VRIJDAG 10 JULI 1942 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 STADSNIEUWS DE BURGEMEESTER AFWEZIG. Van 13 Juli tot 1 Augustus. De burgemeester dezer gemeente, mr. R. N. de Ruyter van Steveninck, zal van 13 Juli tot 1 Augustus a.s. afwezig zijn. Mr. A. F. L. M. Tepe zal het burgemeesterschap in dien tijd waarnemen. In deze periode mogen geen dienstbrieven aan mr. R. N. de Ruyter van Steveninck worden gericht, wijl zij anders eerst na 1 Aug. in behandeling kunnen worden genomen. COMMISSIE HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. De Commissie voor Huishoudelijke Voor lichting en Gezinsleiding heeft al menig maal in onze courant een beroep op ons gedaan ter aanbeveling van de door haar te organiseeren en georganiseerde cursus sen en tentoonstellingen. Ditmaal vroeg zij dit voor een ontspanningsmiddag voor de genen, die in den afgeloopen winter weer getrouw de cursussen bezochten en eerst nu blijkt duidelijk hoevelen van het werk der commissie mochten profiteeren. „Moch ten profiteeren" is de eigenlijke uitdruk king niet, want veel meer vrouwen en meisjes mochten ervan profiteeren, maan velen hebben zulks niet gewild en bleven weg. Degenen, die dezen ontspanningsmid dag, welke in het Casino-theater werd ge geven, bijwoonden, hebben hun voordeel gedaan van het onvermoeid werken der commissieleden, om ontwikkeling te bren gen daar waar zulks gevraagd werd. De belangstelling was bijzonder groot en alle aanwezigen, onder wie weth. van Stralen, werden door mevr. C. M. van Oerle-Nipper hartelijk welkom geheeten. De commissie had gezocht naar een ont spanningsmiddag voor de cursisten ter af wisseling in het zorgenvolle bestaan der huisvrouw, die eerstdaags weer de kinde ren van vancantie thuis krijgt en ter af sluiting tevens van het werk der Huish. Voorlichting in het afgeloopen jaar. Spreekster verheugde er zich over, dat zoovelen zijn gekomen, eiken cursus op nieuw. om datgene te leeren wat thuis moeilijkheden oplevert. Vooral de cursus „Oud maakt Nieuw" trok veler aandacht en spr. zegde toe, dat de comm. steeds zal bliiven doorgaan om te helpen waar te heipen valt, maar daarnaast zal het noo- dig zijn, dat deelneemsters zich blijven aanmelden. Een extra woord van dank richtte spr. tot de leeraressen, van wie in deze cur sussen meer gevraagd wordt dan van ge wone schoollessen, waarna zij een beroep deed op de assistenten om zich ook geheel te blijven geven. Tenslotte vroeg spr. van de aanwezigen, om, wanneer zij dit jaar geprofiteerd heb ben van de lessen, dit uit te dragen naar familieleden en kennissen. Hierna werd met de afwerking, van het bioscoopprogramma begonnen. Na een leuk éénactertje en wat interessant nieuws uit eigen land werd de film „Vadertje Langbeen" vertoond. Voor velen was deze Hollandsche film misschien geen onbeken de meer, doch het zal hun zeker vergaan zijn als ons; deze goed geslaagde film met voortreffelijk spel van Lily Bouw- meester verdient nog steeds de volle be langstelling. Alle aanwezigen leefden dan ook mee met het verhaal van het vondelingetje, dat in haar voogd en be schermer haar toekomstigen echtgenoot De aanwezigen toonden zich door hun meeleven ten zeerste voldaan met dezen ontspanningsmiddag VEERTIGJARIG JUBILEUM „OUD LEIDEN." De heer E. Pelinck spreekt over zijn tentoonstelling. Bij de beschrijving van de in de Lakenhal georganiseerde tentoonstelling „Leidsche Poorten en Wallen" schreven we reeds, dat deze expositie door den directeur, dr. E. Pelinck, mede was ingericht vanwege het "veertigjarig bestaan der vereeniging „Oud- Leiden. Gisteravond nu had het bestuur de leden der vereeniging uitgenoodigd tot een be zoek aan deze interessante tentoonstelling, aan welke bezichtiging voorafging een in- ieiding van den directeur van het museum over de geschiedenis der Leidsche poorten. De belangstelling hiervoor was ongekend groot, zoo groot, dat tal van banken en stoelen moesten worden bijgezet, zoodat de Pers van het museumgebouw nagenoeg gevuld was. Onder de aanwezigen merkten we o. m. op den burgemeester van Leiden, mr. R. N. de Ruyter van Steveninck en zijn echtgenoote alsmede de leden van de commissie voor het Sted Museum. Prof. dr. H. A. Idema, voorzitter van „Oud-Leiden", heette allen zeer hartelijk welkom en wees erop, dat de vereeniging goede belangstelling gewend is, doch dat de opkomst dezen avond extra groot was. De reden hiervan vond spr. in het feit der herdenking van het veertigjarig bestaan der vereeniging, dat ondanks de omstandig heden toch op bescheiden feestelijke wijze :nag worden herdacht, maar anderzijds in de tentoonstelling zelve, welke door den heer Pelinck is ingericht. Deze verkreeg hierna het woord tot het houden van zijn inleiding. De heer Pelinck wees er allereerst op, dat hij het zeer ge waardeerd heeft, dat „Oud-Leiden" zijn plannen tot het houden dezer tentoonstel ling heeft willen verbinden aan het veer tigjarig bestaan der vereeniging. Spreker richtte hierna een woord van hartelijken gelukwensch tot het bestuur, omdat door de vereeniging de groote belangstelling voor Leiden en vooral voor oud-Leiden gewekt wordt. Hij dankte voorts den bur gemeester, die goed vond, dat de bezittin gen van het gemeente-archief naar deze tentoonstelling konden worden overge bracht. Spr. dankte hem voorts als presi- der.t-curator der Leidsche hoogeschool vcor .iet feit, dat hij twee portretten uit de Senaatskamer voor deze tentoonstelling afstond. Tenslotte dankte spr. den gemeente-ar chivaris voor de van hem ondervonden me dewerking bij de keuze der tentoönstel- iingsobjecten, waarna hij nog de gelegen heid aangreep om te wijzen op de belang rijke prentenverzameling in het archief. Overgaande tot zijn onderwerp, zeide de heer Pelinck, dat het zijn bedoeling was te laten zien wat nog aan oud stadsschoon behouden is en wat verloren ging. Spr. gaf vervolgens aan de hand van een veelzijdige collectie lantaarnplaatjes een stuk historie van Leiden, zijn poorten en wallen vanaf 1545. het einde der regeering van Karei V tot de jaren 18601870, toen dc meeste poorten weer verdwenen waren. Over deze geschiedenis hebben we reeds uitvoerig bij de bespreking der tentoon stelling geschreven. Aan het einde daar? van zeide spr., dat het schijnt, dat het stadsbestuur rond 1868 tot bezinning is ge komen en 'het sloopen van de poorten een einde heeft gekregen. Dit was misschien mede een gevolg van de instelling eener Commissie van Oudheden, die een reveil aan de stadsbestuurderen richtte en als gevolg waarvan vermoedelijk nu vóór veer tig jaren „Oud-Leiden" werd opgericht. Spr. voegde aan het slot van zyn inlei ding er den wensch aan toe, dat de ver eeniging voor de stad en haar uiterlijk mo ge doen wat het beste voor haar is. Prof. Idema dankte den inleider recht hartelijk voor zijn interessante causerie en hij sprak den wensch uit, dat de onderlin ge samenwerking tusschen „Oud-Leiden" en den directeur van de Lakenhal moge blijven voortbestaan. De aanwezigen dromden hierna naar de tentoonstellingszaal. De heer E. Pelinck had te voren gezegd, dat de belang stelling wel te groot zou zijn om. allen te bevredigen. Gaarne wekte hij zijn gasten echter op later hun bezoek nog eens te herhalen, waaraan velen zeker gevolg zul len geven. Op de tentoonstelling „Leidsche Poorten en Wallen", welke dezen zomer in het Ste delijk Museum „De Lakenhal" is ingericht, zal Zaterdag 11 Juli om 3 uur n.m. een rondleiding onder deskundige voorlichting plaats vinden. JUBILEUM OPENBAAR SLACHTHUIS. Gisteren herdacht de heer J. Ciere den dag, dat hij vóór 25 jaar geleden werd aan gesteld als stoker aan het Openbaar Slacht huis alhier. Ter gelegenheid van dit feit werd de jubilaris met zijn vrouw ontvan gen in de theoriezaal van het Openbaar Slachthuis. Nadat mevrouw Ciere een bloe menhulde was gebracht, nam de directeur, dr. K. Reitsma, het woord en schetste Ciere als een bekwaam werkman, die door studie en ijver in den loop der jaren wist op te klimmen tot bankwerker-machinist. Spre ker hoopte, dat Ciere nog vele jaren zijn arbeid met dezelfde toewijding moge ver richten en overhandigde hem de bekende enveloppe met inhoud. Hierna nam de heer Themmen als lid der jubileumcommis sie het woord en overhandigde den heer Ciere namens het geheele personeel een mooi schilderstuk. De jubilaris dankte di recteur en personeel. Nadat alle aanwezi gen hem de hand gedrukt hadden, werd het feest in huiselijken kring voortgezet. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1998. G. A. Niersman, Voorschoten, Voorstraat 8, metselaar. Bo vengenoemde zaak is met ingang van 1 Juli 1942 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Timmer-, Metsel en Aannemersbedrijf G. H. en J. Niersman. 4773. Handelsonderneming „Tokio", Kat wijk a. Zee, Voorstraat 52, winkelbedrijf, kantoorboekhandel, leesbibliotheek enz. De Vennootschap Handelsonderneming „To kio" is met ingang van den 23sten Juli 1941 ontbonden. Nieuwe inschr.: 9186. Firma J. C. Bon en Zoon (B.P.), Nieuwkoop Wijk A. 77, smidsbedrijf, handel in aanverwante artikelen alles in den ruimsten zin des woords. Venn.: J. C. Bon en A. Bon, Nieuw koop. Parochie O. L. V. Hemelvaart en St. Jozef. Maria-Congregatie jongens. Morgen viert onze directeur, kapelaan Geven, zijn verjaardag. Tot zijn intentie wordt de H. Mis van 7 uur opgedragen. Het spreekt vanzelf, dat alle congreganis- ten dan aanwezig zijn. Plaatsnemen vóór het zijpad. We gaan onder de Mis te com munie. Het Bestuur. Aan de Universiteit te Utrecht is ge slaagd voor doctoraal-examen Indisch Recht de heer P. C. Witte. OMGEVING VOORSCHOTEN FRAUDULEUZE SLACHTINGEN. Gisteravond zyn bij den veehouder B. al hier twee koeien en een kalf in beslag ge nomen, die door J. B., A. B. en K. v. d. N. geslacht waren. Het vleesch werd overge bracht naar de gemeentelijke slachtplaats te Leiden, terwijl de drié genoemde perso nen zijn overgebracht naar het politiebu reau alhier. Diefstal. C. J. B. wonende te den Haag heeft bij de politie alhier aangifte gedaan van diefstal van een paar bruine lage schoenen, die hij in een weiland had neergezet, toen hij was gaan zwemmen. Halte Voorschoten-Zuid. Ter beper king van het electriciteitsverbruik zal de halte Voorschoten-Zuid van de N.Z.H.T.M. met ingang van 10 Juli a.s. tijdelijk wor den opgeheven. WASSENAAR FRAUDULEUZE SLACHTINGEN. Door de politie alhier zijn frauduleuze slachters ontdekt. Doordat een bode, ge naamd de W. alhier, frauduleus vleesch vervoerde, is de politie op het spoor geko men, waar het vandaan kwam. In een per ceel aan den Schouwweg trof men een complete frauduleuze slachterij aan. Twee personen, genaamd van der N. en B. beide wonende alhier, waren bezig om een koe, welke den nacht tevoren geslacht was uit te beenen. Beide verdachten bekenden het feit en tevens dat zij al eerder drie koeien hadden geslacht, en het vleesch en vet aan diverse personen in Wassenaar en Den Haag hadden verkocht. Tevens kwam vast te staan dat een zekere F. uit Voorschoten ook aan deze frauduleuze slachting debet was. Procesverbaal werd tegen de verdach ten opgemaakt en het vleesch werd in be slag genomen. Op den Oostdorperweg werden staan de gehouden P. alhier en de M. uit Valken burg, die 'n koe vervoerden, welke vermoe delijk voor de frauduleuze slachting be stemd was. Beiden zijn in verzekerde bewa ring gesteld en de koe in beslag genomen. LAATSTE BERICHTEN BRITSCHE BOMMEN OP NEDERLAND. In den nacht van Woensdag op Donder dag hebben eenige Britsche vliegtuigen bo ven Nederlandsch gebied gevlogen. Luk raak geworpen brisant- en brandbommen verhielden of beschadigden verscheidene woonhuizen. Een kind kwam om het le ven, er waren een zwaar- en twee lichtge wonden. Gort, gemengd meel, havermout en koffiesurrogaat De Secrearis-Generaal van het Depar tement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 12 Juli tot en met 8 Augustus a.s. de ter ver krijging van gort aangewezen bon „alge meen 341" recht geeft op het koopen van 125 gram gort e. d. in plaats van op het normale rantsoen van 250 gram. Daarnaast is evenwel bon „algemeen 342" aangewe zen, welke uitsluitend recht geeft op het koopen van 125 gram gemengd meel. Het totale rantsoen blijft derhalve gehandhaafd op 250 gram. De bovenomschreven wijziging brengt tevens mede, dat degenen, die hun rantsoen in den vorm van gortpap wenschen op te nemen, voor het rantsoen van vier liter gortpap zoowel bon 341 als bon 342 daar voor moeten inleveren. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat het niet geoorloofd is het rantsoen van vier liter gortpap te koopen voor twee bonnen 341 of twee bonnen 342, terwijl het evenmin is toegestaan een half rantcsoen, d. i. 2 liter gortpap te koopen op bon 341 of bon 342. Degenen, die hun rantsoen willen opne men in gemalen gort, bereid met gemal/h magere blokmelk en suiker, moeten per drie pakjes twee bonnen 341 inleveren. Voorts wordt ditmaal wederom haver mout verkrijgbaar gesteld op den peul vruchtenbon. Het zal evenwel in verband met den bij den handel aanwezigen voor raad havermout niet mogelijk zijn, dit ar tikel op alle bonnen, waarover men be schikt, te koopen, zoodat men er genoegen meer zal moeten nemen, gedeeltelijk ha vermout en gedeeltelijk peulvruchten te ontvangen. Ten slotte wordt er de aandacht op ge vestigd, dat bon „algemeen 338" aangewe zen voor koffiesurrogaat, in plaats van ge- ourende vier weken, gedurende acht we ken geldig zal zijn. EEN EXTRA SIGARETJE. Zooals blijkt uit de nieuwe bonnenlyst zyn twee extra rantsoenen sigaretten be schikbaar gesteld, zoowel voor houders van tabakskaarten als voor Houdsters van si- garettenkaarten. Op bon R5 kan men 40 sigaretten ont vangen. Op elk der beide bonnen 36a van de roo- kerskaart worden verstrekt 5 sigaren of 10 sigarillos of 20 sigaretten, terwijl bon 36a van de sigarettenkaart recht geeft op het koopen van 20 sigaretten. Ditmaal zijn van de tabakskaart geen opeenvolgende bonnummers aangewezen, doch twee gelijke. AANVAL OP CONVOOI BIJ ENGELAND. BERLIJN, 10 Juli. (D. N. B.). Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben, naar van mi litaire zijde wordt medegedeeld, bij de ge wapende zeeverkenning boven Britsch ge bied successen behaald. Een convooi in de wateren ten Zuiden van het Britsche eiland werd in scheervlucht aangevallen. Een Britsch koopvaardijschip van 35000 brt. werd zoo zwaar beschadigd, dat aangeno men kan worden, dat het schip vernitigd is. Een vrij groot bewakingsvaartuig van het convooi kreeg een voltreffer en zonk binnen enkele oogenblikken. Later vielen de gevechtsvliegtuigen het vliegveld East Dean met goede uitwerking aan. Voltreffers vernielden een hangar. Door het vuren met de boordwapens wer den vervolgens de op den grond staande vliegtuigen doeltreffend aangevallen. Ver scheidene vliegtuigen vlogen in brand. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hendrika Theodora d. v. H. H. Noordeloos en G. Wouters. Abraham z. v. C. Mulder en A. M. v. Vliet. Augus- te Erna d. v. G. Gressie en E. Leipholz. Gabriël z. v. G. Gressie en E. Leipholz. Nicolaas Johannes Hendricus z. v. P. N. v. d. Haak en C. M. Driehuis. Wilhelmus z. v. W. Janssen en G. Veen. Wilhel- mina Antonia Maria d. v. J. J. Blokhuizen en G. Kleinveld. Ondertrouwd: W. Bark jm. 25 j. en A. M. Koopman jd. 27 j. H. C. Menger jm. 24 j. en E. Beij jd. 23 j. C. J. Boasson jm. 23 j. en V. de Bruin jd. 26 j. G e h uwd: H. Postma jm. en P. Wer ner jd. Overleden: B. Heemskerk m. 67 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Juli. Vee. Aanvoer: 6 Fok stieren, 3 slachtstieren; 47 kalf- en melk koeien 400640, 42 varekoeien e. a. 300 460, 300 vette koeien, 89 pinken f 90 270, handel matig; 5 graskalveren; 6 vette kalveren, 196 nuchtere slachtkalveren; 20 vette schapen; 88 weideschapen 3452 en 330 lammeren 2030, handel vlug; 1 zeug 14 mestvarkens; 545 biggen 2032, han del vlugger; 12 paarden, 2 veulens, 100 bok ken of geiten 2080, handel tamelijk vlug. Kaas. Aanvoer totaal 42 partijen w.v. 40 partijen Goudsche kaas le soort 61.00 62.50 en 2e soort 5960 per 50 kg., 2 par tijen Leidsche kaas. geen noteering. LEEUWARDEN, 10 Juli. Vee. Aanvoer: 88stieren; 310 vette koeien, 691 melk- en kalfkoeien 310615, 349 pinken 125 20C, 6 v tte kalveren, 135 graskalveren, 341 nuchtere kalveren, 213 weideschapen f 6093, 246 lammeren 1833, 7 vette vaikens, 230 kleine biggen f 3843, 143 bokken of geiten. Totaal aanvoer 2750 stuks Kaas. Ver. van Zuivel Mij. Prijzen: 1.12, Goudsche kaas 20 plus 0,87, idem 40 plus 1.12, broodkaas 40 plus 1.12, Leidsche kaas 20 plus 1.02 per kg. Gemeentel. Aankondiging AFWEZIGHEID VAN DEN BURGEMEESTER. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat de Wethouder mr. A. F. L. M. Tepe van 13 Juli a.s. tot 1 Augus tus d.a.v. het burgemeesterschap van Lei den zal waarnemen. Gedurende dat tijdvak behooren geen dienstbrieven te worden gericht aan den Burgemeester mr. R. N. de Ruyter van Ste veninck, daar zij anders eerst na 1 Augus tus a.s. in behandeling kunnen worden ge nomen. De Burgemeester van Leiden. STEVENINCK. Leiden, 10 Juli 1942. 222 Officieele Landbouwmededeelingen van de provincie Zuid-Holland ZITTINGEN VAN DE GRONDKAMER. De Grondkamer voor Zuid-Holland deelt mede, dat haar zittingen gehouden worden op eiken Donderdag des namiddags om twee uur in Hotel „Terminus" tegenover het Station Hollandsche Spoor te 's-Gra- venhage. De aandacht wordt erop gevestigd, dat tot deze zittingen slechts diegenen worden toegelaten, die daartoe door de Grondka mer zijn opgeroepen of van den Voorzitter der Grondkamer daartoe toestemming ont vingen. Op de spreekuren van de Grondkamer bestaat gelegenheid tot het kosteloos in winnen van advies ten aanzien van aange legenheden, welke tot het terrein van de Grondkamer behooren. Deze spreekuren worden gehouden op eiken Dinsdag- en Zaterdagmorgen van 10 12 uur op het Bureau van de Grondkamer voor Zuid-Holland, Louise de Colignyplein 10, 's-Gravenhage. VERPACHTINGEN VAN LOS LAND IN ENKELE GEBIEDEN. De Grondkamer voor Zuid-Holland heeft bepaald, dat, voordat wordt overgegaan tot het sluiten van nieuwe pachtovereenkom sten betreffende los land gelegen op het eiland van Dordrecht en in de buitenpol ders, liggende in de gemeenten Papen- drecht en Sliedrecht, betrekking hebbend op verpachting voor het pachtjaar 1943 en volgende, aan deze Grondkamer vóór 15 Augustus 1942 door de verpachters behoort te worden overgelegd een plan tot ver pachting voor den duur van zes jaren en dat dit plan behoort te bevatten een niet door partijen geteekende lijst aanduidende, de namen van verpachters en pachters, de grootte, de indeeling en de ligging der te verpachten perceelen en den pachttermijn. Het sluiten der pachtovereenkomsten be hoort door partijen te worden uitgesteld, totdat de Grondkamer heeft bericht, dat tegen de verpachting, als aan de Grondka mer werd voorgesteld, geen bezwaar wordt gemaakt. DE GRONDKAMER VOOR ZUID-HOLLAND. TOESLAG JONGVEE. Aangezien in sommige gevallen pinken geleverd zijn, welke reeds ter levering wa ren opgegeven vóór 7 Juni, doch welke eerst later konden worden overgenomen en dientengevolge op het moment van leve ring iets zwaarder wogen dan 160 K.G., respectievelijk 130 K.G., kan de toeslag van 30.toegekend worden, indien de vóór 7 Juni ter levering opgegeven pinken 135165 K.G. wogen in de week van 813 Juni 140170 K.G. wogen in de week van 1520 Juni 145175 K.G. wogen in de week van 2227 Juni terwijl de premie van 40,betaald kan worden, indien de vóór 7 Juni opgegeven pinken 100135 K.G. wogen in de week van 813 Juni 100140 K.G. wogen in de week van 1520 Juni 100145 K.G. wogen in de week van 2227 Juni. In verband met bovenstaande raden wij de veehouders aan even hun afrekenings- bewijzen te controleeren of in genoemde periode pinken met een dergelijk gewicht werden geleverd, waarna alsnog een aan vraagformulier ingezonden kan worden. LANDBOUW-CRISIS-ORGANISATIE VOOR ZUID-HOLLAND. OPGAVE VAN HET AANTAL MELKKOEIEN. Zooals in een perspublicatie is bekend gemaakt, moesten alle melkveehouders, die melk leveren aan een fabriek en niet zijn aangesloten bij de Consumptie Melk-Cen- trale uiterlijk op 10 Juli een opgave indie nen bij hun fabriek van het aantal koeien, dat in de week van 14 t/m. 20 Juni 1942 gemiddeld op hun bedrijf werd gemolken. Deze opgave moest verstrekt worden op een kaart, welke door ons Bureau aan be langhebbenden, voorzoover zij bij ons be kend waren, toegezonden is. Mocht deze kaart nog niet zijn ingeleverd, dan geven wij in overweging, dit alsnog ten spoedigste te doen, opdat geen strenge maatregelen genomen zullen behoeven te worden, hetgeen voor ons eveneens onaan genaam is. Het kan voorkomen, dat er veehouders zijn, die geen kaart ontvingen, alhoewel zij wel melk leveren en niet bij de Consump- tie-Melk-Centrale zijn aangesloten. Deze veehouders dienden een kaart aan te vragen bij hun Plaatselijken Bureau houder en na invulling en onderteekening eveneens vóór 10 Juli in te leveren bij de fabriek, waaraan zij de melk leveren. Indien men tot deze veehouders behoort en nog geen kaart heeft aangevraagd, wordt men in eigen belang aangeraden, hiervoor alsnog zorg te dragen. Bedenk, dat men verplicht was uiterlijk 6 Juli de kaart ingevuld bij de fabriek in te leveren. Mocht dit nog niet gedaan zijn, stel dan niet langer uit, maar dien onmiddellijk een kaart bij de fabriek in ter voorkoming van strafmaatregelen. VERHUUR- EN UITLEENVERBOD PAARDEN. Daar is gebleken, dal er nog steeds paar. den verhuurd worden of in bruikleen wor den gegeven voor een termijn langer dan 7 dagen, zonder dat de vereischte vergun ning hiervoor aanwezig is, wordt er nog maals de aandacht op gevestigd, dat in een dergelijk geval zoowel huurder als ver huurder strafbaar zijn. Wanneer een paard voor langer dan 7 da gen op een ander bedrijf wordt gestation- neerd, dient de verhuurder of in bruikleen gever hiervoor een vergunning aan te vra gen bij zijn Plaatselijken Bureauhoudèr. Hierbij dient vermeld te worden naam, adres en organisatienummer van den huur der of gebruiker en zoo mogelijk de be drijfsomstandigheden van laatstgenoemde. Wij verzoeken U van het bovenstaande goede r.ota te nemen DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR ZUID-HOLLAND. Offic ieele Mededeelingen HET VERVOEREN VAN LOONGEMAAL. De Provinciale Inkoop-Centrale van Ak kerbouwproducten v. Zuid-Holland maakt belanghebbenden er op attent, dat het on der de huidige regeling niet is toegestaan loongemaal zonder vervoerbewijs te ver voeren. Het is dus niet mogelijk kleine kwanta naar den bakker te brengen voor het la ten bakken van brood. Ook de bakker mag geen meel in voorraad hebben, dat niet op een geldig geleidebiljet is aangevoerd. Indien men echter brood door den bak ker wil laten bakken, kan dit toch geschie den, door het meel rechtstreeks van den Ioonmaler naar den bakker te vervoeren of doen vervoeren. Wanneer men hiervan gebruik wil maken, moet men zoo spoedig mogelijk aan den Plaatselijken Bureauhou der den naam en het adres van den bak ker opgeven. Bij de volgende afgifte van X.- en Y.- biljetten zullen Y-biljetten worden bijge voegd, geldig voor het vervoer van den Ioonmaler naar den bakker, die men heeft opgegeven. Indien men slechts een deel laat bakken, dan bestaat hiertegen geen bezwaar. In dat geval moet worden opgegeven hoeveel men wenscht te laten bakken en hoeveel men zelf wenscht te ontvangen. Men krijgt dan 2 stel X- en Y-biljetten toegestuurd, één stel voor het vervoer van het kwantum, dat op het bedrijf terug komt en het andere stel voor het vervoer van het bedrijf naar de loonmalerij en van de loonmalerij naai de bakkerij. Men dient dus bij het vervoer van de tarwe en/of rogge naar de loonma lerij het kwantum reeds te splitsen. Daar men in het algemeen het meel zelf zal vervoeren van de loonmalerij naar den bakker, wijzen wij er met nadruk op, dat het Y-biljet voor het vervoer naar den bak ker aan dezen ter hand gesteld dient te worden. ELECTRISCHE INSTALLATIES BOVEN 500—- In aansluiting aan de perspublicatie in de bladen van 12 Juni j.l., waarin medege deeld werd, dat alle electrische installaties, voor zoover deze een bedrag van 500 te boven gaan, mede onder ha.t bouwverbod vallen, wordt hiermede bekend gemaakt, dat dit uitsluitend van toepassing is, indien in verband met deze electrische installatie werzaamheden zijn vereischt, waarvoor bouwmaterialen moeten worden gebruikt, b.v. cement, steen en hout. De wijze, waarop verwerkingsvergunnin gen en koopvergunningen voor electrische materialen moeten worden aangevraagd (n.l. door middel van formulieren bij het bureau van metaalverwerkende indus trieën, ondergaat uit den aard der zaak geen verandering. ZEEPBONNEN VAN DETAILLISTEN EN GROSSIERS. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat in verband met de verlenging van den geldigheidsduur der zeepbonnen tot anderhalve maand, de han delaren in den vervolge in de gelegenheid zullen worden gesteld de van hun klanten ontvangen zeepbonnen behalve in de week na afloop van de distributie-periode ook ge durende een bepaalde week tijdens die pe riode in te leveren bij het plaatselijk dis tributiekantoor. In verband hiermede dienen detaillisten 335", „algemeen 336", „1 zeep" en „1 toilet zeep" in te leveren in de tijdvakken van 20 tot en met 24 Juli en van 17 tot en met 21 Augustus a.s. Grossiers dienen deze bon nen in te leveren op 24 Juli, 21 Augustus en 28 Augustus a.s. De voor de inlevering geldende voorschriften zijn de volgende: 1) Detaillisten. Met afzonderlijke ontvangstbewijzen MD 201a moeten detaillisten in veelvou den van 10 stuks en met een minimum van 40 stuks inleveren: a. De bonnen voor eenheidszeep „alge meen 335", tezamen met de bonnen „een rantsoen eenheidszeep,". b. De bonnen voor waschpoeder „alge meen 336" tezamen met de bonnen „een rantsoen waschpoeder". c. De bonnen „1. zeep". Bij deze bonnen kunnen in het tijdvak van 17 tot en met 21 Augustus a.s. ten hoogste 9 restantbonnen „algemeen 300" worden geplakt. Eventueele restantbonnen „1 zeep" wie- nen detaillisten aan hun grossier door te geven. De onder a en b genoemde bonnen mogen op één opplakvel voorkomen, doch dienen gesorteerd te zijn. De bonnen voor toiletzeep der kinderkaarten moeten bij den grossier worden ingeleverd. 2) Grossiers. Grossiers moeten de van detaillisten ont vangen bonnen geheel op dezelfde wijze als voor detaillisten is bepaald, inleveren, met dien verstande, dat het minimum aantal ingeleverde bonnen 100 moet bedragen. Met een afzonderlijk ontvangstbewijs MD 201a moeten zij echter, gesorteerd op één opplakvel, de bonen voor toiletzeep van de kindertoiletzeepkarten, tezamen met de bonnen „een rantsoen toiletzeep" inleve ren. Van deze kaarten mogen geen restant bonnen worden overgehouden, terwijl in levering moet plaats hebben in veelvou den van 10 stuks en met een minimum van 40 stuks. Voorts kunnen op 21 en 28 Augustus a.s. maximaal 9 restantbonnen „algemeen 300" worden geplakt bij de bonnen „1 zeep". Ten einde grossiers in de gelegenheid te stellen om alle bonnen „1 zeep" in te leveren, is voor de inlevering op 21 en 28 Augustus a.s. geen minimum-aantal of veelvoud voor geschreven.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3