DUITSCHLAND fMomentje V.J DINSDAG 5 MEI 1942 33ste Jaargang No. 10243 Telefoon: Redactie 20015 Administratie 20935. OAGBLAD VOOK LEIDEN EN OMSTREKEN Giro 103003. Postbus 1L DRIE NIEUWE BELASTINGEN STRIJDT VOOR EUROPA Gevechten in de Noordel. IJszee Het Duitsche weermaohtsbericht van gisterenmiddag luidt als volgt: In den Centralen sector van het Ooste lijke front werd een eigen plaatselijke aan- valsactie met succes uitgevoerd. In Lapland en aan het front bij Moer- mansk werden hernieuwde aanvallen van den vijand afgeslagen. In de Noordelijke IJszee hebben onder 4 en boven water varende strijdkrachten van de marine in samenwerking met formaties van de luchtmacht vijandelijke convooien, die door sterke gevechtsgroepen werden beschermd, in aanvallen, die dagenlang hebben geduurd, tijdens storm, zwaren zeegang en ijsvorming bestookt. Hierbij heeft een duikboot onder bevel van den luitenant-ter-zee 1ste klasse Teichert twee torpedotreffers geplaatst op een Britschen kruiser van 10.000 ton, die stil bleef liggen en later gezonken is. Een Duitsche flottielje torpedobootja- gers bond den strijd aan met de numeriek sterkere vijandelijke bescherming van tor- pedobootjagers. Verscheidene vijandelijke torpedojagers werden daarbij zwaar be schadigd. Een Duitsche torpedo boot jager liep vrij zware beschadigingen op. Van een der vijandelijke convooien wer den twee schepen met een gezamenlijken inhoud van 12.000 brt. door torpedobootja- gers getorpedeerd. Aangenomen kan wor den, dat beide schepen bij den zwaren zee gang verloren zijn gegaan. Duikbooten brachten een munitieschip van 6500 brt ton tot zinken en torpedeerden een ander «chip. Gevechtsvliegtuigen brachten drie koop vaardijschepen met een gezamenlijken in houd van 19.000 brt. tot zinken en bescha digden een vrij groot vrachtschip zwaar. - In Noord-Afrika activiteit van artille rie en verkenningstroepen. Militaire doelen op Malta werden over dag door de Duitsche luchtmacht aange vallen; de haven Alexandrië werd des nachts aangevallen. In den strijd tegen Groot-Brittannië plaatsten lichte Duitsche gevechtsvliegtui gen overdag bomvoltreffers op voor den oorlog belangrijke installaties in de Kust stad Hastings. Als vergelding voor de terroriseerings- a an vallen van Britsche bommenwerpers op Duitsche steden bestookten sterke forma ties gevechtsvliegtuigen in den nacht van Zondag op Maandag wederom de havenstad Exeter met brand- en brisantbommen. Pogingen van de Britsche luchtmacht om inet krachtige bescherming van jagers gis teren overdag de Kanaalkust aan te vallen, werden met aanzienlijke verliezen voor den vijand afgeslagen. Duitsche jagers en luchtdoelartillerie schoten hierbij 10 vijan delijke vliegtuigen neer. De Britsche luchtmacht viel in den afge- loopen nacht woonwijken in Hamburg hoofdzakelijk, met brandbommen aan. Nacht jagers en luchtdoelartillerie schoten vijf der aanvallende bommenwerpers neer. HET ITALIAANSCHB WEERMACHTSBERICHT. Het Italiaansche weermachtsbericht van gistermiddag luidt: Onze vliegtuigformaties, die kampemen ten en autocolonnes me mitrailleurvuur bestookten, hebben den vijand gevoelige verliezen toegebracht. In het vijandelijke achterland werden felle en uitgestrekte branden veroorzaakt. In- andere sectoren van het front in Cyrenaica werden afdee- lingen, die onze stellingen trachtten te na deren, door de artillerie uiteengedreven. De luchtmacht van de As was actief bo ven het eiland Malta en trof verscheidene malen militaire doelen op het eiland. Een onzer duikbooten is niet op haar basis terugekeerd. De verwanten zijn ge waarschuwd. In de Middellandsche Zee is een aanval van Engelsche vliegtuigen op een convooi mislukt. Het convooi vervolgde zijn weg zonder schade en kwam op de plaats van bestemming aan. OORDFEL VAN VICHY OVER INVASIE-GERUCHTEN. Het is cnjuist dat het Fransche volk zich illusies maakt over de mogelijkheid en het succes van een Engelsche landing in Frankrijk, zoo verklaren de bevoegde krin gen te Vichy in een aan de pers ter be schikking gestelde officieuze verklaring. Het Fransche volk moet eindelijk ophou den, zoo wordt hierin gezegd, de oplossing van problemen over te laten aan een her senschim, problemen, die het alleen door een persoonlijken wil en een persoonlijk geloof kan oplossen. Overigens onthullen de Engelsche pers en de Engelsche radio t«n overvloede, dat Engeland de bolsjewis ten alleen de last van den strijd will laten dragen zooals de Engelschen in Juni 1940 reeds met de Franschen hebben gedaan. Na gewezen te hebben op de jongste Britsche bomaanvallen op de Fransche burgerbevolking verklaren dezelfde krin gen nog: mogen de Franschen eindelijk duidelijk begrijpen, dat zij van Engeland niets anders kunnen verwachten dan den roof van de Fransche koloniën, het bom bardeeren van hun fabrieken en havens en operaties, zooals die waarbij de Britsche troepen het feit dat zij zich acht minuten op Fransch gebied hebben opgehouden, reeds als een overwinning beschouwen. De strijd in de lucht ENGELSCHE NEDERLAAG BOVEN HET KANAAL. Naar het piperbevel der Duitsche weer macht meldt, heeft de Britsche luchtmacht ook gisteren weer een zware nederlaag boven het Kanaal geleden. Toen even over tienen Britsche bom menwerpers onder escorte van 50 Spitfires de Fransche kust probeerden te naderen, werden zij aam den wolikenloozen hemel bij helder zicht door Duitsche jagers tot den strijd genoopt. Binnen vijf minuten vielen 7 Spitfires aan de Duitsche jagers ten prooi. De mees te stortten voor Le Havre in het Kanaal. Luchtdoelartillerie van de kustbatterijen haalden ten Noorden van Cherbourg nog een Spitfire omlaag. Gistermiddag ondernamen meer dan 50 Spitfires een aanval. Boven het Kanaal hielden Duitsche jagers de Spitfires nog voor het bereiken van de kust aan. Er ont stond een verbitterde luchtslag, waarbij weer binnen vijf minuten zeven Spitfires omlaag werden geschoten. Na deze zware nederlaag keerden de Britsche jagers weer naar de Engelsche kust terug. Binnen de vijf uur hebben de Britten gisteren dus 15 toestellen verloren, zonder met hora aanval eenigerlei succes te heb ben behaald. Slechts twee Duitsche jagers keerden niet uit dezen strijd terug. DE VERGELDINGSAANVAL OP EXETER. Met betrekking tot den nieuwen Duit- schen vergeldingsaanval op de Engelsche stad Exeter gisternacht deelt het opperbe vel der Duitsche weermacht de volgende bijzonderheden mede: De aanvallen der Duitsche gevechtsvliegtuigen begonnen ongeveeT 2 uur na middernacht. De toe stellen wierpen duizenden brisant- en brandbommen boven de binnenstad uit, die als knooppunt van verkeerswegen van groot belang is voor het Z.W. Engelsche kustgebied. Overal in het centrum der stad, vooral echter in de ommuurde oude stad, konden talrijke branden worden waargenomen, die zich snel uitbreidden en van verre zichtbaar waren. De geslaagde aanval, die in verscheidene golven werd uitgevoerd, duurde ongeveer één uur. BOMMEN OP ZUID-DUITSCHE STEDEN. Naar aan het D.N.B. wordt gemeld, heb ben Britsche bommenwerpers in den nacht van 4 op 5 Mei brisant- en brandbommen geworpen op woonwijken in Zuid-Duitsche steden, vooral op Stuttgart. De burgerbe volking leed verliezen aan dooden en ge- wondien. Volgens tot dusver ontvangen berichten is één der aanvallende bommen werpers neergeschoten De laatste phase in Birma DE TERUGTOCHT VAN ENGELSCHEN EN CHINEEZEN. Naar de Britsche berichtendienst meldt, trekken de Engelschen en de Chineezen in Birma „langzaam terug". De Chineezen wijken langs de Irawadi, terwijl de En gelschen langs de Tsjindwin terugtrekken. Voorts meldt de Britsche berichten dienst, dat er in Lashio geen Engelsche troepen meer zijn. Volgens berichten van Engelsche cor respondenten uit Birma vormen gebrek aan rijst en gebrek aan groote transport- auto's de voornaamste moeilijkheden voor de troepen van Tsjiang Kai-sjek. Naar uit Tsjoengking wordt gemeld, wordt honderd kilometer ten Noorden van Lasjio verbitterd gevochten. Daaruit blijkt, dat Japansche troepen in de omgeving van Kongmoe de Birmeesch-Chineesche grens hebben bereikt. Domei meldt voorts, dat Japansche troe pen, die langs de, Irawadi oprukten, den 28en Maart op 25 km. ten Zuiden van Pro- me en 240 km. ten Noordwesten van Ran goon Amerikaainsche troepen onder bevel van generaal Marshall hebben vernietigd. Dezelfde Japansche troepen, die op 29 Maart Sjwedaung, 18 km ten Zuidoosten van Prome, bereikten, leverden hevige ge vechten met vijandelijke gemotoriseerde afdeelingen, bestaande uit 5000 soldaten, 128 pantserwagens en ongeveer 400 auto's. Op den 30en Maart werden deze vijande lijke strijdkrachten bijna geheel vernietigd. De Japansche buit bestond uit 52 pantser wagens, 165 vrachtauto's, 20 motorrijwie len, 4 stukken geschut, 20 stukken afweer geschut, 100 machinegeweren en 300 ge weren. De vijand verloor 654 man aan doo den, DE VAL VAN MANDALAY. De „New York Times" schrijft over den val van Mandalay, dat deze niets minder be teekent dan de verovering van Birma, daar Mandalay het strategische hart van dit land is geweest. Japan kan thans naar believen met alle macht op China of Britsch Indië los slaan, aldus het blad, dat er verder op wijst, dat het eenhoofdige opperbevel der geallieerden in Birma, waarvoor met het oog op de dreigende ne derlaag slechts onwillig toestemming werd verleend, nooit volledig tot stand is geko men. De „New York Times" verklaart voorts, dat de „soldaten der geallieerden nooit op de juiste wijze zijn uitgerust en bijna in het geheel geen bescherming uit de lucht hadden". Ook de „New York Herald Tribune" komt tot de conclusie, dat de slag om Bir ma zijn einde nadert. Het blad merkt op „dat de geallieerden zich thans geplaatst zien voor de laatste nederlaag van een on afgebroken reeks nederlagen, die zij te danken hebben aan dete geringe uitrus ting hunner troepen en de gebrekkige voorbereiding. Zooals alle andere neder lagen is ook deze niet een nederlaag voor Het Verordeningenblad van 4 Mei 1942, aflevering 12, bevat enkele besluiten van de desbetreffende departementen: a. tot het heffen van een ondernemingsbelasting ten behoeve van de gemeenten; b. betreffen de de vennootschapsbelasting en c. betref fende de vermogensbelasting. HEFFING VAN EEN ONDERNEMINGS BELASTING. Bij besluit van de SecretarissenGeneraal van de Departementen van Binnenland- sche Zaken en van Financiën is bepaald (art. 1), dat 1 onder den naam van on dernemingsbelasting ten behoeve van de gemeenten, van Rijkswege een directe be lasting van de ondernemingen geheven wordt, voor zoover deze binnen het Rijk haar bedrijf uitoefenen. 2. Als onderneming wordt beschouwd elke op het maken van winst gerichte zelf standige duurzaam bedoelde organisatie, welke aan het economisch verkeer deel neemt, voor zoover dit niet betreft het uit oefenen van een landbouw, of boschbedrijf of van een zelfstandig uitgeoefend beroep in den zin van de artikelen 18 en 24 van het Besluit op de Inkomstenbelasting 1941. 3. Indien een maatschappij, een vennoot schap onder firma of een commanditaire vennootschap slechts gedeeltelijk een on derneming in bovenstaanden zin vormt, wordt deze niettemin in vollen omvang als onderneming aangemerkt. 4. De lichamen, bedoeld in artikel 2, eerste lid, onder 1, 2 en 3 van het Besluit op de Vennootschapsbelasting 1942 worden steeds in vollen omvang geacht een onder neming te vormen. 5. Een onderneming wordt bij in het vierde lid niet genoemde rechtspersonen, die geen openbare lichamen zijn, en geen rechtspersoonlijkheid bezittende vereeni- gingen ook dan in zoover aanwezig geacht, als deze een naar het uiterlijk met bedrijfs uitoefening overeenkomende werkzaamheid een enikel leger of voor een enkel land, doch voor de gemeenisöhaippelijke zaak der geallieerden". DE JAPANNERS OP JAVA. De 37 iniheemschen, die onlangs door de Jaipansche militaire autoriteiten op be langrijke posten, o.a. als burgemeester en provinciaal gouverneur op Oost-Ja va zijn benaemid, zijn gisteren plechtig geïnstal leerd door de Japansche autoriteiten. Zij beloofend hun algeheele medewerking. Britten bezetten Madagascar MET INSTEMMING VAN AMERIKA. In een communiqué, dat is uitgegeven door den Britschen berichtendienst, deelt het Engelsche ministerie van oorlog mede, dat gecombineerde zee- en landstrijdkrach ten in den ochtend van 5 Mei voor Mada gascar zijn verschenen. Deze actie is on dernomen op besluit van de geallieerde naties. In verband daarmee heeft het Ameri- kaansohe staatsdepartement volgens den Britschen nieuwsdienst een verklaring uitgegeven, volgens welke de Fransche ambassadeur te Washington reeds Maan dagavond m kennis gesteld van de hou ding der Amerikaaneche regeering. Vol gens deze verklaring was de president der Ver. Staten er van in kennis gesteld, dat Madagascar door Britsche strijdkrachten bezet zou worden. Dit geschiedt met volle dige instemming en steun van de Ameri- kaansche regeering. In de verklaring wordt verder gezegd, dat de regeering der Ver. Staten, mocht dit noodzakelijk of ge- wenscht lijken, Madagascar eveneens zal gebruiken als steunpunt ook voor Ameri- kaansohe troepen of schiepen. Reuter bericht nog, dat de bevolking van Mombaza door het gouvernement van Kenya verzocht is vrijwillig genoemde stad te ontruimen in afwachting van het oogeniblik, waarop de plannen voor ver plichte evacuatie zijn uitgewerkt. DE TURKSCHE LANDSVERDEDIGING. De groote Nationale Vergadering in An kara heeft gisteren een buitengewoon cre- diet ten bedrage van 30 millioen pond goedgekeurd ten behoeve van de landsver dediging. Deze middelen zullen gebruikt worden voor de versterking van de land strijdkrachten. IN EEN PAAR REGELS Onmiddellijk na de bezetting van Man- dialay hebben de Japansche troepen 19 mis sionarissen en 29 nonnen bevrijd, onder wie 2 Nederlanders. Uit Talnejpantla bij Mexico wordt een aanslag gemeld, waarbij een afgevaardig de vermoord is. Met den zwaren kruiser, die, zooals het weerm achtbericht van gisteren meldt, in de Noordelijke IJszee tot zinken is ge bracht, heeft de Britsche marine in dezen oorlog reeds 19 kruisers verloren. Het Elyssée te Parijs, vroeger ver blijfplaats van den president der republiek, is thans ter beschikking gesteld van den opperbevelhebber der Fransche strijd krachten, admiraal Darlan. Het Portugees che regeeringsblad Diario da Manha deelt mede, dat de chef van den generalen staf van het Portugee- sche legioen, majoor Correia Guedes, zijn ontslag heeft aangevraagd. Vreeselijke werveLstormen hebben zes dagen lang streken in de Amerikaan- sche staten Texas, -Kansas, Missouri, Colo rado, Minnesota, Zuid-Dakota en Iillinois geteisterd. verrichten, waardoor met een of meer on dernemingen in concurrentie wordt getre den. 6. Van de in art. 2, eerste lid, onder 5, van het Besluit op de Vennootschapsbe lasting 1942 genoemde bedrijven van open bare lichamen worden de verzorgingsbe- drijven en de openbare verzekeringsbedrij ven steeds geacht een onderneming te vor men. Als verzorgingsbedrijven, welke de verzorging der bevolking met water, gas, electriciteit of warmte, dan wel het open baar verkeer of het havenbedrijf dienen. Vrijstellingen. Blijkens art. 3 zijn van de belasting vrij gesteld: 1) de ondernemingen, welke ingevolge art. 5 van het besluit op de Vennootschaps belasting van de vennootschapsbelasting zijn vrijgesteld; 2) de ondernemingen, welke de zee- of kustvisscherij beoefenen, indien daarin ge middeld niet meer dan tien personen werk zaam zijn. De belasting wordt krachtens art. 6 be rekend naar de bedrijfsopbrengst en naar het bedrijfskapitaal. Art. 7 luidt: 1) Voor het bepalen van de bedrijfsop brengst komt in aanmerking: 1) voor de ondernemingen, onderworpen aan de venootschapsbelasting, de overeen komstig het besluit op de Venootschapsbe lasting 1942 bepaalde belastbare winst van de onderneming over het kalenderjaar, voorafgaande aan het belastingjaar, of over de in dat kalenderjaar eindigende boekja ren, als bedoeld in art. 7, twede lid, van dat besluit; 2) voor de overige ondernemingen de overeenkomstig het Besluit op de Inkom stenbelasting 1941 bepaalde winst van de onderneming over het kalenderjaar, voor afgaande aan het belastingjaar; (2) De secretaris-generaal van het dep. van Financiën geeft de noodige voorschrif ten tot aanvulling en uitvoering van het geen in het eerste lid is bepaald. Art. 8 luidt: (1) De in art. 7 bedoelde winst wordt vermeerderd met de bij het vaststellen daarvan in mindering gébrachte bedragen wegens: 1) renten van schulden, welke voor lan ger dan een half jaar zijn aangegaan of vóór den aanvang van het belastingjaar langer dan een half jaar bestaan hebben; 2) de aandeelen in het verlies van een andere onderneming, benevens het verlies, hetwelk geacht moet worden door bedrijfs uitoefening buiten het rijk te zijn gele den; (2) Bij credietinstellingen vindt het be paalde in het eerste lid, onder 1, slechts toepassing ten aanzien van opgenomen gel den en leeningen, voor zoover het bedrag van de boekwaarde van blijvend verkregen aandeelen in andere ondernemingen en de boekwaarde van tot de onderneming be- hoorende onroerende zaken tezamen het zuiver vermogen overtreffen. Als boek waarde komt in aanmerking die aan het einde van het in art. 7 bedoelde tijdvak, waarover de winst is bepaald. (3) Het bepaalde in het eerste, onder I. vindt geen toepassing ten aanzien van schulden, welke geacht moeten worden betrekking te hebben op het gedeelte van het bedrijf, hetwelk buiten het Rijk uit geoefend wordt. Art. 9 zegt o.a.: Het overeenkomstig de artikelen 7 en 8 berekende bedrag wordt verminderd met: 1) 3 pet. van de verkoopwaarde van de binnen het Rijk gelegen onroerende zaken, welke bij het einde van het tijdvak, waar over de winst wordt berekend, tot het be drijfsvermogen behooren; 2) de onder de winst begrepen aandee len in de winst van andere ondernemingen, benevens het onder de winst begrepen be drag, hetwelk geacht moet worden buiten het Rijk te zijn verkregen; 3) het negatieve bedrag, hetwelk de uit komst vormde bij het bepalen van de be drijfsopbrengst overeenkomstig de voor schriften van de artikelen 7, 8 en 9, onder De Zeereerw. heer W P A Mutsaerj, pastoor der St. Theresiakerk te Tilburg, die door Z H den Paus benoemd is tot co-adjutor van Z H. Exc. Mgr. K F. Diepen, Bisschop van 's Hertogenbosch, met recht van opvolging Het Zuiden-Pex Hollend m KONIJNENHOK. Niet alleen de nood maakt de men- schen vindingrijk. Ook het menschelijk vernuft op zich kan in actie komen en een oplossing zoeken, zoodra het bemerkt, dat er krachten en energie nutteloos verloren gaan. Laat ik er liever niet langer omheen draaien: ik heb dezer dagen het eerste wan delende konijnenhok gezien. Het was een ingenieuse gedachte, hoewel het geval zelf feitelijk maar heel simpel was. Een klein huisje met een schuin dak van kippengaas en zonder vloer. Dat v/erd in den tuin op de grasvlakte gezet en daar zat het konijn in. Het dier kon grazen en had toch niet teveel bewegingsvrijheid, zoodat de onderhuidsche vetproductie niet werd geschaad. Den volgenden dag werd het graashokje een eindje verder ge zet en zoo werd van lieverlede het heele grasveldje gratis gemaaid. Bo vendien behoefde er voor het dier geen gras te worden gesneden. Maar het wandelend konijnenhok had daarbij nog twee andere zeer belangrijke voordeelen. De ietwat onsmakelijke bezigheid van het uitmesten van een konijnenhok was nu komen te ver vallen en het konijn leverde niet al leen gratis mest voor de grasvlakte, maar spreidde het tevens keurig over al het gras uit. Ik wil maar zeggen, dat er met overleg veel te bereiken valt en dat er nog tal van andere mo gelij kheden moeten zijn om onge bruikte energiën aan te wenden. Wij kou wen (vraag niet op wat), wij bij ten (op een houtje) wij loopen en ha len adem. En er moet toch een inge nieus man zijn, die een touwtje aan zijn kiezen of aan zijn voeten bindt en aldus electriciteit opwekt. Nu na dit graashok, zeg ik: 't zal nog wel komen! 1 en 2, voor de beide vorafgaande belasting jaren, voor zoover dit niet bij het bepalen van de bedrijfsopbrengst over het laatste dier jaren in mindering kon worden ge bracht. Art. 10 luidt: De naar beneden tot een honderdtal van guldens afgeronde bedrijfsopbrengst dient tot vaststelling van het grondbedrag naar de bedrijfsopbrengst; dit bedraagt: 1) voor de ondernemingen, onderwor pen aan de vennootschapsbelasting 5 ten honderd van de afgeronde be drijfsopbrengst; 2) voor de overige, ondernemingen: 0 pet. van de eerste duizend gulden; 1 pet. van de volgende duizend gulden; 2 pet. van de volgende duizend gulden; 3 pet. van de volgende duizend gulden; 4 pc.t van de volgende duizend gulden; 5 pet. van alle volgende bedragen van de afgeronde bedrijfsopbrengst. Bedrijfskapitaal. Als bedrijfskapitaal komt in aanmer king de waarde van het bedrijfsvermogen. Het naar beneden tot een duizendtal van guldens afgeronde bedrijfskapitaal dient tot vaststelling van het grondbedrag naar het bedrijfskapitaal; dit grondbedrag bedraagt twee ten duizend van het afgeronde be drijfskapitaal. Bedraagt het bedrijfskapitaal minder dan drie duizend gulden, dan is ter zake geen belasting verschuldigd. Door samenvoeging van het grondbe drag naar de bedrijfsopbrengst en dat naar het bedrijfskapitaal wordt verkregen het grondbedrag van de ondernemingsbelas ting, hierna te noemen samengesteld grond bedrag. Verschuldigde belasting. De ten behoeve van elke gemeente ver schuldigde belasting wordt bepaald door het samengestelde grondbedrag of het ge deelte daarvan, hetwelk aan de gemeente is toegewezen, te vermenigvuldigen met het voor de gemeentevastgestelde verme- nigvuldigingscijfer. De gemeente stelt bij een verordening vóór 1 October van het kalenderjaar, vorafgande aan het belas tingjaar, het vermenigvuldigingscijfer vast. Is vóór dit tijdstip geen verordening tot stand gekomen, dan geldt het vermenig vuldigingscijfer van het voorafgaande be lastingjaar. Het vermenigvuldigingscijfer is voor al le ondernemingen in dezelfde gemeente gelijk. Vermenigvuldigingscijfer 2.4 Krachtens dit besluit wordt voor het eerst belasting geheven vor het belasting jaar 1942; het vermenigvuldigingscijfer wordt voor dit jaar voor alle gemeenten op 2.4 gesteld. De Secretaris-Generaal van Binnen- landsche Zaken en van Financiën bepalen nader in welke mate en op welke wijze de voor het belastingjaar 1942 geheven belas ting aan de gemeenten wordt uitgekeerd. Voor het belastingjaar 1943 kan het ver menigvuldigingscijfer uiterlijk op 28 Fe bruari 1943 worden vastgesteld. Voor nadere bijzondeheden nopens dit zeer uitvoerige besluit dat wordt aan gehaald als „Besluit op de Onderngmings- belasting 1942 - verwijzen wij naar het Verordeningenblad van 4 Mei. VENNOOTSCHAPSBELASTING. Voorts bevat het Verordeningenblad een besluit van den secretaris-generaal van het Dep. van Financiën, waarbij een directe be lasting wordt geheven onder den naam van Vennootschapsbelasting. Als binnenlandsche belastingplichtigen zijn aan de belasting onderworpen de bin nen het Rijk gevestigde:

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 1