TELEFOONTJES ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1942 STICHTING LEIDSCH BORG STELLINGSFONDS. Het dertiende jaarverslag van de stidh- ting Leidsch Borgstellingsfonds begint met een in memoriam voor den overleden se cretaris, den heer P. A. van Aggelen waar in een uitvoerige levensschets wordt gege ven, dat als volgt besluit: „Van Agge len is van ons heengegaan, maar zijn geest zal door zijn werk blijven voortleven. Met dankibaartieid zullen wij blijven gedenken hetgeen hij to£ stand heeft gebracht. Zijn toewijding, werkkracht en liefde voor zijn arbeid, zullen een voorbeeld blijven voor ons bestuur, opdat onze stichting, waarvan hij de geestelijke vader is, tot in lengte van dagen haar arbeid zal mogen voort zetten." t Het bestuur was opfcl December als volgt samengesteld: mr. P. A. Pijnaeker Hordijk, voorz., mej. D. M. J. Coebergh, penning- meesteresse, *prof. dr. J. H. Boeke, 2de voorzitter, mr. P. A. van Toorenburg, 2de secretaris, J. J. van Stralen, lid, Jhr. C. C. Röcll, lid. Aan het eind van het verslagjaar was in de vacature van secretaris nog niet voor zien. Op voordracht van het bestuur is door den burgemeester der gemeente Lei den in de vacature Van Aggelen als be stuurslid aangewezen de heer J. A. van Zanten, die zich bereid heeft verklaard het secretariaat op zich te nemen. In het verslagjaar werden 1633 (v.j. 1701) aanvragen tot een totaal bedrag van 11§584.(v.j. 121449.ontvangen. Toegestaan werden 1478 (v.j. 1532) aan vragen tot een gezamenlijk bedrag van 108028.— v.j. 105526). Ingetrokken werden 51 (v.j. 71) aanvragen. Afgewezen werden 104 (v.j. 98) aanvragen, wegens niet credietwaardigheid, d.w.z. ornaat van deze aanvragers niet kon worden verwacht, dat zij op grond 'hunner persoonlijke kwalitei ten en omstandigheden in staat en bereid zouden zijn de aante gane leeningen naar beh'ooren terug te betalen. De saneer in g en bemiddeling met schuld- eisChers van de aanvragers wordt verricht door de Gemeentelijke Volkscredietbamik te Leiden. Dit had plaats in 287 gevallen tot een totaal bedrag van 27115.91. In 96 gevallen tot een totaal bedrag van 4851.39 bleken de aanvragers in de schuld te staan bij afbetalingsmagazijnen; in 16 16 gevallen tot een totaal bedrag van 1499.38 schuld bij geldschietibanken, ter wijl het in 175 gevallen tot een totaal be drag van 20765.14 andere schuld betrof (huurschuld, belasting, leveranciers, be leende panden enz.). In het verslagjaar zijn 1478 borgstellin gen tot een bedrag van 108028.toege staan. 1206 of 82 pet. waren bij het fonds bekend. Het eigen kapitaal der Stichting bedroeg aan het einde van het verslagjaar nominaal 29800.koerswaarde 27290.terwijl voorts een Rekening reserve-koersverschil len is geboekt ten bedrage van 3125.42. - Het voordeelig saldo bedraagt 1212,86. o Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschr.: 9221. Textielgoede- renhandel „de Katoenbaal" voorheen N. Kloots, Leiden, Haarlemmerstraat 43 en 45. E.: Th. J. Genet, Leiden. Proc.: A. J. F. Eichhorn, Leiden. (Deze zaak is de voort zetting van de N.V. Textielgoederenhandel Mij. De Katoenbaai v/h, N. Kloots, in li quidatie). Ten overstaan van Notaris J. Fuhri Snethlage werden de volgende perceelen geveild: Het woonhuis met pakhuis Clara- steeg 11 en 13 in bod: 3.00.kooper de heer P. A. van der Hulst q.q. te Wassenaar voor 3.200.De Villa „Hol Maren" Haarlemmertrekvaart 21 (Oegstgeest) in bod: 19.200.is niet gegund. Voor hoofdakte-examen b is geslaagd de heer J. M. Pols. Agenda Interparochiële Sint Josephsgezellen- vereehiging. Heden Zaterdag is de zaal gesloten, ook geen bibliotheek. Beurt- rooster: Zondag: C. v. d. Mael, A. Alberts en C. Goddijn; Maandag: v. Schaik en N. Haarlem; Dinsdag: Th. Reizevoort en W. v. d. Post; Donderdag: H. Devilee en J. v. d. Post; Zaterdag: G. Bot en P. Reize voort Zondag: Geen cursus Functiona rissen voor District Leiden. Heden 9 Augus tus Sportdag District Leiden. Aanvang 12 uur. De zaal is dus niet geopend: ook geen bibliotheek. Van 710 uur bijeenkomst. '8.159.45 uur verplichte bijeenkomst voor de gezellen. 8.30 uur prijsbiljarten. Om 10 uur wordt de zaal gesloten Maandag: Van 810 uur bijeenkomst voor de leden; 8 uur bijeenkomst Dam- en Schaakclub „De Denkers"; 8 uur Tafeltennisclub Dins dag: Bijeenkomst voor de gehuwde gezel len van 810, uur. Voor de gezellen is de zaal dus gesloten. Geen ontwikkelingsclub Woensdag: 7.30 uur Repetitie Muziekge zelschap „Frans Schweitzer" Donderdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur; 8 uur Biljart- en Tafeltennisclub Vrijdag: 8 uur Lichamelijke Oefening Zaterdag: Maria Hemelvaartsdag, bijeen komst voor de gezellen van 710 uur; 89 uur bibliotheek: 8 uur Kegelclub „De Poe delaars". St. Petrus-parochie. Heeren-congregatie. Zondag 9 Augustus des avonds na het Lof Rozenkrans bidden in de kerk voor de zielerust van ons overleden lid Abraham Nicolaas Wasserman. Wij noodigen onze leden uit, hierbij tegenwoordig te zijn. Het Bestuur. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Maria- garde. Iedere Mariagardiste denkt goed aan de Novene, die we deze week houden voor den vrede. Wie kan is present in H. Mis en Lof. Dinsdag om 7 u. H. Mis met alg. H. Communie. Niet iedereen scheen te weten, dat we hiermee in de vacantie doorgaan. Allemaal present, hoor. Verder geen nieuws onder de zon. Tot ziens. Sint Odo-koorknapen. Zondag: geen Lofbeurt Maandag: 7.30 Lof Dinsdag: 7.30 Lof Woensdag: 7.30 Lof Donder dag: 7.30 Lof Vrijdag: 7.30 Lof Zater dag: Lof. Schola zingt in Hoogmis en Plechtig Lof. Hallee jongens! Denk er aan.... iederen avond Lof vanwege de Novene tot Maria voor den vrede. Allen "aanwezig hoor! Zaterdag Maria Hemel vaart! Tot kijks hoor! Kapelaan E. A. M. Paap. Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren: Japansche aanval op Port Hedland De havenstad Port Hedland in West- Australië is door een formatie Japansche bommenwerpers met succes aangevallen. In een bombardement, dat ruim een uur duurde, is in de haveninstallaties zware schade aangericht en zijn twee olietanks in brand gevlogen. Een in de haven liggen*^ schip van 6000 brt. werd in brand gewor pen en kenterde. De Japansche vliegtuigen keerden zich vervolgens naar de niet ver van Port Hedland gelegen havenplaats Con don en bestookten ook hier de haveninstal laties met zware bommen. Drie lichters werden tot zinken gebracht. Op de vlucht terug zagen de Japansche bommenwerpers een Australisch transportschip, dat zij zon der verwijl aanvielen. Het schip, dat een waterverplaatsing had van ongeveer 6000 ton, ging na verscheidene treffer^ onder. In Australië is men over het Japansche luchtoffensief op het continent zeer veront rust. Geen enkele stad in Australië benoor den den twintigsten breedtegraad is meer veilig voor de Japansche bommenwerpers. Ook in Queensland zijn Donderdag boven verscheidene plaatsen Japansche bommen werpers en verkenningsvliegtuigen gezien, o.m. ook boven de steden Townsville, Cook- town en Normanton aan de Carpentariagolf. Luchtalarm is voorts gemaakt in Charles ton, de goudgraverstad Charters, Towers en Port Denison. In luchtgevechten boven Australisch gebied hebben Japansche vlie gers op 5 en 6 Augustus 21 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Twee Japansche toestellen keerden niet op hvyi steunpunten terug. JAPANSCHE WOORDVOERDER OVER DE PROBLEMEN VAN HET OOSTEN. TOKIO, 8 Aug. (Domei) In een te Osaka gehouden bijeenkomst heeft kolonel Na- kao Jaihagi, het hoofd der legerpers af dee ling van het keizerlijke hoofdkwartier, verschillende problemen van Groot-Oost- Azië besproken. Indien de Engelsoh-Amerikaansche mili taire macht, zoo opende hij zijn betoog, in samenwerking met Tsjoengking zou pro- beeren Indië te makeh tot een vooruitge schoven post om Birma aan te vallen, zou den de Japansche strijdkrachten gedwon gen worden tot bliksemsnelle militaire maatregelen teneinde een zoodanig initia tief terstond in den kiem te smoren. Men dient in te zien, dat de opbouw eener nieuwe wereldorde na dezen oorlog van vitaler belang is dan de strijd van dit oogenlblik zelf. Daarom herhaal ik, dat de oorlog van Groot Oost-Azië een honderd jarige oorlog is en dat het volk op deze enorme taak moet worden voorbereid. Amerika's bedreiging jegens Japan be sprekende, zeide Ja'hagi: Amerika heeft in de^,wereld rondgebazuind1, dat het in 1944 zijn omsingeling voltooid zal hebben en Japan zal kunnen aanvallen. Australië heeft een leger gemobiliseerd van tien divisies van 300.000 manschappen in totaal en 500 vliegtuigen, terwijl Nieuw-Zeeland drie di visies van 70.000 man in totaal en 250 vliegtuigen gereed houdt. Dit geheele ge bied wordt gereed gemaakt als basis van voorbereiding tegen het door de Japanners bezette gebied in de Zuidzee. Elke poging van den vijand evenwel, zoo verklaarde Jahagi, om Japan aan te vallen zal eindi gen in een treurig fiasco. Overgaande op den wederopbouw van de Zuidelijke gebieden zeide Jahagi, dat de vitale kwestie is de doeltreffende ontwik keling der gebieden met hun geweldige hulpbronnen, alsmede het vlot vervoer van goederen tusschen Japan en de Zuidelijke gebieden. Wat de politieke toekomst dezer landen betreft zeide Jahagi, dat aan de Fhilippijnen en Birma onafhankelijkheid zal worden toegekend, ingeval zij met Japan samen- weiken bij den opbouw van het gemeen schappelijke gebied van welvaart. v. Bockel, P. v. Es, Flim, Kortmann, Lahr en Teeuwen. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest v/ordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 21916. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 8 Augustus 20 uur tot Zaterdag 15 Augustus 8 uur waargenomen door de apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 en de apo theek „Tot Hulp der Menschheid", Hooi gracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oestgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. OMGEVING OEGSTGEEST INSTALLATIE BURGEMEESTER SIKKENS. De installatie van den nieuw benoemden burgemeester van de gemeente Oegstgeest, den heer O. L. J. Sikkens, zal plaats heb ben op Zaterdag 15 Augustus a.s. 2 uur nam. in het Raadhuis. Van 46 uur nam. geven burgemeester en mevrouw Sikkens gelegenheid kennis met hen te maken in Taveerne „Beukenhof Terweeweg 2, al daar. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 8 Aug. Boter. Geen aanvoer. UTRECHT, 8 Aug. Vee. Aanvoer 2370 stuks, w.o. 650 Runderen, Prijzen per stuk: Vaarzen 340520, Pinken ƒ230320, Melkkoeien 400625, Kalfkoeien 425 650, Varekoeien 300—460. Handel rede lijk. 12 Nuchtere kalveren. Handel vlug. 38 Schrammen ƒ4560, 460 Biggen ƒ2545. Handel flauw. Magere schapen ƒ5085. Handel vlug, prijs onveranderd hoog. 1210 Lammeren. Weidelammeren 2430, Lam meren (Texelaars) 2832. Handel rede lijk, prijs onveranderd. Gemeentel. Aankondiging VERKEERS AFSLUITING. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeen e kennis, dat de Maresingel. in I verband met de uitvoering van werken ter plaatse, op Maandag 10 Augustus a.s. van 7 tot 12 uur voor het verkeer met alle rij en voertuigen zal zijn afgesloten. Leiden, 8 Augustus 1942. De Burgemeester, STEVENINCK. De Gemeente-secr., VAN STRIJEN t)E LEIDSCHE COURANT Officieele Mededeelingen POOTAARDAPPELENREGELING 1942/1943. De Provinciale Inkoop Centrale van Ak kerbouwproducten voor Zuid-Holland te 's-Gravenhage maakt bekend, dat voor de pootaardappelenregelng 1942/1943 de na volgende richtlynbn zijn vastgesteld: 1. Alleen de handel in door den Neder- landsohen Algemeenen Keuringsdienst te velde op partij goedgekeurd pootgoed is toegestaan. Indien de omstandigheden hier toe aanleiding geven kan te zijner tijd door de Onderbedrijfsorganisatie voor Zaaizaad en Pootgoed worden bepaald, dat ook van bepaalde rassen en onder bepaalde voor waarden ongekeurd pootgoed mag worden verhandeld. 2. Het pootgoed moet in de navolgende maten zijn gesorteerd: Groep I: Alberta, Dunbar, Yeoman, Eer steling, Frühmölle, Ideaal, Limosa. Roode Eersteling, Royal Kidney en Volgeling: 25/28 mm., 28/35 mm. en 35/55 m.m. Alle rassen van de groepen II, III en IV 25/28 mm, 28/35 mm., 35/45 mm. en 45 mm. opwaarts. De maat 45 mm opwaarts mag slechts met 5- of veelvouden van 5 mm naar bo ven worden afgerond, met dien verstan de, dat de kleinste maat steeds 45 mm. moet zijn. De grootste maat van de sortee ring 45 mm opwaarts mag voor de rassen Bevelander. Present, Souvenir, Westeinder, Bonte en Blauwe, Zeeuwsche Bonte en Blauwe, Roode Star en Bonte Roode Star ten hoogste 60 mm. bedragen en voor alle andere rassen ten hoogste 70 mm. De rassen van groep V (jonge §n bijzon dere rassen). Deze rassen moeten met volledige inacht neming van het sorteeringsreglement van den N. A. K. worden gesorteerd, daar zij anders niet dobr de keuringsdiensten wor den geplombeerd. Extra vroeggerooid A-pootgoed mag ook als veldgewas worden afgeleverd en ver- handeld, desgewenscht vanaf 25 mm. 8. Het afleveren van te velde goedge keurd pootgoed voor consumptie of vee voeder is alleen toegestaan, indien het op partij, is afgekeurd en voor zoover het be treft bovenmaatsch pootgoed d.w.z.: a. voor de rassen Alberta, Dunbar, Yeo man, Eersteling, Frümölle, Ideaal, Limosa, Roode Eersteling, Royal Kid ney en Volgeling boven 55 mm. b. voor de rassen Bevelander, Present, Souvenir, Westeinder, Bonte ei» Blau we, Zeeuwsche Bonte en Blauwe en Roode en Bonte Rode Star boven 70 m.m. c. Voor alle overige rassen boven 70 mm. 4. «Zoolang het aanbod niet onevenredig groot is in verhouding tot de vraag is het toegestaan, dat met inachtneming van de voorgeschreven so'rteeringen de geheele opbrengst per H.A. wordt geplombeerd en afgeleverd. Het afleveren van pootgoed door telers resp. het ontvangen door handelaren mag, zooals reeds eerder is bekend gemaakt, eerst met ingang van 2 Augustus a.s. plaats vinden, met uitzondering van Eerste ling, A, B en C 35/55 mm., Industrie en Fu rore A, B en C 45 mm. opwaarts. Dit poot goed mag dus tot nader aankondiging niet worden verhandeld en afgeleverd. 5. Ingevolge de prijzenbeschikking mag het pootgoed alleen per gewichtseenheid worden verhandeld. Het verhandelen van het gewas per oppervlakte eenheid is dus niet toegestaan. Hetzelfde geldt voor poot goed, dat op een z.g. teeltcontract is ver bouwd. Dit pootgoed mag dus ook alleen met volledige inachtneming van de vast gestelde prijzen en voorgeschreven sortee ringen door den werkelijken teler worden afgeleverd. 6. Het verhandelen van pootgoed is al- Personeelgevraagd Net R. K. meisje gevr. voor dag en nacht, leeftijd 1820 j. P. PLATENBURG, Veenkade 16, Voorburg. 865 "2? Huishoudster. Instelling vraagt voor een eenvoudig moe derloos arbeidersgezin met goede woning op het platteland van Zuid-Holland, een degelijke R. K. huishoudster. Flink sala ris. Brieven no. 2708 Bureau 'van dit blad. Nette werkster gevraagd voor 2 dagen per week. Brie ven onder letter V. aan R. PAAUW, Boekhandel, Roelof- arendsveen. 2707 Flink net meisje, tegen half Aug. of 1 Sept. gevraagd. 1617 jaar, van half negen tot half zes voor huiselijke bezigheden, bij J. P. WARMERDAM, Leidsche- vaart 38, Voorhout. 862 ^5* Net zelfst. R. K. Burger meisje gevraagd in kl. gez. voor dag of d. en n. Goede behande ling. Br. no. 873 Bur. v. d. blad. Net meisje gevraagd In deg. Kath. gezin (4 k.), als hulp in de huishouding v. d, en n. Ongev. 18 j. Hoog salaris. Goe de kost. Prettig huiselijk ver keer. Brieven no. 874 Bur. v. d. blad. Gevraagd voor directe In diensttreding een leerling naai ster, 15 k 16 jaar. Een leerling voor opleiding 14 k 15 jaar. Aanmelden: Oranjegracht 25: na 6 uur: Rijnsburgerweg 39. 2690 <3? Net meisje gevr. voor d. en n., in gezin van 3 pers. v. g. g. v. Tijdelijk adres: Padoxlaan 19, Warmond. 858 3? R. K. meisje gevr. voor hulp in de huishouding, tusschen 18 en 20 jaar. Aanm. op werk dagen H. A. HOOYMANS, Oost- dorperweg 37a, Wassenaar, 868 "S Huishoudster voor direct gevraagd op boerderij, wegens huwelijk der tegenwoordige. Gebr. HEEMAN, D. 46, Nieuw koop. 855 I leen toegestaan aan die handelaren, die n a 1 Juli 1942 in het bezit zijn gesteld van een N.I.C.A. vergunning tot het verhandelen van pootgoed van den oogst 1942. De in het vorig seizoen uitgereikte, voorloopige N.I.C.A.-vergunningen zijn niet meer van kracht, terwijl ook de erkenningen als pootaardappelhandelaar van de V. B. N. A. geen recht geven pootaardappelen te ver-, handelen. De handelaren, die in het bqzit van een nieuwe N.I.C.A. vergunning ^zijn gesteld mogen eerst pootgoed ontvangen en afle veren, nadat zij van de Provinciale Inkoop Centrale van Akkerbouwproducten (P. I. C. A.) voor de provincie, waarin zij woon achtig zijn, de noodige blóes formulieren hebben ontvangen, alsmede een uitvoerige instructie omtrent het gebruik van deze formulieren en de te voeren administratie. Met den meesten nadruk wordt er op ge wezen, dat het niet of niet volledig nako men van de.regeling en de administratieve voorschriften, aanleiding kan zijn, dat de betrokken handelaar onmiddellijk van den pootgoedhandel wordt uitgesloten. 7. Alleen die handelaren, die van de Onderbedrijfsorganisatie bericht hebben ontvangen, dat zij wel van telers poot goed mogen aankoopen, zullen door de P. I. C. A. in het bezit van blocs-afleverings briefjes worden gesteld. Alle andere han delaren mogen alleen pootgoed van hande laren aankoopen. Overigens zijn alle bepa lingen ten aanzien van aankoop- en ver- zendquotum vervallen. 8. Bij verkoop van een teler aan een handelaar/coöperatie moet bij de afleve ring van de door den handel aangekochte partij goedgekeurd en geplombeerde of van een verklaringg voorziene partijen door den handelaar een afleveringsbrief je in 4-voud worden uitgeschreven. Dit af leveringsbriefje moet door den teler en den handelaar (of in dien$ naam aoor een commisionnair) worden onderteekend. Het origineele exemplaar ontvangt de teler/le verancier, die het moet bewaren. Ook bij aflevering aan exporteur van de B. E. A. II zullen door den exporteur of diens gemach tigde „afleveringsbriefjes export" worden uitgeschreven. Het is den telers ten streng ste verboden pootgoed af te leveren zon der dat hiervoor een afleveringsbriefje wordt ingenomen. 9. Bij aflevering van ongesorteerde pootaardappelen naar een sorteeringinrich- ting wordt het vervoer gedekt door een geleidebiljet, dat door den controleur van den keuringsdienst is uitgeschreven. Gaat de gesorteerde partij terug naar het be drijf van den teler, dan moet het vervoer wederom gedekt zijn door een geleidebiljet, dat door den controleur van, den keurings dienst is uitgeschreven. Wordt de partij rechtstreeks na sorteering in de sorteerin- riohting afgeleverd aan een handelaar dan worden na^ plombeering, de afleverings-, briefjes door den handealar uitgeschreven op naam van den teler. Het is niet mogelijk, dat uilgesorleerde consumptie- en^veevoeder aardappel en van de sorteerinrichting naar het bedrijf van den teler worden teruggevoerd. Deze moe ten door de sorteerinrienting op naam van den teler rechtstreeks aan de V.B.N.A. wórden afgeleverd. Hetzelfde geldt voor partijen pootgoed. welke in de sorteerin richting op partij zijn afgekeurd. 10. Aflevering van pootaardappelen door telers rechtstreeks aan teler/verbrui kers mag slechts plaats vinden, indien de teler/leverancier vooraf in het bezit van een bestelbon is gesteld, weR^p door den teler/kooper bij zijn Plaatselijken Bureau houder is aangevraagd. Met den bestel bon wendt de'teler/verkooper zich tot zijn Plaatselijken Bureauhouder, die den be stelbon inneemt en een afleveringsbriefje in 4-voud uitschrijft. Het eerste exemplaar moet door den teler/leverancier worden bewaard, terwijl het 2e exemplaar dient als geleidebiljet voor het vervoer naar den PAG. 3 teler/kooper. Met nadruk wordt er op ge wezen, dat ook door telers slechts defini tief geplombeerde of van een verklaring voorziene partijen rechtstreeks aan andere telers mogen worden afgeleverd. 11. Bij aflevering'van handelaar aan handelaar schrijft de handelaar/leverancier een vei*zendadvies in 5-voud uit, waarvan net 2de exemplaar dient als geleidebiljet voor het vervoer naar den handelaar/koo- per. 12. Aflevering door een handelaar/coö peratie aan een verbruiker is slechts toe gestaan, nadat de handelaar of poöperatie een bestelbon van den verbruiker heeft ontvangen. Bij de aflevering wordt door den handelaar of coöperatie een verzend advies in 4-voud uitgeschreven, waarvan het 2de dient als geleidebiljet voor het vervoer naar den verbruiker. De op den bestelbon vermelde hoeveelheid moet steeds overeenkomen met de totaalhoeveel- heid, welke op het bijbehoorende geleide biljet is vermeld. 13. Indien een teler/verbruiker poot goed wenscht aan te schaffen voor uitpoot op zijn bedrijf moet hij vooraf bij zijn Plaatselijken Bureauhouder een bestelbon aanvragen. Is de Plaatselijken Bureauhou der van oordeel, dat de aangevraagde hoe veelheid gemotiveerd is, dan wordt de be stelbon uitgeschreven en afgegeven. Deze bestelbon moet door den teler aan zijn leverancier worden toegezonden of overhandigd, waarna deze voor aflevering kan zorgdragen. 14." Uit het voorgaande kan worden af geleid, dat het vervoer van pootaardappe len onder meer in de navolgende gevallen door een geleidebiljet moet zijn gedekt. a. van teler naar handelaar of coöpera tie door een. door den handelaar of coöperatie uitgeschreven geleidebiljet (2de exemplaar afleveringsbriefje). b. van teler naar teler door een geleide biljet, uitgeschreven door den Plaat selijken Bureauhouder van den teler/ verkooper (2e exemplaar afleverings- briefje). c. van handelaar naar handelaar door een geleidebiljet, uitgeschreven door den handelaar/verkooper (2e exem plaar verzendadvies) d. van handelaar/coöperatie naar teler, door een geleidebiljet, uitgeschreven "door den handelaar of coöperatie. 2e exemplaar verzendadvies). e. van den teler naar een sorteerinrich ting door een geleidebiljet, uitgeschre ven door den controleur van den keu ringsdienst. f. van de sorteerinrichting naar den te ler door een geleidebiljet, uitgeschre ven door den controleur van den keu ringsdienst. BEWAARVERGOEDING GRANEN, ZADEN EN PEULVRUCHTEN. Het bedrijfschap voor granen, zaden en peulvruchten maakt bekend, dat de bc- waarvergoeding voor telers van granen, zaden en peulvruchten van den oogst 1942 als volgt is vastgesteld. De bewaarvergoe- ding bedraagt 2M cent per 100 K.G. per week, te rekenen van 6 September 1942 af tto aan het tijdstip, waarop het desbetref fende product aan de daartoe aangewezen instantie wordt ingeleverd, met dien ver stande, dat over de weken, volgende op die van 2127 Februari 1943 geen bewaarloon wordt verstrekt. Per provincie wordt boven de bewaarvergoeding, welke over de daar geteelde producten wordt verleend, een bedrag van cent per 100 K.G. per week ter beschikking van den provincialen voed- selcommissaris gesteld. Uit het daarvan ge vormde fonds kan de provinciale voedsel- commissaris, indien hij daartoe aanleiding vindt, in bijzondere gevallen, welke ver band houden met de inlevering, aan in die provincie gevestigde* telers een extra uit- keering verleenen. 'S' Hulp in de huishouding ge vraagd, niet beneden 18 jaar. Aanm. vóór 8 uur 's avonds. Mevr. VAN DRIEL, Lorentz- kade 35. 2686 Direct gevr, een bekwaam of halfwas rijwielmonteur. A. T. H. v, ES, Dorpstraat, Zoeter- meer. 852 Straatmakers g*evr. Aan melden bij H. J. VAN MILL, gemeente-opz., Zoeterwoude. 2691 Pers. aangeboden Flinke boerenknecht b. z. a., goed kunnende melken. Adr. T. GEERLINGS, Delftweg 7, Zilk bij Hillegom. 863 Boekhouder b. z. a., be kend met kantoorwerkzaamhe den. Brieven agent L. Crl., Boekhorstlaan, Voorhout. 860 860 3T Haliwas timmerman biedt zich aan, ook bekend met jacht bouw, zoo noodig ook genegen andere werkzaamheden te ver richten. Brieven no. 2683 Bur. van dit blad. Aanbod <3? Een zeer goed onderhou den Fongers damesrijwiel te koop met beste banden, 75. Meidoornstraat 27, Leiden. 2700 50.000 Andijvieplanten aan geboden. E. KOEK Jzn., West- einde 4, Roelofarendsveen. 2706 Kinderwagen in goeden staat aangeboden. Brieven ond. letter K. aan R. PAAUW, Boek handel, Roelofarendsveen. Heden voor reclame op uw versnaperingbonnen 4144 on ze heerlijke zachte kaneel- en zuurstokken, 2 op een bon voor slechts 25 cent. P. TH. v. d. KROGT, Vrouwenweg 47, Zoe terwoude. 2699 Kano, paraband, dekzeil. Aangeboden 1 pers. kano m. nieuwe peddels, z. g. a. n. pa raband m. nieuwe binnenband 28 x 1 Vi, dekzeil 2 x 3^2 me ter, z. g. a. n. Te bevr. Span jaardlaan 13, Leiderdorp. 2698 Jachthond. Prima afgerich te hond, aporteert prima, kan eerst worden voorgejaagd. R. R, KAREL, Steenstraat 21. foon 20629. 2701 rg Jonge Hennen. Aangebo den jonge witte Leghorn hen nen, oud 8 weken, pracht die ren. R. KAREL, Steenstraat 21. Telef. 20629. 2701 I ^5* Mooi vloerkleed te koop 7,50, 6 huisstoelen massief eiken 55. 2 armstoelen ƒ8,50, 6 eiken huisstoelen ƒ27,50, pr. fauteuil 6,50, pracht schemer lamp 2,50, traplooper 3,50. Te zien Janvossensteeg 51. F. v. d. PLUYM. 2703 "S Motorbootje aangeboden met prixha motor, 8 meter lang, 160 breed, kruisermodel, geheel vaarklaar. Uiterste prijs 500. Brieven no. 2702 Bur. v. d. bl. Aangeb. groot eiken cyl. bureau, pluche divankleed 300 x 160, compositionen J. S. Bach 9 deelen voor kerkorgel, plaat jes proj. lantaarn (aard., dierk.), microscoop-voorzetapp. v. proj. lantaarn. BROEKHUIZEN, Duin weg 15a, Noordwijk a. Zee. 2688 Gitaarles volgens Klavar- skribo d.w.z, vlot spelen in en kele maanden tijds, Onze leer lingen zijn enthousiast. Lessen inclusief gitaar enz. Gaarne vrij blijvend inlichtingen. Fa. A. J. VAN DER LIJKE, Oude Singel 14, Leiden. 2693 *2* Vloerklceden, schoenen. Te koop wringer, waschteil, koffer, salonpathefoon met 35 platen, vloerkleeden, trap- en gangloopers, divankleeden, gor dijnen, dames-, heeren- en kin derschoenen, waterlaarzen, rijg laarzen, schuiftafels, divan, bed- stellen, ledikanten, spiralen, kinderledikanten, kinderbox, kinderwagen, stoelen met fau teuils, enz. enz. Hooigracht 55, 2697 Meubelen. Speciale aanbie ding in dressoirs, theemeubels, buffets, tafels, pluche en lede ren stoelen, bloemtafels, pracht karpet, kapok en veerenbedden en matrassen, lampen en een prima kinderwagen, schoenen, enz. J. VAN ROSSUM, Zuid- buurt, Zoeterwoude. 2692 Te koop pracht pluche di vankleed met bijpassend tafel kleed, oude kwaliteit. Te bevr. Noordbuurt 7, Zoeterwoude. 866 Te koop 2 pers. ledikant met springbak 14, schuiftafel 25, naaimachinetafel 7.50 en 4.75, zes houten stoelen 25, zes gaatjesstoelen 30, dienst bodekastjes 13.50 en 15, een pracht pitrieten wieg met bedje en kussen 14, bij J, v, d. KROGT, Watertje 22, Zoeter woude. 2679 Een donkergrijze Demi ter overname aangeboden, zoo goed als nieuw, flinke maat. Kastan jekade 32. 2687 <3? Aangeboden een kort ge ruit damesmanteltje, zuiver wol len stof, in zeer goeden staat, prijs 10, en twee hoedjes voor meisje van 6 k 7 jaar. Meidoorn straat 27, Leiden. 2681 Vraag ^2* Diercnbezitters. Ik betaal beslist de hoogste prijzen voor: kanaries, parkieten, papegaaien kakatoe's, marmotten, witte muizen, rashondjes, aapjes, enz. R. KAREL, Steenstraat 23. Telef, 20629. 2701 R. K. Kosthuis gevraagd in de gemeente Leidschendam. Br. no. 2680 Bur. van dit blad. Rasbonden gtevraagd tegen hooge prijzen. Vraagt overal en vraagt u dan wat wij betalen, liefst pups. R. KAREL, Steen- straat 21. Tel. 20629. 2701 Te huur gevraagd *2? Te huur gevr. voor jonge lui die gaarne wensch'en te trou wen een huis of kamers te Warmond of omgeving. Brieven no. 2689 Bur, v, d. blad. Diversen Verloren Textielkaart (U), gaande 's-Gravendarascheweg, Jacoba v. Beiercnweg Voorhout S.v.p. terug te bezorgen tegen belooning Rijnsburgerweg 12, Voorhout. 859

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3