i BEZOEKT MORGEN DE ATHLETIEK-WEDSTRIJDEN ZATERDAG 25 JULI 1942 DE LEIDSCHi. jURANT Z Red. Buitenland i Mr. H. Geise. Lelden i Red. Sud en Sport 1 M. Zonderop, Lelden: Red. Omgeving: L. Rooien. Leiden! Red. Letteren en Kunsti Fr. Schneiders. Lelden! verantwoorde lijk voor da advert en tiin i B. Bonnet. Lelden. WEERBEUCHT Zon onder 21.45 uur Zaterdagavond. Zon op 5.48 uur Zondagmorgen. Zon onder 21.43 uur Zondagavond. Zon op 5.50 uur Maandagmorgen. 25 Juli: De maan komt Zaterdagavond om 7.28 uur op en gaat Zondagochtend om 4.19 uur onder. 26 Juli: De maan komt Zondagavond om 8.28 uur op en gaat Maandagochtend om 5 26 uur onder. (Volle maan). Zweminr.: „De Zijl", 18 gr. C. 40-122 BURGEMEESTERS. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche Zeiken is S. Perdok tot burgemeester van de gemeente Sciermonnikoog benoemd; is B. Bakker tot burgemeester van de gemeente Ameland benoemd; is M. J. Verbrugge tot burgemeester van de gemeente Waterlandkerkje benoemd; is mr. M. W. Kwint ontslagen als burge meester van Velsen. RANGEN EN GRADEN BIJ DEN ARBEIDSDIENST VOOR MEISJES. De staatscourant van gisteren bevat een besluit van den waarnemend secretaris generaal van het departement van Alge- meene Zaken, betreffende de rangen en graden in den Arbeidsdienst voor meisjes. De rangen voor het hooger kader zijn: hoofdjeidster, stafleidster en arbeidsleid- ster; die voor het middenkader hopvrouw en adspirant-hopvrouw, terwijl het lager kader wordt gevormd door hoofdkernleid- sters. In den stand van het personeel dat geen rang bekleedt, worden onderscheiden de graden van. kernleidster en arbeids- meisjes. Voorts is een besluit opgenomen houdende een voorloopige regeling van de bezoldiging van hooger en midden kader, welk besluit terugwerkende kracht heeft tot 1 Januari 1942, met welken datum ge acht wordt te zijn ingetrokken de beschik king van 9 Juni 1941 houdende een voor loopige regeling van de bezoldiging van leidsters en assistenten. Verplichte koolzaadbouw. Men ver zoekt ons de aandaoht op het volgende te vestigen. Een ieder, die in 1942 ipeer dan 5 H.A. bouwland klaver en kunstweide inbegre pen op zand-, löss-, dal- en veengronden in gebruik heeft, is thans wettelijk ver plicht, zonder dat hij daarvoor een persoon lijke aanzegging behoeft te ontvangen, straks p pet. van zijn bouwland met win- terkoolzaad of winterraapzaad te bebou wen. Voor de klei-, zavel- en roodoorngron- den is het verplichte percentage 8 pet., be drijven met minder den 1 H.A. bouwland op deze laatste gronden zijn vrij. Bij nala tigheid of mislukking moeten zomerolieza- den'worden verbouwd tot een oppervlakte, welke 11/2 x zoo groot is als met de ge noemde percentages overeenkomt. Boven dien worden zij, die nalatig zijn, vervolgd en met zwpe boeten gestraft. De productie commissaris, de rijkslandbouwconsulent en de assistenten geven op verzoek nadere in lichtingen. Verbod verkoop en aflevering van pro ducten, vervaardigd van naaldhout In de Staatscourant van 24 Juli 1942 maakt de directeur van het rijksbureau voor hout bekend, dat het verbod tot het verkoopen en afleveren van half- en eindproducten, vervaardigd van naaldhout, zonder schrif telijke vergunning van het rijksbureau voor hout, niet geldt voor den verkoop en aflevering van bedoelde producten door grossier en detaillisten. Verkoop en aflevering van generator blokjes. In de Staatscourant van 24 Juli 1942 is opgenomen de generatorblokjesbe- schikking 1942 no. 1, die de officieele be krachtiging vormt van de door den direc teur van het rijksbureau voor hout per 15 Juni 1942 getroffen voorloopige maatrege len, die in hgt kort hierop neerkwamen, dat het verkoopen en afleveren van gene ratorblokjes aan verbruikers verboden is, tenzjj tegen afgifte van bonnen van vast gesteld. model en tot geen grootere hoe veelheid dan op de bonnen vermeld. Alle verbruikers van generatorblokjes, met uitzondering van degenen, die een ver gunning bezitten om de door hen voor eigen verbruik benoodigde blokjes te vervaardi gen of te doen vervaardigen, dienen zich ter verkrijging van de vereischte beschei den tot het koopen en in ontvangst nemen van generatorblokjes te wenden tot den rijksinspecteur van het verkeer, in wiens rayon zij woonachtig of gevestigd zijn. Voor nadere inlichtingen kan men zich steeds wenden tot het rijksbureau voor hout te Amsterdam. PAKKETTEN VOOR HET OOSTFRONT. Landgenoot, gij, die weet, -welke misda den het bolsjewisme op zijn geweten heeft, gü, die begrijpt welk lot ook ons land en volk ondergaan had, indien de Duitsche Pachtprijzen voor volkstuintjes. Voor de verpachting van volkstuintjes is een prijsregeling getroffen. Blykens een be- i sluit, dat in de staatscourant van 24 Juli j 1942 is gepubliceerd, is het verboden een hoogere pacht te bedingen dan die, welke vóór of op 1 September 1939 gold of zou hebben gegolden. Wanneer in loopende overeenkomsten een hoogere pacht was vastgesteld, moet deze overeenkomstig het besluit worden verlaagd. Slechts de grond kamer kan uitzonderingen toestaan. RECHTZAKEN ECONOMISCH GERECHTSHOF. Kop een daggeld verdienen. P. Dui venvoorde te Noordwykerhout had vier maanden gevangenisstraf gekregen wegens verboden boonenvervoer. Hij ver- legers niet tijdig hadden ingegrepen, gij zult de Nederlandsche mannen, die aan het Oostfront strijden, uw dankbaarheid voor hun moed en offerzin willen toonen. Gij kunt dit doen door ons in staat te stellen nog meer pakketten voor onze strikers te verzenden. Pakketten voor het Oostfront. Daarvoor zorgt ons Verzorgingsfonds, daar toe in staat gesteld door de giften van dui zenden Nederlanders, die venals gij, land genoot, weten wat onze mannen aan het Oostfront presteefen. Steunt dit fonds, stort geregeld flinke bijdragen op girore kening 4 3 2 1 0 0 t.n. Verzorgingsfonds Vrijwilligerslegioen Nederland, Koninginnegracht 22, te Den Haag. telde in hooger beroep, dat er iemand bij hem gekomen was, die hem gezegd had. dat hij een daggeldje verdienen kon. Hij wist niet, dat het vervoer verboden was. De P. G. wees er op, dat verdachte had moeten begrijpen, dat het geen zuivere koffie was, want het vervoer gebeurde des avonds laat. Spr. vroeg dan ook bevesti ging van het vonnis. Uitspraak over 8 da gen. HAAGSCHE RECHTBANK. Lederen jas gestolen. Mej. M. van D. uit A1 p h e n afd. R ij n, ged., had een le deren jas gestolen uit een perceel aan de Steenschuur te Leiden, nadat ze onder valsche voorspiegelingen binnen was ge komen. Eisch en uitspraak een jaar gevan genisstraf. Zijn ouders bestolen. M. van D. te Leiden, ged., had al de distributiebeschei den van zijn ouders en verdere huisgenoo- ten gestolen, voor welk feit de Officier tien maanden gevangenisstraf had geëischt. Aangezien de vader zijn zoon had aange geven, wilde de rechtbank den vader per soonlijk hooren. SPORT ATHLETOX Nationale Trialmeet DocosD.E.M.—Hol land (Haarlem). Voor deze wedstrijden, waaraan verbonden R. K. Juniorenwed strijden op Zondag a.s. op de sintelbaan is de animo zeer groot. Alleen al voor de Ju niorenwedstrijden zullen ongeveer 150 ath- leten starten. De ploeg van Docos is als volgt samengesteld: Polsstokhoogspringen: Gieske, Reizevoort, N. Stikvoort. Hoog springen: Schouten, Stumpel, Reizevoort. Verspringen: Stikvoort, Kallenberg, Stum pel. Kogelstooten: v. Rijt, Gieske, v. d. Hoeven. Discuswerpen: Henzing, v. d. Hoe ven, Gieske. Speerwerpen: Brusche, Le Rütte, Henzing. 200 M. hardloopen: Gieske, Kallenberg, Stikvoort. 800 M. hardloopen: Witteman, v. d. Steen, Bergers. 3000 M. hardloopen: v. Heteren, Dubbelaar, Jansen. De ploeg voor de Zweedsche etstafette: 400 M.: Witteman, 300 M.: Gieske, 200 M.: Kal lenberg, 100 M.: Stikvoort. Wij twijfelen er niet aan of de animo voor deze wedstrijden zal bijzonder groot worden. Voor nadere bijzonderheden ver wijzen wij naar de annonce in dit blad. Het bestuur van Docos vestigt er de aan dacht op, dat de deelnemende athleten uiterlyk 12 uur op de Sintelbaan aanwezig moeten zijn. In de LEIDSCHE HOUT (Sintelbaan) Uitgeschreven door „DOCOS" Dtelnemendt vereenlglngtn: „HOLLAND" Haarlem en D,E.M, Beverwijk. Verder JUNIOREN WEDSTRIJDEN. Toegangsprijs 10 cent. 58-550 Geen vrijkaarten Aanvang 1 uur Holland-junioren ploeg Den Haag. Door de Haagsche A.V. „S.H.D.T." wordt eenigingen V. en L., Hellas, D.O.S., Veres et Celeritas deelnemen. De opstelling der Holland-ploeg is: 100 M.: Kips, Jagerman, 300 M.: Pikart, Bomhof, 800 M.: Verhoeks, Niervoort, 4 x 10Ó M.: Kips. Jagerman, Bomhof, Vossen, Vèrspringen: Pikart, Bom hof, Kogelstooten: Le Rouse, Engelhart, Speerwerpen Engelhart, Heydeipann, Hoogspringen: Den Hollander, Le Rouse, Discurswerpen: Pieëte, Le- Rouse. Ned. Kamp te Eindhoven. Van Hol land nemen deel: 500 M. Slijkhuis, 800 M. Stuivenberg. WIELRENNEN Van Amsterdam start in Berlijn. De Deutschlandhalle in Berlijn wordt reeds Zaterdag 8 Augustus weder geopend met stayerwedstrijden om het „Gouden rad voor stayers", aan welke wedstrijden ook de Nederlander van Amsterdam zal deelne men. Hij start in een uitstekend veld, want o.a. is gecontracteerd met den Zwitser Theo Heimann en met de Duitsche renners Lohmann, Hoffmann en Schindler. Tevens zullen internationale amateur wedstrijden worden gehouden. soovmI U will In 10 mlnuUn mei 0 Ha{ NATUUR-geleermidde ï-geleermiddel Leege fletch met capsule inleverao door prof. P. Stammsyer 74e Zondag 26 Juli1 Augustus. BRIEF AAN DE ROMEINEN 12:1—14:23. Na de leerstellige uiteenzetting geeft Paulus zün zedelijke wenken. In de toepas singen van zijn leer op het christelijk leven beziet de Apostel den Christen als deel van een groep of liever: als lid van een lichaam, de Kerk. Juist het leven in gemeenschap en de broederlijke uitwisseling van geeste lijke krachten is van groote beteekenis. Dan zijn de wenken van Paulus niet onsa menhangend, maar hebben ten doel die le vende gemeenschap te scheppen onder hen, die zich laten leiden door hun geloof in Christus. De Apostel bezweert de Romeinen bij de barmhartigheid Gods, welke in het verlos singsplan door Christus zoo duidelijk uit komt, zooals in het voorafgaande bena drukt werd. We kunnen onze lichamen aanbieden als levende offerande, omdat zij bezield zijn door een geest, welke onmid dellijk met Christus vexeenigd is: daardoor bezitten zij een leven, edeler en verhevener dan welke gaven ook der joodsche en hei- densche offers; daardoor ook zijn deze of fergaven heilig en God welgevallig. De Nederlandsche vertaling geeft niet zoo scherp weer, wat Paulus in 12:2 zegt; we zouden dit misschien zoo kunnen omzetten: Leeft niet naar de uiterlijkheden dezer we reld, maar hervormt u innerlijk, verandert u door een omvorming in een veel volmaak ter leven; deze omvorming door de genade is een voortdurend en groeiend werk, waar bij de christen zich steeds meer de ge dachten en gevoelens van Christus eigen maakt om deze in daden om te zetten. Dan ver vuile ieder op eigen plaats zijn eigen taak overeenkomstig de ontvangen gaven. We verwijzen hier naar de uiteenzetting van dezelfde leer in I Kor. hoofdst. 12. In 12:68 geeft Paulus bij de eerste vier taken de grens aan, binnen welke de geloo- vige moet handelen, bij de drie laatste de manier, waarop zij moeten worden vol bracht; de eerste handelen over bedienin gen voor het zielenheil, de laatste zijn van tijdelijken aard. In 12:916 wordt dan de liefde onder de christenen, in 1721 de liefde tot alle menschen. o^k de vijanden, besproken. In vers 15 plaatst de Apostel voorop: weest blij met de blijden, omdat het moeie- lijker is zich oprecht te verheugen over de successen en voorspoed van anderen dan medelijden te toonen in hun verdriet (zie ook ï*il. 2:17). In vers 20 is de bedoeling, dat de vijand door zooveel goedheid zal ge troffen worden en geholpen tot het ver wekken van betere gevoelens. In 13:12 zijn met de werken der duister nis natuurlijk bedoeld de zonden, terwijl we door vergelijking met I Tess. 5:8 en Efes. 6:13—17 vaststellen, dat onder de wa penen van het licht vooral verstaan wor den de goddelijke deugden van geloof, hoop en liefde. In hoofdstuk 14 geeft Paulus aan, dat sommige christenen, niet voldoende onder legd, meenen, dat bepaalde voorschriften van onthouding, welke zij vroeger onder hielden, ook 'na hun bekeering verplichtend zijn. Als zij zich dan onthouden van bepaal de spijzen ofwel altijd, ofwel op bepaalde dagen, dan is dit goed en heeft zijn waarde, omdat zij aldus meenen Gods wil te vol brengen. Wie beter op de hoogte is, moet toch met die verkeerde opvattingen reke ning houden en zal zich soms uit liefde bij deze manier van doen moeten aanpassen: want wanneer iemand op het voorbeeld van een ander bepaalde spijzen zou eten, terwijl hij (ofschoon verkeerd) meent, dat dit verboden is, dan handelt hij tegen zijn geweten en zondigt; degene, die het voor beeld en daardoor de aanmoediging gaf, is voor die zonde aansprakelijk. Bijbellezing voor de volgende week Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Rom. 12: 18 Rom. 12: 921 Rom. 13: 1— 7 Rom. 13: 8—14 Rom. 14: 1—9 Rom. 14:10—16 Rom. 14:17—23 JUtubqie.. ZONDAG 26 Juli. Feestdag v. d. H. An na, Moeder v. (L Allerheiligste Maagd Ma ria. Mis: Gaudeamus. Gloria. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. negende Zondag na Pinksteren; 3e voor de vrede. Credo. Pre fatie v. d. Allerheiligste Drieëenheid. Kleur: Wit. MAANDAG 27 Juli. Mis v. d. negende Zondag na Pinksteren: Ecce Deus. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Pantaleon, Marte laar; 3e A Cunctis (om de voorbede van alle Heiligen); 4e voor den vrede. Geen Credo. Gewone Prefatie. Kleur: Groen. Of: De Mis v. d. H. Pantaleon: Laetabi- tur. Gloria. 2e gebed v. d. negenden Zon dag na Pinksteren; 3e A Cunctis; 4e voor den vrede. Geen Credo. Gewone Prefatie. Kleur: Rood. In de kerken van de E.E. P.P. Franciscanen. MAANDAG. Mis v. d. Z. Maria Magda- lena Martinengo, Maagd: Dilexisti. Gloria. 2e gebed v. d. H. Pantaleon; 3e voor den vrede. Kleur: Wit. De Mis-liturgie van den negenden Zon dag na Pinksteren leert ons, dat God het kwaad straft. „Dat God het kwaad straft, daarvan ge tuigen vóór alles de lezingen in deze Mis. Wat den Joden in Mozes' tijd getroffen heeft zegt in vele feiten het Epistel; wat hun lot geworden is een veertig jaren na den Gods-moord, daarvan voorspelt het Evan gelie" („Levenswijding door Zondagsmis" door Z. de Korte). God straft den overtreders van Zijn ge boden. Zijn geboden zijn rechtvaardig en het onderhouden ervan is zoeter dan uit gelezen honing. Blijde constateert het „Of fertorium": „De voorsohriften des Heeren zijn rechtvaardig en een vreugde voor het hart. Zün geboden zün zoeter dan uitgele zen honing. Daarom zal Uw dienaar ze stipt onderhouden". Dezelfde opwekkende en opbeurende gedachten dragen ook de an dere wisselende gebeden van de Mis van den negenden Zondag na Pinksteren. STADSNIEUWS R.-K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Diploma's. Het getuigschrift „Huishoudkundige" werd behaald door de dames: D. Leffers, F. Leignes Bakhoven, J. Melse, M. v. d. Berg, V. v. d. Sanden, J. Hoogeveen, M. Thuis, Leiden; J. Lefeber, Lisse; M. de Wit, Leeuwarden; M. Lampe, Oosterbeek; P. Boerboom, Katwü'k; H. Kriens, Leid- schendam; T. ten Doeschate, Zwolle; A. Goderie, Wouw; T. de Ruyter, Noordwük. Geslaagd voor het examen van Costuum- naaister de dames: J. v. Groeningen, A. v. Haasteren, C. Ralkhoven, J. de Neef, R. Uljee en J. Wilschut, allen Leiden; A. Noort, C. van Starkenburg en M. Timmers, RÜnsburg. Geslaagd voor het examen van „Huis naaister" de dames: L. Roose, Lei den; J. Buis en D. Post, K^twük aan Zee; C. van Schie en K. Vermaas, Katwijk aan den Rijn; J. v. Egmond, G. de Haas, Lei derdorp; E. Geerlings, Noordwükerhout; G. van Heurn, H. Legeer, F. Verhaar, Voor schoten; M. Kortekaas, Oude Wetering; J. v. d. Kwaak, Oegstgeest; C. Spaargaren, Noordwijk, C. Velzeboer, Zoeterwoude. Geslaagd voor het examen van den 4-Ja- rigen Middagcursus de dames: J. Dool, J. Stuart, N. Hoogeveen, M. Roosendaal, Lei den; A. Bogerd, J. v. Starkenburg, Leider dorp; A. Jungerius, C. Verhage, RÜns burg. Het getuigschrift van de „2-Jarige Dag- voorbereidende Opleiding" werd uitge reikt aan: C. Bergers, A. Bik, A. de Bruyckére, G. Devilée^R. Dooyenburgh, Hv Tuinman, M. v. Beyeren Bergen en Hene gouwen, C. Bonte, T. Buis, J. Burggraaf, A. Middelkoop, J. Mulder, L. van Noort, T. Pardon, M. de Ruyter, Leiden; C. v. d. Berg, A. Lieverse, Lisse; A. Heyn, N. Ra maker, J. Goedhart, M. Spies, Leiderdorp; M. Hofman, A. Lubbe, J. Mooyekind, C. Mac Daniël, Oegstgeest: C. Hooymans, Voorschoten; M. Kok, Hillegom, A. Lan- geveld, Noordwükerhout; T. van Leeuwen, R. Paardekooper, A. v. d. Post, Zoeterwou de; M. Ruigrok, Noordwük; J. v. Steyn, Sassenheim; R. v. d. Vlugt en C. Wester- Hoven, Voorhout; Th. Warmerdam, Leid- schendam; W. Dorrepaal, Koudekerk; O. Kesseboom, Hazerswoude; G. v. d. Mey Rijnsburg. Niet geslaagd 5, uitgesteld exa men 1. Het getuigschrift van de 2-jarige Mid- dagvoorbereidende Opleiding werd uitge reikt aan: E. de Bruyn, J. Dool, J. van Lunteren, M. Montanus, P. Plomp, Leiden; G. Borst, Oegstgeest; S. van Dük, Voor hout; M. v. d. Ham, Voorschoten, C. van Leeuwen, Hazerswoude; A. Verbeek, Lei derdorp; M. Vreeswijk, Zoeterwoude; D. de Mooy, Rijnsburg. Uitgesteld examen: 2. Het getuigschrift van de 3-jarige Volle dige Avondopleiding werd behaald: door C. Haasbeek, R. Hockx, R. Verhoeven en R. Wansink, allen Leiden. O verg angsexamens. Opleiding „Huishoudkundige". Bevorderd werden van dè eerste naar de tweede klas se de dames: E. Braakman, M. Pollmann, Pont, Th. Schermer Voest, K. v. Dooren, G. Schrandt, K. Wobben en T. Wessel, Lei den; E. Bergman, Oude-Wetering; M. v. d* Brandhoff, M. van Eeden, L. Greup, C. Al kemade, Noordwük; F. van Dük, Hillegom; C. Meeldijk, Sassenheim; R. van Haeff, Be verwijk; A. Hiltermann, Hilversum; J. Lammens en C. Wehrmann, Katwy'k a. Zee; E. Homan, A. Korthof, C. v. d. Oord, B. Schlatmann, L. en E. Seyen ten Hoorn, Oegstgeest; M. v. Leeuwen, M. de Püper, B. Westmaas, Alphen a. d. Rijn; J. v. d. Pa- voordt, Gouda; A. Salzmann, Amsterdam. Bevorderd 29, afgewezen 4, herexamen 3, uitgesteld examen 1. Opleiding Huisnaaien. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse de dames: G. Elzer, Th. v. d. Linden, R. Prenen, M. v. d. Reyden, A. v. Schaik, M. Starrenburg, T. Verbiest, T. Verworst, Leiden; A. Inklaar, Oegstgeest; J. Augustinus, Noordwük; W. de Buck, Leiderdorp; M. Luiten, Stomp- wük; J. v. d. Oever, B. v. d. Plas, T. v. d. Plas, Katwük; J. de Vries en J. v. d. Werf, Voorschoten. Bevorderd 17, afgewezen 1. Opleiding „Hulp in de Huishouding". Be vorderd van de eerste naar de tweede klas se de dames: N. de Bruyn, J. Hoogeveen, R. Fassotte, L.' Nater, J. Theelen, Leiden; A. v. Gent, N. Rotteveel, Oegstgeest; T. v. d. Berg, T. Duindam, M. v. d. Holst, G. v. Kan, C. Kriek, Noordwijk; C. Braun, B. Warmenhoven, Katwijk; M. Jonkheer, Hil legom; G. de Ridder, Alphen a. d. Rün; T. Teernstra, Sassenheim: A. Vreeburg, Lisse. Bevorderd 18. Dagvoorbereidende Opleiding. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: G. Bergers, E. Boussen, A. v. Dorp,.M. v. Dijk, M. Lemmerman, C. Levahrt, N. Oortmeüer, J. Schouten, J. v. Slingerland, C. Smit, M. van Teylingen, J. v. d. Zon, J. v. Zonne veld, H. Zwetsloot, C. Beekman, A. v. d. Blom, M. v. d, Born, J. Does, P. Heetveld, R. Honders, S- v. d. Kaay, H. Kanbier, B. de Leeuw, C. v. Musscher, J. Noort, L. Oli vier, B. Poelsma, L. Schild, A. Tuinhof de Moed, R. Wolsink, J. Zitman, E. Zwart, N. Lammerse, A. Mol, A. Schipper, N. Tim mer, L. Warmond en T. de Wolf, allen te Lèiden; A. Driessen, C. Lubbe, G. Nijs, C. Vink, R. Jonker, G. van Nieuwkoop, L. Zwanenburg, Oegstgeest; M. de Boer, M. v. d. Meer, C. Tijssen, M. Tüssen, D. v. d. Voort, Zoeterwoude; A. Alkemade, Noord wük; M. v. Beek, J. de Haas, T. v. Kampen, Voorschoten; B. Damen, Voorhout; N. v. d. Haak, M. Heemskerk, T. Heemskerk, Y. Nüenhuis, Rijnsburg; N. Los, Nieuwe We tering; C. Verheul, Hazerswoude; L. v. d. Geest, Oud-Ade; -J. de Haas, A. Sandy'k, A. v. Tol, N. v. Tol, B. Zwaan, Leiderdorp; M. v. Wieringen, Oude Wetering. Bevor derd 70, waarvan 3 voorwaardelijk, afge wezen 5. Middagvoorbereidende Opleiding. Bevor derd werden van de eerste naar de tweede klasse: C. den Jlollander, W. Meijer, H. Meüers, A. v. Ooyen, L. Smit, C. Stuart, A. Thorn, M. v. Velzen, C. Vintges, J. Vrou- wenvelder, W. Vrouwenvelder, T. Veldt, Th. v. Diest, G. Groenewegen, E. de Groot, J. Harteveld, M. de Mooy, F. Straathof en J. Ziegelaar, allen te Leiden; B. Kooloos, A. Langver, M. Stuifzand, B. de Gelder, M. v. d. Poel, F. Postma, E. v. Rün, C. v. d. Salm, Oegstgeest; C. v. d. Bosch. Stomp- wük; A. Buschman, Noordwük; M. Kou- wenhoven, G. v. Santbrink en F. Schuite maker, Voorschoten; C. Balkenende. Lei derdorp; C. Kromhout, Rünsburg. Bevor derd 34, afgewezen 3, uitgesteld examen 1. Middagcursus. Bevorderd werden van de Heden hier, morgen daar! Oorlogsschade kan ook Uw eigendommen treffen. Ver zekert U daarom bij de „Onderlinge Nederlandsche", de Maatschappij met de groote risicospreiding. De voorschotheffing bedraagt ^>er halfjaar slechts 60 cent per ff. 1000. Thans zijn reeds ingeschreven circa 100.000 objecten. Vraagt inlichtingen 1 Kantoor Amsterdam: Keizersgracht 399 Tel. 30315 ONDERLINGE NEDERLANDSCHE MOLESTVERZEKERING MIJ. gevestigd te Sneek Actieve agenten gevraagd I 160-588 derde naar de vierde klasse de dames: T. de Groot, M. Pels, N. de Roo, R. Stuart, R. v. Velzen, M. Zandvliet, Leiden; A. Mac- daniël, Oegstgeest; R. v. d. Geest, R. Hoeks, G. Zwaan, Voorschoten; N. Kralt, M. Mul der, Rijnsburg. Bevorderd 12, afgewezen 1. 3-jarige volledige avondopleiding. Bevor derd van de eerste naar de 2e klasse: K. Beetjer, A. v. Bilsen, N. Lasander, C. v. Meurs, R. v. d. Mey, H. v. Pijlen, R. Ro- mü'n, S. Vermond, M. Kantenbeen, J. de Jong, J. Vijlbrief, L. Kesseboom, Leiden: F. de Bres, Zoeterwoude; T. v. d. Werf, Voorschoten; R. Montanus en M. Monta nus, Voorhout. Bevorderd 16, afgewezen 1. Bevorderd van de tweede naar de derde klasse: A. Derogee, N. Freeke, C. Polanen, T. Polanen, W. Simons, D. Swaak, A. Ver hoogt, Leiden. Bevorderd 7. MULO-EXAMENS. Bü de in ,,'t Schuttershof" gehouden exa mens zijn geslaagd vor diplome A: P. A. v. d. Heiden, W. Verwer, F. v. Heusden, W. G. Wesselius, M. L. 't Hart, J. A. Hes, E. J. Kraneveld, N. M. Hoekstra, C. v. Dende ren, J.M. de Vogel, P. C. Storm en C. W. Ch. Wijnnöbel, allen te Leiden, W. Zuy- dam, G. v. d. Starre, A. Meirik, J. C. de Kwaasteniet, W. M, Bouman en M. Blom te Alphen aan den Rijn, J.'A. de Haan en S. A. Heemskerk te Rijnsburg, J. J. Hap- pé, W. F. v. Biemen en A. de Haas te Oegstgeest, A. D. v. Duyn, H. v. Putten, Noordwük aan Zee, G. Hazenoot, Noord wük Binnen, J. Valk, Haarlemmermeer, D. W. Noordegraaf, Voorschoten, N. M. Theu- nissen,' Leiderdorp, J. G. Grisnich, K. v. d. Wolf, L. Vermey en T. Schalk te Lisse, W. Nieuwenhuis te Sassenheim en J. Bakhui zen te Katwijk a. d. Rijn. Aan de Hoogere Textielschool te En schede behaalde onze plaatsgenoot W. J. v. Berge Henegouwen het diplomatricotage cursus. WIJZIGING POLITIEVERORDENING. Wy' vestigen er de aandacht op, dat de verordening van 4 Juni 1942, houdende wü- ziging van de verordening op de Straatpo- litie, zoomede de verordening van 18 Juni 1942, houdende wijziging van de verorde ning op de zweminrichtingen en zwemge- legenheden, welke met ingang van heden gedurende drie maanden voor een ieder op de Secretarie dezer gemeente ter lezing zy'n nedergelegd, den 28sten Juli a.s. in werking treden. Bij inwerkingtreding van eerstgenoemde wyzigingsverordening is het verboden hon den in naderdoor den Burgemeester aan te wyzen openbare parken of plantsoenen los te laten loopen en kunnen o.m. perso nen op bepaalde dagen van nader door den Burgemeester aan te wijzen openbare we gen worden geweerd. Door wyaiging van laatstgenoemde verordening is de Burge meester bevoegd in ruimere mate onthef fing te verleen/en van het verbod om in een zweminrichting of zwemgelegenheid tege- lÜ'k personen van verschillend geslacht bo ven den leeftüd van 12 jaren toe te laten. Handelsregister K. v. K. Wy'zigingen: 2026. H. de Roode Zoon, Leiden, Jan van Goyenkade 20. Brandstoffenhandel, expeditiebedrüf, han del in petroleum. De zaak is met ingang van 1 April 1942 omgezet in een comman ditaire vennootschap onder den naam: fir ma H. de Roode en Zn. Beh. Venn.: J. de Roode, Leiden, Aant. venn. b. w. v. geldsch.: één. —8379. J. H. van Dijk en Zn. Hillegom, Stationsweg 96. Venn.: H. van Dijk (H.V.) 7442. N.V. Winkelbedrüf v.h. H. J. van den Bergh. Noordwük aan Zee, Hoofd straat 76. Winkelbedrüf speciaal den han del in sigaren en schoenen en aanverw. ar tikelen. De N.V*. is met ingang van 14 Juli 1942 in liquidatie getreden. Liq.: H. J. van den Berghe, 'Noordwijk aan Zee. De N.V. heeft haar bezittingen en belangen alsmede verplichtingen op den voet van het Over- drachtsbesluit 1942 overgedragen aan de Comm. Venn. Winkelbedrüf v.h. H. J. van den Bergh.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 2