MAANDAG 18 MEI 1942 DE LE1DSCHE COURANT PAG. 3 DE BOSCHLOOPKAMPIOENSCHAPPEN VAN DE HITLER-JUGEND. De Boschloopkampioenschappen, welke gistermorgen in Den Haag georganiseerd werden door de Befehlsstelle van de Hitier Jugend in Nederland, zijn een sportfeest van bijzondere kwaliteit geworden. Niet alleen, dat de verrichte prestaties van deze jeugd opmerkelijk waren, doch meer nog door de belangstelling, welke voor deze wedstrijden werd getoond van de zijde der Duitsche en Nederlandsche autoriteiten. Het was een uitgelezen gezelschap, dat de gast was van den Rijkscommissaris, Rijks minister Seyss-Inquart. Onder hen bevon den zich Reichsführer S.S. en chef der Duitsche politie Himmler, Obergruppen- führer Heydrich, Gruppenfiihrer Rauter, de leider van de N.S.B., ir. A. A. Mussert met den hoofdstormer C. van Geelkerken en vele vooraanstaande figuren van de Hitier Jugend en den nationalen jeugd storm. Voor den nationalen jeugdstorm waren deze wedstrijden van groot belang, daar het hier voor de eerste maal in dezen tak van sport tot een samentreffen kwam met de Hitier Jugend, om elkanders krach ten op zuiver sportieven grondslag te me ten. Voor onzen nationalen jeugdstorm is deze krachtmeting lang niet slecht uitge vallen gezien de. bereikte resultaten. Zoo wel op de 2.000 als op de 3.000 meter werd een eervolle eerste plaats ingenomen door de ploeg, welke van den jeugdstorm deel nam. Hierbij kwam vooral de groote kracht naar voren van het zuiden. Om 9 uur verzamelden de honderden deelnemers zich voor den algemeen leider van deze wedstrijden Stammführer Hos- ters, die hen in tegenwoordigheid van den Rijkscommissaris begroette en een fairen kamp toewenschte. Na afloop van de wed strijden, welke bovendien ook nog de be langstelling genoten van de echtgenoote en de dochter van den Rijkscommissaris, had de officieele huldiging van de prijs winnaars en de prijsuitreiking plaats, het geen door den Rijkscommissaris persoon lijk geschiedde met een hartelijke toe spraak. De Rijkscommissaris wees daarin op het groote belang van dit sportieve sa mentreffen, waarin de Nederlandsche en Duitsche jeugd elkander gevonden hebben en waarbij een goede harmonie tot uiting kwam. Het is schoon, aldus de Rijkscom missaris zich geheel in te zetten voor het doel, dat men zich voor oogen heeft ge steld en daarbij zijn geheele persoon te ge ven. Hierbij kenmerkt zich ten zeerste de juiste kameraadschap bij de Nederlandsche jeugdstorm en de Hitier Jugend. Hier be staat geen onderscheid, evenmin als by de strijders der Germaansche volkeren in hun strijd tegen den bolsjewist. Hier komt het er slechts op aan, wie de beste is van ons en die zal de gelegenheid moeten worden geboden zijn geheele kunnen te geven aan het doel, dat wij ons voor "oogen hebben gesteld om te komen tot de eindoverwin ning. Uit deze korte toespraak, welke sprak tot de harten van de Nederlandsche en Duit sche jeugd, welke daar vereenigd was, bleek duidelijk het hartelijke medeleven van den Rijkscommissaris voor hun werk en sportieve streven. Tot besluit van dezen fraaien ochtend was de jeugd verder nog de gast van den Rijkscommissaris. Voor hen, die tegenwordig waren bij deze wedstrij den is deze ochtend een geheel bijzondere geworden en overtrof de stoutste verwach tingen. De voornaamste uitslagen luiden: 3.000 M.: gebietsmeister H. J. Joh. v. d. Steen. Vergelijkingswedstrijd: 1. groep gewest Amsterdam van den nationalen jeugd storm: 2. Bann 935 H. J. den Haag; 3. Bann 937, H. J. Amsterdam. 2.000 M.: gebietsm. Gerhard Kriska bann 940 H. J. Limburg. Vergelij kings wedstrijd: 1. groep gewest Limburg van den nat. jeugdstorm; 2. Bann 943, Overijsel; 3. gewest Brabant van den nat. jeugdstorm. 1.000 M.: gebietsm. Fritz Diecke, bann 935. Den Haag. Vergelijkingskamp: 1. Bann 940 Limburg; 2. Bann 944, Groningen en 3. Bann 937 Am sterdam alle van de H. J. NATIONALE ESTAFETTES AMSTERDAM Doordat enkele goede krachten der A.V. Holland verstek moesten laten gaan viel het resultaat, een achtste plaats, eenigszins tegen. De uitslag was: A-afdeeling (12 ploegen): 1. Trekvogels (12.03), 2. Haarlem (12.7.03), 3. A.V. '23 (12.16.04), 8. Holland. B-afdeeling: l.-Ajax (13.48.06), 2. A.A.V. (14.21.08), 3. S.L.T.O. KORFBAL H. K. V. WON VAN QUICK. De strijd voor de promotie naar de eer ste klasse van den N. K. B. valt den twee de klassers zwaar. Nadat Vicus Orientis reeds tegen H. K. V. gelijk had gespeeld, moest gisteren Quick tegen de Haagsche degradatiecandidaten het onderspit del ven, waardoor de stand als volgt is gewor den: gesp.gew. gel.verl.vt. pnt. H. K. V. 2 1 1 5—4 3 Vicus Orientis 1 1 22 1 Quick 1 1 2—3 0 Het kampioenschap der Noord-Holland- sche eerste klasse is behaald door Wester kwartier, dat met 55 gelijk speelde te gen Archipel. Ook Swift had nog een kans, doch moest daarvoor met formida bele cijfers winnen. De doelcijfers waren n.l, voor West.kw. 8940, voor Swift 9860. Westerkw. had dus een gemiddelde van ruim 2, Swift van ruim 11/2. De uit slag voor Swift werd 211, voor Wes terkw. 55, zoodat de doelcijfers werden resp. 9445 en 11961. Swift benaderde de cijfers van haar concurrente dus aar dig, maar de uitslag was nog te klein! ALS U EENS WIST.... Als u eens wist, hoe het gewaardeerd wordt dat de Nederlandsche mannen aan het Oostfront, die in den strijd gewond ra ken, de beste verzorging krijgen die moge lijk is, dan zoudt ge geen oogenblik meer aarzelen om mede te helpen aan den arbeid der Nederlandsche ambulance. Dan zouden alle vooroordeelen wegval len en niets zou u meer in den weg staan om uw giroboek te pakken en een bijdra ge, iets meer dan u kunt missen, over te schrijven op girorekening 8—7—6—0—0 Nederlandsche Ambulance, Koninginne gracht 22, 's-Gravenhage. ZIEKEN EN MISSIE. Ook.dit jaar worden de zieken uitgenoo- digd om op verlangen van Z. H. den Paus op den Eersten Pinksterdag hun smarten en lijden aan God op te dragen voor den bloei en de uitbreiding der missies over de geheele wereld. Zieken van Nederland, helpt door uw offer de missionarissen in hun soms boven- menschelijken .arbeid voor de uitbreiding van Gods Kerk. Voor de zieken, die nog geen gebeds plaatje door bemiddeling van het Zieken- apostolaat van pastoor Willenborg ontvan gen hebben, kunnen gebedsplaatjes aange vraagd worden bij het Nationaal Secreta riaat van den Nederlandschen Priester- Missiebond, Huize Bijdorp te Voorschoten, waarna ze gratis toegezonden worden. RIJNSTREEK TER AAR VERDRONKEN. Gister-namiddag is in een onbewaakt oogenblik het 4-jarig zoontje van bakker Schreuder te water gevallen en helaas verdronken. ZOETERWOUDE (H. R.) Pater J. M. Heemskerk, t Zaterdag j.l. bereikte het Provincialaat het bericht, dat de weleerw. pat eh J. M. Heemskerk, van de Afrikaansche Missiën van Cadier en Keer, overleden was. De hoogeerw. pater provinciaal is persoonlijk de familie in kennis komen stellen van d'it droevig verlies. Pater Heemskerk, die den leeftijd van 28 jaar bereikte, werd priester gewijd Kerstmis 1938 te Hastings (Engeland) en vertrok in October 1939 over Lissabon naar de missie in het Vicariaat Goudkust (West-Afrika). Het kustgebied van West- Afrika is door zijn moerassig klimaat mis schien wel het zwaarste missiegebied ter wereld. Het draagt de sombere bijnaam van het „graf van den blanke". Reeds eenigen tijd geleden kwam een vaag be richt, dat pater Heemskerk ziqk geworden was. Na twee en half jaar in deze missie gewerkt te hebben, is pater Heemskerk, die door zijm ijver en talenten veel beloof de voor de toekomst, ontslapen. Donderdag na Pinksteren, des morgens om half 10, zal in de Meerburg-kerk een plechtige H. Mis van Zielerust worden op gedragen GEMENGDE BERICHTEN DOODELIJKE ONGELUKKEN, Te Deggeloo (gemeente Dwingelo) zijn bij het oversteken van de straat twee meis jes van ongeveer vier jaar door een Dabo- bus overreden en op slag gedood. Het wa ren kinderen van den heer J. van Veenen en van den heer A Schoenmaker Jzn. Uit de Oude Maas. nabij het buiten „Walevecht" te Dordrecht, is het lijk op gehaald van den veertigjarigen J. van E., wonende Kolfstraat 69, Dordrecht, die se dert 4 Mei werd vermist. Op den Parallelweg te Bussum is de 71-jarige weduwe Pflughaupt, die reeds jarenlang alleen woonde, door een auto overreden en gedood De dame was slecht- hoorend. Het bijna tweejarige zoontje van de familie van Lieverloo te Oss wist door de omrastering van een kalkkuil te komen met het gevolg, dat het kind in de kalk terecht kwam. Het liep daarbij zulke ern stige verwondingen op, dat het spoedig na het ongeval aan de bekomen verwondin gen is overleden. Te Erica is het tweejarig zoontje van den heer L. W. Platzer aldaar, in de Veenschapwijk geraakt en verdronken. Gemeentel. Aankondiging STADSNIEUWS ZILVEREN JUBILEUM C. BRILMAN. Op hartelijke wijze is Zaterdag het zil veren jubileum van den heer C. Brilman als leeraar der Leidsche Ambachtsschool herdacht. Te ongeveer 12 uur verzamelden zich het bestuur, directeur en leeraren, velen met hun dames, afgevaardigden van de Oud-Leerlingen en de leerlingen van den jubilaris in een der schoollokalen, waar de voorzitter van het bestuur, de heer ir. J. J. G. van Hoek, den heer Brilman, die met echtgenoote en dochters aanwezig was, het eerst toesprak. Hij herinnerde er o.m. aan hoe de heer Brilman voor zijn aanstel ling als leeraar' eerst practisch in het bouwkundevak was werkzaam geweest, hetgeen van veel beteekenis voor zijn later leeraarsambt is geweest. Toen de Am bachtschool door uitbreiding van het ge bouw en toename van het aantal leerlin gen nieuwe leerkrachten noodig had, werd de heer Brilman aangesteld. Op 1 Septem ber 1930 volgde hij voorts den heer Par- mentier als onderdirecteur op. De adviezen van den heer Brilman, in zoo talrijke aan gelegenheden gegeven, werden ten zeerste op prijs gesteld; zoo o.a. vooral bij den bouw van de nieuwe school. Spr. verklaar de dan ook uitdrukkelijk, dat het bestuur ten zeerste waardeerde wat de jubilaris steeds voor de school heeft gedaan. Als stoffelijk aandenken bood spr. den heer Brilman de teekening aan van een te vervaardigen schrijfmachinetafel. De directeur, de heer G. E. E. Kuijntjes, roemde de keuze van het bestuur destijds om den heer Brilman te benoemen, want hij bezit tact om met zijn leerlingen om te gaan en voor zijn collega's is hij een col legiaal mensch, wiens hulp men nimmer tevergeefs heeft ingeroepen. Namens lee raren en leerlingen wenschte spr. hem ge luk en hij dankte hem persoonlijk voor de hulp bij de leiding der school. Als aanden ken bood spr. een fraaien barometer aan. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer C. J. H. van der Valk na mens de afd. Leiden van den Bond van Leeraren bij het N. O., waarvan hij de ge waardeerde voorzitter is, terwijl hij hem een fraai gekleurde ets van de Stadshulp- werf ten geschenke aanbood. De heer G. N. Meurs huldigde als lid Van het hoofd bestuur van bovengenoemden 'bond den heer Brilman voor wat hij voor den bond heeft gedaan en niet minder in zijn functie van secr. van de afd. Bouwkunde in dezen DISTRIBUTIE VAN TEXTIEL PRODUCTEN EN KERAMISCHE ARTIKELEN. Voortaan zal in het gebouw Rapenburg 12 (ingang Langebrug) op Woensdag, Don derdag, Vrijdag en Zaterdag van iedere week gelegenheid bestaan tot het afhalen en inleveren van aanvraagformulieren t^ verkrijging van punten en/of vergunnin gen voor het aanschaffen van textielpro ducten en/of keramische artikelen iser- viezen). Bij het indienen a'er formulieren moet de stamkaart van de(n) aanvrager(sterj wor den getoond. Formulieren, die niet goed zijn inge vuld geworden, evenals de per post verzon den of in de bus geworpen formulieren worden niet in behandeling genomen. Personen wier achternaam begint met een der letters: A t/m G worden verwacht op Woensdag van 9—12 en van 14—16.30 uur. H t/m M worden verwacht op Donderdag van 912 en van 1416.30 uur. N t/m U worden verwacht op Vrijdag van 912 en van 1416.30 uur. V t/m Z worden verwacht op Zaterdag van 912 uur. Alle tot nu toe ingeleverde formulieren worden evenals de nog ir te leveren for mulieren in behandeling genomen. Leiden, 18 Mei 1942. De Burgemeester van Leiden, bond. Een bloemstuk vergezelde zijn wen- schen. De heer B. H. J. Heydeman roemde als een van de oudste collega's de samen werking met den heer Brilman, namens de Ver. van Oud-Leerlingen sprak de heer J. J. van Weerlee woorden van waardee ring onder aanbieding van een stel nor- mographen, een lezenaar en bloemen voor de echtgenoote, waarna namens de leerlin gen werd gesproken door J. van Engelen, die een boekwerk aanbood, terwijl de heer G. Oosthuizen als een der jongere leeraren de rij van sprekers sloot. De heer Brilman heeft op de hem eigen wijze alle sprekers hartelijk dank gebracht voor hunne woorden van waardeering en de fraaie geschenken. Gisteren herhaalden velen hun gelukwenschen bij de ontvangst ten huize van den jubilaris aan den Haag- weg. EXCURSIE VAN DE VEREEN. „OUD LEIDEN". Zaterdagmiddag verzamelde zidh een ze ventig tal leden van de vereeniging „Oud Leiden" bij het Pesijnshofje in de Klok- steeg, het uitgangspunt van een stadsex- cursie, d'ie zich ten doel stelde de bezich tiging van de Universiteitsbibliotheek en het voormalige vollege-vertrek van prof. Thonbedke in den tuin van diens woon huis aan de Gareramarkt. Door de indee ling in twee groepen vond het bezoek aan deze twee universitaire monumenten een vlot verloop. In de Universiteitsbibliotheek vond de rondleiding plaats onder toezicht en des kundige voorlichting van den bibliotheca ris der Universiteit, dr. T. P. Sevensma. Weliswaar bevindt de bibliotheek zich door verschillende omstandigheden, zooals plaatsgebrek, voorzorgsmaatretgelen v»or den oorlogstijd e.d. niet in volmaakte or de, toch was een inzicht in de organisatie en de rijkdom aan wetenschappelijke en kunstzinnige bezittingen van deze zeer oude en wereldberoemde verzameling zeer wel mogelijk. De roep van de waarde de zer bibliotheek, die zich reeds voor eeuwen tot ver buiten de landsgrenzen uitstrekte, is niet alleen gebaseerd op den omvang en de veelzijdigheid der aanwezige wer ken, doöh daarnaast voor een niet gering deel op de doeltreffende registratie der bezittingen, welke negistraitiemethode de grondslag is geworden voor het thans in vrijwel alle groote bibliotheken gevolgde systeem. Bij deze gelegenheid waren de excursis- ten in de gelegenheid een deel der meest waardevolle bezittingen van de bibliotheek in oogensohouw te nemen, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Ook het bezoek aan het voormalige col- legevertrek van prof. Thorbeoke wekte al ler belangstelling. Het woonhuis en de collegezaal in het perceel Garenmarkt 9 verkeeren nog in goeden staat, dank zij de piëteitvolle zorgen, hieraan door de huidi ge bewoners besteed. Hcerencongregatie St. Petrusparochie. Hedenavond te 7.30 uur in de St. Petru6- kerk Rozenkrans bidden voor de zielerust van ons overleden lid Albertus Joannes Padberg. Wij noodigen onze leden uit hier bij tegenwoordig te willen zijn. RIJWIELDIEVEN BETRAPT. Door oplettendheid van den 22-jarigen J. v. L., wonend aan de Toussaintkade, is het de politie Zaterdagavond gelukt de hand te legen op twee rijwieldieven, n.l. den I9-jarigen I. v. d. V. uit Den Haag en den 20-jarigen F. J. S-. hier ter stede woonachtig. De heer v. L. zag omstreeks 11 uur, dat beide personen een café aan de Breestraat binnengingen en even later met een op slot staand rijwiel daaruit kwamen. Even verder gingen beiden met het rijwiel in een portiek staan, waar zij trachtten het slot te forceeren. v. L. heeft daarop een passeerenden hoofdagent van politie ge waarschuwd, die beide rijwieldieven inre kende en naar het politieburetau bracht. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 7122. P. Ravensbergen Jr.. Rijnsburg, Dubb. Buurt 8, banketbak kerij en chocolaterie. Volmacht verleend leend aan: A. B. G. den Haen, Katwijk. 8010. Firma Gebr. W. Kruit, Agen tuur- en Commissiehandel, Leiden, Frans van Mierisstraat 37a, agentuur- en com missiehandel en grossierderij in levensmid delen. Door uittreding van den vennoot Willem I^ruit per 21 Apr. 1942 is de ven nootschap onder firma ontbonden. Het be drijf wordt voortgezet door Wouter Kruit, als eenig eigenaar, onder den naam: Gebr. W. Kruit. V Victorie Duitschland wint voor Europa op alle fronten 17 Vijandelijke koopvaarders bij Amerikaanscbe kust getorpedeerd Het opperbvel van de Duitsche weer macht maakt onderstaand extra bericht be kend: Aan de Oostkust van Noord-Amerika, in de Caraibische Zee en voor de monding van de Mississippi hebben Duitsche duik- booten weer zeventien vijandelijke koop vaardijschepen van tezamen 105.000 brt. tot zinken gebracht en twee andere schepen door torpedotreffers zwaar beschadigd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Stella Maria, d. van G. D. J. Oude Elferink en J. S. Hofste Hen drik, z. van W. v. d. Reijden en J. J. La- terveer Peter Gerardus, z. van N. A. Aalbersberg en P. Kanbier. Ondertrouwd: T. G. Breuring jm. 30 j. en F. G. M. Weers jd. 28 j. G. Crama jm. 27 j. en M. H. Franken jd. 26 j. M. Crama jm. 24 j. en S. M. Zwart jd. 24 j. G. de Kier jm. 26 j. en C. Baart jd. 25 j. K. Kuivenhoven jm. 23 j. en J. P. Bastinck jd. 22 j. J. y. d. Laan jm. 25 j. en C. Vijlbrief jd, 26 j. B. Lambooij jm. 30 j. en J. v. d. Linden jd 22 j. J. Louwrier jm. 23 j. en E. Mulder jd. 21 j. H. J. v. d. Ven jm. 28 j. en A T. Heetveld jd. 24 j. W. G. Kok jm. 20 j. en A. J. Kroesemeijer jd. 20 j. W. F Beekman jm. 35 j. en G. J. Carree jd. 29 j. P. J C. Lut jm. 25 j. en J. A. M. Neuteboom jd. 21 j. Overleden: J. J. Pieke man 84 j. N. Sierag-Vos vr. 86 j. A. J. Padberg man 71 j. £ihViqLz DINSDAG 19 Mei. Mis v. d. H. Petrus Coelestinus, Paus en Belijder: Statuit. 2e gebed v. h. octaaaf van Hemelvaart; 3e v. d. H. Pudentiana, Maagd; 4e voor de voort planting des geloofs; 5e voor den vrede. Credo. Prefatie en Communicantes van Hemelvaart. Kleur: Wit. In de kerken vaD de E.L P.P. Franciscanen. DINSDAG. Mis v. d. H.H. Theophilus van Curte en Ivo, Belijders: Confiteantur. 2e gebed v. d. H. Petrus Coelestinus: 3e v. h. octaaf van Hemelvaart; 4e v. d. H. Puden tiana; 5e voor den vrede. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 19 MEI HILVERSUM I 415,5 M. 6.45 Gram. en Ochteidgymnast. 8.00 BNO: Nieuws 8.15 Pol. weekpr. 8.30 Orgelcenc. en Gram. 9.15 Voor de huisvr. 9.20 Om- roepork. 10.00 Zang en piano 10.30 Viool en piano 11.00 Voor de vrouw 11.20 Ens. Ombach 12.00 Masman en zijn dansork. 12.40 Almanak en BNO: Nieuws 13 00 Boerenland 13.15 Amabile-textet 14.00 Gron. Orkestver. en gram. 16.00 Ziekentroost 16.20 Gram. 16.45 Voor de jeugd 17.00 B. v. Dinteren en zijn ork. (17.15 BNO: Nieuw) 18.00 Voor de vrouw 18.35 Neerlands stem v. h. Oostfront 18.50 BNO: Nieuws 19.10 Omroepork. en Musetteork. Vanaf 20.15 alleen voor de Ra dio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken 20.15 Muz. progr. 21.15 Luisterspel 21.45 BNO: Nieuws en Mil. overz. 22.1024.00 Gram. HILVERSUM n, 301,5 N. 6.45—8.15 Zie Hilversum I 8.15 Gew. muz. 8.45 Sympho. conc. 10.00 Morgenwijding 10.40 Vroeger en nu 11.00 Het Arnh. Instr Trio 12.00 Ens. Willy Kok 12.45 BNO: Nieuws 13.00 Piano en gram. 14.30 De Lichte Toets 15.30 Voor de zieken 16.00 „Vergeten opera's" 16.45 Cello en piano 17.15 BNO: Nieuws 17.30 G. v. Krevelen en zijn ork. 18.15 Bespr. v. d. 7den jaarg. van „De Stormmeeuw" 18.30 Reportage 19.00 Salonork. 19.30 BNO: Nieuws en Spiegel v. d. dag 10.50 BNO: Twentsch praatje 20.00 BNO: Eng. uit zending. Voor de Radio-Centrales: Gram. Vanaf 2015 alleen voor de Radio-Centrales, ide over een lijnverbinding met de Studio beschikken '20.15 Zang, piano en gram. 21.00 Mevr. v. Straten wil het naadje v. d. kaus weten 21.15 Van 't Hoff en zijn ork. 21.45 BNO: Nieuws 22.00 Gram. 22.0522.10 Avond wijding. GEM. RADÏ-DISTRIBUTIE BEDRIJF le progr. 6.4524.00 Hilversum I. 2e progr.: 6.4522.15 Hilversum II. 22.1524.00 Duitsch progr. .3e en 4e progr.: 7.0024.00 Duitsch prog. Officieele Mededeelingen DISTRIBUTIE VAN VERSNAPERINGEN. De Secretaris-Generaal van het departe ment van Landbouw en Vissdherij maakt in verband met de distributie van versna peringen bekend, dat detaillisten de van consumenten ontvangen bonnen in de tweede week van iedere d'istri'butieperio- de en in de week na afloop van de distri butieperiode bij de plaatselijke distributie diensten dienen in te leveren ter verkrij ging van toewijzingen voor chocoladewerk en toewijzingen voor suikerwerk. Zij die nen de bonnen voor chocoladewerk en die voor suikerwerk in veelvouden van 10 stuks, met een minimum van 20 stuks op afzonderlijke opplakvellen MD 18 geplakt en met afzonderlijke ontvangstbewijzen MD 201, in te leveren. De bonnen waarop naar keuze chocoladewerk of suikerwerk verkrijgbaar is, kunnen naar keuze van den detaillist tezamen met een van beide andere bonnen opgeplakt worden. Rastantibonnen kunnen tot een maximum van 9 stuks in de eerste week na de vol gende distributieperiode worden ingele verd, tezamen met de bonnen, welke ge durende die periode geldig waren. Detaillisten, die in verhouding tot htm omzet een te gering voorschot hebben ont vangen, zullen een aanvullend voorschot ontvangen op basis van het aantal bon nen, dat zij in het tijdvak van 26 tot en met 29 Mei a.s. zullen inleveren. Grossiers kunnen in het tijdvak van 26 489e STAATSLOTERIJ WDI KLASSE KEMW UJ0T Trekking van 18 Mei 1ÖOO No. 2406, 5308, T4HL 400/No. 14389. 200 No. 12474, 14067, 1^179. 1O0 No. 247, 3207, 10629, 10204, 17863. PRIJZEN VAN 70 1O30 1173 1063 1977 1994 2042 2470 2716 3067 3291 3369 3430 3614 3719 3899 4033 4036 4162 4188 4331 4506 4614 4671 4847 4907 4953 5063 5282 5479 5666 5739 6000 6028 6257 6540 6030 7236 7340 7386 7654 7777 7784 7874 7937 8126 8367 8401 8646 8661 8022 8030 8962 8976 9149 9305 9465 9928 3344 10043 10203 10440 10538 10565 10605 10678 10732 10665 10980 11162 11170 11180 11407 11409 11796 11936 11974 12013 12243 12270 12302 12342 12449 12498 12830 12833 12871 12919 13060 13382 13470 13487 13571 13663 13629 13652 13643 14141 14150 14238 14484 14557 14590 14769 14915 14956 15019 15064 15309 15321 15530 16229 16313 16354 16429 16655 16686 16857 16871 16926 17009 17050 17164 17401 17533 17560 17948 18043 18374 18505 18637 18832 19027 19167 19262 19503 19633 19807 19933 20156 20430 20705 20916 21063 21069 21145 21199 21214 21320 21400 21424 21643 21694 21763 NIETEN 1005 1092 1093 1135 1212 1250 1286 1311 1360 1382 1420 1485 1504 1505 1627 1695 1749 1832 1850 1872 1885 2055 2068 2119 2130 2266 2283 2291 2294 2322 2323 2344 2362 2398 2413 2426 2434 2462 2475 2538 2549 2552 2595 2002 2702 2706 2713 2741 2775 2820 2826 2847 2849 2866 2915 2931 2961 3080 3102 3154 3200 3234 3248 3264 3284 3298 3302 3306 3348 3360 33851 3423 3435 3468 3502 3510 3553 3576 3611 3694 3762 3793 3816 3838 3867 3880 3895 3904 3908 3971 4159 4181 4249 4288 4344 4417 4472 4483 4571 4582 4584 4628 4632 4674 4759 4838 4855 4858 4864 5019 5046 5100 5243 5247 5301 5316 5332 5345 5349 5433 5458 5485 5515 5729 5738 5768 5773 5780 5642 5864 5976 5977 5989 6000 6002 6052 6093 6099 6178 6205 6216 6261 6267 6268 6281 6304 6367 6379 6458 6585 6648 6748 6754 6822 6843 6845 6872 6875 6941 7008 7018 7047 7060 7093 7105 7161 7183 7184 7213 7360 7437 7506 7521 7523 7537 7542 7561 7683 7720 7755 7757 7758 7783 7832 784G 7926 7089 8018 8021 8063 8079 8082 8094 8219 8284 8330 8352 8405 8409 8435 8488 8603 8613 8660 8753 8840 8867 889-1 9032 9117 9130 9139 9163 9201 9226 9249 9431 9478 9489 9529 9603 9605 9638 9646 9662 9703 0841 9909 9913 10070 10109 10139 10152 10195 10226 10231 10264 10329 10357 10406 10420 10423 10439 10470 10554 10562 10679 10682 10726 10746 10774 10779 10813 10814 10816 10832 10900 10932 10965 11011 11042 11279 11304 11307 11502 11613 11693 11733 11781 11794 11853 12131 12133 12148 12176 12197 12234 12237 12253 12303 12305 12319 12387 12480 12520 12574 12589 12604 12606 12647 12657 12722 12764 12910 12930 12065 12999 13027 13048 13051 13060 13085 13174 13205 13254 13256 13285 13401 13500 13510 13526 13543 13605 13660 13726 13750 13787 13798 13874 13911 13940 13946 13973 13999 14181 14288 14293 14323 14324 14365 14408 14446 14512 14599 14640 14692 14729 14821 14840 14843 14845 14855 14869 14899 14905 15016 15058 15079 15125 15188 15201 15216 15286 15310 15361 15374 15419 15450 15455 15458 15467 15594 15652 15664 15671 15690 15697 15702 15713 15718 15738 15770 15772 15803 1 ïQtt 1S014 150P.r> 16040 16041 16063 16066 16102 16105 16133 16137 16108 16200 16227 16244 16310 16330 16341 16365 16379 16406 16528 16604 16749 16758 18807 16831 16937 16952 16963 16970 17057 17069 17110 17119 17133 17160 17200 17248 17368 17370 17399 17537 17546 17584 17640 17650 17668 17862 17878 17912 17926 17936 17963 17991 18020 18025 18173 18203 18215 18261 18297 18427 18462 18486 18631 18636 18681 18755 18771 18811 18841 18877 18896 18903 18908 18918 18929 18948 18094 19085 19211 19216 19282 19298 19340 19368 19376 19413 19431 19444 19563 19612 19701 19804 19831 19844 20127 20136 20140 20163 20224 20306 20334 20373 20377 20378 20391 20395 20606 20647 20662 20687 20748 20920 21003 21028 21043 21101 21109 21112 21136 21147 21150 21152 21171 21205 21249 21250 21267 212 78 21352 21358 21399 21473 21502 21723 21738 21781 21815 21841 21855 21933 21969 21981 Gedeeltelijk gecorrigeerd tot en met 29 Mei a.s. een voorschot ont vangen, dat gelijk is aan dat, hetwelk zij ontvangen hebben in het tijdvak van 20 April tot en met 15 Mei, tegen overlegging van de gedurende laatstgenoemd tijdvak van de distributiediiensfcen terugontvangen ontvangstbewijzen MD. 257. Aanmeldingsplicht bij dc Bedrijfsgroep Koopvaardij. Bij beschikking van de Organisatie-com missie voor het Bedrijfsleven van 19 Fe bruari 1942, Ned. Staatscourant van 25 Fe bruari 1942, No. 39, is ingesteld de Bedrijfs groep „Koopvaardij" met de vakgroepen „Zeescheepvaart" en „Kustvaart". Hierbij zijn verplicht zich aan te melden alle in Nederland gevestigde ondernemingen (na tuurlijke en rechtspersonen), welke zich bezighouden met het zeesoheepvaartbedrijf en het kustvaartbedrijf. Aan de ondernemingen, welke bij de Be drijfsgroep bekend zijn, worden aanmel dingsformulieren toegezonden. Ondernemingen, welke geen formulieren mochten ontvangen hébben, gelieven zich eigener beweging tot het Secretariaat van de Bedrijfsgroep „Koopvaardij", Stations weg 135 te 's-Gravenhage, te wendien. INSCHARING VAN VEE. De Landboüw-Crisis-Organisatie voor Zuid-Holland maakt belanghebbenden er op opmerkzaam, dat dc bepaling waarbij het verboden wordt runderen, schapen, etc. voorhanden of in voorraad te hebben, zon der dit in het veeboekje te registreeren, ook geldt voor ingeschaard vee. Derhalve zullen de inscharingsbedrijven in het bezit moeten zijn van een veeboekje en zullen zij zich. voorzoover zulks niet reeds geschied is, alsnog moeten organisee- ren bij de Landbouw-Crisis-Organisatie. Verder is het nodzakelijk, dat de eige naar van het inscharingsbedrijf het vee boekje van den eigenaar van het vee aftee- kent, zoowel bij ontvangst als bij afgifte van het vee; een en ander onverminderd de verplichtingen van den eigenaar van het vee om het veeboekje van dan inscha- ringsbedrijfseigenaar af te teekenen. Mocht het veeboekje niet voldoende ruim te geven om al het vee te registreeren, dan zijn voor deze bedrijven inlegvellen voor de veeboekjes te verkrijgen bij den Cen- tralen-Crisis-Controledienst te 's-Gravaw- hage.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3