TELEFOONTJES Adverteert in dit Marl ZATERDAG 18 APRIL 1942 OE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 BOEREN, VERBOUWT BLAUW- MAANZAAD. De vetvoorzieniinig is van de grootste beteékenis voor de volksvoeding. Vet voortbrengen kiunnen ^ij op twee manieren: 1. Door middel van onzen veestapel; 2. Door den verbouw van oliehoudende zaden. Daarom worden de veehouders opgeroe pen zoo veel mogelijk melkvet te produ- ceeren en minder kalveren te houden. Daarom zijn de akkerbouwers opgewekt meer oliehoudende zaden te verbouwen in den vorm van koolzaad, dat de grootste vetopbremgst per hectare geeft en in den vorm van blauwmaanzaad. Met d'en allergrootsten nadruk wordt thans op dien verbouw van dat laatste ge was aamigedranigen, te meer nu door de ongunstige weersgesteldheid, sinds den uitzaai van koolzaad in den vorigen na zomer van dit gewas minder geoogst zal kunnen worden als noodig is voor een goede vetvoorziening. Blauwmaanzaad is het zomergewas, dat de grootste olieopbrengst bevat. Het kan vooral verbouwd worden op de zwaardere gronden. Boeren, het Nederlandeohe volk vraagt u om vet. Geeft daarom aan den oproep tot verbouw van veel blauwmaanzaad ge hoor. Doet, wat gij kunt om uw volk voor een vet-tekort te behoeden. Uw moeite zal beloond worden. Het door u vebbouwde blauwmaanzaad zal door de regeerinig afgenomen worden voor 60. per 100 kg., wat u een flinke geldelijke op brengst waarborgt, terwijl u 'bovendien het recht ontvangt om voor iedere 100 kg. blauwmaanzaad, dat u inlevert, 1 kg. spijs olie of spijsvet extra te koopen tot een maximum van 50 kg. per gezin. Verbouw van blauwmaanzaad op ge scheurd grasland geeft bovendien recht op een scheurpremie van f 250 per H.A. Boeren, verbouwt dus blauwmaanzaad zooveel als in uw vermogen ligt. Het is de hoogste tijd. Daarom direct aan den slag. RECHTZAKEN ECONOMISCH GERECHTSHOF. Niet doodgebokt, maar den nek afgesneden. C. W. Zoetemelk uit Rypwetering was door den economischen rechter veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf, omdat hij op November clandestien een schaap geslacht had. Hy was in hooger beroep gekomen, om dat hij zich onschuldig achtte, wanthij had het beest niet gedood, maar het was door een ram doodgebokt. Om hem het volle pond te geven, had de Procureur-Generaal de zaak aangehou den en thans werden eenige deskundigen gehoord van het Leidsch slachthuis. Deze verklaarden, dat er aan den kop van het beest niets te vinden was geweest, dat ook maar in de verte op doodbokken duidde. Niet alleen de Procureur-Generaal vond, dat verdachte enorm had staan liegen, maar ook zijn verdediger vond zulks en legde de verdediging van verdachte neer, hetgeen het Hof aanvaardde. De P.-G. hield zich aan de verklaring van verdach te bij de politie afgelegd, waarin "hij had toegegeven het schaap den nek te hebben afgesneden. Gezien de houding van ver dachte, om zoo te liegen en voor niets des kundigen te laten komen, achte spr. een gevangenisstraf van zes maanden te ge ring en eischte thans acht maanden gevan genisstraf. Uitspraak over 14 dagen. Verkocht of gewogen? J. F. de Goey te Nieuwerbrug was door den economischen rechter veroor deeld tot een maand gevangenisstraf plus een geldboete van f 500 subs, vijf maanden hechtenis wegens het clandestien verhan delen van koffie. Hij voerde in hooger beroep aan, dat hij absoluut geen koffie verkocht had, maar alleen de koffie had afgewogen. Zoowel verdachte als zijn verdediger, mr. Ie Gro uit Bodegraven, wisten dit aannemelijk te maken, zoodat de Procu reur-Generaal aanhouding van de zaak vroeg en verdachtes gevangenhouding op hief. Uitspraak over 14 dagen. Tot twee maal toe. Eerst had E. D. J. v. d.. Beek uit Lei d- schendam vier schapen geslacht. Hij was gearresteerd, maar had weten te ont vluchten. Daarna was hij op freeterdaad betrapt bij het slachten van een koe en daarvoor had hfj van den economischen rechter veertien maanden gevangenisstraf gekregen. In hooger beroep had de procu reur-generaal bevestiging van dit vonnis gevraagd. Het Hof uitspraak doende ver oordeelde verdachte tot een gevangenis straf van acht maanden met aftrek van het voorarrest. Geen benzine vergunning. De chef van den distributiedienst N. D. Sloof teKoudekerk had auto gereden zonder in het bezit te zijn van een ben zinevergunning. De economische rechter had hem daarvoor veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. In hooger beroep had de procureru-generaal verzachtende omstandigheden aanwezig geacht en een geldboete van 50 subs 50 dagen geëisoht. Het Hof veroordeelde verdachte tot deze geldboete VOOR DEN ECONOMISCHEN RECHTER. Kaas vervaardigd. J. A. Vermeer teAlphena. d. Rijn had zich ti verantwoorden, wegens het zonder vergunning vervaardigen van kaas. Hij vertelde tien kleine kaasjes gemaakt te hebben voor eigen gebruik. Hij moest evenwel erke nen, dat hij er enige van had verk .ht. Dat maakte de zaak erger, vond de officier en hij eischte een geld boete van 500 subs, vijf maanden hech tenis. Gezien de moeilijke omstandigheden van verdachte, werd het vonnis 200 subs, twee maanden hechtenis met verbeurd verklaring van de inbeslag genomen kaas. Het pakte verkeerd uit. W. Jong te A 1 p h e r. a. d. R ij n had voor iemanid een varken gekocht, hetgeen niet mocht. Maar den officier vond het nog erger, dat het beest later clandestien ge slacht was en dat zou verdachte geweten hebben. De eiseh werd vier maanden ge vangenisstraf en het vonnis conform. Hij had het kunnen begrijpen. H. van Rooyen uit Hazerwoude had vleesoh zonder bonnen gekocht en hij had best kunnen begrijpen, dat het van een clandestien geslacht beest was. De eisoh werd twee maanden gevangenisstraf. De economische rechter deed er nog een maand bij, zoodat het werd drie maanden gevangenisstraf met bevel tot onmiddel lijke gevangenneming. Aardappelen vervoerd. L. van As uit L e i d e n, had aardappe len uit de Haarlemmermeer vervoerd zon der daar vergunning voor te hebben. Hij werd veroordeeld tot een geldboete van 25 subs 25 dagen, terwijl de aardappe len verbeurd werden verklaard. STADSNIEUWS H. VORMSEL VOOR VOLWASSENEN. Op Zondag 3 Mei des avonds om 7 uur komt Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem het H. Vormsel toedienen in de Dekenale kerk aan den Heerensingel aan de volwas senen van Leiden en omstreken. De zes voorgeschreven oefeningen van voorbereiding hebben in diezelfde kerk plaats voor alle vormelingen des avonds om 8 uur op Maandag 20 April, Donderdag 23 April, Vrijdag 24 April, en de week daarna op 27, 28, 29 April. De Eerw. heeren geestelijken worden vriendelijk verzocht, deze mededeeling ter kennis hunner parochianen te brengen. Deken A. H. M. J. HOMULLE. Geveilde Perceelen. Ten overstaan van Notaris A. A. van Haaf ten te Leiden: Het heerenhuis met tuin, Rapenburg 34, in bod: 17.000.kooper de heer P. N. van Bruggen q.q. te Amsterdam voor: 29.000.—. Het heerenhuis met tuin, Hooge Rijndijk 33, in bod: 11.600.kooper de heer F. H. van der Horst q.q. te Leiden voor: 13.800.—. Het huis met tuin Oude Vest 33d in obd: 6400.kooper de heer D. Cannoo q q. te Leiden voor: f 6800. Het huis met tuin Da Costastraat 35 in bod: ƒ6800.kooper de heer A. Reyngoud q.q. te Leiden voor: ƒ6800. Ten overstaan van Notaris G. J. F. Dolk te Leiden: Het woon- en winkelhuis met bovenwo ning Noordeinde 20/20a in bod: ƒ7900. kooper de heer B. J. Huurman q.q. te Lei den voor: ƒ8550. Ten overstaan van Notaris A. Caland te Leiden: Het winkelhuis Haarlemmerstraat 20 en htt daarachter gelegen pakhuis samen na afmijning in bod: ƒ18.000.—, kooper de heer L. Menken q.q. te Leiden voor: 18.005.—. Het pakhuis met bovenwoning Maurits- straat 46 in bod: 6000.kooper de heer J. W. Wurzer q.q. te Leiden voor: 6750. Het huis en erf Zijlsingel 20 in bod: 3750.kooper de heer J. W. van Hagen te Leiden voor: 4050. Het huis Molensteeg 22 is uit de hand verkocht. OMGEVING KATWIJK K. R. B. In een vergadering van de Katw. Reddingsbrigade werden de aftr. bestuursleden mej. W. Haasnoot en B. Parlevliet herkozen. De rekening van den penn. sloot in ontv. en uitg. op een be drag van 1390.42, en een batig saldo van 76.77. Besproken werd het doen van her stellingen aan de reddingsposten op het strand, waaraan veel zorg zal moeten wor den besteed, welke een groote uitgave zal vorderen. LEIDSCHENDAM Weer twee clandestiene slachiers ingere kend. In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben ambtenaren van den Cri sis-controle Dienst met behulp der mare chaussee een inval gedaan in een woning in de Veenestraat, bewoond door Van der B_ De ambtenaren troffen daar aan v. d B. en zekeren G. uit Den Haag, die juist een koe en een vet kalf hadden gedood en bezig waren de koe open te snijden. Beide personen werden aangehouden en naar Den Haag overgebracht. De koe en het kalf werden in beslag genomen en naar het slachthuis te Den Haag vervoerd. LISSE Rooversbroekpolder. In de ingelan- denverg. van den Rooversbroekpolder, onder voorz. van den heer N. G. Rijgers- bergen, werd de begrooting vastgesteld op een bedrag van f 754.72 waaronder een post onvoorzien van 171.64. In de com missie, belast met het onderzoek der re kening 1942, werden benoemd de heeren W. J. Verdegaal, G. v. d. Wetering en K. de Groot. In verband met de leening voor den bouw vaneen gaszuig-installatie zijn de polderlasten verhoogd van 16.op 18.per H.A. De rente voor dezen lee ning bedraagt 3 NOORDWIJK St. J'osephsgezellen. Maandag- en Dinsdagavond te 9 uur aspiranten. De dag en het uur voor de examens worden nog nader bekend gemaakt, evenzoo van de bijeenkomst van de Kolpings Lijfwacht. Zondag 26 April te 7 uur H. Mis voor dege nen, die zullen worden geinstalleerd. Van zelfsprekend komen alle gezellen in die H. Mis en gaan allen te communie. VOORc' MOTEN Inbraak. Bij den heer E. J. aan den Rijndijk is in den nacht van Donderdag op Vrijdag ingebroken. De daders zijn vermoedelijk met een roeiboot over den Rijn gekomen en door een tuimelraam in de keuken bin nengekomen. Er zijn ontvreemd: alle dis tributiebescheiden en textielkaarten, een gouden heerenhorloge met ketting, 40 aan zilvergeld. 1 flesch wijn, 8 9 pakjes van Nelle shag Een spaarboekje hebben de lieven laten liggen. Vervolgens hebben de daders zich vanuit de keuken naar de schuur begeven en zijn toen vertrokken. 'VAccc,f' A A c» Personalia. Voor het examen apothe kers-assistente is geslaagd mej. H. M. Ver heul. RIJNSTREEK AARLANDERVEEN E.H.B.O. Gisterenavond hield de E.H.B.O. haar 5e jaarverg. in het vereeni- gin.gsgebouw onder voorz. van de heer C. v. d. Bijl. Uit het jaarverslag bleek dat de vereen. 73 leden telt (vorig jaar 40); 44 nieuwe leden deden met goed gevolg een examen voor het voorloopig diploma E.H. B.O. Een pracht prestatie voor zoo'n klein plaatsje. Bovendien telt de vereend ging 37 donateurs. De penn. sloot zijn kas met een batig saldo van 89.88. Na de pauze krijgt een der nieuwe leden n.l. de heer L. Quist het woord, die names ale nieuwe de den dokter Van der Wind dank zegt voor de prettige wijze, waarop htm de beginse len der E.H.B.O. zyn bijgebracht. Als blijk van waardeering wordt den dokter een electriseertoestel aangeboden. Dokter Van der Wind sprak een dankwoord dat het hem zeer aangenaam is geweest les te kun nen geven, het doet hem genoegen dat er zoo veel animo was en belef, en zegt zijn leerlingen dank voor het toestel, en hoopt, dat, indien zulks noodig is, de inwoners uit de plaats ermede geholpen kunnen wor den. In het bestuur wordt herkozen de heer Berger; in de vacature van mej. R. Herr (wegens vertrek) mej. D. Stigter. Kerkschapen. Gisteren werden alhier onderhands verkocht de schapen geweid ten bate der R K. Kerk; zij brachten op de som van 40 p. stuk. REEUWIJK Rectificatie. Een verslag van den Mis siedag is in ons blad van gisteren onder Alphen a. d. Rijn terecht gekomen. TER AAR Koperen jubileum St. Jos. Gezellen. Morgen vieren de St. Jos. Gezellen het 1214-jarig bestaansfeest. Des morgens om 7 uur worden alle gezellen verwacht in de H. Mis, waarna ontbijt. Te half elf de Hoogmis, waaronder die oud-vice-praeses, kap. Kartens, een feestpreek zal houden, 's Avonds te half 8 feestvergadering in het parochiehuis, waar oud-vice-praeses kap. Kraakman het woord zal voeren. Het pro gramma stelt een vroolijken avond in het vooruitzicht. Morgenmiddag na het Lof is er voor iedereen gelegenheid de prach tig versierde zaal te bezichtigen. Ondertrouwd: D. G. Speet, 35 j. en A. C. v. d. Hoorn, 28 j. (Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage). BINNENLAND. DISTRIBUTIE VAN SLAOLIE EN BOTEROLIE De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij maakt oekend, dat op bon „24" der boter- en vet- kaart, wetke voor het tijdvak van 9 t/m 16 Mei a.s. geldig verklaard zal worden, desgewenscht slaolie of boterolie verkrijg- raar zal zijn. Zij, die slaolie of boterolie •venschen le betrekken, moeten genoemden bon op Zaterdag 18 April, Maandag 20 April, Dinsdag 21 April of Woensdag 22 April a.s. bij hun winkelier inleveren, waar voor deze desgewenscht een ontvangstbe wijs moet afstaan. Worden de bonnen niet op een dezer data ingeleverd, dan zal men geen slaolie of boterolie kunnen verkrij gen, doch uitsluitend die artikelen, ter verkrijging waarvan deze bonnen geldig verklaard zullen worden. Per 6 bonnen der boter- en vetkaart zal men een heele flesch, inhoudende 720 gram. per 3 bonnen een halve flesch, in houdende 3Ó0 gr. kunnen verkrijgen. Per 2 bonnen zal men dus 240 gram slaolie of boterolie kunnen betrekken. De mogelijkheid bestaat, dat niet overal in flesschen kan worden afgeleverd, in v/elk geval men genoegen zal moeten ne men met lossen verkoop in afgewogen hoe veelheden. Indien men een flesch van ge- ringeren inhoud dan 720 gram of 360 gram ontvangt, zal het onbrekende los bijge leverd kunnen worden, terwijl degenen, die slechts een rantsoen slaolie of boter- clie wenschen te betrekken, deze altijd los zullen moeten ontvangen. De aflevering van de spijsolie mag eerst plaats hebben in het tijdvak van 9 t/m. 16 Mei a.s. Schippers kunnen bij de plaatselijke dis tributiediensten de bonnen 24 der boter en vetkaart inwisselen tegen bonnen „een rantsoen spijsolie", waarop zij, zonder voor afgaande inlevering 240 gram slaolie of boterolie zullen kunnen betrekken. Per 2 bonnen zal 1 bon „een rantsoen spijsolie" verstrekt worden. DISTRIBUTIE RIJST. Aan het lijstje van de aangewezen bon nen voor het tydvak van 19 April tot 16 Mei moet nog worden toegevoegd: rijst op de bonnen 409 en 410. DISTRIBUTIE VAN SINAASAPPELEN. De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de geldigheidsduur der ter ver krijging van sinaasappelen aangewezen bonnen „reserve 3-04" en „reserve 4-04", is verlengd tot en met 26 April a.s. LEIDEN Handelsregister K. v. K. Opheffing: 1680. Stoomwasscherij Rhijmstroom N.V., in liquidatie. Leiden, Hooge Rijndijk 166. W ij zigingen: 110 Alphensche Bank N.V. Alphen a. d. Rijn, Schoolstraat 2. N. Comm.: Jac. Sprey, Alphen a. d. Rijn 2954. N.V.: Spaarbank van de Alphen sche Bank. Alphen a. d. Rijn. Schoolstraat 2. N. Comm.: Jac. Sprey, Alphen a. d. Rijn. 5036. Maison van Leeuwen. Leiden, Haarlemmerstraat 93. Dameshoeden, wol goederen, pelterijen. Overeenkomstig art. 12 van de verordening nr. 48 van 12 Maart 1941 van den Rijkscomm. v. h. bezette Ned. gebied is bovengenoemde zaak met ingang van 14 April 1942 in liquidatie ge treden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 18 April. Veiling. Per 100 kg.: Prei 10.kroten gekookt 12.90, peen 10.40, andijvie 33.—, sla f 35.20—44.00, Nero 1219, witloof 15.2024.00, spi nazie 27.2034.per 100 stuks: bloem- Kool 1634, salade f 4.6511.50, knol- relderie f 1114. per 100 bos: radijs 4.16 5.20, selderie f 58, raapstelen 35. UTRECHT, 18 April. Vee. Totaal aange roerd 1485 stuks vee. w. u. 630 runderen. Prijzen: vaarzen f 320—470, pinken 150 230, melkkoeien f 350600, kalfkoeien 380620, varekoeien 300430 per stuk, handel matig, prijzen onveranderd; 265 magere kalveren f 90210, (beste zelfs voor 450), handel matig, prijs onveran derd; 35 nuchtere kalveren. 100 schram men 3445, 180 biggen f 2034, handel matig, pryzen iets lager; 65 magere scha pen. 110 weidelammeren. KATWIJK a. d. RIJN. 17 April. Veiling. Kroten I 4.90—6.00, idem II 4.10—4.50, schorseneeren I 19.idem II 12. waspeen f 8.6010.50. breekpeen 4.00 5.20, knolselderie 8.9011. LEIDSCHENDAM, 17 April. Veiling. Kropsla le soort 11.50, 2e soort 10. uitschot 5.80, stoofsla f 0.44, andijvie per kg 53 cent, spinazie per kg. 34 cent, pos telein 50 cent, raapstelen per kg. 35 cent. rabarber per kg. 31 cent, radijs 5.20, prei 10.selderie f 8.80. VINKE VEEN, 17 April. Veiling. Spina zie 34,—, Witlof I 24 idem II 19.—. raapstelen 35.per 100 kg., radijs f 5.20 en bosselderie 11.— per 100 bos; bloem kool If 32.—, idem II 24.—, idem III 16.per 100 stuks. Offic ieele Mededeelingen AANSTELLING AGENTEN VOOR KOOP EN VERKOOP VAN PAARDEN. De bedrijfsorganisatie voor vee en vleesch maakt bekend, dat, ter handhaving van de voor paarden vastgestelde maximumprij zen, in den vervolge alle paarden, waar voor de maximumprijzen gelden, Slechts zullen kunnen worden gekocht en ver kocht via het vee- en vleeschaankoopbu- reau te 's-Gravenhage, Laan van Meer- dervoort 53. Dit bureau zal slechts koopen en verkoopen door bemiddeling van door het bureau aangestelde agenten. Deze agen ten zullen verschillende verplichtingen worden opgelegd, welke nader omschre ven zijn in een aan alle door de Nederland- sche veehouderij centrale erkendepaarden- handelaren toegezonden circulaire. Tot zekerheid van de juiste nakoming van zijn verplichtingen eischt het vee- en vleeschaankoopbureau van iederen agent een bankgarantie van 2000. Zij, die voor een aanstelling in aanmer king wenschen te komen, dienen ten spoe digste zulk een bankgarantie aan het vee- en vleeschaankoopbureau te doen toeko men. Voor het geval aan het stellen van een bankgarantie ernstige bezwaren verbonden zijn, kan worden volstaan met het storten van ƒ2000.op girorekening No. 446000 ten name van het vee- en vleeschaankoop bureau. 6106 TAXATIEMARKTEN PAARDEN. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zuid-Holland maakt aan belanghebbenden bekend, dat er met ingang van Maandag 20 April 1942 tot nadere afkondiging geen taxatiemarkten meer zullen worden ge houden, in verband met de nieuwe paar- denregeling, die thans in bewerking is. TEHUIS GEVRAAGD Ouders uit Rotterdam vragen in R. K. Boerengezin voor hun 14-jar. jongen inwoning. Flink kunnende werken. Te gen vergoeding van kost. Br. no. 6107 bur. v. d. blad. altijd voorraad! 110-6099 Bericht van Inzet Notaris Mr. C. PUNT te Noordwijk bericht, dat Don derdag 23 April a.s., 11 uur v.m. in het Hotel „HET HOF VAN HOLLAND" de afslag zal plaats hebben van: Perc. 1 de villa „Zeeblik", Oranjeweg 4 te Noordwijk, ing. op 8000.— Perc. 2. de villa „Golfzicht", Oranjeweg 6, te Noordwijk, ing. op 8100. Perc. 3. het woonhuis Piet Heinstraat 91, te Noordwijk, ing. op 6000. Perc. 4. het winkelhuis met bovenwoning aan de Jan Kroonsweg 78 en 78a, ing. op 6000. 70-6103 Wegens kleinere behuizing uit particulier bezit te koop: één buffet, hoog 2 H., breed 1.85 M., diep 60 cm., met by- behoorende armstoel, 3 stoe len, 2 crapeauds, 1 rond ta feltje. Alles eerste klas hand werk, eikenhout. Alsmede schilderij, voorstellend meis jesportret, gesigneerd H. TIMMERMANS 1932. Brie ven onder no. 6085 bur. v. d. blad. Waarna bericht zal wor den gegeven ter bezichtiging. 50 Pers. aangeboden 2? R. K. Bakkersleerling b. z. a„ oud 15 jaar, 2 j. in de prac- tijk geweest, liefst in de omg. Voorhout. Br. TH. BAKKER, Engelselaan 15, Voorhout. 6120. Personeelgevraagd 2 Nette R.K. Dienstbode g^vr. in kl. gezin m. huisel. verkeer, zelfst. k. werken. Br. o. no. 5856 Bur. v. d. Blad. 2T Net R. K. Meisje gevr. v. direct voor halve dagen van 9 tot 12 u. nam., leeft. 14—16 j„ Mevr. v, LIEROP, Leidscheweg 114, Voorschoten. 1330 2? Fl. Jongen gevr. voor di recte indiensttreding, leeft. 14 15 jaar v. d. huish. L. J. DE KONING, Veursche straatweg 141, Leidschendam. 6084 "S" Net R. K. Meisje gevr. voor direct, leeft, tot 20 j. TH. N. LUYTEN, brood- en banket bakkerij, Honselerdijk, West- land. 6087 2? Nette R. K. Boerenknecht gevr. met Mei, 1618 j., goed kunn. melken L. N. DUYNIS- VELD, Leidscheweg 260, Voor schoten. 1334 2 Jongen gevr. zoo spoedig mogelijk, 1416 j. voor bloem bollenvak. J. HOEK, Boek- 21 Huishoudster (boerend.) ge vraagd. Br. no. 1333 bur. van dit blad. <2? Net R. K. Meisje gevr. zoo spoedig mogelijk in gezin met kinderen. Met huiselijk verk. Slagerij A. S. v. d. GEEST, Veursch straatweg 222, Leid schendam. 1332 2? Tuindersknecht gevr., leeft. 18—20 j. H. TH. v. NOORT, H. Morschweg 74, Oegstgeest, 2T Werkster gevr. voor bet schoonhouden van kantoren voor de ochtenduren van des morgen 7.30 tot 10.30 uur. Pers. aanra. kantoor N.V. v. d. BERG Co., Rijksstraatweg no. 103, Wassenaar. 6088 i2 Aank. Dienstmeisje gevr. v. d. of d. en n. J. ZONNE VELD, Papelaan 158 te Voor schoten. 6121 2? Fl. R. K. Dienstbode gevr. voor den dag, zelfst. kunn. werken, fl. loon. Adres N. T. v. d. BURG, Stationstr. 179, Zoetermeer. 7105 2? Halfwas of bekw. rijwiel monteur gevr. v. g. g. v. A. TH. VAN ES, Zoetermeer. 6116 2 Nette R. K. Dagdienstbode gevraagd tot 5 uur. Adres: Plantsoen 79. 6089 2 R. K. Boerendienstbode gevr. voor terstond. W. P. v. SCH1E, Kruiskade G 26, Ha- zerswoude. 1340 2 Mevr. DAMKMEIJER, Rijn- zichtweg 43, Oegstgeest, zoekt tegen 4 Mei net Meisje van 8.505 uur van g. mond. g. v,, leeft, t/m 20 jaar. Persoonl. 2 Net Meisje gevr. voor d. en n. met huisel. verkeer. Tevens jengen gevr. in groentenhan- del. Adres A. WITTEMAN, Rijndijk 244, Voorschoten. 6118 Aanbod <2? Boekhouden: 254 é®sL voor de erk. examens der „Nederl. Associatie van Praktijkexamen" (voorh. Mercurius enz.) en Handelskennis L. O. Condities 5 p. m. p. wekel. lesuur. J. A. JANSEN, Kamerl, Onnesl. 15, Leiden, tel. 22811. 4869 2 Voor het repareeren en vul- caniseeren van uw overschoe nen en gummi waterlaarzen, ook voor zolen en hakken DE CONCURRENT, Voorhout te lefoon 7292. 5618 2? Veehoudersl Bereid zelf uw chloorbleekloog voor uw melk en zuivelgereedschap met Ca- porit van 1 kg. k f 3.40 maakt u 400 liter chloorwater, afdoen de voor bacteriën. JAC. BONTJE, Viaduct 2, Nieuwe- Wetering. 1339 <3? Muziekdoos. Te koop een groote muziekdoos met pracht- klank en 6 Weener stoeltjes. Te bev. bij L. RITZEN, Lock- borstl. 6B, Warmond. 6086 2 Bodewagen te koop met paard of afzonderlijk. Bode J. v. SEGGELEN, Warmundastr. 32, Warmond. 6115 2? 50 houten klapstoelen, 4 ronde tafels en 6 rieten stoeten te koop bij A. L. v. d. GEER, café 't Witte Huis, Hooge Rijn dijk F 74, Zoeterwoude tel. -o., r T"S 2? Ongev. 2500 1 maal versp. mooie tomatenplanten te koop aangeb., soort succes, bij A. C. HOOGERVORST, Lange- raar A 145. 1354 2 Heerencostuum te koop, maat 5052, gebr. Heerenrij wiel met banden en een sadio met L.. K., en U. K. G. Br, no, 1342 bur. v. d. blad. 2 Houten Sandalen prima hard hout in alle maten voor handen, zonder montuur, vanaf 65 cent. Ook luxe damesmo dellen met 3/4 hak. Let op adres Mare 39, tegenover fa. Beulink. 1357 2T140 kilo lasdraad. Waschma- chine, nieuwe en gebruikte veevoederfornuizen, 50 tot 100 liter, bascule, tuinbank, tuin slang, paardeborstels 25 cent, heibezems 25 cent. Aanhang wagen beste banden. Fornui zen, kachels. Adres Nieuwe Beestenmarkt 19. 1352 2? Bloemen te koop: Narcis sen bij A. L. VAN WIJK, Meer- en Geérweg 23, Stomo- wijk. 6112 2 Radiotoeatel Philips '41, met automatische bediening voor de meest biedende. Te vens autobanden 600 x 20 en 750 x 18. Leidscheweg 371a, te Voorschoten. 1356 2 1 paar damesschoenen te koop aangeb., maat 42 „Welf", Haarlemmerweg 3, Leiden. 2? Damesrijwiel in zeer goe den staat voor 50 ter over name aangeb., alsmede een gastusschenmeter, een vouw- wagentje en een kinderwagen. I ANC-F"' AT r,,M- T 2 Een prima bakfiets te koop met groote openlaadbak, ban den nog weinig bereden, electr. verlichting, trommelrem enz., voor alle doeleinden, 600 kg. laadvermogen, Molenlaan 4A, Voorschoten. Niet op Zondag. 6123 2 Puin te koop, pl.m. 60 ton puin te koop te bevr. H, DE BOLSTER, Overrijn 8, Leiden. Vraag 2 Goede Hit te koop gevr. ge schikt om te venten. Aank. verg. aanwezig. Aanb. L. C. v. d. POST, Hazerswoude A 130 2 R- K. Winkeljuffr. gevr. v é- v-> 'O zuivelinrichting, administratief onderlegd. Aan melden Maandagavond 78 u., Langstraat 103, Wassenaar. 2? Boekhouden. Wie kan mij helpen aan het supnlement van boekhouden door Brocx, Br, no. 1360 bur. v. d. blad. 2? Gevr.: Warme Kas en of Warenhuis met BI. vergun ning, heel jaar. c.v. N. BAK KER Hzn, R'veen, tel. 48. 6114 Diversen 2? Vermist groen geverfde roeiboot, van binnen grijs met ruggesteun op de achterbank, welke op len Paaschdag ver huurd is en niet terugbezorgd Onkosten enz, worden vergo T. KERKYMET O?

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3