DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1942 OE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 35 KUBIEKE METER HOUT. 35 Kubieke meter hout is er noodig voor de vervaardiging van de duizenden kistjes, waarin straks de Kerstgeschenken naar de Nederlandsche vrijwilligers aan het Oost front gezonden worden. 35 Kubieke meter hout kost reeds veel geld, maar nog meer kosten de geschenken, die in de kistjes moe ten. Want wat naar onze vrijwilligers ge zonden wordt moet af zijn. Neemt u ook den inhoud van een Kerstpakket voor uw rekening? Stort dan vandaag nog een be drag op girorekening 432100, Verzorgings fonds Vrijwilligerslegioen Nederland, Ko ninginnegracht 22, Den Haag, STADSNIEUWS Handelsergister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen: 9235. Van Ditmar's Boeken-Import N.V. (f). Lei den, Breestraat 123. Haarlemmerstraat 82. Hoofdz.: Amsterdam, Singel 90. Beh. fil.: B. A. Reichel en P. A. Krekelaar, Leiden. 9234. B. Abbink Zn. (B.P.). Lisse,- Ka pelstraat 7. Groot- en kleinhandel in aard appelen. Venn.: B. Albbink, Lisse; S. Ab bink, Sassenheim en W. Abbink, Lisse. W ij z i g i n g e n: 4149. Naamlooze Ven nootschap Kleiwarenfalbriek „Niéuw Werk lust". Hazerswoude, Rijksstraatweg A 24. De N.V. is met ingang van 31 De^. 1941 in liquidatie getreden. Liq.: E. H. van Heiten, Scheveningen. 2009. Van der Vijver's Conservenfa- brieken N.V. Rijnsburg, Katwijkereind 7. De N.V. is met ingahg van 31 Juli 1942 in liquidatie getreden. Liq.: C. D. van der Vij- -ver, Rijnsburg. De Speeltuinvereeniging „Westerkwar tier" (Haagweg) zal a.s. Zaterdag 22 Aug. een groot zomerfeest in haar speeltuin houden. Zondag 23 Aug. a.s. zal een concert worden gegeven in de „Leidsche Hout", des namiddags van 46 uur. Het concert zal ditmaal worden verzorgd door de Leidsche Accordeon-Harmonie „D.V.V." Het carillon zal hedenavond van 2021 uur bespeeld worden door Fred, de Nie. Uitgevoerd worden: 1. Praeludium, Staf Nees; 2. Gavotte, de Fesch; 3. Het boerin netje van voorheen, Rich. Hol; 4. Boeren vrijage, V. Loosjes; 5. Menuet, Baustatter; 6. Aria „an meinen tabackspfeife", J. S. Bach; 7. Bist du bei mir, J. S. Bach; 8. Ave Maria, C. Franck; 9. Aan U o Koning der eeuwen; 10. Improvisatie. IN LEIDEN GEVESTIGD H. J. Banis, bedrijfsleider, Verdamstr. 36 A. van Barends, Vreewijkstr. 18 W. C. Beekenkamp, verpleegster, Rijnsb. weg 10 A. L. Belt, agent-incasseerder, Oude Singel 70" D. Boerma, 2e verpleeg ster, Rijnsb.weg 10 A. J. Brouwer, tuin der, Bloemstr. 9 J. Bruis, bedienster, Stationsweg 2 G. M. Buikstra, hulp i/d huish., W. Rozenstr. 31a P. A. Buggraaff, dienstbode, Rijnsb.weg 84 P. van der Bij, machinist-wegen wals, van 't Hoffstr. 11 E. Cabell, onderwijzeres, Rijnsb.weg 1^9 S. A. Cornet, dienstbode, van der Helm straat 24 G. C. Daendels, Witte Singel 90 G. Dantuma en fam, timmerman, Ringkade 9a Wed. C. A. van Dongen geb. Deenekamp, H. Geesthofje 13 A. Dubbelaar en fam., wolbewerker, H. Rijn dijk 238 H. C. van Mourik geb. Epding, van der Helmkade 5 M. G. B. Kist geb. Formijne en fam., J. v. Goyenkade 26 G. Haanstra, grondwerker, Groenoordstr. 29 H. Haarsma, logementhouder, Varken markt 7 G. van der Henst, betonwerker, Evertsenstr. 39a W. A. de Blieck geb. Herfst en fam., Zoeterw. singel 77 H. ten Hoeve, boekbinder, Hoogewoerd 27a A, A. M. van der Hoeven, instrument maker, Maredijk 105 J. C. Hollebeek, naaister, H. Rijndijk 162a P. J. Huis, nageljongen, Oranjestr. lb H. H. G. van Hulstijn en fam., scheepsbouwkundige, Lijsterstr. 36 W. J. Jacobs, kruideniers- bed., Korevaarstr. 3 A. Janssen, en fam., ringen vlechter, Hoefstr. 7a B. P. Kem per en fam., leerbewerker, Hoogewoerd 89 M. L. Kleiweg, huishoudster, Nieuwe Rijn 7 W. F. Koenen, kruideniersbed., Oude Singel 26 J. A. Koop en fam., ambt Rijksbur. voedselvoorz., de Sitterlaan 137 T. T. Li, koopman in manufac., vai£ der Hoevenstr. 10 A. Maschmeijer, ass. Openb. leeszaal, Plantsoen 8b.A. M. M. Monchen, 2e verpleegster, Meezenstr. 2 Wed. J. C. van Schravendijk geb. Neute boom, R. en Schiekade 135 C. J. van Noort, vertegenwoordiger, Haven 18b M. Nijgh, dienstbode, le Binnenvestgr. 12a J. M. van Oorschot, Poelgeeststr. 14a J. H. Peter, Schoenmaker, Noordeinde 23 J. Pronk, Rapenburg 6 L. J. Ravesloot en fam, huisschilder, Coornhertstr. 39 L. Bodt geb. de Roode, Stieljesstr. 40 W. C. de Rooij, schipper, Cortestr. 54 C. Ruygrok, mattenvlechter, Lindestr. 23 A. M. Salman, dienstbode, Levendaal 43 A. P. A. M. Schuling, huishoudster, Bui- tenruststr. 6 P. Sloos, straatmaker, Ha verzaklaan 2d \J. Spruijt en fam., tran sportarbeider, Leeuwerikstr. 27 C. Su- vaal, costuumnaaister, Heerengracht 66 F. J. M. L- De Tollenaere, leeraar Ned. taal, MereLstr. 41 C. T. Tsai, koopman, Oude Rijn 15 A. J. Turk, landarbeider, Nic. Beetsstr. 42 M. J. Oudshoorn geb. van der Vecht, Tulpenstr. 16 J. L. Veen- hoff, tandarts ass., Rijnsb.weg 119a C. J. H. Verhoef en fam., administrateur, Boerhaavelaan 15 D. J. Vermeulen, champignonkweeker, Lusthoflaan 48 J. J. Verwaijen en fam., kok, Leeuwerikstr. •57 B. Verwer, de Genestetstr. 78 A. Visser en fam., Rijksambt., Witte Singel 96 Wed. H. C. Plug geb. Verturon, Var kenmarkt 7. N. H. B. Weve, ziekenver- zorgster, Haagweg 47 D. van der Zee, Kort Rapenburg 6 H. A. van Zuijlen en fam., rijksambtenaar, Rijnsb.weg 46. UIT LEIDEN VERTROKKEN. 1VÏ. J. Barthen, 's-Gravenhage, Franken- slag 142 M. Becking, Gouda, Gouwe 71 A. van den Berg en fam., Wassenaar, Langestr. 97 M. C. Roozen geb. van den Berg, Haarlem, Zijlweg 320 C. A. Ber nard, Bloemendaal, Zilkerweg 38 M. C. Beukers, Raamsdonk, H 99a A. Blom, Menaldumadeel, Wier 59 J. Borst en fam., Zoeterwoude, H. Rijndijk 68 A. E. Boschma, Amsterdam, Amsteldijk 22 J. M. J. Bots. Delft, Koommarkt 22a H. E. de Jong geb. van Brandenburg, Nijmegen, Heijdenrijckstr. 72 A. H. C. de Bruin, Oegstgeest, Regentesselaan 1 E. M. Co- hen, Rotterdam, Rozenb.laan 100 Wed. H. M. J. Timp geb. Creijghton en fam., Warmond, Heerenweg A 79 A. Kloot geb. Ehrenfest, Amsterdam, Wetering schans 100 I M. N. Ekker, 's-Gravenha ge, Dr. v. Welylaan 2 M.'A. Engberts, Delft R. de Beerenbr.laan 6 A. J. T. M. Filbry, Roggel, Kom B 37 M. N. de Graaf, Alkemade, P. van der Plaatstr. 30 A. E. A. Grimme, Plausen Dl., Voogtlandt R. M. de Haan, Amsterdam, Ger. Brandtstr. 21 I E. S. Hamburger, 's-Gravenhage, Ooievaarlaan 23 K. J. Hardeman, Kou dekerk aan den Rijn, B 3 R. Heemsber- gen, 's-Gravenhage, aan boord H 6755 Wed. T. van Stralen geb. de Heer, 's-Gra venhage, Kemperstr. 36 J. van der Hoe ven, Eindhoven, Markt 9 M. E. G. Holtz, Oegstgeest, de Kempénaerstr. 46 M. J. E. Horstink, Voorst, Wilp F 238 W. van Ingen, Zoeterwoude, F 7 M. A. Blom geb. Karremans, Beverwijk, Kloosterstr. 5 M. Koesoemo Oetoyo (Raden Mas), Rot terdam, Albrechtsk. 108d M. A. Kooien, 's-Gravenhage, Javastr. 50 M. E. Kukler, Wassenaar, Raaphorstlaafi 3 W. J. M. Lampe, 's-Bosch, Nieuwstr. 34 W. C. Langezaal, Amsterdam, Leidschekade 54 A. C. H. Berendes geb. Lips, 's-Gravenhage, Renbaanstr. 123 G. P. M. N. Louwrier, 's-Gravenhage, Spuistr. 24 J. C. M. van Marle, Wassenaar, v. Calcarlaan 32 C. C. M. de Marez Oijens, 's-Gravenhage, Ruychrocklaan 131 W. Mulder, Rh eden Gld. Velp, Laarweg 10 T. C. A. Muys van de Moer, Holten, D 74 A. C. Noort, Apeldoorn, Doorgangshuis 17 W. B. On- nekes, Doesburg, Kerkstr. 41 P. J. A. Peerdeman, 's-Gravenhage, NeuhuyskaÖe 97 H. T. Poell, 's-Gravenhage, Rijswijksche- plein 9 G. M. van der Putten, Alphen aan den Rijn, Paradijslaan 1 M. A. Pijnaker, Voorschoten, Bijdorpstr. 47 M. Remijn, 's Heerarendskerke, Leeuwendorp H 143b Baron J. M. van Rijckevorsel van Rijsenburg, Oegstgeest, Haarl.trekvaart 10 J. van Rijn echtgen. van den Besten, Rotterdam, v. Lennepstr. 51b H. Schel- tema, Bloemendaal, M. Duin en Daalschew. 3 I. F. Schroder, Eindhoven, Primulastr. 20 M. J. Silvester, Rotterdam, Kortekade 125 D .C. Timmerman geb. van der Steen Uitgeest, Middelweg 3 J. C. Tielenburg, Velzen, Duinlustw. 46 W. Turksma, Am sterdam, Z. Amstelln. 169 I N. van Veen, Alphenfcaan den Rijn, C. de Vlamingstr. 15 M. Verbeek en fam., Rotterdam, Rosestr. 76 J. K. Versteeg, 's-Gravenhage, W. Fre- deriklaan 22 J. J. Verstoep, 's-Graven hage, Gr. Hertoginnelaan 39 M. P. H. de Vos, Bergen op Zoom, Z. O. Singel 15 H.- de Vries, Ouder Amstel, Kloosterstr. 61 M. J. Wels, 's-Gravenhage, v. Boetselaer- laan 181 T. van der Wereld, ABC Baam- brugge, Voordijk 42 L. F. Wiemans, 's-Gravenhage, Beeklaan 462 E. H. IJdo, De Bilt U., Fr. Hendrikln. 246 C. Ziege- Jaar, Sassenheim, Zandslootk. 13 C. Zwa nenburg, Leimuiden, Nokweg 157 A. C. Zweijtzer, Haarlem, Thomsonlaan 77. OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN OngevalGistermiddag 4 uur is tijdens het verrichten van werkzaamheden de 24- jarige schildersknecht S. K. mét zijn arm door een ruit gevallen, waardoor de slag ader werd geraakt. De E.H.B.O. en de dokter werden gewaarschuwd, die spoedig hulp verleenden, waarna de getroffene naar huis kon worden gebracht. VOORSCHOTEN De boot sloeg om. Gisteren waren na bij de Kniplaan enkele personen aan het varen in een boot op de Vliet. Het vaar tuig sloeg om. De inzittenden kwamen te water en één hunner, N. P., oud 18 jaar, die niet kon zwemmen, wonende te Sche veningen, zonk, terwijl de anderen zich konden redden. Terstond is de heer van Velsen met zijn knecht, voorzien van een dreg, per boot de Vliet opgegaan'en zij had den het geluk den drenkeling op te halqn. De drenkeling kom tot bewustzijn worden gebracht en is later per ziekenauto naar den Haag vervoerd. Diefstal. Ten nadeele van den heer D. H. B. is een transportrijwiel ontvreemd. Clandestien geslacht. De heer P. cfe G. deed aangifte bij de politie, dat in den af- géloopen nacht in een schuurtje op zijn tuin twee schapen zijn geslacht. De huiden en organen werden gevonden, terwijl M. C. v. d. V. en W. L. van der L. aangifte heb ben gedaan van diefstal van twee schapen, loopende in de weide, aldaar. ZOETERMEER Paardenmarkt. Op de Woensdag 18 dezer gehouden paardenmarkt werden aan gevoerd 41 veulens. De handel was leven dig en vlot. Er werden prijzen besteed van 400—700. RECHTZAKEN VOOR DEN POLITIERECHTER. Koude kindertjes. Zieke verloofde. ■- Het excuus van P. en B. uit L e i d e n was, dat in den afgeloopen winter hun kinderen het zoo koud hadden en dat zij daarom ko len hadden gestolen. Om bij de kolen te komen hadden zij, na over een schutting te zijn geklommen, een klein inbraakje moeten plegen en dat maakte de zaak wel veel erger vond d^ Politierechter. De Offi cier vond, dat er voortaan flinke straffen moeten worden opgelegd voor deze kolen- diefstallen, anders is de komende winter het hek van den dam. Spr. vorderde tegen elk der verdachten drie maanden gevan genisstraf. De Politierechter was het met deze zienswijze eens en veroordeelde elk tot twee maanden gevangenisstraf. Een 23-jarige kok had eerst vanuit „Huis ter Duin" te Noordwijk lepels wegge nomen. Daarvoor was hij niet vervolgd ge worden, maar daarna had hij bij een an dere zaak allerlei levensmiddelen wegge nomen. Volgens zijn zeggen was dit alles voor zijn zieke verloofde. De Officier vond o.a. een bos brandhout en een zak uien nu bepaald geen dingen voor een zieke ver loofde. De overige dingen zijn verder voor het grootste deel in zijn eigen maag te recht gekomen en ni$t in de maag van zijn verloofde. Een en ander was voor spr. re den om thans zes maanden gevangenisstraf te eischen. De Politierechter maakte er vijf maanden van. LAATSTE BERICHTEN Gistermiddag tegen half vijf is in de fa briek van Werkspoor aan de Oostenburger- middenstraat te Amsterdam een werkstuk dat zich in een verzinkbak bevond, waar schijnlijk ten gevolge van gasvorming, uit elkaar gesprongen. Een 57-jarige arbeider werd daarbij aan het hoofd getroffen, waardoor hij een sche delbreuk kreeg en vrijwel op slag dood was. Een andere, 30-jarige arbeider, kreeg brandwonden aan den rug en een der bee- nen. De G.G. en G.D. bracht hem naar het Binnengasthuis. Twee surveilleerend Bussumsche politie agenten zagen gisterenavond om 11 uur een man, die een groote zak achterop dé fiets vervoerde. Daar de man bekend stond als recidivist, hielden de agenten hem aan en onderzochten den zak. Hierin bevonden zich twee groote koffers en bij nader onderzoek op het politiebureau kwamen uit deze kof fers te voorschijn drié heerencostuums, twee overjassen en een partij levensmid delen. De aangehoudene beweerde alles gekocht te hebben van een inwoner van Blaricum, doch bij nader onderzoek van de costuums kwam uit een der zakken een brief te voor schijn, geadresseerd aan een Huizener in gezetene. De politie te Huizen werd opge beld en nu bleek, dat daar 's middags was ingebroken in de villa aan den Ericaweg, waar behalve costuums en levensmiddelen ook nog een portefeuille en distributiebe scheiden ontvreemd waren. De aangehou dene werd hierop gefouilleerd en ook de portefeuille en distributiebescheiden wer den bij hem gevonden. Ontkennen kon nu niet meer baten en de man is overgegeven aan de politie te Huizen. ONEERLIJKE EXPEDITIEKNECHT Een 18-jarige jongeman, als expeditie knecht werkzaam bij een fabrikant van dameskleeding aan de Heerengracht te Am sterdam, moest verleden week twee doozen, inhoudende 10 mantels en 2 mantelcos- tuums, naar een klant brengen. Later bleek echter, dat de goederen niet hun bestemming hadden bereikt en de po litie bracht al gauw aan het licht, dat de knecht zich deze had toegeëigend. Hij had ze voor 120.de waarde was circa 800.aan een timmerman verkooht, bij wien ze deezr dagen in beslag werden ge nomen. De dief en de heler werden gear resteerd. DE LANDINGSPOGING BIJ DIEPPE. BERLIJN, 20 Aug. (D.N.B.). Het volgende door het D.N.B. ontvangen frontbericht werpt een helder licht op de bliksemsnelle Duitsche afweer aan de kust van het Ka naal bij Dieppe: Langs den weg van Dieppe landinwaarts trekt een lange colonne Canadeezen en En- gelschen. De landingspoging der Engelschen op Dieppe is afgeslagen. Ongeveer 1500 man, officieren en manschappen, zijn op weg naar de gevangenschap. Het zijn groote gestalten, die, met stof overdekt en strij- densmoede, den bitteren weg gaan. In den vroegen morgen hoorden de luis terposten bij de kazematten in- de omgeving van Dieppe een gevecht aan den zeekant. Tegen 6 uur doken uit den mist voor de haven schaduwen op: motortorpedobooten, landingsbooten en stormbooten der Engel- sohen. Onmiddellijk begon het afweervuur. Onder de bescherming van een kunstmati- gen nevel konden de Engelschen pantser wagens en infanterie aan land zetten. Van zee uit schoot Engelsch scheepsgeschut op stad en haven. Bommenwerpers cirkelden boven de stad en lieten hun bommen vallen. In golven komen de jagers opzetten. Dit is het uur, waarop de Duitsche solda ten gewacht hefcben. Ondanks het lange wachten zijn ^ij voorbereid. De landingsboo ten worden onder vuur genomen door af weergeschut en artillerie. Op de Noordelij ke hoogte staat een stuk afweergeschut, dat het geheele strand beheerscht. Aan de front zijde beneemt een huizenblok den vijand het uitzicht. Aan land gebrachte Engelsche pantserwagens kunnen de stad niet binnen dringen. Overal wordt hun de weg versperd door pantsermuren. Zonder systeem rijden zij langs het strand heen en weer, lossen eenschot én verdwijnen. De soldaten aan het pantserafweergeschut liggen op de loer. In weerwil van de vijandelijke ka nonskogels en bommen stellen zij met en kele schoten 4 pantserwagens buiten ge vecht. Het lot van alle aan land gebrachte pantserwagens is hetzelfde. Op verscheidene plaatsen in Dieppe zelf en Oostelijk en Westelijk van de stad tracht ae vijand met sterke strijdkrachten aan land te gaan. Op twee plaatsen slaagt hij erin vasten voet te krijgen met pantserwa gens en infanterie. Duitsche afdeelingen maken zich voor den tegenaanval gereed. Versterkingen en afweergeschut worden aangevoerd. Nog voor zij ingrijpen, is de tegenstander verslagen. Zwaar en verbit terd was het gevecht. Een batterij wordt door den vijand aangevallen. Het is ten slotte onmogelijk het geschut te gebruiken, maar ondanks de overmacht wijken de ka nonniers niet. In harden strijd op korten af stand verdedigen zij hun stelling, tot zij ontzet werden. Oude in den strijd beproef de soldaten toonen hun kunnen opnieuw en nieuwe soldaten uit het vaderland door staan waardig en dapper de vuurproef. Slechts gedekt door den nevel gelukt het den tegenstander voet aan land te zetten. De welvoorbereide afweermaatregelen, de kracht van den nieuwen Westwal aan het Kanaal en de onberispelijke da»-.heid van de Duitsche soldaten hebben d*3 ven als alle toekomstige pogingen van dien aard snel doen mislukken. Toen wij van Dieppe uit landinwaarts reden zaten de soldaten aan den kant van den weg. Veld keukens waren komen aanrijden en het ver traagde middagmaal werd genuttigd. Op de velden waren de Fransche boeren aan het werk. BERLIJN, 20 Aug. (D.N.B.) Van militai- ré zijde verneemt het D.N.B.De Engelschen konden bij hun mislukte landingspoging 30 pantserwagens aan land brengen, waaron der ook Amerikaansche. Het extrabericht van gisteren meldde, dat 28 pantserwagens buiten gevecht waren gesteld. Uit deze cij fers blijken de zware verliezen, die de En gelschen aan het waardevolle pantsermaté- riaal hebben geleden. Bovendien toont de vernietiging van 28 pantserwagens aan, dat de landingsactie geenszins een verrassing voor het Duitsche commando beteekende. De Duitsche afweer was elk oogenblik in tact. De Britsche onderneming moest daar door in korten tijd ineenstorten. HET ITAUAAN8CHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 20 Aug. (Stefani). Het commu niqué van het Italiaansohe hoofdkwartier luidt: „In den Noordelijken sector van het Egyptische front trachtte de vijand een ver rassingsmanoeuvre uit te voeren, die echter onmiddellijk verijdeld werd. Met achterla ting van eenige dooden moest de vijand zich terugtrekken. Bij levendige luchtgevechten werden s8 Britsche vliegtuigen door Ita- liaansche en Duitsche jagers neergeschoten. Een onzer vliegtuigen is niet op zijn basis teruggekeerd. Het eiland Malta is herhaaldelijk door bommenwerpers der Spilmogendheden aan gevallen. Duitsche jagers hebben bij lucht gevechten een Beaufighter en 6 Spitfires neergeschoten". VICE-RIJKSBESTUURDER VAN HONGARIJE GESNEUVELD. BOEDAPEST, 20 Aug. (D.N.B.). De zoon van den Rijksbestuurder, Stephan von Hor- thy, is naar hier bekend wordt aan het Oostfront gesneuveld. Na de ontvangst van dit bericht, dat hedenochtend in Boedapest binnenkwam, zijn de feestelijkheden naar aanleiding van den Hongaarsohen nationa- len feestdag, die heden gevierd zou wor den afgelast. 3 SEPTEMBER NATIONALE ROUWDAG IN ENGELAND. STOCKHOLM, 20 Aug. (D.N.B.). De Brit sche berichtendienst meldt, dat de 3de Sep tember, de dag van de Engelsche oorlogs verklaring aan Duitsohland, in Engeland nationale rouwdag zal zjjri. INTREKKING VAN RENTEN- BANKBILJETTEN. BERLIJN, 20 Aug. (A.N.P.). De ren- tenbankfbiljetten, welke nog in omloop zijn ter waarde van 10, 50, 100, 500 en 1000 renteramarkt worden aan de circulatie ont trokken. Zij kunnen van September tot 15 December bij dé Reiohstoank worden in gewisseld. Na afloop van deze termijn zijn de biljetten waardeloos. Daarna zijn nog slechts rentenbankbiljetten van 1, 2 en 5 rentenmark in omloop, waarvan de circu latie zal worden vermeerderd, ten einde te voldoen aan de gestegen behoeften van kleiner betalingsmiddelen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Pleuna Genovèva d. van H. H. B. Ravensbergen en J. v. Tongeren Reinier z. van R. Kooien en M. J. H. C. Bodijn Wilhelmus Cornelis z. vap M. v. Schaik en IVf. v. d. Hoogen Dyonisius z. van P. v. d. Tuin en A. C. v. Leeuwen Helena Johanna d. van J. W. Harting en A. E. de Roo Adrianus Ferdinand z. van B. W. v. Zetten en W. C. de Graaf Alida Aria d. van D. v. d. Bent en J. de Jong Maria Petronella d. van J. H. M. Knaap en C. W. Dijkmans Johannes Cornelis z. van G. Bakker en J. R. E. v. Leeuwen Simon z. van J. Janse en C. M. v. d. Burgh Johannes Jacobus z van J. J. Cornet en M. Kriek. Ondertrouwd J. L. den Edel jm. 25 j. en W. A.,v. d. Linden jd. 20 j. N. de Kruis jm. 25 j. en M. v. d. Steen jd. 19 j. Gehuwd. G. F. v. Arkel jm. en J. de Graaf jd. K. P. Boer jm. en M. M. La- man jd. B. G. Dool jm. en M. Cornet jd. J. W. Freeke jm. en J. Bastiaan jd. P. Gijsman jm. en M. E. Kooreman jd. H. v. d. Leek jm. en E. Boers jd. H. J. Orth jm en G. Stouten jd. J. M. Th. Pierrot jm en Ph. J. Meiman jd. W. Prins jm. en J. v. d. Linden jd. J. W. de Reus jm. en G. v. Woei^um jd. J. L. H. Schramp wedn. en A. P. A. M. Schuling jd. W. P. Slegtenhorst wedn. en C. M. A. Wamsteker jd. A. v. d. Wal jm. en F. de Groot jd. Overleden. H. G. de Hen, wed. van P. Essers, 86 j. G. v. Zuijlen m. 66 j. M. C. v .Romburgh hsvr. van J. G. de la Bije, 63 j. H. P. Kooien vr. 61 j. G. F. F. Schluter wed. van H. Z. Rij nevelt, 74 j. M. H. Lasander wed. van G. A. v. d. Reyden, 84 j. MARKTBERICHTEN e«!?^/)A' ^0 Aug. Vee. Aangevoerd 502 stuks. 3 magere varkens, 74 biggen 25 40.298 runderen, 27 nudit. kalveren, 76 graskalveren, 2 sohapen overgenomen door de Ned. Veehouderijcentrale, 22 bok ken en'geiten ƒ1570.— p. stuk NOORDWIJKERHOUT, 19 Aug. Veiling „De Eendracht". Kropsla per 100 stuks 1.50—2.—, Sladunsel 7.—, Tomaten 16, Waspeen 7, idem afw. 5.60, Peen II 4.20, Peen III 3.20 per 100 K.G., Dubb. boonen z. d. 1.60, andere boonen z. d. 1.30, Snij- boonen ƒ1.60 per 10 K.G., Bospeen 100 stuks 5.—, Bosselderij 2.50 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 19 Aug. Groenten. Aardappele groote 5.70, Drielingen 3.50, Doppers 13.4016.Princ. boonen 16.9022.Snijboonen 12.1016. per 100 K.G., Sla 1.20—1.50, Bospeen ƒ4.50 —5.—, Bloemkool I 13.80—14.—idem II ƒ10.80—11.—Kroten ƒ7.90—3.50 per 100, Peen p. kist f 1.101.40. LEIDSCHENDAM, 19 Aug. Groenten. Eng. komkommers Ia 13.50, I 11.II 8.50, III 5.50, stek 8.Kropsla le soort 2.2e soort 1.50, Stoofsla 0.07, Peen 5.—, peen zonder lof 7.—, Bloemkool Ia ƒ14.—, I ƒ11.—, II ƒ8.—, III ƒ5.50. Toma ten 8.idem bonken f 6.Andijvie per 100 K.G. 6.50, Spinazie per K.G. 0.10, Eén Sigaretje.... (NA 2 DAGEN ROOKT HET N06!) 'n Heel bosch en hectares hei kunnen In rook opgaan door één weggeworpen sigaretteneindje! Juist nü Is dat verlies funest: er is toch al zooveel hout gekapt! Juist nü geldt het dubbeft ROOKT NIET IN BOSCH OF HEI (het is trouwens ook streng verboden!) NEDERLANDSCHE TOERISTENBOND (ANWB) Postelein f 13.Rabarber 5.Radijs 1.80, Prei 11.Selderie 2.50, Doperw ten 16.Peterselie 3.Meloenen per KG. ƒ0.30—0.20, Druiven ƒ40.—, 35.—, ƒ32.50, Perziken ƒ30.—, ƒ16.—, ƒ8.— en 2.Kroten 0.04, Koolrabi 32.50, Rapen 3.Papikra 14.Savoye kool ƒ4.20, Spitskool ƒ3.20, Roode kool ƒ4.20. Witte kool 2.80, Boerenkool 4. TER AAR, 19 Aug. Centrale Veiling, Spinazie ƒ0.10, Andijvie ƒ6.50, Boerekool 4.Snijboonen 1.60, Prinsesseboonen ƒ2.20, Dubb. Stamboonen ƒ1.60, Witte Pronkers ƒ1.10, Spekboonen 1.60,. Wasch- peen ƒ7.—, Kroten ƒ3.50, Radijs ƒ1.80, Pe enƒ 5.Selderij 3.50, Peterselie 3. Sla 1.Bloemkool 0.040.14, Kom kommers ƒ0.040.14, Tomaten ƒ0.16, Augurken, fijn 27.Fijnbasterd 17. Basterd 10.Grof 7.Stippel 3. Fijnstippel 10.Komkommers 3. Gemeentel. Aankondiging VERKOOP VAN VISCHKOEKEN. Voor de door den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken gesteunde werkloozen is er gelegenheid tegen den prijs van 5 cent per stuk vischkoeken te koopen, op Zaterdag a.s. van 9 tot 12 uur en van 14 'tot 16.30 uur. De verkoop vindt plaats in het gebouw Levendaal no. 1 op vertoon van den gelen contra-bon, echter niet voor alleenwonen- den. Men wordt verzocht pakpapier m?de te brengen. !De Directeur v .d. Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken. Offic ieele Mededeelingen INSCHRIJVING VAN VOLKSTUINEN. De productiecommissaris voor den tuin bouw en de ooftteelt maakt bekend, dat de gelegenheid tot het aanvragen van een inschrijving van een volkstuin by de land- bouw-crisis-organisatie, binnen wier werk gebied de volkstuin is gelegen, door middel van een by den plaatselijken bureauhouder verkrijgbaar formulier, tot en met Zater dag 22 Augustus 1942 blyft bestaan. Aan vragen, welke na dezen datum by de L. C. O. binnenkomen, zullen niet meer in be handeling worden genomen. Op grond van de „Bodemproductiebe- schikking 1942 volkstuinen" is het gebrui ken van een volkstuin verboden, indien deze niet is ingeschreven bij voormelde L. C. O. en de gebruiker ervan niet in het bezit is van éen door die L.C.O. uitgereikt bewijs van inschrijving. KLEINHANDELSPRIJZEN VOOR ZEEVISCH. KIfeine schol, 15—21 cm. p. Kg. 0,85 2127 cm. 1,15 2735 cm. 2,40 Schar, 1525 cm. o,60 25 cm. en grooter l' S.°'. 1.40 Wytmg, ongestnpt M „1,10 gestript 1,20 Makreel, tot 25 cm. n o,80 25 cm. en grooter l,'go Horsmakreel o,65 Roode poon, tot 25 cm. j[go 25 cm. en grooter 3.50 Zwarte poon M o,90 Griet, tot 1 kg. 3^5 1 kg. en zwaarder 5,90 Tarbot, tot 1 kg. f| f> 4 30 1—2 kg. 5,90 Tong, tot 15 cm. M j gO 15—23 cm. 3,'15 2326 cm. 4,75 Kleinhandelaren, die geen venters 'of marktkooplieden zijn, mogen voor het be zorgen 10 cent per bezorging extra in re kening brengen. Het vragen van hoogere prijzen is strafbaar METALEN HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN. De secretaris-generaal van het Departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt, onder verwijzing naar zijn publicaties in de Staatscourant van 19 Augustus 1942 bekend, dat met ingang van genoemden datum de volgende regelingen getroffen zijn: 1. De fabrikanten en importeurs van, als mede grossiers in geëmailleerde, gegalvani seerde, ijzeren of andere metalen huishou delijke artikelen of keukengerei zijn ver plicht, zich bij het bureau voor de metalen- verwerkende industrie te doen inschrijven. De hiervoor bestemde inschrijfformulieren, welke op aanvraag gratis verkrijgbaar zijn bij het bureau voor de metalen-verwerken de industrie, Riouwstraat 174 te 's-Graven hage, moeten daartoe voor 30 Augustus 1942 ingevuld en onderteekend by ge noemd bureau worden ingediend. 2. Met ingang van 19 Augutsus 1942 is het koopen, verkoopen of afleveren door fabrikanten, importeurs, grossiers of de tailhandelaren van afwasohlbakken, bed- kruiken, deksels, drinkbussen, eetketels, emmers, inmaakketels, ketels (alle soor ten),koffiekannen, koekepannen, lepels, melkkokers, pannen (alle soorten), sterili- seerketels (met of zonder inzet), teilen, vergieten, waschketels met of zonder roos ter, met of zonder zak), zeeften voor wasch ketels zonder vergunning van het bureau voor de metalenverwerkende industrie verboden. Het heeft geen zin aanvragen om ver gunningen tot genoemd bureau te ridhten, voordat de directeur van dit bureau nader heeft bekend gemaakt op welke wijze en in welke gevallen, de in sub. 2 bedoelde vergunningen kunnen worden verkregen, aangezien dergelijke aanvragen niet in be handeling zullen worden genomen.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3