DINSDAG 1 SEPTEMBER 1942 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 STADSNIEUWS BESLUITEN VAN DEN BURGE MEESTER De burgemeester dezer gemeente heeft we.derom een aantal besluiten genomen, waarvan wij de hoofdtrekken hieronder la ten volgen. Benoemingen en ontslag. Aan de pro fessoren dr. J. A. J. Barge en mr. A. P. Cleveringa is eervol ontslag verleend als curtor van het Gymnasium, terwijl in hun plaats zijn benoemd mevr. H. G. de Ruyter van Steveninckvan Bosse en de heer A. Krantz. r- Aan prof. dr. J. A. J. Barge is eervol ontzag verleend als lid van de commissie vor het Sted. Museum „De Lakenhal". Tot lid van de Monumentencommissie is in de plaats van den heer T. Groeneveld, die als zoodanig bedankt heeft, benoemd de heer drs. E. Pelinck. Ter voorziening in een viertal vacatu res zijn met ingang van nader te bepalen datum benoemd tot onderwijzeres aan: a. de opleidingsschool voor u.l.o. aan de Drie Octoberstraat, mej. J. H. Scholten te 's-Gra- venhage; b. de o.l. school aan de Paul Kru- gerstraat, mej. M. van Böhemen te Zaan dam; c. de o.l. school aan de Medusastraat A, mej. M. Koolman te Garmerwolde; d. de o.l. school aan de Medusastraat B, mej. J. M. Bartels te Utrecht. Aangezien ook in den cursus 1942 1943 de werkzaamheid van de na te noemen tijdelijke leerkrachten aan de gemeente lijke hoogere burgerschool noodig is, heeft de burgemeester besloten voor den duur van den cursus 19421943 te benoemen aan: L de Hoogere Burgerschool voor Meis jes, tot tijdelijk leerares in het Neder- landsch mej. dra. J. M. s' Jacob, tot tijdelijk leerares in het Fransch mej. dra. A. E. Oosterlee, tot tijdelijk leerares in het Duitsch mejuffrouw dr. A. Z. Huisman, tot tijdelijk leerares in de Staatsweten schappen mej. mr. M. E. Blok, tot tijdelijk leeraar in de Natuurkunde drs. J. B. Ub- bink, tot tijdelijk leeraar in de Scheikunde drs. J. W. Zwartsenberg en tot tijdelijk leeraar in de Handelswetenschappen Th. A. van Westerhoven; II. de Hoogere Burgerschool met 5-jari- gen cursus, tot tijdelijk leerares in het Duitsch mej. dr. A. Z. Huisman, tot tij delijk leeraar in het Nederlandsch dr. E. W. Schallenberg en tot tijdelijk leeraar in de Staatswetenschappen mr. C. de Ru. Nieuw cursusjaar. In verband met de voor de zamervacantie der Rijks H. B. Scholen in 1942 getroffen regeling, is be paald, dat het cursusjaar 19421943 van da. Rijks H. B. Scholen het tijdvak van 16 Aug. 1942 tot en met 15 Aug. 1943 zal om vatten. Teneinde uniformiteit te verkrijgen heeft de burgemeester dit tijdvak ook voor het Gymnasium en de H. B. Scholen hier ter stede vastgesteld. Rijwielzaken sluiten Dinsdagsmiddags. De groote meerderheid van de hier ter ste de gevestigde handelaren in rijwielen heeft verzocht om een verplichte Dinsdagmid dagsluiting voor hun winkel in 't leven te roepen. Dienovereenkomstig heeft de burgemees ter besloten en een verordening in dien geest vastgesteld, waarbij voorts is be paald, dat deze winkelsluiting niet geldt: a op den Dinsdag van de week, waarin de le Januari valt, wanneer deze dag geen Zondag is; b. op den Dinsdag, onmiddellijk volgende op den tweeden Paaschd^g en den tweeden Pinksterdag; c. op den Dins dag van de wfeek, waarin de Hemelvaarts dag valt; d. op den Dinsdag van de week, waarin Leiden's Ontzet wordt gevierd. Woningbeurs. In verband met de hui dige woningschaarschte in deze gemeente is het noodig een overzicht te verkrijgen ever vraag en aanbod van woningen. Te dien einde is het gewenscht, om een wo ningbeurs in te stellen als bedoeld bij ar tikel 15 van de Woningwet. Uit de instel ling van een woningbeurs vloeit voor den verhuurder, die een woning te huur heeft of een woning verhuurd heeft, en voor den eigenaar, die een onbewoonde woning te koop aanbiedt of verkocht heeft, de ver plichting voort daarvan aan de woning beurs mededeeling te doen overeenkom stig de voorschriften en binnen den ter mijn bij verordening (woningbeursveror- dening) vast te stellen. Ter completeering van de door middel van. de woningbeurs te verkrijgen gegevens en ten einde de controle op de naleving van de woning- beursverordening te vergemakelijken, ver dient het aanbeveling het zich vestigen in en het verhuizen binnen de gemeente af hankelijk te stellen van een vooraf ver kregen vergunning. Verder zullen de ge gevens worden aangevuld met die om trent nieuwe gezinsvorming, gezinsontbin ding, vertrek en vestiging van gezinnen en van verhuizing van gezinnen binnen de gemeente, welke door de afdeeling Bevol king van de Gemeentesecretrie aan de wo ningbeurs zullen worden verstrekt. De woningbeurs zal bij den dienst van Ge meentewerken worden ondergebracht. De daaruit voor dien dienst voortvloeiende werkzaamheden kunnen voorshands door het aanv/ezige personeel worden verricht. Belangrijke kosten zullen derhalve uit de instelling van een woningbeurs voor de gemeente niet behoeven voort te vloeien. Met het oog op het vorenstaande heeft de Burgemeester dienovereenkomstig beslo ten en de noodige verodeningen dienaan gaande vastgesteld. De inschrijving van studenten aan de Rijksuniversiteit te Groningen zal met in gang van heden dagelijks kunnen geschie den van 1417 uur. Op Donderdagen en Vrijdagen kunnen worden ingeschreven: a. de eerste jaars studenten, die van Ar beidsdienst zijn vrijgesteld; b. de voorma lige Leidsohe studenten, die reeds eerder te Groningen waren ingeschreven; c. de studenten in de Godgeleerdheid; d. de stu denten voor middelbare-studie en enkele- lessen. Voormalige Leidsohe studenten, die niet eerder aan de Groninger Universiteit wa ren ingeschreven, kunnen in speciale ge vallen na verkregen toestemming van den rector-magnificus voorloopig worden inge schreven. De inschrij ving onder b. genoemd moet als voorloopig worden beschouwd. Nader zal worden beslist of deze inschrij ving voor definitief zal gelden. ALMA MATER KOOR. Hiermede worden de leden er aan herin nerd, dat de repetitie morgen Woensdag avond wederom gehouden wordt in het repetitielokaal Krauwelsteeg, aanvang half 8. In verband met een groot in te studeeren werk met orkestbegeleiding,zijn nieuwe leden van harte welkom; zij kunnen zich tijdens de repetitie van morgenavond aan melden. Prof. J. J. von Schmid, alhier is benoemd tot lid van de commissie, belast met het examineeren van hen, die in 1942 een akte van bekwaamheid wenschen te verkrijgen tel het geven van middelbaar onderwijs in de staathuishoudkunde en de gronden van de gemeente-, de provinciale en staatsin- inrichting van Nederland (subcommissie akte K VI). Bij de Leidsche Spaarbank is gedurende de maand Augustus '42 ingelegd 264.875.95 en terugbetaald f 208.816.13; ingeschreven zijn 98 nieuwe inleggers, terwijl 78 boekjes geheel werden uitbetaald. Het te goeed der 16976 inleggers, hieronder begrepen 1081 deelnemers aan den Afhaaldienst bedroeg einde Augustus 1942 f 6.361.714.01. Door den Afhaaldienst is in deze maand 14.587.25 ontvangen in 4628 posten. 54 Spaarbusjes werden ter lediging aangeboden met éen gezamenlijken inhoud van 1.117.80. Op de scholen werd gespaard f 55.85. Agenda Zaterdag, Amapola-muziekfestijn, Stadsge hoorzaal, 7.30 uur. Zaterdag, R. K. Reclasseeringsver. Leiden, bureauzitting St. Vincentiusgeb., Hoogl. Kerkgr. 32, Leiden, 4 u. n.m. Zondag, Jaltrio's 3e Sterrenparade, Stads gehoorzaal, 7.30 uur. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 29 Augustus 20 uur tot Zaterdag 5 Septem ber 8 uur waargenomen door de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid" Hooigracht 48, tel. 21060 en de Doeza-Apotheek, Doeza- straat 31, Tel. 21313. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. LAATSTE BERICHTEN Looonen in de witwasscherij-industrie. Blijkens de Staatscourant van 31 Augus tus ƒ.1. heeft het college van Rijksbemidde laar de onlangs tot stand gebrachte rege ling van loon en in de wit wassoherij-indu strie aldus aangevuld, <lat de in die rege ling vastgestelde loonen niet gelden voor fiets-, bakfiets- en hulpwagenjongens. Voor deze werknemers zijn afzonderlijke loónen vastgesteld, die van den 23-jarigen leeftijd af in gemeenteklasse I 24,en in ge meenteklasse II 21,60 bedragen. De beschikking treedt in werking met ingang van de eerste loonweek, na 31 Aug. IT ALIAANS CH WEERMACHTBERICHT. ROME, 1 Sept. (Stefani). Het weer- machtibericht luidt als volgt: Aan het Egyptische front bedrijvigheid van vooruitgeschoven afdeelimgen. Wij hebben talrijke gevangenen gemaakt. For maties ItaliaansChe en Duitsche vliegtui gen hebben de achterhoede van den vijand gebombardeerd. BERLUN, 1 Sept. (D.N.B.). Van mi litaire zijde verluidt: Bij de gevechten in het gebied ten Wes ten van Krymskaja is op 31 Augustus stad en haven Anapa aan de Zwarte Zee door Roemeensche troepen veroverd. OMGEVING VOORHOUT Kapelaan Groen. De weleerw. heer J. S. Groen, die door den Bisschop is benoemd tot kapelaan en waarnemend pastoor, is geboren in 1896, priester gewijd in 1923 en sedert 1930 ka pelaan te den Haag (St. Willibrord). WASSENAAR De installatie van den Burgemeester. Op Zaterdag 5 September a.s. des morgens te half twaalf, wordt door jhr. De Blocq van Scheltinga het ambt van burgemeester Wassenaar aanvaard. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. G e b o r e n: Jan Nicolaas Hendrik, z. van H. v. Vliet eh J. v. Ek German ja Sietske, d. van A. de Jong en S. Boonstoppel Jo, z. van A. W. J. Schild en M. Lasschuit Wilhelmina, d. van J. A. v. Zanten en J. G. W. Tukker Pleuntje, d. van T. Groe nendijk en C. A. Huisman Cornells Ma ria Johannes Jacobus, z. van A. Franck en C. H. Kipping Jacoba Johanna, d. van B. v. Leeuwen en A. Glasbergen Elisa beth Jeanette, d. van J. v. d. Weijden en H. A. Janovsky Aart, z. van A. de Roo- de en M. J. Serdijn Johanna Cornelia, d. van A. H. Leuering en E. L. Kuijl Helena Catharina, d. van W. J. Zirkzee en E. Fi- lippo. Ondertrouwd: C. G. Werk jm. 34 j. en J. M. Sjardijn jd. 30 j. L. J. v. Leeu wen jm. 26 j. en J. v. Kuijeren jd. 27 j. Gehuwd: J. N. J. Breuring jm. en M. M. A. Colla jd. A. Crispijn jm. en J. C. Devilee jd. J. T. C. v. Soelen jm. en L. J. P. Zandvliet jd. Overleden: H. F. Koek zn. 5 mnd. J. Smit hsvr. van J. v. d. Berg 57 j. C. v. d. Kwaak m. 63 j. J. P. Roos zn. 5 j. G. Wolf hsvr. van J. Meijer 42 j. S. Groenendijk zn. 5 mnd. J. D. Zandstra m. 51 j. J. H. de Geest m. 43 j. D. J. Braggaar zn. 6 j. A. E. Reekers wed. van F. A. M. Straatsburg 72 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 31 Aug. Veiling. Roode kool 4, Groene kool 4, Boerenkool 3.50, Prei 3, Rabarber 5, Kroten 3.50, Peen 7, Andijvie 5.206.50, Sla 5.607, Drui ven /6480, Snijboonen 12.8016, Pronk- boonen 11, Stamboonen 16, Spinazie 8—10, Tomaten: A, C, OC 12.80—16 per 100 K.G. Komkommers 4.4013.50, Bloemkool 4.40—14, Salade 1.20—2, Per ziken ƒ230, per 100 stuks. Pieterselie ƒ0.60—1.20, Radijs ƒ1.80, Selderie ƒ2.50, Peen 5 per 100 bos. ROTTERDAM, 1 Sept. Vee. Heden werden ter veemarkt aangevoerd 2439 dieren, waaronder 60 paarden, 211 veulens, 183 schapen, 1215 runderen, 202 nuchtere kalveren, 287 graskalveren, 65 biggen en 216 bokken en geiten. Prijzen per stuk: melkkoeien f 715, 600, 500. Kalfkoeien 720, f 600, 500. Vare koeien 500, 400, 340. Vaarzen 480, 360, 235. Pinken 310, 230, 190. Gras- kalveren 210, 165, 80. Aanvoer graskalveren grooter met re delijken handel en onveranderde prijzen. Melk- en kalfkoeien aanvoer iets ruimer met matigen handel en prijzen constant. Vaarzen en pinken aanvoer iets grooter met tamelijken handel en prijzen als vo rige week. Gemeentel. Aankondiging WINTERHULP NEDERLAND. Aanvragen om uitkeering. De Burgemeester van Leiden vestigt er de aandacht van belanghebbenden op, dat het vanaf heden weder mogelijk is om aan vragen in te dienen voor uitkeeringen W. H. N. De termijn voor het indienen van deze aanvragen sluit voor de eerste uitkee ring op 26 September a.s. De verdoeken moeten uitsluitend scnriftelijk worden in gediend op het plaatselijk bureau Leiden W. H. N„ Kamer 27 Stadhuis Leiden en niet bij de buurtschapshoofden. Opgemerkt wordt, dat ieder gezinshoofd of afzonderlijk levend persoon in het alge meen in het winterhulpseizoen één aan vrage kan indienen. Hierop kan een uit zondering worden gemaakt, wanneer de eerste aanvrage is afgewezen of indien de omstandigheden zóó zijn gewijzigd, dat een hernieuwd verzoek gerechtvaardigd is. De Burgemeester voornoemd, STEVENINCK. SEPTEMBER 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 I 15 16 17 18 19 20 21 22 23 2A 25 26 27 28 29 30, HET MAANLICHT IN SEPTEMBER De hierbij staande figuur geeft aan wan neer de zon schijnt en wanneer er maan licht is. De horizontale lijneh geven de uren aan in Midd.-Europ.-Zomertijd (Midder nacht is 1.40). De grafiek begint van onde ren bij middernacht en eindigt van boven 24 uur later, zoodat daar ook de datum ver springt. De vertikale lijnen zijn de dagen der maand. De twee schuin verloopende lij nen van links naar rechts geven de tijdstip pen aan van zonsop- en ondergang. Tus- schen deze lijnen is er dus daglicht. De kromme lijnen geven de tijdstippen aan van maans-op- en -ondergang. De voor naamste maanphasen staan langs de lijn van maansopgang. Een zwarte cirkel is Nieuwe Maan, een witte is Volle Maan. Eerste kwartier is een cirkel die links voor de helft zwart is, bij Laatste kwartier is deze cirkel rechts zwart. Waar de grafiek z\^art is ingevuld, is er geen maanlicht. Het maanlicht wordt aangegeven door de halftint. De Volle Maan komt op als de zon on dergaat en gaat -onder als de zon opgaat. De Nieuwe Maan gaat op en onder met de zon. Het maanlicht krijgt beteekenis on geveer vier dagen na N. M. en verliest zijn beteekenis ongeveer vier dagen voor N. M. De Burgemeester van Leiden, gelet op artikel 1 van de verordening van 5 Augus tus 1942, houdende de verplichting tot aan gifte van rijwielen, bepaalt, dat de te Lei den gevestigde hoofden van gezinnen/ samenwoningen en afzonderlijk levende personen, die tot heden nog niet aan hun verplichting tot aangifte hebben voldaan, alsnog daartoe in de gelegenheid zullen worden gesteld op: Donderdag 3 September 1942 en Vrijdag 4 September 1942, telkens tusschen 9.00 12.00, 13.30—16.30 en 18.30—20.30. Dit geldt ook voor hen, die niet in per soon, doch schriftelijk aangifte deden, aan gezien de schriftelijke aangiften niet van kracht zijn en dus als niet gedaan moeten worden beschouwd. De aangifte moet geschieden ten Stad- huize. ingang Breestraat, onder de trap. De hoofden van gezinnen/samenwoningen moeten voor de invulling van de formulie ren bekend zijn met de nummers van de persoonsbewijzen van die leden van hun ge zin/samenwoning, die de beschikking over ;n heeren- of damesrijwiel hebben. Vervolgens vestigt de Burgemeester er voorzooveel noodig de aandacht op, dat niet nakoming van de verplichting tot aangifte wordt gestraft met hechtenis van ten hoog ste twee maanden of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden, alsmede ver beurdverklaring van de voorwerpen, waar mede de overtreding is gepleegd, voorzoover zij den veroordeelde toebehooren. Leiden, 31 Augustus 1942. De Burgemeester, STEVENINCK. De Gemeentesecretaris, VAN STRIJEN. DISTRIBUTIE VAN LIJNOLIE. Aan schilderpatroons en zelfstandige schilders wordt medegedeeld, dat zij zich voor het aanvragen van lijnolie wederom kunnen wenden tot het Distributiekantoor, afd Rantsoenbonnen, Steenschuur 15, tus schen 1 en 15 September. 1345 Het bewijs van insohrijving, alsmede de loonlijsten moeten worden medegebracht. Leiden, 1 September 1942. De Burgemeester van Leiden. STEVENINCK. Officieele Mededeelingen VOORSCHRIFTEN VERKOOP EN VERDEELING VAN VISCH. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat met ingang van 1 September 1942 een beschikking in werking is getre den, welke onder meer inhoudt, dat op af slagen, waar visch ten verkoop of ter ver- deeling wordt aangevoerd, de aan den af- verschuldigde retributie wordt vast gesteld op 3 pet. van de bruto-opbrengst van de verkochte of verdeelde visch. Voorts zijn reducties op of geheele of gedeelte lijke terugbetalingen van deze retributies verboden. Voor ontheffing van bovengenoemde voorschriften en verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de Staatscourant van 31 Augustus 1942. SCHEERZEEPBONNENINLEVERING. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep- ve.aart maakt bekend, dat detaillisten de door hen ontvangen bonnen ,,U" van de textielkaart DA, welke bonnen tot en met 31 Aug. 1942 recht geven op het koopen van scheerzeep, tot en met 9 Sept. 1942 bij hun grossiers kunnen inleveren. Grossiers kunnen deze bonnen tot en met 11 Sept. 1942 eiken Vrijdag inleveren bij de plaatselijke distributiediensten. Ten einde hierbij het vereischte minimum of veelvoud van 100 stuks te bereiken, is het toegestaan de nieuw aan te wijzen bon voor scheerzeep ter aanvulling bij te plakken. IDENTITEITSKAARTEN VOOR PAARDEN. Het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch maakt het volgende bekend, dat krachtens de Paarden verordening 1942 voor elk paard, ouder dan 3 maanden, een identi teitskaart, waarop het signalement van het betrokken paard nauwkeurig is omschre ven, aanwezig moet zijn. Dfeze identiteits kaart wordt door den Voedselcommissaris der provincie, waarin' de eigenaar (hou der) van het paard woonachtig is, uitge reikt. Indien men op 1 Sept. 1942 nog niet in het bezit is van een dergelijke kaart, dient men alsnog een aanvrage hiertoe bij den plaatselijken bureauhouder in te die nen. Het nummer van de identiteitskaart moet in de kolom „geboren of op het be drijf aangevoerd ander vee dan rundvee" van het veeboekje worden ingevuld. Bij verkoop, verhuur of uitleenen van een paard dient de identiteitskaart over handigd te worden aan den nieuwen (hou der) eigenaar. Bij verkoop, verhuur of uitleenen van een concours-, fok-, ren paard of harddraver, dan wel bij verhuur of uitleenen van een gebruiks-of stamboek- paard, vindt dus rechtstreeksche overhan diging aan den kooper (houder)' plaats, terwijl bij verkoop van een gebruiks- of stamboekpaard aan het Vee- en Vleesch- aankoopbureau de kaart op de markt aan den secretaris der toewijzingscommissie ter hand gesteld wordt. De nieuwe (hou der) eigenaar dient ten aanzien van de in schrijving van het nummer der identiteits kaart in zijn veeboekje op bovenomschre ven wijze te handelen, terwijl de oude hou der/eigenaar van de aflevering in de ko lom „gestorven of van het bedrijf afge voerd ander vee dan rundvee" aanteeke- ning houdt. Voorts moet van elke ontvangst respec tievelijk aflevering van een paard, ouder dan 3 maanden, binnen 3 x 24 uur, schrif telijk bericht worden gezonden aan den betrokken plaatsëlijken bureauhouder. Beide laatste bepalingen gelden niet, in dien het paard wordt verhuurd voor een periode van niet meer dan 7 dagen, ter wijl dan de identiteitskaart evenmin be hoeft te worden overhandigd. Bij sterfte of slachting van een paard moet de eige naar de identiteitskaart binnen 3 x 24 uur bij den betrokken plaatselijken bureauhou der inleveren, waarbij door hem een ver klaring van den destructor, welke het dier heeft afgehaald, of het slachtbewijs dient te worden overgelegd, terwijl hiervan te vens anteekening in de kolom „gestorven of van het bedrijf afgevoerd ander vee dan rundvee" gemaakt moet worden. Een ieder is verplidht een hem verstrek te identiteitskaart af te geven aan een daartoe bevoegd ambtenaar. Zooals reeds bekend is, mogen paarden van 1 jaar en ouder niet zonder vergunning verhan deld worden. Zij- dienen voor zoover het stamboek- en gebruikspaarden betreft, aan het Vee- en Vleeschaankoopbureau aange boden te worden, ^terwijl de overige cate gorieën alleen met een door den Provin cialen Voedselcommissaris uitgereikte aan koopvergunning verhandeld mogen wor den. Ingevolge de paardenverordening 1942 zullen .ook de paarden van 4 tot en met 12 maanden onder deze bepalingen vallen. Deze categorie is echter niet aan maximum prijzen onderhevig en kan dus buiten het Vee- en Vleeschaankoopbureau om wor den verhandeld. Echter moet wel steeds bij een paard van 4 tot en met 12 maanden een identiteitskaart aanwezig zijn. Indien door of namens het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch aanbieding ten onder zoek en/of inlevering van paarden ouder dan 3 maanden wordt verlangd, wordt bij inlevering een bedrag vergoed, hetwelk voor elk paard wordt vastgesteld door een daartoe bevoegde taxatie-commissie aan de hand van het huidige maximumprijzen schema voor paarden. Ten slotte vestigt het Bedrijfschap vor Vee en Vleesch er de aandacht op. dat het gebruik van paarden ouder dan 3 maanden op den weg binnen een langs de Belgische grens gelegen grond- strook van 3.000 M. breedte zonder iden titeitskaart verboden is. De geleider van een paard ouder dan drie maanden, moet dus in deze grensstrook te allen tijde ter plaatse op verlangen van de daartoe bevoegde ambtenaren de bij het paard behoorenden identiteitskaart kunnen toonen. Overtredingen van boven staande bepalingen worden tuchtrechtelijk gestraft. MAXIMUM GROSSIERS- EN DETAIL- LISTENPRIJZEN VOOR GROENTEN. Bekendmaking No. 29a/1942. Deze prijslijst gëldt van 2 September 1942 af. GROENTEN: nollandsche bloemkool: p. 100 st. p. st Ia boven 30 cm o. d. k. geija. f 18.50 0.24 ïb 2530 cm. o. d. k. gem. 15.50 0.20 II 1825 cm. o. d. k. gem. ,,11.50 „0.15 III 1218 cm. o. d. k. gem. 8.0.10 p. 100 kg p. kg Wite kool ƒ5.— ƒ0.07 Roode kool 6.0.08 Savoye kool (geel en groen) 6.0.08 Chineesche kool 5.50 0.07 Spitskool 5.50 0.07 Boerenkool 6.50 0.09 Snij- (dunsel) stoofsla 9.50 0.12 Andijvie 9.0.12 Postelein 15.50 0.20 Spinazie: blad 13.50 0.18 struik 12.50 016 Boonen: stok prinsesse 26.0.33 snij spek ,19.50 0.25 stamboonen zonder draad 19.50 0.25 overige soorten 16.50 0.21 Pronkboonen 14.0.18 p 100 st p. st. Kropsla I minstens 2 kg. p. 10 st. 3.50 0.06 II van 1.7 tot 2 kg. p 10 st 3.0.05 Komkomn/ers: Ia minstens 850 gr. p. st. f 17.0.22 Ib 700—850 gr. p. st. 14.— 0.18 II 600—700 gr. p. st. 11.— 0.14 III 500—600 gr. p. st. 8.— 0.10 p. 100 kg p. kg Komkommerstek 10.50 0.14 Tomaten I, H, III en IV 20 0.26 Tomaten bonken 15.50 0.20 Tomaten kriel, gescheurde 10.0.13 p. 100 st. p. st. Aubergines f 22.0.28 p. 100 bos p. bos Peterselie, kervel 4.50 f 0.07 Bosselderie 4.0.06 p. 100 st. p. st. Knolselderie met lof: I boven 10 cm. doosn.) 13.0.17 II van 810 cm. doorsn. 11.0.14 III van 68 cm doorsn. 8.50 0.12 beneden 6 cm doorsn. 5.50 0.08 p. 100 kg p. kg Herfstknollen 5.50 0.08 Pootuien zonder lof 8.50 0.11 Bleeksp'derie 10.50 0.14 Zuchetti •-, 10.50 0.14 Zilveruien 15.50 0.20 Sjalotten 10.0.13 Augurken: Soort I 31.500.40 Soort II 21.— 0.27 Soort III 13.— 0.17 Soort IV 10.— 0.13 Soort V 5.50 0.08 I -f II stippel 13.0.17 III -f IV stippel 5.50 0.08 Pepers 57.0.71 p 100 st p. st. Paprika f 15.0.20 Koolrabi (boven 7 c.m. doorsnee 6.0.08 p. 100 kg p. kg Peen zonder lof: I van 2050 gram gewasschen f 10.f 0.13 II van 51200 gram ongewasschen 7.0.09 III van 201500 gram ongewasschen 6.0.08 p. 100 bos p bos Bospeen: (0.6 kg. per bos min stens 15 st. per bos) f 7.50 0.10 p. 100 kg. p. kg. Kroten f 5.50 f 0.08 Ramenas 11-014 Prei boven 10 mm doorsn. 13.0.16 tot 10 mm doorsn. 11.0.13 Voor het snijden van kool mag 3 ct. per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 ct per kg. of per bos berekend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. Voor bezorging van groenten mag door detaillisten 1 ct. per K.G. in rekening ge bracht worden boven den verkoopprijs af winkel. Voor de afwijkende kwaliteit van boven genoemde producten, alsmede voor het zg. uitschot, moeten prijzen berekend worden, welke in een redelijke verhouding staan tot de hierboven gepubliceerde maximum prijzen, welke gelden voor de beste kwali teit. Bij inkoop tegen lagere dan de gepu bliceerde maximumprijzen moeten de ver koopprijzen dienovereenkomstig worden verlaagd. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3