EENIGE ACTIEVE VERTEGENWOORDIGERS Café Concert - Cabaret Adverteert in dit blad TELEFOONTJES ZATERDAG 4 JULI 1942 DE LE1DSCHE COURANT fAG. 3 RIJWIELDIEF GEGREPEN. De 26-jarige B. H. uit Den Haag is gister avond op de Korevaarstraat door burgers gegrepen bij het stelen van een rijwiel. Le- uen van den Ordedienst hebben hem aan de politie overgeleverd. DE VELOCIPèDE IN EERE HERSTELD. Sinds enkele dagen is de fiets van onze grootvaders of overgrootvaders in eere hersteld. De heer Visser, die een auto- en rijwielhandel heeft op den Haag weg en van wiens fiets de banden het hebben be geven, heeft de ouderwetsche velocipède van zijn grootvader te voorschijn gehaald, deze een zilveren verfje gegeven en rijdt nu op een verdieping-hoog voorwiel, ge volgd door een heel klein achterwieljte door de stad. Beide wielen zijn door een gebogen stang verbonden waarop boven een zadel en onderaan een step is gemon teerd. Het heele geval doet denken aan een heele lange juffrouw met een heel klein hondje aan de lijn. Maar de heer Visser fietst voortreffelijk met dat antieke geval en heeft natuurlijk overal de grootste belangstelling. Zr. J. M. Raadsen slaagde aan de R. K. School voor Maatsch. Werk te Amsterdam voor examen wijkverpleging en enquêtrice voor t.b.c.-bestrijding. BIOSCOPEN. In het Lidotheater zien we deze week „De schijnheilige Florian", een geestige film, waarvan het verhaal zich afspeelt in het Beiersche hoogland. In een gemoede lijk plattelandsdorpje wordt een feest ge geven ter eere van den H. Florian ter ge legenheid van de inwijding van een nieu we brandspuit, Tijdens het feest breekt er evenwel brand uit ten huize van den goedmoedigen boer, die de rol van den H. Florian speelt. Hij wordt ervan verdacht zelf den brand gesticht te hebben, want verschillende dingen pleiten tegen hem, niet in het minst het feit, dat hij tijdens het feest nog in zijn woning is geweest. Een rechtzaak is het gevolg, een rechtzaak van heel komischen inslag, waarvoor de boer (Joe Stockel) en zijn buurman (Jo zef Eichheim) met hun grappig dialect ge- nog stof opleveren. Natuurlijk ligt de oor zaak van den brand ergens anders en krijgt de boer zijn verzekeringspremie. In het voorprogramma een uitstekende opname van de Donau van het Zwarte Woud tot Weenen. In Luxor wordt de filmisch tamelijk on belangrijke film van den Antwerpschen cineast Jan Vanderheyden vertoond. Maar een genoegelijke film is deze Vlaamsche geschiedenis wel. Het is het huiselijk ver haal van een jongen, die voor zijn moe der vecht, kellner wordt en daarna stu dent en alle ups en downs van het leven doormaakt om gelukkig te eindigen. Het zijn Jef Bruininx en Nandje- Buyl, de eer ste vooral bekend uit „De Witte", het ver filmd verhaal van Ernest Claes, die deze film tot een prettige ontspanning maken. In Trianon is Heinz Rühmann weer be zig met zijn film „Quax, de brokkenpi loot". Hij heeft den eersten prijs gewon nen in een wedstrijd en kan nu gratis een vliegeropleiding krijgen „met alle com fort". Liever had hij den derden prijs ge wonnen een reisje naar de Canarische eilanden maar nu hij eenmaal vliegen moet, gaat hij ook maar vliegen. Een rare snaak bij de vliegerij! Zijn instructeur ver zekert, dat hij het nooit leeren zal. Des ondanks doet Heinz Rühmann bewonde renswaardige dingen, eigenlijk meer tegen wil en dank, maar hij vestigt er rijn roem mee in zijn vaderstad. Zijn carrière hangt na een paar daverende ongelukken aan een zijden draadje, maar.... tenslotte wordt hij zelfs instructeur! Deze grappige en allervermakelijkste film is een van de beste, waarin Heinz Rühmann de hoofdrol speelt. Wie eens hartelijk lachen wil, kan bij den „brokkenpiloot" aan zijn trek komen. In Rex treedt de geheimzinnige Truxa op. Even gevarieerd als de film zelf is ook het begin; in Truxa is dit al heel merk waardig: de beroemde artist van dien naam ensceneert een ongeluk op het slap pe koord om uit de maatschappij te ver dwijnen. Hij doet dit en vermaakt zijn naam pius de nieuwe contracten aan een tot dan toe onbekende collega. Maar of-, schoon" in deze erfenis Truxa's liefdesle ven niet is inbegrepen, blijkt dit toch praktisch het geval te zijn. Zelfs het le ven van den nieuwen Truxa staat er door op het spel. En wat kan men zich inte ressanter denken dan dit alles in variété sfeer? Behalve de .journaals draait er een mooie cultuurfilm over hedendaagsch Roemenië. In Casino wordt deze week de interes sante Italiaansche Viva-film „Misdaad zonder geheugen" vertoond, die ons ver plaatst naar het oude Venetië en het le ven van rechter Loredano, die recht spreekt en tegelijk niet voor een moord meer of minder terugdeinst. Het verhaal is spannend en zwaar dramatisch, maar daarbij is het een film, die ons Venetië in al haar schoonheid doet zien. Het Dogen paleis, de San Marco, de Campanilla, het Canale Grande en zoovele andere bijzon derheden van Venetië trekken onophoude lijk aan het oog voorbij. Bovendien is het spel der Italianen van een aparte beko ring. F. Schneiders. Agenda Interparochieele St. Josephsgezellenver- ceniging. Heden Zaterdag van 89 uur Bibliotheek Beurtrooster: Heden Zater dag: G. Bot en P. Reizevoort: Zondag: C. v. d. Meel, J. v. d. Post en A. Albers; Maan dag: Alle commissarissen present; Dinsdag: L. v. d. Steen en N. Haarlem; Donderdag: H. Devilée en G. Goddijn; Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort Zondag: Commis sarissen-cursus, om half elf De zaal is geopend van 12.302.30 uur en van 710 uur. Van 12 uur Bibliotheek. Van 8.159.45 uur verplichte bijeen komst voor de gezellen. 8.30 uur prijs- biljarten. Om precies 10 uur wordt de zaal gesloten Bij het sluiten van het Veer tig Urengebed in de St. Petruskerk zullen aan de processie deelnemen: G. Bot, C. Goddijn, K. v. Polanen en W. Boogers. 12.30—2.30 uur Biljartclub TEP Maan dag: 8.30 uur verplichte vergadering afd. Gezellen; aller opkomst dringend ver zocht 8 uur bijeenkomst Dam- en Schaakclub 8.15 uur maandelijksche af rekening zelateurs St. Petrus Liefdewerk en zelatrices van het Kempermanfonds 8 uur Tafeltennisclub Dinsdag: Bijeen komst voor de gezellen van 810 uur. 8.15 uur Ontwikkelingsclub Woensdag: 7.30 uur Repetitie Muziekgezelschap .Frans Schweitzer 8 uur vergadering Raad van Bestuur Donderdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810 uur. 8 uur Biljart en Tafeltennisclub Vrijdag: 8 uur Lichamelijke oefening Zaterdag: Bijeen komst voor de gezellen van 810 uur. Van 89 uur Bibliotheek. 8 uur Kagelclub „De Poedelaars". Ieder goed gezel maakt jaarlijks een gesloten retraite. Op iedere bijeenkomst kan men hier voor sparen bij den huismeester PAR. O.L.VR. HEM. en ST. JOSEPH. Maria-congregatie. 40 Mèis- jes van afd. B. waren Vrijdag Ijl(P4I in het K.A.-zaaltje voor de HfeSJ M.-C.-oefening. 't Ging best. Alleen heb ik het verslag van Rie O. en T. Gr. nog niet ont vangen. Dat is voor 't eerst. Komt 't om dat je niet zoo buitengewoon oplette? Ja, dan valt 't allicht moeilijker. Zorgt nu, dat ik 't vóór Woensdag heb. Zondag 1 uur Erich. sectie bij de eerw. Zusters. Dins dag 8ste cursus tot waardeering van het huwelijk. Dinsdag en Woensdag Alg. H. Communie der Euch. sectie afd. B. Vrij dag M.C. voor de jongeren, die daartoe speciaal 'n uitnoodiging krijgen in 't R.A.- zaaltje om kwart voor 8. Directeur. Kath. Actie. We zijn Dinsdag al aan de laatste avond. We spreken over de op voeding. Nog IX: met z'n allen, op tijd en denlkt nog 'ns goed aan de collecte, anders kom ik niet uit m'n onkosten. Mariagarde. Maandag 7 uur Agnes- groep en om 7.30 uur: Marg. Sinclairgroep. Dinsdagmorgen 7 uur H. Mis met alg. H. Communie. De opkomst is goed. Gaat zoo door Mariagardisten. Keurig! Woensdagavond 7 uur komen de vier Ma riagardisten met wie een afspraakje ge maakt is. Donderdag 7 uur: Lidwina en Theresiagroep en om 8.15 uur: Geciliagroep Tot ziens allemaal. W. J. A. Mulder, pr. dir. Vr. Jeugd. Sint Odo-Koorknapen. Zondag: Volks- zangmis. Beurt aan I. Zirkzee, H. Pielanen, Arn. Driessen, H. v. d. Westen, H. Goddijn. M. v. d. Klugt, Jos Huigsloot, J. de Kruif, J. Snelderwaard, C. de Kruif. 7 uur Lof. Maandag 5 uur: Aspiranten. 5.30 uur Cresc. Gr. I. Dinsdag 5 uur: Cresc. Gr. II. 6 uur: Schola. Woensdag: 7.30 Lof. Donder dag zooals Dinsdag. Vrijdag zooals Maandag. Zaterdag 7 uur Lof. Hallee boys! Volgende week verschijnt de St. Odo- Klok met een knal-prijsvraag! Doet je best weer! Enorme prijzen! Deze week ga ik ook pröbeeren, den groenteboer weer eens aan z'n „vessie" te trekken. Hallee! Tot kijks. Kapelaan E. A. M. Paap. Zaterdag, R.K. Reclasseeringsver. Afd. Lei den, bureauzitting St. Vinc.geb., Hoogl. Kerkgr. 32, 4 uur nam. Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Van Bockel, P. van Es, Flim, Kortmann, GEBEDSACTIE S. P. L. „Dat God de opvoeding in de Klein-Seminaries in de missies zegene." Het Pauselijk Liefdewerk van den H. Apostel Petrus voor de opleiding van in- landsche priesters in de missielanden be veelt voor de maand Juli bovenstaande in tentie aan de deelnemers aan de.Gebeds actie aan. Voor de vorming van haar priesters heeft de H. Kerk de grootst mo gelijke zorg: daarom begint de opleiding voor het priesterschap reeds in de jeugd. In de Klein-Seminaries worden zij, die voor het H. Priesterschap voelen, van hun 12e, 13e jaar gevormd en uit hen worden door herhaalde schifting en keuze ten slot te'de hoogere studiën bezet; zoo worden de roepingen beproefd en bevestigd en de zieleleiders der toekomst gevormd, hier en cok in de missielanden. De bedoeling van den H. Stoel is dan ook dat elk vicariaat zijn eigen Klein-Seminarie vorme, opdat de beproeving en uitverkiezing der pries terkandidaten zooveel mogelijk in hun eigen streek geschiede. Aangezien Paus Benedictus XV gezegd heeft dat de priester-candidaten een op leiding moeten hebben, zooals die in de hoogst gecultiveerde landen wordt gege ven, opdat zij niet zullen zijn de mindere helpers der missionarissen, is het duide lijk, dat ook aan de opvoeding in de Klein- Seminaries de hoogste eischen gesteld wor den, waarbij Gods bijzondere zegen on misbaar is. Bidden we dus in de maand Juli op bijzondere wijze voor deze inten tie. Nieuwe deelnemers kunnen intentie- formulieren op aanvrage gratis verkrijgen bij den Nationalen Secretaris van S. P. L. Mgr. Th. M. P. Bekkers, te Voorschoten. P. van Es, de Jager, Kortmann, Lahr, Veldhuyzen en Teeuwen. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Leemhuis, tel. 22030. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 4 Juli 20 uur tot Zaterdag 11 Juli 8 uur, waargenomen door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, Tel. 20552 en de Haven- Apotheek, Haven 18, Tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, WiÜielminapark 8, Tel. 26274. GERECHTEN, DIE WIJ BEREIDEN MET HETGEEN WIJ OP DEN GORTBON KUNNEN KRIJGEN. Het Voorlichtingsbureau van den Voe dingsraad schrijft: Behalve met peulvruchten kunnen wij dit keer de aardappelen aanvullen met gort en gortproducten. Wat er van gort, gort- mout en gortgrutten te maken valt? Allereerst pap. Maar voor pap is melk noodig en die is niet altijd te krijgen. Er zijn ook gortgerechten, die zonder melk kiaar gemaakt worden, zooals de stevige gortmoutsoep, de schotel van gort met ge smoorde groenten of tomaten, en, voor wie de vruchten er vor wil gebruiken, de aardbeiengruel met gort of gortmout. Ook kan de stamppot, die door de geringe hoe veelheid aardappelen, die er in verwerkt worden, wat klein uitvalt, vergroot wor den, wanneer er wat gortmout aan toege voegd wordt. Gort moet 2 A uur koken en parelgort en gortgrutten zijn ook niet gauw gaar. Dat gaat erg veel brandstof kosten, tenzij de gortproducten een nacht van te voren geweekt worden en men ze gaar maakt in de hooikist of kranten. Alhoewel gort mout in 20 minuten gaar is, kan het wel eens van nut zijn ook haar te weeken. Na één nacht weeken is zij in 10 minuten tijds gaar. Men moet daaraan eens denken wan neer men pap van gortmout wil maken. De kans van aanbranden is door den kor ten kooktijd niet zoo groot als anders het geval zou zijn. Sommigen malen de gort wel in den kof fiemolen. Gemalen gort heeft twee groote voordeelen. Zij is vlug gaar en bindt ster ker dan gort. Wanneer de koffiemolen niet fijn te stellen is, moet men het niet prö beeren, want de gort moet daarvoor zeer fijn gemalen zijn. Wel kan men gemalen gort, ook wel gortbloem of gerstebloem geheeten, zoo hier en daar krijgen. Vraagt U er maar eens naar bij uw kruidenier. En nu recepten, welke voor 4 personen bestemd zijn: Stevige soep met gortmout. VA liter water, soepbeentjes of 4 bouil lonblokjes, 200 gr. soepvleesch, 3/4 kg. aardappelen, 150 gr. gort of gortmout, 1 VA kg. groente of gemengde soepgroenten, zout, boter of vet. De gort weeken in 4 dl. water, in het weekwater A uur koken en in de hooikist gaar laten worden. De soep beentjes in het water aftrekken of de bouil lonblokjes er in oplossen. De bouillon van de beentjes zeven. In den bouillon het soepvleesch met wat zout gaarkoken. Kook tijd ongeveer l'A uur. De aardappelen schoonboenen en in stukjes snijden. De groente schoonmaken, wasschen en fijn- snijden. Groente en aardappelen aan den bouillon toevoegen en daarin gaarkoken. Kooktijd 30 minuten. De gaargekookte gort de boter of het vet aan de soep toevoegen, deze nog eventjes door laten koken en el- op het laatst wat fijngehakte kruiden, b.v. peterselie en kervel, aan toevoegen. Gort met tomaten. 4 dl. water, 100 gr. gort, 1 kg. tomaten, 2 uien, wat boter, zout. De gort wasschen en een nacht in het water weeken. De ge weekte gort met het weekwater en wat zout A uur koken in een zoo klein moge lijke pan. De pan snel in de hooikist over brengen en er ongeveer 4 uur in laten staan De tomaten in stukken snijden, de ui snip peren. Wat botdr smelten en daarin de fijngesneden uien en tomaten ongeveer 15 minuten smoren. De gaargeworden gort uit do hooikist nemen; het mengsel van uien en tomaten er door roeren. Het ge recht nog even door en door warm laten worden en zoo noodig nog wat zout (en peper) toevoegen. Smaak en voedzaam heid van dit gerecht worden verhoogd door toevoeging van wat kaas of garnalen. OMGEVING VOORSCHOTEN Hooibroei. De burgemeester heeft zich met een openbare bekendmaking tot de bevolking gewend, waarin er o.m. op wordt gewezen, dat bij buitengewone broeiing van hooi of veldgewassen een ieder, die dit ontdekt, verplicht is daarvan onmiddellijk kennis te geven aan den burgemeester. Er in geloopen. Door de Leidsche re cherche werd aan de politie alhier mede- deeling gedaan, dat J. V. van alhier bij de bank van leening te Leiden had beleend een horloge ter waarde van f 150.Het onderzoek heeft uitgewezen, dat J. V. dit horloge zich wederrechtelijk had toege- eigend. Hij verklaarde het horloge op straat te hebben gevonden. Vermoedelijk is dit horloge van mevrouw W. M. van V., wo nende alhier, die op 28 April 1942 bij de politie melding heeft gemaakt een horloge te vermissen. Het onderzoek wordt voort gezet. LAATSTE BERICHTEN DUITSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN ENGELAND. BERLIJN, 4 Juli. (D. N. B.). Het Britsche eiland is in den afgeloopen nacht weer het aanvaldoel geweest van Duitsche vliegtui gen. Een stad aan de Oostkust werd met goede uitwerking gébombardeerd. Andere Duitsche gevechtsvliegtuigen zetten giste ren overdag hun verkenningen boven de wateren van het eiland voort. De gewapen de verkenningsvliegtuigen keerden met goede resultaten naar hun bases terug. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 4 Juli. Veiling. Per 100 kg.: prei 7.rabarber 5.607.peen 12.8016, andijvie 8.8011.sla 5.607.aardbeien 2835, snijboo- nen 40.stamboonen 40,doperwten f 20.peulen 1620, postelein 11.20 14.00, spinazie 810, tomaten A, B, C. en CC 36.per 100 stuks: komkommers 415, bloemkool 4.4015.00, salade f 1.202.00, perziken f 5.205.00 per 100 bos: kroten 45, pieterselie f 4.radijs 1.80, selderie 3.peen 8—10. Boter. Geen aanvoer. UTRECHT, 4 Juli. Vee. Totaal aanvoer: 1836 stuks vee, o. a. 350 runderen. Prij zen: vaarzen f 300475, pinken f 180 240, melkkoeeh 350580, kalfkoeien 380620, varekóeien 250400, handel «alm, vrijwel gelijke prijzen; 6 magere kalveren, 15 schrammen 4554, 450 big gen 2345, handel matig, prijzen iets lager; 315 magere schapen 4075, han del vlug, prijzen hooger, 700 lammeren: weidelammeren f 1830 en Lammeren (Texelaars) f 2238 per stuk. Handel ma tig, niet onveranderde prijzen. KATWIJK a. d. RIJN, 3 Juli. Veiling. Per 100 kg.: Prei f 5.107.00, vroege aard appelen 8.50, idem drielingen f 5,per 10C bos: radijs f 1.30—1.80, rabarber 6.20 7.slauitjes 2.Ó02.50, raapstelen 5.507.00, bospeen 10.1011.per 100 stuks: Natuursla 1.001.50. Gemeentel. Aankondiging NEDERLANDSCHE VOLKSDIENST. Eten uit de Centrale Keuken. De Burgemeester van Leiden maakt be kend, dat in verband met de op 13 Juli a.s. ingaande nieuwe 8-wekelijksche perio de voor het betrekken van eten uit de Centrale Keuken, door den Nederl. Volks- dienst nieuwe bonstrooken zullen worden uitgereikt. Zij, die thans reeds eten uit de Centrale Keuken betrekken, kunnen zich hiertoe aanmelden op het Plaatselijk Bureau van den N.V.D., Stadhuis Leiden, Kamer 27. Ie verdieping, onder vertoon van de reeds verstrekte gele jaarkaart en van de distri butie-stamkaarten van allen voor wie eten uit de Centrale Keuken wordt ver langd. Bij gebreke hiervan worden geen nieuwe bonstrooken afgegeven. Zij, wier naam begint met de letters: A t/m D moeten zich vervoegen op Dinsdag 7 Juli a.s. tusschen 912 uur. E t/m J moeten zich vervoegen op Dinsdag 7 Juli a.s. tusschen 1416 1/2 uur K t/m N moeten zich vervoegen op Woensdag 8 Juli a.s. tusschen 912 uur. O t/m R moeten zich vervoegen op Woensdag 8 Juli a.s. tusschen 1416 1/2 uur. S t/m V moeten zich vervoegen op Donderdag 9 Juli a.s. tusschen 912 uur. W t/m Z moeten zich vervoegen op Donderdag 9 Juli a.s. tusschen 1416 1/2 uur. AFHALEN VAN AANVRAAG FORMULIEREN. Het afhalen van aanvraagformulieren aan het Gebouw Rapenburg 12, kan voort aan op de onderstaande uren geschieden. Van 912.30 uur en van 1416.30 uur; 's Zaterdags van 9—12.30 uur. Alle overige bepalingen blijven ongewijzigd van kracht. Leiden, 4 Juli 1942. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. Officieele Mededeelingen DISTRIBUTIE VAN ZEEP. De Secretaris-Generaal van het Depar- etment van Handel. Nijverheid en Scheep vaart maakt in verband met het feit, dat met ingang van 1 Juli 1942 per periode twee bonnen ter verkrijging van zeep zijn aangewezen en wel één bon ter verkrijging van „eenheidstoiletzeep" en één ter verkrij ging van waschpoeder, het volgende be kend: De distributiediensten zullen bij inleve ring van de bonnen „algemeen 211", „alge meen 228", „algemeen 272", „algemeen 193", „g zeep", „h zeep", „i zeep", „j zeep" en ,„een rantsoen zeep" toewijzingen voor zeep uitreiken van het normale model. De bonnen moeten bij inlevering vergezeld zijn van een ontvangstbewijs MD 201a. Bij inlevering van de bonnen „algemeen 300" en „k zeep", welke gescheiden dienen te wórden gehouden van de bovengenoemde bonnen en met een afzonderlijk ontvangst bewijs MD 201a dienen te worden ingele verd, zullen de diensten zoowel een toewij zing voor eenheidszeep voor het volle aan tal rantsoenen uitreiken als een toewijzing voor waschpoeder voor het volle aantal rantsoenen. DISTRIBUTIE VAN AARDAPPELEN. De Secretaris-Generaal van het Depar tement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat detaillisten de bonnen „32a" der aardappelkaarten, welke zij na hun in leveringsdag in de week van 29 Juni tot en met 4 Juli 1942 hebben ontvangen, op Dinsdag 7 Juli a.s. bij de plaatselijke distri butiediensten dienen in te leveren. De bonnen „32a" moeten gescheiden worden gehouden van de bonnen „33a" en dienen derhalve op afzonderlijke opplakvellen ge plakt en met een afzonderlijk ontvangst bewijs MD 201 te worden ingeleverd. Handelaren dienen eventueele restant bonnen „32a" tot een maximum van 18 stuks (9 ratnsoenen) zorgvuldig te bewa ren. Met ingang van 5 Juli a.s. kunnen de detaillisten de door hen ontvangen aard appelbonnen in plaats van gedurende twee weken, slechts gedurende één week na af loop van den geidigheidsuur bij de plaat selijke distributiediensten inleveren. Voorts kunnen eventueele restantbonnen tot een maximum van 18 stuks (9 rantsoe nen) nog gedurende de tweede week na af loop van den geldigheidsduur worden in geleverd. In verband hiermede dienen handelaren de aardappelbonnen „33a" in te leveren in de week van 5 tot en met 11 Juli a.s., terwijl zij ten hoogste 18 restantbon nen „33a" in de week van It 2ot en met 18 Juli a.s. kunnen inleveren. Levensverzekeringmaatschap pij annex varia-verzekering wil hare relaties uitbreiden door aanstelling van in Haarlem, Leiden en omliggende plaatsen. Goede kam sen voor ijverige werkers om onder leiding zich in dit bedrijf te bekwamen. Brieven onder no. 109 Bur. van dit blad. VOORSCHOTEN, 30 Juni 1942. Hierdoor deel ik aan mijn cliëntéle mede, dat ik met ingang ▼an I JULI 1942, mijn METSEL- EN AANNEMERSBEDRIJF heb overgedragen aan mijn zonen, die het bedrijf zullen voortzetten onder den naam Timmer-, Metsel- en Aannemersbedrijf G. H. J. NIERSMAN. Onder dankzegging voor het genoten vertrouwen en gelijktijdige aanbeveling van mijn opvolgers, verblijf ik, Hoogachtend. G. A. NIERSMAN. VOORSCHOTEN, 1 Juli 1942. L. S. Bij deze deelen wjj U mede, dat wij met ingang van I JULI 1942, het door Vader gestichte METSEL- EN TIMMERBEDRIJF onder bovenvermelden naam zullen voortzetten. Wij geven U de verzekering, dat wij alles in het werk zullen- stellen, om het door Vader genoten vertrouwen te bestendigen. Onder beleefde aanbeveling van Uw begunstiging, verblijven wij, 200-75 Hoogachtend, G. H. J. NIERSMAN. 1STE RANGS ARTISTEN IN HET FEESTGE BOUW STEENSCHUUR 6 (bij Korevaarstraat) LEIDEN. lederen Zaterdagavond en Zondagavond 7.30 uur HOFENKS Dans-Amusementsorkest - Microfoon-debutanten Extra geëngageerd HARRY NIJHUIS, Conferencier-Humorist Zaterdag 11 Juli: ANDRé DU LANCéLLE, de mysterieuze man met de Wonderbaarlijke Experimenten. BARTOS: Het Groote Wonder. VRIJ ENTREE - HOLL. BIEREN - PRIMA CONSUMPTIE GEWONE PRIJZEN. 120-112 Feest- en Vergaderzalen voor 20 tot 200 personen BENT U GEEN BAAS OVER UW RADIO Wij maken hem weer gewillig/ RADIO-KOETS (INGENIEUR OUD-CHEF INSPECT. EN LEIDER TECHN. DIENST EINDHOVEN PHILIPS RADIO. Allen, die iets te vorderen hebben van- verschuldigd zijn aan- of stukken en an dere bescheiden onder zich hebben behoorende tot de na latenschap van Mejuffrouw JOHANNA MARIA MARGA- RETHA DE RUYTER gewoond hebbende te Oegst geest, Terweeweg 9, overle den in het Sint Elisabeth Zie kenhuis te Leiden op 22 April 1942, wordt verzocht daarvan mededeeling te doen vóór 8 Juli a.s. ten kantore van den Notarjs B. II. STUMPEL te Leiden, Hooigracht 40 57-92 Aanbod 2 Stofzuiger te koop in prima staat, zonder gebreken voor spotprijs. Adres Levendaal 25, Leiden. 2324 2 Spruiten, Rapen, Roodekool Boerenkool, knolselderie, witte kool en tomaten in grondpot aangeb. Leidscheweg 497 te Voorschoten. Tel. Leiden 25685. 2 Vischwand te koop, waar onder een groote zegen, 25 pa ling- en 50 zeeltfuiken bij 1 en 2 wiekers, zoo goed als nieuw. Tevens 10 schakels, groot en klein leefnet. N. v. LEEU WEN, Weipoort 33, Zoeter- woude. 96 2 Giek, lang 9 M. te koop, Westontakel, hijschverm. 4000 kg., een kattekop met slang, 2 stuks 2x3 schijven voor takel, 2 lange hijschrepen. Te bevr. Heerenlaan 3, Voorhout. 2 Kunstmestdistributie v. d, nieuwe bonnen geld. verkl. Stikstof No. 1, Kali no. 1 en 2. Geldig tot 1 Aug. Zend spoe dig uw bonnen aan: N.V. GEBR. v. d. LAAN, Voorhout, Tel. 7238. 81 2 Carbid Kookloestellcn. Vol doen uitstekend vanaf 39. carbid per 10 kg. 3.50. Vraagt prijs per 100 kg. fust. JAC. BONTJE, N. Wetering 2. 2317 2 TH. J. t. d. HEIJDEN, lechtsk. en gem. deurwaarder, lid der Ned. Vereen, van Rechts kundige Adviseurs, H. Rijndijk 105-105a, Leiden, telef. 23405. Adviezen, Pachtzaken, Rechts zaken, Incasso's. 82 Personeelgevraagd 2 Zuivelfabriek vraagt voor directe indiensttreding Kan toorbediende bekend met de biteuren, adm. Br. met voll. inl. no. 94 bur. v. d. blad. 2 Net Meisje gevr. voor de huishouding v. d. of d. en n. met huiselijk verkeer, kl. gezin SCHULTE—KUPERJANS Hoofdstraat 108, Hillegom. 84 2 Dagmeisje. Gevr. net meis je voor halve dagen van 8.30 tot 12.30 uur v. g. g. v. Sta tionsweg 31A. 2322 2 Net Meisje gevr. voor de morgenuren. Adres HAASNOOT Vinkenlaan 12, Noordwijk. 113 2 Tulpenpelsters gevr. door I.EO VAN GRIEKEN Zn., N.V., Lisse. Tramgeld wordt event, geheel of gedeeltelijk vergoed. 115 Pers. aangeboden 2 Rijwielhersteller b. z. a. goed met het vak bekend. Br. 1:0. 2323 bur. v. d, blad. Vraag 2 Radio. Wij vragen merk- loèstellen niet ouder dan '37. Pick up combinaties, rijwielen, stofzuigers, vouw- en kinder wagens tegen de hoogste waar de. Aanbiedingen met merk, type, prijs, Da Costastraat 69, Leiden. DE JONG, In- en ver koop. 1896 2 Café of Kofiietent of iets dergelijks ter overname gevr. Br. no. 2320 bur. v. d. blad. 2 2 pers. kano te huur gevr. voor de week van 1826 Juli. Br, met opg, van prijs no 2325 bureau van dit blad. Diversen 2 Openlijk dank aan de H. Maagd en Henri Belletable voor verhoord gebed. 105 2 Openlijk dank aan de H. Maagd Maria en den H. Anto- nius voor de goede uitslag van een examen. 2321 2 Openlijk hartelijk dank aan O. L. van Banneux voor de spoedige uitkomst na het hou den van een novene. „Moeder van alle volkeren b. v. o.". 2 Wilt U een gezellig zitje dan naar JO MONSTER. Cafc Lage Rijndijk 64, elke Zater dag- en Zondagavond optreden van de melodie jongens. Komt allen. 2286

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3