VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1942 DE LEIDSCHE COURANT Red. Buitenlandi Mr. H. Gclie. Leldeni Red. Stad en Sport» M. Zonderop, Lelden» Red. Omgeving» L. Rooien. Lelden» Red. Letteren en Kunsti Pr. Schneiders. Lelden» verantwoorde» Ujk voor de advertentie»» i B. Bonnet. Lelden. WEEKBERICHT Zon onder 8.39 uur Wrijdagavond. Zon op 6.44 uur Zaterdagochtend. Tusschen deze tijden moet worden ver duistert. 28 Aug.: De maan komt Vrijdagavond om 9.48 uur op en gaat Zaterdagmorgen om 10.32 u._r onder. 29 Aug.: De maan komt Zaterdagavond om 10.14 uur op en gaat Zondagochtend om 11.42 uur onder. 30 Aug.: De maan komt Zondagavond om 10.40 uur op en gaat Maandagmiddag om 12.49 uur onder. 31 Aug.: De maan komt Maandagavond om 11.06 uur op en gaat Dinsdagmiddag om 1.54 uur onder. 1 September: De maan komt Dinsdag avond om 11.36 op en gaat Woensdagmid dag om 2.54 onder (Laatste kwartier). Zweminr.: „De Zijl" 21 gr. C. INVOERING ACHTSTE LEERJAAR Het Verordeningenblad bevat een besluit van den Secretaris-Generaal van het De partement van Opvoeding, Wetenschap en Kuituurbescherming, houdende wijziging van de leerplichtwet in verband met de invoering van het achtste leerjaar aan de gcholen voor gewoon lager onderwijs. Artikel 3, derde lid, wordt gelezen als volgt: De verplichting eindigt: le. Zoodra het kind acht jaren leerling is geweest van een lagere school of twee aaneensluitende lagere scholen, waarvan de gezamenlijke klassen een leertijd van acht jaren omvatten, en het alle klassen door- loopen heeft, 2e. indien het onderwijs aan die school of scholen gegeven wordt in klassen, die samen een langeren leertijd dan acht ja ren innemen, zoodra het zoovele klassen doorloopen heeft, als samen een leertijd van acht jaren omvatten, 3e. bij het bereiken van den leeftijd van veertien jaren, wanneer het op dat tijdstip het zesde leerjaar niet heeft bereikt, 4e. aan het einde van het leerjaar, waar in het den leeftijd van vijftien jaren be reikt heeft, indien het leerling is van het zesde, zevende of achtste leerjaar. Artikel 3, vierde lid, luidende: „De ver plichting eindigt in ieder geval bij het be reiken van den leeftijd van veertien ja ren.", vervalt. Artikel 4, tweede en derde lid, worden gelezen: Ten aanzien van een kind, waarvan vóór of sinds het bereiken van het zesde levens jaar huisonderwijs in den zin dezer wet wordt verstrekt, eindigt deze verplichting bij het bereiken van den leeftijd van veer tien jaren, indien het kind alsdan acht ach tereenvolgende jaren onderwijs heeft ge noten. Ten aanzien van een kind, dat op een la ter tijdstip, dan in het vorige lid bedoeld, aanvangt huisonderwijs te genieten, eindigt de verplichting bij het bereiken van den leeftijd van vijftien jaren. Artikel 6 onder 1 wordt gelezen als volgt: De verplichting wordt niet nagekomen: le. zoolang het kind, den leeftijd van ze ven jaren bereikt hebbende, en nog niet op grond van vijftienjarigen leeftijd ingevol ge artikel 3 derde lid onder 4, buiten de leerverplichting vallende, niet als leerling eener lagere school is ingeschreven, noch huisonderwijs geniet overeenkomstig de re gelen der wet, terwijl niet blijkt, noch van het vroeger verstrijken van den leerplichti gen leeftijd ingevolge art. 3 derde lid of art. 4 tweede lid, noch van eenige wettelijke vrijstelling. Art. 7 eerste lid onder 3 wordt gele zen: De ingevolge art. 1 aansprakelijke per sonen zijn van de naleving der verplich ting vrijgesteld, zoolang: 3e. Zij de kinderen buiten de avond uren een inrichting van onderwijs doen be zoeken, die geacht wordt tot het hooger of middelbaar onderwijs te behooren'of die door den secretaris-generaal als een nijver heidsschool wordt erkend. In een nieuw lid van art. 7 wordt be paald dat de in dit artikel genoemde af stand van vier kilometer zal bedragen zes kilometer, wanneer het betreft een school voor voortgezet gewoon lager onderwijs. Art. 7 bis wordt als volgt gelezen: Behalve jn de gevallen, bedoelde in het vorig artikel, zijn de ingevolge artikel 1 aansprakelijke personen van de naleving van de in artikel 1 opgelegde verplichting vrijgesteld, zoolang zij de kinderen eene van rijkswege gesubsidieerde of erkende land- of tuinbouwschool doen bezoeken, in dien deze kinderen acht jaren leerling zijn geweest van eene lagere school en zij zoo veel klassen doorloopen hebben, als samen een leertijd van acht jaren omvatten. Een wijziging van artikel 14 bepaalt, dat een vergunning voor het niet bezoeken van de school gedurende ten hoogste twee we ken ten behoeve van werkzaamheden in of voor bedrijven van landbouw, tuinbouw of veehouderij niet wordt verleend, indien het kind den leeftijd van twaalf jaren nog niet heeft bereikt. (Thans elf jaar). Dit besluit treedt in werking op 1 Sep tember a.s. .Voor leerlingen, voor wie het achtste leerjaar op 1 September a.s. begint, kan de Secretaris-Generaal of een door hem aan te wijzen instantie op verzoek van den leer plicht vrijstellen, indien het niet mogelijk is, binnen den afstand van zes kilometer (zie nieuw derde lid van art. 7) voor 1 Oc tober het achtste leerjaar in te stellen. BURGEMEESTER VAN DELFT GAAT HEEN. Naar wij vernemen zal de heer F. W. van Vloten binnenkort zijn functie als bur gemeester van Delft neerleggen, ten einde zich geheel te kunnen wijden aan zijn taak als directeur-generaal van Winterhulp Ne derland en landelijk leider van den Ne- derlandschen Volksdienst. De burgemeester van Apeldoorn. Bij besluit van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied is mr. C. den Besten ontslagen als burgemeester van Apeldoorn. Ondragelijke zenuwpijnen. Nu weer een gezonde, opgewekte vrouw. MeTrouw P. H. te B. schrijft, d.d. l-5-'40; „Ik ben blij, dat ik Uw advertentie heb gelezen, want ik leed aan hevi ge rpön Ik kon geen enkele nacht slapen 1 Tot mijn groote vreugde hebben mij de Ovaaltjes buitengewoon goed gehólpen. Ik ben nu weer oen gezonde, opgewekte vrouw". Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoudheid, griep, zenuw- en hoofdpijn, helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef 1 Oriaineele verpakking slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrjjgbaar. 85-1241 Trineral Agentschap,Nassaukade 373,Amsterdam VERZORGING VAN KINDEREN VAN LEDEN DER DUITSCHE WEERMACHT. Het Verordeningenblad bevat de volgen de verordening van den Fuehrer van 28 Juli j.l. betrefende de verzorging van kin deren van leden van de Duitsche Weer macht in de bezette gebieden. Artikel 1. Tot behoud en ter bescherming van het rassisch waardevolle Germaansche erfgoed, wordt aan kinderen, die in de bezette Noor- sche en Nederlandsche gebieden door leden van de Duitsche Weermacht zijn verwek! en uit Noorsche of Nederlandsche vrouwen zijn geboren, op verzoek der moeder, een bijzondere ondersteuning en verzorging vanwege instanties van de Rijkscommissa rissen voor de bezette Noorsche en Neder landsche gebieden toegekend. Artikel 2. De ondersteuning bestaat in het dragen van de kosten der bevalling, de toekenning van steun in de kosten van levensonder houd aan de moeder gedurende den tijd voor en na de bevalling, de uitkeering van steun in de kosten van levensonderhoud voor de kinderen, de opneming der moe ders in klinieken of tehuizen, en met toe stemming van de moeders ook de opne ming van de kinderen in tehuizen alsmede soortgelijke maatregelen. De nadere bijzonderheden worden gere geld door de Rijkscommissarissen voor de bezette Noorsche en Nederlandsche gebie den. Artikel 3. De verzorging van moeders en kinderen geschiedt met het doel. dat de moeders geen enkel nadeel ondervinden en de ont wikkeling van de kinderen wordt bevor derd. Desgewenscht wordt aan de moeder een passende werkkring verschaft. Artikel 4. Voor zoover in overeenstemming met het in artikel 2 bepaalde prestaties worden toegekend, gaan de wettelijke aanspraken op onderhoud op het Duitsche Rijk over. Artikel 5. Op verzoek stellen de Weermachtsgerech ten met toepassing van het Duitsche recht vast, of het lid van de Duitsche Weermacht als vader van het kind moet worden be schouwd. De gewone Duitsche gerechten zijn ten aanzien van de beslissing over de vaststel ling van het vaderschap, over aanspraken op onderhoud alsmede andere aanspraken ter zake van het vaderschap jegens leden van de Duitsche Weermacht onbevoegd. Artikel 6. De Rijkscommissarissen voor de bezette Noorsche en Nederlandsche gebieden wor den gemachtigd, met toestemming van den Rijksminister en Chef van de Rijkskanse larij, een regeling overeenkomstig die der artikelen 1 tot en met 5 te treffen ten aan zien van kinderen van andere in Noorwe gen of Nederland te werk gestelde Rijks- Duitschers. Artikel 7. De Chef van het Oppercommando van de Weermacht wordt gemachtigd de ter uitvoering en aanvulling dezer verordening noodzakelijke rechts- en administratieve voorschriften in overeenstemming met de betreffende Rijksministers alsmede-met de Rijkscommissarissen voor de bezette Noor sche en Nederlandsche gebieden uit te vaardigen. De Chef van het Oppercommando van de Weermacht kan in overeenstemming met den Rijksminister en Chef van de Rijkskanselarij het gebied, waarvoor deze verordening van kracht is, geheel of ge deeltelijk tot andere bezette gebieden uit breiden. De uitvoering van deze verordening be rust bij den Rijkscommissaris. MELKVEEHOUDERS TOT HOOGE BOETEN VEROORDEELD. Ste.eds straffer worden de melkveehou ders, die de door hen gewonnen melk niet op regelmatige wijze in het distributiepro ces brengen, aangepakt. Wanneer gecon stateerd wordt, dat een melkveehouder in strijd met de bepalingen, die voorschrij ven, dat hij de melk, die hij niet voor ge bruik in eigen gezin of op eigen bedrijf noo- dig heeft, aan een zuivelfabriek of stan- daardisatiebedrijf moet leveren, zijn melk aflevert aan slijters of rechtstreeks aan consumenten, dan zal hij zich, nadat een tuchtrechtelijke verklaring is opgemaakt, voor en .tuchtrechter hebben te verant woorden. Zoo verscheen dezer dagen voor den tuchtrechter te Arnhem een melkvee houder uit Zoelen (Gelderland), die van 1 December 1941 tot 4 Mei 1942 de op zijn bedrijf gewonnen melk aan een melkslij- ter had afgeleverd. Hij is veroordeeld tot betaling van een geldboete van 1.000. Denzelfden dag stond voor den tuchtrech ter te Arnhem terecht een melkveehouder uit Tiel, die van 7 October 1941 tot 1 Juni 1942 hetzelfde feit had gepleegd en boven dien van den .slyter, aan wie hy de melk leverde, een hoogeren prijs voor zijn melk bedong, dan hij van-de fabriek zou hebben ontvangen. Deze man werd veroordeeld tot 1.500 boete. GEMENGDE BERICHTEN Doodelijke val. Gistermiddag viel de ruim 65-jarige schilder G. van Bergen te Gennep tijdens zijn werkzaamheden van een ladder. Hij kreeg zulke ernstige ver wondingen, dat hij enkele oogenblikken later overleed. Het slachtoffed was onge huwd. Kind door kokende melk verbrand. Het drie en een halfjarig zoontje van den heer G. J. Schuttenbelt te Enter, krèeg eenige dagen geleden een pot met kokende melk over het lichaam. Het kind moest met ernstige brandwonden worden ver voerd naar het R.-K. ziekenhuis te Alme lo, waar het thans aan de bekomen ver wondingen is overleden. Twee landbouwers onder maaimachine gewond. Woensdagmiddag waren twee landbouwers, de gebr. K. te Deurne, be zig met een maaimachine het koren te maaien, toen plotseling het nog zeer jonge paard, dat voor het eerst voor dit werkje werd gebruikt, schichtig werd en op hol s'oeg. Het sprong tegen een der broers op, d^e voor de maaimachine kwam te vallen en werd meegesleurd. De andere broer, die or de maaimachine zat, geraakte met een been tusschen de machine. Eerst na 200 me ter kwam het paard tot stilstand. Beide slachtoffers bleken er zeer ernstig aan toe te zijn. De eene broer had een been op twee plaatsen gebroken, terwijl de andere zware inwendige kneuzingen had opgëloo- pen. Beiden zijn naar het ziekenhuis over gebracht. Hun toestand is ernstig. Een ge lukkige omstandigheid was, dat op het nogenblik van het ongeval de maaimessen waren uitgeschakeld. Drachtster tram ontspoord. Gistermid dag tegen half vijf is de Drachtster tram, die om vier uur in Groningen moest arrivee- ren, ter hoogte van Peizermade onder de gemeente Peize ontspoord. De locomotief kantelde en de eerste personenwagen kwam dwars over de rails te staan. Beide wa gens werden zwaar beschadigd. De volgende 3 wagons ontspoorden eveneens. Ter plaat se van het ongeluk werd een groote ravage aangericht en de rails werden over een grooten afstand verbogen. Doordat zich in de voorste wagens slechts enkele passa giers bevonden, was het aantal gewonden niet groot. De machinist D. de Vries uit Drachten alsmede vier mannelijke passa giers uit Groningen kregen min of meer ernstige verwondingen. Het zijn de 25-ja- rige J. Bekkering, de 48-jarige F. R. Bos, de 21-jarige student G. A. Kuiper en de 22- jarige schipper J. W. Toeben. Allen wer den per auto naar het Academisch Zieken huis te Groningen vervoerd. Talrijke rei zigers moesteh te voet hun reis voortzet ten (ongeveer 6 kilometer). Nader is be paald, dat tot nader order van de plaats van. het ongeluk naar Groningen bussen zullen rijden. Peperdure anthraciet. De «motorpoli tie te Bussum hield gisteren een vrachtauto uit Amsterdam aan teneinde de papieren van den bestuurder te controleeren. De politie nam ook eens een kijkje in de vrachtauto en na opening \;an de deur zag zij tot haar verwondering 2500 kg. anthra- ciet en vier mannen, die de partij bege leidden. De anthraciet was bestemd voor een inwoner der gemeente Bussum, die ,f 12 per 50 kg. betaalde. De geheele lading werd in beslag genomen. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 29 Augustus. HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram. en Ochtendgymn. (7.00 en 8.00 Nieuws). 9.15 Voor de huisvrouw. 9.30 Orkestcon cert. 10.00 Ernstige Muziek. 11.00 Voor zieke kinderen. 11.20 Piano. 11.50 Liederen van Hugo Wolf. 12.00 Eimst van 't Hoff en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B'NO: Nieuws. 13.00 Omroeporkest. 14.00 „Knut Hamsun" II, lezing. 14.20 Muziek en vroolijkheid. 15.45 Piano. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Münchener Fhilharmoniker. 16.45 Om- roepkamerkoor. 17.15 BNO: Nieuws 17.30 Orgelspel. 18.00 De NSB antwoordt 18.15 Theo Uden Masman en zijn dans- orkest. 18.45 BNO: Nieuws. 1005 Als ik 't voor 't zeggen had. 19.20 Amuse mentsorkest. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio Centrales, die over een lijnverbin ding met de Studio beschikken. 20.15 Filmpraatje. 20.30 Gevar. Zaterdag- avondprogramma. 21.45 BNO: Nieuws -r- 22.00 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. 6 45—8 15 Zie Hilversum I. 8.15 Gram. 9.19 Mis van Bruckner. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Symphonie-orkest. 10.30 Muziek. 12.00 Zang, fluit en piano» 12.35 Pro Ar te kwartet. 12.45 BNO: Nieuws. 13.00 Reportage „Een verboden hengelaarsdora do". 13.15 Symph on ie- orkest (gr.). 13.40 Wij kijken de natuur in! 14.00 Concertgebouworkest. 15.30 Tijdsschrif- tenschouw. 15.45 Ensemble Willy Kok. 16.30 Aanwijzingen voor den groente tuin in September en in den winter. 16.45 Musette. 17.00 Voor de binnen schippers. 17.15 BNO: Nieuws. 17.30 Melod'isten. 18.15 .Het kwartier van den Arbeid. 18.30 Otto Hendriks en zijn or kest. 19.00 Groeten aan Nederlandsche zeelieden. 19.30 BNO: Nieuws. 19^:40 BNO: Groningsch praatje. 19.50 Spie gel van den dag. 20.00 Liederen van Ludwig van Beethoven. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijn verbinding met de Studio beschikken. 20.15 Omroeppianotrio. 21.00 Piano en orkest. 21.15 Strijkorkest. 21.45 BNO: Nieuws. Mil. overzicht. 22.10 Avond- wijding. 22.1524.00 Zie Hilversum I. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. le Programma: 6.4524.00 Hilversum I. 2e Programma: 6.4522.15 Hilversum II 22.1524.00 Duitsch Programma. 3e en 4e Programma: 7.0024.00 Duitsch Programma. jf&iwigie. RIJNSTREEK HAZERSWOUDE Installatie burgemeester mr. F. M. D. Schokking ZATERDAG 29 Augustus. Gedachtenis van de onthoofding van den H. Joannes de Doper. Mis: Loquebar. Gloria. 2e gebed van de H. Sabina, Martelares; 3e voor den vrede. (Alleen in de kerken van den H. Joannes de Dooper). Credo. Gewone Pre-, fatie. Kleur: Rood. Donderdagmiddag j.l. vond in het raad huis te Hazerswoude-dorp de installatie plaats van burgemeester F. M. A. Schok king. Nadat de heer Schokking door den gemeente-secretaris was binnengeleid, las laatstgenoemde het benoemingsbesluit voor. Toespraak weth. v. Dam. De omstandigheden, waaronder uw voor ganger zijn werk in deze gemeente heeft moeten staken, en de positie, waarin hij op het oogenblik verkeert, werpen ge zien de groote plaats, die hy in de harten der ingezetenen innam wel een schaduw op deze installatie. Maar er is ook een lichtzijde en wel deze, dat wij u als burge meester mochten krijgen en ik ben er dan ook van overtuigd, dat de bevolking uw benoeming met vreugde heeft vernomen. Daar het uw uitdrukkelijk verlangen is, deze installatie zoo sober mogelijk te hou den, wil ik ook sober zijn met mijn woor den en niet uitweiden over het goede, dat Hazerswoude u biedt; evenmin wil ik op sommen, de bezwaren die' er zijn; met beide zult u in de toekomst wel kennis maken. Het is mijn vaste overtuiging, dat, indien u zich geeft aan de bevolking, ook gij de volle sympathie van haar zult ont vangen. Moge God u sterken om de moei lijke taak, die u onder de tegenwoordige omstandigheden op de schouders is gelegd, zoo goed mogelijk te volbrengen. Ik wil eindigen met den wensch, dat deze ge meente onder uw leiding met Gods hulp een goede toekomst tegemoet gaat. Rede Gemeente-secretaris. De gemeente-secretaris, de heer B. den Braver, sprak hierna den burgemeester als volgt toe: Wanneer wij zien op de gigantische wor steling van de volkeren der wereld en op alles wat daarmede samenhangt, dan is uw benoeming tot burgemeester dezer gemeen te slechts een bescheiden voorval in de eindelooze reeks van gebeurtenissen, welke zich dagelijks afspelen. Moge dit echter zoo zijn in groot ver band, dit neemt intusschen niet weg, dat uw benoeming voor deze gemeente een feit van beteekenis is. Dit bleek wel zoodra uw benoeming hiér bekend werd. De bevolking toonde levendige belangstelling voor uw persoon als nieuw benoemden burgemees ter. En het personeel niet minder. Ook dat had groóte interesse voor zijn nieuwen baas. Sprekende namens het personeel de zer gemeente kan ik u de verzekering ge ven, dat het u met vol vertrouwen tegen- treedt en dat het zich gaarne stelt onder uw leiding, onder uw bevelen. Hartelijk wenschen wij u toe, dat ge deze gemeente met kloekheid en voorzichtigheid moogt besturen. U kunt daarbij rekenen op de trouw en den steun van het geheele per soneel van hoog tot laag, hetzij het werk zaam is ter gemeente-secretarie, bij de po litie, bij gemeente-werken of bij den ge meentelijken vleeschkeuringsdienst. Sterke God u bij het vervullen van uw taak, want Godes is de wijsheid en Hem is de kracht. Ik moge van deze gelegenheid gebruik maken als 't ware afscheid te nemen van den heer van Dam als waarnemend burge meester. Van 30 Juni 1941 hebt u deze functie vervuld. Dit is een ongewoon lan ge tijd, in welken gij deze gemeente niet alleen op tactische wijze hebt geleid lanes klippen, welke reeds vele gemeenten in moeilijkheden brachten, maar gij waart ook iemand ihet een ruim hart voor het personeel der gemeente. Ik heb met veel genoegen met u samengewerkt. Gij had een verstandigen kijk op de zaken, die zich voordeden en wist vaak op meesterlijke wijze voorkomende moeilijkheden tot een goede oplossing te brengen. Voor hetgeen gij zijt geweest voor het personeel der ge meente, zeg ik u hartelijk dank en ik ver zeker u, dat de tijd dat gij het burgemees tersambt hebt waargenomen, bij het per soneel in aangename herinnering zal blij ven. Wethouder Kaptein feliciteerde hierna den burgemeester met zijn benoeming en bracht dank aan den loco-burgemeester voor hetgeen hij, in het tijdvak, dat hij het burgemeestersambt heeft waargenomen, heeft gedaan. Wethouder Schellevisch uit 's-Graven- zande dankte den heer Schokking voor het vele, dat hij voor die gemeente had tot stand gebracht. Rede van den Burgemeester. Wanneer ik voor de eerste maal het woord neem in de gemeente Hazerswoude, dan moge ik u allereerst mededeelen, dat myn installatie als burgemeester in deze gemeente in verband met de oorlogsom standigheden zoo sober mogelijk is gehou den. Gij zult het met mij eens zijn, dat elke feestelijkheid ter gelegenheid van mijn komst alhier zou indruischen tegen den ernst en druk der tijden, waarvan wij ver vuld en diep doordrongen zijn. Hoewel ik dus eenerzijds welbewust heb afgezien van ieder uiterlijk vertoon, heb ik anderzijds de noodzakelijkheid en behoefte gevoeld van een eerste begroeting en kennismaking. Daartoe moge dit oogenblik dienen. Ik wil u zeer in het kort en algemeen iets mededeelen omtrent de sfeer, waarin ik mij voorstel mijn ambt uit te oefenen. De sfeer, door mij bedoeld, moet er een zijn van onderling vertrouwen. Vertrouwen heeft twee zijden: het moet wederzijds ge geven worden en wederzijds niet be schaamd. Daarom kom ik tot u, die hier aanwezig zyt, alsmede straks tot den wij- deren kring van inwoners van deze ge meente, met het dringend verzoek, mij ver trouwen te schenken. Mijnerzijds zal ik trachten het vertrouwen waardig te zijn. Het ligt in het voornemen van myn vrouw en mij zoo spoedig mogelijk één der uwen te worden. Indien gij mijn vrouw en mij in overeenkomst met deze onze opvatting wilt ontvangen, dan is de grondslag voor een hechten band gelegd. Wij stellen ons gaarne open voor ieder, hoog of laag, oud of jong. Persoonlijk zal ik voor ieder toe gankelijk zijn. In deze gedachtenstelling p4relwm«. PrcdenU I 1 «rp.k» Pr0dUCLl ^'ekeUrige ledige l ontvangst van ee )spgt da„ voorat probent] l^^^tln.andsjeen N.V. PRODENTA, I 160-1239 hoop ik te zyn een burgemeester niet zoo zeer over, als wel voor en te midden van u en alle Hazerswoudsche ingezetenen. Van u als ambtenaren van deze gemeen te verwacht ik steun en medewerking. De wijze, waarop u en in het bijzonder de heer secretaris mij reeds tegemoet zijn getre den, geeft mij dienaangaande goed ver trouwen voor de toekomst. Het past mij een woord van bijzonderen dank te richten tot.u, wethouder van Dam. Uw vriendelijke woorden van welkom heb ben mij getroffen. Ik hoop van harte, dat de verhouding tusschen u mijne heeren wethouders, en mij zal uitgroeien tot een vriendschappelijke uitwisseling van ge dachten en gij mij, waar noodig, met uwe adviezen zult terzijde staan. De lofwaar dige wijze, waarop gij, wethouder van Dam, gedurende meer dan een jaar als lo co-burgemeester zyt opgetreden mag niet onvermeld blijven. De gemeente Hazers woude is u hiervoor ongetwijfeld grooten dank verschuldigd. Indien ik dan niet dit kort woord moge besluiten, dan doe ik dit met de bedë, dat de gemeente Hazerswoude in dezen zwaren tijd voor rampen behoed moge blijven en Gods zegen moge rusten op het besluit, dat mij als burgemeester in uw midden bracht. Na afloop van de installatie bestond voor de inwoners der gemeente gelegenheid tot kennismaking, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. ALPHEN AAN DEN RIJN Korfbal. Op het Alphensche Boys-ter rein is een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tusschen een 12-tal samengesteld uit Gemeenteambtenaren tegen een 12-tal van het My. Ziekenfonds. De rust ging in met 21 voor de Gemeenteambtenaren, het einde kwam met een verdiende 6—2 overwinning voor deze ploeg. Prijsopdrijving'. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen een ban ketbakker die reepjes chocolade verkocht voor 75 cent, terwijl de oorspronkelijke prys 12 cent is. Kookt de melk! Ook in onze gemeen te is de zoo gevreesde veeziekte mond- en klauwzeer uitgebroken. Het is gelukkig nog niet in ernstige mate en de ziekte blijkt van een goedaardig karakter te zyn. Wedstrijden A. Z. C. Reddingsbrigade. De jaarlijksche zwemwedstrijden, georga niseerd door de Alphensche reddingsbri gade en de Alphensche zwemclub, worden gehouden Zaterdag 5 September. Het pro gramma omvat: in het Aarkanaal 300 M. gekleed zwemmen benevens 1500 meter zwemwedstrijd, in Alphen's zwembad: Fi- guurzwemen (De vrije zwemmers Den Haag): Schoonspringen (kampioen van Nederland); Polowedstrijd tusschen twee 1ste kl. zeventallen N. Z. R. B. Geboren: Jannetje, d. v. Willem Hes- seling en Jannetje Braster Cornelia Ma- lia, d. V. Johannes Marinus Moerings en Maria Cornelia Vermeulen. BODEGRAVEN Geborer: Johannes Theodorus. zoon ?an C. H. var. der Maat en Th. A. de Wit Everardus Theodorus, zoon van S. S. Zwanenburg en Th. Kooijman. Ondertrouwd: L. C. Boon 20 jaar en C. P. Gründmann, 25 jaar. REEUWIJK Been gebroken. Woensdagochtend ihad de 69-jarige eohtgenoote van den heer J. 'Harskamp uit de afd. Middelburg alhier, het ongeluk bij werkzaamheden op de stoep uit te glijden met het gevolg, dat zij een been brak. Nadat door den heer D. Polderman de eerste hulp was verleend, heeft dr. Batelaan het been ter plaatse ge zet. Geboren: Agatha Henrica, dr. van W. F. Bunniik en G. J. v. d. Vlught. Wijntje Cornelia Neeltje, dr. van E. Ach terberg en W. van Leeuwen. Johannes Gerdinus, zn. van C. den Uijl en J. van Leeuwen. Jan Evert, zn. van J. Stop pelenburg en C. Schouten. Ondertrouw d: P. G. Hoogendoorn 22 j. en H. Nabel, 19 j.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 2