DUITSCHLAND DONDERDAG 16 JULI 1942 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 PRETTIGE VACANTIE. Landgenoot, wij wenschen u een prettige vacantie. Mooi weer en rust in een prach tige omgeving. Wij wenschen u toe dat u alle zorgen van u zult kunnen afschud den en enkele dagen of weken volop zult kunnen genieten. Maar, voordat u vertrekt, gedenk de mannen die er voor zorgen dat u ongestoord zult kunnen genieten van uw vacantie in een land waarin geen bolsjewistische chaos heerscht. Immers het zijn deze mannen en daaronder bevinden zich duizenden Nederlanders die den> aanval van de bolsjewistische horden ver ijdelden en nu een nieuw Europa bouwen. Daarom landgenoot, voordat u vertrekt: pak even uw giroboekje en schrijf een bij drage over op girorekening 4 3 2 1 0 0 t.n. Verzorgingsfonds Vrijwilligerslegioen Nederland, Koninginnegracht 22 te 's-Gra- venhage. STADSNIEUWS GOUDEN JUBILEUM. Op Zaterdag 1 Augustus hoopt de heer H. Knook, agent van de Stoombootreedery der fa. v. d. Schuyt, alhier, zijn gouden jubileum als zoodanig te herdenken. ZILVEREN JUBILEUM. De heer W. Schellekens, chef bij de fa. B. de Koning, Haarlemmerstraat hoek Don- kersteeg, hoopt Maandag a.s. zijn zilveren jubileum te herdenken. De jubilaris zal dien morgen te half elf gehuldigd worden aan de zaak, waarna er van 11—12 uur gelegenheid zal zijn tot gelukwenschen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6568. Firma Kooy en Kool. Alphen a. d. Rijn, Prins Hendrik straat 3. Fabriek van bakkerij-grondstof- fen. Uittr. Venn.: A. F. Kool, Woerden. De vennoot N. H. Kooy, Alphen aan den Rijn, zet de zaak onder den ouden naam voort, als eenig eigenaar. 4250. N.V.: Landbezit Duinoord. Kat wijk aan Zee, E. A. Borgerstraat 1. Handel in bouwgrond. Bovengenoemde N.V. is met ingang van 31 December 1941 in liqui datie getreden. Vereff.: A. Oudehand, Kat wijk aan Zee. 4878. Wed. J. Baalbergen. Noordwijk aan Zee, Hoofdstraat 49. Drogisterij, bor stelwerk, klompen enz. Kruidenierszaak en Kantoorboekhandel. De zaak is met ingang van 1 Januari 1942 omgezet in een vennoot schap onder firma onder den ouden naam. (B.P.). Venn.: N. Baalbergen, en F. H. Baalbergen. Noordwijk. 7385. Sikkens' Lakfabrieken N.V. Sas- sen'heim, Rijksstraatweg 31. Het vervaardi gen van en het handeldrijven in vernissen enz. Bovengenoemde N.V. is met ingang van 31 December 1941 in liquidatie getre den. Vereff.: A. M. Mees, Wassenaar en C. Oosterom, Oegstgeest. De zaak wordt voort gezet onder den naam Sikkens' Lakfa briek. Beb. Venn.: A. M. Mees, Wassenaar. Proc.: C. Oosterom en C. P. A. Kappel- meier. Oegstgeest. (B.P.). Aantal Vennoo- ten bij wijze van geldschieting: Dertien. TENTOONSTELLING MEVR. E. BLOKLAND-TóTH. Reeds een enkele blik op de werken van mevr. E. Blokland-Tóth, die tot 1 Aug. exposeert in de Kunstzaal „Pro Arte", Breestraat 123A, doet zien, dat haar werk getuigt van grooten durf. Zonder eenige aarzeling, zonder schroom weet zij haar zeer knappe techniek tot uitdrukking te brengen in allerlei variaties van kleur en compositie. Zwakke werken vindt men na genoeg niet op deze expositie, hetzij men zoekt onder de stillevens, onder de bloe men of onder de portretten. Wat men het meest in haar moet bewonderen, valt moei lijk te zeggen. Zijn het de sterke kleuren, die het meest spreken of is het de fijne ty peering van bloemen, vruchten, landschap pen en portretten? Wij weten het niet, doch vast staat, dat deze kunstenares, Hongaar - sche van geboorte, een krachtige hand heeft om de dingen, die zij tot in haar diep ste innerlijk aanvoelt, op het doek te bren gen. Beginnen we bij haar landschappen, dan treft bij het binnenkomen der fraaie ex positieruimte haar „Zomer op Walcheren", een korenveld in goudgele zonnegloed, zoo sterk dat men zou denken, dat de brand eruit oplaait. Daarvoor en ertussChen de opgetaste korenschoven in paarse kleur en. een achtergrond van donkere duinen om het korenveld te beter te doen uitkomen. Die achtergronden spreken een taal voor zichzelf. Men ziet er altijd weer de kunste nares in, niet omdat zij steeds dezelfde mo tieven zou aanwenden. Integendeel, elke achtergrond is volgens een ander systeem weergegeven, maar elk voor zich spreekt niettemin van zuivere visie en mannelijke kracht. Er zijn nog meer landschappen, die een bespreking meer dan waard zijn, doch we wijzen slechts op het werk, dat landschap en portret samen weergeeft. Dit werk „Ma donna in landschap" genoemd, laat haar gaven als portretschilderes zeer duidelijk uitkomen. De fijne gelaatsexpressie, de kunstige weergave der handen, kortom al les spreekt van stemming. Het portret komt nog te sterker uit, wijl het een zij het ver verwijderd landschap achter zich ver toont, donker van kleur, om het portret te sterker te doen spreken. Behalve dit portret zijn er nog andere. „Overijsselsche Boerinnen", de beeldhou- weres F. Heil, dr. J. J. Esser, een Javaan- sche e.a., elk voor zidh een aandachtige beschouwing waard. In haar bloemstuk ken merken we op, hoe deze begaafde kunstenares tot de fijnste détails weet weer te geven. Haar „Leliën" en „Artis jokken" zijn weergaven met kleur en lijn, die in groote mate voldoening schenken. De stillevens bieden eveneens een bij zondere bekoring. Men zie slechts hoe zij de vruchten afwerkt in een zuivere kleu rencombinatie, die van sterke visie getuigt. Alles bijeen werk, dat onverdeelde be langstelling waard is. M. Zonderop. De heer J. Bethe is geslaagd voor het di ploma NederlandsChe Handelscorrespon dentie, vanwege de Nederlandsche Ver- eeniging van Leeraren in Boekh., Talen en Stenografie. Voor het examen nuttige handwerken slaagde te Rotterdam mej. D. Wessel alhier. OMGEVING LEIDSCHENDAM Haalt de wasch binnen. Gisternacht is bij een bewoner van den Broekweg, die het waschgoed des nachts buiten had la ten hangen, al dit goed van de lijnen ge stolen. Van de dader(s) geen spoor. Groentendiefstal. Ten nadeele van den tuinder v. d. Z. uit de Tedingerstraat zijn gisternacht van diens tuin aan den Polderweg een partijtje princesseboonen gestolen. VOORSCHOTEN Tarwebloem en kazen. Ambtenaren van den C.C.C.D. hebben bij v. d. H. en v. d. M. alhier eenige kazen gevonden en ongeveer 50 pond tarwebloem. Bij v. d. H. werd 25 pond tarwebloem gevonden. Inbraak in sigarentent. Door middel van inbraak zijn uit de sigarentent van J. G. aan de halte zilverfabriek sigaren en sigaretten gestolen. Fiets gestolen. Bij de R.K. kerk is ten nadeele van mej. T. in de ochtenduren een rijwiel ontvreemd. Het rijwiel stond op slot. Wedstrijden E.H.B.O. Dinsdagavond zijn in de gymnastiekzaal van het insti tuut Wullings door de E.H.B.O. alhier wedstrijden georganiseerd, waarvan de uitslagen als volgt zijn: Leider O verduin, afd. A. pnt. leider 51, groep Voorschoten 143 pnt.; leider Spruit, afd. A. pnt. leider 40, gr. Leidschendam 126 pnt.; leidster mevr. Kroon, afd. B, pnt. leidster 45, gr. Leidschendam 123 pnt.; leidster mevr. Soe- ters, afd. A, pnt. leidster 47, gr. Voorscho ten, 121 pnt.; leider Kroon, afd. A, pnt. leider 46, gr. Leidschendam, 120 pnt.; lei der Bremen, afd. B, pnt. leider 41, gr. Voorschoten, 118 pnt.; leidster mej Ver- weij, afd. B, pnt. leidster 41, gr. Voorscho ten, 106 pnt; leidster mej. v. Leeuwen, afd. B, pnt. leidster 38, gr. Voorschoten, 106 pnt. Er is met veel animo gewerkt en er viel voor de leden veel te leeren. Personalia. Voor het examen nuttige handwerken slaagde te Rotterdam mej. G. M. Schaap, alhier. Geboren: Elizabeth Johanna Maria, d. van J. W. van Bemmelen en J. H. van Seggelen. Ondertrouwd: G. J. Boudewijns 25 j. te Leidschendam en G. J. Karremans 25 j. alhier. RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN MEISJE ONDER VRACHTAUTO. Aan gevolgen overleden. Gisterenmiddag omstreeks 3 uur is het 2 1/2-jarig dochtertje van de familie G. is doordat zij plotseling de Hugo de Groot straat overstak, aangereden door een vrachtauto, bestuurd door T. v. S. alhier. Zij liep met het hoofd tegen de laadbak van de auto, viel daardoor en kreeg het linkerachterwiel van de auto over zich heen. In zeer ernstigen toestand werd zij naar het ziekenhuis te Leiden overge bracht, waar geconstateerd werd, dat zij een schedelbasisfractuur bekomen had. Het kind overleed gisteravond aan de be komen wonden. Den bestuurder der auto, die langzaam reed, heeft geen schuld. ZEVENHOVEN BURGEMEESTER BOCXE. Burgemeester Bocxe is benoemd tot burgemeester van Wateringen. De heer W. J. Bocxe, in 1898 te Ter Aar geboren, is in 1927 burgemeester dezer ge meente geworden. Al spoedig na zijn be noeming had hij door zijn grooten ijver voor de belangen der gemeente de waar- üeering en sympathie der bevolking ge- Vv-onnen. Zijn werklust vond ook ander ar beidsterrein, o.a. in het secretariaat van polderbesturen. In Febr. 1941 is de heer Bocxe lid van de N. S. B. geworden. WILT U IETS WETEN? Vraag: Route Nijmegen naar Roer mond van Roermond over Helmond naar Utrecht. Hoeveel K.M.? Is er in Roermond ook een tehuis voor meisjes (R.K.) om te overnachten? Antwoord: Nijmegen, Mook, Gen nep, Afferden, Arcen, Venlo, Tegelen, Reu ver, Swalmen, Roermond; 85 K.M. 'Roer mond, Halen, Roggel, Meiel, Liesel, Deur- ne, Helmond; 31 K.M. Er is een meisjes huis: Huize Sal va tor, Zwartbroekstr. 26, Roermond. Of het op het oogenblik ge opend is, weten we niet. Schrijf u even een briefje. Vraag: 1. Beteekent Lugdunum Lei den of Loosduinen? Waar komt dit woord vandaan? 2. Welke is de mooiste en kort ste weg van Leiden naar Meerlo? Hoeveel K.M.? Antwoord: 1. Lugdunum of Lugüdu- num was de vroegere naam van Lyon (hoofdstad van het Fransche Dep. Rhone). Leiden heeft den naam Lugdunum Batavo- rum, doch beweerd wordt, dat het met het Romeinsche Lugdunum Batavorum niets heeft uit te staan. Van Loosduinen wordt door sommigen gezegd, dat het Lugdunum is, omdat eeuwen geleden in de duinen vele Romeinsche penningen zijn gevonden. Waar dit woord vandaan komt, kunnen we niet zeggen. 2. Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist, Driebergen, Amerongen, Rhe- nen. Wageningen, Opheusden, Zetten, An- delst, Slijk Ewijk, Nijmegen, Mook, Cuyk, Boxmeer, Meerlo; 170 K.M. Vraag: Betreffende boot Harderwijk Amsterdam. Volgens de zomerdienstrege ling 1942 vertrekt de boot vanaf Harder wijk naar Amsterdam iederen dag te 8.30 en 16.00 uur, van A'dam iederen dag te 8.30 en 17.00 uur. Zaterdags te 8.30 en 14.30 uur. Dagret. volw. 1, enkele reis 0.60, kinderen tot 14 jaar half geld, rijw. 30 ct., met verz. 0.50, tandems 45 ct. £iiuAgie. VRIJDAG 17 Juli. Mis v. d. H. Alexis, Belijder: Os Justi. Gloria. 2e gebed A Cunctis; 3e (naar keuze v. d. priester)); 4e voor den vrede. Geen Credo. Gewone Prefatie. Kleur: Wit. BUBI, ËEN VOORBEELD VOOR ALLEN S.S.-P.K. Met zijn oolijken, blonden kwa- jongenskop was hij direct met iedereen goede maatjes. Soms liet hij ons door zijn droge, vaak rake opmerkingen en zotte kwinkslagen gieren van het lachen. Wie hem voor het eerst „Bulbi" noemde, ik weet het niet meer. Ik geloof onze Transport- fuehrer, maar „Buibi" was en „Bubi" bleef hij, tot we afscheid namen. Tijdens de dagenlange reis van Holland naar ons garnizoen te Klagenfurth werden we vrienden. Hij was de jongste van ons allen. Te jong eigenlijk met zijn bijna acht tien jaren. Genoegelijk en met nauwelijks verholen leedvermaak zat hij te vertellen, hoe ze morgen „op kantoor" op hem zou den wachten en dat hij intussdhen „al lang en breed in Duitschland zat". Vol trots ver telde hij, dat hij „weggeloopen" was. „Ik ben 'm gesmeerd" grinnikte hij voldaan.' Toen het donker werd werd hij vertrou welijker en vertelde mij van thuis, van zijn ouders, die hem uitlachten als hij over zijn geloof in den Fuehrer sprak. „Moeder heb ik een brief geschreven", vertelde hij, „maar begrijpen zullen ze het thuis toch wel niet". En toen kreeg ik het heele veihaal te hooren. Het gewone verhaal van een jon gen, als vele anderen, de roepstem van den Fuehrer volgend, gehoorgevend aan den innerlijken drang, zijn geloof in den Fueh rer niet met woorden, maar met daden eindelijk te kunnen bewijzen. Was er dan eigenlijk zoo veel verschil tusschen hem en ons, ouderen? En toch wa ren er onder ons mannen, die zijn vader hadden kunnen zijn. Het toeval wilde, dat we niet alleen op dezelfde slaapzaal ingedeeld werden, maar onze kleerenkast tezamen deelen moesten. Al gauw was hij, niet alleen bij ons, maar bij de heele compagnie, den Kompande- fuehrer incluis: „Bubi". In onze compagnie was maar één Bubi, steeds bezig met kwajongensstreken en 's avonds na dienst voerde hij het hoogste woord en het hoogste lied. 'N echte kwa jongen onder ons ouderen. En tochzoo jong als hij was, vaak sloeg hij met zijn rake op- en aanmerkingen den spijker op den kop. Zoo verkondigde hij op een avond langs zijn neus weg: „In den trein was het met jullie kameraad voor en kameraad na, nu hoor je het woord „kameraad" niet meer. Maar we zijn het". We keken elkaar eens aan, 'n enkele grinnikte schaapachtig, maar we wisten dat hij gelijk had. We waren niet alleen uiterlijk, maar ook innerlijk hard aan het véranderen. Onze bleeke kleur was weg, we liepen losser en meer rechtop, we wa ren niet meer zoo schutterig als in de eer ste dagen, kortom we werden (een verta ling voor dit typische soldatenwoord is er niet) „zaokiger". De dag kwam, waarop Buibi zich ziek moest melden. Hij wou graag, maar de dienst was te zwaar voor hem. Hij was in derdaad te jong. Toen onze compagnie vertrok, nam onze kamer den avond tevoren afscheid van hem in het ziekenhuis. Hij was nog altijd de zelfde kwajongen. Vol grollen en grappen. En toch konden we merken dat het hem speet, dat hij niet mee kon. We hebben hem gemist later, maar tijd om te schrijven hadden we niet. Vandaag, bijna twee jaar later, zag ik hem terug. Vanavond in de kantine zag ik opeens een bekend gezichtten minste. ik geloof.nee, dat kan niet, zoo kan een mensch niet veranderen. Dat kan onze Bubi niet zijn, misschien familie van hem, of zijn oudere broer. Het gebeurt wel meer dat twee, soms zelfs drie broers bij de „Westland" dienen. En dan al „Rot- tenfuehrer"nee, dat kan niet. Op hetzelfde oogenblik kijkt hij mij aan en komt naar mij toe. „Heil". „Heil". Meer zeg ik niet, want ik geloof nog altijd niet, dat het onze Bubi is. We kijken elkaar nog eens goed aan en dan zegt hij plots; „Hoe gaat het met jou?" „Verrdus je bent het toch". „Natuurlijk ben ik het. Alleen herken de ik je niet dlirect", zegt hij. „Je bent zoo veranderd". Allemachtig, wat ben jij veranderd, denk ik bij mezelf. Toen was hij echt nog een Bubi, een echte kwajongen nog en nu zit er een man tegenover me. 'n Kalme, be daarde, bruingebrande pezige kerel, met een paar heldere vaste blauwe oogen. Op zijn borst het „Verwundeten-abzei- chen" en het „Sturmabzeidhen". En dan komen van beide kanten de vragen los. „Weet jij waar Joop Visser gebleven is?" „Neen, maar waar zit Willi Smeets, weet je nog, met dien blonden kuif?" „Die is gevallen"zegt hij. „Oh...." zeg ik, verder niets. We praten dien avond honderd uit. Om negen uur wordt de kantine gesloten. Nog even staan we buiten te praten, dan nemen we afscheid. Morgen gaat hij, voor het eerst sinds bijna twee jaren, met verlof naar Holland. Genezingsverlof. Nog lang lig ik 's avonds wakker in bed. Eerlijkik ben een beetje trotscfh op hem. Wat zullen z'n ouwelui opkijken, als hij daar opeens aan komt zetten. Ze heb ben het indertijd niet met een applausje begroet, toen hij naar de Waffen-S.S. ging. Ik ben benieuwd hoe de ontvangst thuis zal zijn. 'n Knaap van een vent is hij ge worden, een zoon waar zijn vader trotsch op kan zijn, een zoon, waar heel het Ne derlandsche volk trotsch op zijn kan. 't Is in ons landje nog altijd niet zooals het zijn moet, maar met zulke kerels als Bubi komen we er. SS .-oorlogsberichtgever BOUKE VELTMAN. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN OUDEWATER. De Persdienst van de N. S. B. meldt: De nieuwbenoemde burgemeester van Oudewater, de heer Z. H. de Vries werd in 1899 te Rotterdam geboren. Na lagere en Mulo school-opleiding studeerde hij boek houden en volgde gedurende 2 jaar een cursus, gegeven aan de Handelshoogeschool te Rotterdam, opleidend voor het diploma scheepvaart- en transportbedrijf. Hij was achtereenvolgens werkzaam als boekhou der bij eenige groote handelszaken, en thans, sedert 1921 bij de N.V. Rotterdam- sche Lloyd. De heer De Vries is lid der N. S. B. als hoedanig hjj ingeschreven werd op 14-7-1933. STRIJDT VOOR EUROPA De vijand wordl rusteloos achtervolgd HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEH- RER, 16 Juli. (D. N. B.). Het opperbevel der meermacht deelt mede: In den Zuidelijken sector van het Ooste lijke front worden de achtervolgingsge vechten rusteloos voortgezet. Ingesloten en afgesneden groepen van den vijand trach ten vergeefs naar het Oosten door te bre ken. De verliezen van den tegenstander en de binnengebrachte buit zijn tot dus ver niet te overzien. Sterke formaties van het luchtwapen hebben de achterwaart- sche kust gebombardeerd. In voor den oor aangevallen en talrijke colonnes uiteenge dreven. Gevechtsvliegtuigen hebben Rostof en verscheidene havens aan den Kaukausi- sche kust gebombardeerd. In vodr den qor- log belangrijke installaties der stad Rostof ontstonden verscheidene groote branden. Een vrachtschip werd door voltreffers tot zinken gebracht. Tegen het bruggehoofd Woronesj heeft de vijand zijn sterke tank- aanvallen voortgezet. In samenwerking met het lichtwapen zijn alle aanvallen in harde gevechten bloedig afgeslagen. Aan de rest van het Oostelijke front slechts ge vechten van plaatselijke beteekenis. In de Finsche Golf hebben eenheden van de Duitsche marine twee bolsjewistische duikbooten tot zinken gebracht. In Egypte werden met sterke strijdkrach ten uitgevoerde aanvallen van den vijand in den centralen sector van de stelling el Alamein afgeslagen. In den loop van de verbitterde gevechten werden in tegenaan val 1200 gevangenen gemaakt en een aan tal tanks en vrachtauto's vernietigd. In het Westen van de Middellandsche Zee is een Britsche kruiser door Duitsche ge vechtsvliegtuigen aangevallen 'en met vol treffers van bommen beschadigd. Bij aan vallen van Britsche jagers op de kusten van de bezette gebieden in het Westen ge lukte het in den loop van gisteren zes vijan delijke vliegtuigen te doen neerstorten. HET ITALIAANSCHB WEERMACHTSBBRICHT. ROME, 16 Juli, (D. N, B.). Het Ita- liaansche weermachtsbericht van heden luidt als volgt: In den centralen sector van het Egypti sche front heeft de vijand onze stellingen fel aangevallen. De aanvallen werden ech ter overal gestuit en wij hebben terstond tegenaanvallen ondernomen. Wij maakten ruim 1200 gevangenen en vernielden een aanzienlijk aantal tanks. Het luchtwapen heeft met sterke forma ties deelgenomen aan de felle gevechten en de vijandelijke strijdkrachten evenals het vijandelijke luchtwapen aangevallen. Vier vliegtuigen werden door de jagers van de vierde stormafdeeling neergescho ten die daarmede sedert het begin van de huidige operaties in Noord-Afrika hun 132e luchtoverwinning behaalden. Bovendien brachten Duitsche vliegtuigen de Royal Air Force het verlies toe van een Curtiss en een Spitfire. Britsche vliegtuigen hebben Benghasi gebombardeerd, eenige huizen beschadigd en ongeveer 10 Arabieren gedood of ge wond. Het afweergeschut vernielde een En- gelsch vliegtuig. De luchthaven van Mic- cama is wederom door onze en Duitsche luchtformaties gebombardeerd, de instal laties werden herhaaldelijk getroffen. Van de operaties van den dag keerde een on zer vliegtuigen niet'terug. Op de Middel landsche Zee hebben Italiaansche en Duit sche vliegtuigen een Engelsche kruiser aangevallen en beschadigd. LANDGOEDEREN VOOR PUBLIEK OPENGESTELD. Bij gemeenschappelijke beschiking van den Secretaris-Generaal van het Departe ment van Opvoeding, Wetenschap en Kui tuurbescherming en den waarnemend Se cretaris-Generaal van het Departement van f inanciën is het landgoed „Duurswoude" onder de gemeente Opsterland, groot 24 H.A., onder de natuurschoon wet 1928 ge rangschikt. Het landgoed, gelegen aan weerszijden van den weg van Duurswoude naar Bakkeveen, is met uitzondering van de naaste omgeving van den Koepel en ten Z. O. van den harden v/eg Duurswoude Bakkeveen gelegen gedeelte op wegen en voetpaden op vertoon van wandelkaar- tcn voor het publiek opengesteld. De kaar ten zijn tegen een kleine vergoeding ver krijgbaar bij Poplce de Jong, wonend te genover de Jan Annelaan te Duurswoude en bij den jachtopziener H. W. Hendriks, Bakendijk tc Bakkeveen. Bij gemeenschappelijke beschikking van den Secretaris-Generaal van het De partement van Opvoeding, Wetenschap en Kuituurbescherming en den waarnemend Secretaris-Generaal van het Departement van Financiën is het landgoed „Den Treek" onder de gemeente Leusden en Amersfoort, groot pl.m. 1092 H.A., onder de natuur schoon wet 1928 gerangschikt. Het land goed, gelegen ten Zuiden van Amersfoort tusschen den weg AmersfoortMaarn en den Rijksweg AmersfoortWoudenberg, terwijl een afzonderlijk gedeelte ligt ten Westen van Oud-Leusden, is op wegen en wandelpaden op vertoon van wandelkaar- ten voor het publiek opengesteld. De kaar ten zijn tegen een kleine vergoeding ver krijgbaar bij de boschwachterij in de on middellijke nabijheid van het landhuis bij den jachtopziener J. Herikhuyzen, „Hooge Kley", Oud-Leusden en op aanvrage bij ,,'t Schoutenhuis" te Woudenberg (Utr.). BURGERLIJKE STAND LFIDEN. Geboren: Carla, d. v. J. W. van der Boon en C. C. Ie Mair Wilhelmus Johan nes Maria, z. v. W. C. van Hoorn en J. Kamphues Johannis, z. v. W. J. Buijs, en D. Poppe Antonia Adolfine Benita Francisca, d. v. M. Kloos en E. W. Vuijk Frida Wilhelmine Luise Johanna, d. v. C. van Turenhout en F. Kühn Hendrika, d. Familie-portret. De nieuwbenoemde burgemeester van Oegstgeest, de heer O. L. J. Sikkens, reser ve-majoor, wethouder te Laren. v M. W. Filippo en J. Bodrij Willem, z. v. W. van der Linden en A. Flanderhyn Alida Margaretha, d. v. J. Maarse en A. van Scherpen zeol. Ondertrouwd: J. T. C. van Soelen jm 26 jaar en L. J. P. Zandvliet jd 25 jaar H. M. de Haan jm 32 jaar en C. G. Hom mes jd 28 jaar P. Mieremet jm 24 jaar en M. van den Berg jd 19 jaar A. H. der. Besten jm 27 jaar en J. van Rijn jd 21 jaar J. A. M. Beerenfenger jm 19 jaar en S. Verver jd 18 jaar C. Middelkoop jrr 23 jaar en J. T. J. van der Werf jd. 21 jaar. Getrouwd: J. Blansjaar jm en A. M. van der Biezen jd M. Crama jm en S. M. Zwart jd J. J. Fekkers jm en M. B. Hardey jd P. Hou weling jm en H. van den Wijngaard jd J. W. Huisman jm en C. G. van Arkel jd J. Jongeleen jm en L. A. Nicolaas jd D. van Klaveren jm en E. M. A. van der Klugt jd T. C. Maghielse jm en A. van Rheenen jd F. Mieremet wedn. en G. Tisseur wed. P. van Noort jm en J. L. M. G. Schrijvers jd J. F. Ouwerkerk jm en J. Overdijk K. Pardon jm en A. M. Salman jd B. Plu jm en A. Filippo A. J. M. van de Ruit jm en W. Kraan C. J. de Vrind jm en H. J. van Egmond jd W. Wallaart jm en G. van der Klis jd C. J. van Winger den jm en G. M. C. de Jongh jd T. Prins jm en A. E. Dille jd J. Hollem jm en J. Eavelaar jd P. J. M. van Egmond jm en A. F. L. Nijssen jd A, G. J. van Meche- len jm en G. G. Kling jd. Overleden: E. Laterveer vrouw 74 j. Agenda Zaterdag, R. K. Reclas-reeringsver. Leiden, bureauzitting St. Vine, geb., Hoogl. Kerkgr. 32, Leiden, 4 uur nam. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 15 Juli. Veiling. Per 100 kg.: Groene kool 7.prei 5.50, rabarber 5.607.00, uien f 6.peen f 12.an dijvie f 7.209.sla 5.607.00 snijboo- nen f 30.stamboonen f 2025, doperw ten 1216, peulen f 12.8016.00, spina zie 810, tomaten A, B, C en CC 28. per 100 stuks: komkommers f 4.4013.50, bloemkool f 4.4014.00, salade 1.202.00, perziken 440, per 100 bos: kroten f 3.20 4.00, pieterselie 2.803.50, radijs 1.80, selderie 3.peen 6.408.00. GOUDA, 17 Juli. Vee. Aangevoerd in totaal 813 stuks, waarvan: 2magere var kens, 117 biggen, 01 runderen 78 nuchtere kalveren, 31 graskalveren, overgen. N.V.C. 5 lammeren, 19 bokken en geiten 2060, Handel matig. Kaas. Aanvoer 97 par tijen. lkw. met R.M. 6262.50, 2e kw. 6061. Handel vlug. LEIDSCHENDAM, 15 Juli. Veiling. Eng. komkommers IA 13.50, le soort 11. 2e soort f 8.50, 3e soort f 5.50, kaskom- kommers le soort 8.50, 2e soort 5.50, 3e soort 2.50, kropsla le soort f 2.2e scort 150, stoofsla 7 cent, peen f 8. bloemkool IA f 14.—, I 11.II 8 andijvie per kg. 9 cent, spinazie per kg. 19 cent, rabarber f 7.snijboonen 40 cent spercieboonen 40 cent, radijs 1.80, sel derie 3.peulen f 18.tuinboonen 8.pieterselie 3.50, roode en witte bessen f 30. Officieele Mededeelingen BONNENINLEVERING LENHEIDSZEEP EN WASCHPOEDER. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart vestigt er, aangezien misverstand blijkt te bestaan betreffende de inleve ring der thans aangewezen bonnen voor eenheidszeep en waschpoeder, nogmaals de aandacht op, dat detaillisten en grossiers de bonnen „algemeen 335" voor eenheidszeep en de bonnen „een rantsoen eenheidszeep" gesorteerd op één opplakvel mogen inleve ren, doch deze bonnen gescheiden dienen te houden van de bonnen „algemeen 336" voor waschpoeder en bonnen „een rant soen waschpoeder". De beide laatstgenoem de bonnen mogen echter gesorteerd op één opplakvel voorkomen. BONNENLEVERING BOTER- EN VETKAARTEN. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat detaillisten de van hun klanten ontvangen bonnen der boter- en vetkaar ten met ingang van 20 Juli a.s. in plaats van één maal per week, twee maal per week bij de plaatselijke distributiedien sten kunnen inleveren ter verkrijging van toewijzingen. Deze diensten zullen nadere mededeelingen doen betreffende de dagen, waarop handelaren de bonnen dienen in te leveren. AFLEVERING VLOEIBARE ZEEP AAN KAPPERS. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat tegen in ontvangst neming van de bonnen „éen rantsoen een heidszeep" 100 gram vloeibare zeep mag worden afgeleverd. Op de bonnen „een rantsoen waschpoeder" mag 150 gram v.oeibare zeep worden geleverd. De afleve ring van vloeibare zeep mag uitsluitend geschieden aan kappers.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3