DUITSCHLAND DINSDAG IS AUGUSTUS 1942 OE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 In den grond geboord EXTRA-BERICHT. HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEH- RER. 18 Aug. (D.N.B.) Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: Duitsche duikbooten hebben opnieuw in de laatste 24 uur 11 schepen, die in convooi voeren of afzonderlijk reisden, op den At- lantischen Oceaan, de Noordelijke IJszee en de Middellandsche Zee,' met een totalen inhoud van 72.000 b.r.t., verder een hulp kruiser van 12.000 b.r.t., benevens twee met troepen beladen schepen in den grond ge boord. OMGEVING HAZERSWOUDE BURGEMEESTERSBENOEMING. De Commissaris-Generaal voor bestuur en justitie heeft benoemd tot burgemeester dezer gemeente mr. F. M. A. Schokking, thans burgemeester van 's-Gravenzande. De nieuwe burgemeester is geboren 5 Mei 1908 te Dordrecht en een zoon van minister Schokking. Hij studeerde in de rechten te Leiden en werd, na werkzaam te zijn geweekt op het Departement van Economische Zaken, in 1938 benoemd tot burgemeester van 's-Gravenzande. Onder zijn bestuur is in die gemeente o.a. de waterleiding aangelegd. NOORDWIJKERHOUT Geboren: Alida Adriana d. van W. N. Steekers en J. M. Mooijekind Johannes Wouterus z. van E. P. Ruigrok en C. A. v. d. Drift Hendrika Cornelia d. van L. P. v. d. Holst en C. O. Heemskerk Jo hannes Christianus Pieter Jacobus z. van C. T. v. a. Raadt en H. M. Nulkes Theo dora Adriana .Maria Rosina d. van Th. C. Warmerdam en C. A. C. Damen Hen- dricus Leonardus z. van G. P. Hogervorst en H. J. van Eeden Johann z. van T. Scheepmaker en S. W. M. Hondrich Eli sabeth Maria Catharina d. van G. A. Geer- lings en van G. A. M. Ruigrok Clasina Hendrika Maria d. van H. J. Turenhout en J. K. van den Nieuwendijk Cornelia Jo hanna Maria d. van C. Th. Warmerdam en M. van Dam. Overleden? E. M. Jong, 26 j. F. Salman, 48 j. echtgen. van P. H. Mens H. B. Alkemade, 72 j. H. P. C. van den Berg, 20 j. C. Sleeking 65 j. Ondertrouwd: J. P. L. Weijers, 27 j. en W. M. Philippi, 26 j. G. L. Hartveld, 31 j. en C. A. Warmerdam, 28 j. Getrouwd: A. G. Hermans en R. -E. Verwer. SASSENHEIM Geboren: Emma, d. van J. de Mooij én D. van Delft Bartholomeus Gerardus z. van N. H. Hekker en H. Th. M. Kaptijn Cornelia Agatha Maria d. van S. Ver- kleij en Th. P. van Diemen Johanna Elisabeth Maria d. van C. Huitenga en A. A. M. Borst Louis Joannes Cornelis Mathias, z. van M. J. J. M. Malmberg en E. J. C. van den Belt. Ondertr ouwd: A. Kleijne, 33 j. en C. Filippo, 23 j. RIJNSBURG BURGEMEESTERSBENOEMING. De Commissaris-Generaal voor bestuur en justitie heeft benoemd tot bur gemeester dezer gemeente de heer G. Her mans, thans' burgemeester te Ouddorp (Z.-H.). Burgemeester Hermans werd op 24 Aug. 1910 geboren te Brielle, waar zijn vader mr- H. P. Hermans, voorzitter van den Raad van Arbeid was. Hij bezocht de H. B. S. te Brielle en na geslaagd eindexamen legde hij zich toe op de gemeente-administratie te Overschie, werd daarna benoemd tot ambtenaar ter secretarie te Sliedrecht, ver volgens te Deil en daarna te Amersfoort. Daarna werd hij benoemd tot ambtenaar ter Prov. Griffie te Utrecht en vervolgens tot ambtenaar aan het Departement van Einn. Zaken. Op 1 Januari van dit jaar volgde zijn benoeming tot burgemeester van Ouddorp. Burgemeester Hermans is gehuwd met mr. Augusta Werker. WASSENAAR BURGEMEESTERSBENOEMING. De Commissaris-Generaal voor bestuur en justitie heeft benoemd tot burgemeester van Wassenaar Jhr. D. de Blocq van Schel- tinga te Utrecht. Jhr. Daniel de Blocq van Scheltinga werd geboren te Velp en is 39 jaar oud. In 1925 werd hij benoemd tot reserve-luitenant der cavalerie; in 1927 tot procuratiehouder van het bijkanoor der Geldersche Credietver- eeniging te Amersfoort. In 1932 werd hij lid van de N.S.B. en ingeschreven onder stamboeknummer 1009. In de N.S.B. was hij achtereenvolgens blokleider, groepsleider, hoofdleider, kring propagandist en nadat hem wegens het lidmaatschap van de N.S.B. eervol ontslag was verleend als reserve-officier en procu ratiehouder kringverkiezingsleider en kringleider. Tevens was hij candidaat van de N.S.B. voor de Prov. Staten van Utrecht bij de verkiezingen van 1935. In 1937 vertegenwoordigde Jhr. de BI. van Sch. de N.S.B., op uitnoodiging van den Führer, op den Reichsparteitag in Neurenberg. In hetzelfde jaar werd hij aangesteld op het hoofdkwartier der Beweging te Utrecht onder den pl.v. leider Van Geelkerken. Na Mei 1940 heeft hij als hoofd van de afdeeling Algemeene Zaken verschillende bijzondere' opdrachten van den leider uit gevoerd. In April 1942 werd zijn bureau uitge breid en grootendeels overgebracht naar het Willem de Zwijgerhuis te den Haag. Naast burgemeesterschap blijft Jhr. de BI. van Sch. de functie van hoofd van alg. zaken der N.S.B. bekleeden. Hij is sedert 1928 gehuwd met Elisabeth gravin Von der Goltz, eveneens sinds 1932 een actief lid der N.S.B., die haar man in den politieken strijd trouw ter zijde stond. Zoo deelde zij gedurende de oorlogsdagen zijn interneering op 't fort bij Spijkerboor. De nieuwe burgemeester is drager van het N.S.B.-eereteeken „Strijd en offer". Zijn beide oudste kinderen zijn lid van den Nat. Jeugdstorm. WARMOND Afscheid kap. G. v. d. Bijl. Donderdag avond worden alle leden der K.J.C. en van de St. Josephgezellen Vereen, in de „Burcht" verwacht om afscheid te nemen van onzen kapelaan, den weleerw. heer G. v. d. Bijl, die benoemd is tot kapelaan te Diemen. ZEVENHOVEN BURGEMEESTERSBENOEMING. Tot burgemeester dezer gemeente is be noemd de heer J. M. H. L. Hoynck van Papendrecht te 's Hertogenbosch. De nieuwe burgemeester is geboren te 's-Hertogenbosch op 28 Februari 1897. Na de H. B. S. doorloopen te hebben en in Utrecht gestudeerd te hebben, werd hij in 1919 benoemd tot secretaris van den di recteur van de gemeentelijke licht en wa terbedrijven te 's Hertogenbosch. Hij was vele jaren secretaris-penningm. van de voetbalvereen. „Wilhelmina", op richter en voorzitter van de Bossche Kan- toor-voetbalyereeniging, van de Bossche Jeugdcompetitie en de Ambtenaren Sport- vereeniging „Silva". De heer Hoynck van Papendrecht is ka tholiek en bij geen politieke partij aange sloten. Hij is gehuwd en vader van een kind. BURGERLIJKE STAND nelia d. van C. Stavleu en J. van Gorsel Hendrik z. van H. de Vrij en C. Gaste laars Johanna Amelia d. van M. Brons geest en C. ,J. van Wageningen Marga- retha Johanna Jacoba d. van G. de Jong en M. van Vegten Abraham Gerardus z. van A. G. van Leeuwen en P. M. Hoek Hugo Christiaan z. van C. H. Knook en C. Bouwman Hendrik Maarten z. van W. Wijnnobel en T. van Duijvenvoorde Adriana d. van C. van den Oever en K. de Wjt Catharina Maria d. van E. Gie- sen en K. van der Holst Cornelis z. van L. Groenenboom en H. C. de Mey Pieter z. van P. Meijer en S. J. M. van Vliet Dirk Arend Jan z. van H. W. de Mooy en A. J. Modderkolk Dirk Cornelis z. van D. C. van Delft en J. van Steenbergen Dirk z. van J. van der Kaaij en E. Sinteur Johanna Geertruida Hermlna d. van G. Zwiers en W. R. Veenema Hendrik z. van C. G. van den Berg en A. Schouten. Ondertrouwd: J. J. van der Huizen jm., 25 j. en H. van Wensveen, jd., 22 j. J. Chaudron, jm., 24 jj. en J. Betgen, jd., 23 j. B. Warners, jm., 38 j. en G. Lepelaar, jd., 35 j. Getrouwd: N. van der Horst, jm en J. P. van Loef, jd. G. de Rooij, jm. en J. P. G. G. Loderus, jd. Overleden: J. Ruigrok wed. van P. J. Dingjan, 81 j. C. L. Borst, m., 39 j. H. Knook, m., 73 j. W. Rank, m., 49 j. A. C. Stam, wed. van H. Wesseling, 82 j. J. Opstal, m., 79 j. LAATSTE BERICHTEN Burgemeesters benoemd Het Rijkscommissariaat maakt bekend: De Commissaris-Generaal voor Bestuur en Justitie heeft tot burgemeester benoemd: Jhr. D. de Blocq van Scheltinga te Utrecht, tot burgemeester van Wassenaar; den burgemeester mr. F. M. A. Schokking te 's-Gravenzande, met gelijktijdig eervol ontslag uit zijn huidige functie, tot burge meester van Hazerswoude; den burgemeester mr. E. G. Bisschop te Rijnsburg, met gelijktijdig eervol ontslag uit zijn hxiidige functie, tot burgemeester van 's-Gravenzande; den burgemeester G. Hermans te Oud dorp, met gelijktijdig eervol ontslag uit zijn huidige functie, tot burgemeester van Rijnsburg; Ph. A. J. Schipper, inspecteur der water leidingmaatschappij te Ede, tot burge meester van Ouddorp; den burgemeester G. M. C. Ort te Maas sluis tevens tot burgemeester van Rozen burg; den burgemeester J. G. van Houten te Oostvoorne tevens tot burgemeester van Brielle en den adj. commies A. P. L. Bia te 's-Gravenhage, tot burgemeester van Oolt- gensplaat. Bij besluit van den Secretaris-Generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken, van 10 Augustus 1942, b. z. nr. 1 kabinet, is J. M. H. L. Hoynck van Papen drecht, met ingang van 24 Augustus 1942 tot burgemeester van de gemeente Ze venhoven benoemd. Gort, gortmout en gemengd meel. Aangezien er misverstand blijkt te be staan omtrent hetgeen verkrijgbaar is op den voor gort aangewezen bon „algemeen 360" wordt er nogmaals met nadruk de aandacht op gevestigd, dat de genoemde bon recht geeft op het koopen van 250 gram gort, gortmout e.d. of 250 gram gemengd meel. TOKIO, 18 Aug. (D. N. B.). Verdere be richten over de actie der Japansche duik booten in Australische wateren in begin Augustus melden, dat de operaties zich over een groot gebied uitstrekten. Een der schepen werd bijv. in de buurt van Nieuw Caledonië tot zinken gébracht. Volgens de „Asahi Sjimboen" blijkt uit deze actie en uit het verloop van den zee slag bij de Salomonseilanden, dat de iso- leering van' Australië steeds doeltreffender wordt. Sedert het uitbreken van den oor- •og hebben Japansche* duikbooten in totaal 117 schepen met een gezamenlijken inhoud van 885.000 ton tot zinken gebracht. De belangrijke Engelsche zeeroutes werden daardoor in hooge mate belemmerd, zoo niet onbruikbaar gemaakt. STRIJDT VOOR EUROPA Aanval wordt voortgezet hoofdkwartier van den fueh- RER, 18 Aug. (D.N.B.) Het opperbevel der Duitsche we'ermacht deelt mede: ,ln het gebied van den Kaukasus wordt de aanval van Duitsche troepen en die der bondgenooten met succes voortgezet tegen hardnekkigen vijandelijken tegenstand, on der moeilijke terreinsomstandigheden en bij tropische hitte. In de havens langs de kust der Zwarte Zee zijn door bomtreffers 12 kustvaartuigen tot zinken gebracht en een vrij groot tankschip en 8 vaartuigen voor het vervoer van munitie zwaar be schadigd. In de Noordoostelijke lus van de groote Donbocht zijn volgens de tot dusverre ont vangen rapporten bij de aanvallen van 15 tot 17 Augustus meer dan 12.800 gevange nen gemaakt en 47 pantserwagens en 252 stukken geschut buitgemaakt of vernietigd. De zuivering van het terrein duurt voort. Ten Oosten van Wjasma werden ver scheidene vijandelijke aanvallen, deels in tegenaanvallen, afgeslagen. In het gebied van Rzjef viel de vijand opnieuw op ver schillende punten met sterke afdeelingen infanterie en pantserformaties aan. Alle aanvallen werden afgeslagen. Sedert 30 Juli zijn bij deze zware afweergevechten in voorbeeldige samenwerking met afdee lingen der luchtmacht in totaal 1068 pant serwagens vernield. Ook in de Noordelijke zóne van het front mislukten verscheidene plaatselijke aan vallen van den vijand. De Finsche lucht macht heeft in luchtgevechten 11 vijande lijke vliegtuigen neergeschoten. In den nacht van_16 op 17 Augustus is het in het Kanaal tusschen Duitsche mijnvegers ,en Engélsche motortorpedobooten tot een gevecht gekomen, waarbij een vijandelijke motortorpedoboot zoo zwaar beschadigd werd, dat zij'verloren geacht kan worden. Een Duitsche boot is niet teruggekeerd. Vèrdragend geschut der marine bracht een door mijnvegers in brand geschoten vijan delijk schip tot zinken. Bij overdag ondernomen storingsvluch- ten boven West- en Noord-Duitschland en boven het bezette gebied in het Westen verloor de vijand in luchtgevechten 5 vlieg tuigen. In den afgeloopen nacht heeft de Brit- sche luchtmacht Westduitsch gebied aan gevallen. In woonwijken van de stad Os- nabrück werd materieele schade en schade aan gebouwen veroorzaakt. De burgerbe volking leed verliezen. Drie der aanvallen de bommenwerpers werden neergeschoten. Overdag en des nachts heeft de Duitsche luchtmacht voor den oorlog belangrijke installaties aan de Zuidkust en in het Zuid westen van Engeland met brisant- en brandbommen aangevallen. Er ontstonden verwoestingen en branden. Zooals reeds in een e^tra-bericht is me degedeeld, hebben Duitsche duikbooten in de laatste_24 uur opnieuw 11 schepen, die in convooi voeren of afzonderlijk reisden, op den Atlantischen Oceaan, de Noordelijke IJszee en de Middellandsche Zee, met een totalen inhoud van 72.000 b.r.t., verder een hulpkruiser van 12.000 b.r.t. benevens twee met troepen beladen schepen in den grond geboord. Officieele Mededeelingen MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN, 18 Aug. Kaas. Aanvoer: 139 partijen Goudsche kaas. Prijzqn: met rijksmerk le soort 62.0062.50 en 2de soort 6061 per 50 kg. Handel matig. ROTTERDAM, 18 Aug. Vee. Heden werden ter veemarkt aangevoerd: 2195 die ren waaronder 53 paarden, 277 veulens, 116 schapen, 1053 runderen, 152 nuchtere kalveren, 173 graskalveren, 90 biggen en 281 bokken en geiten. Prijzen per stuk: melkkoeien f 710—595490, kalfkoeien f 715595490, varekoeien 490395 335, vaarzen f 480—360235, pinken 310- 230190, graskalveren f 21016580. Aanvoer graskalveren als vorige week met levendigen handel en prijshoudend. Melk- en kalfkoeien aanvoer iets kleiner met stuggen handel en constante prijzen. Varekoeien aanvoer gewoon met kalm en handel en prijzen iets hooger. Vaarzen en pinken aanvoer matig met tamelijken han del. Prijzen vaarzen iets hooger, pinken als vorige week. LEIDSCHENDAM, 17 Aug. Veiling. Eng. komkommers IA 13.50, I 11.—, II 8.50, III 5.50, stek 8.kaskomkommers le soort 8.50, 2e soort 5.50, kropsla 1ste soort 2.—, 2e soort 1.50, stoofsla 7 cent, peen 5.peen zonder lof 7.bloem kool Ia 14.—, I 11.—, II 8.—, III 5.50 tomaten f 8.50, bonken 6.50, andijvie per kg. 7 cent, spinazie per kg. 10 cent, poste lein 13.rabarber 5.snijboonen 16.spercieboonen 22.pronkboo- nen 11.tuinboonen 6.radijs f 1.80, prei 3.50, selderie 2.50, peulen 16. doperwten 16.pieterselie 3.kool rabi 3.002.50, meloenen per kg. 3222 cent, perziken 30.—, 16.—, 8.—, f 2.—, druiven 40.—, 36.50, 35.—, kroten 4 cent,_ roodekool f 4.50, witte kool 3. savoije kool 4.50, boerenkool 4.50, herfstknollen 3.spitskool 3.50. KATWIJK a. d. RIJN, 17 Aug. Veiling. Per 100 kg.: vroege aardappelen: groote 5.70, drielingen 3.50, doppers 12.80— 16'.—, princesseboonen 17.60—22.00, snij boonen 12.80—16.00, uien 4.80—6.00, per 100 stuks: sla 1.20—1.50, bospeen f 4.105.00, bloemkool I 13.8014. idem II 10.20—11.00,prei 2.90—3.50, kroten f 3.404.00, peen per kist 1.30 1.40. TER AAR, 17 Aug. Veiling. Spinazie 10 cent, andijvie 7 cent, boerekool 4.50, snij boonen 1.60, princesseboonen f 2.50, witte pronkers 1.10, dubb. stamboonen 1.60, spekboonen 1.60, waschpeen 7.pie terselie 3.kroten 4.rabarber 7. bospeen 7.selderie 2.50. raapstelen 7.sla 1.002.00, bloemkool 414 cc-nt, komkommers 414 cent, tomaten 17 cent. Augurken, fijn f 27.fijnbasterd 17.00, basterd 10.grof f 7.kom kommers 3.00, stippel 3.00. ONDERZOEK BETREFFENDE DEN KLEINHANDEL IN GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN. De Voedselcommissaris voor Zuid-Hol land maakt den kleinhandelaren in groen ten, fruit en aardappelen het volgende be kend: Er worden op het oogenblik verschillen de gegevens, den kleinhandel in groenten, fruit en aardappelen betreffende, verza meld, Te dien einde zullen tellers van het Bureau van den Voedselcommissaris be trokken kleinhandelaren bezoeken tenein de de noodige inlichtingen te verkrijgen. Wij vragen daarom dringend de aandacht van belanghebbenden voor het volgende: Het zal, vooral in de groote steden, dik wijls moeilijk zijn de kleinhandelaren per soonlijk in hun zaak aanwezig te vinden. Daarom wordep betrokkenen verzocht de te vragen gegevens te willen gereed leg gen, zoodat de tellers toch het formulier kunnen invullen en niet herhaalde malen behoeven terug te komen. Er zal o.a. worden gevraagd: le. De no's van de erkenningen bij de Nederl. Groenten- en Fruit-Centrale. 2e. Het no. waaronder aangesloten bij Centraal Belang te 's-Gravenhage, voor zoover de handelaar hierbij is aangesloten voor den verkoop van kolen of het verkrij gen van paardenvoer. 3e. Het no. waaronder aangesloten bij het Rijkskolenbureau, voor zoover de han~ delaar 'hierbij is aangesloten voor den ver koop van kolen of het verkrijgen van paar denvoer. 4e. Het no. waaronder aangesloten bij het Bure^m van den Voedselcommissaris, voor zoover de handelaar hierbij is aange sloten voor den verkoop van kolen of het verkriigen van paapdenvoer. 5e Het no. van de Kamer van Koophan del, indien U hierbij is aangesloten. (Niet te verwarren met het Bureau Voorbereiding Handel en Ambacht). 6e. Den normalen omzet per week (be rekend over 1941), 7e. Den orr.zet per week in den druksten tijd van het jaar. indien U een seizoenbe- cfriif hebt. 8e. Hoe de producten vorden ingekocht, namelijk op de veiling, bij grossiers of van commissionnairs. Wij wijzen belanghebbenden er nog op, dat zij tot het geven van deze inlichtingen verplicht zijn op grond van art. 15 van het Voed-selvoorzieningsbesluTtv Een ieder wordt in zijn eigen belang aangeraden de noodige medewerking te verleene* 's-Gravenhage, 11 Aug. 1942. DE VERPLICHTE VEELEVERING EN DÉ BEDRIJVEN MET MEERWAARDIG FOK- EN GEBRUIKSVEE. De aanslag in de verplichte veelëvering 1942 is voor een belangrijk gedeelte gelegd op den jongveestapel. Daardoor zijn de fokkers van meerwaardig jongvee dikwijls geawongen een gedeelte van dit jongvee voor oe slacht te bestemmen, terwijl zij Oj. den veestapel van andere veehouders een i/erbeterenden invloed zouden kunnen uit oefenen. Teneinde te bevorderen, dat het meer waardig fokmateriaal zooveel mogelijk voor de bedrijven gespaard blijft, wordt overwogen een Provinciale Commissie haar bemiddeling te laten verleenen bij het over hevelen van een bepaald aantal drachtige pinken en eerste- en tweedekalfkoeien raar bedrijven, waarop deze dieren een gunstigen invloed kunnen uitoefenen. Het ligt in de bedoeling de aanslag van den verkooper van het langs dezen weg verkochte jongvee te verlagen met het ge wicht van het door hem verkochte rund. De aanslag van den kooper wordt dan met een iets lager aantal kilo's verhoogd volgens onderstaande schaal: Gewicht van het Aanslag van den kooper verkochte rund verhoogd met het gewicht van het gekochte rund verlaagd met 180—220 kg. 60 kg. 220—260 kg. 80 kg. boven 260 kg. 100 kg. meerderjarige runderen 120 kg. De ouders van het voor den kooper via deze regeling in aanmerking komende jongvee moeten voldoen aan zekere pro- ductie-eischen, dit ter beoordeeling van de Commissie, waarom bij de aanbiedingen ter verkoop uittreksels van de melklijsten moeten worden overgelegd. Tevens wordt de eisch gesteld, dat de dieren gedekt moe ten zijn door een in een erkend stamboek ingeschreven stier of een volbloed stier, die voldoet aan de door de Commissie tp stellen eisch en in het bijzonder wat de productie-afstamming betreft. De minimum eischen voor productie zijn als volgt: 2-jarigen 3000 liter met 2.50 pet. vet in 300 dagen. 3-jarigen 3700 liter met 3.50 pet. vet ln 300 dagen. 4-jarigen 4300 liter met 3.50 pet. vet ln 300 1 dagen. 5-jarigen en ouder 5000 liter met 3.50 pet. vet in 300 dagen. Op de melklijsten van 1941 zullen de zelfde kortingen wegens voederschaarschte worden toegepast als door het Ned. Rund veestamboek werden vastgesteld. De verkooper is aansprakelijk voor de juiste opgave van de verlangde productie- gegevens, terwijl hij er tevens voor dient in te staan, dat het door hem aangeboden rund vrij is van t. b. c. en eveneens vrij van ver- Vorgen gebreken. Tevens zullen deze dieren moeten voldoen aan redelijke exterieur- e;schen. Afwijkende typen komen voor de ze regeling niet in aanmerking. Indien meer aanvragen voor aankoop van deze dieren binnenkomen dan aanbie dingen, genieten diegenen wier veebesla gen vrij zijn van t. b. c. of door plaatsvin denden uitstoot t. b. c. vrij kunnen wor den, bij aankoop de Voorkeur. De kooper verplicht zich de op deze wijze gekochte dierens minstens 2 jaren op zijn bpdrijf te houden, tenzij hii hiervan door of namens bovenstaande Commissie wordt ortheven. De prijzen zullen onderling wor den vastgesteld. Wanneer men niet tot overeenstemming komt, zal de Commissie beslissen. Het gewicht zal door taxatie of door weging worden vastgesteld. Bij we ging za! minstens 5 pet. extra worden af getrokken. Aanbiedingen voor verkoop evenals aan vragen ;oor aankoop dienen ten spoedig ste ingediend te worden bij de Landbouw- Crisis-Organisatie voor Zuid-Holland, afd. Veelevering, Anna Paulownastraat 22 te 1 's Gravenhage. Wanneer uit het aantal aanbiedingen en aanvragen blykt, dat voldoende animo voor deze regeling bestaat, zullen de be langhebbenden bij elkaar worden gebracht en tot uitvoering van het bovenomschre- vene worden overgegaan. MAXIMUM GROSSIERS- EN DETAIL- LISTENPRIJ7EN VOOR GROENTEN Bekendmaking No. 27/1942. Deze prijslijst geldt van 19 Aug. 1942 af. GROENTEN: Gross.pr. Det.pr. p. 100 st. p. st. nollandsehe bloemkool: Ia boven 27 cm o. d. k. gem. 18.0.24 lb 2227 cm o- d. k. gem. 15.0.20 II 1822 cm. o. d. k. gem.'„ 11.0.14 III 1218 cm. o. d. k. gem. 7.50 0.10 p. 100 kg p. kg Witte kool 5.50 0.08 Roode kool 6.90 0.09 Savoye kool 6.90 0.09 Chineesche kool 6.20 0.09 Spitskool 5.90 0.08 Boerenkool 1 7.50 0.10 Snijsla 10.— 0.13 Andijvie 10.0.13 Postelein 17.0.22 Spinazie: blad 13.50 0.18 struik 12.50 0.16 Boonen: stok princesse 26.50 0.34 snij spek 19.50 0.25 stamboonen zonder draad 19.50 0.25 overige soorten „16.50 0.22 Pronkboonen 14.— 0.18 Tuiqboonen 8.50 „0.11 p 100 st p. st. Kropsla I minstens 2 kg. p. 10 st. 3.50 0.06 II van 1.7 tot 2 kg. p 10 st. 3.0.05 Komkommers: Ia minstens 850 gr. p. st. f 17.0.22 Ib 700—850 gr. p. st 14.— 0.18 II 600—700 gr. p. st. 11.— 0.14 III 500—600 gr. p. st. 8.— 0.10 p. 100 kg p. kg Komkommerstek 10.50 0.14 Tomaten I, II, in en IV 20 0.26 Tomaten bonken 15.50 0.20 Tomaten kriel, gescheurde 10.0.13 p. 100 st. p. st. Aubergines 24.50 f 0.31 p. 100 bos p. bos Peterselie, kervel 4.50 0.07 Bosselderie f 4.0.06 p. 100 st. p. st. Knolselderie (6 cm. doorsn.) 7.50 f 0,10 Bosprei 5.70 0.08 p. 100 kg p. kg Zilveruien 15.50 0.20 p. 100 kg. p. kg. Pepers 68.0.84 p 100 st p. st. Paprika 17.50 0.23 Koolrabi (boven 7 c.m. doorsnee 6.0.08 p. 100 kg p. kg Peen zonder lof: I van 2050 gram gewasschen 10.0.13 II van 51200 gram gewasschen 7.„0.09 III van 201:500 gram ongewasschen 6.0.08 p, 100 bos p bos Bospeen: (0.6 kg. per bos min stens 15 st, per bos) f 7.50 f 0.10 p. 100 kg. p. kg. Kroten 6.0.08 Ramenas 11.0.14 Sjalotten 11.0.14 Herfstknollen 5.50 0.08 Bleekselderie 11.0.14 Zuchetti 11.— 0.14 Pootuien a 8.50 „0 11 Vroege aardappelen: I boven 28 m.m. 0.09 II kriel boven 1528 m.m. 0.06 Voor het snijden van kool mag 3 ct. per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wor^t. Voor het schrappen wortelen mag 1 ct per kg. of per bos berekend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. Voor bezorging van greenten mag door detaillisten 1 ct. per K.G. in rekening ge bracht worden boven den verkoopprijs af winkel. Voor de afwijkende kwaliteit van boven genoemde producten, alsmede voor het zg. uitschot, moeten prijzen berekend worden, welke in een redelijke verhouding staan tot de hierboven gepubliceerde maximum prijzen, welke gelden voor de beste kwali teit. Bij inkoop tegen lagere dan de gepu bliceerde maximumprijzen moeten de ver koopprijzen dienovereenkomstig worden verlaagd. v het vragen van hoogere prijzen is strafbaar. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. MAXIMUM GROSSIERS- EN DETAILLIS- TENPRIJZEN VOOR FRUIT. Bekendmaking No. 27/1942. Deze prijslijst geldt van-19 Aug. 1942 af. FRUIT: p. 100 kg. p. kg. Druiven: f Groep i, Gros Collman,x Golden Champion, Mus- caat, West-Frisia, Leopold 95.1.14 Groep II. Frankenthaler 84.1. Groep III. OVerige soorten 79.0.95 Meloenen: suiker en kl. gr. ananas 35.50 0.43 overige soorten 24.50 0.31 Voor de prijzen van 'augurken, peren, appels, pruimen en perziken zie vorige pu blicatie, eveneens voor kersen, aalbessen, kruisbessen, boschbessen en frambozen die publicatie, waarin de prijzen daarvoor het laatst zijn opgenomen. Voor bezorging van fruit, mag door de taillisten 0.01 per K.G. in rekening ge bracht worden boven den verkoopprijs af winkel. Voor de afwijkende qxialiteit van boven genoemde producten, alsmede voor het 7g. uitschot, moeten prijzen berekend wor den die in redelijke verhouding staan tot de hierboven gepubliceerde maximumprij zen, welke gelden voor de beste kwaliteit. Bij inkoop legen lagere dan de gepubli ceerde maximumprijzen moeten de ver koopprijzen dienovereenkomstig worden verlaagd. het "Vragen van hoogere prijzen is strafbaar. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere on- 1 geldig maken.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3