i'p DUITSCHLAND WOENSDAG 22 JULI 1942 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 STADSNIEUWS EERW. Zr. M. AGATHINA. t Geheel onverwachts is overleden de eerw. Zuster M. Agathina, overste van het gesticht „De Voorzienigheid" aan de Hoo- woerd, alhier, waarvan zij ruim drie jaar de leiding had. De H. Uitvaartmis zal Vrijdag a.s. te 10 uur plaats hebben in de kapel van het ge sticht. De Requiemmis zal worden opge dragen door den zeereerw. heer J. P. A. Starrenburg, directeur der Congregatie der Arme Zusters van het Goddelijk Kind uit Amsterdam, met assistentie van de wel- eerw. heeren C. C. Standenmeyer, rector van het gesticht de „Voorzienigheid" al hier en L. A. J. M. Beune, rector van het St. Liduinahuis aan den Zoeterwoudsche Singel. De meisjes van het gesticht zullen de Gregoriaansche gezangen uitvoeren. Met het oog op de beschikbare plaats ruimte kunnen geen bezoekers tot de Uit vaartmis worden toegelaten. Te 12 uur vindt de begrafenis op het R.- K. Kerkhof alhier plaats. CIRCUS SALTARINO. De openingsvoorstelling van het circus Saltarino is een waar succes geworden. Alle plaatsen waren reeds bij den aanvang uitverkocht, zoodat een groot aantal be zoekers teleurgesteld moest worden. In het zeer gevarieerde programma, dat geheel werd uitgevoerd door Nederland - sche artisten, vielen de nummers van de Holborns en van de Kentons bijzonder in de smaak. Hun goed beheerschte krachttoe ren en bijzonder vlotte acrobatiek brachten het publiek in ademlooze bewondering. Telkens wisten zij in een onverwachte ko mische situatie een hoogstand of andere krachttoer te toonen. De prestaties van de fakir Hata Mara, de paardendresseur en de accordeonnisten Brox oogstten een welver diend daverend applaus. Het geheele pro gramma was in een humoristische stijl ge houden; de ezel Bosco speelde het klaar de aanwezigen onbedaarlijk te doen lachen. „Franz Schweitzer". Men zij er nog eens aan herinnerd, dat de Studieavond van heden is Qpgeschort naar Vrijdagavond a.s .op den bekenden tijd. Aller opkomst gewenscht. De Directeur. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 4738. W. J. van Boezen, Sassenheim, Molenstraat 10, Mandenmake rij en sigarenwinkel. De mandenmakerij is in Sept. 1942 overgegaan aan W. J. van Bie zen Jr. 2752. P. Stam, Nieuwkoop, Kerkstraat 292. Timmerman en aannemer. Bovenge noemde zaak is d.d. 1 Juli 1942 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Firma Stam en Visser. Voor het examen handelskennis L. O. slaagde M. Koopmans. Begunstigd door mooi zomerweer heeft gisteravond de j aarlij ksche populaire avondrondvaart der Buurtcommissie Oude VestOude Singel plaats gehad. Ook dit maal was de belangstelling om deze tocht mede te maken wel zeer groot. De stem ming zat er weldra in en de beide heeren musici wisten deze tot aller tevredenheid op te voeren. Op deze boottocht mag de 12 1/2-jarige Buurtcommissie O.O. met vol doening terugzien. Het programma van het carillonconcert op Donderdag 23 Juli van 2021 uur luidt als volgt: 1. Praeludium, Jef van Hoof. 2. Het klooster van St. Ariaan, Fr. Dekort. 3. Des winters als het regent, Prud. Duyse. 4. Oene van Sneek, Fr. Jama. 5. Marleentje, Emile Hullebroek. 6a Wachterlied, Edv. Grieg. 7. Letzter Früling, Edv. Grieg. 8. Die Himimel rühme, L. v. Beethoven, 9. An dante cantabile, Jef Denijn. 10. Improvisa tie. Beieaardier is Fred, de Nie. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Geertrui d. v. P. H. Bitter en T. Guleij. Frederica d. v. M. Knol en J. M. v. Poelgeest. Hermanus Dirk Fre- derik z. v. J. Meijer en A. Reedijk. Jo hannes Wilhelmus Petrus z. v. C. F. Gene- mans en W. H. Smit. Martina Adriana d. v. P. G. Knibbe en J. H. Kuyper. Ondertrouwd: N. v .d. Horst jm. 22 j. en J. P. v. Loef jd. 22 j. z Overleden: M. M. v. d. Velden, hsvr. van H. Vijlfbrief 69 j. C. M. v. d. Heij den vr. 63 j. I. Delfos wedn. 78 j. A. J. N. Franke, wedn. 70 j. L. M. Valken- burgh m. 72 j. Roemeensche troepen nemen een ver- frisschend bad in de haven van Balaklawa, welke op den eersten Juli door een snelle manoeuvre veroverd werd P.B.Z,-v. Eysden-P.K. Steininger- Pax Holland m OMGEVING NOORDWIJK Personalia. Te Boxtel slaagden de da mes Gina v. d. Weijden en Siska Ruigrok voor het Mulo-examen. Beiden leerlingen van de Zusters J. M. J. te 's Hertogenbosch. RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Diamanten huwelijksfeest. Gisteren vierde het echtpaar VerruytRatzer, Raad huisstraat alhier, zijn diamanten huwe lijksfeest. Bruidegom en bruid, resp. 84 en 82 jaar, genieten nog een goede ge zondheid. ROELOFARENDSVEEN Ophaalbrug ingestort. Hedenmorgen, bij het passeeren met een beladen motor bakfiets van den kolenhandel Jac. v. d. Meer C.zn., stortte de ophaalbrug over het Sluispad in elkaar. Het loopvlak der brug verdween in de diepte, terwijl de bakfiets bekneld bleef hangen. De berijder, Jac. v. d. Meer, en de duozitter D. van Zaal, kwa men met de schrik vrij. De toegeschoten scheepmaker J. Heemskerk herstelde spoe dig de verbinding met den gemeenteweg, waarna de bakfiets uit zijn moeielijke posi tie werd gebracht. Het voetgangersverkeer werd intusschen onderhouden met de ter plaatse talrijk aanwezige tuinders-gondels. ZWAMMERDAM Geboren: Johan, zoon van J. Vos en N. van Essen Johannes, zoon van P. Jansen en W. de Wit. Ondertrouwd: Hendrik Willem Verweij, 36 jaar, boomkweeker te Hazers- woude en Anna Domburg, 28 jaar te Zwam- merdam. Hendrik van der Smit, 61 jaar veehouder te Zwammerdam en Lena Mar- chand, 54 jaar te Reeuwijk. BEKENDE EN MINDER BEKENDE GROENTEN. Het Voorlichtingsbureau van den Voe dingsraad schrijft: de oogst van eigen tuin brengt ons in aanraking met enkele groen ten, die men eigenijl'k nooit in de groen- tenhandel ziet. Zoo wordt tegenwoordig vrij veel in de moestuinen de snijbiet verbouwd en een enkele maal treft men de namenia en snij- kool aan. Snijbiet werd vroeger warmoes genoemd. De groente doet denken aan spi nazie. Het blad is echter veel grooter en de smaak iets bitterder. De bladeren kun nen meermalen afgesneden worden en groeien steeds weer aan. De breede merg- houdende bladstelen kan men ook afzon derlijk als groente klaarmaken. Snijbiet is zeer rijk aan voedingszouten vooral ijzerzouten en vitamines. De bladgroen te namenia is nauw verwant aan de snij- kool. Het is een nieuwe groente met blauw achtige groene bladeren, die snel groeit, groote opbrengst geeft en lekker smaakt. Men kan ze rauw en gekookt gebruiken. Deeerste zomerbieten zijn er weer. Deze ronde, kleine bieten zijn mals en sappig. Meen niet, dat men ze niet klaar kan ma ken, omdat ze te veel gas opeischen, de recepten wijzen anders uit. Met het oog op gasbesparing is het aan te bevelen, de bieten rauw schoon te maken en fijn te verdeelen. Vindt men dit te veel werk, dan kan men volstaan met een uur voorkoken, vooral niet langer. Snijbiet. 1A kg. snijbiet, zout, aardappelen, boter. De snijbiet als andijvie fijn snijden, was- sChen, met aanhangend water snel aan de kook brengen en in ongeveer 20 min. gaar koken. De groente afgieten. (Het nat voor soep of saus bewaren). Wat zout, een klein scheutje taptemelk, een geraspte rau we aardappel, eventueel een klontje boter toevoegen en de groente nog even door warmen. Snijbiet als twee groenten. De bladeren afstrooipen. Het bladgroen den eersten dag als boven klaar maken. De bladstelen den tweeden dag als stoof- asperges bereiden. De stelen worden in stukken van ongeveer 5 cm. lengte gesne den' met weinig water gaargekookt en met een sausje van groentenat en melk opge diend. Namennia en snijkool. VA kg. groente, zout, aardappel, boter. De groente wasschen, met aanhangend wa ter snel aan de kook brengen en gaar ko ken. Kooktijd 20 a 30 min. De groente in de pan of op een hakbond fijn snijden; wat zout toevoegen en het groentenat zoo noo- dig 'binden met geraspte rauwe aardappel. Naar verkiezing voor het opdoen een klon tje boter door de groente roeren. Namenia sla. Namenia, gekookte aardappel, azijn, uitje, peper, zout, aroma. Van wat fijnge wreven aardappel, gesnipperde ui, peper, zout, aroma en azijn een sausje maken. De bladeren plus zachte stengeldeelen van de namenia fijn snijden en luchtig met de saus vermengen. Bieten. 4 Bosjes bieten, (ongpveer 1 kg.), een uitje, azijn, een paar kryidnagels of surro gaat kruidengruis (suiker, zout. 1) De bie ten schillen, in plakken snijden en deze weer in staafjes of kleine blokjes verdee len. Of de bieten op een grove rasp fijn, maken. De groente opzetten met weinig water, iets zout en de kruiden en gaar ko ken. Kooktijd een half uur. De laatste 5 min. wat azijn, eventueel iets suiker mee koken. 2) De bieten af boenen en in ruim water 1 uur voorkoken. Daarna afstroopen, in dunne plakjes schaven of snijden. De groente nog 10 min. koken met een klein beetje water, een scheutje azijn, wat zout, iets suiker en wat kruidengruis. PareWilte, 9ez°n. rmaaeenintube Prodenti Uw «^^koopen n. f verpakt Prol)uc'w^|ekeurige led,ge ontvangst van ee dan vooral a *TAHOontgen tandsteen r disperg°n N.V. PRODENTA. 160-458 LAATSTE BERICHTEN Onder autobus geraakt. Te JeLLum (Fr.), geraakte de zesjarige Sipke Faber, die op een melkwagen meereed onder een passeerende autobus, toen.hij van den wa gen sprong. Het jongetje overleed enkele oogenblikken na het ongeval. Een tragische omstandigheid is, dat de ouders vijf jaar geleden ook een zesjarig zoontje op deze wijze hebben verloren. Van een dak gevallen. Gistermiddag omstreeks drie uur viel de 66-jarige met selaar C. ter H. uit de Willem Beukelsz- straat te 's-Gravenhage, doordat een schoor steen, waaraan hij werkzaamheden ver richtte, afbrak, van het dak van een per ceel aan de Laan Copes van Cattenburch. De man viel op het zeven meter lager ge legen balcon van de eerste etage en be kwam een hersenschudding, twee gebro ken beenen en een gebroken arm. In zorg- wekkenden toestand werd hij door den G. D. overgebracht naar het R.-K. ziekenhuis in het Westeinde, waar het bejaarde slacht offer gisteravond aan de bekomen kwetsu ren is overleden. Twee hotelratten aangehouden. Door de waakzaamheid van een Schiedamschen hotelhouder heeft de politie te 's-Gra venhage twee hotelratten kunnen arrestee ren, die de laatste weken in verschillende vooraanstaande gelegenheden in de residen tie logeerden en zonder te betalen met de noorderzon vertrokken. Het waren de 21- jarige P. R., zonder beroep, die zich nu eens voor wegenbouwkundige dan weer voor waterbouwkundige uitgaf, en de 21- jarige ongehuwde vrouw C. V., die voor zijn echtgenoote doorging. R. had er slag van zich voor te doen als een belangrijk personage. Het „echtpaar" wendde voor met vacantie te zijn en verbleef telkens een dag of tien in verschillende hotels. Er wer den veel verteringen gemaakt. Zoo beliep de rekening voor een zulk een periode ƒ203. Voorts leende R. van kellners bedra gen van tien tot vijftien gulden. Aan het einde van zijn verblijf deelde hij mede te zullen vertrekken. Op het presenteeren dei- rekening gaf hij meestal ten antwoord geld te moeten halen bij zijn notaris of op het postkantoor een chèque te moeten innen. Even later werd het hotel dan opgebeld met de mededeeling dat meneer pech had gehad met zijn auto en men nog 'n oogen blikje geduld moest hebben. Toen de vrouw blijkbaar wat huiverachtig was geworden van deze dure practijken en het tweetal het in een Schiedamsch hotel wat matiger aanlegde, liepen beiden in de val. De ho telhouder koesterde hier argwaan en waar schuwde de politie, die in het pseüdo-echt- paar de door de Haagsche recherche reeds gesignaleerde hotelratten herkende. Beider identiteit was bekend uit achtergelaten pa pieren, terwijl voorts uit achtergelate pa- bleken te zijn opgegeven. Aan het tweetal is thans in een overheidshotel gratis on derdak verleend. Ridderkruisdrager, Oberst Mikosch, laat zich op een gevechtspost in het strijd gebied tusschen Donetz en Don een kort bericht geven over de positie en deelt verdere aanwijzingen uit voor de opruk kende troepen Scherl-Fellinga- P.K. Weber-Pax Holland m STRIJDT VOOR EUROPA Verdediging van Rostof stort ineen HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEH- RER, 22 Juli. (D. N. B.). Het opperbe vel der Duitsche weermacht maakt bekend: De systematische tegenstand van den vijand in het gebied van Rostof is ineenge stort. Duitsche en verbonden troepen staan voor ce versterkte bruggehoofdstelling, die in een halven cirkel om de stad is aange legd. Ten Oosten Aan de Donets is de be nedenloop van den Don in een breed front overschreden. Italiaansche formaties zijn er :n geslaagd binnen het bestek van de achtervolgingsgevechten in den Donets bocht op 19 Juli het belangrijke kolenbek ken Krassnij Lutsch in handen te krijgen. Daarbij werden talrijke gevangenen ge maakt en een aanzienlijke buit binnenge bracht. In de groote Don-bocht biedt een zwakkere vijand slechts geringe tegenstand. Ten Noorden en Noord-Westen van Wo- ronesj zijn aanvallen van den vijand in zware gevechten afgeweerd. Daarbij zijn 25 tanks vernietigd. In het gebied achter het front in den cen- tralen sector is de vernietiging van nieuwe vijandelijke groepen geëindigd. Ten Zui den van het Ilmenmeer en voor een brug- gehoofd aan den Wolchof zijn verscheidene vijandelijke aanvallen met zware verliezen ineengestort. Hierbij vernietigde de bezet ting van het bruggehoofd 31 tanks, voor een groot deel in gevechten op korten af- standf In het hooge Noorden zijn vijande lijke batterijen op het Visschersschiereiland door duikbommenwerpers met verwoestend effect bestreden. In den tijd van 8 tot 20 Juli'heeft het bolsjewistische luohtwapen 829 vliegtui gen verloren, waarvan 640 in luchtgevech ten, 62 door luchtafweergeschut en 9 door formaties van het leger. De overige wer den op den grond vernield. In dienzelfden tijd gingen aan het Oostelijke front 70 eigen vliegtuigen verloren. Na militair vruchtelooze storingsaan- vallen overdag van eenige Britsche bom menwerpers op West-Duitsch gebied heeft de vijand in den afgeloopen nacht vooral op de stad en omgeving van Duisburg en de stad Moers een vrij groot aantal bri sant- en brandbommen neergeworpen. De burgerbevolking leed verliezen. Zes van de aanvallende bommenwerpers werden neer geschoten. In den loop van het zeegevecht in het Kanaal zijn door onze lichte zeestrijdkrach ten, waarvan 4 ondergingen. Een Britsche nog 6 Britsche motortorpedobooten in den strijd op korten afstand in brand gescho ten, waarvan 4 ondergingen. Een Brotsche motorkanonneerboot is door een Duitsche duikbootjager door rammen in den grond geboord. De vlag van de boot werd buitge maakt, verscheidene gevangenen zijn bin nengebracht. De onder leiding van korvet- tenkapitein Wunderlich ter beveiliging van een convooi opgetreden formatie is na uit voering van haar taak zonder verliezen m haar haven van bestemming binnengeloo- pen. Aan de Nederlandsche kust heeft marine artillerie 5 Britsche vliegtuigen neergescho ten. Het jachteskader No. 54 heeft sedert het begin van den oorlog 2500 vliegtuigen neergeschoten. HET ITAUAANSCMB WBERMACHTSBERICHT. ROME, 22 Juli. (Stefani. Het Italiaan sche weermachtsbericht luidt als volgt: Levendige gevechten der artillerie en be drijvigheid van verkenningsafdeelingen aan het Egyptische front, waar talrijke luchtgevechten geëindigd zijn ten gunste van de vliegers der Spil. Zeven Hurricanes en twee Curtiss-ma- chines zijn neergeschoten door Duitsche ja gers en twee Spitfires door Italiaansche ja gers. Twee andere Britsche machines zijn neergehaald door luchtafweergeschut tij dens een mislukten aanval op Tobroek. For maties bommenwerpers hebben de bases op Malta aangevallen. Een Spitfire werd bo ven het eiland neergeschoten. Een ver kenningsvliegtuig van de koninklijk Ita liaansche marine, die boven het Westen van de Middellandsche Zee werd opgevan gen door drie vijandelijke jagers schoot er één neer en keerde terug op zijn basis, met de vier leden der bemanning gewond, -na zijn taak ten uitvoer te hebben gelegd. DE MOSKOUSCHE LEUGENBERICHTEN BERLIJN, 22 Juli. (D. N. B.). Radio- Moskou heeft de Duitsche berichten om trent de inneming van Woronesj vergezeld doen gaan van de mededeeling, dat hierbij een reeks Duitsche divisies volkomen ver nietigd zijn. Het opperbevel der weermacht merkt hierbij op, dat de mate van geloof, die men hieraan kan schenken, reeds blijkt uit het feit, dat de in dit verband als vernietigd opgegeven derde gemotoriseerde divisie in het geheel niet streed in dezen sector. BEGAAFDE ARBEIDERS WORDEN INGENIEUR. De leiding van den Reichsberufwettkamf van het Duitsche Arbeidsfront organiseert ondanks verschillende moeilijkheden ook dit jaar selectiekampen, waardoor nieuwe begaafde krachten worden gevonden, die dan een verdere opleiding zullen genieten. De 12 van Januari tot April gehouden se lectiekampen telden 603 deelnemers en deelneemsters. In overeenstemming met de behoeften van de oorlogseconomie waren vijf dezer kampen georiënteerd op ijzer-, metaal- en luchtvaartindustrie. 124 deelne mers zullen worden opgeleid tot ingenieur met vakschool-diploma, 24 tot chemicus, 15 tot vliegtuigingenieur en 10 tot mijnopzich- ter. Deze cijfers en de ontwikkeling van an dere talenten getuigen evenzeer van de ca paciteiten der Duitsche arbeiders als van de waarde der selectiekampen, die het mo gelijk maken, dat de leidende krachten, die voor het Duitsche economische leven noodig zijn, uit alle lagen van het werkende volk worden gewonnen. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 23 JULI. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymnastiek 7.00 BNO: Nieuws 7.15 Gram. 7.45 Ochtendgym nastiek 8.00 BNO: Nieuws 8.15 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste (opn.) 10.00 Gram. 10.30 Pianovoor dracht 11.00 Radio Vacantieschool 11.20 Zang, piano en gram. 12.00 Ensem ble Joan Lancé 12.40 Almanak 12.45 BNO: Nieuws 13.00 Klaas van Beeck en zijn orkest en gram. 14.00 Het groote Omroeporkest 15.00 Zang en piano 15.30 Voor dc zieken 16.00 „Zondag 22 van den Heidelbergschen Catechismus" en Gewijde muziek (opn.) 16.30 Ensemble Willy Kok 17.15 BNO: Nieuws 17.30 Bertus van Dintercn en zijn orkest 18.00 Causerie over kaatsen 18.15 Bertus van Dinteren en z(jn orkest 18.45 BNO: Nieuws 18.55 BNO: Dc wereldmeening uit vreemde kranten 19.05 Gram. 19.15 Omroepsymphonie-orkest en solist 20.15 Componistenspiegel 20.30 Omroep symphonie-orkest 21.15 Zang en piano 21.45 BNO: Nieuws 22.00 Gram. Van af 22.15 alleen voor de Radio-Centra les, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken 22.1524.00 Zie Hil versum I. mLVERSUM n, 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I 8.15 Gewijde muziek (gr.) 8.45 Gram. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gram. 10.40 Voor de vrouw 11.00 Sylvestre Trio 12.00 De Melodisten en soliste 12 45 BNO: Nieuws 13.00 Landstandkwariior 13.15 Gram. 13.45 Voordracht 14.00 Orkest Malando, solist en gram. 15.00 Voor de vrouw 15.30 Zang met piano 16.00 Amusementsorkest (opn.) 16.45 Vonr de jeugd 17.15 BN O: Nieuws 17.30 „Varia", gevarieerd programma 18.30 „Midden-Amerika", lezing 18.45 Gram. 19.00 Hier W.A. 19.15 Gram. 19.30 BNO: Nieuws 19.40 BNO: Wat Nederland schrijft 19.50 Spie gel van den dag 20.00 Otto Hendriks en zijn orkest. Als intermezz.o: Reportage 2i.00 „Brandende kwesties", causerie 21.15 Orgelconcert en zang 21.45 BNO: Nieuwsberichten 2200 BNO: Militair overzicht 22.10 Avondwijding 22.15— 24.09 Zie Hilversum I. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 6.4524.00 Hilversum I. 2e Programma: 6.4522.15 Hilversum II. 22.15—24.00 Duitsdh Programma. 3e en 4e Programma: 7.0024.00 Duitsdh Programma. MARKTBERICHTEN ROELOFARENDSVEEN. 21 Juli. Veiling. Snijboonen 30.idem afwijkend 24.00, tuinboon 7.idem afwijkend f 5.60, princeboonen 30.Augurken IV 7. idem V 3.00, idem Stip. IllIV 3. peen afwijkend f 8.00 per 100 kg. sla f 2. per 100 stuks. VINKEVEEN. 20 Juli. Veiling. Peulen en doperwten f 16.tuinboonen 8. snijboonen 30.tomaten f 28.stoof- sla 7.spitskool f 6.andijvie 9. ppr 100 kg. bloemkool f 5.5014.00, kom kommers f 5.5013.50, kropsla 1.502.00 per 100 stuks, bospeen 8.pieterselie 3.50, selderie f 3.per 100 bos. WOERDEN, 22 Juli. Kaas. Aanvoer 150 partijen kaas. Prijs: met rijksmerk le kw. 61.50—62.50 en 2e kwal. 59—61 per 50 k,f. Handel matig. Officieele Mededeelingen VERPLICHTE ARBITRAGE IN HET LANDBOUWBEDRIJF IN ZUID-HOLLAND. De Secretaris-Generaal van het Départe ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat het noodzakelijk is gebleken den landbouwers-werkgevers, die als geor- ganiseerden zijn aangesloten bij do Land- bouw-Crisis-Organisatie voor Zuid-Holland voor zoover zij een bedrijf exploiteeren: a. in Oudewater, Slikkendorp, Papekop, Waarder; b. in den Krimpenerwaard (Haastrechte Gouderak. Berkenwoude, Stolwijk, Vlist, Schoonhoven, Bergam bacht, Ammerstol, Lekkerkcrk, Ouderkerk a. d. IJssel, Krimpen a. d. IJssel, Krimpen a. d. Lek; c. in de Vijfheerenlanden (Ever- dingen, Lexmond, Hei- en Boeicop, Schoon- rewoerd. Leerdam, Asperen. Heukelum, Kedichem, Leerbroek, Nieuwebroek, Meer kerk)); d. op het Eiland van Dordrecht; volgens artikel 2 lid 3 van de Crisis-Orga nisatiebeschikking 1939 de verplichting op te leggen arbitrage te aanvaarden ten aan zien van de loonen en verdere arbeidsvoor waarden voor 1942'43 voor de bij hen werkzame of werkzaam te stellen landar beiders. In deze arbitrage is tot arbiter benoemd voor a. prof. dr. G. Minderhoud tc Wage- ningen, die zitting zal houden op Maandag 27 Juli a.s. te 11.00 uur in het Gemeente huis te Gouda; voor b. prof. dr. G. Minder houd te Wageningcn, die zitting zal hou den op Woensdag 29 Juli a.s. te 13.00 uur in het Gemeentehuis te Gorinchem; voor d. mr. E. H. J. Baron van Voorst tot Voorst te Beek bij Nijmegen, die zitting zal hou den op Woensdag 5 Augustus a.s. te 10.00 in het Gemeentehuis te Dordrecht. Op bovenvermelde zittingen zullen de be treffende landbouwerswerkgevers in de gelegenheid worden gesteld hun standpunt mondeling uiteen te zetten of te doen uit eenzetten. Voor zoover betrokkenen er prijs op stellen, van te voren een schrifte lijke toelichting in te dienen, wordt hun verzocht deze ten spoedigste in te zenden aan het Secretariaat van de Rijksbemidde laars, Bezuidenhoutscheweg 87, 's-Graven hage. SIERTEGELS. De directeur van het Rijksbureau voor de keramische industrie maakt bekend, dat het na 31 Juli 1942 verboden is aardewerk wand- (muur-) tegels door beschildering of op andere wijze tot siertegels te (doen) verwerken. Overtreding van dit verbod is strafbaar. Alle verleende vergunningen tot het (doen) verwerken van aardewerk wand- (muur-) tegels tot siertegels zijn per 1 Augustus 1942 ingetrokken.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3