iïï'o»«I BLEIJS WANDEEDIERTEBESTRIJDING WOENSDAG 8 JULI 1942 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 STADSNIEUWS Bij het gemeentebestuur is het plan in overweging, de rijpere schooljeugd waaronder in dit verband worden verstaan jongens en meisjes van 15 jaar en ouder in de gelegenheid te stellen tijdens de zomervacantie 1942 gedurende een of meer weken op verschillende boerenbedrijven en tuinderijen in de omgeving van onze stad arbeid te verrichten. Er heeft zich daartoe een Commissie gevormd, waarin vertegenwoordigers van het gemeentebe stuur, van het onderwijs en van de boeren bedrijven zitting hebben. Behalve dat de verwezenlijking van dit plan zou kunnen bijdragen tot vermeer dering van de productie en ook eeniger- mate zou kunnen voorzien in de bestaande behoefte aan arbeidskrachten in die bedrij ven, zou de stadsjeugd daardoor in de ge legenheid zijn het werk en het leven op het platteland van meer nabij te leeren kennen. In verschillende opzichten kan de uitvoering van dit denkbeeld dus haar be- teekenis en nut hebben. De opzet is aldus, dat op de daarvoor in aanmerking komende bedrijven door de schooljeugd gewerkt wordt van des ochtends half negen tot des middags 6 uur (met onderbreking uiteraard voor eenige schafttijden), terwijl waarborgen aanwezig zijn, dat de voeding van de deelnemers evenredig zal zijn aan den aard van de te verrichten werkzaamheden; voorts genie ten de deelnemers een zakgeld van 0.50 per week en ontvangen zij na afloop van de werkperio'de een geldelijke toelage, af hankelijk van de verrichte prestaties en van den duur hunner werkzaamheid. Zul len de deelnemers in het algemeen eiken dag per rijwiel of tram naar en van het boerenbedrijf moeten gaan (de vervoers kosten worden vergoed), zoo is het in enkele gevallen toch niet uitgesloten, dat zij op het bedrijf „intern" zullen kunnen zijn. Dit laatste' hangt geheel af van de vraag, welke boerenbedrijven zich straks voor de onderwerpelijke regeling zullen aanmelden. De Commissie, welke met de voorberei ding en uitvoering van een en ander belast is, wekt thans alle leerlingen Van 15 jaar en ouder der Leidsche inrichtingen van uitgebreid lager-, nijverheids- middelbaar voorbereidend hooger- en hooger onder wijs, alsmede alle boeren en tuinders, wel ke aan de boven omschreven regeling wil len medewerken, op, zich ten spoedigste persoonlijk aan te melden aan de Afdee- ling Onderwijs, Stadhuis Leiden (van 9— 12.30 en van 13.30—17.30). GENOOTSCHAP „MATHESIS SCIENTIARUM GENITRIX". In den foyer van de Stadsgehoorzaal werd gisteravond de 157ste jaarlijksche al- gemeene vergadering gehouden van het Genootschap „Mathesis Scientiarum Geni- trix", welke behalve .door het bestuur, leeraren en leerlingen, o.a. werd bijge woond door de heeren ir. J. J. G. van Hoek, voorzitter en G. E. E. Kuijntjes, directeur der Leidsche Ambachtsschool, ir. P. la Fon taine, deskundige bij de eindexamens Elec- trotechniek en J. B. van Julsingha, rijks inspecteur bij het L. O. De voorzitter van het bestuur, prof. dr. J. Droste, sprak een kort welkomstwoord, waarna de notulen, gelezen door den secre taris, dr. J. van Alphen, onveranderd wer den goedgekeurd. Overeenkomstig het ad vies van de kascommissie, bestaande uit de heeren L. Otto en J. C. de Graaff werd de penningmeester, de heer H. van Sloo- ten Jr. onder dankzegging voor zijn accu raat beheer gedechargeerd. De heeren prof. dr. J. Droste, dr. ir. P. Fehmers en H. van Slooten Jr., die aan de beurt van aftreden waren, werden met na genoeg algemeene' stemmen als bestuurs leden herkozen. Vervolgens hield de voorzitter zijn ge bruikelijke rede, waarin hij een overzicht gaf van de voornaamste wederwaardighe den uit het afgeloopen jaar en waarin o.m. melding werd gemaakt van de mutaties, welke zich in het bestuur en het leeraren- corps voordeden. Het aantal gewone leden bedraagt op het oogenblik 258, het aantal leerlingen op 1 Januari j.l. 460. .Voorts werd gewag gemaakt van de vele excur sies en lezingen, welke de Ver. van Mathe- sianen in het afgeloopen jaar organiseerde, waarbij zeer waardeerende woorden wer den gericht aan het adres dezer vereeni- ging, welke kortgeleden haar 25-jarig be staan mocht herdenken. Ten slotte richtte spr. een gelukwensch tot de leerlingen, die het einddiploma verwierven en derhalve de school verlaten, om daarna de diploma's uit te reiken. Deze werden als volgt behaald: Eindexamen 5de klasse werktuigkunde: C. Akkerman, Den Haag; J. M. v. Beek, Wassenaar; D. v. Bemmel; F. Boden, Den Haag; A. I. Boersma; A. Bouchier, Breda; S. P. Bruyn, Haarlem; C. J. de Cler; G. F. Douma; J. F. Dröge; H. Ebels, Den Haag; J. Glasbergen; A. D. Hakkenberg, Oegst- geest; H. W. Hoogduin; C. Jongenburger, Alphen a. d. Rijn; A. P. de Jongh, Arnhem; J. A. Jongman; J. M. Jozemans; D. Kèyser; F. H. Klinkenberg; J. de Lange, Leider dorp; P. Leemans, Zoeterwoude; C. A. Mank; J. M. v. d. Mey; P. Mioch; W. Moe- rer; A. J. A. M. Neger, Tiel; W. Pieete; W. Prins; J. C. de Reede; C. Rietbergen, Was senaar; P. Rietman, Deventer; J. Romanes- ko; M. P. Schippers, Oegstgeest; K. Tensen, Ter-Aar; J. Teske, Voorschoten; W. J. H. Traksel, Haarlem; J. Tukker; C. H. Ver hoogt; H. L. Vos; T. H. Vos; B. J. Wassink, Deventer; A. de Water; F. de Water; A. v. d. Weerd, Den Haag; P. v. Weeren; A. Ze venhuizen; C. M. Zitman; B. Zwaan; G. Zwaan, Alphen a. d. Rijn. Idem Bouwkunde: A. J. Broeders, Noord- wijk a. Zee; C. J. v. d. Bijl, Alphen a. d. R.; A. Hakkenberg; B. H. J. Hederik; W. v. Hemsbergen, Alphen a. d. Rijn; P. v. d. Horst; G. J. Kriek, Voorschoten; A. Lange- veld, Hazerswoude; W. Nievaart; H. Th. v. Noort, Oegstgeest; A. H. J. Paardekooper; A. Schneyderberg, Voorburg; Th. W. M. Sluys, Noord wijk; J. Splinter; P. C. v. d. Weyden, Noordwijk; J. Zandee. Overgangsexamen Electrotechniek: 1ste tot 2de klasse: J. Altink; Th. G. v. Beek, Wassenaar; E. H. Boddé, Rijssen (O.); P. J. Bon; S. M. Bruinsma, Deventer; R. Die- derik, Ermelo; W. Doorn, Arnhem; C. Flip- po, herexamen; TK Groenewegen, herexa men; W. D. de Gunst; H. R. v. Iterson, Kat wijk a. Zee; W. Kooy, Schiedam; H. L. P. Peeters, Voorschoten; J. v. d. Peppel, Voor schoten; N. A. Roosendaal; W. G. de Rooy; H. Soetens, Schiedam; B. Verhoeven; D. v. Vliet, Oegstgeest; F, N. J. van Wijk; B. L. Wijland; M. E. C. Zitman; L. C. Bik. Idem van klass'e 2 naar 3: J. A. van Dijk; W. Elderson, R'dam; H. de Groot; V. Hel- lendoorn, Wassenaar; R. Krooshof, Deven ter; M. v. Lieshout; J. J. Nieboer; E. S. Prins; W. Rhijnsburger, Oegstgeest; C. A. Smit, Hillegom; P. J. Smit; J. G. E. v. d. Spek; A. A. J. Suringa, Bodegraven; A. L. v. Veldhuysen, Haarlem; N. de Water; B. Zwiers, Zuidwolde. Eindexamens Electrotechniek: H. A. An dreas, Noordwijk; J. D. Bey; H. J. Bol- meyer, Haarlem; G. J. v. d. Burg; A. J. Casteleyn, Alphen a. d. Rijn; J. Delfos; C. van Egmond, Leiderdorp; J. Hollander; J. Kanbier; L. J. de Kramer, Den Haag; J. A. Kuypers, Stompwijk; A. D. Langeveld, Rot terdam; H. J. v. Langeveld, Haarlem; P. Langeveld; J. Limburg; W. Lindenhovius, Bennekom; J. Loos, Rijswijk (Z.-H.); W. Ober; P. H. Schouten, Voorschoten; A. Steinmeyer; F. Verlinde, Den Haag; F. v. d. Water; M. F. A. Wesseling. Overgangsexamens Bouwkunde: Van kl. 1 naar klasse 2: A. v. Breda, Sassenheim; C. L. de Bree; M. P. van Es, Warmond; A. v. d. Mey; S. v. d. Mey, Rijnsburg; N. Ouds hoorn; J. M. v. d. Ruit; J. Smit. Eindexamens Beschrijvende Meetkunde en Perspectief: J. Bekooy; P. C. J. J. G. Doedens. Alphen a. d. Rijn; J. Korbee, Was senaar; S. Linschoten; M. W. Meyer, Voor schoten; D. van Woudenberg; H. Th. Wijs man; A. Heetveld. Dezelfde candidaten met uitzondering van laatstgenoemde, slaagden eveneens voor het eindexamen Bouwkunde. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. Voorts werden nog prijzen uitgereikt aan de winnaars van de jaarlijksche prijsvraag voor binnenbetimmering, t.w. 1. S. van der Mey; 2. A. van Breda en 3. L. C. de Bree. De directeur der school, de heer Alb. van der Hoogt, wenschte de geslaagden even eens geluk, daarbij herinnerende aan de moeilijke omstandigheden in den afgeloo pen winter, toen de duisternis, felle koude en onbegaanbare wegen inzonderheid van de buitenleerlingen groote opofferingen en inspanningen hebben gevraagd. Hij wees er voorts op, dat de gediplomeerden van M.S.G. over de geheele wereld verspreid zitten en spoorde de thans geslaagden aan om evenals hun voorgangers den naam van de school hoog te houden. Een tweetal leerlingen, J. Loos en S. Lin schoten, dankte ten slotte bestuur, direc teur en leeraren voor het genoten onder wijs, waarbij de wensch werd uitgesproken, dat binnen afzienbaren tijd het schooldi ploma de waarde zal hebben van een M. T. S.-opleiding. ONVOORZICHTIG OVERGESTOKEN. De 51-jarige mevr. H. J. J. M. uit Den Haag is gisteravond om ruim half zeven zonder op het verkeer te letten de Steen straat overgestoken. Zij werd daadbij aan gereden door een wielrijdster en brak den reöhteronderarm. Door den E.H.D. werd zij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. KOOPMAN AANGEHOUDEN. De 56-jarige koopman J. K., gedomili- lieerd te Eindhoven, is door de politie aan gehouden wegens diefstal van een dames mantel ten nadeele van een verpleegster uit het Acad. Ziekenhuis. Bij zijn anahouding werden bovendien nog twee wollen tafelkleeden op den man bevonden. Het eene is grijs met zwarte, bruine en witte streepen, groot 90 x 90 cm., het andere met groene en roode motieven en 150 x 180 cm. groot. Aan het laatste hing nog een winkelkaartje met de cijfers 367, 150 x 180. De politie vermoedt, dat deze goederen van diefstal afkomstig zijn en verzoekt dengene, die hieromtrent inlich tingen kan verschaffen, dit zoo spoedig mogelijk te doen bij de afd. recherche van het politiebureau, Zonneveldstraat. SPORT WATERPOLO Het to urnooi om de Lepelaar-prijzen door Poelmeer en L. Z. C. II gewonnen. De zwemvereeniging De Zijl heeft het dit jaar bijzonder getroffen met het door haar georganiseerde tournooi om de Lepelaar- prijzen. Het weer werkte uitermate mee om de wedstrijden te doen slagen en voor het koopje van zeven wedstrijden op één avond had een enormen toeloop van en thousiasten tot gevolg. Er waren 1500 be zoekers, waarvan 1100 betalenden. En zij hebben waar vooj hun geld gehad, want de doelpunten waren niet te talrijk en de spanning dus buitengewoon groot. Die spanning was ook daarom zoo groot, wijl L. Z. C. I bij een nieuwe overwinning voor goed in het bezit van den prijs zou komen. Zijl IIPoelmeer II 10. In den begin ne waren deze ploegen vrijwel tegen elkaar opgewassen. De verdedigingen gaven geen kans en rust kwam met blanken stand. Na de hervatting slaagde Arbouw erin het eenige'doelpunt te maken (10. Zijl IPoelmeer I 13. Door een fout \an den Zijl-keeper kreeg Poelmeer al da delijk een corner te nemen, welke onscha delijk werd gemaakt, maar toch een Poel- meer-aanVal tot gevolg had, waaruit de Jong onhoudbaar doelpuntte (0—1). Een goede doorslagbal van Rooijakkers werd corner gewerkt en even later redt de Zijl keeper opnieuw ten koste van een corner. P.ooijakkers vergroot even voor de rust den voorsprong (02) en onmiddellijk na de hervatting is het door Westen 03. Tenslotte weet H. Blansjaar de eer te red den (1—3). Zijl Adsp.Poelmeer Adsp. 31. Ter afwisseling in dit tournooi kregen de toe schouwers nog een wedstrijd te zien tus- schen de adspiranten van de Zijl en Poel meer. De thuisclub speelde een aardig spelletje en verschillende jongens ont popten zich. als aardige spelers. Rust kwam met 20, einde met 31 voor de Zijl, die daarmee iets te veel kregen. Na een demonstratie schoonspringen door den H. Z. en P. C. en V. d. Koog, werd het tournooi voortgezet. Poelmeer IIL. Z. C. II 03. De L. Z. C.-reserven lieten zich van hun beste zijde zien. Versluis vooral had er zin in. Hij opende de score (01) en na de hervatting had hij opnieuw succes. (02). Door Par- mentier werd de eindstand tenslotte 03. L. Z, C. Ide Zijl I 3^—1. L. Z. C. pakte dadelijk fanatiek aan en uit eerf corner had leegelaar spoedig succes (1—0). Dit had Zooals bekend is gemaakt, hebben ver schillende Nederlandsche sportautoriteiten in het afgeloopen weekeinde een officieel bezoek gebracht aan Berlijn onder leiding van den persoonlijken sport- en persrefe rent van den Rijkscommissaris, dr. Her mann Harster. Des Zondags werd de inte ressante wedstrijd om het landkampioen- schap voetbal, in het Olympisch stadion bijgewoond, waarna Maandag een officieel bezoek werd afgelegd bij den Reichssport- führer Staatssekretar Hans von Tscham- mer und Osten. Na afloop van dit bezoek, waarbij verschillende belangrijke onder werpen, ons nationale sportleven betref fende, werden behandeld, had de sport redacteur van het A.N.P. een onderhoud met den Reichsportführer. Hierin bracht de Duitsehe sportleider verschillende actu- eele vraagstukken op het gebied van ons nationale sportleven, in het bijzonder de lichamelijke opvoeding van ons volk en de verdere toekomstige ontwikkeling daarvan, ter sprake. De Reichssportführer deelde o.a. mede, dat het bezoek, dat hij de vorige maand aan ons land heeft gebracht hem even goed was bevallen als de vorige malen toen hij in contact kwam met onze land- genooten. Uw land treft mij steeds op nieuw door zijn schoonheid, aldus deelde de Reichssportführer mede. Ik spreek hierbij ook den wensch uit, dat uw land een goede toekomst tegemoet moge gaan. Het doet mij een genoegen te kunnen ver klaren, dat de sportbetrekkingen in het verleden tusschen onze beide landen steeds uitstekend zijn geweest en dat dit vooral van onze zijde ten zeerste werd ge waardeerd. Ook in dit opzicht hoop ik, dat wij een goede toekomst tegemoet zullen gaan. U vraagt mij hoe ik in de nabije toe komst de ontwikkeling zie van de licha melijke opvoeding in uw land en van het nationale sportleven. Van Duitsehe zijde zien wij deze ontwikkeling natuurlijk met groote belangstelling tegemoet. Wij zullen ons hierbij het liefste op hetzelfde stand punt plaatsen als voorheen, n.l. dat wij als Duitsehe instanties daarmede niets te ma ken hebben. Toch moet u de situatie heden een beetje 'anders zien. Hoe ongaarne wij er aan medewerken, dat wij als het ware zelf in zekeren tin concurrentie en mis schien wel een sterke concurrentie met U in het leven roepen, zijn wij gaarne bereid alle medewerking hierbij te verleenen voor zoover deze van uw zijde gewenscht wordt geacht. Evenals wij dat voor de overneming van de macht hebben gekend, was uw sportleven totaal versnipperd door confessioneele en Marxistische stroomin gen. Ook in uw land is hieraan op het oogenblik een einde gemaakt. Toch zullen er nog meer veranderingen bij U doorge voerd moeten worden. De lichamelijke op voeding en het nationale sportleven moe ten meer gezien worden als een staats- aangelegenheid. Van staatswege zal dus in zekeren zin intensiever moeten worden ingegrepen om te komen tot de gewensch- te verbeteringen. Bij mijn laatste bezoek aan uw land heb ik o.a. een schoolklas bezig gezien met een gymnastiekles. Hier bij moesten de leerlingen springen. Het viel mij op, dat zij dat allen deden zonder hiervoor in doeltreffende sportkleeding gestoken te zijn. Eenigen van hen sprongen met zware wandelschoenen aan en gekleed in een jasje met een dasje om. Dat bewijst wel, dat het juiste begrip van dit onder richt ten eenen male nog ontbreekt. In de eerste plaats zal het dus noodig zijn dit begrip goed bij te brengen, waarvoor in het bijzonder de scholing der leerkrachten aangewezen is. Dit zal dan voornamelijk als het begin moeten worden beschouwd om te komen tot een algeheele verbetering Deze aankweek van leerkrachten behoort natuurlijk geheel onder staatstoezicht te geschieden. U begrijpt, dat ik hierop den nadruk heb gelegd, omdat ik dat persoon lijk als de eenig juiste methode zie. Aangezien de Rijkscommissaris hier mijn hulo heeft ingeroepen, heb ik mij be reid verklaard als adviseur op te treden en daarbij is overeengekomen, dat indien het aanvankelijk aan de noodige instruc teurs mocht ontbreken, ik mijn beste in structeurs ter beschikking zal stellen. U begrijpt, dat ik niet uit eigen beweging hiertoe wenschte over te gaan, omdat ik daardoor in zekeren zin een sterke con currentie in het leven roep. Op uw vraag ten aanzien van het inter nationaal contact, dat in de toekomst ver wacht mag worden, kan ik U nog het vol gende mededeelen. Voor Duitschland is dat geen vraag meer. Ons internationale programma is geheel bezet. Indien even wel van uw land uit het initiatief wordt genomen om geheel vrijwillig het contact, in welke tak van sport ook, met ons land op te nemen, kan ik U de verzekering geven, dat een dergelijk initiatief door ons ten zeerste op prijs zal worden gesteld en wij dan ook al onze medewerking zullen verleenen. Tot dat doel heb ik van heden af toe stemming gegeven om het engere grens verkeer, ten aanzien van het houden van sportwedstrijden tusschen onze beide lan den, wederom als van ouds toe te laten. Dit is vooral van belang voor uw Ooste lijke provincies en onze westelijke gebie den. Bovendien staat thans vast. dat ver schillende goede Nederlandsche athleten op 1 en 2 Augustus a.s. in Berlijn zullen starten op de internationale Leichtathle- tiekkriegswettkampf. Zooals reeds eerder in uw land is gepubliceerd, zullen op uit- noodiging internationale krachten op het gebied van de zwemsport in Augustus in Nederland starten, welke voornamelijk uit Denemarken, Duitschland en Nederland gerequireerd zullen worden. Ten slotte staat ook de landen wedstrijd boksen voor de jeugd in Hannover in September vast. Voor alles dienen wij hierbij evenwel goed voor oogen te heb ben, dat de deelneming aan dergelijke wedstrijden geheel uit vrijen wil dient te geschieden. Wij wenschen niet anders. ONTSMETTEN VAN GEBOUWEN MET GARANTIE. 33-149 afd. Woninginspectiedienst en zuiverwerken Leiden, Lorentzlcade 18, Tel. 21078 een enerveerende strijd tot gevolg, doch ;r.et een verrassend boogschot had v. d. Reijden succes (2—0). Na de hervatting vergroote Elsinga den voorsprong. (30). De Zijl had herhaaldelijk pech met schie ten, want al dient erkend, dat de Laive menigen aanval onschadelijk maakte, er kwamen ook verschillende schoten tegen lat en zijpalen. Tenslotte wist v. Egmond l<ch de eer te redden (31) met welken stand het einde kwam. Zijl II—L. Z. C. II 1—2. De L. Z. C.-re serven hadden de beste papieren. Een ge lijk spel was hun al voldoende, omdat zij een beter doel gemiddelde hadden dan de Zijl-reserven. Uit een vrijen worp opende Lut de score (0—1), met welken stand de rust kwam. Daarna had Lepelaar succes met een ver schot, doordat de L. Z. C.- keeper den bal door zijn handen liet glip pen (11). Lut gaf vervolgens L. Z. C. opnieuw de leiding (12j, met welken stand het einde kwam. Poelmeer IL. Z. C. I 21. Beide ploe gen hadden met 3—1 van de Zijl gewon nen, dus kon alleen een overwinning een van beide de eindzege bezorgen. L. Z. C. begon niet slecht, doch terwijl de bal nog op de Poelmeer-helft was, beging Elsinga een fout tegen zijn partner, waardoor deze een vrije worp kreeg toegewezen, welke I». Z. C. noodlottig werd. De bal ging hl. naar de voorhoede en werd goed op Wes ten geplaatst, die- met een fraaien doorslag zijn club de leiding gaf (10). Elsinga had eenige malen pech met schieten, doch Spoor benutte tenslotte een vrije kans (11). Na de hervatting was Poelmeer sterker en door Rooijakkers werd het 21. Wel scoorde Poelmeer daarna nogmaals, doch dit doelpunt werd niet toegekend, zoodat Poelmeer met 21 won en daar mede voor het eerst beslag legde op den Lepelaar-polobal. Indien de L. Z. C. had gewonnen was zij definitief in het bezit van den prijs gekomen door haar driemaal ach tereen te winnen. Het eerste jaar won L. Z. C., daarna de Zijl, vervolgens L. Z. C. tweemaal en nu Poelmeer. Het bestaan der wedstrijden is dus zeker met twee jaar verlengd. De eindstanden werden: Poelmeer I 2 2 52 4 L. Z. C. I 2 1—1 4—3 2 de Zijl I 2 2 2—6 L. Z. C. II 2 2 5—1 4 de Zijl II 2 1—1 2—2 2 Poelmeer II 2 2 04 W.Z.C. I—A.Z.C. I 0—1. A.Z.C. is er gisteravond in geslaagd W.Z.C. in Woerden een kleine nederlaag te bezorgen. De eer ste helft verliep puntloos en beide zeven tallen wogen vrij goed tegen elkaar op. Ook daarna een gelijk opgaande strijd tot dat vlak voor het einde A.Z.C. erin slaagde de winnende goal te scoren. VOETBAL Afd. Leiden N.V.B. In het jaarver slag over 19411942 der afd. Leiden van den NVB geeft de secretaris verslag van de verrichtingen der NVB-elftallen, waar bij ASC en Roodenlburg het kampioen- sohap behaalden en laatstgenoemde tevens promoveerde. Voor het eerst kwamen een drietal clulbs uit de Zaterdagcompetitie in den NVB. Bij wijze van proef werd een NVB-afdeeling gevormd, bestaande uit vijf Haagsche ver- eenigingen, ARC, Noordwijk en Quick Boys. In vorige jaren bleek tijdens de Pink- stertournooien in Den Haag duidelijk, dat de Zaterdagcompetitie van Leiden hooger stond dan van Den Haag. Dit kwam ook thans duidelijk tot uiting. Niet alleen, dat Quick Boys met vlag en wimpel kampioen werd. dodh de tweede en derde plaats wer den door Noordwijk en A.R.C. bezet, zoo dat de Leidsche groep wel den boventoon voerde. Voorloopig is hier nog geen promotie mogelijk. Dit zal eerst kunnen, wanneer het aantal deelnemende elftallen groot ge noeg. is geworden om ook een derde klasse te gaan vormen. Het volgend seizoen wordt elftallen. Ook Ter Leede zal dan van' de partij zijn. Wat het verslag der afdeeling zelf be treft, wordt medegedeeld, dat het aantal deelnemende vereenigingen dit jaar 46 be droeg tegen 50 in het vorig seizoen. Het aantal leden bedroeg 3714 tegen 3741 in het vorig seizoen. De competitie werd beëindigd met 173 elftallen (v.j. 182), ver deeld als volgt: Zaterdagcompetitie gew. elftallen 32 (30), adsp. elftallen 7 (7); Zon dagcompetitie: gew. elft. 53 (66); juniores 6 (0), adsp. elft. 17 (15); afd. R.K. elftal len: gew. elft. 33 (32), juniores 13 (19), adsp. elft. 12 (13). In de Zaterdagcompetitie werd Ter Lee de kampioen, in de gewone Zondagcompe titie ASC III en van de R.K. elftallen Do- cos. Zij zullen resp. in de res. 3de en 4e klasse van de NVB-competitie uitkomen. De rekening over het afgeloopen jaar geeft op een bedrag van 2847.49 een na- deelig saldo aan van f 36.40. De begrooting voor het jaar 19421943 sluit aan inkom sten en uitgaven met een bedrag van 2383. BRIDGE Bekerwedstrijden de „Sleutels". De zesde bekerwedstrijd van de Sleutels bracht wederom verrassingen. In de hoofd klas werden zij dezen keer gewonnen door Aukes-Stikkelman met 11 m.p. Tweede werd v. Weizen-Verboog jr. met 13 m.p. In de eerste klas nam het paar v. Heteren en partner een grooten voorsprong op de andere spelers door voor den derden keer beslag op de bekers te leggen. De spanning was daar wel zeer groot, aangezien 23 m.p. wel tamelijk hoog genoemd mag worden. Tweede werden mej. Huiibers-heer Ver- poorten en de heer en mej. Montanus met 24 m.p. In de tweede klas werd door de heer en mevr. Kiel met 18 m.p. een mooi gemiddelde behaald en daarmede de beker gewonnen. Tweede werd Schoonlingen- Donk met 20 m.p. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Helena Johanna Hedwig Honorata Maria d. v. H. M. Nijssen en M. v. Zijp Hans André z. v. P. Noppen en J. C. Vonk Johannes z. v. P. Selier en W. Beekman Wijnand z. v. P. G. Smit en P. Rijsdam Reitze z. v. A. v. Giffen en A. J. v. Dorssen Cornelia Johanna d. v. J. J. de Die en A. v. d. Berg. Ondertrouwd: N. Kwestroo, jm., 25 j. en J. C. v. Staden, jd., 25 j. Overleden: N. Stouten, hvr. van: A. J. Martijn, 51 j. S. de Jeu hvr. van: C. Raaphorst 50 j. W. v. d. Berg, m., 37 j. Prode«l,Uw" .?ecMs verkoop»' verpakt product s keurige ledige ontvangst dan vooral 'lAt4Dontgen «andsteen rlispergo" N.V. PRODENTA. 160-15, LAATSTE BERICHTEN RAAD AAN VACANTIEGANGERS. Hedenavond van 18.0518.15 uur zal over den zender Hilversum I een vraag gesprek worden gehouden met den heer H. J. Leupen, secretaris van de interde partementale commissie ter bestudeering van het vraagstuk van de vacantiesprei- ding. Hierin zal tevens aan de vacantiegan- gers advies gegeven worden over het ge bruik maken van de spoorwegen in de ko mende vacantiev/eken. £iluAqie. DONDERDAG 9 Juli. Feestdag v. d. H.H. Martelaren van Gorcum. Mis: Intret. (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom). Gloria. 2e gebed v. h. Kerkwijdingsoctaaf; 3e voor den vrede. Credo. Gewone Prefatie. Kleur: Rood. In de kerken van de E.E.P.P. Franciscanen: DONDERDAG. Mis v. d. H.H. Nicolaus en Gezellen, Martelaren van Gorcum: Emi- si. Geen 2e gebed. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 8 Juli. Kaas. Aanvoer 169 partijen. Prijzen: met rijksmerk le kwal. 61.50—62.50, en 2e kwal. f 60—61 per 50 kg. Handel matig. Gemeentel- Aankondiging DISTRIBUTIE VAN VASTE BRAND STOFFEN VOOR GROOTE GEZINNEN. De aandacht wordt er op gevestigd dat na 10 Juli geen toeslagbonnen vaste brand stoffen voor groote gezinnen meer worden verstrekt. Belanghebbenden, indien nog niet in het bezit van genoemde bonnen, vervoegen zich ten spoedigste aan één der uitreikgebou- wen: UtrechtscheVeer 3 of Morschweg 34. DISTRIBUTIE VAN LIJNOLIE VOOR SCHILDERS. Schilderspatroons, die in aanmerking ko men voor lijnolie moeten vóór 15 Juli a.s. een kaart afhalen en weer indienen aan het gebouw Steenschuur 15, af deeling rantsoenbonnen. By het indienen der ingevulde kaarten moet worden medegebracht: a. gele kaart, „sextie verf'; b. eventueel loonlijsten. Dringend wordt aangeraden, bovenge- noemden datum in acht te nemen. De Burgemeester van Lelden, STEVENINCK. Leiden, 8 Juli 1942. Offic ieele Mededeelingen NIEUWE CONTRACTEN VOOR HET „DEUTSCHES THEATER IN DEN NIEDERLANDEN". Dr. Wolfgang Nufer, de Intendant van het „Deutsches Theater in den Niederlan- den", heeft Horst Taubmann, van de Staats- opera te Muenohen, geëngageerd voor de rol van den „Lohengrin" in de opera van dien naam van Richard Wagner, welke opera hier meermalen zal worden gegeven. In het kader van haar werkzaamheden, zal de kamerzangeres Maria Cebotari, «die eveneens, zooals reeds gemeld, door dr. Nufer werd geëngageerd, de hoofdpartijen zingen in „Salome" van Richard Strauss, in „La Travia'ta" van Verdi en in Puccini's opera „La Boheme". BESTEMD VOOR HEEREN HANDE LAREN IN POOTAARDAPPELEN. De Provinciale Inkoopcentrale van Akker bouwproducten voor Zuid-Holland maakt belanghebbenden bekend, dat de termijn voor het inzenden der gegevens betreffen de poterregelirug 1941/'42 op 11 Juli 1942 afloopt. Handelaren in pootaardappelen, die nog niet alle plaats gehad hebbende transacties aan de Provinciale In<koopeen- trale van Akkerbouwproducten hebben verantwoord, of over de door hen inge zonden gegevens nog nadere inlichtingen moeten verstrekken, worden verzocht, er voor zorg te dragen, dat alle nog te ver strekken gegevens voor het sluiten van bovengenoemd en termijn in het bezit van de Provinciale Inkoopcentrale van Akker bouwproducten voor Zuid-Holland zijn.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3