O TELEFOONTJES ZATERDAG 6 JUNI 1942 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 STADSNIEUWS ZOMEBEXPOSITIE „PBO ARTE". Welk verschil er bestaat tusschen een zo- merexpositie en een tentoonstelling in een ander jaargetijde, weten we niet, maar in ieder geval is deze benaming voor de tentoonstelling, welke deze week in de kunstzaal „Pro Arte", geopend is, niet slecht gekozen, wanneer we daarin zo- mersche frischheid van vorm en kleur mo gen bewonderen. Vijf artisten sieren deze tentoonstelling, elk met vier hunner wer ken: A. Colnot, Jos. Croin, F. Slebe, G. Cloeck en B. v. d. Boogaart. Het zo"u misschien onjuist en onbillijk zijn de verdiensten dezer exposanten naar de hier genoemde volgorde aan te slaan, doch feit is, dat Colnot zeker een der eer ste plaatsen toekomt. Aernout Colnot, in 1887 te Amsterdam geboren, is een overtuigd landschap- en stillevenschilder, die hier met eenige fraaie werken de tentoonstelling opent. Aanvankelijk als tooneeldecorateur werk zaam geweest, wijdde hij zich vanaf zijn twintigste jaar geheel aan de schilder kunst. In 1908 trok hij naar Bergen, waar hij zijn talenten verdiepte, om dan in het buitenland, in België, Frankrijk en de Py reneeën zijn kunst meer werkelijkheidszin te geven. Zijn vier werken op deze tentoonstel ling „Duinlandschap", „Winter", „Polder in Winter" en een „Stilleven" leggen ge tuigenis af van zijn kunnen. In vorm en kleur toont hij zich een bekwaam kunste naar, naar wiens werken te zien genot en vreugde biedt. Jos. Croin doet zijn werken zoowel door kleur- als vormgeving onderscheiden. Zijn „Schelpen", zijn „Visschen", zijn „Lelies met 'tafelschel" getuigen van een be- heerscht kunnen en mogen als een sieraad in deze omgeving van kunstenaars be schouwd worden. F. Slebe is weer van een anderen kant te bekijken. Hij let niet zoozeer op den vorm, maar legt geheel zijn visie op de kleur van zijn werken. Meestal kiest hij daarvoor een donkeren achtergrond als voor zijn „Tulpen", die met wonderbaar lijke nauwgezetheid elke kleur tot haar recht doen komen. Dit uit zich ook in zijn andere werken, waarvan b.v. het Parijsche Straatje een voorbeeld is. Technisch zeer knap werk zien we ten toongesteld van G. Cloeck. Zijn werken vormen misschien eenigszins een contrast met het overige der tentoonstelling, maar daarom behoeven we ze zeker niet minder aan te slaan. Er ligt iets Oostersch, iets sprookjesachtig in zijn werken, zoowel in zijn „Zelfportret", als in „Danse maca bre", „Zeenympf" en „Het schip gaat ver der". Hij lijkt ons een kunstenaar van wondere visie. Weer een geheel ander geluid doet B. v. d. Boogaart hooren. Hij is de schilder van beweging in elk zijner schilderijen, welke aan die van Vincent van Gogh doen den ken. Zijn wolkenluchten op het „Lente landschap" schijnen op den wind te wor den voortbewogen. Een expositie, welke de bezichtiging ze ker waard is. M. Zonderop. CURATOR LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Bij besluit van den Secretaris-Generaal van het Departement van Opvoeding, We tenschap en Kuituurbescherming is jhr. J. A. H. van der Does te Arnhem aangesteld als curator van de Rijksuniversiteit hier ter stede. Handelsregitser K. v. K. Nieuwe inschrijving: 9154. A. H. Hooijer, Plexiglas Teekengereedschap, Alphen a. d. Rijn, v. Boetzelaarstraat 26, bewerking van Plexiglas. Eig.: A. H. Hooijer, Alphen a. d. Rijn. 9153. Arie Maasdam v.h. Johan de Geest, Leiden, Steénstraat 18-20. Rund-, varkens-, kalfs- en lamslagerij. Eig.: A. M. Maasdam, Leiden. 27 - 7323 REPARATIE aan alle soorten NAAIMACHINES Meerpoel's Naaimach. Bedrijf Leiden, Breestraat 171, Tel. 24815 Wij vernemen, dat het bureau van den gemeentelijken Luchtbeschermingsdienst van het Politiebureau zal worden overge bracht naar het Stadhuis, kamers 28 en 30. In verband met de verhuizing zal het bu reau Dinsdag 9 dezer gesloten zijn en van Woensdag 10 Juni af gevestigd zijn op het Stadhuis, tel. 20041. BIOSCOPEN. In Trianon is het de Weensche film „Brüderlein fein" welke een episode geeft uit het leven van den Weenschen acteur en tooneeldichter Ferdinand Raimund in VAN ONZE ADVERTEERDERRS. Het is een verheugend verschijnsel, dat in dezen tijd de firma W. Barning, Oude Singel 16, haar pianohandel moest uitbrei den. Een zaak waar muziek in zit! De winkelruimte is met 2Q M.2 vergroot, waar in de gevarieerde collectie piano's en vleu gels een gunstige opstelling hebben gekre gen. het begin der vorige eeuw. Interessant is het leven uit dien tijd, interessant het op treden van den beroemden Grillparzer, interessant het leven van Raimund voor zoover het zich hier bepaalt tot een huwe lijkstragedie, welke bijna noodlottig afliep, ware het niet, dat een vrouw Raimund redde. In de tweede helft verloopt de film iets langzamer en gerekt, maar toch blijft zij om het goede spel en de Weensche sfeer een aantrekkelijke film. Luxor brengt de dramatische geschiede nis van een garde-officier, die in een duel den zoon van zijn besten vriend doodt, uit het leger treedt, en sindsdien onder den naam Carlo Cavelli als hooge- schoolrijder optreedt. Hij raakt verliefd op de zuster van den vermoorde, maar als zij ontdekt wie hij in werkelijkheid is, wil ze met hem breken, totdat hij haar en haar vader de reden van het duel bekend maakt. Hij kan zich volledig rehabilitee- ren en zoo komt het happy end. Een film die groeit tot het einde. Hans Moser zorgt voor de humor. Hans Moser treedt deze week in het Lido-theater op in de film „Mensch erger je niet". Een film, waarvan de hoofdrol door niemand beter dan door dezen oer- komiek vervuld kon worden. Hans Moser is hier de man, die zich nagenoeg aan al les ergert, aan een knarsende tram, die zijn huis voorbij rijdt, aan de dienstbode, die alles verkeerd doet, aan de dochter des huizes, die hij aan een ander verlooft dan aan haar uitverkorene, aan zijn mede-le den van de kegelclub, kortom aan ieder een. Zijn humeur is voor ieder onuitstaan baar en de wijze waarop hij zijn rol daar bij speelt, teekent den oer-komiek. Zijn hoogtepunt bereikt hij in de rechtzitting, waar de ernst ondanks de waardigheid der rechtbank toch ver te zoeken is. In het voorprogramma een schitterende natuurfilm van de stroomversnellingen uit het Donaugebied. „Een vorstentragedie" speelt zich af in Casino, de tragedie van de Schotsche ko ningin Maria Stüart. De geschiedenis van deze ongelukkige koningin, die niet opge wassen was tegen de intrigues van den Schotschen adel, verwikkeld als zij waren in de godsdiensttwisten van dien tijd en de stokerij van de Engelsche koningin Elisabeth, is bekend genoeg en toch heeft iedere uitwerking van het historische ge geven haar eigen visie. Deze film, waarin Zarah Leander de rol van Maria Stuart vervult, verklaart de menschelijke zijde van het noodlottige conflict, dat eindigde op het schavot. Of alles historisch even verantwoord is, daarop moeten wij bij een filmverhaal niet al te zeer letten. In elk geval komt de tragiek van Maria Stuart's leven en dood sterk tot uiting in een ont roerend verhaal, dat slechts op enkele plaatsen minder bevredigt. Drie gaan er in Rex op de huwelijksreis, doch slechts twee komen ervan terug. Na een waterval van verwikkelingen, verwis selingen en vergissingen, die zich afspelen in Ragusa onder de al-bedillende leiding van tante Clothilde, waarbij Theo Lingen als huisknecht voor nóg meer pret zorgt door een particuliere briefwisseling, volgt een happy end, dat iedereen zal bevredi gen. F. Schneiders. Agenda INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS- GEZELLENVEREENIGING. Rapenburg 52. Beurtrooster: Heden, Zaterdag: G. Bot en D. v. Schaik; Zondag: C. v. d. Meel, P. Reizevoort en C. Goddijn; Maandag: D. Devilée en J. v. d. Post; Dinsdag: vervalt; Donderdag: Th. Reizevoort en W. v. d. Post; Zaterdag: G. Bot ^n D. v. Schaik. Zondag: is de zaal geopend van 122 uur en van 710 uur. Van 12 uur bibliotheek. 3.30 uur vergadering Senioren en Com missarissen District Leiden. Van 815 9.45 uur verplichte bijeenkomst voor de Gezellen. 8.30 uur prijsbiljarten, hoofdprijs Van 122 uur biljartclub TEP. Om 10 uur wordt de zaal gesloten. Maan dag: 810 uur bijeenkomst voor de Ge zellen. 8 uur bijeenkomst Dam- en Schaak club „De Denkers". 8.15 uur maandelijk- sche afrekening Zelateurs St. Petrus Lief dewerk en Zelatrices Kempermanfonds. 8 uur tafeltennisclub. Dinsdag: Verplich te bijeenkomst Gehuwde Gezellen. 8.15 uur Ontwikkelingsclub. Voor de gezellen is de zaal gesloten. Woensdag: 7.30 uur repe titie muziekgezelschap Frans Schweitzer. 8 uur vergadering Raad van Bestuur. 8 uur lichamelijke oefening. Donderdag: 810 uur bijeenkomst voor de Gezellen. V Victorie Duitschland wint voor Europa op alle fronten Negentien schepen tot zinken gebracht HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEH RER, 6 Juni (D. N. B.). Het Opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: ,,In den strijd tegen de vijandelijke ravi- tailleeringsscheepvaart hebben Duitsche duikbooten in de Amerikaansche wateren nieuwe successen behaald. Zij hebben aan de Oostkust van Noord-Amerika, in de Carabische Zee en ten Oosten van de An tillen 19 schepen met een gezamenlijken inhoud van 108.300 tot tot zinken ge bracht." EXTRA SIGAREN- EN SIGARETTENRANTSOENEN De secretaris-generaal van het Depar tement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart deelt mede, dat binnenkort twee extra rantsoenen sigaren (tien stuks) op oe tabakskaart en twee extra rantsoenen sigaretten (dus 40 stuks) op de sigaretten- kaart beschikbaar zullen worden gesteld. Daarenboven zullen op de tabakskaart naderhand twee rantsoenen sigaretten extra (40 stuks) worden gegeven. De bon, waarop en de tijd, waarin deze extra rantsoenen beschikbaar zullen wor den gesteld, zullen weldra worden bekend gemaakt. In verband met het bovenstaande zullen de detaillisten en grossiers in de volgende week op den voor hen vastgestelden inle veringsdag een extra voorschot ontvangen. Nadere mededeelingen hieromtrent wor den in een officieele publicatie opgenomen. 8 uur biljart- en tafeltennisclub. Vrij dag: Bij de sluiting van het feest van het H. Hart zullen aan de Processie deelne men: G. Bot, C. Goddijn, N. Haarlem, G. v. Hoorn en W. Boogers. Zaterdag: 810 uur bijeenkomst voor de Gezellen. 89 uur bibliotheek. 810 uur kegelclub „De Poe delaars". Mededeelingen: Alle Gezellen behooren lid te zijn van de ondeafdeeling St. Petrus Liefdewerk. Geeft u zoo spoe dig mogelijk op bij een der Zelateurs. De bijdrage is slechts 10 cents per maand. SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag: Volkszangmis. Beurt aan: N. Stokkermans, W. Hocks, Ant. Goddijn, Herman Goddijn. Henk Pilanen, Arn. Driessen, J. v. Noord, J. Kok, H. v. d. Westen, J. Cornelisse, A. v. Zijp en T. v. Berge Henegouwen. Lof: om 7 uur Maandag: 5 uur Aspiranten; half zes: Cresc. Gr. I Dinsdag: 5 uur Cresc. Gr. n; 6 uur Schola Woensdag: 7.30 Lof Donderdag: zooals Dinsdag Vrijdag zooals Maandag; geheele Schola zingt in het Lof Zaterdag: 7 uur Lof. Hallee! De groenteboer bedankt jullie voor de klandizie! Heb je allemaal een St. Odo- Klok? Goed lezen, hoor. Verder: allemaal op je post! Hallee! Kapelaan E. A. M. PAAP. PAR. O. L. VR. HEM. EN ST. JOZEF. Even een terugblik op Zon dag. Dat was een geweldig slot van een goedgeslaagd Triduum. Het begon 's morgens al. Mooi weer en meer dan 300 meisjes tezamen voor de Alg. H. Com munie. Prachtig, en dan zoo vroeg. We onthouden goe'd voor het volgend jaar: Na alles zingen we nog een lied! Toen het sluitinglof. Nog nooit was op een Triduum- sluiting de kerk zóó vol. Meisjes, die wat te laat kwamen, konden geen plaats meer vinden, tenzij heelemaal achter in. (Niet goed!) En dan de bloemenhulde. Wat een verrassing. Ze waren zeldzaam en duur en toch de grootste verscheidenheid werd Maria aangeboden. Als hier het: „Zeg het met bloemen" moest opgaan, dan is er veel en mooi gebeden. Van harte proficiat aan de 27 kleine en 7 groote leden, die haar opdracht deden. De gezamenlijke gebeden en het Vredeslied deden het goed; moge haar voorbeeld aanstekelijk werken op haar omgeving. Dan is er nóg een zeer fij ne aanwinst: onze nieuwe M.C.-vlag. Van echte zij, keurig bewerkt, iedere letter met 'n steelsteek omgewerkt. Een compliment aan de vervaardigster. En nu het program: Vanavond (Zaterdag) om kwart na 9 vergadering van de kern en contact leden in het parochiezaaltje Dinsdag zijn alle Congreganisten vóór 8 uur in de kerk voor den 4den huwelijkscursus. Onder werp: de juiste keuze Donderdag kwart na 9 zangrepetitie in het parochiezaaltje. W. J. A. MULDER, pr., Directeur. Maandag 7—8.15 u. Agnesgroep, om 7.30 —8.45 u. Margr. Sincl. groep Dinsdag om 7 u. H. Mis met alg. H. Communie Don- Gemeentel. Aankondiging SCHOEISELDISTRIBUTIE. Maandag en Dinsdag a.s. zijn aanvraag formulieren voor schoenenbonnen, volgens de gewijzigde regeling der schoenendistri butie, gepubliceerd in de dagbladen van 2 Juni jl., verkrijgbaar aan het gebouw Ra penburg 12. De volgende schoenenbonnen kunnen worden aangevraagd: lo. Schoenenbonnen IA, voor kinderen tot en met den leeftijd van 10 jaar. 2o. Schoenenbonnen 1B, voor volwasse nen. 3o. Werkschoenbonnen IA. 4o. Beroepsschoenenbonnen IA. 5o. Schoenenbonnen No. 2. 6o. Schoenenbonnen No. 2 (Huispantof fels). Bij het aanvragen van de onder No. 1, 2, 3 en 4 genoemde soorten, wordt bij de uit reiking van het aanvraagformulier in den betreffenden stamkaart het vakje H 4 (Hen drik vier) ingevuld met het getal 206. Deze ingediende aanvraag blijft zes maanden van kracht en mag gedurende dien tijd niet herhaald worden. Uitdrukkelijk wordt er nogmaals op ge wezen, dat onvolledig en/of niet ondertee- kende formulieren niet in behandeling kunnen worden genomen. DISTRIBUTIE VAN VASTE BRAND STOFFEN, MOTORBRANDSTOFFEN, PETROLEUM, RIJWIELEN EN RIJWIELBANDEN. De na-uitreiking van Brandstoffenkaar- ten wordt vanaf Maandag 8 Juni gehou den in het gebouw Breestraat 119, 2e deur links in den gang, en dus niet in het ge bouw Steenschuur 15. Deze uitreiking geldt alleen voor die genen, op wier stamkaart het vakje J. 2x (Jan twee) nog niet is afgekruist. De afgifte van de bonkaarten D.V. (voor huisbrand). D.Z. (vaste brandstoffen voor kookdoeleinden)E.A. (petroleum voor kookdoeleinden) en Benzine voor motor brandstoffen is eveneens in het lokaal Breestraat 119. De afgifte van losse bonnen voor vaste Brandstoffen en petroleum en de bonnen voor generatorturf en anthraciet is echter voortaan in het gebouw Steenschuur 15. Rijwielen en Rijwielbanden. Aanvraagformulieren voor rijwielen en rijwielbanden kunnen in het vervolg afge haald en weer ingediend worden in het gebouw Rapenburg 12 tusschen den lsten er. lOen van iedere maand. 7324 De Burgemeester. STEVENINCK. Leiden, 6 Juni 1942. derdag 7 u. Lidwina- en Theresiagroep; 8 u. 159.30 u. Ceciliagroep. Tot kijk! Kath. Actie. Dinsdag 8 uur 4de cursus tot waardeering v. h. huwelijk voor alle meisjes der parochie boven de 18 jaar. Ook zij, die tot nu toe afwezig bleven, zijn welkom Directeur Vrouw. J. Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters v. Alphen, v. d. Hoeven, Kors, Renaud. en Simons. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dokter Hugenholtz, tel. 20390. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 6 Juni 20 uur tot Zaterdag 13 Juni 8 uur waargenomen door de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060 en de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Te. Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. OMGEVING WASSENAAR Door kraagbeer aangevallen. De diie- renoppasser B. uit Den Haag is tijdens het schoonmaken van het hok door een kraag- beer overvallen. B. had de beer in het bui- tenhok opgesloten, om het nachthok schoon te maken. Toen hij er mee bezig was, kwam ploseling de beer door het afsohei- dingsluik gekropen, hetwelk hij met zijn klauwen openschoof. B. werd door den beer aangevallen en omvergeworpen. Ge lukkig wist B. zijn tegenwoordigheid van geest te bewaren. Door hulpgeroep werd B. uit benarde positie bevrijd. Hij had ern stige verwondingen opgeloopen aan handen en beenen en is nadat dr. Hubbeling de wonden gezuiverd had, per taxi naar het ziekenhuis Zuidwal overgebracht voor ver dere behandeling. Een mand op het hoofd. Op den Rijks straatweg nabij de Maaldrift is V. uit Oegstgeest door een mand, welke van een auto viel getroffen. Hij bekwam daarbij een ernstige en diepe hoofdwonde en ver wondingen aan de rechterhand. Nadat dr. Hubbeling de eerste hulp had verleend, is V. per taxi naar zijn woning overgebracht. LAATSTE BERICHTEN STOCKHOLM, 6 Juni (D.N.B.). Naar uit Washington gemeld wordt, heeft de Amerikaansche admiraliteit bekend ge maakt, dat op de Stille Zuidzee een nieuwe zeeslag geleverd wondt tusschen Ameri kaansche en Japansche zeestrijdkrachten. De toestand is verward en berichten om trent de Amerikaansche vloot kunnen eerst later verwacht worden. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Wilhelmus Jacobus, z. van J. H. Zandvliet en P. van der Star Ja cobus, z. van A. J. van Es en J. van Kam pen Nicolaas Pieter Richarus, z. van P. A. van Delft en C J.. Leijten Jacoba Theresia, d. van A. Hillebrand en M. Freeks Jonas Willem, z. van W. F. van Es en J. van Polanen. Ondertrouwd: G. A. Montanus jm. 31 jaar en J. M. Schrijvers jd 25 jaar. Overleden: T. A. Straathof, man, 81 jaar. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 Juni. Veiling. Per 100 kg.: prei 7.60—10.80, rabarber 4.80—7.00, uien 15.andijvie 12.8016.00, sla 6.408.aardbeien 96120, stam- boonen 60.peulen 70.postelein 18.spinazie 5.607.00, tomaten A, B, C en CC 54.raapstelen 8.per 100 stuks: komkommers f 719, bloem kool 824, salade 2.003.50, per 100 bos: pieterselie f 5.50, rdaijs 1.441.80, selderie 4.50, peen 14. Boter. Aanvoer 70 kg. Geen noteering. Officieele Mededeelingen NEDERLANDSCHE COÖPERATIEVE RAAD. Herinnering aanmeldingsplicht. De Nederlandsche Coöperatieve Raad is ingesteld bij Besluit van 20 Maart j.l. van de Secretarissen-Generaal van de Departe menten van Landbouw en Visscherij en van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. Coöperatieve Vereenigingen in den zin van dit Besluit, welke nog geen aanmel dingsformulieren ontvangen hebben, die nen deze zoo spoedig mogelijk aan te vra gen bij het tijdelijk correspondentie-adres van den Raad, Berkenbosch-Blokstraat 3, te Scheveningen. Volgens artikel 5 van het Besluit is de toporganisatie bevoegd een Coöperatieve Vereeniging te ontbinden, indien zij zich niet binnen vier maanden na het in wer king treden (op 31 Maart j.l.) van het Be sluit, bij de toporganisatie voor aansluiting heeft aangemeld. VOORSCHOT CHOCOLADE-ARTIKELEN OF SUIKERWERK. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat detaillisten, die een minimum omzet van twintig rantsoenen per distribu tieperiode niet kunnen bereiken niet voor een voorschot chocolade-artikelen of sui kerwerk in aanmerking komen, dit der halve in afwijking van het vroeger gepu bliceerde, volgens hetwelk zij een minimum afzet van 40 rantsoenen per periode dien den te bereiken om voor een voorschot in aanmerking te komen. VERPLICHTE VOORRAADOPGAVE AFVALRUBBF.R. De Directeur van het Rijksbureau voor oude materialen en afvalstoffen maakt be kend, dat hij voor alle industrieele en an dere bedrijven, die oude rubber (afval- rubber) in voorraad hebben, uitgezonderd de afvalrubber-verwerkende industrie en de erkende handelaren en kleinhandela ren in oude materialen en afvalstoffen ver plicht stelt vóór 15 Juni 1942 opgave van dien voorraad te doen aan zijn bureau. Pa leisstraat 7, te 's-Gravenhage, onder ver melding van soort der afvalrubber en hoe veelheid in K.G. Het niet voldoen aan deze verplichting kan gestraft worden volgens de strafbe palingen van het economisch sanctiebe- sluit. Personeelgevraagd *2* Gevr. in kl. gez, h. in de huish. liefst extern, of net dag meisje, hoog loon, Aanm. s av, na 7 u. v. Zuylen v. Nijeveltstr. 21, Wassenaar. 7287 g Flink buitenmeisje gevr., voor zoo spoedig mogelijk voor d. of d. en n„ dat netjes en zelfst. kan werken. Zondags vrij Loon naar bekwaamheid. Br. no. 1962 Bur. van dit blad. Twee tuinknechts gevr. J. A. F. THIERRY en Zn. Veur- sche Straatweg 193, Leidschen- dam. 1964 g R. K. dienstbode gevr., we gens huwelijk der tegenw. A. J. v. WETTEN, Kerkstr. 12 Noord- wijk-binnen. 7316 g Nette dienstbode gtevr. v. d. of d. en n. Liefst van buiten. Boven 20 jaar, goed loon. Aanm. 's avonds na 7 uur. Wed. H. J. SLEWE, Molenstraat 2a. 1967 g Net meisje gevraagd voor direct, voor dag of dag en nacht. Aanmelden bij A. v. TOL Weeresteinstr. 85, Hillegom. 7307 g Net dagmeisje of nette werkster gevr., v.g.g.v. Lijster straat 1, Leiden. 1960 g Net meisje gevr., niet ben. 18 j., zelfst. kunn. werken. J. W. DE BOER, Café Rijnzater- woude 128. 7310 g Meisje gevr. van 812 uur v. RIJZEN, Heerensteeg 1. 1955 g Een nette R. K. dienstbode gevr., voor d. en n. met huise lijk verkeer, bij Wed. L. AM- MERLAAN, Kerkweg 78a Pijn- acker, 7286 g Mevr. FEHMERS, War- monderweg 37 vraagt voor haar klein gezin R. K. dienstbode v. d. en n. tegen 1 Juli, zelfst. kunn. werken. Liefst katoen en zwart dragend. Aanmelden des avonds na 8 uur. 1951 Pers. aangeboden g R. K. Huishoudster van 'buiten, leeft. 29 jaar, zag zich gaarne geplaatst in klein bur gergezin. Brieven no. 1937 Bur. van dit blad. g R. K. Boerenknecht b. z. a. 15 jaar, goed kunn. melken en met boerenwerk bekend. Br. no. 1953 bur. van dit blad. g Nette verstelnaaister b. z. a., liefst thuiswerk. Wilhelmina- straat 10, Lisse. 7290 Aanbod g Fietsbanden, die stuk en versleten zijn worden door ons gevulcaniseerd of van een nieuw loopvlak voorzien. Alle inlichtingen bij Rijwielhandel B SJOUKE, Morschstraat 7. 1809 g Kweekerij Maredijk 38. Verkrijgbaar roode, witte, groe ne, savoye en slaplanten. Ook nog spruiten. Zeer mooi te veld staande gezonde planten. Prij zen zeer billijk. 1959 g 2 pers. ledikant met on derlagen 22.50, uitschuiftafels ijzersterk 12 en 10, bloe mentafeltjes 0.75, keukenstoe len 0.75. Te zien Janvossenst. 51. F. v. d. PLUYM. 1963 g 1 pracht groot schilderstuk te koop, in zware vergulde lijst van den bekenden schilder Raaphorst te Wassenaar. Brie ven no. 7282 Bur. van dit blad. g Een z. g. a. n. bouten roei boot. Te bez. Wed. A. v. d. PLOEG, Kerkstr. 81, Noordwij- kerhout. 7320 tg Melkontroomer te koop, merk Alva Naval, 600 L. per uur, met motor. L. A. v. d. ZON Poelpolder 5, Lisse, 7305 tg Gasfornuis. Te koop een in prima staat verkeerend gas fornuis. Brieven no. 7311 Bur. van dit blad. tg Zoeterwoude. Beste jongens- blousjes in de oude kwaliteit, leeft. 212 j. Hetwelk wij kun nen afgeven tegen 9 textiel punten. J, D. v, EGMOND, Schenkeleg, Zoeterwoude. 7312 tg Aangeboden roode, witte en savoyekoolplanten door JAC A. M. BAKKER, D. 71a, Rijp- wetering Tel. 18. 7283 tg Waschmacbine met wrin ger, in prima staat 57.50, een 1-pers. ledikant m. spiraal ma tras, bed en peluw, als nieuw 55. Kinderwagen, kleine wiel tjes, dikke banden 25. LAN- GEZAAL, Stille Rijn 7. 1957 g Nog eenige gevulcaniseer- de tandembuitenbanden te koop aangeb.: 650 x 45 c - 26 x 1A x VA, 26 x 2 c 26 x VA x VA, 26 x 154 x 2 28 x 1% x VA. Te bevr. W. W. v. d. WIEL, Koningstr. 2, Leiden. 1961 tg Ledik., spiralen, nachtk., wascht., veerenbed met peluw, tafelstoelen, loopers, kleeden, matten, gramofoon m. platen, naaimach., wringers met of z. bok, kinderledik., boxen, kl. kastje, kl. forn., kachel, jon gensjasjes. P. BUSCHMAN, Noordeinde 205, Roelofarends- veen. 1965 tg Een radiotoestel aangeb., Philips, geen ultra korte golf. Te bevr. Dorpstraat B 193 War mond. 7284 tg Een damesrijwiel aangeb., dubb. remmen, prima banden. Jan Lievenstr. 17. 1958 Rashonden scheren oi trim men de juiste modellen 1.00, zonder wonden. Daar wij adres sen hebben die wel verwond zijn en niet bij ons geschoren zijn; probeerthet nu eens bij ons. Rashonden gevraagd. Hal te Blauwe Tram, Korevaarstr., Leiden. 1931 g Damesfiets te koop, in prima staat, beste banden, ge heel compleet, Yi jaar bereden. Bevr. Levendaal 25, Leiden. 1930 g Te koop 1600 4 voets nieu we tonking stokken. G. W. BUSKERMOLEN, Ringdijk 4, De Kwakel. 7318 tg Orgel te koop aangeboden. Tevens te koop gevraagd een piano. Br. no. 7 aan de Gruy- ter's Boekhandel, Sassenheim. 7281 g Jacquet aangeboden, als nieuw, maat 52, zonder broek, 20 ijzeren opklapstoelen. Te zien bij H. J. FAVIER, Café, Vrouwensteeg 16, Leiden. 7308 g Inboedel. Als nieuw, slaap kamer-ameublement, bureau, ta fels, stoelen, ledikanten, wasch- commode, mangels, bad, gas- stookfornuizen, brandkast enz. Vanouds A. J. HARTWIJK, Goederenbeurs, Burchtsteeg 4, Nieuwe Beestenmarkt 79, Tel. 2401326627. Inkoop van in ventarissen. 1940 g Meubelen: eiken dressoirs, buffetten, prachtige eiken ta fels en een groote sorteering stoelen, thee en dienstboden- kasten, gascomforen, complete waschstellen, linoleum vloer zeil en China matten, schoenen, kinderwagen. J. VAN ROSSUM Zuidbuurt C 50, Zoeterwoude. 1950 g Bod gevr. op als nieuw h. rijwiel Junkers, geyser, eiken dressoir, elec. gram. in kast, modern fauteuitje. Oude Sin gel 18. 1949 Vraag g Radio. Wij vragen merk- toestellen niet ouder dan '37. Piek up-combinaties, rijwielen, stofzuigers, vouw- en kinder wagens tegen de hoogste waarde. Aanb. met merk, type, prijs Da Costastraat 69, Leiden DE JONG, In- en Verkoop. g Bod gevraagd Singer hand naaimachine 1937 (type schuit je) z.g.a.n. Twee nieuwe geëm. fluitketels met koperen dop en 1 gebruikt 2-pits gasstel, merk Halle Br. no. 7304 Bur. v. d. bl. g Goed onderh. kinderbox en kinderstoel gevr. Br. letter K., Boekh. Emeis, Voorschoten. 1964 g Tweelingwagenwagen ge vraagd. J. WIJNANDS, Paral lelweg 4, Noordwijkerhout. g R. K. Tuinder vraagt 700 a 800 gld. voor 1 jaar, tegen 6 pet. rente. Brieven no. 1965 bur. van dit blad. g Piano of vleugel van par ticulier te koop gevraagd. Ge schikt voor zang. Brieven met volledige opgaaf en naaste prijs no. 1952 Bur. van dit blad. g Koiiergramofoon te koop gevr., met of zonder platen, spe ciaal dansplaten. Br. no. 1947 Bur. v. d. blad.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3