1 ^eSere^aar^ irasteUa LOTION MALWIDA 31 MAANDAG 15 JUNI 1942 DE LEIDSCHE COURANT 2 g„e schv.imteiytaS0iten, 4ie «or normale GROOTE tube 65 ct. ATormafe lube 35 et. Ittl ZOOI GOED D^BBELM^N-PIMCT! VIER KRUISJES. „Ik draag vandaag vier kruisjes en daarom zend ilk. u veertig guldenAl dus schreef dezer dagen iemand aan de Nederlandsohe Ambulance. De kassier be greep er niets van totdat zijn assistent hem uit den droom hielp. Vier kruisjes, veertig gulden, dat moest van iemand afkomstig zyn die veertig jaar geworden was. Deze kruisdrager had dus de verjaardag- storting niet vergeten. Vergeet u haar ook niet? U weet toch wat de verjaardagstor ting is? De verjaardagstorting is een stor ting op de girorekening van de Nederland- sdhe Ambulance, een storting wel'ke even zoovele dulbbeltjles, kwartjes of guldens omvat als men jaren telt. Welaan jarige Nederlanders, vandaag is het uw beurt. Van harte gelukgewensoht endenkt aan de verjaardagstorting op girorekening 8 7 6 0 0 Nederlandsohe Ambulance, Koninginnegracht 22 's-Gravenhage. GEMENGDE BERICHTEN JONGEN DOODGEREDEN. Op het Javaplein te Amsterdam is een 12-jarige jongen spelenderwijze onder de tram geraakt. Toen de tram was opgevij zeld, bleek het slachtoffer zoo ernstig ge wond, dat de dood onmiddellijk moet zijn ingetreden. Zekere H. van het Springendal te Oot- marsum kreeg bij het houtzagen met een electrische zaagmachine een ongeluk, dat den dood tengevolge had. Terwijl H. met een greep het opgestapelde hout voor de machine wilde verwijderen, kwam de greep in aanraking met de cirkelzaag, sloeg terug en trof H. met kracht tegen de borst. Met zware inwendige kneuzingen werd H. naar het ziekenhuis te Oldenzaal vervoerd, waar hij aan de verwondingen is overleden. KINDJE GESTIKT. Ten huize van-de familie B., wonende in de Nachtegaalstraat te Almelo, bleek oo een gegeven oogenblik, dat het negen 'en oude kindje, dat in den kinder- was gelegd, geen teekenen van le- .iieer gaf. Het kindje is bij het woe len onder de dekentjes terecht gekomen. Twee doktoren, wier hulp werd ingeroe pen, konden slechts den dood constateeren. LIJK IN EEN ZAK GEVONDEN. De politie te Krimpen a. d. IJsel heeft ter hoogte van het boveneind in de Hol- landsche IJsel het lijk van een mansper soon, vermoedelijk tusschen de 40 en 45 jaar, gevonden. Het zat in een juten zak, waarom ijzerdraad was gewikkeld. Om den hals van het lijk bevond zich een da mesceintuur. De persoon was gekleed in een blauw colbertjas en schippersbroek. Nadere bijzonderheden zijn niet bekend. SPORT VOETBAL DE STRIJD OM HET KAMPIOENSCHAP NOG NIET BESLIST. 't Gooi en Velocitas blijven le klasser. De strijd om den nationalen titel is nog niet beslist. Eindhoven-mat zich gisteren met A.D.O. en Blauw Wit Zaterdag met Heerenveen. De Amsterdammers wonnen de partij met 21, zoodat Heerenveen de finitief op de laatste plaats eindigt. A.D.O. verbeterde haar positie door tegen Eind hoven gelijk te spelen, maar zal nu toch haar laatsten wedstrijd tegen A.G.O.V.V. de laatste ook dezer competitie moeten winnen om zich kampioen te mogen noe men. A.G.O.V.V. staat er echter precies hetzelfde voor en bij een gelijk spel ein digen A.D.O.A.G.O.V.V. en Eindhoven allen met 9 punten de competitie en zou het dus op extra-wedstrijden moeten uit draaien. De stard is: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. A. D. O. 7 2 4 1 11—9 8 A. G. O. V. V. 7 3 2 2 12—11 8 Eindhoven 8 3 3 2 108 9 Blauw Wit 8 3 14 14—13 7 Heerenveen 8 1 4 3 915 6 In de promotiecompetitie van district II won O.V.V. met 10 van Neptunus, zoodat 't Gooi ongeacht den laatsten wedstrijd te gen Bleyerheide zijn plaats in de eerste klas behoudt. De stand is: 't Gooi 3 2 1 0 8—4 5 U. V. V. 4 112 6—7 3 Neptunus 3 1 0 2 47 2 De strijd tusschen VIOS en Schevenin- gen werd wederom een éclatante overwin ning voor de Hagenaars, die nu in punten- aantal gelijk staan met Laakkwartier. De stand is nu: Laakkwartier 5 3 11 169 7 V. I. O. S. 5 3 11 17—12 7 A. S. C. 5 2 3 8—9 4 Scheveningen 5 1 4 617 2 In het Zuiden speelden V.V.V. en Mau rits zoowaar gelijk, zoodat hier alle clubs gelijk eindigden en de competitie moet worden overgespeeld. De stand is: Maurits 4 12 1 7—4 4 V. V. V. 4 12 1 5—6 4 Bleijerheide 4 12 1 79 4 In het Noorden tenslotte wist Velocitas haar eerste klasseschap te behouden door een gelijk spel tegen Emmen. Velocitas 4 3 1 0 7—3 7 Emmen 4 2 11 54 5 Frisia 4 0 0 4 49 0 De uitslagen. Om het kampioenschap: Eindhoven ADO 11; BI. WitHeerenveen 21. District II prom. 2e klasse: Neptunus UVV 0—1. Prom. 3e klas: VTOSScheveningen 51; 4e klas, Beslissingswedstrijd Bodegraven DHS 2—4. District IV: VWMaurits 0—0. District V: EmmenVelocitas 00. Vriendsch.: DWSGo Ahead 30; Al phenHilversum 33; Alphen IIAlphen Boys 7—3. Tournooi „Docos". Het toumooi ter verspeling van dé wisselbeker, aangeboden dfoor Docos-supporters, is zeer goed ge slaagd. Docos I is voor een jaar eigenares geworden van deze beker door het tour nooi op fraaie wijze te winnen. Docos ILFC comb.: 22. Docos wint met penalties. Voor rust wist L.F.C. met een mooie kopbal de leiding te nemen. Na rust maakt Docos na ongeveer 10 minuten spelen gelijk 11 en neemt zelfs na eeni- gen tijd de leiding over. Even voor tijd maakte LFC met een penalty gelijk 22. Docos benut 2 van de 3 elfmeter schoppen. L.F.C. mistte er 2 van de 3. LugdunumRoodenburg 11. Lugdunum wint met penalties. In de eerste minuut neemt Lugdunum de leiding om deze tot 10 minuten voor het einde af te staan daar Roodenburg op fraaie wijze wist ge lijk te maken. Lugdunum benutten 2 pe- naties terwijl Roodenburg er 2 mistte. De verliezers-ronde L.F.C. comib.Roo denburg I werd met 31 door Röoden- burg gewonnen. Rust kwam met 21 voor Roodenburg; het einde 31. De winnaarsronde. Docos ILugdunum was de beste van dezen dag. Al direct wordt er een flink tempo ingezet. Lugdu num opende de score 01. Docos wist hierna al gauw gelijk te maken 11. Nog voor rust wist Lugdunum de leiding te ne men en deze op te voeren tot 31. Na ruét heeft Docos zin dezen wedstrijd zeker niet te verliezen, want heel het elftal zwoegt om dezen achterstand in te halen. Na 10 minuten verkleint Docos den achterstand 32 en even hierna maken zij met een fraaie gola gelijk 33. Het spel wordt van beide zijde nu feller, maar blijft fair. Do cos neemt nu de leiding over, 43 en ver- 'groot deze even voor het einde tot 53. Woensdagavond trainen senioren 7.30 uur. Vrijdagavond trainen junioren en ad- spiranten van 7 uur tot 8.30 uur. V.V.S.B. Als sluitingsnummer van het voetbalseizoen kwamen de ploegen van WSB en Lisse in een vriendschappelijken wedstrijd tegen elkaar in het veld. Met rust was de stand 52 voor WSB, maar aan het einde was de stand gelijk, 55. Red. Buitenland i Mr. H. Gelse. Lelden i Red. Stad en Snoet i M. Zonder op. Leiden; Red. Omgevlngi L. Rooien. Leiden I Red. Letteren ca Kuniti Fr. Sdmciden, Lelden. Abonnementsprijs voor Leiden 20 cent per week, 2.63 per kwartaal. Bij onze agenten 21 cent per week, ƒ2.73 per kwartaal. Franco per post ƒ3.10 per kwartaal. Losse nummers 6 cent. Advertentiën 115 m.M. ƒ2.30, elke m.M. meer 15 cent. Ingezonden mede- deelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden: Dienstaanbie dingen en dienstaanvragen 0.60 per plaatsing, alle andere 0.72 bij voor uitbetaling alléén Woensdag en Zater dag. WEERBERICHT Zon onder 10.03 uur Maandagavond. Zon op 5.16 uur Dinsdagochtend. Tusschen deze tijden moet worden ver duisterd. 15 Juni: De maan komt Maandagmorgen om 6.59 uur op en gaat Maandagavond om 10.56 uur onder. 16 Juni: De maan komt Dinsdagmorgen om 7.51 uur op en gaat Dinsdagavond om 11.36 uur onder. 17 Juni: De maan komt Woensdagmor gen om 8.48 op en gaat Donderdagnacht om 0.10 onder. 18 Juni: De maan komt Donderdagoch tend om 9.49 uur op en gaat Vrijdagnacht om 0,40 uur onder. 19 Juni: De maan komt Vrijdagmorgen om 10.54 uur op en gaat Zaterdagnacht om 1.08 uur onder. 20 Juni: De maan komt Zaterdagmiddag om 12.01 uur op en gaat Zondagnacht om 1.33 uur onder. (Eerste kwartier) 21 Juni: De maan komt Zondagmiddag om 1.09 uut op en gaat Maandagnacht om 1.56 uur onder. Zweminr.: „De Zijl" 17.5 gr. C. LEVERANTIES EN DIENSTEN VAN DUITSCHLAND NAAR NEDERLAND. ZooaLs bekend, is sinds 1 Mei 1942 in Duitschland een verordening van kracht, waarin is bepaald, dat voor leveranties en diensten, die uit het Duitsche Rijksgebied r aar het bezette Nederlandsche gebied v/orden verricht, ten hoogste slechts die prijzen en tarieven mogen worden bere kend, welke in het Duitsche Rijksgebied zijn toegestaan. Voor loopende contracten geldt dit met ingang van 1 Juni 1942. Wanneer er bij Nederlandsche hande laars en importeurs twijfel rijst over de door den Duitschen exporteur berekende prijzen, c. q. of deze prijzen boven het binnenlandsche Duitsche peil uitgaan, kun nen deze handelaars en importeurs zich om uitsluitsel wenden tot 'den dienst van den gemachtigde voor de prijzen, Bezuidenhout- scheweg 64, Den Haag. MISSTANDEN IN DEN VEEHANDEL. Er worden op verschillende markten voor gebruikvee prijzen gevraagd en be taald, die verre boven de toelaatbare grens liggen. Zoo komt het voor, dat men voor biggen van 4 en 5 weken 40.tot 60. vraagt en betaalt, een prijs, die in geen enkele verhouding staat tot dien voor loo- pers, waarvoor een prijs van 79 cent per kg. levend is vastgesteld. Hetzelfde geldt voor geiten en schapen, die soms ver bo ven de honderd gulden worden verhan deld, en niet alleen bij dit kleinvee tre den dergelijke ongewenschte toestanden, die den handel ontwrichten, op. Ook run deren worden tegen sterk verhoogde be dragen verhandeld en vaak wordt er door verschillende schakels een aardig somme tje aan verdiend. Het spreekt vanzelf, dat aan dergelijke ongewenschte toestanden een einde moet komen. Reeds is er door den dienst van den gemachtigde voor de prijzen op verschillende veemarkten ingegrepen en heeft men hier en daar vee, dat tegen te hooge prijzen verhandeld werd, in be slag genomen. Ieder, die een onredelijk hoogen prijs voor gebruiksvee vraagt en betaalt, stelt zich bloot aan vervolging en inbeslagneming, zoodat men in het eigen belang wordt geraden zich met dergelijke praktijken niet in te laten. HET AAN HUIS BEZORGEN VAN GROENTEN EN FRUIT. Zooals bekend, mag voor speciale bezor ging van bestelde groenten en besteld fruit door kleinhandelaren 1 cent per kg. in rekening worden gebracht boven den werkelijken verkoopprijs in den winkel. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de venter en de groentenhandelaar, die met zijn wagen bij zijn klanten voorrijdt, dezen cent niet in rekening mogen brengen, aangezien bij den straathandel, die zij uitoefenen, van bestelling of speciale be zorging geen sprake is. FEUILLETON Roman van Else Wemecke. (Nadruk verboden). 30) „U bent ,.Ik ben alleen maar eerlijk, meneer Hof- richter", roept Marga zoo luid, dat ze zyn interruptie overstemt. „Tot dusver heeft nog niemand u dat gezegd, ik geloof het graag. U moest geen werken van Bach spe len, meneer Egon Hofrichter. U doet dat toch alleen maar, omdat het nu eenmaal bij een echten kunstenaar behoort, ook de zware, ernstige muziek te beheerschen. U moest u beperken tot de brillante salon stukken, waarn uw voortreffelijke tech niek, uw schitterende virtuositeit en uw heele leugenachtige sentimentaliteit tot hun recht komen, dan zullen de vrouwen, op wie u prijs stelt, nog veel meer haar hal zen naar u uitrekken en zich aan uw voe ten werpen! Want daar komt het bij u, in uw grenzelooze ij delheid alleen maar op aan! Een echte vrouw interesseert u niet; u wandelt immers over de ware en diepere beteekenis van de klassieke muziek met dezelfde minachting en lichtzinnigheid heen als u over het hart van uw vrouw bent heengewandeld! En voor zoo'n man te wer ken, zou voor mij geen kans zijn, maar een schande? Goeden avond, meneer Hofrich ter!" Marga, die zich van seconde tot seconde meer heeft opgewonden en de laatste zin nen er, bijna struikelend over haar eigen woorden, heeft uitgestooten, draait zich op haar hakken om en rent de kamer uit. Met een vluchtigen blik ziet ze nog, dat Egon Hofrichter, purperrood in zyn gezicht, het lichaam half voorover gebogen, als gereed tot een aanval, er sprakeloos bijstaat. Ze draaft door de hal, slaat de deur ach ter zich dicht en springt de treden van het bordes af. In het park dwarrelen sierlijke sneeuwvlokken traag en speels uit den don keren hemel omlaag. Over de dennen en de kale struiken ligt een fijne witte wade, die iets plechtigs heeft en herinneringen aan Kerstmis opwekt. Maar Marga Faust ont gaat dit alles. Ze rent over het grintpad, alsof iemand haar op de hielen zit, glijdt bij de poort bijna uit en pak Theodoor, die haastig komt toeloopen, bij zijn arm. „Vlug, vlug, rijden! Zoo gauw mogelijk weg!" Theodoor flitst om den wagen heen naar zijn plaats en glijdt met een eleganten zwaai het hek uit. Maar ook, wanneer ze reeds een heelen tijd kris kras door de stil le straten van de voorstad hebben gereden, schijnt Marga haar gewone kalmte maar niet te kunnen terug vinden. „Wat is er toch aan de hand, juffrouw Marga?" informeert Theodoor na een poos je voorzichtig. Marga heeft een kleur als vuur, ze kan haar handen en voeten niet houden en beeft over haar geheele lichaam. ,,Ach, niets!" zegt Marga bedrukt en keert haar hoofd naar het portierraampje. „Heeft hy u wat gedaan?" Theodoor's stem klinkt nu bepaald dreigend. „Nee, nee, ik ben immers weggeloopen! Ach hemel Theodoor, ik heb me zoo on mogelijk aangesteld! Ik ben zeldzaam on hebbelijk geweest, maar hy heeft me ook zoo geërgerd „Dat doet hij bij voorkeur", zegt Theo door droog en geleidelijk weet hij Marga er'toe te bewegen hem te vertellen, wat er gebeurd is. Daarbij vergeten zij beiden totaal, dat zij van hun principe, inzake strenge discretie, afwyken. Principes, TWEEDE SCHOOLSPORTDAG TE LEIDEN. Op Vrijdag a.s. in den Leidschen Hout. Op Vrijdag 19 Juni a.s. zal in het sport park „Leidsche Hout" de tweede School sportdag gehouden worden voor de leer lingen der instellingen van Gymnasiaal- en Middelbaar Onderwijs der Leidsche scholen. Evenals het vorig jaar is deze Sportdag wederom georganiseerd door de Sportstichting Leiden. Des morgens te half tien vangen de athletiekwedstrijden aan onder algemeene leiding van den heer S. J. Koopmans, be staande uit driekampen voor jongens tot 15 jaar en jongens boven 15 jaar. Deze driekamp bestaat voor de eerste groep uit: 60 M. hardloopen, vèrspringen en bal- werpen; voor de tweede groep uit: 80 M. hardloopen, driesprong en kogelstooten. Deelnemers aan den driekamp mogen slechts deelnemen aan den persoonlijken wedstrijd in balwerpen of speerwerpen of hinderniswedloop of estafette of touwtrek ken, dus nie* aan den personeelen wed loop 60 of 80 Meter. Deelnemers aan het touwtrekken mogen niet deelnemen aan den 80 Meterloop (personeel) of aan esta fette. Onder leiding van de heeren J. Castelein en Ant. Metz vinden de persoonlijke wed strijden plaats. Te 10 uur is er een wedstrijd kastiebal- werpen voor meisjes op het hockeyterrein onder leiding van mej. G. Los. Verder worden voor meisjes wedstrijden gehouden in 60 en 8(J M. hardloopen. Des middags te 2 uur vindt een gezamen. iijke opmarsch plaats van de meisjes der Gem. H. B. S.lsen, gevolgd door vrije oefe ningen. Daarna demi-finales en finales der hardloopnummers, demonstratie van kas- tie- en slagbalspel door meisjes van Gym nasium en Chr. H. B. S. Voorts zijn er nummers bal- en speerwerpen, touwtrek ken, estafette en een demonstratie van oefeningen door meisjes van het Gymna sium. De verschillende deelnemers (sters) zijn aan de verschillende kleuren der start- nummers als volgt te onderkennen: Chr. H. B. S. groen, R. K. H. B. S. geel, Gem. K. B. S. rood, Gymnasium blauw. Als voorwedstrijd speelde het tweede elf tal van WSB tegen Lisse III en moest in een slecht gespeelden wedstrijd in Lisse hun meerdere erkennen. Uitslag 23. Hedenavond speelt T. en D. 1 een wedstrijd tegen de Franke Boys op het terrein aan de Zoeterwoudsche Singel. Aan- van half 8. ATHLETIEK Leiden 2e in de 3 steden ontmoeting te Alphen a. d. Rijn. Ondanks stroomende regen in den ochtend klaarde het weer 's middags zoodanig op, dat deze trialmeet nog onder normale omstandigheden afge werkt kon worden. Leiden miste enkele krachten als Nota, Slijkhuis, Kips e.a., welke verstek moesten laten gaan. Een woord van lof voor de kranige AJphensche ploeg, welke, ondanks het gemis van Zaal, toch royaal beslag legde op de eerste plaats met 155 punten. Leiden werd tweede met 1281/2 punt, Gouda 3e met 981/2 punt. Uitslagen der Leidenaars: 100 M.: 4e Kloos (11,4), 6e Mieog (11,5) beide Holland. 400 M.: 3e Witteman (56,1) D.O.C.O.S., 7e Mooyman (59,5), 8e Pont (61,6) beide Holland. 800 M.: le Stuivenberg (2.6,3), 4e Den Dopper (2.12,7), 6e Van Nood (allen Hol land). 3000 M.: le Van Bakel (9.48,9) Holland, 2e de Vos (10.15,8) Z.L.C.), 3e Vis (10.15,9) Holland. 4 x 100 M.: 2e (v. Bovene, Roozendaal, Tienhoven, Jagerman) 48,3, allen Holland. 4 x 400 M.: 2e (Mooyman, Pont, Mieog, Witteman) 3.59,1, eerste, 3 Holland, de laatste D.O.C.O.S. Speerwerpen: 4e v. Bovene (31,96 M.) Holland, 6e Noordenbos (31,41 M.) Holland, 9e Gieske (26,18 M.) D.O.C.O.S. Kogelstooten: le Mulder (11,30 M.) Hol land, 4e Noordenbos (10,55 M.) Holland, 7e Gieske (9,21 M.) D.O.C.O.S. Vèrspringen: 5e Stempel (5,15 M.) D.O. C.O.S., 7e Jagerman (4,85 M.) Holland, 8e v. Bovene (4,82 M.) Holland. Hoogspringen: le Noordenbos (1,70 M.) Holland, 4e Stumpel (1,50 M.) D.O.C.O.S., 8e Gieske (1,40 M.) D.O.C.O.S. Concordia te Rotterdam. Tijdens de wedstrijden van Dynamo werden door de Leidsche deelnemsters de volgende resul taten behaald: 100 M C: 3e Judith Vermond (14 sec.). In de demi-finale werd ze 2e in 13.8 sec. Promoveert hiermede naar de B-klasse. Vèrspringen: 5e Judith Vermond (4,50 M.). Hoogspringen: 5e Nel Huys (1,25 M.), 6e Rie Labordus (1,20 M.). Speerwerpen: 2e Ans Hoope (16.85 M.). 80 M. C: 3e Rini v. d. Wijngaard in den uitstekenden tijd van 10,4 sec. Discuswerpen: 3e Truus Brons (20,03 M.) 4 x 80 M. estafette: le ploeg werd 3e in 46,7 sec. (R. v. d. Wijngaard, T. Nievaart, A. de Wolff, J. Vermond); 2e ploeg werd 5e in 49,1 sec. (N. Huys, A. Hoope, T. Brons, R. Labordus). Het Holland-lid Van Hoven werd op de 800 M. 4e in 2,17,5 sec. zelfs de beste en verstandigste, zijn nu eenmaal niet onder alle omstandigheden te handhaven. „Ik vind het wel heel jammer", zegt Theodoor, als Marga al een poosje aan het eind is van haar verhaal. „Wat vind je jammer?" „Dat u niet bij ons komt. U bent zoo'n nou ja. Maar dat van die ijdelheid en zoó, dat had u natuurlijk niet mogen zeg gen. Ten slotte „Natuurlijk had ik dat ook niet?" valt Marga hem heftig in de rede, terwijl ze haar handschoen uit louter vertwijfeling tot een bal ineen frommelt. „Ik begrijp zelf niet, hoe ik er toe gekomen ben. Maar toen hij daar zoo voor mij stond en zijn oogen ten hemel sloeg en met zijn smart om zijn vrouw koketteerde, dat heeft me eenvoudig wild gemaakt! En toen heeft hij me ook nog zoo vanuit de hoogte toege voegd. dat ik me alleen maar zoo opwond en mijn woede op hem koelde, omdat de een of andere me zou hebben laten zitten." Marga's stem klinkt bedenkelijk onvast. „Trekt u zich daar maar niets van aan", meent Theodoor haar op zijn gewone dro ge manier te moeten troosten, „mij heeft ook iemand eens laten zitten!" „Ach, onzin!" Marga schudt haar hoofd. CRICKET Quick (H.) 2Ajax (L.). Gewonnen door Ajax met 49 runs. Ajax 109, waarvan Van Goor 29, Versteeg 23. Bevelander 6- 34, Hovius 2-36, Quiok 60. Van Goor 532, Wentimg 413. BOKSEN Disch blijft kampioen. Robert Disch blijft weltergewicht-kampioen. Dit was wel het voornaamste resultaat van de laatste beroepswedstrijden, welke Zaterdag avond in het Concertgebouw te Amster dam werden gehouden en het sluitstuk vormden van een voor de bokssport fraai seizoen. Nol Klein was na Karei Bisschop, die twee maal door den Rotterdammer werd geslagen, het slachtoffer van den titelhouder. SCHERMEN Mej. van Es kampioene van Nederland floret. Zondag werden in de scherm- zaal Vandevoodt te Rotterdam de weid- strijden gehouden om het dameskampioen schap floret van Nederland. Er zijn zies da mes in het strijdperk verschenen en zij werden in één poule ondergebracht. Na een zeer spannenden wedstrijd eindigden de dames Munnik, Rotterdam, en van Es, Utrecht, gelijk met beiden een verloren partij. Na barage werd mej. van Es Ne- derlandsoh kampioenne. De uitslagen lui den: 1. Mej. van Es, Utrecht, 4 gewonnen partijen, 2. mej. R. Munnik, Rottendam, 4 gëw. partijen, 3. mevr. Haagera&ts- Dekkers, Rotterdam, 4. mej. Desta, Utrecht, 5. mej. Secreve, Den Haag, 6. mej. Frans- sen, Rotterdam. ZEILEN Nationale oefenwedstrijden Ned. Zeil- en Roeivereeniging. De uitslagen van de Nat. oefenwedstrijden luiden: Valken: 1. Windveer (A. J. Homan), 2. Merlin (G. Schaap), 3. Stiemer (H. F. Waller). Draken: 1. Van Brakel (C. W. Jonker), 2. Tijl Uilenspiegel (J. R. Blikman), 3. Tjo- ba, 5. (C. Groot). Regenbogen: 1. Duck (mej. P. Versluys), 2. Hollandia (C. van Staveren). WIELRENNEN JAN DERKSEN WINT IN DENEMARKEN. Onze landgenoot Jan Derksen behaalde Zondag jl. in Kopenhagen op de Ordrup- baan eenige mooie successen. Hij won van den Deenschen kampioen Willy Falck-Han- sen in den sprint, alsmede een koppelwed strijd over 25 km. met als koppelgenoot den Deen Arne Pedersen met 26 punten. Twee de werd het Deensche koppel Falck-Han- sen en Karl Magnussen met 23 punten. SCHAKEN Discendo DiscimusLcidsch Schaakge nootschap. J.l. Zaterdagmiddag werd in het Nationaal Schaakgebouw te 's-Graven hage een vriendschappelijke wedstrijd tus schen genoemde clubs als voortzetting der wedstrijden in vroegere jaren gespeeld. Natuurlijk kon L.S.G. het tegen deze ster ke Haagsche club niet bolwerken. D.D. won den wedstrijd met 11 p. tegen 7 p. Een Jeugdtournooi in Limburg. Van 513 Juli a.s. zal in Heerlen een jeugd tournooi gehouden worden met spelers uit verschillende provincies. De kampioen van Leiden en O., de heer L. Tummers, ont ving ook een uitnoodiging en zal aan deze wedstrijden deelnemen. RECHTZAKEN VOOR DEN ECONOMISCHEN RECHTER. Een pond boter. A. W. Kooman teAlphena. d. Rijn had een pond boter zonder bon gekocht met het oogmerk later de bon daarvoor te geven. Zuliks is echter niet toegestaan en daarom werden eisch en uitspraak een geldboete van f 30 subs. 30 dagen. HAAGSCHE RECHTBANK. Zware straffen tegen rijwieldieven geëischt. De bloemistknedht B. H. uit R ij n s- b u r g thans ged., had zich te O e g s t- geest schuldig gemaakt aan rijwieldief stal, vijfmaal gepleegd. Hij bekende de feiten en zeide de fietsen gebracht te heb ben naar W. W. D. te Leiden, die ze voor hem verkocht. Alhoewel verdachte een blanco strafregister had eischte de officier een jaar en zes maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. W. C. F., afkomstig uit K o u d e k e r k, had in Den Haag en Rijswijk in totaal zes rijwielen gestolen, hetgeen hij toegaf. Bo vendien had hij uit een garage nog 24 fles- sdhen bessensap weggenomen. Ook deize verd. had een blanco strafregister, maar de offioier kon daarmee geen rekening houden, want aan het stelen van rijwielen moet paal en perk gesteld worden. Eisch twee jaar gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. De 20-jarige tuindersknecht C. N. de V. uit Leidschendam, thans ged., had in de maanden Februari en Maart vier rijwielen en een auto-reservewiel gesto len, voor welke feiten de officier een jaar en zes maanden gevangenisstraf eischte. Uitspraak over 14 dagen. „Zoo is het immers heelemaal niet. En als hij niet per se over Capri had gespro ken Theodoor zwijgt en staart recht voor zich uit in den lichtkogel van de koplampen. Hij informeert niet verder en Marga valt het niet eens op. De steeds dichter vallen de sneeuw belemmert het uitzicht en heeft de voorruit met een witte laag bedekt. Theodoor brengt den ruitenwisscher in 'werking en, geheel in haar eigen gedach ten verdiept, volgt Marga de regelmatige bewegingen van het licht trillende staafje, dat van links naar rechts en van rechts naar links een donkere, glimmende plek op het witte glas toovert. Maar eigenlijk staat Marga Faust op de steile, rotsachtige kust van Capri en een jonge man met bruin haar, een lidteeken over zijn linker wang en een grijzen vilthoed in de hand zegt met nauw bedwongen ontroering: „Je bent een fijne vent, Marga!" „Jij ook, Herbert!" geeft Marga. half over haar schouder, ten antwoord en dan staart ze weer over de zee. Er schijnt daar heel in de verte iets zeer belangwekkends te zien te zijn. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 2