.28 uur Zondagavond. Zon op 7.33 uur Maandagochtend. Tunchen dese tijden moet worden ver duisterd. 26 Sept. De maan komt Zaterdagavond om 8.39 uur op en gaat Zondagmorgen om 10.32 uur onder. 27 Sept.: De maan komt Zondagavond om 9.06 uur op en gaat Maandagmorgen om 11.38 uur onder. DE ARBEIDSVOORZIENING IN DEN LANDBOUW Zooals reeds in de pers werd bekend ge maakt, worden voor het rooien van aard appelen, in het geval niet voldoende ar beidskrachten ter beschikking van de boe ren staan, o.m. met medewerking van den Nederlandschen arbeidsdienst, van werk verruimingsarbeiders en de schooljeugd, zoowel als door bemiddeling van de gewes telijke arbeidsbureaux zooveel mogelijk de nog vrij zijnde arbeiders ingeschakeld. Het blijkt evenwel, dat de bepaling van het Collge van Rijksbemiddelaars, op genomen in de Staatscourant no. 107 waarbij wordt voorgeschreven, dat arbei- ders, die niet naar huis heen en weer kun nen reizen, door den werkgeveT onderdak en voeding moet worden versohaft veel boeren ervan weerhoudt arbeiders van el ders in dienst te nemen. De overheid neemt hiertegenover het standpunt in, dat zy op alle mogelijke ma nieren den boeren wil helpen en bij een te kort aan arbeiders tegen zeer redelijk ta rief werkverruimingscolonnes en arbeids dienst wil inschakelen, maar dat de boer dan verplicht is al het mogelijke te doen om zelf arbeiders te krijgen. Door het ge westelijke arbeidsbureau zal in verband daarmede, bij iedere aanvrage worden be paald hoeveel arbeiders op het bedrijf van den aanvrager zullen moeten worden inge kwartierd. Dit is in het algemeen één man per 10 h.a. Om niet afhankelijk te zijn van de ongeneigdheid bij sommige boeren om op deze wijze de noodige arbeidskrachten te betrekken, is een gemachtigde aangewe zen, die moet zorgen voor de coördinatie van de diensten, welke bij de voorziening van arbeiders zijn betrokken, en die tevens de bevoegdheid krijgt om tegen onwillige boeren op te treden door het opleggen van boeten. Iedere boer is verplicht zijn aardappelen vóór een bepaalden, door de P.I.C.A. vast te stellen datum te rooien. Indien hij daartoe niet in staat is en niet alle maat regelen heeft genomen om aan deze ver plichting te voldoen, kan de gemachtigde de te velde staande gewassen vorderen. Daarbij wordt de geldelijke opbrengst van deze aardappelen uitbetaald onder aftrek van een bedrag van 300,per H.A. voor het rooien. Dit is ongeveer het dubbele van het normale rooiloon. De verwachting is gerechtvaardigd, dat de boeren ook in hun eigen belang de noodzaak zullen inzien om zoo spoedig mo gelijk bij de gewestelijke aiheidsbuneaux arbeiders aan te vragen (zoo mogelijk door bemiddeling van de plaatselijke bureau- houders) en voorts alle medewerking te verleenen bij het onderdak brengen van arbeiders van elders, teneinde aldus door samenwerking den oogstarbeid goed te doen verloopen. GROOTE DRUKTE OP DE RIJKSMUNT. Tengevolge van de verplichting tot het inleveren van ingetrokken muntstukken is niet alleen op de postkantoren, aan de lo ketten pasmunt, een groote drukte ont staan, maar heerscht er momenteel ook bij de rijksmunt een bijzondere bedrijvigheid. Wie een kijkje mocht nemen in het be drijf, vanwaar de Staat zijn geldstukken betrekt, zal hebben gezien, hoe den gehee- len dag uur na uur postauto's van de P. T. T. af en aan rijden om de ingeleverde muntstukken aan het gebouw aan den Leidscheweg te Utrecht af te geven. Elk postkantoor in het land beschikt uiteraard tengevolge van bovengenoemde verplich ting over een grooten voorraad koperen en zilveren munten. Ook stapels centen, dub beltjes, guldens en rijksdaalders en al de geldstukken, die thans hébben afgedaan, worden in speciaal verzegelde zakken naar Utrecht gebracht. Het zou ondoenlijk zijn, om zelfs bij benadering te raden hoeveel geldswaarde daar in het gebouw van de munt dagelijks binnenkomt. Maar in het algemeen kan worden gezegd, dat het Ne- derlandsche publiek de opgevraagde mun ten bij honderdduizenden stuks heeft inge leverd of nog bezig is in te leveren. Een speciale afdeeling op de munt houdt zich bezig met het tellen van al deze geldstuk ken, en de menschen, die hiermee doende zijn, zijn als het ware bedolven onder het gold. Maar voor hen beteekent een gulden of een rijksdaalder niets meer, dan welk ander voorwerp in het gebouw ook, dat bij het bedrijf behoort. Het is ten slotte maar een kwestie van wennen.. ..De nagetel- -de munten worden, ieder in zijn soort, bij eengebracht in groote zakken en opgebor gen. De Rijksmuntmeester, de heer Pey, aeelde ons mede, dat er aan den oproep om de oude muntstukken in te leveren, buiten gewoon goed is voldaan. Curiositeitshalve merkte hij nog op, dat er bij het controleeren nog wel eefts ande re munten dan de onze worden gevonden. Zoo is het ook voorgekomen, dat iemand, bij vergissing een rolletje kwartjes had in geleverd in plaats van centen. Maar deze fout behoort inderdaad tot dè groote zeld zaamheden. Tot 4 October a.s. wordt men nog in de gelegenheid gesteld de oude muntstukken in te leveren. WIL DE RIJKSPOSTSPAARBANK LEERT. DAT SPAREN GEEN KWESTIE VAN KUNNEN IS MAAR VAN WILLEN. WIE EENMAAL DEN WIL TE PAKKEN HEEFT OM GEREGELD IETS OPZIJ TE LEGGEN ZAL ERVAREN. DAT HIJ STEEDS GE MAKKELIJKER EN SNELLER ZIJN TEGOED VERMEERDERT. DE RUKSP0ST- V SPAARBANK "iïAAT PIT BESCHERMING VAN TITEL EN AANDUIDING VAN INGENIEUR. In de Staatcourant is opgenomen een be sluit van de secretarissen-generaal van de departementen van Opvoeding, Weten schap en Kuituurbescherming, ven Land bouw en Visscherij en van Justitie betref fende het voeren van opleidingsaanduidin gen door afgestudeerden van wettelijk ge subsidieerde middelbare technische scholen en daarmee gelijkgestelde en betreffende de bescherming van den titel en de aan duiding van ingenieur. Hierin wordt bepaald, dat als aanduiding achter htm naam mag worden gevoerd: lo. M.T.S. door bezitters van een getuig schrift van een gesubsidieerde middelbare technische dagschool; 2o. A.M.T.S.. door bezitters van een eindgetuigsóhrift van een gesubsidieerde middelbare technische avondschool; 3o. M.T. door bezitters van een getuigschrift, gelijkwaardig aan het onder lo. bedoelde, dat is uitgereikt vol gens art. 29 eerste lid tweede alinea van de nijverheidsonderwijswet. 4o. T.S. door bezitters van een eindgetuigsefhrift van een krachtens die wet gesubsidieerde middel bare textieldagschool. Tot het voeren van den titel van inge nieur zijn kort saamgevat bij uitslui ting gerechtigd de afgestudeerden van Delft, Wageningen en Bandoeng of aan een buitenlandsche universiteit, welker diplo ma gelijk wordt gesteld met dat van Delft of Wageningen. 1. Hij, die gerechtigd is den titel van in genieur té voeren, duidt dezen tiel aan met ir. vóór den naam. 2. Hij is bevoegd achter den naam te plaatsen de letters: c.i., b.L, w.i., wv.L, s.L, e.i., sch.i., m.i. of n.i., naar gelang hij het diploma heeft verworven van civiel-inge- nieur, bouwkundig ingenieur, werktuig kundig ingenieur, werktuigkundig inge nieur (richting vliegtuigbouwkunde), scheepsbouwkundig ingenieur, electro tech nisch ingenieur, scheikundig ingenieur of technoloog, mijningenieur of natuurkun dig ingenieur. 3. Hij is bevoegd achter den naam te plaatsen de letters: Li., indien hy het di ploma van landbouwkundig ingenieur of he' daarmee gelijkgestelde diploma heeft verworven. Voorts is bepaald, dat op het departe ment van Opvoeding, Wetenschap en Kui tuurbescherming een ingenieursregister wordt gehouden. In dit register wordt op zijn verzoek ingeschreven hij, die een ver klaring overlegt, welke is uitgereikt door een door den secretaris-generaal in te stel- lei. commissie en welke verklaring in houdt, dat de betrokkenen, zonder in het bezit te zijn van een der bovenbedoelde diploma's, naar het oordeel dier commissie geacht wordt regelmatig werkzaamheden te verrichten, welke in het algemeen aan gediplomeerden van de echnische hooge- school te Delft worden opgedragen. Hy die in dit register is ingeschreven, is gerech tigd dit aan te duiden door plaatsing van het woord „ingenieur" achter den naam. Op overtreding van bovenstaande rege- gelen, ook of het.in strijd daarmede voeren van een titel of aanduiding, waarin het woord ingenieur onverkort of in welke af korting ook, voorkomt, staat een geldboete van ten hoogste 500 gulden, terwijl bij herhaling binnen een jaar hechtenis van ten hoogste twee weken kan worden opge legd. Hij, die zonder in het bezit te zijn van een der bovenbedoelde diploma's of van een verklaring voor inschrijving in het inge- nieursregister, thans een rang bekleedt, welke wordt aangeduid met het al dan niet in een samenstelling gebruikte woord van ingenieur, is gerechtigd deze rangaandui ding nog gedurende 6 maanden te voeren. Dit besluit treedt heden in werking. GEMENGDE BERICHTEN Bij keuring van rekstok hals gebroken. De vrachtrijder de G. uit Oss, die voor zyn kinderen een rekstok had vervaardigd, wilde het speeltuig eerst eens op zyn deug delijkheid toetsen, met het gevolg dat hij omlaag tuimelde en eenige halswervels brak. In uiterst zorgwekkenden toestand is de man naar het St. Annaziekenhuis overgebracht. Meisje door auto gedood. Het zeven jarig dochtertje van den heer C. van de Kasteel, wonende aan de Zandbaan te Steenbergen, was Donderdagmiddag met eenige andere kinderen spelenderwijs aan de vrachtauto van J. Moerkens gaan han gen, welke van den Welberg naar Steen bergen reed. Ter hoogte van de kerk aan den Welberg kon het meisje zich niet meer vasthouden. Zij viel met het gevolg, dat zij een slag van de auto tegen het hoofd kreeg en daarna met het hoofd tegen de straatkeien sloeg. Zy was op slag dood. Invalide smokkelde sigaren mee in zijn kunstbeenen. De politie te Tilburg heeft een 21-j'arige jongeman aangehouden, die op een fabriek aldaar als sigarenmaker werkte. De man, die enkele jaren geleden bij een ongeval zyn beide beenen verloren had, werd ervan verdacht sigaren uit de fabriek te stelen. Men kon er echter maar niet achter komen, hoe hij dit deed, totdat iemand op het idee kwam, bij het verlaten der fabriek de kunstbeenen van den in valide te onderzoeken. Toen kwamen hieruit ruim 50 sigaren voor den dag. Bij zijn verhoor vertelde de man openhartig reeds maandenlang op deze manier sigaren te hebben meege smokkeld, zoodat het totaal in de duizen den loopt. De dief is thans in arrest ge steld. Melk- en zeeprantsoenen verduisterd. De 65-jarige G. W. te Helmond, direc teur van het plaatselijk kantoor der B. B. A., heeft zich aan een ergerlijk geval van verduistering van melk- en zeeprantsoenen schuldig gemaakt, ten nadeele van de in dienst zijnde chauffeurs. Van het distribu tiekantoor ontving hij voor deze chauffeurs rantaoenbonnen melk in verband met hun werkzaamheden waaraan vergiftigingsge vaar is verbonden (gasgeneratoren) bene vens extra-rantsoenen zeep voor vuilen ar beid. Hij behield deze bonnen echter voor zichzelf, slechts één keer ontvingen de chauffeurs 4 melkbonnen. Deze ergerlijke practijk heeft de directeur zoowel in 1941 als in 1942 toegepast, waardoor hij eenige honderden liters melk en een beduidende hoeveelheid zeep aan de rechthebbenden onthield. Door de gemeentepolitie werd ten huize van W. een partij op de zeepbon- nen gekochte zeep in beslag genomen, als mede 175 rantsoenbonnen melk. W. is ge arresteerd en zal ter beschikking van de rijksrecherche-centrale worden gesteld. Aanranding verzonnen. Dezer dagen werd gemeld, dat een 20-jarige dienstbode te Hilversum bij de politie aangifte had gedaan te zijn aangerand op de heide ach ter het gemeentelijk sportpark. Zij zou door twee mannen zijn aangehouden en naar een auto gesleept, maar zij had nog tijdig weten te ontkomen. De recherche, die reeds dadelijk het verhaal in twijfel trok, heeft het meisje aan een langdurig verhoor onderworpen, waarna zij tenslot te bekende, dat zij het geheele verhaal had verzonnen. Zij had dit gedaan, omdat zij dien bewusten dag op de betreffende plaats met een man een babbeltje had ge maakt en uit vrees, dat dit haar verloofde ter oore zou komen, had zij de aanranding verzonnen, om zich bij voorbaat te kun nen verontschuldigen. Het meisje heeft thans echter een proces-verbaal gekregen wegens het doen van valsche aangifte. SPORT De tweede wedstrijddag van de Europee- sche jeugdsportspelen te Milaan, stond voornamelijk in het teeken van de athle- tiek. Reeds vielen hierbij de eerste beslis singen. De schietwedstrijd klein kaliber in de tweede afdeeling eindigde met een schitterende overwinning van de Duitsche jeugd met 2723 punten (maximaal te be halen 3000 punten). Tweede werd Italië met 2573, derde Hongarije met 2506, vierde Spanje met 2392, vijfde Kroatië met 2196 en zesde Noorwegen met 1257 punten. Eerste bij het hoogspringen voor jon gens werd, Hriibac (It.) met 1.80 meter, gevolgd door Pilhatsch (Duitschl.), even eens met 1.80 mter. Het speerwerpen werd gewonnen door de Salvi (It.) met een worp van 55.58 M., tweede werd Werther .DuitsohL) met 54.30 M. Bij het kogelstoo- ten werd de Hongaar Gaspar winnaar met 14.41 M., gevolgd door Magura (Slow.) met 14.27 M. Bij de meisjes won Helga Is/berg (Duitschl.) het nummer discuswerpen met een afstand van 36.90 M. De Italiaansche Taglid Pietra werd tweede met 36.82 M. Verspringen: 1. Franco (It.) 5.45 M., 2. Misere (Duitséhl.) 5.35 M. VOETBAL u. V. S.—B. M. T. U.V.S. I, komt te gen B.M.T. geheel volledig uit in de sa menstelling: doel: van Well, achter: Hen driks en de Daas; midden: Regeer, Wal- laart en Platteel; vóór: Oosterom, van Weerlee, Van Wanrooi, P. Kantebeen en Polanen. Blauw Zwart ILugclunum I: Lugdunum zsl voor de uittved^rijd tegen Blauw Zwart Zondag a.s. in de navolgende opstelling uitkomen n.L: doel: J. Douma; achter: J. Bronsgeest, A. Stryk, midden: J. v. d. Waals, D. Pardon en I. Reyken; vóór: P. Vermond, H. v. Meurs, J. v. Weerlee, H. v. Es en P. van Berkel. ZONDAGMIDDAG 2 UUR Terrein Wassenaarsctie weg. 20-188(1 Van alle pijn in de leden verlost. j Nu kan ik weer werken De Heet M. V. te T. schrijft, dd. 20-l-'40j „Ik wil U mededeelen, dat de Ovaaltjes mij goede diensten hebben bewezen;de gezwollen gewrichten zijn nu weer geheel normaal. Het verheugt mij, dat ik mijn bed verlaten en Weer werken kan. Ik had vreeselijke pijn in de leden. Zoo gauw ik weer Iets voel, zal ik direct w^er Ovaaltjes nemen, want zij werken snel en afdoende." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoudheid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proefOrigineele ver pakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar SCHAKEN Om het nationaal kampioenschap. In de vijfde partij, die gisteravond gespeeld werd in het Nat. Schaakgebouw te Den Haag, keerde v. d. Hoek na de slechte ervaring opgedaan met de Spanjaard tot de Caro-Kann verdediging terug. Het werd nu de Panoff variant, waarin v. d. Hoek bij den zesden zet een pionoffer tot nu toe is hier nooit anders dan nadeel moe bereikt bracht. Het verging hem ook hier niet anders. Euwe behandelde de partij zeer sterk om in het middenspel in het centrum door te stooten. Het zwarte spel stortte als een kaartenhuis ineen en reeds na 23 zetten bleef v. d. Hoek niets anders over dan te capituleeren. Een door v. d. Hoek zwak behandelde partij. De stand is nu: dr. Euwe 4pnt., v. d. Hoek punt. Er zal nu wel een wonder moeten geschieden wil v. d. Hoek het Euwe nog erg lastig maken. Simultaanspel in de Politieschaakclub. Gisteravond werd door den heer G. Bos scha een simutaan-séance gegeven voor de leden der Politieschaakclub. Na 2 uur werd het volgende resultaat bereikt: 7 gewon nen, 2 verloren, 2 remise. De heeren A. Bakker en J. C Mente wisten hun partij te winnen, terwijl de heeren P. Dijkstra en J. Berger remise maakten. Dr. Aljechin Europeesch kampioen. In het schaaktournooi om het Europeesch kampioenschap te München, hadden gister de laatste .ontmoetingen plaats. In de slot- ronde eindigde (Ie partij Bogoljubow Aljechin spoedig in remise, evenals het dame gambiet JungeKeres. Na deze beide resultaten is reeds beslist, dat dr. Alje chin (Frankrijk) naast zyn wereldkam pioenschap met 8 Yt punt nu ook den kam pioenstitel van Europa gewonnen heeft. Keres (Estland) behaalde met 754 punt de tweede plaats. Dan volgen Bogoljubow en Richter ieder met 7 punten. DAMMEN Clubkampioenschap L.D.W. De uit slagen van de 3e ronde hadden het volgen de resultaat. Hoofdklasse J. ZaalbergW. Huisman 02; P. v. d. StelW. Heemskerk 02; A. TerhaarG. v. d. Wiel, afgebr.; Ie klasse: J. HeemskerkW. de Roode 02 regl.; A. SladekJ. Hiusman sr. afgebr. 2e klasse: M. v. LeeuwenS. H. Braxhoven 20; J. de Bree—C. Teimissen 02; C. Klinkenberg—G. P. Dille; J. DreefJ. v. d. Meij 1—1. BILJARTEN Ned. Biljart Bond Afd. Leiden. In den Amstelbekerwedstrijd wist na veel span ning S.D.O. met 62 te winnen van Vier kantje 2, zoodat S.D.O. voor de 2de maal in het bezit kwam van dezen wisselbeker. Voor de eindstrijd om het 3 banden kampioenschap zijn geplaatst B. de Roo, C. Paauw, G. M. Teegelaar. A. Sira, A. Iterson en J. Schouten. De wedstrijden vangen Dinsdag a.s. om 7 uur aan in het clublokaal van „De Poort v. Cleef", Haar lemmerstraat. De speeldata zijn 29 en 30 September en 6, 7 en 13 October. B. Tee gelaar speelt bovendien mee, doch buiten mededinging. ftijMteyinq, door prof. P. Stammeyer 83e Week 27 Sept.3 October. DE EERSTE BRIEF AAN TIMOTEUS 3 1 —EINDE. Daar Timoteiis de zorg droeg voor de Kerk in geheel Klein-Azië, geeft Paulus hem wenken voor de keuze van zijn mede helpers. De manier, waarop hij zich uit drukt in 3 1, geeft aan, dat hij het ver langen naar het bisschopsambt niet aan prijst om de eer, aan dat ambt verbonden, maar om het werk ten bate der geloovigen. Deze taak brengt een groote verantwoor delijkheid met zich mede en daarom moe ten zware eischen gesteld worden om iemand voor zulk een taak aan te wijzen. Onberispelijk moet hij zijn als vertegen woordiger van den Hoogepriester Jesus Christus, Die Zelf is heilig, onschuldig, on bezoedeld (Hebr. 7 26). Overigens is Pau lus in zijn eischen gematigd, omdat in ieder geval de Kerk moest, bestuurd worden en dit niet door te hooge eischen mocht wor den verhinderd. In 3 6 onderstreept Pau lus, dat niemand zijn opname in de Kerk aJs een winst voor Haar mag beschouwen: alle voordeel is bij hen, die Gods genade ontvangen; bovendien is voor het geven van een goede leiding noodig, dat men zelf dp leer heeft beleefd. In 3 9 wordt eigen lijk samengevat de dubbele eisch van ge loof en onberispelijk leven: dit laatste voorkomt vele gevaren voor het, geloof. Een goed uitoefenen ^an het diakenambt opent den weg om voor het priesterschap of bisschopsambt verkozen te worden, om dat men in zulke personen vertrouwen heeft (3 13). Daarna waarschuwt de Apostel voor de komende dwalingen. Een juist gebruik van het huwelijk en de schepselen is goed en daarmede brengen we eer aan God (4 15). De godsvrucht, in 4 7 aangegeven, is die, welke voert tot acten van geloof, hoop en liefde: deze leidt ten eeuwigen le ven. Als gevolg van de vermaning in 4 13—14 bedoelt vers 15 een vooruitgang bij Timoteüs in wetenschap en deugd, Bij hoofdstuk 5 wijzen we op de onder scheiding, welke in de eerste aanteekening van onze vertaling gemaakt wordt. De v/eduwen, aan wie lagere kerkelijke bedie ningen werden ofpjedrageoi, verplichtten zich om van een tweede huwelijk af te zien: vandaar de opmerking in 5 1112. Cnder de „eigenlijke" weduwen van vers 16 verstaat Paulus die, welke onverzorgd en geheel alleen staan. Het gevolg van een waarachtig godsdienstig leven is, dat men zich tevreden stelt met het noodzakelijke en hierdoor is men spoedig voldaan met zijn aardsche verdiensten (6 7). De lessen in deze laatste hoofdstukken zijn duidelijk gesteld en ook voor ons van beteekenis: o.a helpt met hetgeen voor u-zelf niet noodzakelijk is: uw naasten! RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 27 SEPTEMBER 1942. HILVERSUM I, 415.5 M. 7.30 Gram.; 8.30 De zin van het boer zijn; 8.45 Kameror kest (gr.); 9.00 BNO: Nieuws; 9.15 Lof der Zotheid; 9.30 Zondagmorgen zonder zorgen; 10.30 Deutsche Stunde; 12.00 BNO: Nieuws; J2.15 Omroepkamerkoor en orgel; 12.40 Luitsch Volksconcert; 14.00 Omroep-Sym- phonie-Orkest (14.50 Op den steiger, door Prof. Dr. T. Goedewaagen); 15.45 Jongens, zang; 16.00 Luisterspel: „De dwaze Tulpen handel"; 17.00 Zondagmiddagcabaret; 17.45 BNO: Sport- en Oostlandpraatje; 18.00 f.port van den dag; 18.30 Melodisten; 19.30 BNO: Nieuws; 19.50 Clavecimbelvoordracht Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio-Centra les; 20.15 Schumann-Sibelius; 21.15 Otto Hendriks en zijn orkest; 21.45 BNO: Nieuws 22.00 Kurt Engel, xylofoonvirtuoos; 22.15 Operette-programma; 22.50 U raadt welke isngeres wij laten zingen; 23.4524.00 Spaansche pianocomposities. HILVERSUM II, 301.5 M.: 7.30—9.15 Zie' Hilversum I; 9.15 Een mandje met fruit, luisterspel voor de jeugd; 9.45 Uit den stil len bloemhof, voordracht; 10.30 Studio- dienst; 11.30 Gew. muziek; 11.40 Lezing: „De Hartog, een reformator der 20ste eeuw" II; 12.00 BNO: Nieuws; 12.30 Toe spraak door den heer H. J. Woudenberg; 12 45 Gram.; 13.00 Verbond voor Sibbe- kunde; 13.15 Theo Uden Masman en zijn ^ansorkest; 13.40 Jeugd Accordeon Club; 14.00 Luisterspel: „Orlando di Lasso"; 15.00 Boccaccio", Operette; 17.00 Ned. Boeken schouw; 17.20 Muziek uit den Renaissance tijd; 18.00 Otto Hendriks en zijn orkest; 18.30 BNO: Nieuws; 18.40 Spiegel van den clag: 18.50 BNO: Mil. weekoverzicht; 19.00 Onze Nederl Taalclub L; 19.30 Gevar. programma; 20.00 BNO: Eng. uitzending; (Voor de Radio-Centrales: Gram.) Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio-Centrales; 20.15 Omroeporkest; 21.15 Concertgebouworkest; 21.45 BNO: Nieuws en Mil. overzicht; 22.10 Avondwijding; 22.20—24.00 Zie Hilversum I GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie programma: 7.30—24.00 Hilversum I. 2o programma: 7.3022.15 Hilversum II; 22 1524.00 Buitenlandsch programma. 3e en 4e programma: 7.00—24.00 Buiten- Ie ndsch programma. MAANDAG 28 SEPTEMBER 1942. ..HILVERSUM I, 415.5 M.: 7.15 Gram.; 7 30 BNO: Nieuws; 7.40 Gram.; 8.30 BNO: Nieuws; 8.40 Om en om; 8.50 Gram.; 9.30 Spiegel van den dag; 9.40 Robert Gaden en zijn orkest; 10.00 Gram.; 10.30 Voordracht; 10.45 Amabile Sextet; 11.30 Piano; 12.01 Almanak; 12.05 Piet van Dijk en zijn or- «est; 12.45 BNO: Nieuws; 13.00 Musette orkest; 13.30 Gram.; 14.00 Gevar. program ma; 15.00 „Waar wonen de Friezen", voordracht; 15.15 Gevar. programma; 16.45 BNO: Nieuws; 17.00 Vroeg-Renaissance Bijbellezing voor de volgende week: Zondag Maandag Donderdag 1 Vrijdag Zaterdag I Tim. 3 1—13 1 Tim. 3 14—4 1 Tim. 48—16 1 Tim. 5 1—16 1 Tim. 5 17—25 1 Tim. 6 1—10 1 Tim. 6 :11einde ZONDAG 27 Sept. Achttiende Zondag na Pinksteren. Mis: Da pacem. Gloria. 2e gebed v. d. H.H. Cosmas en Damianus, Mar telaren; 3e A Cunctis (om de voorbede van alle Heiligen); 4e voor den vrede. Credo. Prefatie v. d. Allerheiligste Drieëenheid. Kleur: Groen. MAANDAG 28 Sept. Mis v. d. H. Wen- ceslaus, Hertog en Martelaar: In virtute. Gloria. 2e gebed A Cunctis; 3e (naar keuze v. d. priester); 4e voor den vrede. Geen Credo. Gewone Prefatie. Kleur: Rood. In kerken van de E.E.P.P. Franciscanen: ZONDAG. 2e gebed v. d. H. Elzearius, Belijder; 3e v. d. H.H. Cosmas en Damia nus; 4e voor den vrede. MAANDAG. Mis v. d. Z. Bernardinus van Feltre, Belijder: Liberabit. 2e gebed v. d. H. Wenceslaus: 3e A Cunctis; 4e voor den vrede. Kleur: Wit. Koorzang; 17.30 In de taveerne ,,'t Kog geschip"; 18.00 Om en om; 19.00 Pol. week- praatje; 19.15 Gram.; 19.30 BNO: Nieuws; 19.50 Zang en piano. (Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio-Centrales); 20.35 Utr. Sted. Orkest; 21.00 Kamermuziek; 21.45 BNO: Nieuws; 22.00 Orgelsoli; 22.15 Fragmenten uit komische opera's; 23.1524.00 In een herfstnacht. HILVERSUM H, 301.5 M.: 7.15—7.40 Zie Hilversum I; 7.40 Ochtendgymn.; 7.50 Sport 8.00 Actueel nieuws voor boer en tuinder; 8.15 Orkestconcert; 8.30 BNO: Nieuws; 8.40 Pianocomposities van W. A. Mozart; 9.00 Vioolsoli; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Amusementsorkest; 10.00 Godsd. uitzending; 10.30 Zang met piano: 11.00 Voor de kleu ters; 11.30 Orkest Willy Kok; 12.45 BNO: Nieuws; 13.00 Familie de Boer; 13.15 Fluit en piano; 14.00 Godsd. uitzending; 14.30 Orkestcoticert; 15.30 Voor de Vrouw; 15.45 Berl. Philharmonisch orkest; 16.00 Kamer muziek; 16.45 BNO: Nieuws; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Zang met piano; 18.00 Van heinde en verre klinkt het nieuws; 18.30 ïiNO: Nieuws; 18.40 Spiegel van den dag; 18.50 BNO: Friesch praatje; 19.00 Gram.; 19.15 Reeks „Wij Socialisten"; 19.30 Utr. Sted. Orkest. Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio-Centrales; 20.15 Gevar. programma; 21.45 BNO: Nieuws en pol. praatje; 22.10 Avondwyding; 22.20—24.00 Zie Hilvers. I. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. 3e en 4e programma: 7.0024.00 Buiten landsch programma. WINTERHULP NEDERLAND LOTERIJ 1942 BETEEKENT OOK: „VOOR HET VOLK, DOOR HET VOLK".

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 2