LOTION MALWIDA 31 MAANDAG 29 JUNI 1942 Red. Buitenland i Mr. H. Gelat. Lelden i Red. Stad en Sport I M. Zonderop, Lelden; Red. Omgeving; L. Rooien. Leldenl Red. Letteren en Kuneti Fr. Schneiders. Leiden. Abonnementsprijs voor Leiden 20 cent per week, 2.63 per kwartaal. Bij onze agenten 21 cent per week, 2.73 per kwartaal. Franco per post 3.10 per kwartaal. Losse nummers 6 cent. Advertentiën 115 m.M. ƒ2.30, elke m.M. meer 15 cent. Ingezonden mede- deelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden: Dienstaanbie dingen en dienstaanvragen ƒ0.60 per plaatsing, alle andere 0.72 bij voor uitbetaling alléén Woensdag en Zater dag. WEERBERICHT Zon onder 10.07 uur Maandagavond. Zon op 5.19 uur Dinsdagochtend. Tusschcn deze tijden moet worden ver duisterd. 29 Juni: De maan komt Maandagavond om 10.42 uur op en gaat Dinsdagmorgen om 7.52 uur onder. 30 Juni: De maan komt Dinsdagavond 11.25 uur op en gaat Woensdagmorgen 9.10 uur onder. 1 Juli: De maan komt Woensdagnacht 0.01 uur op en gaat Donderdagmorgen 10.26 uur onder, 3 Juli: De maan komt Vrijdagnacht om 0.31 uur op en gaat Vrijdagmorgen om 11.41 uur onder. 4 Juli: De maan komt Zaterdagnacht om 0.57 uur op en gaat Zaterdagmiddag om 12.52 uur ender. (Laatste kwartier). 5 Juli: De maan komt Zondagnacht om 1.21 uur op en gaat Zondagmiddag om 2.00 uur onder. Zweminr.: „De Zyl" 20.gr. C. MELK VOOR KINDEREN VAN WERKLOOZEN. De secretaris-generaal van het depar tement van Sociale Zaken heeft thans een regeling getroffen ter uitvoering van de voorgenomen kostelooze melkverstrekking aan kinderen van werkloozen. Deze zal in dier voege geschieden, dat aan de onder steunde werkloozen met kinderen beneden 14 jaar bonnen worden verstrekt, welke zij, met de(n) in hun bezit zijnde(n) gewo nen) melkbon(nen) bij hun melkboer in leveren. Deze is verplicht de beide bonnen aan te nemen en de daarvoor verschuldig de hoeveelheid gestandaardiseerde melk kosteloos af te leveren. Ieder kind ontvangt het volledige rantsoen, waarvoor het krach tens de distributie-bepalingen in aanmer king komt, n.l. 7 liter per week beneden 4 jaar en 314 liter per week voor kinderen van 4 tot en met 14 jaar. In gemeenten, waar een plaatselijk schoolmelkcomité is gevestigd, zijn de kinderen van ondersteun de werkloozen, die een sdhool bezoeken, al waar schoolmelkvoorzieninig plaats heeft, verplicht met ingang van het nieuwe schooljaar (1 September 1942) hieraan deel te nemen. Voor de deelneming is slechts één vierde van het aantal bonnen vereischt, waarop de kinderen van 4 tot en met 14 jaar recht hebben. De ouders houden dus nog driekwart van het rantsoen over om dit thuis voor het kind te gebruiken. HET LIDMAATSCHAP VAN HET N.A.F. De centrale persdienst van het N.A.F. meldt: „Nog steeds rijst de vraag, op welke wijze het lidmaatschap van het Nederlandsche Arbeidsfront wordt verkregen. Ter beant woording nu van deze vraag wordt mee gedeeld, dat ieder, die tot 1 Mei 1942 lid was van het N.V.V., met ingang van dien datum op grond van de verordening van den Rijkscommissaris automatisch met be houd van alle rechten lid is geworden van het N.A.F. Hieruit volgt, dat het lidmaat schap in deze gevallen dus niet afhankelijk is van de invulling van het toegezonden vragenformulier. Het invullen hiervan is echter niettemin gewenscht, omdat aan de hand van de gegevens op dit formulier de reeds verkregen rechten moeten worden vastgesteld. Zij, die niet in het bovenom schreven geval vfcrkeeren, doch reeds voor de stichting van het Nederlandsche Ar beidsfront uitgetreden waren als lid van het N.y.V. of een der andere organisaties, kunnen zich eveneens met behoud van alle verkregen rechten melden, om tot het N.A.F. toe te treden op grond van het ge neraal pardon. Daar deze aanmeldingen thans nog regelmatig uit het geheele land binnenkomen, en tengevolge hiervan ad ministratieve afdoening binnen de gestelde termijn onmogelijk is gebleken, is het ge neraal pardon verlengd met den tijd van drie maanden, dus tot en met 30 Septem ber a.s. Tenslotte kan iedereen, die tot nog toe nimmer lid van eenige organisatie was, zich uiteraard eveneens aanmelden als lid van het N.A.F. Niemand blijve thans meer :n gebreke, tot vlotte afdoening van de ad ministratie zijn vragenformulier in te vul len, of zich ter versterking van de eenheid van alle werkers aan te melden als lid van het Nederlandsche Arbeidsfront." FEUILLETON Roman van Else Wernecke. (Nadruk verboden). 39) „Als ik je dus goed begrepen heb, wensch je dit onwaardige bestaan niet op te ge ven om bij ons terug te keeren?" „Nee, stel je voor, Hetty, ik zie er zoo waar van af in jullie pompeuze villa te rug te keeren waar ik dag aan dag koste lijk zou kunnen eten en niets anders zou hebben te doen dan zwijgend mede aan te zien, hoe jij op geld, relaties en maatschap pelijke successen jaagt en daarbij Lutz' zwakke protesten negeert, Lutz, die toch geen andere verlangens heeft dan 's avonds als hij uit de fabriek komt, een poosje stil bij zijn boeken te kunnen zitten." „Je bent een gemeene, achterbaksche en boosaardige feeks", sist mevrouw Hetty, rood van woede, terwijl ze van de bank overeind springt. Haar veel te klein hoedje DF BRANDSTOFFENRANTSOENEERING VOOR HET KOMENDE WINTERSEIZOEN Het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart deelt mede, dat de algeheele brandstoffenpositie het noodza kelijk maakt in het komende winterseizoen tot een verscherpte rantsoeneering over te gaan. Dit bleek reeds bij de uitreiking van de nieuwe brandstoffenkaarten. Zoo is daarbij geen rekening gehouden met den toeslag voor huizen van vijf en meer ka mers en evenmin met den toeslag voor hui zen met centrale verwarming. "De door het vervallen van beide extra rantsoenen ver kregen besparing is noodzakelijk, omdat er naar gestreefd moet worden met behulp van de aldus vrijgekomen hoeveelheden brandstoffen een minimum rantsoen voor alle verbruikers te verzekeren. Degenen, die een huis met centrale verwarming be wonen en in geen der woonvertrekken, of vertrekken, die daarvoor kunnen die ren, over een schoorsteenaansluiting be schikken, zoodat hun de mogelijkheid ont breekt om met haarden of kachels te ver warmen, zullen in de gelegenheid worden gesteld de centrale verwarming op zeer bescheiden wijze te stoken. Daartoe dient t z. t. bij de plaatselijke distributiedien sten een aanvrage te worden ingediend op formulier Br. C. 251. De verkrijgbaarstel ling van het desbetreffend formulier zal nader worden bekend gemaakt. Alle aan vragen zullen ter plaatse gecontroleerd worden en bij onjuiste opgave zal tot straf vervolging worden overgegaan. Voorloopig zullen geen toeslagen voor centrale ver warming van ruimten voor gezinsgebruik worden verstrekt, indien wel een schoor steenaansluiting in een woonvertrek of een vertrek dat daarvoor kan dienen, aan wezig is. maar de bewoner op bepaalde b.v. technische gronden meent toch aanspraak op een toeslag te kunnen maken. Men wen de zich dus te dien einde niet tot de brand- stoffencommissie en evenmin tot den plaat selijken distributiedienst of eenige andere instantie, aangezien op deze verzoeken toch niet zal kunnen worden ingegaan. Indien voor dergelijke gevallen alsnog een toe slag zal kunnen worden beschikbaar ge steld, zal t. z. t. op de gebruikelijke wijze worden bekend gemaakt, wanneer en hoe aanvragen tot het verkrijgen daarvan kun nen worden ingediend. Verdere bezuinigin. gen zijn of zullen worden verkregen door het verminderen van den toeslag voor kookdoeleinden, kamerverhuur en pensions en door een verscherpte controle op de rGodzakelijkheid van het beschikbaar stel len van brandstoffen voor het verwarmen van kantoren, winkels enz. Zooals bekend zijn reeds vijf bonnen van de nieuwe brandstoffenkaart geldig ver klaard tot 31 December a.s. wat in totaal zal worden aangewezen, zal afhangen van de beschikbaar komende hoeveelheden, maar reeds nu staat vast, dat de grootst mogelijke zuinigheid geboden is. Men verlange niet van zijn handelaar. Cat de reeds beschikbaar gestelde vijf een heden onmiddellijk en geheel worden ge leverd. De aanvoer gedurende den gehee- len zomer dient voor deze bevoorrading van het publiek. De handelaar kan dus slechts geleidelijk de bestellingen afwer ken. Men helpe zijn handelaar door hem alle vijf geldige bonnen te overhandigen. Hij kan dan zijn transport en tevens zijn herbevoorrading in het belang van zijn klanten beter regelen. Evenals het vorige jaar zal het publiek zich tenslotte moeten aanpassen aan de beschikbare soorten en afmetingen. Door het uitvallen van een deel der centrale verwarmingsinstallaties zal de handel bijv. genoodzaakt zijn een deel in cokes te leveren. Hiermede zal het publiek dus genoegen moeten nemen, zoo dat het geen zin heeft te wachten totdat de handelaar later misschien nog anthra- ciet zou kunnen afleveren. Men stelle zich daarom thans reeds op de hoogte van de mogelijkheden van gemengd stoken. Reeds vroeger werden daarover mededeelingen gedaan. Deze zullen t. z. t. nogmaals onder de aandacht van het publiek worden ge bracht. VERTREK GENERAAL SEYFFARDT. Zaterdag is die commandant van het vrij willigerslegioen Nederland de luitenant- generaal H. A. Seyffardt in gezelschap van mr. Tuiinstra, hoofd van de juridische af- deeling van het hoofdkwartier van het vrijwiligerslegioen, en den heer H. W. Th. Ruyters, perschef van bet vrijwilligersle gioen naar Graz vertrokken, waar hij een beZoek zal brengen aan de vrijwilligers die daar in opleiding zijn. Voorts zal de ge neraal Seyffardt van deze gelegenheid ge bruik maken om een 750-tal pakketten uit te reiken, de eerste van de ruim 3000 z.g. voorjaarspakketten, welke door de zorgen van het hoofdkwartier van het vrijwilli gers legioen aan de Nederlandsche strij ders worden afgezonden. üiiWiqie.. DINSDAG 30 Juni. Gedachtenis van den H. Paulus, Apostel. Mis: Scio. Gloria. 2e gebed van den H. Petrus; 3e van het oc taaf van den H. Joannes de Dooper; 4e voor den vrede. Credo. Prefatie van de Apostelen. Kleur: rood. glijdt verschrikt opzij. „Je bent laag en ha telijk en zelfs je leelijkheid is daarvoor nog geen excuus". „En zoo'n schepsel wilde je nu dien zoo correct uitziemden Herbert aansmeden!", zegt Marga langzaam en vol bijtend sar casme. „Ach-jij!" Mevrouw Hetty balt in onbe- heersohte woede zoowaar haar vuist en houdt die dreigend voor Marga's gezicht. Marga kijkt haar kalm en met groote oogen aan. „Hier, m'n beste kind, zul je in ieder geval geen man vinden. En één ding staat voor mij wel vast: het zal nog eens heel slecht met je afloopen! En dan zul je op een goeien dag natuurlyk weer komen aankruipen, zóó klein en vernederd en jammerlijk zul je aan onze deur klop pen Mevrouw Hetty spreekt met toe nemend pathos. „En voorwaar zeg ik u", gaat Marga op denzelfden toon voort, er zal mij worden open gedaan en mijn lieve schoonzuster, die de plaats van mijn lieve moeder in neemt, zal mij met tranen in de oogen aan haar hart drukken en een kalf laten slach ten Een oogenblik kijken de beide vrouwen elkaar met fonkelende oogen aan, dan laat Marga de deur vrij en mevrouw Hetty zeilt DE LEIDSCHE COURANT GEMENGDE BERICHTEN DOODELIJKE ONGELUKKEN. Op den onbewaakten overweg in den spoorweg van Den Haag naar Voorburg bij de Broeksloot is Zaterdagmiddag de 77- jarige A. van V. uit Voorburg door een electrischen trein van Voorburg naar Den Haag gegrepen. Vermoedelijk heeft hij den trein niet gezien of gehoord, hoewel de be stuurder signalen gaf. De man was op slag dood. De rivierpolitie te Rotterdam heeft aan de Lloydkade het lijk opgevischt van de 28-jarige mej. C. J. W., die gewoond heeft aan den Westzeedijk. Zij werd sinds begin April vermist. Men vermoedt, dat zij door de duisternis misleid te water is geloopen en verdronken. Het 9-jarig zoontje van de familie V. uit de Maasbreeschestraat te Venlo, dat bij de Maas aan het spelen was, is in het water gevallen en verdronken. Zaterdagmiddag was de 23-jarige zoon van den landbouwer W. Heber te Heel met paard en wagen bezig in een weiland. Plotseling werd het paard schichtig en sloeg op hol. De jongeman viel van de kar, kwam met zijn hoofd onder een der wielen en werd op slag gedood. Het zesjarig zoontje van de familie de B. te Bladel, is bij het spelen onder een melkwagen geraakt. Het knaapje kreeg het achterwiel over het hoofd en was op slag dood. Op den Rijksweg te Geleen (L.) is Zaterdagmiddag, omstreeks vijf uur, de 17-jarige C. van W., wonende te Krawin- k^l (Geleen) door een autobus van de fir ma Z. uit Maastricht, waarin mijnwerkers \ervoerd werden, aangereden. Het slacht offer, dat een zware hersenschudding be kwam. werd naar het hospitaal te Sittard overgebracht, alwaar hij enkele uren la ter aan de bekomen kwetsuren is overle den. De 54-jarige hovenier A. L. M. wonende te Bergen op Zoom, werd Donderdagmid dag, toenxhij per fiets van zijn land uit een zij weg den Wouscheweg op kwam rijden door een auto aangered en en zoodanig ver wond, dat 'hij naar het algemeen burger- gasthuis moest worden overgebracht. In den nacht van Zondag op Maandag is hij daar aan. de gevolgen van zijn verwondin gen overleden. MIJNONGELUK. Op de bovengrondsche werken van de mijn Julia te Eygelshoven is de mijnwer ker K„ oud 19 jaar, met zijn hals onder een slijpsteen geraakt. In levensgevaarlijken toestand is hij naar het ziekenhuis te Heer- Jen gebracht. SPORT CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. C. V. H.L. C. C. Gewonnen door L. C. C. met 10 runs op de eerste innings. L. C. C. scoorde 77 runs, waarvan T. Kante been 41, A. Harmsen 13, G. Zeeifwe bowlde 641, A. J. Roodt 323 en Th. van der Pas 15. C. V. H. scoorde 67 runs, waar van T. Feitz 12 en P. Krom 22. L. van Es bowlde 536, T. Kantebeen 420. In de tweede innings scoorde L. C. C. 88 runs voor twee wickets, waarna C. V. H. opgaf, A. Harmsen 24 n. u. en T. Kantebeen n. u. A. J. Roodt bowlde 237 en G. Zeeuwe 0—44. Ajax (L.)V. C. C. Gewonnen door V.'C. C. met 58 runs. V. C. C. 146 (J. de Roos 33, G. van Thuyl 34, L. Bakker 24, M. Facee Schaeffer 14 plus) Ch. van Goor 247, Chr. Wenting 741, E. Versteeg 135. Ajax 88 (G. Langhout 18. Chr. Wen ting 20) F. "an Wijk 340, L. P. Couturier 6—47. L. M. C. C.H. C. C. 4. Gewonnen door L. M. C. C. met innings en 22 runs. H. C. C. 1ste innings 57 (J. Langerhorst 19, J. G. H. Gunning 10). W. Walther Boer 324, H. Coebergh 719. 2de innings 34 (J. G. H. Gunning 11), H. Coebergh 310, W. G. Ph. v. d. Heyden 417. L. M. C. C. 113 (W. Walther Boer 20, H. Coebergh 43, D Wagner 21 plus). P. van Voorthuyzen 432, J. G. H. Gunning 329. ATHLETEEK Stuivenberg Ned. Kampioen 800 M. KI. B. te Rotterdam. Op de Nenytobaan werden ender buitengewoon groote belangstelling zoowel van de zijde der athleten als van het publiek de Ned. B- en Junioren Kam pioenschappen gehouden. Stuivenberg van Holland slaagde er in Ned. B. kampioen te worden op de 800 M. met een tijd van 2 min 1 sec., daarmee tegelijk naar de A- klasse te promoveeren. Noordenbos werd 2e op polshoog (3.30 M.), de Water werd 2e bij het vèrspringen (6.66 M.), Pikart 300 M. jun. 2e in 38.1 sec., terwijl Kips op het nummer 100 M. jun. 4e werd in 11.5 sec. Le Rouen werd bij het kogelstooten 3e met 12.18 M. Al met al werden er door de Hollandleden verdienstelijke prestaties ge leverd. ATHLETIEK Succes van de A. A. V. '36. De A. A. V. '36 uit Alphen a. d. Rijn nam gisteren deel aan de Ned. Kampioenschappen voor statig de cabine uit, als een vol getakelde viermast bark voor den wind. Helaas botst de bark, tengevolge van den al te hevigen wind tegen de deurpost, waarbij ze zich gevoelig haar heup stoot. Marga onder drukt met moeite een glimlach. Dan zit ze nog een poosje op het kleine, witte krukje. Plotseling voelt ze zich zwak in haar knieën. Het verleden pleegt zich vaak op min of meer heftige wijze aan een mensch op te dringen, maar er is alle hoop om te verwachten, dat het nu voor goed heeft afgedaan geheel en al! Marga besluit haar overpeinzingen met een diepen zucht en werpt een blik in den spiegel. Ze strijkt het haar wat naar ach teren en brengt haar kraapje in orde. Een beetje poeder op haar neus zal ook geen kwaad doen. Dan verlaat ook zij de ca bine. De meeste genoodigden hebben reeds af scheid genomen; elke dame ontvangt aan de deur nog een miniatuur uitgave van de sierlijke porceleinen flesch met mevrouw dr. Scheel's ongeëvenaard en onvergetelijk huidverzorgingsmiddel „Lotion Malwida 31". De laatste gasten worden juist door mevrouw Scheele de deur uit geloodst en als zij terugkeert, laat ze zich uitgeput in een stoel vallen. Oef, dat was even een B-klassers op de Nenyto-baan te Rotter dam en behaalde daar verschillende goede resultaten. Het hoogtepunt van den middag was de 4 x 100 M. estafette, op welk num mer men het kampioenschap van Neder land wist te behalen in den schitterenden tijd van 45.4 sec. Het beteekent tevens een nieuw G. A. C. en clubrecord. Het oude record stond op 46.1 sec. De ploeg bestond uit J. Lam, K. Eijkelenboom, J. Verkerk en L. Arnos. ZWEMMEN Twee nieuwe wereldrecords van Willy Smith. Uit New York wordt gemeld, dat de Amerikaansche zwemmer Willy Smith, die reeds wereldrecordhouder is op de 440 yards, 800 meter en 1000 yards borstcrawl, r.og twee wereldrecords op zijn naam heeft gebracht. De 400 meter borstcrawl legde hij af in 4 min. 38.5 sec. (oud record stond op naam van Medica (V.S.) met 4 min. 38.7 sec.) en de 880 yards in 10 min. 3".6 sec. (oud record op naam van Flanagan (V.S.) met 10 min. 7.6 sec.). WATERPOLO Jeugdtournooi te Woerden. Onder toe zicht van de waterpolo-commissie van den N. Z. R. B., en den trainer Fr. Kuyper werd te Woerden gisteren het door de ver- eenigingen W. Z. C. en Forel georgani seerde waterpolo-tournooi voor de jeugd gehouden, waaraan door acht kringen werd deelgenomen. De resultaten luiden als volgt: le ronde: UtrechtGouda 70; Rot terdamNoord Holland 51; Den Haag 't Gooi 40; AmsterdamHaarlem 04. 2e ronde: UtrechtDen Haag 32; Rotter damHaarlem 15; Herkansingsronde: Noord-HollandAmsterdam 14; Gouda 't Gooi 14. Verliezersronde: Amsterdam 't Gooi 13; Finale: UtrechtHaarlem 01. Het eindresultaat was: 1. Haarlem, 2. Utrecht, 3. 't Gooi. A. Z, C—Watertor 7—1. A. Z. C. beeft op Watertor een gemakkelijke over winning behaald. De gasten waren tech nisch zeer zwak. A. Z. C. had dan ook steeds het spel in handen. Bijl benutte reeds di rect een vrijen worp, terwijl de Vries en v d. Velden via een corner den stand op 30 brachten. Bij dit. laatste doelpunt bleef de keeper gewoon naast zijn doel liggen. Door Bijl en Thim werd het nog voor de rast 50. Direct na de hervatting scoorde v. d. Velden 6 —0, waarna de links voor de gasten de eer redde (61). Thim bracht ten slotte den eindstand op 71. ZEILEN Wedstrijden op de Westeinder Plassen. Op de Westeinderplassen werden gis teren wederom nationale oefenwedstrijden door de Ned. Zeeil- en Roeivereeniging ge houden. Gezeild werd in de Valken-, Draken- en Regenboogklassen. De uitslagen luiden: Valkenklasse: 1. Merlin (A. Balder). 2. Gambrinus (Broer), 3. Thor (B. J. IJff). Drakenklasse: 1. Vliegende Holander (A. Warners), 2. Brasemermeer (H. F. V. Na than), 3. Tijl Uilenspiegel (J. R. Bliek- man). Regenbogklasse: 1. Stokpaardje A. Berg hoef) WIELRENNEN Ronde van Purmerend. Onder groote belangstelling werd gisteren de zesde ronde van Purmerend verreden. Braspenninx en van Amsterdam gaven in het algemeen den taoon aan in dezen wedstrijd. Vrijwel regelmatig zaten zij in de kopgroep. Ver scheidene ronden voor het einde gingen zij er met zijn tweeën van door en wisten aldus de zege te behalen. In den sprint won van Amsterdam met een halve wiel- lengte. Braspenninx kreeg de premie voor de beste prestatie. De uitslagen luiden: Profs en onafhankelijken, 70 ronden, 98 K.M.: 1. van Amsterdam, 2 uur 51 min. 59 sec., 2. Braspenninx, 3. Demmenie, 4. De Groot, 5. Sprenkeling, 6. Lakeman, 7. Se- gaar, 8. Motke. 9. Lust, 10. Pronk. Amateurs, 40 ronden, 56 K.M.: 1. van Straaten, Rotterdam, 1 uur 36 min. 43 sec., 2. v. d. Bosch, Zaandam, 3. Ott, Amster dam, 4. den Teyer, Scheveningen, 5.' Midde ling, Amsterdam. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Willem Marinus, zoon van E. de Jong en J. G. van Dop Abraham Johannes Maria, z. van J. M. M. Preenen en H. M. Schouten. Ondertrouwd: W. L. Giesbert jm 27 jaar en A. H. v. d. Laken jd 23 jaar A. Hillebrand jm 22 jaar en L. J. Baart jd 18 jaar D. v. d. Hoonaard jm 24 jaar en D. van Amsterdam jd 19 jaar J. de Leeuw gesch. 39 jaar en M. Reitsma wede. 36 jaar G. Verhoogt jm 22 jaar en C. J Jansen jd 22 jaar W. Janssen jm 21 jaar en M. Dubbelaar jd 22 jaar A. J. Brouwer jm 30 jaar en G. Haneveld jd 24 jaar A. Jonkers jm 19 jaar en W. van Leeuwen jd. 20 jaar N. Kienjet jm 20 jaar en C. M. Guldemond jd. 20 jaar. Overleden: M. A. Heymans, man 75 jaar F. Singeling, zn. 18 jaar. vemoeiende dag! En al gelijken de mooie, nieuwe zalen van het instituut op het oogenblik dan ook meer op een verlaten slagveld met al die onordelijk opzij ge schoven vergulde stoeltjes, de kleine tafel tjes vol gebruikte theekopjes en de ver frommelde, overal op den grond verspreid liggende prospectussen het is ongetwij feld de moeite waard geweest, het was een volledig succes. De lijsten, waarop men zich voor de nieuwe cursussen kon laten inschrijven, be vatten een veel grooter aantal namen dan voorzichtige meneer Koekoek bij zijn be grooting had aangenomen. Veel grooter! „Kom hier, kinderen!" roept mevrouw Scheele. „Ik heb nog een flesch champagne voor ons meegebracht! Jullie hebbei je al len schitterend van je taak gekweten; zon der jullie zou ik het vandaag niet hebben klaar gespeeld!" De champagne parelt in de kleine kel ken, die anders voor de behandeling in een der andere vertrekken worden be waard, en stroomt schuimend over den rand. „Gabi, Eva, juffrouw Tinschmann, Mar ga lang zul je leven, en het instituut eveneens!" En terwijl ze nog bijeen ziten en in die 2 MELDT U AAN BIJ HET GEWESTELIJKE ARBEIDSBUREAU STADSNIEUWS R. K. MULO-EXAMEN. Geslaagd voor het B-dipioma in den Haag: Joh. van Dijk, Aug. Gilein, Frans Heemskerk, Joh. Pley en Joh. Sier uit Lei den, Adr. Vink uit Oegstgeest, Joh. de Jong uit Hazerswoude, Joh. Stikvoort uit Voor schoten, Hub. Versteegen uit Zoeterwoude, allen leerlingen van de R. K. Ulo-school, Vrouwenkerkhof. Afgewezen: geen. HAZARDSPEL. Zaterdagmiddag heeft de Leidsche poli tie op vermoeden van hazardspel een in val gedaan in het perceel de Sitterlaan 25, bewoond door zekeren M. Deze was met nog negen personen, uit Leiden, Oegstgeest, Den Haag en Amsterdam afkomstig, bezig met de roulette. Tegen de aanwezigen werd procesverbaal opgemaakt, terwijl een be drag van 78 inbeslag werg genomen. VLEESCH INPLAATS VAN AARDAPPELEN. Bij de politie werden twee personen, I. B en J. v. E. gesignaleerd, die verdacht werden van diefstal van aardappelen. Een ten huize van een hunner in de Lopsen- straat ingesteld onderzoek, leverde even wel geen aardappelen, doch schapenvleesch op. dat in de dakgoot lag. Over de her komst daarvan konden zij evenwel geen in lichtingen geven. PERSOONSBEWIJS VERGETEN! Zaterdag den geheelen dag is door de politie controle uitgeoefend op de persoons bewijzen. Dertig personen bleken dit do cument niet bij zich te hebben, zoodat procesverbaal werd opgemaakt. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 78. N.V. De Leidsche Broodfabriek, Leiden, Nieuwe Mare 1. N. Comm.: Prof. dr. J. J. Lijnst-Zwikker, Lei den en mr, H .F. A. Donders, Leiden. 4232. „Hoekbar", Leiden, Boommarkt la, Tapparij. Overl. Eig.: A. Boersma, d.d. 16 Juni 1942. N. Eig.: Wed. M. Th. Boers- ma-van Lier, Leiden. 7951. Meubelfabriek C.M.F., Leiden, Stille Rijn 4. Wijz. handelsnaam in: Meu belfabriek v. d. Arend v. Smaalen. 1001. G. Hemerik, Leiden, Jan Vossen- steeg 36, grossierderij in suikerwerken, koek en chocolade. Bovengenoemde zaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Firma G. Hemerik en Zn. (B.P.). Venn.: G. Hemerik, Leiden en A. J. Hemerik, Leiden. 3580. A Schild, Leiden, Rapenburg 90, verkoop van groenten en fruit. Overl. Eig.: A. Schild, d.d. 13 Juni 1942. N. Eig.: Wed. L. Schild-Sluymer, Leiden. 9171. J. Knoppe, Katwijk a. Zee, van Meiskade 84 (evacuatie-adres: Zeeweg 80), Agentuur en Commissiehandel. Afkomstig uit Rotterdam. 6767. Sleepboptmaatschappij „IJmui- den" N.V in liq„ Sassenheim, 't Huis ter Leede. Bovengenoemde N.V. is verplaatst naar Heemstede, Weisenburchweg 8. 2828. G. van der Neut, Nieuwkoop A. 279, Drukkerij en Boekhandel. Overl. Eig.: G. van de rNeut, d.d. 20 April 1942. Wijz. handelsnaam in: J. A. van der Neutvan Bemmel. N. Eig.: Wed. J. A. van der Neut van Bemmel, Nieuwkoop. Met ingang van 1 Juli a.s. is door de directie der Ned. Spoorwegen tot genees heer van het Zieken- en Ondersteunings fonds der Ned. Spoorwegen alhier benoemd dr. H. P. Veldhuijzen Jr. alhier, inplaats van zijn vader dr. H. P. Veldhuijzen Sr., die vele jaren deze functie eerst bij de H. IJ.S.M. en later bij de Ned. Spoorwegen bekleed heeft. opgewekte stemming, welke samenkom sten als deze plegen te besluiten, alle aar dige of bedenkelijke bijzonderheden de re vue laten passeeren, rinkelt de telefoon. Een interlokaal gesprek; meneer Koekoek informeert belangstellend en niet geheel zonder ongerustheid, hoe de officieele ont vangst verloopen is. Mevrouw Scheele werpt een stortvloed van woorden, onsamenhangende zinnen, plagerige opmerkingen en lachcascaden door de microfoon, tot meneer Koekoek nij dig wordt en Marga te spreken verlangt. Marga geeft de gewenschte, zakelijke in lichtingen ze noemt het aantal bezoe kers, de namen der dagbladen, die veerte- genwoordigd waren en den omvang der in schrijvingen op de lijsten. Meneer Koekoek schijnt tevreden te zijn, zij het dan natuurlijk niet zóó tevreden, dat hij nu geneigd zou zyn de handen in den schoot te leggen. Het is hoog tijd, dat nu ook de filialen op de nieuwe leest wor den geschoeid. De filialen in het binnenland zoowel als over de grens „Als ik maar een vertrouwd iemand had, dien ik naar Kopenhagen kon sturen", mompelt meneer Koekoek, alweer vol met nieuwe plannen en mogelijkheden. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 2