ZZL'm« DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN OP DEN VERJAARDAG VAN DEN FÜHRER DUITSCHLAND Momentje V Frankrijks nieuwe politieke koers MAANDAG 20 APRIL 1942 33ste Jaargang No. 10230 Hel geluk den genius van zi]n volk te dienen REDE VAN DR. GöBBELS. Minister dr. Göbbels heeft tijdens de plechtige bijeenkomst der N.S.D.A.P. op den vooravond van Hitler's verjaardag een rede gehouden, waarin hij ter inleiding wees op de film „De groote koning", die de zware beproevingen behandelt, waar aan Frederik II was blootgesteld in de kri tieke phase van den zevenjarigen oorlog, alvorens hij zijn legers tot de eindoverwin ning kon voeren. Benijdenswaardig is de generatie, aldus dr. Göbbels, die in dergelijke gevaarlijke tijden den zegen van een groote persoon lijkheid deelachtig wordt. Elke eeuw heeft zijn historische taak en een dergelijken tijd, die vorm moet krijgen en daarom geen genot schenkt, beleven wij thans. Göbbels wees op den zwaren winter, dien het Duitsche volk juist achter den rug heeft, om daarna de aandacht te ves tigen op den Führer. Wij waren allen bij hem, aldus spreker, zonder veel woorden en zonder daartoe aangespoord te zijn. Ieder besefte, dat hij een gigantischen strijd om het Oostelijk front uitvocht, dat hij tot diep in den nacht plannen maakte, wikte en woog en in zijn hoofdkwartier op post bleef om zijn regimenten in hun zwaren strijd te bezielen. Als wij thans aan den vooravond van zijn 53sten verjaardag de geheele natie om de luidsprekers vereenigen, is dit iets an ders en veel meer dan een plechtigheid. Hier moet bevestigd worden, wat alle Duitschers gevoelen en thans krachtiger dan ooit tevoren. Het is in zekeren zin de vernieuwing van de trouw, die zoo mil- lioenen malen door daden, offers, bloed en duizendvoudigen dood is beproefd, dat zij geen woorden meer behoeft. Men moge de eeuwige kracht, die ons bestuurt, den Almachtige noemen, of God, of het lot, of den goeden vader, die naar het slotkoor van de negende symphonie boven het sterrenheir moet wonen, laten wij dezen Almachtigen vragen den Führer voor ons te sparen, hem kracht te geven om zijn werk te vermeerderen, ons te ver sterken in het geloof, ons standvastigheid des harten en geestkracht te verleenen en ons volk na strijd en offer de overwinning te schenken om zoodoende den tijd in ver vulling te doen gaan, dien wij hebben in geleid. Er bestaat ter wereld geen grooter ge luk dan den genius van zijn volk en diens arbeid te dienen. Laten wij ons dit geluk dagelijks deelachtig maken. De beproe ving van onzen tijd vormt ook haar grootschheid. Wij zouden hem voor geen anderen willen ruilen. In dankbaarheid en trouw zenden wij den Führer onze groeten, aldus besloot de bewindsman. Front en vaderland voelen zich in dit uur als door een onverbreek baren band verbonden. De Duitschers in de geheele wereld zijn vereenigd in den wensch, dien wij telkens weer aan den vooravond van zijn verjaardag hebben uit gedrukt in de woorden: hij moge ons blij ven, wat hij ons was en is: onze Hitier. In zijn rede heeft dr. Göbbels met ver wijzing naar de heldhaftige houding der Duitsche soldaten in den oorlog van den afgeloopen winter nog gezegd: „Als wij als volk ergens bewezen heb ben, dat wij ons de leidende rol op het continent, waarop wij en onze bondgenoo- ten in de toekomst aanspraak kunnen ma ken, niet hebben aangematigd, maar dat die rol ons naar 't recht der historie ten volle toekomt, dan hebben wij dat in de zen winteroorlog bewezen. Het Duitsche volk heeft in den winter de vuurproef doorstaan. Een volk, dat een dergelijke proef doorstaat, is tot de overwinning ge roepen". EEN OPROEP VAN GöRING. Ter gelegenheid van Hitler's verjaardag heeft rijksmaarschalk Göring een oproep aan het Duitsche volk uitgevaardigd, waar in hij o.a. schrijft: In de luttele vredesjaren heeft Adolf Hitler een rijk geschapen, dat de bewon dering der geheele wereld heeft gewekt door de innerlijke eendracht des volks en de onvergelijkelijke grootheid van zijn po litieke macht. Geen eeuw in het Duitsche verleden kan zich meten met de succes sen, die de Führer in een zoo korte perio de, dank zij zijn onvergelijkelijke staats manskunst, opvoerde tot politieke presta ties, die in de wereldgebeurtenissen uniek zijn en zullen blijven. Consequent zou het nu geweest zijn, als de volken, die thans onze tegenstanders zijn of waren, met dit sterke Duitschland een gemeenschappelijk front hadden ge vormd om Europa te beschermen tegen de alles verpletterende wals van bolsjewisti sche vernietigingswoede' en communisti sche vernielzucht. Tallooze malen heeft de Führer hen tot vreedzame samenwerking uitgenoodigd. Met bewonderenswaardig geduld heeft hij geprobeerd hen te over tuigen. Vrede was zijn doel. Maar haat en wangunst van een geal lieerde kliek brachten den oorlog. Onder de geniale aanvoering van den veldheer Adolf Hitler heeft toen het Duitsche zwaard onverbiddelijk toegeslagen. Glorie rijke overwinningen, zooals nog nimmer in de geschiedenis geboekstaafd, zijn ver van de Duitsche grenzen in Oost en West in Noord en Zuid bevochten. Het Duitsche volk heeft de historische grootheid van de leiderspersoonlijkheid Adolf Hitler nooit rechtstreekscher en in drukwekkender doorvoeld dan het laatste jaar in den strijd tegen de bolsjewieken om Duitschland en Europa te redden. De geweldige vernietigingsslagen, geleverd te gen de bolsjewistische legermassa's, zijn in Bij den verjaardag van Adoll Hitier. De Führer wordt tijdens ïijn intocht in het Sudetenge'oied geestdriftig be groet P.B.Z.-Pax Holland m de krijgsgeschiedenis zonder weerga en in hun koene strategie uitsluitend het werk van den Führer. In de zware defensieve gevechten van dezen barren winter zijn de ijzeren ener gie en het onbuigzame verzet van onzen Führer in stand gebleven. Hoeveel werk en zorgen hebben zijn afgeloopen levens jaar vervuld. Naar de geschiedenis heeft geleerd, heeft hij steeds de juiste beslissing genomen. Daarom is ook de verbondenheid van het Duitsche volk met zijn Führer nooit grooter en inniger geweest dan in dezen tijd, toen de zwaarste beproevingen en de grootste gevaren dreigden. Als de Führer ons dit jaar opnieuw naar groote beslissingen en overwinnignen voert, dan vindt hij front en vaderland steeds bereid zijn wil te doen. In dit be sef vernieuwen wij vandaag dapkbaar van hart onzen eed dapper te zijn, géén offer en geen gevaar te schuwen, bij de inspan ning van alle krachten niet moede te wor den, tot de eindoverwinning is behaald en de macht en heerlijkheid van het Groot- Duitsche Rijk voorgoed is gewaarborgd. STRIJDT VOOR EUROPA Onderdeelen van 33e bolsje wistische leger verslagen Het Duitsche weermachtsbericht van Za terdagmiddag luidt: „In het Oosten werden enkele plaatse lijke aanvallen van den vijand afgeslagen. In de Zwarte Zee hebben Duitsche ge vechtsvliegtuigen een vijandelijk koop vaardijschip van 7000 ton tot zinken ge bracht. In den centralen en Noordelijken sector van het Oostelijk front leverden eigen aan- valsoperaties ondanks de zeer moeilijke terreingesteldheid successen op. De lucht macht vernielde doeltreffende aanvallen op de achterwaartsche verbindingen der bolsjewisten. Bij de in het weermachtsbericht van 16 April gemelde vernietiging van een vijan delijke gevechtsgroep werden onderdeelen van het 33e bolsjewistische leger versla gen en na gevechten, die verscheidene da gen duurden, tegen een taaien, vijande lijken tegenstand, 45 plaatsen en rond 1000 kazematten veroverd. De vijand verloor hierbij meer dan 6000 gevangenen en 8000 dooden, 170 stukken geschut, 269 granaat werpers en mitrailleurs, alsmede 10 vlieg tuigen, die door formaties van het leger buitgemaakt of vernietigd werden. In de periode van 21 Maart tot 10 April 1942 verloor de bolsjewistische luchtmacht 872 vliegtuigen. Hiervan werden 631 in luchtgevechten en 95 door de luchtdoelar- tillerie neergeschoten, de rest op den grond vernield. In dezelfde periode gingen aan het Oostelijke front 88 eigen vliegtuigen verloren. In het Oostelijke deel van de Middelland- sche Zee brachten Duitsche duikbooten van het Britsche ravitailleeringsverkeer een tankschip van 4000 ton, 6 transport zeilschepen, alsmede een bewakingsvaar tuig tot zinken. Aan de Engelsche Zuidkust werden door lichte Duitsche gevechtsvliegtuigen over dag verscheidene haveninstallaties, des nachts door formaties gevechtsvliegers de haven van Southampton aangevallen, waardoor zware schade werd aangericht. Britsche bommenwerpers hebben giste ren overdag onder krachtige bescherming van jachtvliegtuigen boven de bezette ge bieden in het Westen gevlogen. Door Duit sche jagers tot den strijd gedwongen, ver loren zij in hevige luchtgevechten 17 vlieg tuigen, waaronder een aantal viermotorige bommenwerpers. Hierbij heeft een tweede jachteskader in het Westen zijn duizendste overwinning in de lucht behaald. Gisteravond heeft een gering aantal Britsche vliegtuigen industrieele installa ties in Augsburg aangevallen. Er werd een gering aantal personen getroffen; de aan gerichte materieele schade was eveneens gering. De luchtdoelartillerie schoot drie der aanvallende vliegtuigen neer. In den afgeloopen nacht wierpen Brit sche vliegtuigen bommen op woonwijken in Hamburg. De burgerbevolking leed ver liezen aan dooden en gewonden. Een aan tal huizen werd vernield of beschadigd. De luchtdoelartillerie en nacht jagers schoten 7 der aanvallende bommenwerpers neer. Zoodoende heeft de Britsche luchtmacht gisteren overdag en in den afgeloopen nacht 27 vliegtuigen verloren. Luchtaanvallen op Sebaslopol Het Duitsche weermachtsbericht van Zondagmiddag luidt: Succesrijke luchtaanvallen zijn gericht op de oorlogshaven Sebastopol en haven installaties aan de Kaukasische kust. In den centralen en Noordelijken sector van het Oostelijk front hebben eigen aanvalsonder- nemingen nieuwe successen opgeleverd. Op enkele plaatsen heeft de vijand zijn aan vallen en overallen tevergeefs vortgezet. Sterke formaties gevechtsvliegtuigen en duikbommenwerpers hebben overdag en des nachts de miltaire installaties op het eiland Malta aangevallen. Op de staats- werven van La Valetta, in ravitailleerings- inrichtingen en opslagplaatsen voor ben zine, torpedo's en munities zijn door tal rijke voltreffers van bommen zeer zware vernielingen veroorzaakt. De aanvallen op de vliegvelden Luca, Halfar en Kalafrana hebben bijzonder veel succes opgeleverd. Een aantal vliegtuigen werd op den grond vernield of beschadigd. Formaties gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht de voor den oorlog belangrijke Britsche haven Grimsbey aan gevallen. In groote maalderijen en dokin stallaties ontstonden zware branden en explosies. Na de in het weermachtsbericht van Za terdag gemelde zware vliegtuig^erliezen, die gestegen zijn tot 29 neergeschoten toestel len, is het Britsche luchtwapen overdag Lava! leider der regeering EEN NIEUWE REGEERINGS- VORM De nieuwe Fransche ministerlijst is Za terdag officieel bekend gemaakt. In ver band daarmee is dien middag in „Hotel de la Paix" door den nieuwen staatssecre taris voor de voorlichting, Marion, het volgende officieel bekend gemaakt: „De leider van den Staat, maarschalk Pétain, is in aansluiting aan besprekingen met president Pierre Laval, de laatste da gen overgegaan tot een bespreking van den politieken toestand met admiraal Dar- lan en president Laval. Na deze gedachtenwisseling ge raakte de leider van den Staat tot de overtuiging, dat de tegenwoordige re- geeringsvorm niet meer in overeen stemming is met Frankrijks binnen- en buitenlandsche politiek. Rekening houdende met het uitzonder lijk karakter der functie van admiraal Darlan en eventueelen opvolger van den leider van den Staat, heeft de maarschalk besloten, aan hem het opperbevel over de militaire strijdkrachten ter zee en in de lucht op te dragen. Deze bevoegdhe den zullen admiraal Darlan den toegang mogelijk maken tot de zittingen van den ministerraad, voor zoover vraagstukken behandeld worden, die met zijn bevoegd heden verband houden. De leider van den Staat heeft voorts de volgende besluiten genomen: In het belang van een meer duur zame en doeltreffende mogelijkheid tot handelen heeft hij besloten, een leider der regeering te benoemen. Pre sident Laval zal deze functie onder het hooge gezag van den leider van den Staat op zich nemen, aan wien hij verant woording schuldig is en dien hij re kenschap moet afleggen van zijn ini tiatieven en handelingen. Het is zijn taak derhalve, de ministerlijst aan den leider van den Staat ter goedkeuring voor te leggen. Hij zal de actieve lei ding van de buitenlandsche en binnen- landsche politiek van Frankrijk op zich nemen. Behalve deze functies als leider der re geering, zal president Laval persoonlijk de functies aanvaarden van minister van binnenlandsche zaken, buitenlandsche za ken en van voorlichting. Hij zal zich bij deze onderscheidene functies laten assis- teeren door staatssecretarissen en secreta rissen-generaal''. OPROEP VAN MAARSCHALK PéTAIN Het hoofd van den Franschen staat, maarschalk Pétain, heeft Zondagavond te 8 uur over den radio-omroep den volgen den oproep tot het Fransche volk gericht: „Franschen. Er is een nieuwe regeering gevormd. Admiraal Darlan, die mijn aan gewezen opvolger blijft, zal zich belas ten met de verdediging van ons territoir en ons imperium. Pierre Laval zal onder mijn gezag de leiding der binnen- en bui tenlandsche politiek op zich nemen. Met hem heb ik op het meest tra gische oogenblik onzer catastrofe de nieuwe orde gegrondvest, welke de herrijzenis van Frankrijk moet waar borgen. Thans, op een even beslis send oogenblik als in Juni 1940 sla ik met hem de handen ineen om den ar- noch 's nachts het Rijksgebied binnengevlo gen. In den tijd van 20 Maart tot 10 April heeft het Britsche luchtwapen 273 vlieg tuigen verloren, waarvan 97 in de Middel- landsche Zee en in Noord-Afrika. In den zelfden tijd zijn in den strijd tegen Groot- Brittannië 66 eigen vliegtuigen verloren gegaan. De strijd in Oost-Azië DE LUCHTAANVALLEN OP JAPAN. Naar waarnemers hebben verklaard zijn de vijandelijke vliegtuigen, die de lucht aanvallen op Japan hebben uitgevoerd, on getwijfeld Amerikaansche toestellen ge weest. Het onderscheidingsteeken van de Amerikaansche luchtmacht, de blauwe ster in een rooden cirkel, kon van den grond af duidelijk worden waargenomen. Ofschoon geen militaire doelen werden getroffen, kregen een school en een hos pitaal verscheidene treffers. HEVIGE GEVECHTEN IN BIRMA. Naar uit Tsjoengking gemeld wordt, moet op het oogenblik hevig gevochten worden door de Chineesche en Japansche troepen in Birma. Door den Japanschen druk waren de Chineesche troepen ge dwongen terug te trekken. BEZETTING VAN NEDERLANDSCH- INDISCHE EILANDEN. Van een niet nader genoemde Japansche basis wordt gemeld, dat Japansche troe pen op Billiton Mangar en Tandjong Pan- dan hebben bezet. Ongeveet 40 Nederlan ders -werden geïnterneerd. De Japanners namen de geheele controle over de tinmij nen in handen. Andere Japansche leger eenheden hebben Goenoeng Sitoli op Nias en Sioban op Sipora bezet. Voorts wordt gemeld, dat Japansche vlooteenheden een landing hebben onder nomen op Port Santa Rosario en terstond de dokken en olitanks hebben bezet zon der tegenstand te ontmoeten. Op 16 April zijn Japansche strijdkrach ten geland op het eiland Seberoet in den Indischen Oceaan ten Zuiden van Su matra. beid der Europeesche organisatie, waarvoor wij gemeenschappelijk den grondslag hebben gelegd, te hervatten. Franschen. Uw gezond verstand, uw ge duld en uw vaderlandsliefde, zullen ons helpen, onze beproevingen en onze ellende te overwinnen. Komt van ganscher harte en schaart u om de regeering. Zij zal u nieuwen grond geven om te vertrouwen en te hopen". Hedenavond zal Laval een radiorede houden. PIERRE LAVAL'S POLITIEKE LOOPBAAN Met Pierre Laval keert een man als lei der van de Fransche regeering terug, die meer dan een kwarteeuw nauw verbonden is met het politieke leven van zijn land. Pierre Laval werd 28 Juni 1883 te Cha- teldon (Basse Auvergne) als vijfde kind van een hotelhouder geboren. In 1909 werd hij in de Parijsche balie opgenomen en in 1914 trad hij als afgevaardigde van het de partement van de Seine actief in het poli tieke leven. Van 1925 af nam hij onder scheidene portefeuilles waar in de meest uiteenloopende ministeries. Als minister van buitenlandsche zaken onderteekende hij met Mussolini op 7 Jan. 1935 het Ver drag van Rome, dat een nieuwe regeling bracht van de betrekkingen tusschen Frankrijk en Italië. In 1936 trad hij met zijn geheele ministerie af en weigerde een nieuw kabinet te vormen, daar toen in Frankrijk het Volksfront heerschte. Tevergeefs streed Laval voor een ver standige basis, waarop een DuitschFran sche samenwerking mogelijk was. Tever geefs streed hij tegen de sancties en tegen de hulpverleening aan het roode Spanje. Na Frankrijks nederlaag werd hij benoemd tot staatssecretaris bij het vice-president- schap. Als zoodanig nam hij op 24 October 1940 deel aan de historische ontmoeting tusschen den Führer en maarschalk Pétain te Montoire. Op 28 October werd hij be noemd tot staatssecretaris voor buiten landsche zaken en had hij op 1 November 1940 een ontmoeting met rijksmaarschalk Goering te Parijs. Intriges te Vichy waren de oorzaak, dat hij op 13 Dec. 1940 uit de ergeering werd gestooten. 27 Aug. 1941 werd op Laval een revolveraanslag ge pleegd. DE DIPLO OVER DEN TERUGKEER VAN LAVAL De „Deutsche Diplomatisch-politische Korrespondenz" schrijft: „De benoeming van Laval toont, dat de politiek van passi viteit in Frankrijk niet meer veelbelovend wordt geacht. Zeker, de activiteit eischt moed, daar de Fransche politiek van voren- af-aan moet beginnen en ook in het binnen land staat men voor het oplossen van moeilijke opgaven. De zenuwachtige stem ming aan Anglo-Amerikaansche zijde, die op het oogenblik heerscht, toont,dat Frankrijk nfet opgehouden heeft daar steeds beschouwd te worden als een object van egoistische politiek. Doch juist deze nervositeit vooral met betrekking tot de toekomstige houding van de Fransche vloot toont, dat zich hierachter een zekere mate van ontgoocheling, ja van vrees verbergt. Duitschland, dat, ofschoon voormalig tegen stander, positief staat tegenover een bin nenlandsche saneering van Frankrijk in het belang van de Europeesche nieuwe orde, zal het streven van Laval om zijn taken tot redding en vernieuwing van zijn volk ten uitvoer te leggen, beslist niets in den weg leggen". WAT DE POT SCHAFT. Voortaan zullen de hotels en restau rants de gasten onder den titel „Wat de pot schaft" twee dagen per week een spijze moeten voorzetten, waarbij de gast naar de herkomst alleen maar raden mag. Hij mag niets bestellen, alleen maar afwachten en intusschen vurig hopen, dat de kok des morgens niet met zijn verkeerde been uit bed is gestapt of hoogloopende ruzie heeft gehad met zijn teerbeminde gade. Want dan is de uitslag van „wat de pot schaft" minder moeilijk te raden. Een kok kan een kunstenaar zijn en hij is op zijn best als hij een huzaren- slaatje componeert met de grondstof fen, die stom toevallig als armzalige restjes in de keuken aanwezig zijn. Hij kijkt een onordelijke rij fles- schen langs, zooals een kunstschilder naar zijn kleuren en neemt willekeu rig een likje hiervan, een scheutje daaruit en zoo ontstaat dan het kunst werk, dat de gasten aanstonds zal worden voorgezet. Maar wat is er op 't oogenblik in de keuken? Aardappe len in de schil, raapstelen, die zich al lang in je maag hebben neergevleid als het einde nog in je keel zit, azijn, blokjes samengeperste jus enwa ter. Maar zoo is nu eenmaal het lo ven. U en ik zullen met wat klodder tjes verf ons gelaat, onze handen en onze kleeren besmeuren en een kunstenaar maakt er een voortreffe lijk kunstwerk van. Ik denk er nu over om bij gebrek aan een dienstmaagd maar een kok aan te stellen. En dan maar eten „wat de pot schaft". „EEN GEWAARSCHUWD MENSCH IS ER TWEE WAARD" Hedenavond van 19.1519.30 spreekt Max Blokzijl via den zender Hilversum II in zijn politiek weekpraatje over: „Een gewaarschuwd mensch is er twee waard". V Victorie Duitschland wint voor Europa op alle fronten Opnieuw 143.000 brt. tot zinken gebracht HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEH RER, 20 April. (D. N. B.) Het opper- bevel van de weermacht maakt bekend: „Het Duitsche duikbootwapen maakt melding van nieuwe groote successen op de verschillende oorlogstooneelen. Aan de Oostkust van Noord-Amerika en in de Caraibisohe Zee bracht het Duitsche duikbootwapen 18 vijandelijke schepen met een gezamenlijken inhoud van 131.000 b.r.t. tot zinken. Een duikboot nam de olieopslag plaatsen van Bullenby op Curasao onder artillerievuur, waardoor deze in brand vlo gen. In de Noordelijke IJszee werden uit een convooi in samenwerking met de lucht macht 2 vijandelijke schepen met een to talen inhoud van 12.000 b.r.t. tot zinken gebracht, waaronder een tankschip. Drie andere groote -chepen werden beschadigd. Op begeleidende oorlogsschepen werden eveneens treffers geplaatst. In de Middelandsche Zee torpedeerde een Duitsche duikboot een aan de pier van Bei roet liggend schip. Een andere duikboot viel de electrische centrale van Jaffa met artillerievuur aan en beschadigde deze zwak. DISTRIBUTIE VAN BOTER, MARGARINE EN VET. Gedurende het tijdvak van 21 t/m 28 April a.s. zal de met „21" genummer de bon van de boterkaart recht geven op het koopen van 125 gram boter. Gedurende genoemd tijdvak geeft voorts de met „21" genumerde bon van de vetkaart, recht op het koopen van 125 gram boter (zonder reductie) of 125 gram margarine of, voor zoover voorradig, 100 gram bak- en braadvet. DISTRIBUTIE VAN VASTE BRANDSTOFFEN. Reeds binnenkort zal worden overgegaan tot het verstrekken van de nieuwe bon kaarten vaste brandstoffen. Bij het uitrei ken der nieuwe kaarten zal voorloopig geen onderscheid gemaakt worden tusschen de verschillende categorieën, die tot nu toe onderscheiden werden. De uitreiking der nieuwe brandstoffen- kaarten zal zooveel mogelijk geschieden gelijktijdig met de verstrekking van de bonkaarten voor de zesde distributieperio de De kaarten zullen uitsluitend worden uitgereikt aan personen, die de aandui ding „hoofd" op hun stamkaart hebben en in het afgeloopen seizoen een brandstof- fenkaart J. K. of L. hebben ontvangen. Deze kaart J. K. of L. waarep alle nog niet aangewezen bonnen moeten voorkomen, uitgezonderd die bennen, welke vernie tigd kunnen worden, namelijk de bonnen „21 C. V." en „22 C. V." van de L-kaart, moet bij de in ontvangstneming van de oonkaart D.V. worden ingeleverd. Ten aanzien van: eigenbrandturf producenten, schippers, flatwoningen, personen, die geen J., K. of L.-kaart kunnen inleveren, als mede B. C. D. en E-verbruikers zullen nog \erdere mededeelingen volgen.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 1