Voor de Hinderen DONDERDAG 18 JUNI 194Z DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 BESLUITEN VAN DËN BURGEMEESTER De burgemeester dezer gemeente heeft de volgende besluiten genomen: Zomervacantie Gymnasium en H.B.S. De a.s. zomervacantie voor het Gymnasium, de H.B.S. met 5-jarigen cursus en de H.B.S. voor Meisjes zal duren van 4 Juli a.s. (na afloop van de lessen) tot en met 24 Augus tus d.a.v. Verhuring grond. Een strook grond aan de Boommarkt, groot 23 M2., wordt verhuurd aan A. de Vink, te Leiden, voor het daarop hebben van een kiosk voor het verkoopen van ververschingen, tegen een huurprijs van 150.per jaar van 1 Mei 1942 tot en met 30 April 1943. Verbeteringen in „de Lakenhal". De Commissie voor het Sted. Museum „de La kenhal" heeft verzocht een crediet van 9500.beschikbaar te stellen ten behoe ve van de volgende voorzieningen aan het museum lo. het aanbrengen van eenige verande ringen aan het gebouw, teneinde een defi nitieve opstelling mogelijk te maken van de uit het pand Oude Singel no. 90 afkom stige 17e eeuwsche vestibulebetimmering. Aansluitende aan die veranderingen zal te- gelijk een verbetering van de gang naar de Harteveldzaal tot stand kunnen worden ge bracht. De kosten van een en ander worden ge raamd op 5250. 2o. het maken van een gang tusschen de Harteveltzaal en het nieuwe gebouw met in den vloer een luik, dat toegang geeft tot een trap naar den kelder, een en ander ten einde een gelegenheid te scheppen om kunstschatten op behoorlijke wijze naar den kelder onder het gebouw te brengen, indien dit met het oog op de buitengewone tijdsomstandigheden urgent moet worden geacht. De kosten van deze voorziening worden begroot op ƒ3000. 3o. het maken van een uitgang in den Zuid-Oostelijken hoek van het Paviljoen naar het nieuwe gebouw en het aanbren gen van een trap daar ter plaatse, ten ein de de circulatie van het publiek bij druk bezoek te kunnen vergemakkelijken. De kosten van dezen maatregel zullen een bedrag van pl.m. 1250.vorderen. In totaal zullen de kosten van de sub lo, 2o en 3o vermelde voorzieningen dus pl.m. 9500.bedragen. Aangezien de vermelde voorzieningen zeer gewenscht zijn die sub 2o is zelfs noodzakelijk heeft de Burgemeester be sloten op d*e gemeentebegrooting, dienst 1942, een bedrag van ƒ9500.— te brengen, ten behoeve van het aanbrengen van ver schillende verbeteringen in het Stedelijk Museum „de Lakenhal" en dit bedrag te bestrijden uit een geldleening, af te lossen in 10 jaar en in verband met een en ander vast te stellen den bij dit besluit behooren den begrootingsstaat. Geldleeningen. Behoudens goedkeu ring van den Commissaris der Provincie (deze goedkeuring is nog niet verkregen), ten laste van de Gemeente Leiden zullen onderhands worden aangegaan twee 30- jarige ondershandsche geldleeningen, elk groot 500.000 a pari, tegen een rente van 3 1/2 pet Eervol ontslag. Aan G. J. Spanjaard wordt eervol ontslag verleend uit zijne ge- trekking van onderwijzer aan de oplei dingsschool voor u.l.o. aan den Rijnsbur- gersingel. Verkoop grond. Aan ir. F. H. E. Gul jé wordt verkocht een perceel bouwterrein, gelegen aan de Van Slingelandtlaan. groot pl.m. 1060 M2. voor den prijs van 14.— per M2. Inrichting e.v. noodziekenhuizen. In verband met een circulaire van den Secre taris-Generaal van het Dep. van Binn. Za ken betreffende geneeskundige hulp bij catastrophale gebeurtenissen, zijn een vier tal schoolgebouwen aangewezen, om zoo ■noodig tot noodziekenhuis te worden ge bezigd Voor de inrichting van die ziekenhuizen moeten aanschaffingen worden gedaan. Het is de bedoeling, die aanschaffingen te beperken tot de inrichting van twee nood ziekenhuizen, omdat niet behoeft te wor den aangenomen, dat een ramp steeds van zoodanigen omvang zal zijn, dat het noodig is tot de inrichting van alle vier aangewe zen gebouwen tot noodziekenhuis over te gaan, terwijl er bovendien rekening mede mag worden gehouden, dat opname van een groot aantal getroffenen in het Aca demisch Ziekenhuis kan plaats hebben. Van het gedeelte der gemeente, d'at ge troffen wordt, zal het afhangen, welk der aangewezen schoolgebouwen tot noodzie kenhuis zal worden ingericht. Met de aan schaffing voor de inrichting van twee schoolgebouwen tot noodziekenhuis is een bedrag van pl.m. 4000.— gemoeid het welk van den post „Onvoorziene Uitgaven" kan worden afgeschreven. In verband met een en ander heeft de Burgemeester besloten een bedrag groot 4000 op de begrooting voor het dienst jaar 1942 te brengen. Vergoeding vakcentrales: De burgemeester besloot verder: a. in te trekken de besluiten van den Ge meenteraad van 4 October 1937 en 14 Maart 1938 in zake het toekennen van een vergoeding aan de verschillende vakcentra les in de kosten van controle op de ge steunde werkloozen; b aan de vakorganisaties een vergoeding toe'te kennen van één cent per wekelijk- sche door haar tusschenkomst verstrekte steunuitkeering in de kosten voortvloeien de uit de medewerking dier organisaties aan de uitvoering van de steunregeling voor valide werkloozen en uit het inhou den op de steunuitkeeringen van door of vanwege de gemeente verleende voorschot ten, zulks voorloopig voor den duur van zes maanden en gerekend te zijn ingegaan op 1 Januari 1942; c. behoudens goedkeuring van den Com missaris der Provincie door vaststelling van den bij dit besluit behoorende begroo tingsstaat een bedrag van 200.op de begrooting 1942 te brengen. Leeraar H.B.S.: de aanstelling aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus van J. J. Granpré Molière tot tijdelijk lee raar in de Geschiedenis,, alsnog te rekenen met ingang van 12 Januari 1942, tot we- deropzeggens. doch uiterlijk tot het begin van de a,s. zomervacantie, te bekrachtigen. Overplaatsing: met ingang van een da der te bepalen datum J. C. Bartelsman, on derwijzer aan de o.l. school aan de Duiven- bodestraat, over te plaatsen naar de oplei dingsschool voor u.l.o. aan den Rijnsbur- gersingel. ZILVEREN JUBILEUM. Heden was het 25 jaar geleden, dat de heer A. de Goede, wegwerker bij de Ned. Spoorwegen en werkzaam aan het station alhier, in dienst trad bij de Ned. Spoorwe gen. Gistermiddag was hij in het Bureau van Weg en Werken te Rotterdam, waar onder Leiden ressorteert, ontboden, alwaar de hoofdingenieur, de heer H. K. C. W. van der Veen, hem namens de directie geluJk- wensohte en hem het gebruikelijk geschenk onder couvert aanbood, benevens een oor konde voor 25-jarige trouwe dienstvervul ling. Hedenmorgen vervoegde zich de heer W. van Duyn, hoofdopzichter 1ste klasse bij Weg en Werken bij de Ned. Spoorwe gen alhier, ten' zijnen huize, om hem in hartelijke bewoordingen geluk te wens Chen met zijn 25-jarig jubileum, onder aanbie ding van een geschenk onder couvert na mens het personeel. De heer A. Freeke ploegbaas 1ste klasse alhier, bood hierop namens het personeel, aan de echtgenoote van den jubilaris een mooien bloemenmand aan. Nadat de jubilaris feilen hartelijk had bedankt, bleef men nog eenigen tijd gezel lig bijeen De heer J. Ankeveld, bankwerker le kl. in de afdeeling centrale werkplaats van de Stedelijke Lichtfabrieken herdenkt Maan dag a.s. den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst kwam bij de Lichtfabrieken. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 7118. N.V. Leidsche Ma chinefabriek v/h firma J. P. Jansen, Lei den, Os- en Paardenlaan 43. Procuratie verleend aan: K. Torn, Leiden. (B.P.). Zangkoor „Hartebrug". Aan H.H. kerkzangers wordt beleefd ver zocht aan bovengenoemd zangkoor hun ge waardeerde medewerking te verleenen voor de uitvoering van de Requiem van Perosi op a.s. Vrijdag 19 Juni, om half tien. De heer N. G. van Kampen, alhier woon achtig, slaagde aan de universiteit te Gro ningen cum laude voor het candidaats- examen wis- en natuurkunde. Bij het gehouden examen der H. C. V. op 16 en 17 Juni te 's-Gravenhage zijn ge slaagd de dames N. Ten Kate voor cou peuse; N. Donker, E. Lindenhof, A. E. de Blauw, A. A. C. de Geus, R. Ligtvoet, T. de Ru en T. Groeneweg voor costumière en voor lingerie A. de Bruin, allen leerlingen van J. I. Th. van Zwieten, Garenmarkt 44, leerares H. C. V. BURGERLIJKE STAND LEIOEN Geboren: Willemina Janneke, d. van H. de Roode en W. J. Hamelink Jacobus Cornells, z. van M. Th. Heemskerk en H. P. Steenvoorden Leendert, z. van G. Ravensbergen en J. v. Delft Jacoba Ca- tharina Klasina, d. van A, Ruis en M. Schild Cornelia Geertruida, d. van V. H..v. Dissel en C. M. v. Lieshout. Ondertrouwd: H. Postma jm. 25 j. en P. Werner jd. 24 j. T. J. Chang jm. 40 j. en J. C. Krom jd. 29 j. Gehuwd: H. Korthals jm. en H. M. Steen jd. G. A. Montanus jm. en J. M. Schrijvers jd. C. J. v. Dongen jm. en E. de Ru jd. J. Fakkel jm. en H. C. Jansen jd. S. Overtoom jm. en J. F. Vreeburg jd. F. P. de la Rie jm. en C. Vermond jd. W. v. d. Berg jm. en S. M. v. d. Krogt jd. H. J. Daudeij jm. en C. Groen huizen jd. J. H. Spring in 't Veld jm. en C. M. J. Rozier jd. A. Straver jm. en L. F. W. v. d. Kaaij jd. G. J. v. Kempen jm. en J. C v. Remundt jd. F. Reijne- veld jm. en B.. C. v. Engelen jd. J. Rijns- burger jm. en W. Lasschuijt jd. P. Springer jm. en J. v. d. Tuin jd. H. M. Swaek jm. en J. v. Ulden jd. H. Th. Vink jm. en M. C. V. d. Kaay jd. Overleden: W. A. Kleij wed. van J. J. v. d. Steen 51 j. C. P. Felix hsvr. van L. Lolkes de Beer 37 j. N. v. d. Bosch wedn. 93 j. A. Boersma m. 63 j. M. Lipjes hsv. van L. de Valenga 39 j. WIE IS JARIG? Van 21 tot en met 27 Juni. Op 21 Juni: Ali van Klink, Nieuwveen; Mia v. d. Burg Noordwijkerhout; Jan Zwetsloot, Z'woUde, Jan van Kesteren; Annie de Jong; Corrie Vreeswijk, Stomp- wijk; Nellie van Haastrecht, Z'woude; An na Langelaan, Sassenheim. Op 22 Juni: Antje Sloos; Jan Hooger- vorst, Lisse; Jo Vlasveld, Z'woude; Jan Webbers; Lousje v. d. Berg, Oegstgeest; Henk Langelaan, Sassenheim. Op 23 Juni: Ria Wesselman; Bets v. d. Meer, Aarlanderveen; Corrie Warmerdam, Voorhout; Marcel v. d. Klauw, Noordwij kerhout; Henkie Hartwijk; Greet Luyckx; Alie v. Rossenberg; Nardja Bierman v. d. Berg, Voorhout; Martie v. Vliet, Boskoop. Op 24 Juni: Annie van Es; Leo van Kes teren, Voorhout; Nellie Colijn, Hoogmade; Greetje v. d. Boog; Tonny Gottenbos; Ga- tha Stolwijk, H'woude; Bé Vollebregt, Oegstgeest; Anny Jonkman, Abbenes; Cor nells van Vliet, Alphen; Doortje van Ham; Marietje van Amsterdam, R'veen. Op 25 Juni: Nico Overdevest, Z'woude; Lenie de Geest; Ans Gertenaar; Stef Zon neveld, Wassenaar; Lenie van Leeuwen; Maria Ammerlaan, Z'woude; Cornelia Over devest, Stompwijk; Jozef v. d. Linden, Alphen. Op 26 Juni: Marietje Vink, Noordwijk, (B.); Kees Montagne, Warmond; Jan v. d. Akker, Katwijk; Annie v. d. Kraan; Bep^ van Dijk, Bergschenhoek; Antoon Otten, R'veen; Jan Herreur; Cor de Bruijn. Op 27 Juni: Hans van Schagen; Bep Bak ker, Z'woude; Laurens den Hollander, Voorschoten; Piet Montanus; Plonie Stijn- man, Langeraar; Beppie van Geest, Sas senheim; Piet Molenkamp, Wassenaar. Ik feliciteer de jarigen. Waar geen plaats genoemd is, is dit Lel den. Wie opgenomen wil worden, sture minstens 14 dagen vóór den verjaardag zijn of haar naam in. Oom WIM. OMGEVING VOORSCHOTEN Examens Middelbaar Onderwijs. Aan de R.K. M. M. S. Huize Bijdorp met „er kend" diploma, alhier zijn geslaagd: Toos van der Bijl, Voorschoten; Ria ten Dam, Rotterdam; Jos Güthschmidt, Den Haag; Marietje ter Haar, Noordwijk; Annemie van Haaren, Schiedam; Mary van Hellen- berg Hu'bar, Rijswijk; Mieke Korte, Delft; Mien Kortmann, Boskoop; Bep Promes, Schiedam; Mia Vriens, Den Haag; Alice de Vroomen, Warmond; Annie Waterreus, Rotterdam. KOUDEKERK Paard en wagen te water. Maandag morgen geraakte de veehouder M. M. al hier, in d'e Lagewaard bij de boerderij van T. de Lange met paard en brik in de langs den.weg gelegen diepe stoepsloot. Geluk kig dat spoedig hulp kwam opdagen waar door alles weer behouden op het droge werd gebracht. Inbraak. Voor de tweede maal is des nachts ingebroken in bet distributielokaal aan den Hooge Rijndijk te Hazerswoude. De nachtelijke bezoekers hebben ditmaal evenwel weinig van hun gade gevonden. Slechts een gering aantal brandstoffen- kaarten worden vermist, welke echter voor hen geen waarde hebben. LEIDERDORP Tegen de baldadigheid. Door den bur gemeester is een wijziging der Alg. Politie verordening vastgesteld, waarbij het ver boden is aan personen beneden 18 jaar zich van 1 October tot 1 Maart na zonsonder gang en van 1 Maart tot 1 October na 7 uur 's avonds, zonder geleide van ouders of verzorgers in het gemeenteplantsoen te bevinden. Ook voor het betreden van het plantsoen buiten de paden zijn wegens de ergerlijke baldadigheid door de jeugd strengere be palingen gemaakt. Gemeente-architect. Aan den nieuw- benoemden gemeente-architect voor de ge meenten Leiderdorp, Woubrugge en Kou dekerk, den heer Chr. G. de Jong, is de gemeente Leiderdorp als standplaats aan gewezen. REEUWIJK Bonnen vervalscht. Door de politie, alhier, is proces-verbaal opgemaakt tegen de echtgenoote van C. J., alhier, terzake vervalsohing van een twintigtal vetbonnen. VERLOFGANGERS VAN HET VRIJWILLIGERSLEGIOEN Van tijd tot tijd verschijnen verlof gangers op het hoofdkwartier. Zij ver tellen ons van hun belevenissen aan het Oostfront. Het zijn eenvoudige onopge smukte verhalen van den strijd tegen het bolsjewisme, gedaan door ernstige en vast beraden strijders. Maar wanneer het ge sprek komt op het werk van ons Verzor gingsfonds, dan worden onze bezoekers enthousiast, dan wordt voor een oogen- blik de ernst verbannen en vernemen wij hoe onze pakketten ontvangen worden en hoe veel vreugde deze zendingen onzen mannen bereiden. Pakketten uit Holland. Dat is een too- verwoord aan het front. Dat is een ge beurtenis. Dan wordt voor een oogenblik alle zorg vergeten. Landgenoot, helpt ons dit werk voortzetten en uitbreiden. Stort een flinke bijdrage op girorekening 432100 t. n. Verzorgingsfonds Vrijwilligerslegioen Nederland Koninginnegracht 22 te 's-Gra- venhage. LAATSTE BERICHTEN WIE ZIJN DE SCHULDIGEN AAN NEERLANDS ONDERGANG? Prof. mr. dr. R. van Genechten voor de radio Op Vrijdagavond 19 dezer van 18.15 tot 18.30 uur, vervolgt prof. mr. dr. R. van Ge nechten zijn serie lezingen over de schuld vraag aan Neerlands ondergang voor de microfoon van den zender Hilversum 2. NIEUWE AARDAPPELBON KOMT ZATERDAG. Voor minder aardappelen gort. Het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend, dat, in afwijking van den gebruikelijken gang van zaken, Vrijdag a.s. geen aardappelbonnen voor de nieuwe wekelijksche distributie periode, zullen worden aangewezen. Deze bon aan'wijzing zal Zaterdag volgen. In ver band piet den overgangstijd van de aard1- appelen van den ouden oogst naar die van den nieuwen oogst de rooitijd voor vroege aardappelen is juist aangebroken zullen op deze bonnen belangrijk min der aardappelen verkrijgbaar kunnen wor den gesteld dan de laatste weken het ge val was. De mogelijkheid' bestaat, dat de beschikbaar te stellen hoeveelheid 1 kilo gram zal kunnen bedragen. Zeer waar schijnlijk zal echter nog een tweede bon aanwijzing voor aardappelen in de tweede helft van de komende week volgen. De aardappelibon, d'ie a.s. Zaterdag wordt aan gewezen, zal de geheele volgende week geldig zijn. Ter compensatie van de, kortstondige, verlaging van het aardappelrantsoen, wordt Vrijdag reeds een bon aangewezen, dlie recht geeft op het koopen van 250 gram gort of gortmout. DE RUYTER-TENTOONSTELLING TE AMSTERDAM. In 'het Rijksmuseum te Amsterdam zal Vrijdagmiddag een de Ruyter-t en toonstel ling worden geopend in aanwezigheid van een groot aar;tal autoriteiten. Ook reeht- streeksche afstammelingen van de Ruyter, waartoe behooren de families de Ruyter van SteveninCk en de Ruyter de Wildt, Weer 19 schepen tol zinken gebracht. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt het volgende extra-bericht bekend: „Duitsche duikbooten hebben op den At- lantischen Oceaan krachtig beschermde convooien aangevallen en 7 schepen met een gezamenlljken inhoud van 34.000 b.r.t. tot zinken gebracht. Een andere schip werd door torpedotreffers zwaar beschadigd. .Verder werden in de Carabische Zee, on danks hevigen Amerikaanschen afweer 12 schepen met een gezamenlijken inhoud van 75.000 b.r.t. tot zinken gebracht. Hier door leed de vijandelijke koopvaardijvloot opnieuw een verlies van 19 schepen met een totalen inhoud van 109.000 b.r.t. zullen bij de openingsplechtigheid aanwe zig zijn. De aanleiding voor deze de Ruyter-ten- toonstelling is het feit, dat de tocht naar Chatham o.p 19 Juni 1667, dus precies 275 jaar. geleden, heeft plaats gehad. De expositie, die een aantrekkelijk en duidelijk overzicht geeft van het leven van den grooten vlootvoogd, is, in opdracht van bet departement van Volksvoorlichting en kunsten, ingericht onder leiding van de heeren G. Wilde en P. Melis, die ongetwij feld waardeering voor hun arbaid verdie nen. Daar de laatste de Ruyter-tentoon stelling in 1907 werd gehouden in het Rijks prentenkabinet, mag men verwachten, dat er thans van de zijde van het publiek voor deze tentoonstelling groote belangstelling zal bestaan. R.K. Lyceum voor meisjes afd. middelbare meisjesschool, te 's-Gravenhage. Geslaagd: R. Belfroid, G. ten Brink, A. Caminada, D. Derksen, A. van der Heyden, K. Kamerbeek, I. Krimpenfort, W. Luder, A. Parlevliet, A. Roes, B. Smeele, J. Tee- pe, J. Teeuwisse, D. Verhey, A. Vos, T. van Weel, M. Wintermans, C. Nieuwenhuis. HET IT ALI A ANSGHB WEERMACHTSBERICHT. ROME, 18 Juni (Stefani). Het 750e communiqué van het Italiaansohe hoofd kwartier luidt: „Terwijl de zuivering van den zak bij Ain el Gazala wordt voltooid, hebben Duit sche en Italiaamsche gepantserde afdeelin- gen andere vijandelijke stellingen in do streek van El Aden genomen. Volgens de waarnemingen van verkenningsvliegtuigen zijn de vijandelijke strijdkrachten begon nen zich naar de grens tusschen Lilbye en Egypte terug te trekken. Ook gisteren ontplooide de luchtmacht een levendige bedrijvigheid: terugtrekken de colonnes en concentraties van strijdmid delen werden voortdurend aangevallen, een groot brandstofdepot achter de vijandelijke linie geraakte in 'brand. Het Duitsche af weergeschut schoot een Britsch vliegtuig neer. Van 14 tot 17 Juni hebben de Duitsche en de Italiaanscbe luchtmacht boven de Middellandische Zee en Afrika in het ge heel 114 Britsche vliegtuigen vernield1: in dezelfde periode verloor de spil 40 vlieg tuigen. Eenige Engelsche oorlogschepen, die op den terugweg naar Gibraltar waren, wer den door onze vliegtuigen aangevallen. Een torpedoboot jager werd door twee bommen getroffen. De vliegvelden op Malta zijn wederom gebombardeerd". DE AANVALLEN OP DE ENGELSCHE KONVOOIEN. ROME, 18 Juni. (D.N.B.) Naar Stefani meldt, hebben Italiaansche torpedovlie^- tuigen op 15 Juni een aanval gedaan op een naar Alexandrië terugkeerend konvooi, dat begeleid werd door eenige tientallen torpedojagers en kruisers. In een luchtge vecht worden twee Spitfires gedwongen zich te verwijderen, terwijl een derde werd neergeschoten. Nadat de luchttorpe- do's op het konvooi waren geworpen, na men de bemanningen der vliegtuigen he vige ontploffingen waar aan de scheeps wand van twee kruisers, en één daarvan zakte met het achterschip diep in het wa ter. Een jager werd rechtstreeks getroffen en ging onder. Italiaansche verkennings vliegtuigen zagen in het Oostelijke deel der Middellandsche Zee talrijke reddingsbooten met schipbreukleingen. JAPANSCHE AANVAL OP PORT MORESBY. STOCKHOLM, 18 Juni. (D.N.B.) Volgens den Britschen berichtendienst meldt het geallieerde hoofdkwartier in Australië, dat zware Japansche bommenwerpers een aan val hebben gedaan op Port Moresby. CURTIN OVER DEN OORLOG TEGEN JAPAN. STOCKHOLM, 17 Juni. D. N. B. De Australische premier, Ourtin, heeft vol gens den Britschen nieuwsdienst in zijn aangekondigde radiotoespraak verklaard, dat de oorlog tegen Japan alleen dan kan worden gewonnen, wanneer men de Ja panners venhiridert Australië in te nemen. Wanneer dit toch geschiedt, verdwijnt de laatste kans van de geallieerden ooit Sin gapore, Nederlandsch Indië, de Fhilippijnen en Oh in a te heroveren. Curtin wees ver volgens op het verband van Australië met het Sowjetfront. Hij zeide verder, dat de berichten uit Libye „niet goed" zijn, dat de vijand voordeelen heeft behaald, die een ondubbelzinnige tegenslag voor de gealli eerden beteekenen. Den duikbootoorlog der Spilmogendheden tegen de geallieer den noemde spr. zeer intensief. De scheeps- verliezen der geallieerden zijn grooter dan de huidige jaarlijiksche productiecapaciteit der geallieerden in den scheepsbouw. HORTHY 74 JAAR. BOEDAPEST, 18 Juni. (D.N.B.) Heel Hongarije viert vandaag den 74en verjaar dag van zijn staatshoofd, den rijksbestuur der admiraal Horthy. Van vele huizen waait de vlag. De openbare diensten en de banken zijn gesloten. Bijzondere feestelijk heden worden ech t niet gehouden. De pers huldigt Horthy als den bevrijder van het bolsjewistische schrikbewind, als krachtig leider van den Hongaarschen op bouw gedurende meer dan twintig jaar. Gemeentel. Aankondiging NEDERLANDSCHE VOLKSDIENST. Eten uit de Centrale Keuken. Zij, die'zich na 8 Juni j.l., ter bekoming van éten uit de Centrale Keuken, vergeefs hebben gewend tot het Plaatselijk Biireau van den Nederlandschen Volksd'ienst, kun nen zich alsnog daarvoor vervoegen, op Kamer 27 Stadhuis (1ste verdieping), in gang Stadhuisplein. Aan een zeer beperkt aantal personen, kan een toestemming van den N.V.D. we derom worden uitgereikt. De Burgemeester van Leiden, STEVENINCK. CENTRALE KEUKEN. Blijkens de deze week opgedane ervarin gen, werkt het publiek over het algemeen, wellicht onbewust, niet in. die mate mede als wel wenschelijk is voor een vlotte gang van zaken aan de verschillende uitreikpos- ten. Zoo is gebleken, dat een te groot deel van het publiek tusschen 16.30 en 17.00 uur het eten komt halen en de kaartjes koopen. Aangezien tot 1900 uur hiervoor gelegen heid bestaat, is het dus verstandiger, dat een zeker deel van het publiek, dat zonder bezwaar hiertoe in staat is, eerst na 18.00 uur zich aan de uitreikposten vervoegt. Ook is de opening van de nieuwe post aan het slachthuis, ingang Pasteurstraat, blijkbaar nog niet voldoende ter kennis van velen gekomen. De bedoeling van de opening van deze post is geweest, dat een vrij groot deel van het publick, dat nu de druikste post aan de Kooi bezoekt, niet meer aan deze laatste post komt, doch zich in het vervolg aan de post slachthuis ver voegt. Dit heeft voor het publiek twee voordeelen: n.l. aan de post Slachthuis is men spoediger geholpen, en aan de post de Kooi is het voor het in de onmiddellijke nabijheid' van deze post wonende publiek dan ook wat minder druk. Vertrouwd wordt, dat de deelnemers aan de Centrale Keuken met de hierboven ge geven wenken in hun eigen belang zooveel mogelijk zullen rekening houden. Afdeeling Centrale Keuken. Gem. Dienst voor Maat schappelijk Hulpbetoon. 7582 Mr. Dr. S. ROZEMOND. De Directeur van den Gem, Geneesk. en Gezondheidsdienst maakt bekend dat op Vrijdag, 19 Juni 1942 geen spreekuur zal worden gehouden voor verstrekking van zieken voedsel. LEIDEN, 18 Juni 1942. 7581 De Directeur van den G.G. en G.D. Dr. M. D. HORST. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Juni. Veiling. Rabarber ƒ5.607, Uien ƒ8, Peen ƒ20, Andijvie ƒ11.2014, Sla ƒ5.60Aardbeien 45, Pronkbnonen f 60, Doperwten 30, Peu len ƒ32 Postelein ƒ16, Spinazie 7.20—9, Tomaten A, B. C, CC ƒ42 per 100 KG. Komkommers ƒ6.50—16, Bloemkool ƒ5.60 17.50, Salade 1.202 per 100 stuks. Kro ten ƒ7, Pieterselie ƒ4.50, Radijs 1.80, Sel derie 3.50, Peen 9.60—12 per 100 bos. GOUDA, 18 Juni. Vee. Aangevoerd in totaal:625 stuks, waarvan: 271 biggen 15 25. 175 runderen, 89 nucht. kalveren, 22 graskal/vercn, 3 schapen, overgenomen do or de N.V.C. 35 lammeren 24—26. 29 bokken en geiten 2500. Handel matig. Kaas. 107 partijen kaas. Prijzen le kw. m. rijksm. 62 tot 62.50, 2e kw. m. rijksm. 60—61. LEIDSCHENDAM, 17 Juni. Veiling. Eng. komkommers IA 16, le sort 13, 2e soort 10, 3e soort 6.50, stek 9, kas- komkommers le soort ƒ11, 2e soort 8.50, 3e soort 5.50, Kropsla le soort 2, 2e soort 1,50, Stoofsla 7 ct., Peen 12, Bloem kool IA 17.50, IIA 14 II 10.50, III 7, Tomaten I 21, II 21, III 21, IV 21, bon ken ƒ10, Andijvie por K.G. 14 ct., Spinazie per K.G. 9 ct„ Postelein 16, Raapstelen 7 ct., Rabarber per K.G. 6—7 ct., Snij- boonen 60 ct., Specieboonen 60 ct. Radijs ƒ1.80, Selderie ƒ3.50, Peulen 32 ct., Tuin- boonen 20 ct., Doperwten 30 ct. TER AAR, 17 Juni. Veiling. Andijvie ƒ14, Sla ƒ1—2, Vellen 7, Pelen ƒ3.20, Doperwten ƒ3, Snijbooncn ƒ6, Wasch- peen ƒ16, Prei ƒ10, Radijs 1.40—1.80, Bospeen ƒ12, Peterselie ƒ4,50, Selderie ƒ3.50, Bloemkool ƒ417, Komkommers 513, Tomaten 42, Brandnetels 3. KATWIJK a. d. RIJN, 17 Juni. Veiling. Per 100 K.G.Spinazie 7.20—9, Prei 10.80, Schorseneeren 19. Per 100 bos: Radijs 1.70—1.80, Rabarber 6.80—7, Sla- uitjes ƒ2.202.50, Raapstelen 5.607, per 100 stuks: Natuursla 1.201.50. Officieele Mededeelingen ROOIEN VAN VROEGE AARDAPPELEN. De Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale maakt bekend, dat het bestaande rooiverbod van vroege en daarmede gelijk gestelde aardappelen met ingang van Don derdag 18 Juni wordt opgeheven voor vroe ge aardappelen en eigenheimers, geteeld op tuinbouwteeltvergunning of bijzondere tuinbouwteeltvergunning, met uitzondering van tuinbouwteeltvergunningen met op druk „pootaardappclbedrijf". Voorts wordt bekend gemaakt, dat deze aardappelen eerst op Vrijdag daaropvol gend (19 Juni) ter veiling mogen worden aangevoerd. GORTDISTRIBUTIE. De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Vissoherij maakt bekend, dat detaillisten de van hun klan ten ontvangen bonnen „331", welke van 14 Juni t/m. 11 Juli a.s. recht geven op 250 gr. gort, reeds gedurende het tijdvak van 19 t/m. 27 Juni a.s. dagelijks, d'us ook des Zaterdags, bij de plaatselijke distributie- diensten kunnen inleveren ter verkrijging van gorttoewijizinigen. De inlevering dient te geschieden in veelvouden van 10 bon nen, met een minimum van 10 stuks. Grossiers kunnen gedurende het tijdvak van 19 t/m. 27 Juni a.s, de van hun afne mers ontvangen gorttoewijzingen dagelijks inwisselen voor verzamel toewijzingen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de de taillisten en de grossiers van de boven omschreven inleveringsmogelij'kheid ten spoedigste gebruik dienen te maken en zij de ontvangen gorttoewijzingen terstond moeten doorgeven aan hun leverancier.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3