TELEFOONTJES HOOGSTRATEN'S BOEKHOUDBUREAU VINDT U HET PRETTIG?... Adverteert in De Leidsche Courant fldverteereniloetverkoopen STADSNIEUWS EINDEXAMEN GYMNASIUM. Geslaagd voor afd. A: J. Brinkerink, mej. Eily v. Krimpen, A. M. Vreeburg, allen Leiden, J. W. H. Kalsbeek, mej. Nel v. d. Kraan, Oegstgeest en F. Pijnacker Hordijk Wassenaar. Het examen wordt met 1 cand. voortgezet. Voor het eindexamen H.B.S., Afd. B. slaagde aan het St. Norbertus Lyceum te Roosendaal A. Fellekoorne uit Leiden. Bij het te 's-Gravenhage gehouden exa men Nijverheidsonderwijs zijn geslaagd: voor de akte N VII 1942: D. M. Huysmans, A. M. Waszinik en A. S. Zonneveld; voor de akte N VII 1942, behoudens verklaring art. 38 N.O.-wet: A. J. Th. M. Filbry; voor de akte N VIII 1942 F. D. J. v. d. Hoeven. GEVEILDE PERCEELEN. Ten overstaan van notaris B. H. Stumpel alhier: Het heerenhuis en erf Kort Galge water 3 in bod: f 8000.kooper de heer Th W. Heemskerk q.q. alhier voor 8200. Het huis en erf met tuin Nieuwe Rijn 113a in bod: 3900.kooper de heer D. Can- noo q.q alhier voor 3900.Het huis en erf Duizenddraadsteeg 9 in bod: 1540. is niet gegund. Door de politie is aangehouden de 19- jarige R. W., die niet mdnder dan 14 konij nen had ontvreemd ten nadeele van inge zetenen van Leiden en Oegstgeest. Het succes van de jeugdtooneelvoorstel- ling „Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen" heeft „Het Schouwspel" er toe gebracht op Zaterdag 23 Mei a.s. opnieuw een jeugd voorstelling te organiseeren, ditmaal van het fijne en pakkende sprookje „Assche- poester en het glazen muiltje". Het Ned. Jeugdtooneel onder regie van Rob Geraerds zal de opvoering verzorgen. CHOPIN-AVOND THEO VAN DER PAS. Chopin schijnt nog immer het toover- woord te zijn om een volle zaal te. trek ken. In de gehoorzaal was het gisteren avond dan ook zoo bij van der Pas. Werken hebben wij weer gehoord met eigen klank effecten en met een finale vol massieve ac- coorden, waarvan stuwkracht uitgaat. De pianist begon met „Polonaise cis kl. t. op. 26". Zooals in elke Polonaise een muzikale gedachte en uitwerking van beteeekenis. De „Berceuse op. 57" overbekend, maar subliem bij artistiek pedaalgebruik en fijne touche, werd voortreffelijk voorgedragen. De drie „Ecossaises" worden veel minder gehoord. Zij werden gespeeld met opge wektheid, in een expressief beschouwen, ornamentieke details en karakteristiek in bewegen. De 24 Préludes waren elk naar aard en karakter terdege bestudeerd, char; meerend en fraai. Veel gegroeid is de Cho- pin-interpretatie van dezen pianist, ook naar den geest; zijn aanvoeling sensibel, vaak dichterlijk, gepassioneerd met het la tente van den salonjonker, waarin ook schuilt een gevaar voor de algemeenheid bij den uitvoerenden kunstenaar. De Hol- landsche aard, een zekere nuchterheid, zin voor ontleding en wat verstandelijk over leg kunnen en zullen den Chopin-Speler vrijwaren voor eenzijdigheid, al heeft Cho pin hem nog zoo te pakken. Een zeer zware opgaaf, de vele van type zoo verschillende geesteskinderen van denzelfden vader. Na de "pauze „Fantasie f kl. t. op. 40", vrij in den vorm maar veelzeggend en overwogen van inhoud. Tot geboeide be langstelling werd de luisteraar aangezet. Twee Mazurka's, uit harmonisch oogpunt zoo belangrijk en twee geheel verschillende Valsen gaven de noodige verscheidenheid en elk dezer werd met de noodige differen- tieering in aanslag en opvatting geïnter preteerd. Dan ten slotte „Andante spianato en Polonaise op. 22" op ende op Chopin. Van der Pas gaf 't spianato met fijnen aan slag, de Polonaise met equilibreerend rhythme, stemming en virtuositeit, opbouw, ontleding. Aan 't slot moest er natuurlijk een toegift (een der études) volgen en de pianist willigde dit verlangen in, en aldoor klonk het juichen enthousiaster. J. Kortmann. BIOSCOPEN. In het Lid o-theater wordt een reprise gegeven van de film Mirandolina met Ol- ga Tschechowa en Attilla Hörbiger de hoofdrollen. Een frissehe, vroolijke Terra- film met een aardigen inhoud en voortref felijk sipel van de hoofdpersonen. Attilla Hörbiger vooral valt telkens weer op door zijn jeugdig enthousiast sipel en Olga Tschechowa is zijn waardige tegenspeelster. Een uitgebreid voorprogramma gaat aan de hoofdfilm vooraf. Een eenzaam, doch knap meisje stuurt in Trianon een postpakketje aan een frontsoldaat. Dezie frontsoldaat is Gustav Fröhlich, en van dezen, nu niet meer jon gen man, weten wij, dat 'hij sinds zijn ^er- site lange broek een ondernemend minnaar was. De onbekende soldaat zoekt tijdens het verlof de onbekende schenkster op en Van onze Adverteerders Nu wij zuiniger dan ooit dienen te zijn met onze overhemden, komt een nieuw adres als de Overhemden-repaitie-inrich- ting juist van pas. De overhemden-repara tie-inrichting „Elpé" is gevestigd Visch- markt 1 en wordt heden geopend. vindt haar (Maria Andcrgast) lang niiet on aardig. Zoo gemakkelijk verloopt de eerste kennismaking echter niet en aan de ver wikkelingen, die tot de liefdes-zegepraal voeren is deze film gewijd. „Kora Terry", welke nu in L u x o r gaat is de film, welke nog onlangs enkele we ken achtereen, in een ander Leidsch thea ter werd vertoond. Wij hebben er toen uitvoerig over geschreven en herhalen nog eens onze meenirg, dat deze film is samen gesteld uit verschillende verwerpelijke op vattingen inzake kleeding en dans. In C a s i n o is de film Ave Maria met Benjamino Gigli in de hoofdrol wegens de gTOOte belangstelling nog een week op het programma gebleven. In R e x is deze week Zarah Leander te bewonderen in de film „Onverbreekbare banden". Als dochter van een kolorel heeft zij het ouderlijk huis verlaten en keert na 8 jaar, als beroemd zangeres in haar geboortestad terug. Haar vader is niet tevreden voor hij weet, hoe haar le venswijze in dien tijd is geweest. Wanneer blijkt dat dezen tijd niet vlekkeloos is voorbijgegaan, dreigt er weer een conflict, doch het einde laat een bevredigende op lossing zien. Boeiend spel en prachtige zang. Fr. Schneiders. Agenda. ST. JOSEPHSGEZELLENVER. Beurtrooster: Heden Zaterdag: G. Bot en P. Reizevoort; Zondag: H. Devilée, A. Al berts en N. Haarlem; Maandag: J. v. d. Post en C. Goddijn; Dinsdag, vervalt; Don derdag: W. v. d. Post en Th. Reizevoort; Zaterdag. G. Bot en P. Reizevoort Zondag: 12 uur Aanvang Biljart-tóurnooi 2e en 3e klasse 12 uur de 1ste klasse m het Graalhuis te Voorschoten Van 12 uur Bibliotheek Van 710 uur bij eenkomst voor de gezellen 8.30 uur Prijsbiljarten, hoofdprijs Om 10 uur wordt de zaal gesloten Maandag: Bij eenkomst voor de gezellen van 810 uur 8 uur Aspirantencursus, 4de les 8 'rur Bijeenkomst Dam- en Schaakclub „De Denkers" 8 uur Biljartclub „TEP" en Tafeltennisclub Dinsdag: 8 uur Ver plichte bijeenkomst voor de Gehuwde Ge zellen 8 uur Ontwikkelingsclub PAR. O, L. VR. HEMELV. EN ST. JOZEF. DE WERELD-CONGREGATIE-DAG. Morgen doet de M. C. zich gelden. Zoo veel het kan, over de geheele wereld, waarschijnlijk zeer sterk in ons land; ze ker in onze parochie. Allei), die als Con- greganisten een praktisch katholiek leven leiden, die het devies van zelfheiliging en apostolaat beleven en bekend maken, tre den Zondag aan. 's Morgens gaan alle te communie. Tooit je met je Congregatielint. 's Morgens vooral moet in de kerk 't Ma- ria-kleed de boventoon voeren, 's Avords zal 'n pater Jezuiet uit den Haag onder het plechtig Lof van 7 uur de feestpreek hou den. Dan zij er geen plaats onbezet. Moge ons gemeenschappelijk gebed anderen tot voorbeeld, ons zelf tot zegen zijn, opdat het Rijk van Christus over de wereld kome op Maria's voorspraak, door ons aller gebed. De intentie van de wereld-congregatie-dag op a.s. Zondag is: ,*,De Maria-Congregatie's, aan den Paus en de Bisschoppen kinderlijk onderdarig, mogen steeds beter medehel pen met het apostolaat der Kerk". De gezamenlijke Directeuren der M. C. Zordag is de wereld-Congre- gatiedag. 't Was tevens onze llJ^I beurt voor de Gezam. H. Comm. De kerk is dus om half 8 vol met Congreganisten ge huwd en ongehuwd. De ionge- ren zijn in de kinderkapellen, voltallig! Dinsdag geen M.C. afd. Jongeren. Door de Meimaand-oefening en den cursus om 8 uur is daar geen gelegenheid voor. Woensdag, 7 uur, onder de H. Mis, gezam. H. Comm. voor de Euch. sectie. Vrijdag om 7 uur aspiranten-bijeenkomst in het Parochiezaaltje. Wie er niet of te laat zijn, kunnen na het triduum niet als Congreganist aangenomen worden. Kath. Actie: Cursus tot waardeeving van het huwelijk. De eerste avond was een succes. Een prachtig bezette kerk en op een enkele uitzondering na, een stil. aan dachtig gehoor. Dinsdag a.s. wordt de tweede conferentie gehouden over: „In dienst van den Schepper in volle rein heid". Tijdsduur van 89.30. Brengt de katholieke kennissen uit deze parochie mee en gaat op dezelfde plaats ritten als verleden week; dat bevordert de controle. Kan ik nu op het aanteekenen van de kernleden rekenen? W. J. A. MULDER, Dir. M. Jeugd. lïemeentel. Aankondiging SCHOEISELDISTRIBUTIE. Gedurende de maand Mei zullen uitslui tend schoenenbonnen Nr. 1 worden ver strekt aan personen beneden den leeftijd van 16 jaren. Derhalve dienen personen van 16 jaar en ouder in Mei ook geen aan vraagformulieren voor schoenenbonnen no. 1 in te leveren. Aanvragen voor schoenenbonnen no. 2, huispantoffels en werkschoenen, kunnen gedurende deze maand voor iederen leef tijd worden ingediend. Aanvraagformulieren kunnen worden afgehaald, tegen overlegging van de stam kaart, aan de afdeeling Schoenendistribu tie, Breestraat 117, kantooruren van 912 en van 25 uur op: Maandag 11 Mei, Dinsdag 12 Mei, Maandag 18 Mei, Dinsdag 19 Mei, Donderdag 26 Mei, Woensdag 27 Mei a.s. De ingevulde formulieren moeten op den dag van uitreiking weer ingeleverd worden Leiden, 9 Mei 1942. 6717 De burgemeester van Leiden, STEVENINCK Mariagarde. Maandag 7 uur: Agnesgroep. 7.15 uur, cfeus niet 7.30 uur Margr. Sinclaingroep. 8.30 uur Leidstervergadering. Dinsdag cm 7 uur H. Mis, waaronder alig. H. Com munie. Donderdag geen clubs vanwege Hemelvaartsdag. Tot ziens! SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondagf: Congregatiefeest: Kleine Scho la zingt in de Hoogmis met Volkszang en ii het Lof en wel op het altaar. Arn. Dries- sen, H. Goddijn, H. Pielanen, I. Zirkzee, P. Jacobs, H. v. d. Westen, A. v. Schagen, A Owel, A. v. Buuren, J. v. Buuren, G. v. Schagen en H. v. Teijlingen Maandag: 5 uur Aspiranten half zes: Cresc. Gr. I 7 uur Lof Dinsdag: 5 uur Cresc. Gr. II 6 uur: Schola 7 uur Lof Woensdag: 7 uur Lof Donderdag: Geheele Schola zingt in Hoogmis en Lof Vrijdag zooals Maandag daarenboven om acht uur re petitie voor de Schola met de Heeren Kapelaan E. A. M. PAAP. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt Y/aargenomen door de dokters v. Bockel, Flim, Kortmann, Lahr en leeuwen. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt Oegstgeest wordt waargenomen door dok ter Varekamp. Tel 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 9 Mei 20 uur tot Woensdag 13 Mei 20 uur Y/aargenomen door: de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060 en de Doeza-Apotheek Doezastraat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Helena Cornelia Johanna, dr. van J. Verloop en H. C. Haasnoot. Hendrikus Theodorus, zn. van J. M. Wol tering en C. Rodenburg. Dorothea dr. van D. Hon'ders en M. Biegstraten. An na Maria Helena, dr. van H. Stol en M. L. LörsOh. Jacobus Alibertus, zn. van J. de Neef en C. P. Dijkman. Leonardos Ma ria Jacobus Henricus, zn. van H. J. M. de Graaf en A P. A. Leenen. Johanna Cor nelia Maria, dr. van F. D. Th. Uphoff en Th. C. Schouten. Thomas Arie, zn. van Th. A. v. d. Ster en N. G. Janssen. Jo hannes, zn. van S. v. Weeren en G. v. Put- ten. Susanna Francijntje dr. van N. v. d. Keur en M. Wetselaar. Ondertrouwd: D. J.v. Kooten jm. 26 j. en J. Brugman jd. 26 j. E. Reinders jm. 24 j. en J. Oudehoorn jd. 22 j. E..A. v. Hensbergen jm. 31 j. en A. M. L. Wijn- ncbel jd. 23 j. J. S. A. v. ZeLst jm. 22 j. en M. Spierenburg jd. 19 j. I. Reij'ken jm. 26 j. en H. Pauw jd. 23 j. O v e r 1 e d e n: A. M. Colpa hsvr. van: J. W. de Wekker ,51 j. WILT U IETS WETEN? Vraag: Wanneer Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem audiëntie houdt? Antwoord: De bisschop van Haarlem geeft audiëntie iederen Dinsdag van 11 1 uur (bij verhindering wordt in de Kath. dagbladen daarvan mededeeling gedaan) voor leeken. Een audiëntie behoeft niet te voren te worden aangevraagd. Vraag: Hoeveel is het kostgeld in de zen tijd? Antwoord: Het Besluit op de Loon belasting stelt het kostgeld voor kost en inwoning op 85 cent per dag. V r a a g G. E. B. te L. inzake opzegging van een stuk land van 44 roe. Antwoord: Zonder nadere gegevens kunnen wij uw vraag niet beantwoorden. Kunt u niet eens persoonlijk komen, met het bewijs van uw pacht. LAATSTE BERICHTEN Distributie van textiel Met ingang van heden zijn de punten 41 tot en met 60 van de textielkaart, 3e serie, geldig verklaard. De textielkaart 2e serie er de toeslagkaarten blijven eveneens gel dig voor den aankoop van textielgoederen, met uitzondering van den K.-bon, die be schikbaar was gesteld voor den aankoop van bedrukte kunstzijde. Tevens wordt nog medegedeeld, dat bij den aankoop van skisokjes volstaan kan worden met afgifte van het vereischte aantal punten, zonder dat hiervoor een kousenbon behoeft te worden ingeleverd. Distributie vaste brandstoffen Gedurende het tijdvak van 11 Mei 1942 tot en met 31 December 1942 geeft ieder der bonnen 01 B.V., 02 B.V., 03 B.V., 04 B.V. en 05 b.v. van de nieuw uitgereikte Kaart voor vaste brandstoffen recht op het koopen van een eenheid vaste brandstof fen. Ten aanzien van de verbruikers be- hoorende tot de groepen B, C, en D, alsme de van de verbruikers, die voor een toeslag in aanmerking komen, zullen spoedig na dere mededeelingen volgen. NEDERLANDSCHE KULTUURKAMER. Nieuw benoemde gildeleiders en vakgroepleiders. Het Verordeningsblad der Ncderlandsche Kultuurkamer van 1 Mei 1942 no. 6 bevat de publicatie van de volgende beschikkin gen: prof. dr. Jan de Vries tot leider van bet Lettergilde, G. J. Teunissen tot leider van het Filmgilde, H. Rijnberger tot lei der van het Muziekgilde, Jan Bakker tot leider van het gilde voor Bouwkunst, Eeeldende Kunsten en Kunstambacht. A. Colnot tot leider van de vakgroep Beel dende Kunsten en dr. ir. G. A. C. Blok tot .eider van de vakgroep der N. K. K. UITKEERING AAN WERKLOOZEN. De secretaris-generaal van het departe ment van Sociale Zaken heeft de extra uitkeering aan ondersteunde werkloozen opnieuw verlengd. Ditmaal tot en met de week welke op 23 Mei a.s. eindigt. De uit keering bedraagt 10 pet. voor de deelne mers aan de centrale keukens en 15 pet. voor niet-deelnemers. Deze verlenging geldt eveneens voor ondersteunde kleine grond gebruikers. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 8 Mei. Veiling. Per 100 kg.: prei 8.2210.40, rabarber 11.2014.00, peen f 10.60, andijvie 14.4018.sla 20.8026.00, Nero f 12.aardbeien 4.30, witlo&f 1220, spinazie 13.60 17.00, raapstelen 14.4018.per 100 stuks: komkommers 19.50, bloemkool 1230, salade 2.508.50, per 100 bos: pieterselie 8.50, radijs 2.483.40, selde rie 7.50 peen 16. UTRECHT, 9 Mei. Vee. Totaal aangevoerd 2395 stuks vee, o.a 6.00 runderen. Prijzen: vaarzen f 300490, pinken 180250, melkkoeien /350610, kalfkoeien 380 640, varekoeien f 270440 per stuk, han del kalm, prijs onveranderd; 70 magere kalveren f 100200 per stuk, handel kalm, zelfde prijzen; 30 nuchtere kalveren; 20 schrammen 4044 en 350 biggen 22 40 per stuk, handel redelijk, prijs hooger; 325 magere schapen 3546 per stuk, han del matig, prijs onveranderd; 1000 weide- lammeren 1828 per stuk, handel rede lik, prijs gelijk. Officieele Mededeelingen DISTRIBUTIE VAN TABAK. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Handel, Nijverheid en Schep- vaart vestigt er nogmaals met nadruk de aandacht van alle detaillisten in tabaks producten op, dat zij de hun op de ingele verde T-bonnen, als voorschot verstrekte hoeveelheden, welke zij dus tegen inleve ring van toewijzingen van den fabrikant of grossier hebben ontvangen, tot 17 Mei a.s. niet mogen verkoopen of afleveren. Zij mogen derhalve slechts de oude voorraden en de hoeveelheden, die zij eventueel nog van de grossiers ontvangen, zonder dat zij h:ervoor toewijzingen hebben ingezonden, verkoopen. Grossiers mogen de tabaks producten, die zij bij de fabrikanten tegen inzending van toewijzingen hebben be- tiokken, slechts tegen inontvangstneming van toewijzingen verder verkoopen en af leveren. Na 17 Mei is het verkoopen of afleveren van tabaksproducten door detaillisten uit sluitend toegestaan tegen inontvangstne- ming van de ajsnog geldend te verklaren tonnen van de tabakskaart of sigaretten- kaart, dus niet tegen reeds ingenomen of rog in te nemen T-bonnen. Dit geldt der halve zoowel voor het van den ouden voor raad op 17 Mei a.s. nog aanwezige res tant als voor alle na 21 April ontvangen hoeveelheden. Iedere handelwijze in strijd met het bovenstaande is verboden en strafbaar. Voorts zal, zoowel bij grossiers als detail listen, steekproef ge wij ze worden gecontro- ieerd, of zij de ontvangen voorschotten aan de hand van de in hun zaak aanwezi ge voorraden en van de door hen ontvan gen bonnen en toewijzingen nog kunnen verantwoorden. Indien hierbij zou blijken, dat het totaal van de hun als voorschot verstrekte hoeveelheden, uitgedrukt in rantsoenen, minder bedraagt dan de som van den in hun bezit zijnden voorraad, bonnen en toewijzingen, eveneens in rant soenen uitgedrukt, zullen tegen den be trokken handelaar administratieve maat regelen worden genomen, ongeacht een eventueel tegen hem in te stellen straf vervolging. Het ls daarom van het grootste belang, dat de handelaren van iedere in hun zaak geconstateerde onregelmatigheid, waaruit een tekort kan ontstaan, hetzij diefstal of verlies van voorraad, bonnen of toewijzin gen, hetzij andere omstandigheden, onmid dellijk aan den plaatseli.iken distributie- dienst en aan de plaatselijk® politie opga ve doen. Indien zij zulks verzuimd hebben, on ook indien de onregelmatigheid aan eigen schuld te wijten blijkt te zijn, kan in geval van vaststelling van een even- tuel voorraadtekort bij het nemen van maatregelen in de meeste gevallen met de vermissing geen rekening worden ge houden. VEEMARKTEN IN DE WEEK VAN 11 t/ra. 16 MEI 1942. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zuid-Holland maakt belanghebbenden in haar werkeebied er op attent, dat in ver band met Hemelvaartsdag, in de week van 11 tot en met 16 Mei de overnamemarkten voor runderen op onderstaande dagen zijn vastgesteld: Maandag, 11 Mei: Gorinchem, Rotterdam, Delft. Dinsdag, 12 Mei: Rotterdam, Middel- harnis. Vrijdag, 15 Mei: Leiden, Gouda. HANDEL IN PAARDEN. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zuid-Holland maakt aan belanghebbenden bekend, dat voor de tweede helft van de maand Mei de volgende taxatie-markten zijn vastgesteld: 21 Mei te Gorinchem 26 Mei te Rotterdam Voor de markt van Gorinchem dienen de aanbiedings- en aanvraagformulieren uiter lijk op 15 Mei en voor de markt van Rot terdam uiterlijk op 19 Mei te bevoegder plaatse te zijn ingediend. Niet volledig in gevulde of ongeteekende formulieren wor den niet in behandeling genomen. Onder verwijzing naar voorafgaande publi caties wordt de aandacht er op gevestigd, dat de volgende erkende paardenhandela ren nog als agent zijn aangesteld door het Vee- en Vleeschaankoopbureau. H 41 M. den Boer, Herkingen, 24b. H 66 W. Bongers, Mijnsheerenland, Blaak- schedijk B25. H 90 J. B. Hanen, Sommelsedijk Dorps weg 341. M 119 H. Jagt, Schiedam, Schie 6. H 25 J. Remmerswaal, Nieuwe Wetering, C90. H 26 Abr. Schipper, Oud-Beijerland, Oost voorstraat 96. H 209 D. v. Staalduinen Lzn., Naaldwijk, Maasdijk 153. H 31 P. C. C. v. d. Touw, Den Haag, Slachthuiskade 20. H 206 J. Trouborst, Ouderkerk a. d. IJssel, A251. H 36 Joh. Visser, Oud-Beijerland, Zink- weg 64. Een ieder, die een gebruiks- of stamboek- paard boven 1 jaar wenscht te verkoopen, wende zich tot een agent voor invulling van een aanbiedingsformulier. Degene, die in het bezit is van een gel dige aankoopvergunning voor een paard, hit of pony en tot aankoop wenscht over te gaan, dient bij den Plaatselijken Bu reauhouder in zijn district een blanco aan vraagformulier te halen. Ter volledige in vulling van dit formulier wende de aspi- rant-kooper zich tot een agent van het Vee- en Vleeschaankoopbureau. De aandacht wordt er ten slotte nog op gevestigd, dat de eischen, waaraan het paard moet voldoen, zoo volledig mogelijk op het aanvraagformulier ingevuld dienen te worden. Nadere publicaties betreffende de namen en adressen der verder in Zuid-Holland aangestelde agenten volgen zoo spoedig mogelijk. INKOMSTEN-, VERMOGENS-, «- 6506 OMZET-, LOON- EN VEREVENINGSBELASTING, AANGIFTEN EN RECLAMES PLANTSOEN 1 LEIDEN - TELEF. 25754 Uw geheele leven huishuur of hypotheekrente te betalen? De vraag stellen, is haar beant woorden. Maar U weet toch, dat de N.V. Bouwkas „ROHYP" te Amsterdam rentelooze onopzeg bare hypotheeken verstrekt aan haar spaarders? 100 - 6499 Inlichtingen bij: Inspectie Zuid-Holland-Noord te Oegstgeest, Boonstraat 11. Tel. (Eigen Haard) 23061. Personeelgevraagd <2? Mevr. HUDIG, Prins von Wiedl. 36, Wassenaar, vraagt per 1 Juni bekw. Dienstbode, v g, g. v,, zelfst. kunn. wer ken en koken. 6491 Net Meisje gevr. van 9 tot 5 uur, Zondags vrij, hoog loon, H A, G. v. BELLEN, terwee- weg 3B, Oegstgeest. 1620 Hulp in de Huishouding gevr. Rusthotlaan 1, S'heim. •2? Net R. K, Dagm. gevr. net jes kunn. werken C. N. DE JONG, Schenkelweg C 79, te Zoeterwoude. 6697 Jongens of Meisjes gevr. \oor het koppen van tulpen en wieden bij W. KORTEKAAS, Vlashoven, N'hout. 6695 <3? Net R. K. Meisje gevr. v. d. of d. en n., liefst van buiten, f A. GRIMBERGEN, Vondel laan 13, Leiden. 1617 Net R. K. Meisje gevr. voor halve dagen van 8.3012.30 u. de Sitterlaan 26, Leiden. 1632 Net R. K. Dagmeisje gevr. leeftijd ongev. 18 j. Br. aan C. KORTEKAAS, agent v. d. blad Noordwijkerhout. 6694 Tuindersknecht gevr. voor de zomermaanden C. WAR MERDAM, Kerkweg C 219k, Ter Aar. 6703 Pers. aangeboden Nette Strijkster biedt zich aan voor 23 dagen in de w. ook gen. hij part. of thuiswerk. Br. no. 1630 bur. v. d. blad. 3? R' K. Huishoudster b. z. a. uit den boerenstand. Br. on der no. 1628 bur. v, d. blad. Dagmeisje gevr. v. 8 tot 5 uur. Mevr. SMIT, Kempenaer- straat 52, Oegstgeest. 6699 Aanbod Vulcaniseeren. Geelt uw band langere levensduur, door ze tijdig te laten vulcaniseeren. Ook loopvlak omleggen. Kom eens kijken, geheel zonder ver plichting. Rijwielhandel B. SJOUKE, Morschstr. 7. 1413 Nieuwe kaasbrik te koop en vier beste wagenwielen. Te bevr. C. KORTEKAAS, Buurt weg 2, N'hout. 6696 tg Bakfiets. Een prima geslo ten bakfiets met nog bijna nieu we banden met lade en trom- melrem, flinke maat ook zeer geschikt voor melkboer. Mo lenlaan 4A, Voorschoten. Niet op Zondag. 6708 Mast. Prima Amerik. gre nen mast te koop met gewicht, lar.g 12.50 M., kokerbreedte 23 x 23 c.m. en een mooi aak schuitje 4 ton voor tuindersge- bruik. J. HARLAND. 1621 <3? Kinderwagens met kogel- wielen en dikke rubberban den vanaf f 25.opvouwba re kinderwagen als nieuw. \e!o waschmachine met wrin ger 40.—. LAGEZAAL, Stille Rijn 7. 1619 <3? Trapnaaimachine, Salon meubel, 1ste klas merk, Louise Colignystraat 2. 1626 Wagen en Tuig. Te koop een mooie brik op Collingas zoo goed als nieuw, 1 compl. paardentuig, weinig gebruikt Bevr. Rijndijk Razerswoude A 130. 1625 Radio te koop, tevens 2 pers. eiken ledikant met spiraal matras, 1 huiskamerlamp, 1 eiken armstoel, 1 eiken spiegel, Witte Rozenstr. 54a. 1627 Tehuuraangeboden *2' ZH-Slaapkamer te huur aan geboden te Sassenheim. Te be trekken 1 Aug. a.s. Br. bur. v. d. blad onder no. 1629. Vraag *2? Welke goede pleegouders willen net lief meisje van 11 12 jaar, en nette leuke jongen van 9 jaar, tijdelijk tot zich nemen ter verlichting van moe der in moeilijk groot gezin. Br. po 1631 bur. v. d. blad. -S"Gevr. 11.000 100 pet. hy potheek, zonder aflossing en rente, op 60Ö R.R. Tuinland met dijk, voor direct. Br. bur. v d. blad onder no. 6692. 3? Houten schuur 3 x 2 M. te koop gevr. of bijkomende maat Aanbieding H. G. VAN EG- MOND, Thorbeckestraat 38, Leiden. 1615 'g Gevr. 10.000 100 pet hy potheek, zonder aflossing en rente, op huis en tuin, voor of op 1 Aug. a.s. Br. bur. v. d. blad onder no. 6693. Diversen Hartelijk dank aan de H. Maagd voor verkregen gun sten. 6691 Een doofstomme jongen 25 j. R.K. met vaste betrekking wenscht gaarne in kennis te komen met slecht hoorend of doofstom R. K Meisje omstre ken Leiden. Br. no. 1623 bur. van dit blad. *2" Verloren in Leiden, een zakje geld ongeveer f 380. Terug te bezorgen Langegracht no. 222. 1614 Verloren een portemonnaie inhoud pl.m. 15 gld. gaande van Hartebrug naar Veemarkt. Terug te bezorgen of inlichtin gen bur. v. d. bl. no. 1641.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3