DUITSCHLAND DINSDAG 28 APRIL 1942 6E LEIDSCHE COURANT PAG. j STADSNIEUWS F. G. H. GERLINGS. t Te Den Haag is op ruim 77-jarigen leeftijd overleden de heer F.G. H, Ger- lings, oud-directeur van het bijkantoor te Leiden van d< Incassobank. Deze functie heeft hij vervuld tot 1 October 1933, waar na hij zich te Den Haag vestigde. Hij heeft te Leiden in verschillende besturen zitting gehad; o.a. was hij voorzitter van de Ver. voor den Leidechen Geld- en Effectenhan del. penningmeester van het Ned. Roode Kruis afd. Leiden, penningmeester van de Leidsohe Schouwburgvereeniging, commis saris van de Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam, commissaris van de Com. Vennootschap Tieleman en Dros. De teraardebestelling zal morgenmiddag geschieden op begraafplaats Rhijn'hof. HOLL. CONSTRUCTIE WERKPLAATSEN Tn de jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Hollandsqhe Constructiewerkplaatsen hier ter stede, gisteren ten kantore der vennootschap ge houden, waren 9 aandeelhouders tegen woordig, met 8520 aandeelen, tezamen uitbrengend 6000 stemmen. De notulen der laatste buitengewone vergadering werden goedgekeurd, waarna de heer F. H. E. Guljé het verslag der di rectie uitbracht. Dit met het prae-advies van commissarissen, gelezen door den heer G. L. M. van Es, werden goedgekeurd. De balans en winst- en verliesrekening werden zonder op- of aanmerking goedge keurd en het dividend vastgesteld op 8%. De voorz. deelde naar aanleiding hiervan mede, dat de winst van dit jaar (615.416.96) niet in verhouding staat tox het maatschap pelijk kapitaal (vorig jaar nog 500.000) doch dit is slechts een gevolg van de goe de reserves, die de N.V. bezat. De werke lijke waarde is hooger en het maatschap pelijke kapitaal was te klein in verhouding tot het bezit. Voor de bestuursverkiezing was aftre dend de president-commissaris de heer G. L. M. van Es uit Rotterdam. Op voorstel van den heer W. de Ruyter werd de heer van Es bij acclamatie herkozen, waarvoor deze hartelijk dank zegde. Aan het slot der vergadering gaf de voorzitter een korte uiteenzetting over den toestand in het bedrijf. De eerste vier maanden van dit jaar waren niet ongun stig te noemen, Voor de komende maanden is de fabriek nog ruim van werk voorzien en het daarvoor benoodigde materiaal is daarvoor aanwezig. Voor de rest is het moeilijk iets te voorspellen, aangezien de grondstoffen voorziening moeilijk blijft. Dank zij de voortvarendheid der directie hoopt men evenwel wederom op een gun stig jaar. Hierna volgde sluiting der ver- CHOPIN-AVOND IN DE STADS GEHOORZAAL, DOOR THEO v.d PAS. Na het overweldigende succes van zijn vorige Chopinrecitals hier te stede, heeft onze groote Nederlandsche pianist Theo v. d. Pas in de afgeloopen maanden in een zeer groot aantal steden van ons land der gelijke recitals gegeven (in verschillende hiervan ook reeds voor de tweede maal), waarbij hij steeds den grootst mogelijken bijval oogstte. Na deze reeks van concer ten, o.a. in Arnhem, Nijmegen, Delft,, Utrecht, Amsterdam, Den Haag, Bussum, Hilversum, Deventer, Groningen, 's-Herto- genbosch, Haarlem, Zwolle enz., zal Theo van der Pas, op veler verzoek, in dit sei zoen nog een tweede Chopin-avond alhier geven, n.l. op Vrijdagavond 8 Mei a.s. in de Stadsgehoorzaal. TUINTJESVEREENIGING „ONS BELANG". Voor bovengenoemde vereeniging werd gisteravond in hotel „Rijnland" de jaarlijk sche vergadering gehouden. De voorz., de heer Joh. van den Bos, deel de mede, dat het vorige jaar de wisselprijs (zilveren beker) voor de derde maal door den heer J. P. Ouwerkerk, Genestetstraat, was gewonnen. Dit jaar zal weer een groote kweekwe^strijd gehouden worden. Onder applaus deelde de voorzitter mede, dat het bestuur van de woningbouwver. „Ons Belang" als jubileumgave voor dezen kweekwedstrijd een zilveren wisselbeker had aangeboden, en door de tuintjesver- eeniging een wisselplaquette beschikbaar was gesteld. Dit jaar zullen weer belang rijke excursies gehouden worden. De voorzitter, de heer Joh. van den Bos, en de commissaris, de heer L. Kruit, wer den als zoodanig herkozen, terwijl de heer L. Baart als lid der kascommisie gekozen werd. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen. De Jong's Machinefabriek (B.P.), Leiden, Hoo- ge Morschweg 136. Venn.: J. de Jong, Lei derdorp; B. de Jong, Voorschoten; Bert. de Jong, Voorschoten; J. L. Versteeg, Oegst- geest. Opheffing. N.V. Maatschappij tot Ex ploitatie van Onroerend Goed „Dina Ali- da" in liquidatie, Oegstgeest, L. de Colig- nylaan 1. W ij z i g i n g e n. 6979. Aardewerkfabriek W. J. Sibbes, Leiderdorp, van der Does straat 42. Bovengenoemde zaak is per 15 April 1942 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Aardewerk fabriek W. J. Sibbes. Venn.: Wed. C. Sib- bes-Cebol, Leiderdorp en W. J. Sibbes, Lei derdorp. 4785 Ooster-Garage, Leiden, Hooge Rijn dijk 58/90. Vest. fil.: Leiden, v. Oldenbar- neveltstraat 37 o/d naam: Gebr. van Ulden Auto-Service Leiden. 4076. J. de Vrind, Leiden, Beschuitsteeg 10—12a, loodgietersbedrijf. sanitair en ver warming. Bovengenoemde zaak is met in gang van 15 Aoril 1942 omgezet in een ven nootschap onder firma onder den naam: J. de Vrind Zoon. (B.P.). Venn.: J. de Vrind en A. J. de Vrind, Leiden. Door de politie is aangehouden de 20-ja- rige M. W. S. terzake van herhaalde dief stallen, ten huize van zijn ouders ge pleegd door middel van verbreking. Dezen keer had hij weer twee pakjes vet ge kaapt, een vorig maal 10, een anderen keer weer wat anders, zoodat zijn ouders slechts verdriet van hem hebben. De 15-jarige J. H. en de 13-jarige J. K. zijn door de politie gearresteerd wegens het ontvreemden van een kaas en 12 pak- boter door vernieling van een ruit bij •n melkhandelaar W. in de Trompstraat. c dste had tevens te Voorschoten brood ijn ouders levensmiddelen wegge- Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 25 April 20 uur tot Zaterdag 2 Mei 8 uur waargenomen door: de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, Tel. 20552; de Haven-Apo- 'i.eek, Haven 18, Tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. ER IS GEEN TERUG. Neen, voor Europa, is er geen terug. Het heeft de keuze tusschen ondergang in den chaos van bolsjewisme of totale vernieti ging van de horden van Stalin. Er is geen terug. Er moet gestreden worden totdat de vyanden van Europa voor goed onschade lijk zijn gemaakt. Deze geweldige opdracht wordt uitge voerd, vastberaden en volledig, door het dappere Duitsche leger en zijn bondgenoo- ten, daarbij geholpen dor de vrijwilligers legioenen uit alle beschaafde landen van Europa. Er is geen terug. Ook niet voor onze Ne derlandsche mannen, die kozen voor het nieuwe Europa. Daarom de wapenen gegre pen en nu aan het Oostfront den bolsjewis ten den doodsteek geven. Maar ook gij landgenoot hebt geen keu ze. Uw plaats is bij die mannen. Het vader land rekent op u. Meldt u aan bij het Vrijwilligerlegioen „Nederland", Koningin negracht 22, 's-Gravenhage. SPORT BOKSEN WEDSTRIJDEN TE LEIDEN. De wedstrijden, gisteravond in de Stads gehoorzaal te Leiden gehouden, trokken wederom veel belangstelling. Het voornaamste deel van het program ma werd gevormd door de beroepsboksers Kees Graafland (R'dam) en Nol Klein (A'dam), waarbij laatstgenoemde veel ster ker bleek, zoodat hij winnaar op punten werd in de vijfde ronde en turschen Jo de Groot (R'dam) en Nico Diessen (R'dam). Ook hier werd het een puntenoverwin- ning, waarbij de Groot zegevierde. Hij bok ste veel beter dan zijn stadgenoot. De uitslagen der amateurspartijen waren: /edergewicht: F. van Nieuwland (R'dam) •.v. o. p. van M. Mevius (A'dam); lichtge wicht A. Zandbergen (A'dam) w. o. p. van Roovers (R'dam), J. van Laar (A'dam) w. o. p. van L. Klip (R'dam); weltergewicht: H. van der Wielen (R'dam) w. o. p. van G. Buchre (A'dam); C. Brandenbutg iR'dam) w. o. p. van F. van Nieuwland (Den Haag). De bokser Brandenburg won oen prijs voor den besten stijl. KORFBAL STEDENWEDSTRIJDEN IN DEN HAAG. Naar wij vernemen zullen de jaarlijksche stedenwedstrijden korfbal tusschen de 2e klasse N. K. B., de 3e klasse N. K. B., en de Erkende Bonds-ploegen van Rotterdam, Dordrecht, Den Haag en Leiden, dit jaar op Hemelvaartsdag in Den Haag worden gespeeld. LAATSTE BERICHTEN VREDESGERECHTSOF. VOLLEDIG EERHERSTEL VAN OVERSTE MUSSERT. De res. kapitein Bom en de res. 1ste lui tenant Kruithof zijn veroordeeld resp. tot 10 en 20 jaar gevangenisstraf. Een uitvoerig uittreksel uit het belang rijk arrest - dat wij te laat ontvingen voor opname in onze geheele editie plaatsen wij morgen. SLACHTOFFERS VAN MISDADIG ENGELSCH BOMBARDEMENT. Het aantal slachtoffers van het meedoo- genlooze bombardement op de burgerbe volking van een stad in het Westen des lands, waarover wij enkele dagen geleden berichtten, is intusschen tot 27 dooden ge stegen. In de ziekenhuizen bevinden zich nog 18 zwaargewonden. BURGEMEESTERSBENOEMINGEN. De commissaris-generaai voor bestuur en justitie heeft tot burgemeester benoemd: mr. A. J. Drenth tot burgemeester van Winschoten met gelijktijdig eervol ontslag uit zijn huidige functie van burgemeester can Nieuwe Schans; H. van Deemter, gemeenteambtenaar in Groningen, tot burgemeester van Smilde; Jan Boll, koopman in Bodegraven, tot burgemeester in Zaltbommel; J. G. van Houten, grondbezitter te Rhoon tot burgemeester van Oostvoorne. MGR. S. LEMMENS O.F.M. f Aan het Provincialaat der Minderbroe ders te Weert is uit Rome van de H. Con gregatie de Propaganda Fide bericht ont vangen, dat in de Missie van Britsch-In- dië is ovarleden Mgr. Salesius Lemmens O.F.M., Superior der Missie, in den leeftijd van 37 jaar. DUITSCnE VLIEGTUIGEN IN ACTIE. BERLIJN,. 28 April. (D. N. B.). Duit sche duikbommenwerpers hebben vannacht herhaalde aanvallen ondernomen op Brit- sche opslagplaatsen van materiaal aan de Westelijke grens van Egypte, zoo deelt het opperbevel van de weermacht mede. Ver scheidene voltreffers werden geplaatst op goederentreinen aan het eindpunt van de Britsche spoorlijn en leverden goede resul taten op. Er ontstonden branden in de ten tenkampen en opslagplaatsen van Britsche troepen. In een tankstation bij Solloem brak een groote brand uit. Een andere aan val van Duitsche gevechtsvliegtuigen in den afgeloopen nacht op de havenwerken van Tobroek veroorzaakte hevige branden in het havengebied. Verdere actie van de Duitsche luchtmacht. Naar het opperbevel van de weermacht meedeelt, hebben lichte Duitsche gevechts vliegtuigen gistermiddag een aanval ge daan op een Britsch radiostation aan de Zuid-kust van Engeland, ten Westen van Brighton. De Inrichtingen van het station werden met brisantbommen en boordwa- pens bestookt. Van geringe hoogte lieten de Duitsche vliegers hun bommen vallen en troffen hun doelen vernietigend. Een radio- STRIJDT VOOR EUROPA Britsche verliezen in de lucht HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEH RER, 28 April. (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: In den centralen en den Noordelijken sector van het Oostelijke front leverden eigen aanvalsacties plaatselijke successen op. Op enkele punten werden vrij krachti ge aanvallen van den vijand onder zware verliezen voor den tegenstander afgesla gen. Hierbi.i werden op een punt 13 vijan delijke pantserwagens vernietigd. Gevechtsvliegtuigen bombardeerden overdag vijandelijke schepen in Lenin grad en aan de kust van de Zee van Azow. Aan het IJszeefront werden 5 bolsjewisti sche bommenwerpers, die een Duitsch vliegveld aanvielen, alle vernietigd, ter wijl ook drie jachtvliegtuigen van het ty pe Hurricane werden neergeschoten. In Noord-Afrika sloegen Duitsch-Ita- liaansche troepen Britsche verkenningsuit- vallen af. Sterke formaties der luchtmacht zetten de aanvallen op militaire werken op het eiland Malta voort. Te La Valetta werden in kazernes en ravitailleeringsin- stallaties opnieuw verwoestingen aange richt. Boven de kust van de bezette gebieden in het westen verloor de Britsche lucht macht gisteren in luchtgevechten, door luchtdoel- en marine-artillerie 19 vliegtui gen. Formaties gevechtsvliegtuigen onderna men in den nacht van 27 op 28 April een vergeldiqssaanval op de stad Norwich, die met talrijke brisant- en brandbommen werd bestookt. Britsche bommenwerpers vielen in den afgeloopen nacht uitsluitend niet- militaire doelen in Keulen aan. De burgerbevolking leed verliezen aan dooden en gewonden. Talrijke woonhuizen, kerken en liefdadig heidsinstellingen werden verwoest of be schadigd. Een enke! Britsch vliegtuig on dernam een storingsvlucht naar Zuid- Duitschland en het Protectoraat, Nachtja gers en afweergeschut schoten 12 der aan vallende vliegtuigen neer. Verscheidene Britsche bommenwerpers werden bij een nachtelijken aanval op de Noorsche kust neergehaald. De Britsche luchtmacht ver loor daarmede gisteren overdag en in den afeeloopen nacht bij haar vluchten boven de bezette gebieden en het Duitsche rijks gebied minstens 38 vliegtuigen. De eerste luitenant Schoenert behaalde zijn 15e overwinning in de lucht. mast stortte na voltreffers omlaag en een groot gebouw van het radiostation werd verwoest. Aan het Oostelijk front hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen gisteren overdag sche pen te Leningrad en aan de kust van de Zee van Azof gebombardeerd. Aan het front van de IJszee werden vijf Sovjetbom menwerpers, die een Duitsch vliegveld wil den aanvallen neergeschoten. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Karei Abraham z. van J. J. Regeer en M. J. Verlind Hendrika Ma ria d. van G. Kroesemeijer en S. v. d. Wijn gaard Johannes Corneuis z. van A. Leue- ring en P. J. Vink Yvor.ne Her.riëtte Lu- cienne d. van P. J. Leenen en F. M. Man- ceau Johanna Maria d. van F. Duijsings en J. E. Fontein Marijke Geertruida d. van W. F. H. Beulink en L. L. v. Oorschot Robbert Hans Freddy z. van F. H. Klu- vers en A. C. Poeliejoe Anna Maria d. van H. W. Hermsen en C. J. M. de Bruijn Louiza Hendrika d. van H. Sloos en L. H. Kemp Martina Jansje d. van G. v. d. Meij en A. Brussee Albertus Adrianus Mattheus z. van W. M. v. d. Meer en A. C. Steenvoorden Wilhelmus Johannes Ma ria z. van N. J. Duivenvoorden en G. v. d. Weijden Petrus Hendricus Wilhelmus z. van P. J. Hogervorst en C. J. M. Lubbers Jan Hendrik z. van H. W. Aspeh en C. S. de Jong Annelise d. van J. Kreuger en C. J. Maas Leendert Cornelis z. van A. v. d. Bos en A. Monster Johannes z. v. A. Boer en J. P. Maree Leonardus Cor nelis z. van L. H. v. Rijswijk en T. den Uijl Kobus z. van H. Opstal en A. G. Boek man. Ondertrouwd: W. Noort jm. 25 j. en J. Snijders jd. 25 j. D. v. d. Wetering jm. 25 j. en J. v. d. Wijngaard jd. 31 j. T. Prins wedn. 48 j. en A. E. Dille jd. 37 j. Getrouwd: A. J. v. d. Berg jm. en W. J. v. Kruistum jd. P. H. v. Nierop jm. en J. S. M. Schreuder jd. Overleden: C. P. v. d. Berg m. 39 j T. Becker hsvr. van W. v. Egmond 63 j. A. A. v. Ginkel hsvr. van A. B. de Ko- nink 64 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 27 April. Per 100 kg.: prei 8 10, rabarber 26, andijvie 20.80, sla f 2835, raapstelen 2835, witlof 13.60 —22.00, spinazie 2027, per -00 stuks: bloemkool f 16—32, salade 1.60—10.50, per 100 bos. radijs f 2.504.40, selderie f 8.80—10.—. ROTTERDAM. 28 April. Vee. Heden werd ter veemarkt aangevoerd 2641 die ren, waaronder 3 paarden, 1 veulen, 47 schaden. 71 lammeren, 1292 runderen, 855 nuchtere kalveren, 173 graskalveren en 262 bokken en geiten. Prijs per stuk: melk koeien 640535420, kalfkoeien 635 535420. Varekoeien ƒ450360300, vaar zen ƒ400305220. Pinken ƒ300220 185, graskalveren 19515585. De aan voer van graskalveren was iets grooter met slechten handel en de prijzen van vo rige week waren moeilijk te handhaven. De aanvoer van melk- en kalfkoeien was als vorige week met tragen handel en on veranderde prijzen. Varekoeien iets korter ter markt, tamelijken handel en prijshou dend. Vaarzen en pinken aanvoer als vori ge week met stroeven handel en de prijzen bleven stabiel. Officieele Mededeelingen distributie van boter en margarine. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat detaillisten de bonnen der bo- terkaart tezamen met de bonnen „één rant soen boter" bij de plaatselijke distributie diensten kunnen inleveren, doch deze bon nen streng gescheiden moeten houden van de bonnen der vetkaart, welke tezamen met de bonnen „één rantsoen margarine of vet" ingeleverd kunnen worden. De inle vering moet derhalve geschieden op afzon derlijke opplakvellen en met een afzonder lijk ontvangstbewijs MD 201. De distribu tiediensten zullen voor de bonnen der bo- terkaart toewijzingen voor boter uitreiken, recht gevende op het koopen van boter, en voor de bonnen der vetkaart toewijzin gen voor margarine, welke recht geven op het koopen van boter of margarine. Voorts zul'en de plaatselijke distributie diensten aan grossiers, die toewijzingen voor boter aanbieden, verzameltoevvijzin- gen voor boter verstrekken, welke recht geven op het koopen van boter. Voor toewijginzen voor margarine of toe wijzingen voor vet, onverschillig of de lin kerbovenhoek dezer toewijzingen al dan niet is verwijderd, zullen grossiers verza- meltoe wij zingen voor margarine ontvan gen, recht gevende op het koopen van bo ter of margarine. De toewijzingen voor boter dienen dus gescheiden te blijven van die voor mar garine en vet, en moeten derhalve ook in afzonderlijke zakjes MD 258, met een af zonderlijk ontvangstbewijs MD 257 wor den ingeleverd. De bovenstaande regeling blijft van kracht, totdat door den Secretaris-Gene raal van het Departement van Landbouw en Visschery een afwijkende regeling wordt gepubliceerd. Aanmeldingsplicht bij de Vakgroep Gricndhout- en Rietverwerkende Industrie. Ingevolge de beschikking van de Organi satie-Commissie (Commissie-Wolterson) d.d. 15 December 1941, Ned. Staatscou rant van 11 Februari 1942 No. 29, tot wij ziging van haar beschikking betreffende de organisatie van de Houtindustrie, werd ingesteld de Vakgroep Griendhout- en Rietverwerkende Industrie, met de volgen de ondervakgroepen: a. Verpakkingsmandenindustrie; b. Rietmeubel-, Mattenkloppers- en Fijnmandenindustie; c. Hoepel- en Stokkenindustrie; d. Rietmattenindustrie; e. Rietdekkersbedrijven. Op grond van het ingevoegde art. 17a zijn alle in Nederland gevestigde onderne mingen, zoowel natuurlijke als rechtsper sonen, welke fabriekmatig verpakkings manden, rietmeubelen, mattenkloppers, fijnmandenwerk, stokken of hoepels ver vaardigen, of riet tot rietmatten of riet- weefse's verwerken, alsmede die, welke zich bezighouden met het hakken van griendhout of met de verwerking van riet of stroo tot dakbedekking, verplicht zich aan te melden by de Vakgroep „Griend hout- en Rietverwerkende Industrie". Aanmeldingsformulier. Voor de aanmelding is door den Voor zitter der Bedrijfsgroep Houtindustrie een formulier vastgesteld, dat aangevraagd kan worden aan het secretariaat der Vakgroep Griendhout- en Rietverwerkende Industrie, Keizersgracht 517 te Amsterdam. Aan de ondernemingen, v/elke bij de vakgroep bekend zijn, zal het formulier in het vereischte aantal exemplaren binnen enkele dagen worden toegezonden. Ondernemingen, welke op 1 Mei a.s. nog geen formulieren ontvangen hebben, gelie ven zich daarna zoo spoedig mogelijk eige ner beweging tot het genoemde secretariaat te wenden. De Bedrijfsorganisatie voor Vee en Vleesch maakt bekend, dat met ingang van Woensdag 29 April 1942 de taxatie- markten voor paarden wederom zullen wor den opengesteld. Van dien datum af zullen alle paarden, welke ter taxatie worden voorgeleid, door het Vee- en Vleeschaan koopbureau worden aangekocht en ver kocht na toewijzing aan hen, die in het be zit zyn van een geldige aankoopvergun ning. Zoowel aankoop als verkoop zal uit sluitend geschieden door bemiddeling van een agent. De bij de Nederlandsche Veehouderij- Centrale erkende paardenhandelaren. die het vee en vleeschaankoopbureau een bank garantie van 2000 hebben doen toekomen, dan wel een waarborgsom van ƒ2000 heb ben gestort, worden door 't vee- en vleesch aankoopbureau als agent bij haar aan- en vefkoopen ingeschakeld. Deze paardenhan delaren ontvangen van de Landbouw-Crisis- Organisatie aanbiedingsformulieren, waar mede zij paarden van hen, die een paard aan het vee- en vleeschaankoopbureau ten verkoop wenschen aan te bieden, schrifte lijk voor een taxatiemarkt kunnen oneven. De paarden worden door het vee- en vleeschaankoopbureau tegen de taxatie waarde onder aftrek van de taxatiekosten overgenomen. Dit bedrag ontvangt de verkoooer van het paard na afloop van de markt van zijn agent. Houders van onbenutte aankoopvergun ningen kunnen tegen afstempeling van de vergunning bij de Landbouw-Crisis-Organi- satie, welke de vergunning heeft uitge reikt, een aanvraag-formulier verkrijgen, waarmeed zij zich door bemiddeling van door het vee- en vleeschaankooDbureau als agent ingeschakelde paardenhandelaren voor een bepaalde taxatie-markt kunnen op geven. Voorzoover de aanvoer zulks toelaat, wor den hun paarden toegewezen uitsluitend te- pen de taxatie-waarde plus 10 rot. Dit be drag verrekent de kooper van het paard naderhand met zijn agent. Zij, die op een taxatie-markt een paard willen koopen of verkoopen, moeten zir voor die markt, dus via een aanbreng- of afhaalagent, van te voren schriftelijk heb ben opgegeven bii het vee- en vleeschaan koopbureau te 's-Gravenhage en bij de pro vinciale commissie, welke met de toewij zing op de taxatie-markt is belast en waar van het secretariaat gevestigd is ten kanto re van den provincialen voedselrom^nssaris. De hiertoe te gebruiken aanbieding- en aanvraagformulieren moeten bij het vee- en vleeschaankoopbureau en de betreffende provinciale commissie zijn ontvangen voor de taxatie-markten van: Woensdag 29 April: op Dinsdagmorgen 28 April. Donderdag 30 April: op Woensdag 29 April. Vrijdag 1 Mei: op Donderdag 30 April. Zaterdag 2 Mei: op Vrijdagmorgen 1 Mei. 4, 5 en 6 Mei op Zaterdagmorgen. Bekendmaking No. 11/1942. Deze prijslijst geldt van 29 April 1942 af. WINTERGROENTEN: Gross.pr. Det.pr. p. 100 kg p. kg Witlof: I ten hoogste 15 st. p. kg. 24.0.30 TI meer dan 15 st. p. kg. 18.40 0.24 Wortelen: lroode) peen, z. lof, fyn gewasschen 13.50 0.17 z. lof midd. grof. ongew. 8.90 0.11 z. lof grof ongew. 7.80 0.10 z. lof extra grof, ongew. 7.0.10 gele peen (zonder lof) 6.50 0.09 Roode kool 13.10 0.17 Savoye kool (geel) 12.40 0.16 Savoye kool (groen) 12.40 0.16 Savoye kool (schelk) 19.50 0.25 Witte kool 9.90 0.13 Boerenkool 13.10 0.17 Spruitkool (geschoond) 38.30 0.48 Spruitkool (tot 4 cm. doorsn. ongeschoond) 27.20 0.35 Koolrapen 7.0.09 Roode uien „11.80 „0.16 Witte uien 10.30 0.14 Sjalotten 13.70 0.18 Prei: I boven 10 m m. doorsn. 13.40 0.18 II ben. 10 m.m. doorsn. 9.80 0.14 Bieten: tot Y kg. p. stuk 8.50 0.11 II van Y, tot 1 kg. p. st. 7.00 0.10 in van 1 tot 1 y: kg. p. st. 6.0.09 Gekookte bieten: 3 st. of meer dan 3 st. p. kg 16.10 0.21 minder dan 3 st. p. kg. 13.70 0.17 Knolselderij (zonder lof) 5 boven 10 cm. doorsnee 17.90 0.23 II van 810 cm. doorsn. 16.80 0.21 III van 68 cm. doorsn. 14.60 0.19 Schorseneeren: i tot 20 st. per kg. 23.0.30 IT tot 45 st. per kg. 15.10 0.20 Ramenas 14.60 0.19 NIEUWE GROENTEN: p 100 st. p. st. Kropsla: I minstens 15 kgp. lOOst. ƒ11.30 ƒ0.14 II v. 13—15 kg p. lOOst. 9.80 0.12 p. 100 kg p. kg Snijsla (dunsel) 33.50 0.42 Veldsla 40.50 0.50 Andijvie (glas) 24.40 0.31 Postelein 41.25 0.42 p. 100 bos p. bos Peterselie 11.40 0.15 Bosselderij 10.10 0.13 p. 100 kg. p. kg. Spinazie (glas) 24.40 0.31 Spinazie (natuur) 21.0 27 kvaapstelen 24.0.30 p 100 st. p. st. Koolrabi (glas) i boven 7 cm. doorsnee 12.50 0.16 II van 47 cm doorsn. „10.10 0.13 III van 24 cm doorssn. 7.30 0.10 p. 100 bos p. bos Jonge bospeen (glas) 0.4 kg. peen per bos) 25.0.32 p 100 st. p. st. Italiaansche bloemkool: I ca. 41 cm. omtrek 55.0.67 II meer dan 41 cm omtrek 69.50 0.81 Kaskomkommers: I vanaf 46 kg p. 100 st. 36.0.46 II v. 38—46 kg. p. lOOst. 27.50 0.35 III v. 30—38 kg p lOOst. „19.— „0.24 p. 100 kg p. kg Stek 28.— 0.36 Rabarber 21.50 0.28 p. 100 bos p. bos Radijs 6.20 ƒ0.08 p 100 st. p. st. nollandrche bloemkool: i boven 20 c. over den kop gemeten f 37.50 0.47 II 16-20 cm. over den kop gemeten 28.50 0.36 III 10-16 cm. over den kop gemeten 19.20 0.25 p. 100 kg. p. kg. Asperges: Ia tot 26 cm 1. z. gebr. 25 stuks per kg ƒ122.1.52 Ib tot 26 cm 1. m. 1, gebr 25 stuks per kg. »»Hk1.36 Ila tot 26 cm 1. z. gebr. 26—40 st. p. k g. „105.50 1.30 lib tot 26 cm 1. m. 1. gebr. 26—40 st per kg. 95.— 1.15 lila tot 26 cm 1. m. lichtbl. t/m 25 stuks per kg. 95.1.15 Illb tot 26 cm 1. licht bl. 26—40 st p. kg. 89.— 1.09 IV tot 23 cm 1. d. 1. bl. 41—55 st. p. kg. 62.50 0.81 V holle en st. uit bovergn. sorteering 73.0.91 Vroege aardappelen 34.0.40 Nieuwe stookdruiven „395.4.70 Kas Aardbeien „540.6.30 Voor het snijden van kool mag 3 ct. per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van worto'en mag 1 ct per kg. of per bos berekend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. Voor speciale bezorging van bestelde groenten en fruit mag door detaillicsten 1 o* per kg. in rekening gebracht worden bo ven den werkelijken verkoopprijs af winkel Voor de Drij"-n voor fruit wordt verwe zen naar de officieele publicatie van den Gemachtigde v~-r r« n-';-en in de Avond bladen van 15 April 1942. Voor de afwijkende kwaliteit van boven genoemde producten moeten prijzen bere kend worden, welke in een redelijke ver houding staan tot d-» hierboven geoubli- cecrde maximumprijzen, welke gelden voor de beste kwaliteit. Eif inkoop tegen ïagere dan de gepubliceerde maximumprij zen moeten de verkoopprijzen dienover eenkomstig worden verlaagd. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. 7. 5 en 6 Mei. op Dinsdagmorgen. 11 Mei en later: telkens vier dagen voor de taxatie-markt (Zaterdagen, Zon- en feestdagen niet medegerekend). Tevens wordt er nog op gewezen, dat al leen diegenen a!s agent voor het vee- en vleeschaankoopbureau kunnen worden in geschakeld, die thans door de Nederlandsche Veehouder-Centrale als paardenhandelaar zijn erkend

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3