TELEFOONTJES MAANDAG 29 JUNI 1942 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 FILMVOORSTELLING N.S.D.A.P. De film „Achtung, Feind hört mit" is een waarschuwing tegen het gevaar van spionnage. Maar dat is zij niet alleen, zij vormt tevens een spannend verhaal van de pogingen der Britsche Secret Service om achter het fabrieksgeheim te komen van een bepaalde tak van de Duitsche bewa peningsindustrie.' Het bedrijf van een spion is buitengewoon gevaarlijk; het vereischt stalen zenuwen, een groote dosis koelbloe digheid, behendigheid om van alle situa ties partij te trekken, geraffineerdheid in het veinzen en flair om zich in allerlei po sities naar voren te dringen. Bovendien schijnt het absoluut noodzakelijk te zijn, het instrument der liefde in alle toonaar den te kunnen bespelen. Het waardige paar dat hier aan de Duitsche industrie haar ge heimen tracht te ontfutselen, maakt van de kracht der liefde eveneens gebruik, maar ook van andere dingen, die terzake kunnen dienen, zooals vreesaanjaging, afpersing, speelzucht enz. En zoo wordt stukje bij stukje een spanning opgebouwd, waarin men gaat meeleven. Zal het gelukken, de ontdekking, waarvan de toeschouwer het procédé ziet in de geweldige hallen en de kolossale ovens eener moderne metaalfa- briek, uit te leveren? Wat zal sterker zijn, de tooverkracht der liefde of het plichtsbe sef, met den vinger op de lippen? De spion nen ondergaan ten slotte het lot, dat bij ontdekking steeds het einde is van hun lu guber bedrijf. De hoofddader maakt op een zoodanige wijze kennis met de uitvinding, achter welker geheim hij tevergeefs tracht te te komen, dat hij het niet overleeft. Deze handig geënsceneerde en goed ge speelde film vormde gisteren de hoofd schotel van een voorstelling in' het Tria- non-theater, georganiseerd door de Orts- gruppe Leiden van de N.S.D.A.P. Organisationsleiter p.g. Kohier opende de bijeenkomst en verwelkomde de aanwe zigen, onder wie vertegenwoordigers der Duitsche weermacht, van de N.S.B. en de W.A. De bijeenkomst werd op de gebruikelijke wijze gesloten met het zingen van het Deutschland-lied en het Horst-Wessel-lied. ZILVEREN JUBILEUM V. v. M. Herdenking in den Schouwburg. De actieve Vereeniging van Mathesia- nen, opgericht in den vorigen oorlog, heeft Zaterdag onder vele blijken van belang stelling, fiaar zilveren jubileum herdacht. Aan deze herdenking, welke des avonds in den Leidschen Schouwburg plaats had, ging een receptie in den middag vooraf, ge houden in den foyer van den Schouwburg. Hier bleek hoeveel waardeering de jubi- leerende vereeniging van tal van zijden geniet. De heer H. P. Oostdam, secretaris der feestcommissie en eerelid der vereeniging, opende de rij van sprekers met hartelijke gelukwengchen tot het bestuur en onder aanbieding van een feestgeschenk. Dit be stond uit een uit palissanderhout gebeeld- houwden voorzittershamer, vervaardigd door den beeldhouwer L. Verstoep, voor stellend een uil op voetstuk. Een fraai stuk werk. Prof. dr. J. Droste en dr. van Alphen vertegenwoordigden het bestuur van M.S. G. en eerstgenoemde achtte het een voor recht en een genoegen op dezen dag de gelukwenschen van het bestuur te mogen overbrengen. Spr. zeide verder, dat de ver eeniging op dezen herdenkingsdag mag te rugzien op een vruchtbare werkzaamheid. Daarvan getuigen o.m. de talrijke excur sies en leerrijke lezingen, alsmede de ge zellige bijeenkomsten en feestavonden, waarbij het bestuur uitging van de ge dachte. wie zich inspant, moet zich ook ontspannen. Dat was nog niet alles, want de vereeniging heeft ook nog tijd gevon den om een orgaan uit te geven met zeer lezenswaardige lectuur. Zoo uitgebreide' werkzaamheid te ont plooien vraagt aller bewondering, niet in het minst van het bestuur der school. Daardoor toch wordt aan de school nog iets toegevoegd. Spr. hoopte, dat deze feestdag alleszins moge slagen, het bestuur er voldoening in moge vinden en de leden er een pret tige herinnering aan zullen bewaren. Namens het leeraren-korps sprak de di recteur der school, de heer A. v. d. Hoogt, die zeide. dat aller bewondering uitgaat naar de V. v. M., omdat het bestuur het klaar gespeeld heeft de vereeniging in stand te houden. Maar dat niet alleen, want het is ook in staat een ongekende activiteit te ontplooien. Spr. uitte den wensch, dat de vereeniging op den inge slagen weg moge voortgaan. Onder degenen, die hun gelukwenschen kwamen aanbieden, noemen we nog de vertegenwoordigers van de Ver. v. Oud- leerlingen van M.S.G., van de VOLA, afd. Leiden en Den Haag, het eerelid dr. C. A. Crommelin, den adj.-dir.. den heer M. v. Zwieten de Blom. verscheidene leerkrach ten, e.a De voorz., de heer J. Freeke, dankte alle sprekers recht hartelijk en zegde tevens dank voor de bloemen van het bestuur van M.S.G., van de leeraren der school, de Ver. v. Oud-Mathesianen, de afd. Leiden der VOLA en de fam. v. Zwieten de Blom. Te 7.15 uur vond de herdenkingsbijeen komst in den Schouwburg plaats. De voorz.. de heer J. Freeke, opende te om streeks half acht de bijeenkomst met een woord van welkom tot de diverse gasten. Na een muzieknummer van den heer v. Beelen, hield de heer Freeke een uitvoe rige herdenkingsrede, waarin hij een hel der beeld gaf van de geschiedenis der V. v. M. Het eerste bestuur der ver. bestond uit de heeren: P M. Vleugels, H. M. Westra en J. W. Versteeg. Reeds spoedig na de oprichting en de erkenning der ver. door het bestuur van M.S.G. wijdde zij zich aan de belangen der leden en het houden van lezingen en excursies. De heeren L. Ouwerkerk en H. v. d. Starre waren de eersten, die lezingen voor de ver. hielden. In den loop der 25 jaren waren vier verdienstelijke leden tot eerelid benoemd, n.l. de heeren P. M. Vleugels (1919), dr. C. A. Crommelin (1932). G. J. J. v. d. Linden en H. P. Oostdam (1936). Na uitvoerige mededeelingen over de verschillende acties der ver., o.m. om te komen tot samengaan met de Ver. v. Oud leerlingen en het eigen orgaan, deelde de voorz. mede, dat de ver. thans bestaat uit 4 eereleden. 273 gewone leden en 88 dona teurs. Hii herdacht verder degenen, die u-eeniging en school door den dood ont ken en wel: mej. dr. de Baat, de Ma- ipnenmoeder, ir. R. J. Verwijs, dir. en Schuyt, adj.-dir. van M.S.G. en den heer A. Kret, concierge van M.S.G. Na een woord van dank voor de zoo veelzijdige medewerking, welke nog steeds wordt on dervonden. vroeg spr. aller belangstelling voor de school en voor de vereeniging, waarna twee coupletten van het Mathe- sianenlied werden gezongen. Daarna verzocht de heer Freeke den adj.-directeur, den heer M. v. Zwieten de Blom, op het tooneel te komen. Nadat deze hieraan voldaan had, dankte de voorz. hem voor het vele, dat hij gedurende tal van ja ren voor de ver. heeft gedaan. Hij noem de hem terecht den Mathesianenvader en deelde den aanwezigen mede verheugd te zijn. dat de heer v. Zwieten de Blom het eerelidmaatschao der vereeniging heeft willen aanvaarden. Het nieuwe eerelid dankte met eenige welgekozen woorden voor de hem ge brachte hulde. Hierna was het woord aan dr. Paul Ju liën, onzen lezers welbekend door vroege re voordrachten, zijn lezingen voor de ra dio en niet minder door zijn boek: „Kamp vuren rond den Evenaar". Dr. Paul Juliën heeft vervolgens gedu rende bijna twee uren verteld van zijn er varingen bij zijn expedities naar de „Pyg meeën van Equatoriaal Afrika". Aan de hand van lichtbeelden kregen de aanwezi gen een indruk van het vele ontzaggelijke werk. op deze expedities verricht en on getwijfeld zullen allen meer bewondering en meer waardeering voor het grootsche ontdekkingswerk hebben gekregen. Na de pauze gaf dr. Paul Juliën nog twee van de verschillende door hem opge nomen films en velen zullen het zeker be treurd hebben, dat het zoo vroeg 11 uur was. De V. v. M. kan met groote voldoening op deze herdenking terugzien. MAATSCHAPPIJ DER NED. LETTERKUNDE. Dit jaar geen prijzen toegekend; 21 nieuwe leden benoemd. Zaterdag heeft de maatschappij der Ne- derlandisöhe Letterkunde hiier ter stede haar jaarvergadering gehouden onder voor zitterschap van mr. P. J. Idenlburg. Deze zette uiteen, .waarom de maatschappij in deze benarde tijden toch vergadert. Er zijn eeuwige waarden van den geest, die, onafhankelijk van de wisseling der tij den, juist in perioden van omvorming aan dacht verdienen, ja, meer dan anders be waring behoeven. De maatschappij heeft ten doel daartoe haar deel bij te dragen. Zij zou haar roeping verwaarloozen, indien zij dit doel ook nu wiet nastreefde. Het bestuur heeft in den loop van het vereenigingsjaar een aantal plannen uitge werkt, om de activiteit der maatschappij uit te breiden. Onder meer werd daarbij voorzien, om bijtijden ook elders dan te Leiden te vergaderen en het daardoor voor leden, die niet in de nabijheid dezer stad wonen, gemakkelijk le maken met de maatschappij mee té leven. De tijdsom standigheden hebben verwerkelijking de zer plannen evenwel verhinderd. Spr. betreurde, dat die Vlaamsche leden moesten ontbreken, las vervolgens de na men voor van de in het afigeloopen jaar overleden 22 leden en bracht de verdiensten dezer leden naar voren. De voorzitter wijdde vervolgens eenige beschouwingen aan de geschiedenis van de Nederlandische beschaving aan de Kaap. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het aantal leden in Nederland thans 460 'bedraagt. Prijzen dit jaar niet tor- gekend. Tot nieuwe leden werden benoemd: L. Verschueren te Megen, dr. J. A. F. Wilsk te Nijmegen, dr. Catharina Ypes te Arn hem, L. J. Rogier te Rotterdam, Maximdlia- nus van Deen te Langeweg, dr. V. E. Korn te 's-Gravenhage, J. Verheul Dzn., te Rot terdam, E. Gobée te Leiden, mevrouw du Perron-de Roos, te Bergen, dr. F. J. Fokke ma te Oegstgeest, mr. H. J. J. Schottens te Beverwijk, G. A. Evers te Utrecht, dr. M. M. Prinsen te Arnhem, P. D. de Vos te Zierikzee, dr. H. J. van de Kerk te 's-Gra- venhage, dr. E. de la Fontaine Verwey te 's-Gravenhage, mr. H. de la Fontaine Ver wey te Amsterdam, dr. J. H. van Eeghen te Amsterdam, dr. J. C. Gerritsen te 's-Gra venhage, dr. Philips J. Idenburg te Wasse naar en ir. P. J. Kruytlbosch te 's-Graven hage* In de mididagbijeenkomst sprak prof. van Giffen over „Het Terpenonderzoek in Nederland". De 18-jarige mej. M. G. R. is gister avond in den Amerikaanschen snelheids molen aan de Beestenmarkt uit een wa gentje geslingerd. Met een gapende hoofd wonde werd zij door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. OMGEVING VOORSCHOTEN De 9 millioenste. Op 1 December 1941 werd de 9.000.000ste inwoner van Neder land geboren en het blad „Week in beeld" zag hierin aanleiding om uit te spinnen, wie dit was. Daartoe werden in bladen ad- vertentiën geplaatst om op te geven, wie er geboren waren op dien datum en hiervoor was een premie van 100 uitgeloofd. Ge bleken is, dat de 9.000.000ste was: Martinus Jacobus Krijtenberg, Donklaan 7, te Voor schoten, geboren op 1 December 1941 om 7 uur, 45 minuten en 54 seconden. Ten hui ze van de familie Krijtenburg heeft in te genwoordigheid van burgemeester M. F. Berkhout, mej. M. A. M. Meyer, semi-arts en het gezin Krijtenberg, de heer A. Wee huizen, hoofdredacteur, het bedrag met enkele woorden overhandigd en ge- lukgewenscht met dit heugelijk feit. Daar na is de kleine wereldburger op de gevoe lige plaat vereeuwigd. Diefstallen. Gisternacht tusschen 11 en 12 uur is uit de weide in den Steven- hofjespolder aan den Rijndijk ten nadeele van de firma S. een zwart bont kalf ont vreemd en ter plaatse doodgemaakt. Spo ren waren aanwezig van een motorrijwiel, dat aan de Dijkhoflaan liep. De bewoners van de omgeving hadden een motorfiets aan hooren slaan en zien vertrekken in de richting de Vink. Van het kalf zijn alleen bloedsporen te vinden. Een onderzoek wordt ingesteld. De heer v. d. P. alhier aan den Rijn dijk kwam tot de ona'angename ontdek king, dat zijn roeiboot verdwenen was. De heer D. van T. van alhier deed aangifte van diefstal van zijn rijwiel, het welk voor het kantoor op het perron stond van het station. RECHTZAKEN VOOR DEN ECONOMISCHEN RECHTER. Boter doen vervoeren. A. J. Verhoog teNoordwyk moest voor den economisohen rechter verschij nen wegens het doen vervoeren van elf k.g. boter. Hij was van plan geweest om deze boter clandestien te verkoopen. De officier eisChte tegen verdachte drie maan den gevangenisstraf. Uitspraak conform met onmiddellijke gevangenneming. HAAGSCHE RECHTBANK. Uitspraken. De radiotechnicus H. J. D. te Leiden, thans ged., was op 26 Februari bij een kennis, in de Jan Lievenstraat te Leiden, binnen geslopen, na de sleutel uit een mantelzak van de vrouw des huizes geno men te hebben, en had o.a. ƒ920, horloges, een gouden dasspeld, sigaretten enz. ge stolen. Eisch negen maanden. Vonnis' een jaar. De kleermaker W. W. D. te Leiden had voor den vorigen verdachte drie fiet sen verkocht, resp. voor 60, 80 en f 90 per stuk. Hij had het feit ontkend, maar de Officier had de ten laste gelegde he ling bewezen geacht. Eisch 1 1/2 jaar. Von nis 1/2 jaar. VOOR DEN POLITIERECHTER. W. M. de K. en M. H. beiden uit L e i d- schendam waren er op uit gegaan om kolen te gaan halen op het spoorwegem placement daar ter plaatse. Ze waren blijk baar van plan om het maar in het groot te doen, want ze hadden een wagen meege bracht. De officier vond, dat er grenzen zijn en eischte tegen H., die reeds zeven maal veroordeeld is, drie maanden en te gen de K., die driemaal veroordeeld is, twee maanden gevangenisstraf. De Politie rechter hield rekening .met het feit, dat verdachte H. thans reeds een jaar uitzit wegens rijwieldiefstal en veroordeelde hem tot een week gevangenisstraf. De K. kreeg dezelfde straf. „Ze waren zoo slordig", was de verdedi ging van de werkster H. M. H. M. te L e i- d e n, die in het pension voor damesstu denten van de inwoonster talrijke klee- dingstukken had weggenomen en boven dien lakens, sloopen enz. „Waarom eigenlijk" informeerde de Po litierechter? „Ik heb zulke dingen thuis nooit gehad", klonk het eerlijke ajitwoord. Alvorens von nis te wijzen wil de Politierechter een rap port over yerdaohte hebben. Het werd te erg. Verleiding. Prettige ontvangst. Het was jpeloos mis met J. G. de H. uit L e i d e n, want hij had in korten tijd twee rijwielen gestolen. De laatste vanaf het station te L i s s e. De officier deed hem voor den Politierechter geleiden, die verdachtes onmiddellijke gevangenneming gelastte en de zaak verwees naar de volle kamer der rechtbank. „Ik vond het zoo mooi", was het excuus van F. B. te L e i d e n, die terecht moest staan, wegens diefstal van tal van kleine voorwerpen, ten nadeele van de kunst- hoomfahriek te Voorschoten. „Je bent toch warempel geen kraai, dat je niet van mooie glinsterende dingen af kan blijven" vond de officier, die twee we ken gevangenisstraf eisohte. De politierech ter hield de zaak aan voor het inwinnen van een rapport. „Ga maar mee naar het pakhuis ,dan zal ik jekop in elkaar slaan" was de be groeting van C.'v. d. H. teOegstgeest geweest ten opzichte van een controleur van de brandstoffenvoorziening. Dit aan bod kwam hem te staan op 15 boete. LAATSTE BERICHTEN DE BEAUFTRAGTEN VOOR DE PRO VINCIES UTRECHT EN GELDERLAND. Als plaatsvervanger voor den Beauf- tragte'van den Rijkscommissaris voor die provincie Utrecht is aangewezen de Ofoer- bereichsleiter Mueller-Reinert en als plaatsvervanger van den Beauftragte voor de provincie Gelderland de referent Bran- des. BURGEMEESTERSBENOEMINGEN. Het Rijkscommissariaat maaikt bekend: De commissaris voor bestuur en justi tie heeft op grond van par. 3 der. Verorde ning nr. 108/40 (vierde verordening over bijzondere bestuursrechtelijke maatregelen) in verbinding met par. 4 alinea 1 der Ver ordening nr. 3/40 over de uitoefening der regeeringsbevoegdheden in Nederland, de volgende personen tot burgemeester be noemd: H. Vitters jr., koopman te Castri- cum, tot burgemeester van Zaandam; A. Aeckerlin, gemeente-ambtenaar te Maas sluis, tot burgemeester van Zwijndrecht; J. C. Hesselink, koopman te Ruurlo, tot burgemeester van Herwen en Aart. RANTSOENBONNEN AARDAPPELEN. De Secretaris-Generaal van het Depar tement van Landbouw en Visscherij ves tigt er, ter voorkoming van misverstand, de aandacht op, dat de met „een rantsoen aard appelen" gemerkte bonnen gedurende het tijdvak van 28 Juni tot en met 4 Juli, recht geven op het koopen van 1 y; kg. aardap pelen. SIGARETTEN VOOR DE NEDERLANDSCHE VRIJWILLIGERS. De persdienst van die N.S.B. meldt; Het extra rantsoen sigaretten doet me nigeen de mogelijkheid aan de hand een lang gekoesterden wensch in vervulling te doen gaan. Velen hadden zoo dolgraag eenige roo- kertjes willen afzonderen ten behoeve der vele kranige Nederlandsohe strijders aan het Oostfront. Dit is nu mogelijk. Mevrouw E. Kroeller-Schaefer. Heem raadssingel 237, te R'dam, heeft zich bereid verklaard alle zendingen te ontvangen en voor verpakking endoorzending ervan naar het front te zorgen. Desverlangd doet zij iederen zender een ontvangstbewijs toe komen. Nederlanders, blijft niet achter. MEVROUW VAN STRATEN EN DE PRIJSBEHEERSCHING. Op Dinsdag 30 Juni a.s. vindt, over den zender Hilversum 1, van 20.302'.45 uur een muzikale uitzending plaats, die drie maal zal worden onderbroken door mevr. van Straten, die het naadje van de kous wil weten omtrent de prijsbeheerscbing. P.K.-BERICHTEN VAN HET OOSTFRONT. Op Dinsdag 30 Juni a.s. worden over Hilversum 1 van 18.30 tot 18.45 uur berich ten uitgezonden van de propaganda-kom- pagnieën aan het Oostfront. BERLIJN, 29 Juni (D.N.B.). Naar hef D.N.B. verneemt, zijn de Britsche troepen in het gebied ten Zuiden van Mersa Ma- troe opnieuw verslagen en naar het Oos ten verdreven. De Britten hebben daarbij zware pantserverliezen geleden. Generaal- veldmaarschalk Rommel zet de achtervol ging van den verslagen vijand voort. ENGELSCHE TORPEDOJAGER VERNIETIGD. LISSABON, 29 Juni (A.N.P.) De En- gelsche nieuwsdienst meldt uit Melbourne, dat aldaar officieel is bekend gemaakt, dat de torpedo jager „Nestor" tijdens dien hevigen zee- en luchtslag van 15 Juni tot zinken is gebrachtoen hij een konvooi escorteerde. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 1 JLLi I;'-!. HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram. en Ochtendgymn. (7.00 B.N.O.: Nieuws). 8.00 B.N.O.: Nieuws. 8.15 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.30 Gram. 11.00. Voor de kleuters. 11.20 En£. Joan Lancé. 12.00 Melodisten. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws. 13.00 Gram. 13.15 Zang met piano. 14.00 Orgelcon cert. 15.00 Voor de vrouw. 15.20 Zangklasse der ver. „Zanglust". 16.00 Cyclus: „Bijbel en zending". 16.20 Voor de jeugd. 17.00 Gram. 17.15 B.N.O.: Nieuws. 17.30 Luisterspel. 17.45 Ens. Willy Kok. 18.45 B.N.O.: Nieuws. 19.05 Liedje van verlangen. 19.15 Cello, en piano. 19.45 Gram. 20.15 Luister spel. 20.35 Operaconcert. 21.45 B.N.O.: Nieuws. 22.00 Gram. Vanaf 22.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijn verbinding met de studio beschikken. 22.1524.00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. (7.307.40 Boksles). 8.15 Orkest Malando. 9.00 Omroeporkest. 9.40 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.40 Voordr. 11.00 Piano. 11.25 Gram. 12.00 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuws. 13.00 Vraaggesprek: „De konijnenfokkerij in Nederland". 13.15 Schrammelensem- ble. 13.45 Gram. 14.15 Uit Neerlands Gemeentel. Aankondiging BEKANNTMACHUNG FÜR REICHSDEUTSCHEN. Zwecks Kohlenzuteilung werden die im Bereich r Ortsgruppe Leiden der NSDAP ansassigen REICHSdeutschen aufgefordert, sich im Parteihaus, Plantage 16 in Leiden, wie folgt zu melden: am Mittwoch 1 Juli 1942, von 19.30 bis 21.30 Uhr, die Buchstaben A-E; am Don- nerstag 2 Juli 1942, von 19.30 bis 21.30 Uhr, die Buchstaben F-K; am Freitag 3 Juli 1942, von 19.30 bis 21.30 Uhr, die Buch staben L-R; am Samstag 4 Juli 1942, von 15.50 bis 13.00 Uhr. die Buchstaben S-Z: Die Reisepasse und Stammkarten des Dis- tributiedienstes sind mitzubringen. Nach- zügler können nach derr 4 Juli 1942 keinesfalls berücksichtigt werden!! Der Ortsgruppenleiter, 7796 F. GRöNING. RUILING AARDAPPELBONNEN TEGEN RIJSTBONNEN. Chineezen en personen, behoorende tot één der in den Indischen Archipel inheem- sche rassen is het toegestaan, hun aardap pelbonnen te ruilen tegen rantsoenbonnen rijst. Hiervoor is gelegenheid in het ge bouw v. h. Distributiekantoor Steenschuur 15, afd. Rantsoenbonnen. De volgende hoeveelheden rantsoenbon nen worden vertsrekt: Bij ruiling van een kaart EQ 6 rant soenbonnen rijst. Bij ruiling van een kaai't EN 12 rant soenbonnen rijst. Bij ruiling van een kaart EP 18 rant soenbonnen rijst. Voor afkruising moeten de stamkaarten van belanghebbenden worden medege bracht. Leiden, 29 Juni 1942. 7801 De Burgemeester van Leiden, M. G. VERWEIJ, Loco-Burgemeester. CADAVERS VAN HONDEN OF KATTEN. De Burgemeester van Leiden herinnert de ingezetenen aan de bepaling van art. 3 van de verordening van 18 November 1940 (Gemeenteblad No. 5), luidende als volgt: „Hij, die een cadaver van een hond of een kat ter beschikking heeft, moet dit zoo spoedig mogelijk aanbieden aan den Ge meentelijken Reinigings- en Ontsmettings- dienst. Deze dienst neemt het cadaver tijdens het ophalen van het huisvuil in ontvangst of draagt, na ontvangen verzoek, voor di recte a'fhaling zorg". Niet naleving van dit voorschrift kan worden gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. De Burgemeester. STEVENINCK. De Gemeentesecretaris, VAN STRIJEN. Gouwen. 14.30 Vol'ksliederenconoert. 15.00 „Abentcuer im Atlantik", operette. 16.00 Amstendamisdh Kamermuziekge zelschap. 17.00 Den tuin in. 17.15 B.N.O.; Nieuw. 17.30 Bertus van Dinte- ren en zijn orkest. 18.00 Gram. 18.15 Amusementsorkest. 19.00 Praatvaars. 19.15 Gram. 19.30 B.N.O.: Nieuws. 19.40 B.N.O.: Brab. praatje. 19.50 Spiegel v. <L dag. 20.00 Weensche aethergolven. 20.45 Gram. 21.00 De familie de Boer. 21.15 Bertus van Dinteren en zijn or kest. 21.45 B.N.O.: Nieuws en Politiek praatje. 22.10 Avondwij ding. 22.15 24.00 Zie Hilversum I. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie Programma: 6.4524.00 Hilversum I. 2e Programma: 6.4522.15 Hilversum II 22.1524.00 Duitsch programma. 3e en 4e Proeramma: 7.0024.00 Duitsch program MARKTBERICHTEN LEIDEN, 27 Juni. Boter. Aanvoer 10 kg. Geen noteering. Officieele Mededeelingen BOTER EN VETDISTRIBUTIE. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat met ingang van 29 Juni 1942 detaillisten de bonnen der boter- en vet kaarten wederom op den voor hen vaslge- ctelden inleveringsdatum bij de plaatselij ke distributiediensten dienen in te leveren. Het zal derhalve voortaan niet meer moge lijk zijn dezt bonnen iederen dag in te le veren. BETAALZEGELKAS „DE SCHAKEL" VOORSCHOTBANK Stationsweg 147 fouClMllï 'sEravenhage 107-7301 VOOR HUISHOUDELIJK CREDIET Pers. aangeboden *Z Net R. K. Meisje b. z. a., kunn. werken en koken, liefst tï Leiden, omgeving Petrus- kerk. Br. letter Z. agentschap L Crt. Alphen a. d. Rijn. 7797 Personeelgevraagd "Z Net Dagmeisje gevr. tegen 15 Juli, liefst R. K., Zondags vrij. Adres H. VAN VLIET, Ju- lina van Stolbergstraat 25, Al pen aan den Rijn. 7797 fZ Kappersleerling terstond gevr. goed kunnende scheren bi; J. J. v. HOUTEN, Molen straat 52, Noordwijk B. 7784 CZ Flink Meisje gevr. v. d. of d en n. J. J. STRAATHOF, Dorpstraat 313, Leimuiden. 7785 *Z Flinke jongen vraagt Stoom- wasscherij- fa. J. J. DINGJAN, vcor direct. Aanm. Hooge Rijn dijk 1. 2237 *Z Net Dagmeisje gevr. voor halve dagen, 1617 jaar, v. g. g v. Stationsweg 31A. 2241 Net Meisje gevr. voor de huishouding v, d. of d. en n. met huiselijk verkeer, kl. gezin, SCHULTE-KUPERJANS, Hoofdstraat 108, Hillegom. - 7793 Aanbod ?Z Kinderwagen aangeb. in goeden staat zijnde. Br. G. MEIJER, agent L. Crt, Enge lenbrug. 7778 ^Z Lange bergspil te koop aan geboden 8.5 meter lang, en 5 ijzeren bergooren en 5 beugels Te bevr. S. N. v. d. SALM, Kwaak 15, Oegstgeest. 2242 *2* Velo handwaschmachine te koop 13.50, mooi emaille for nuisje 12.2 pers. mahonie waschtafel met marmerblad en spiegel 6.50, pracht cocosloo- per 5.eiken stooven 1. Te zien Janvossensteeg 51 F. v d. PLUIJM. 2238 fZ Grasmachine te koop merk Fahr. NIC. BAKKER. Rijpwe- tering No. 49. 7800 *Z Babykleeren te koop aan geboden. Br. onder letter R. aan R. PAAUW, Boekhandel, Roelofarendsveen. 2243 <3T Koolraapplanten aangb., flinke partij, J. P. HOOGEN- BOOM, Zuideinde 105, R'veen. 2243 3? 2 tour-Cano's te koop, te vens een rubbercano en ped dels, in staat van nieuw. Te bevr. Hoogewoerd 106. 2248 *Z Bloemkoolplanten Lecerf te koop. 4.— per 1000. A. VAN VELZÉN, Noordeinde 52, Roe lofarendsveen. 7783 'Z TH. J. v. d. HEIJDEN, rechtskundige, H. Rijndijk 105- 105a, Leiden. Na schriftelijke aanmaning is de pachter met goedkeuring van de Grondka mer bevoegd de noodzakelijke niet dag. reparatiën op kosten van den verpachter te doen uitvoeren. 2165 f.Z Zeil te koop voor bagger- bok of praam, mast en zwaard, ook nog een baggerbeugel. Al les prima. Te bevragen bij E. J. POUW, Dorpsstraat A 239, Nieuwkoop. 7782 <Z 2 prima damesmantels (zo mer- en winter) te koop, ge dragen, doch in prima staat. Adres Kortenaerstraat 43, des avonds na 8 uur, 7787 *Z 2 kolenfornuizen te koop, 4-gaats merk „Godin", een Singer trapnaaimachine, alles zoo goed als nieuw. Bevragen: Broekweg 11, Zoetermeer. 7781 ?Z Kinderwagen te koop zeer goed onderhouden 15.00, wieg met toebehooren f 12.50, wandelwagentje voor tweeling 15.-. D. LUUK, Lisserdijk 452 bij Lisse 7780 Z Gas- en stookfornuizen, bakoven, wringers, bad, tuin stoelen, bascule, gewichten, mangels, waschfornuisjes (Du veltjes), meubilaire goederen, ledikanten, spiralen, wasch- commodes enz.; Inkoop inven tarissen. Vanouds A. J. HART- WIJK, Goederenbeurs Burcht- steeg 4, N. Beestenmarkt 79, telef. 24013-26627. 2239 Vraag fZ Wie kan een vader van 7 kinderen helpen aan een cos- tuum maat 4850 en schoenen maat 44. Br. no. 2249 bur. van dit blad.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3