DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN GELDIGE BONNEN Momentje VRIJDAG 12 JUNI 1942 33sie Jaargang No. 10274 Bureaux: Papengracht 32 Giro 103003 Telefoon: Redactie 20015, Administr. 20935 C. M. van Hamersveld, Directeur, Th. Wilmer, Hoofdredacteur. Vreugde en genoegens. De omstandigheden, waarin de mensch- heid zich bevindt, maken het niet gemak kelijk, vreugde te vinden. In zekeren zin. Het is óók waar, dat, juist als vele mo gelijkheden van schijnvreugde ons zijn ontnomen, het verlangen naar ware, echte vreugde, dat vaak in ons slechts sluime rend is, krachtiger wordt opgewekt, in tenser naar bevrediging streeft. Er is een groot verschil tusschen vreug de en genoegens. Genoegens, die in zich geoorloofd zijn, kunnen voor ons gewenscht en goed zijn. Zij z ij n echter de vreugde niet. Zij kun nen tot vreugde voeren; zij kunnen óók ontijdig of te veel genomen een belet sel en hindernis voor de vreugde zijn. Iemand, die genoegens heeft beleefd, kan, als de tijd van die genoegens voorbij is, in den toestand vervallen, waarin hij zich vóór dien tijd bevond: het kan weer erg dor worden in zijn hart en heel leeg rond om hem. De vreugde, die iemand heeft gesmaakt, blijft leven in de herinnering, in het hart. De vreugde bij het ontdekken of overwe gen van een klare waarheid, by het ontvan gen of in-zich-opnemen van een edele goed heid, bij het zien of hooren van een zui vere schoonheid - die vreugde blijft in de herinnering stralen en blijft het hart ver warmen en verkwikken. Daarom is het een zoo bij uitstek voor name levenskunst, om vreugde te kunnen vinden en om vreugde te kunnen leggen in den dagelijkschen arbeid en in de kleine genoegens van het dagelijksche leven vooral in dezen tijd nu de die genoegens zooveel schaarscher zijn. Dat de menschen in dezen tijd intdhser streven naar vreugde, is een verblijdend feit. Er is b.v. een grooter vraag naar goe de, wetenschappelijke en mooie boeken, meer waardeering voor goede, verheffende kunst, meer belangstelling God zij dank! voor de vraagstukken van den Godsdienst, van de geopenbaarde Waar heid. Vreugde genieten wij niet alleen in het zélf ontvangen van waarheid, goedheid en schoonheid, maar óók, als wij anderen daar van doen genieten! En d&t is de reinste vreugde! Niemand kan geven, wat hij niet zelf be zit. Een natuurlijke belooning van het ge ven ligt hierin, dat de gever dóór het ge ven zich zijn bezit levendiger bewust wordt en de goedheid ervan dieper geniet Augustin Wibbelt constateert in „Het Boek van de vier bronnen" natuur, spel, arbeid, godsdienst: bronnen van vreugde dat er geen grooter vreugde is, dan an deren vreugde te verschaffen. Dat wij dagelijks die vreugde weten te genieten! NIEUWE BONNEN Voor het koopen van de gebruikelijke hoeveelheden brood, vleesch en aardappe len zijn voor de volgende week de bonnum mers 31 geldig verklaard. Tabak enz. voor mannen zijn verkrijg baar op de bonnen 36 en 37 en sigaretten Voor vrouwelijke personen op bonnum mer 08. Voor het tijdvak van 10 dagen van Maan dag 15 tot Woensdag 24 Juni kan boter worden gekocht op bon 31 van de boter- kaart en boter, margarine of vet op bon 31 van de vetkaart. Voorts zijn voor de periode van vier we ken van Zondag 14 Juni tot Zaterdag 11 Juli de volgende bonnen aangewezen: voor suiker 327, voor koffiesurrogaat 328, voor jam 329, voor bloem, brood of gebak 317, 318, 319 en 320, voor peulvruchten 330, voor gort 331, voor vermicelli of maizena 332, voor kaas 322, 323, 324, 325 en 326, voor peulvruchten 333 en 334, voor melk 31, 32, 33 en 34, voor chocolade, 31 van de versnaperingenkaart, voor suikerwerk 32 en 34 en voor chocolade of suikerwerk 33 en voor rijst de bonnen 4-25 en 4-26 reserve. Bonnen die afloopen DE VOLGENDE BONNEN ZIJN BINNENKORT NIET MEER GELDIG: Na Zaterdag 13 Juni: 29 Brood, Beschuit, Vleesch, Aard appelen, 33, 34 Tabak, 4-17, 4-19 Res. 26 t/m 29 Melk, 26 t/m 28 Versnape ringen, 288, 297 t/m 316 Algemeen; 16 Petroleum. Verbitterde strijd om Sebastopol MASSALE VERLIEZEN DER SOVJETS. In aanvulling op het Duitsche weer- machtbericht verneemt het D.N.B. nog het volgende: Het vestinggebied van Sebastopol is het tooneel van een succesrijken Duitschen aan val, die reeds de eerste dagen belangrijke vorderingen gemaakt heeft. Er woedt een uiterst harde verbitterde strijd. Het zwaar tepunt van den aanval ligt bij de Duitsche infarterie, de, gesteund door de luchtmacht en het vuur der batterijen, den voornaam- sten last van den strijd draagt. Met gebruikmaking van de modernste lichte en zware infanteriewapens werd ter rein gewonnen en werden de tegenaanval len der bolsjewieken afgeslagen. Deze te genaanvallen zijn niet alleen opmerkelijk wegens het gebruik van talrijke granaat werpers en mechanische wapens, die de bolsjewieken bij zich hebben, en die na de nederlagen van den vijand het slagveld be dekken, doch ook door de massa menschen, die de commissarissen hier zonder acht te slaan op de verliezen, voor het vuur van onze infanteriewapens jagen. De vraag kan gesteld worden, hoelang de bolsjewieken dit massale gebruik van menschen, dat met groote verliezen ge paard gaat. kunnen volhouden, daar Se bastopol een belegerde vesting is en de eenige toevoerweg, de zee, door de Duit sche luchtmacht gecontroleerd wordt. De militaire correspondent van het D. N. B. meldt: „Toonaangevende Duitsche militairen zeggen, dat de al dagen lang te gen Sebastopol onderromen aanval der Duitsche en Roemeensche troepen een actie is, die na de verjaging van de bolsjewisten van het schiereiland Kertsj automatisch te verwachten was. Hij ligt evenals de tot stand gekomen rechtbuiging van het vijan delijke front in het gebied ten Zuid-Oosten van Charkow op het terrein der strategi sche voorbereidende maatregelen tot bevei liging van die posities, de door den Groot- Duitschen Generalen Staf als noodzakelijk worden beschouwd voor het komende groo te offensief. Niet dat Sebastopol, wanneer het zich in handen van de bolsjewieken bevindt, door de bolsjewisten heeft zwaar geleden. Tus- worden als op eenigerlei wijze de komende Duitsche operaties noemenswaard te sto ren. Het plan. dat aan deze voorbereidende acties ten grondslag ligt, vloeit ook hier voort uit de door den Führer gevolgde practijk voor het begin van iedere ingrij pende handeling al datgene uit te schake len, wat ook maar in het geringste het stel selmatig verloop van de nieuwe opdrachten zou kunnen benadeelen. In een bericht van het front uit Moskou wordt volgens „Exchange Telegraph" toe gegeven, dat voor Sebastopol de toestand Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: 14 tot en met 20 Juni: 31-A Brood 31-B Brood 31 Beschuit 31-A Vleesch 31-B Vleesch 31-A Aardapp. 31-B Aardapp. 36, 37 H brood of gebak 1 rants, besch., br. of geb. Orante5' 'L of vl.waren H aardappelen 1 rants, tabak, sigaretten 14 Juni tot en met 11 Juli: 32'» algemeen 328 algemeen 329 algemeen 317, 318, 319, 320 4-25, 4-26 res. 330 algemeen 331 algemeen 332 algemeen 322, 323 324, 325, 326 alg. 31-A t/m 34-A Melk 31-B t/m 34-B Melk 31, 32, 33, 34 versnap. kg. suiker 256 gr. koffiesurrogaat 50C gr. jam, 250 gr. suiker 1 rants bloem, brood of gebak 250 gram rijst 250 gram peulvruchten of haverm. 250 gram gort 100 gram vermicelli of rraizena 100 gram kaas 3 y, liter melk iyt liter melk 100 gr. choc, suikerwerk 15 tot en met 24 Juni: 31 Boter, Vet IJ4 rants. Boter Margarine of vet. 333, 334 alg. 250 gr. peulvruchten 1 Mei31 Aug.: 50 gram scheerzeep U textiel (mannen) OPMERKINGEN: De geldigheidsduur van de volgende tonnen is verlengd: Tot en met Dinsdag 30 Juni: 293 Algemeen (Zeep) 211 Algemeen (Zeep). 228 Algemeen (Zeep) 272 Algemeen (Zeep) 3 Zeep, Toiletzeep. H Zeep, Toiletzeep. 1 Zeep, Toiletzeep. J Zeep, (Zeep) J Toiletzeep 75 gr. Toiletzeep i Tot en met Zaterdag 20 Juni: 4-19 (sinaasappelen, 250 gram). voor de verdediging kritiek is. De druk is verder versterkt. Het verdedigngsnet van de bolsjewsten heeft zwaar geleden. Tus schen de afzonderlijke verdedigingswerken is de verbinding grootendeels verbroken. De Duitschers zijn behalve met vliegtuigen ook met pantserwagens en gemotoriseerde infanterie in de meerderheid. Dc verovering van Bir el Pacheim Met Ce bestorming van Bir el Hacheim is feite!Ik éér der hoekpijlers van het BritscLe from in de Marmarische woestijn ten val gebracht, schrijft D. N. B. uit Ber- ijn Deze sterkte op een domineerende woes- fynhcogte kan beschouwd worden als het Zuid^lijksfe tnrt van Tobroek. Met zijn val ligt het Zuiden vooi Rommel open en in het Noorden is voor de Engelschen een toestand ontstaan gelijk aan dien van eind 1940 na den slag van Vlaanderen. Is dat echter de verrassing, die Rommel den En gelschen heeft toegedacht? Men kan veel eer aai,nemen, dat Rommel zelf in het ge heel niet in dit gebied opereert, maar dat hier de Duitsch-Italiaansche troepen reeds naar het Westen gezwenkt, in zekeren zin op eigen gelegenheid de vijanden op hun eigen mijnversperringen drijven en zoo brengen tot de vernitiging, die zij den strijdkrachten der spil hadden toegedacht. De in Berlijn ontvangen berichten uit de Marmarische woestijn geven verdere con clusies aan, al schijnt het algemeene plan slechts plaatselijk begrensde doelen te kennen. HET ITALIAANSCHE WEERMACHTSBER1CHT. Het Italiaansche weermachtsbericht van gisteren luidt als volgt: Levendige ontmoetingen van pantsereen heden verliepen in de Marmarische woes tijn in ons voordeel. Er werden 20 pantser wagens vernietigd en ongeveer honderd gevangenen gemaakt. De luchtmacht viel met succes vijandelijke troepen aan, op marsch of in rustpositie, alsmede kolonnes materiaal. Hierbij werden 17 gevechtswa gens en verscheidene tientallen automobie len van allerlei soprt getroffen en in brand geschoten. De Britsche luchtmacht verloor in ge vechten 21 toestellen^ waarvan 12 door Duit sche jagèrs en negen door onze jachtvlieg tuigen werden neergehaald, die boven El Adam, zonder zelf verliezen te lijden, een succesrijken strijd waren aangegaan met een numeriek superieure vijandelijke for matie. Een door Duitsche vliegtuigen ge troffen Bristol Blenheim stortte bij het eiland Linosé omlaag. Acht andere machi nes werden door Italiaansche en Duitsche jagers tijdens aanvallen op Malta neerge schoten. De doelen der steunpunten van Micaba en La Venezia werden herhaalde lijk gebombardeerd. Twee van onze vlieg tuigen zijn niet teruggekeerd. Uit Tarente, dat in den afgeloopen nacht opnieuw door Engelsche vliegtuigen werd aangevallen, komen berichten over gerin ge schade en vi.if licht gewonden onder de burgerbevolking. In het Oostelijk deel van de Middelland- sche Zee hebben Duitsche duiklx>oten een krachtig beschermd, in de richting van To broek varend konvooi aangevallen. Twee schepen van totaal 12.000 ton werden tot zinken gebracht, vier andere kregen tor pedotreffers. Duitsch kolonel in Afrika gesneuveld. Tijdens de in het Duitsche legerbericht van gisteren genoemde zware aanvallen in Afrika is kolonel Hans Lewin Barby, dra ger van het ridderkruis, den 27sten Mei aan zijn verwondingen bestorven. I pet. Dc strijd in Oost-Azic GROOTSTE MARINE-OPERATIES VAN DEZEN OORLOG. Op grond van de nadere bijzonderheden, die te Berlijn inmiddels bekend geworden zijn, constateert men in de Wilhelmstrasse dat zich de laatste dagen in den Pacific de grootste marine-operaties van dezen oorlog hebben afgespeeld. De ernstige verliezen, die ook dé Japanners in dezen strijd gele den hebben, konden door de Japansche ma rine gemakkelijker gedragen worden dan door de Amerikaansche marine, die in de zen oorlog reeds vele vliegkampschepen verspeeld heeft. In Berlijn wordt aan de jongste Japan sche actie het karakter van een „preven tief offensief" gegeven. Haar strategisch doel was op de eerste plaats de vergrooting der Japarsche superioriteit door de vernie tiging van belangrijke Amerikaansche vlooteenheden en vervolgens de uitschake ling van een Amerikaansch steunpunt, van waaruit Amerikaansche vliegtuigen en oorlogsschepen het Japansche moederland zouden kunnen bedreigen. Thans is Japan zelfs in staat om een offensief tegen Alaska te beginnen. NIEUWE VORDERINGEN IN CHINA. Volgens berichten van het front hebben de Japansche strijdkrachten in Tsjekiang en Kiangsi nieuwe vorderingen gemaakt. Donderdagmiddag viel Kiangsjan bij de grens tusschen beide provinciën in Japan sche handen. In Kiangsi is het station Toengsiang genomen, waar de Japanners groote hoeveelheden oorlogstuig buitmaak- ten. Het Chinebsche plan, den Japanschen opmarsch voor Tsjangtsja tot staan te bren gen door het zenden van 30.000 man troe- 150 MAN VAN NEDERLAND. SCHE SS NAAR HET OOSTFRONT Gisterenmiddag is voorman Feldmeyer met een continent van 150 man Nederland- sche S.S. naar het Oosten vertrokken. Al vorens aan het front te worden ingezet, zullen de manschappen, van wie het mee- rendeel behoort tot de Waffen S S. en een vijftigtal van de algemeene Ned. S.S. over gaat naar de Waffen S.S., een vooroplei ding in een kamp in Duitschland ontvan gen. Voor het vertrek had om halfvier een bijeenkomst plaats in het Wehrmachts- heim te 's-Gravenhage, waarin S.S. Ober- gruppenführer Rauter en de leider der N.S.B., ir. Mussert, de mannen hebben toe gesproken en afscheid van hen hebben ge nomen. Nadat Obergruppenführer Rauter de man nen had geïnspecteerd, sprak hij hen toe en wees er op, dat zij zich uit innerlijke overtuiging gaan inzetten aan het front. Spreker herinnerde aan zijn eigen voorop leiding, 28 jaar geleden, in Klagenfurt, zijn ervaringen aan het front van 1914'18 en de daaropvolgende ineenstorting van Duitschland. Na vier jaar. aldus spreker, kwamen wij terug, innerlijk vrijwel gebro ken, doch gehard door hetgeen wij hadden meegemaakt. De nationaal-socialistische idee heeft ons Duitschland nieuwe kracht geschonken. Het Groot-Duitsche Rijk kwam tot stand en daarbovenuit groeit thans een Gsrmaansche gemeenschap. Nadat spreker de Nederlanders mannen had genoemd met een harde kern. die ech ter een stevige wilsvorming noodig had den. en hij den vertrekkenden had ver zocht steeds zijn medewerking in te roe pen voor de verzorging hunner verwan ten, riep hij S.S.-Obersturmführer Heubel naar voren. Dezen reikte hij het ijzeren kruis tweede klasse over, omdat hij zich in het regiment Germania een der dap perste niet-Rijksduitschers had betoond. Kort hierop betrad ir. Mussert. verge- zeld van den plaatsvervangenden leider Van Geelkerken, de zaal. Nadat voorman Feldmeyer hem de aangetredenen had ge meld en hij dezen had geïnspecteerd, sprak ook ir. Mussert de vertrekkenden toe. Hij schetste den strijd, die gevoerd wordt, als een om het bestaan van Euro pa en daarmede van Nederland, en sprak de hoop uit, dat nog tienduizenden het voorbeeld dezer mannen zouden volgen. Hij bracht hun dank namens de beweging en namens het Ned. volk, waarvan een groot deel dezen inzet nog steeds be schouwt als in strijd met zijn eer, karak ter en waardigheid. Wij echter, die achter blijven. aldus ir. Mussert. zullen het in plaats van den geest van Mannheimer dien van Mannerheim geven. Want wat het Fin- sche volk kan, dat kunnen wij ook. Spre ker besloot met den vertrekkenden te vra gen de Nederlandsche vlag hoog te hou den in den vreemde als bewijs van het zelfrespect der natie. Voorman Feldmeyer dankte hierop bei de sprekers voor hun afscheidswoorden. Zich tot zyn medestrijders wendend, ver volgde hij: 17 Mei zijt gij als Nederland sche S.S. door den leider beëedigd op den Germaanschen Führer en opgenomen in de orde-gemeenschap der S.S. Wij pillen ons aandeel leveren in dat reusachtig af- weerfront tegen het bolsjewisme. Wij be wijzen hiermee, dat wij bereid zyn de con sequenties van het nationaal-socialisme te aanvaarden met de daad. Nadat spreker de taak van den soldaat had gekenschetst en zijn trots had uitgesproken over het feit, dat zich reeds tweemaal zooveel S.S.-man- nen aan het front bevinden als in het va derland, bracht hij dank aan de moeders, vrouwen en verloofden, die hun mannen afstonden om hen hun roeping te laten volgen. Spr. vroeg den nationaal-socialis- ten die achterblijven, zich er rekenschap van te geven wat zij dezen frontstrijders verolicht zijn. Na^at het S.S.-lied „Die Treue" was ge- SDeeld. besloot voorman Feldmever de plechtigheid met de woorden: ,.Op het oogenblik zijn onze gedachten bij hem op wien de verantwoordelijkheid rust voor de Germaansche wereld. dien wij trouw zwoeren en zullen volden, den Führer Adolf Hitler.Sieg Heil". Dit Sieg Heil werd door allen overgeno men, waarna het Deutschland- en het Horst Wessellied werden gespeeld. Vervolgens marcheerden de mannen, voorafgegaan door de muziekkapel, naar het station. pen, is verijdeld door de nederlaag dezer troepen ten Zuiden van Nantsjang. Volgens Japansche berichten wordt voorts hevig gevochten in het Noorden van Honan, waar in de nabijheid van Linsjien 10.000 Tsjoengkineezen omsingeld zijn. De vijfde brigade der communistische troepen te Tasjiang, aan de grens tusschen Honan en Sjansi, is eveneens ingesloten. Zij ver loor tot dusverre ongeveer 3000 man aan dooden en 2000 aan gevangenen. Engelscti-Bolsjewistlsche bondgenootschap MOLOTOF VOERDE BESPREKINGEN IN LONDEN EN WASHINGTON. Naar de Britsche nieuwsdienst meldt, heeft Eden het sluiten van een Engelsch—Rus sisch bondgenootschap voor wederzijdsch hulpverleening na den oorlog tegen „eiken aanval van de As" bekend gemaakt. Voor het voeren van de onderhandelingen is Molotof, de minister van buitenlandsche zaken der Sovjet-Unie, in Engeland ge weest. Vervolgens is Molotof per vliegtuig naar de Vereenigde Staten gereisd, om de kwestie der samenwerking met president Roosevelt te bespreken. Naar de Britsche nieuwsdienst in 'n extra- BRANDNETELS. Daar heb je 't nou! U hebt het be richt gisteren natuurlijk ook in de krant gelezen. Ik bedoel het bericht dat op de veiling te Utrecht Woensdag die eerste brandnetels zijn aangevoerd. 24 K.g. brandnetels tegen 20 cent per K.g. De A. .'ijs behoeft niet duur te zijn, indien men dat prikkeldraad met huid en haar verslinden kan. Maar nu komt de moeilijkheid. In geen enkel van mijn kookboeken staat een menu, waarin brandnetels zijn opgenomen. Daar is tooh vooreerst de vraag: hoe bereidt men dat spul. Ja, ja, men neme 1 K.g. brandnetels, maar dan? Kan men die dingen bereiden als andijvie en moet men ze dus klein snijden of dient men ze te behandelen als asperges en gaan ze zoo in de pan? Moet er een scheutje melk bij of niet. Moet men ze opzetten in veel of met een bodempje water of vermengt men ze gelijk peulen en wor teltjes met 'n andere „groenten". Of. verstrekt de brandnetelboer er een ge bruiksaanwijzing bij. Een ijverige huis vrouw zou toch wel eens willen weten of zij de brandnetels 20 minuten moet koken of 2 uur. Of moeten zij evenals overjarige bruine boon en een week te voren in de week worden gezet. En dan zijn wij er nog lang niet. Want daarna denk ik aan de rauwkosteters, dat zijn menschen, die het bestaan groenten te grazen. Ik ga bij zoo een wel eens eten, maar stel je voor, dat hij rauwe brand netels door de stamppot werkt. Vervol gens wat moet je doen, als je gasten hebt? Zijn brandnetels van den stand der asperges of hebben zij niet méér beschaving dan capucijners? Indien men een minister te eten krijgt, kan men hem dan brandnetels voorzetten? Als groente, als voorgerecht. Zoo ja, hoe? of verwerkt in een slaatje? Zoo zou ik voort kunnen gaan. Ik wil maar zeggen, dat men er niet mee af is brandnetels te plukken en te verkoo- pen. Eerst dient men de culinaire lit teratuur met een hoofdstuk of wat over brandnetels te verrijken. En dat wil ik eerst lezen, voor ik mij aan de brand netels waag. Gaarne verwacht ik Uw uitnoodïging voor een dliner. Maar voorloopig zonder brandnetels. V. bericht uit Washington meldt, heeft de woordvoerder van het Witte Huis ver klaard, dat Molotof en president Roosevelt bij hun besprekingen ook tot een accoord gekomen zijn „over fundamenteele vraag stukken eener samenwerking tusschen de SJovjet-Unie en de Vereenigde Staten tot behoud van den vrede en de veiligheid na den oorlog". Ter aanvulling op het bericht over het sluiten van het verdrag van bondgenoot schap met de Sovjet-Unie, meldt de Brit sche nieuwsdienst, dat de Engelsche mi nister van buitenlandsche zaken, Eden, de clausules van het verdrag heeft bekend ge maakt, waarin Groot-Brittannië en de Sov jet-Unie zich bereid verklaren, geen vre de te sluiten zonder wederzijdsche instem ming. Voorts wordt hierin verklaard, dat men „geen territoriale winst zoekt". In de clausules wordt verder nog het volgende gezegd: Het pact is gesloten voor een duur van twintig jaar, beginnende met het ein de van den oorlog. Het voorziet in een we- derkeerige hulpverleening tegen eiken aan val en zal worden opgenomen in een blij vend Europeesch pact. Voorts maakt de Britsche nieuwsdienst bekend, dat Groot-Brittannië en de Sov jet-Unie een volledig militair bondgenoot schap voor den duur van den oorlog en twintig jaren na afloop van den oorlog hebben aangegaan. In het Lagerhuis heeft minister Eden meegedeeld, dat de bespre kingen van Molotof met president Roose velt „uiterst nuttig en bevredigend" 'ge weest zijn. WAT WEL EN WAT NIET TE VERKRIJGEN IS OP DE NIEUWE BONNEN. De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 14 Juni tot en met 11 Juli a.s. geen suiker verkrijgbaar wordt gesteld op den ter ver krijging van jam aangewezen bon „alge meen 329". Het ligt evenwel in de bedoe ling in de toekomst wederom over te gaan tot het beschikbaar stellen van suiker tegen inlevering van den jambon. Voorts zal gedurende het bovengenoem de tijdvak geen havermout beschikbaar worden gesteld, zoodat mep tegen inleve ring van een bon „algemeen 330" uitslui tend peulvruchten zal kunnen betrekken. Gedurende het tijdvak van 15 Juni tot en met 24 Juli a.s. geeft de met „31" ge nummerde bon der vetkaart wederom recht op het koopen van boter, margarine of vet. De beide laatste artikelen zullen evenwel niet algemeen verkrijgbaar zijn, aangezien het hier geringe voorraden be treft, welke uitverkocht worden. Ten slotte wordt de aandacht er op ge vestigd, dat. aangezien de winkelier niet zelf kan bepalen, welke hoeveelheden hij wenscht te betrekken van de artikelen ver micelli, macaroni, spaghetti, vermicelli- soep, maizena, sago, aardappelmeel, ge- oxydeerd aardappelmeel, puddingpoeder of puddingsauspoeder, met bij inwisseling van de met „algemeen 332" gemerkte bonnen genoegen zal dienen te nemen met de ar tikelen, v/elke de winkelier in voorraad heeft. Deze zal naar gelang van de hoe veelheden. welke hij zelf ontvangen heeft, een billijke verdeeling van de op ge noemden bon verkrijgbaar gestelde artike- lèn dienen te bèwerkstelligen.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 1