FirmaG. VAN BRUSSEL Visite-, Veriovings-, Huwelijks- en Gebooftekaarten. LOTION MALWIDA 31 DONDERDAG 30 JULI 1942 DE LEIDSCHE COURANT 2 SPORT VOETBAL De nieuwe competitie-indeeling. Voor !e eerste en tweede klasse in de Westelijke districten van den Nederlandschen Voet balbond is voor het komende seizoen de volgeryde indeeling vastgesteld: District I: Eerste klasse: ADO, DFC, DWS, EDO, HBS, Hermes DVS; Sparta, Stormvogels, Volewijckers, Xerxes. Tweede klasse A: Alcmaria Victrix, Alk- m'aarsche Boys, HBC, De Kennemers, KFC, OSV, RCH, Santpoort, West Frisia, WFC, ZFC. Tweede klasse B: AFC, DOS, DWV, Her. cules, Hilversum, HVC, De Spartaan, Vo- lendam, Vriendenschaar, Watergraafsmeer, Zeeburgia. District II: Eerste klasse: Ajax, Blauw Y7it, DHC, Emma, Feijenoord, 't Gooi, Haar lem, RFC, VSV, VUC. Tweede klasse A: BMT, Elincwijk, Gou da, HVV, Quick (H.), UVS, UW, VDL, Velox, VIOS. Tweede klasse B.: Coal, CVV, Excelsior, Neptunus, ODS, Overmaas, Sliedrecht, SVV, SVW, Unitas. WATERPOLO De Zijl III—S. N. A. I 6—0. Voor de competitie Van Kring Den Haag weyd gis teravond in de Zweminrichting de Zijl bo vengenoemde wedstrijd gespeeld. Deze wedstrijd eindigde in een 60 overwinning voor de Zijl. De rust ging in met 20. De ZijlZwip adsp. 20. Deze wed strijd bracht een 20 overwinning voor de Zijl. De" ruststand was 10. Scheidsrechter C v. Brasem uit Den Haag leidde correct. Dames A. Z. C.Boskoop I 10. Door deze overwinning heeft het A. Z. C.-elftal het kampioenschap der afd. binnen weten te- halen. Beide zeventallen wogen goed te gen elkaar op, doch de bezoeksters maakten zich nog al eens aan overtredingen 'schul dig, waardoor zij eenige straf worpen op den hals haalden en uit één dezer nam A. Z. C. door Co Laros de leiding. Hiermede kwam de rust, terwijl in de 2de helft geen der partijen het net meer wist te vinden. De wedstrijd A. Z. C. IFuut Maarssen is wegens het niet opkomen van deze laatsten niet doorgegaan. LAWNTENNIS De nationale jeugdkampioenschappen. De jaarlijksche wedstrijden om de nationale jeugdkampioenschappen van den Neder landschen Tennnisbond werden op de ba nen van de vereeniging „Daisy" te Apel doorn gehouden, onder leiding van den heer Joh. Huisinga. Dit was het eerste tour- nooi, waarbij volgens besluit van den bond de Nederlandsche puntentelling is gebe zigd. Aangezien Maandag vanwege de weersomstandigheden niet gespeeld kon worden, moesten alle achterstallige par tijen Dinsdag worden ingehaald. Dien dag zijn niet minder dan 38 van de 46 partijen afgewerkt. De uitslagen luidden: Meisjes, halve eindstrijd: J. v. d. Wal, Amsterdam slaat Vogelenzang, Groningen 62, 60; Eg- gersman, Amsterdam sl. van Liebergen, Den Haag 60, 61. Eindstrijd: mej. v. d. Wal sl. Eggersman 63, 62; piej. v. d. Wal was ook het vorige jaar kampioene. Jongens, halve eindstrijd: Lathouwers N. Brabant slaat Prins A'dam 79, 63, 64. Van Rhoon sl. Teschmacher 64, 64. Eindstrijd: Lathouwers sl. v, Rhoon 63 8—6. rAdio-programma VRIJDAG 31 JULI. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gram. en Ochtendgymn. (7.00 en 8.00 BNO: Nieuws) 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Gram. 10.10 Omroeporkest 11.00 Voor de kleuters 11.20 Orkest Willy Eberlé 12.00 „De ware Bohémien", luisterspel 12.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws 13.00 Spaansch programma 13.30 Gram. 14.00 Arnh. Orkestvereeniging 16.00 Bijbellezing 16.20 Orgel en cello 17.15 BNO: Nieuws 17.30 De knutselklas 17.45 Viool en clavecimbel 18.30 Neer- lands stem van het Oostfront 18.45 BNO: Nieuws 19.05 Reportage 19.30 Strijk orkest 20.15 Vrijdagavondcabaret 21.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest 21.25 Wekel. sportpraatje 21.45 BNO: Nieuws 22.00 Gram. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnver binding met de Studio beschikken 22.15 24.00 Gram. HILVERSUM H, 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I 8.15 Gram. 9.00 Om roeporkest 9.45 Gram. 10.00 Morgen wijding 10.15 Geestelijke liederen 10.40 Rondom de molen van Didam 11.00 Trio „Pro Musica" 12.00 Otto Hendriks e/i zijn orkest 12.45 BNO: Nieuws 13.00 „Het nagewas op den stoppel" 13.15 Gevar. progr. 15.00 Voor de vrouw 15.45 De Melodisten 17.00 Als je vcfrre reizen doet 17.15 BNO: Nieuws 17.30 Harmonie-orkest 18.15 Reportage 18.30 Pianosoli 18.45 Bertus Van Dinteren en zijn orkest 19.30 BNO: Nieuws 19.40 BNO: De Jordaner over sociale nooden 19.50 Spiegel van den dag 20.00 BNO: Eng. uitz. Voor de Radio-Centrales: Gram. 20.15 Zang met piano 20.50 HAARLEMMERSTR. 267 Vlaggt lavtrlag Lag, pr|z» Gram. 21.00 Landmans Lust 21.30 Gram. 21.45 BNO: Nieuws 22.10 sum I. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie programma: 6.4524.00 Hilversum I» 2e programma: 6.4522.15 Hilversum II; 22.1524.00 Duitsch programhia. 3e programma: 7.0024.00 Duitsch pro gramma. 4e programma: 7.0021.00 Duitsch pro gramma; 21.0022.00 Gramofoonmuziek G. R. D.; 22.0024.00 Duitsch programma. wilt u iets weten? Vraag M. R. te B. inzake uitkeering van geld op spaarbank. Antwoord: Uw broer kan in dit geval het geld er niet zonder meer afhalen; daar toe is inderdaad een schriftelijke machti ging van alle erfgenamen noodig. Tus- schenkomst van een notaris is hier wel ge- wenscht; in sommige gevallen zelfs nood zakelijk (bijv. als er minderjarige kinderen zijn). Wanneer de erfgenamen zoover uit de buurt verblijven, kan er geruimen tyd mee heengaan. Vraag: welke zijn dc zeven wereld wonderen? Antwoord: de pyramide van Oheops, de hangende tuinen van Babyion, de tem pel van Diana te Ephese, het mausoleum van Helicarnassus, de kolos van Rhódos, het beeld van Zeus te Olympia en de vuur toren van Alexandrië. Vraag: of katten in 't donker even goed kunnen zien als overdag? Antwoord: Wanneer er in 't geheel geen licht is, b.v. de donkere kamer van een photograaf, kan een kat evenmin zien als welk ander schepsel ook. Het katten- oog (evenals de oogen van alle nachtdie ren) is zéér lichtgevoelig, wat een voor deel is in het donker, doch een nadeel bij zonlicht. Bij zonlicht sluit de iris van het kattenoog zich bijna geheel, zoodat een kat in de schemering heter ziet dan bij helle zonneschijn. Vraag: omtrent een autobus van Al melo naar Borneibroek. Antwoord: Een autobus naar Bor- nerbroek is ons niet bekend. Wel een auto bus naar Borne, doch daar schiet u niets mee op. U kunt evengoed uit Almelo gaan loepen (6 km;). voor de kinderen WIE ZIJN JARIG? Van 2 tot en met 8 Augustus. Op 2 Aug.: Kees Valentijn, Ter Aar; Willy Voorham, Voorschoten; Johanna Hoo- gervorst; Arie v. d. Vooren; Liesje Straat hof, Z'woude; Catrien Onderwater, Z'wou- de; Tinie Verplanke; Wies Boussen. de; Tinie Verplanke; Wies Boussen, Leo van Rijswijk, Leidschendam. Op 3 Aug.: Cor en Tonny v. Zanten, Lei- muiden; Kees van Santen, Woubrugge; Bram v. d. Walle; Louis v. Kempen; Arie de Vogel, H'woude; Jan v. d. Meer, R'veen; Corrie Hillenaar, Hoogmade; Guus Strott- mann; Petrus Zwanenburg, Z'woude; Ma- rietje Disseldorp, Stompwijk; Agatha Wil denburg, Langeraar. Op 4 Aug.: Jantje v. d. Zijde, Stompwijk; Willy Zwetsloot; Wim Fesseur, O. Wete ring; Frieda Karreman; Ina de Vroomen, Warmond. Op 5 Aug.: Ina v. Niekerk; Joop Mulder, Voorhout; Gerard Groene wegen; Frederik Friesema; Toosje van Kestel, Ter Aar; Pe trus Hoogeboom, Hoogmade; Hubert Men- ting; Cor Bernsen; Ella Hersche; Johan vie Jong, Leiderdorp; Fonny Berg, Z'woude; Wilhelmina OveixieVest, Leidschendam; René en Jantje v. Rijswijk, idem. - Op 6 Aug.: Beppie Smidt; Leo V. d. Geest; Cathrina Langeveld; Lou van Haastrigt, Cornelia Heemskerk, Lisse; Tilly Hoogen- veen, Noorden; Joop van Leeuwen, Z'wou de; Wim Senne, Ou. Wetering; Lenie van Kampen; Bep v. d. Meer, R'veen. Op 7 Aug.: Annie Vollebregt, Z'meer; Clasien Versteege, Z'woude; Cor van Leeu wen, Voorschoten; Maarten Bader, Zeven hoven; Mina Tetteroo, Voorhout; Adrie Hendriks; Arie van Rijn, Boskoop; Adri Hendriks. Op 8 Aug.: Agnes v. d. Meer, Hoogmade; Rina Schrama, Wassenaar; Adri de Vroo men, Warmond; Mien de Bruin; Cor van Kestel, Ter Aar; Marie V. d. Lans, Lisse; Piet van Ulden; Beppie van Steijn, Voor hout; Piet Waaijers, Stompwijk; Wim Slin gers; Bernard Haverkamp, Alphen; Greet- je Kok; Wim Heemskerk, Lisse; Jan Doe- dens; Jean Staats; Ton Juffermans. Ik feliciteer de jarigen. Wie zijn of haar naam in deze lijst, voor schoolgaande kinderen, wil opgenomen zien, scrijve minstens 14 dagen vóór den verjaardag. Oom Wim. Red. BoltcaUndi Mr. H. Geise. Lelden i Red. Stad en Sporti M. Zonderop, Leiden; Red. Omgevingi L. Rooien. Leldeni Red. Letteren es Kunst: Fr. Schneiders. Lelden; verantwoorde lijk voor de advertentlïn B. Bonnet Lelden. WEERBERICHT Zon onder 9.36 uur Donderdagavond. Zon op 5.55 uur Vrijdagochtend. Tusschen dexe tijden moet worden ver duisterd. 30 ,rtli:vpe maan komt Donderdagavond om 10.58 uür op en gaat Vrijdagochtend om 10.31 uur onder. 31 Juli: De maan komt Vrijdagavond om 23.23 uur op en gaat Zaterdagmorgen 11.42 uur onder. 1 Aug.: De maan komt Zaterdagavond 23.49 uur op en gaat Zondagmiddag tl2.12 uur onder. 3 Augustus: De maan komt Maandag nacht om 0.15 uur op en gaat Maandagmid dag om 1.59 uur onder. Laatste kwartier. 4 Aug.: De maan komt Dinsdagnacht om 0.38 op en gaat Dinsdagmiddag om 3.04 onder. Zweminr.: „De Zijl", 18 gr. C. gemengde berichten De moord op het 8-jarig meisje Van B. - Op Zondag 19 Juli werd op den weg langs 't Hazegrietje tg Arnhem het 8-jarig meis je Van B. vermoord, welk misdrijf groote opschudding verwekte. Bij het eerste onderzoek kwam de politie op de aanvankelijk geopperde meening te rug, dat aan dit misdrijf een ander was voorafgegaan. Er werden eenige bijzonder heden ontdekt, die er op wezen, dat de op lossing van dit drama in een geheel andere richting dan de eerst gevolgde gezocht moest worden. Het trok n,l, de aandacht van de politie, dat door een der naaste familieleden van het slachtoffertje omtrent de wijze waarop het kind den dood moet hebben gevonden bijzonderheden werden verteld, die zij op dat moment onmogelijk van anderen kon weten. Toen nu een getuige gevonden werd, die het slachtoffer met een van haar zusters in de onmiddellijke omgeving van de plaats van den moord had gezien op een tijdstip, kort voor den tijd, waarop het misdrijf vol gens de berekening van de politie moest zijn gepleegd, werd onverwijld overgegaan tot aanhouding van de 23-jarige G. H. W. van B. Hoewel het onderzoek ook in andere richtingen is voortgezet, werd zooveel be zwarend materiaal tegen de zuster van het slachtoffer gevonden, dat mij overtuigd is de hand te hebben gelegd op de daderes van dit vreeselijke misdrijf. De verdachte, die niettegenstaande te gen haar gerezen ernstige bezwaren blijft ontkennen, is Zaterdag ter beschikking van de justitie gesteld en in het huis van bewa ring ingesloten. Jongen van verdrinkingsdood gered. Gistermiddag omstreeks'vijf uur reed een wagen van lijn 11 in de richting station H. S. over dat deel van het traject, dat loopt langs het gemeentelijk electrisch be drijf en niet voor publiek toegankelijk is. Op het voorbalcon bevonden zich naast den bestuurder een agent van politie van het bureau Duinstraaat en de 30-jarige H. van der Zwan uit de Gerard Doustraat. Ter hoogte van het punt waar een1 afwaterings kanaal in het ververschingskanaal uit mondt en een sterke strooming veroor zaakt, zagen zij een kind in zinkenden toe stand in het water liggen, terwijl zich voorts eenige jongetjes op de tramrails be vonden. Onmiddellijk stopte de bestuur der, agent en burger ontdeden zich van de zwaarste kleedingstukken en begaven zich te water. Na veel moeite gelukte het hun den jongen, den 14-jarigen H. G. uit de Mackaystraat uit de draaiklok op te halen. Naar bleek was het ventje tijdens het vis- schen in het water gevallen. De G. D. heeft het drietal naar het ziekenhuis Zuidwal overgebracht. Nadat drenkeling en redders Van droge kleeren waren voorzien, konden zij huiswaarts keeren. De inbraken te Laren. Over de ge ruchtmakende inbraak in de villa van den beer G. B. L. te Laren, waardoor reeds drie inbrekers en een heler zijn gearresteerd, vernemen wij nader, dat vóór deze inbraak, reeds andere inbrekers hun slag geslagen hebben in dezelfde villa. Naar aanleiding hiervan werd in den af geloopen nacht om 12 uur te Hilversum gearresteerd de 31-jarige W. H.f verdacht van heling, terwijl vannacht te Hilversum onder hevig verzet werd gearresteerd, de 24-jarige G. de J., verdacht van inbraak door middel van valsche sleutels in dezelfde villa. Deze laatste verdachte is een berucht re cidivist en heeft zich o.m. twee jaar gele den ook schuldig gemaakt aan den inbraak hij den heer B. aan de Derkinderenlaan te Laren, waar o.m. juweblen gestolen zijn tot een bedrag van pl.m. 16.000, waarvoor hij veroordeeld werd tot twee jaar gevange nisstraf. De Larensche politie heeft reeds het grootste gedeelte van de gestolen goederen achterhaald. Er worden nog meer arresta ties verwacht. feuilleton Roman van Else Wernecke. (Nadruk verboden). 61) Het zou nu misschien de natuurlijkste en eenvoudigste zaak van de wereld zijn geweest naar het huis van haar broer te rug te keeren en zich in de moederlijke armen van haar vergevensgezinde schoon zuster te storten! om zich dan 'n poosje te laten verwennen en zoodoende langzaam die heele ongelukkige geschiedenis uit haar gedachten te verbannen. Misschien zou het nog eenvoudiger zijn zich even met haar broer in verbinding te stellen, hem wat geld van haar kapitaal te vragen en daarmee op reis te gaan. Maar merkwaar digerwijze komt dat idéé zelfs geen oogen- blik bij Marga op. Ze vindt de zaken, zoo als die nu staan, volkomen in orde en schikt zich in haar lot. Ze is heel kalm en tevreden. DamesDe jeugd van Uw teint wordt ernstig bedreigd door gebrek aan vitamine-F! Zonder voldoende toe voer van vitamine F verliest Iedere huid haar frischheld Iedere teint zfln jaugd! Wacht niet tot de symptomen van vitamine F gebrek, die U alom kunt waarnemen, zich ook bfl U openba ren. Pas dageltjks Dobbelman's Castella Crèmes toe, de werkzame schoonheidscrêmes, die per tube 2000 eenheden vitamine F bevatten! 160-614 Politie verrast inbrekers op hun rustbed. Zooals gemeld, werd verleden week in den nacht van Donderdag op Vrijdag inge broken in een sigarenwinkel aan het Piet Heinplein te Den Haag. Ruim twintigdui zend sigaretten werden ontvreemd. Uit het onderzoek, dat de recherche instelde, bleek haar dat hier vermoedelijk een oude be kende van de politie de 20-jarige banket bakker B. F. en de 18-jarige bakker J. van der T. aan het werk waren geweest. Zij werden echter niet in de stad aangetroffen, mogelijk waren ze ergens kermis gaan vie ren. Op grond hiervan begaven zich Maandag een brigadier en een rechercheur naar de kermis te Eindhoven en zochten daar, ge assisteerd door de plaatselijke politie, het terrein en de vermakelijkheden af. Resul taat van dezen speurtocht was het gege ven, dat het tweetal Zondag met twee meisjes op de kermis flink uit was ge weest. 's Middags om twee uur troffen de politiemannen de heeren dan ook aan in de woning van een dezer meisjes. Ze had den hun roes net uitgeslapen en nbg 500 gulden in hun bezit van de 800, die ze had den gekregen voor den verkoop van den buit aan den 24-jarigen koopman M. S. te Den Haag. Deze bleek de partij inmid dels voor 1200 gulden reeds te hebben doorverkocht aan den 30-jarigen kastelein J. S., te Den Haag in wienSsCafé het groot ste deel nog kon worden in beslag geno men. Inbrekers en helers werden in arrest gesteld. De bakker, die er in vloog. Eenige weken geleden vervoegden zich bij een bakker in de Kerkstraat te Amster dam eenige beoefenaren van den zwarten handel, die hem vier vaten roomboter te koop aanboden. Na wat loven en bieden kwam de koop voor f 1900 tot stand. Het spreekt vanzelf, dat het „boter bij de visch" was, zoodat het geld al direct moest wor den betaald, hetgeen dan ook geschiedde. De afspraak werd gemaakt, dat enkele dagen later, op een bepaald uur de afle vering zou plaats hebben op de Laurier gracht. Daar zouden de vier vaten worden neergezet en de bakker had niets anders te doen, dan ze op te laden en mee te nemen. Natuurlijk moest alles zoowel vlug als ge heimzinnig geschieden om geen achter docht te wekken. Alles liep oprolletjes, totdat de bakker met zijn vier vaten was thuisgekomen en verlangend het eerste vat openmaakte. Zaagsel en steenen waren de inhoud en ook de drie andere vaten eenzelfde mengsel, hetgeen zelfs geen vervangmidel voor bo ter kan worden genoemd. De gedupeerde bakker ijlde naar de po litie, doch kon geen enke signalement van zijn „leveranciers" opgeven; slechts wist hij te vertellen, dat een hunner met een Groningsch of Drentsch dialect sprak. Dit weinige was echter voor de recherche voldoende om de oplichters, drie in getal, te achterhalen en in arrest te stellen. Het geld was evenwel volkomen verdwenen. Wie haar zoo uren achtereen ziet dwa len door de volkstuintjes, met haar vrien delijk, verstandig gezicht, en ziet, hoe ze af en toe blijft staan en haar handen op het nek legt om getroffen door het tra liewerk naar de kleine plantjes in de bed den te kijken, die zou stellig niet op de gedachte komen, dat daar een mensch loopt die van zijn wortels beroofd is, zoo onge veer als een afgeplukte bloem, die in een glas water wordt gezet, opdat ze nog een paar korte dagen in leven zal blijven. Marga heeft evenwel geenszins het ge voel een afgeplukte bloem in een glas wa ter te zijn. Eigenlijk heeft ze heelemaal geen gevoel'meer. Aanvankelijk heeft ze hier nog rond gedwaald en nagedacht, werkelijk ingespannen nagedacht, want ten slotte is Marga veel te verstandig om zich in zeflbeklag te verliezen en zichzelf voor een martelaarster te houden, die door de booze wereld geheel onschuldig in het verderf is gestort. In het begin heeft ze er nog wel eens over gepiekerd, waarom het onberekenbare noodlot het nu juist op haar had voorzien en haar tot middelpunt had gemaakt van deze onverkwikkelijke ge schiedenis, maar later is zij er anders over gaan denken en tot de conclusie gekomen, dat het noodlot veel minder schuld heeft GEBEDSACTIE S, P. L. „Dal God in de groot-seminaris in de missies een geest van ware heiligheid en edelmoedig apostolaat doe groeien'.' is de intentie voor de maand Augustus door het Pauselijk Liefdewerk van den H. Apos- 'el Petrus aanbevolen intentie aan de deel nemers aan de gebedsactie! Voor de uitbreiding der H- Kerk in de missielanden zijn noodig heilige en ijverige priesters. Over de opleiding der priesters zegt daarom Paus Pius XI z.g. in zijn en cycliek „Rerum Ecclesiae" o.a. dat er naar gestreefd moet worden de inlandsche semi naristen te vormen en op te voeden tot de heiligheid, die bij het priesterlijk leven past en tot zulk een geest van apostolaat en ij ver voor het zielenheid van hun broeders, dat zij bereid zelfs het leven voor hun stam- genooten of medeburgers te offeren. Laten wij in de volgende maand op heel bijzondere wijze voor bovengenoemde in tentie bidden: ze is een zeer belangrijk onderdeel der vorming van waardige en heilige inlandsche priesters. Intentieformulieren zijn op aanvrage gratis te verkrijgen bij den Nationalen Se cretaris van S. P. L., Mgr. TH. M. P. BEKKERS, V'schoten. rechtzaken ECONOMISCH GERECHTSHOF. Witte boonenzwendel. De chauffeur P. A. W. v. d. Meer te Sassenheim was door den Economischen rechter ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf we gens het vervoer van ruim 2000 kg. witte boonen. Het was nog erger voor verdachte geworden, want de boonen waren gestolen. Verdachte had als excuus aangevoerd, dat hij uit armoede gehandeld had. De P. G. had bevestiging van het vonnis gevraagd. Het Hof uitspraak doende veroordeelde verdachte tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Duur daggeldje. P. Duivenvoorde te NoOrdwijkerhout had de vorige ver dachte geholpen bjj het vervoer van de vitte boonen. Hij wist niet, dat er geen boonen vervoerd mochten worden, zeide hij tot zijn verdediging en vertelde "verder, dat ze bij hem gekomen waren met het aanbod, dat hy een daggeldje verdienen kon. De economische reerner had verdach te tot vier maanden gevangenisstraf veroor deeld van welk vonnis de P. G. in hooger beroep bevestiging had gevraagd. Het Hof veroordeelde verdachte tot twee maanden hechtenis. HAAGSCH GERECHTSHOF. Valsche boterbon. Toen mevr. V. uit Leiden bij haar schoonzuster in Dor drecht op bezoek was, hadden de beide schoonzusters zelf een geldige boteribon gefabriceerd door een ongeldige te ver knippen. Toen men boter ging koopen by de Gruijter was het bedrog uitgekomen en de Politierechter had elk der dames ver oordeeld tot een geldboete van 50 subs. 50 dagen. De Officier was van dit vonnis in hooger beroep gekomen, want de eisch v/as Vier maanden gevangenisstraf. De P. G. had veertien dagen gevangenisstraf geëischt. Het Hof heeft het vonnis beves tigd. HAAGSCHE RECHTBANK. W Dievenbende in de bollenstreek. Voor de Haagsche rechtbank hadden zich een aantal jeugdige personen uit Hillegom en omgeving te verantwoorden, die lan den tijd de „Bollenstreek" onveilig hadden gemaakt met him rooftochten. Uit schu ren e. a. stolen zij boonen, uien, ry wielen, olie enz. Destijds was de zaak aangehou- oen om over alle verdachten een rapport in te winnen. Deze binnengekomen rap porten luidden niet ongunstig, maar de Officier van Justitie achtte het toch noo dig, om gezien de ernst van levensmidde len diefstallen in dezen tijd, de volgende straffen te eischen: Th. A. S. een jaar en zes maanden gevangenisstraf, J. P. S. een jaar, A. van D. zes maanden, W. H. K. acht maanden, J. W. een jaar en M. J. van V. 2even maanden gevangenisstraf. Uitspraak in alle zaken over 14 dagen. Zijn ouders bestolen. M. van D. te Leiden, thans ged., had het in zijn hoofd gehaald om alle distributiebescheiden van zijn ouders en verdere familie te stelen. De vader werd thans als getuige gehoord, waarna de Officier tien maanden gevange nisstraf met aftrek van het voorarrest ejschte. Uitspraak over 14 dagen. VOOR DEN POLITIERECHTER. Allerlei. Mej. J. uit Leiden had in verschillende magazijnen allerlei artikelen weggenomen, vanaf eenige spelden tot een damesschort toe. Noodig had ze het niet. De eisch werd veertien dagen gevan genisstraf. Het vonnis bepaalde de Politie rechter op een geldboete van f 40.subs. 40 dagen dan zij zelf. Ja, zij zelf, Marga Faust! Het correcte, consciëntieuze en vlijtige meisje Marga Faust was de schuld van alles! Want schuld lag er reeds in de slordige manier, waarop ze die kwestie met het re cept had behandeld. Schuld had ze, omdat ze het recept en de beteekenis daarvan door het gebeurde in Kopenhagen zóó vol komen had kunnen vergeten, dat ze niet onmiddellijk nasporingen had gedaan naar het verloren geraakte taschje en haar eigen schuld was het vóór alles, dat ze een levensplan had opgesteld, dat verkeerd Maar wat daar nu eigenlijk verkeerd aan was, dat weet Marga niet. Ze ziet Rechts de vele kleine volkstuintjes en komt daar bij tot de erkenning, dat elk daarvan ten slotte toch ook de vervulling van een be scheiden levensdroom beteekent. En elk is in zijn soort goed. Daar zijn tuintjes met kraakzindelijke huisjes, kaarsrechte groente- en bloembedden en keurig opge bonden struiken; andere wettigen door hun doornige heggen het vermoeden, dat hier 's zomers een schat van bloeiende wilde rozen het leven achter een haag zal verber gen, een derde heeft met primitieve midde len een rotstuintje aangelegd en een an der heeft misschien maanden lang een huis je van twee verdiepingen gebouwd, hoe wel geen mensch zich kan voorstellen, dat men onder het schuine dak van asfaltpa- pier op deze tweede verdieping zelfs maar op zijn knieën zal kunnen rondkruipen. Maar er is in ieder geval een minatuur raampje in gemaakt met een stukje vitra ge er voor. Dat alles is karakteristiek en goed en volkomen juist en Marga weet, zooals ze haar levensplan heeft opge bouwd, dat dit nooit tot een tweede verdie ping zou hebben gereikt. Maar ze heeft het ook allang opgege ven daarover na te denken. De tijd. dien ze in het instituut van mevrouw dr. Schee- Ie heeft doorgebracht, ligt ver, heel ver achter haar. En ze legt zich neer bij alles, wat gebeurd is en wat nog gebeuren zal. Ze maakt geen levensplan meer op. Een mensch als zij moet dat niet doen, of mist misschien de daarvoor benoodigde kwali teiten. Maar er gebeurt voorloopig niets. Juf frouw Hartwig, de brave waschvrouw, kan zich alleen maar verwonderen over haar jonge huurster, die heel den lieven, lan gen dag, maar dan ook totaal niets doet. De eerste dagen heeft ze nog wel eens in een Italiaansche grammatica zitten turen, maar nu ligt het boekje al sinds Jang on aangeroerd. En juffrouw Faust, altijd even vriendelijk, maar ook steeds ietwat ver strooid, gaat uit wandelen of zit stilletjes bij het raam. En toch gebeurt er plotseling iets, zij het dan iets tamelijk onbelangrijks. Marga loopt juist langs het autokerkhof, als haar een groote, zwarte wagen tegemoet komt, voor bij rijdt en dan plotseling sterk remt. Iemand roept verrast „Juffrouw Marga juffrouw Marga!" en springt dan haastig uit den wagen. Het is Theodoor, Theodoor, die haar stralend aankijkt, haar zijn beide handen toesteekt en haar met een vloed van vra gen bestormt. Mar^a lacht en is echt blij over deze on verwachte ontmoeting. Theodoor behoort ook eigenlijk niet tot al datgene, wat ach ter haar ligt en het doet haar werkelijk goed hem weer eens te zien. Maar als hij aanbiedt haar naar de stad terug te bren gen hoe is ze in 's hemelsnaam hier in dien uithoek verzeid geraakt? wijst ze dit voorstel energiek van dê hand. Nee, ze is juist van plan om eens een heil eind te gaan wandelen en als Theodoor tijd heeft, mag hij haar gerust een eindje vergezel len. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 2