DUITSCHLAND fMomentje vy DINSDAG 14 APRIL 1942 33ste Jaargang No. 10225 3)e Gcld^elic(2ou^ci/iit Telefoon: Redactie 20015 Administratie 20935. DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Volkseenheid Het Nederlandsche volk moet begrijpen, dat het is een absolute eisch van het heden e n van de toekomst, dat het zijn streven en werken baseert op een werke lijke nationale eenheid. Het Nederlandsche volk moet begrijpen, dat feitelijke verscheidenheid niet langer mag leiden tot die gescheidenheid, waar toe zij vaak voorheen leidde. Die gescheidenheid i dikwijls in haar gevolgen een belemmering voor de ontwikkeling van de nationale kracht, maar is al reeds afkeurenswaardig en veroordeelenswaardig, als wij haar be schouwen opzichzelf, omdat zij is onredelijk en een volk onwaardig. Kort en duidelijk: niemand mag terug verlangen de gescheidenheid onder ons volk, zooals men die in het verleden heeft gekend. In de plaats daarvan moet treden een geest van samenwerking loyale, eer lijke samenwerking. Als deze geest heerscht, dan zal principieele en feitelijke verscheidenheid onder ons volk niet leiden tot geschei denheid, tot een verdeeldheid, die voor de nationale eenheid en voor de volks kracht noodlottig kan zijn. De katholieken, als zoodanig, kunnen niet anders, dan het streven naar een zoo hecht mogelijke volkseenheid toejuichen en er hun daadwerkelijke sympathie aan geven. Wij zijn geenszins blind voor de ver schillen in ons volk; voor de groote en diepe verschillen in godsdienst, die levens basis is. En men mag ook geenszins blind zijn voor de o n v e r m ij d e 1 ij k e con sequenties van deze feitelijkheid! Maar, ondanks die verschillen, en wij zouden ook kunnen zeggen juist daarom, is een krachtdadig streven naar volks eenheid zoo gewenscht en noodzakelijk. De practische verdraagzaamheid is niet alleen overeenkomstig de katholieke be ginselen, maar wordt door deze beginselen geëischt, omdat zij is een eisch van de christelijke liefde. Een gezond en waar streven naar na tionale eenheid moet onze principieele instemming hebben. k B Victorie Duitschland wint voor Europa op alle fronten Wederom groote scheep- vaariverliezen voor de Angelsaksen HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜH- RER, 14 April. (D.N.B.). Het opperbevel der Duitsche weermacht deelt mede: Duitsche duikbooten en gevechtsvlieg tuigen hebben de vijandelijke ravitaillee- ringsscheepvaart wederom zware slagen toegebracht. Op de Noordelijke IJszee heb ben duikbooten een uit Moermansk uitge- loopen convooi aangevallen en twee Ame- rikaansche transportschepen, tezamen 12.200 brt. waarvan één reeds door bommen van Duitsche vliegtuigen beschadigd was, in den grond geboord. Gevechtsvliegtuigen hebben van hetzelfde convooi een tankschip Van 4000 brt. in den grond geboord en een groot koopvaardijschip zoo zwaar bescha digd, dat het verloren geacht moet worden. Op den Atlantischen Oceaan hebben duikbooten twaalf vijandelijke koopvaar ders met tezamen 104.000 brt. tot zinken gebracht. Bijna al deze schepen, waaron der zich zeven groote tankbooten bevon den, werden vlak onder de Amerikaansche Oostkust getorpedeerd. De vijand heeft hiermede wederom 15 koopvaarders met een inhoud van 120.200 brt. verloren. BIJZONDERHEDEN IN VERBAND MET ARBEIDSDIENSTPLICHTBESLUIT. Degenen, die vóór of op 1 April 1942 zijn aangesteld in openbaren dienst of bij het bijzonder onderwijs, die ongehuwd zijn, en den leeftijd van 18 jaar, doch niet den leeftijd van 22 jaar hebben bereikt, moeten zich vóór 25 April 1942 ter inschrij ving melden uitsluitend bij den Burge meester van hun woonplaats. Degenen, die in aanmerking wensohen te komen voor een aanstelling in openbaren dienst of bij het bijzonder onderwijs en degenen, die als student wensohen te wor den ingeschreven of eeniig examen wen- schen af te leggen bij een Universiteit of Hoogesdhool of de vóór of op 1 April 1942 aangestelden in openbaren dienst of bij het bijzonder onderwijs, ongehuwd zijnde en den leeftijd van 18 jaar, doch niet van 22 jaar bereikt hebben, alsmede zij die meenen, dat het „arbeidsdiensttplichtbe- sluit" op hen niet van toepassing is, om- de i zij tenminste vier maanden, tijd met verlof doorgebracht medegerekend, wer- kelijken dienst als militair hebben ver vuld, of lid van den Nederlandschen Op- bouwdienst zijn geweest of als vrijwilliger bij de Duitsche Weermacht, de Waffen SS of het Vrijwilligerslegioen Nederland hebben gediend, kunnen hun aanspraken doen gelden door zich zoo spoedig moge lijk schriftelijk te wenden tot den Secreta ris-Generaal van- Algemeene Zaken, Laan Copes van Cattenburch 28, 's-Gravenhoge, onder vermelding van een der redenen, erboven genoemd. STRIJDT VOOR EUROPA Zware verliezen voor de Sovjets Het Duitsche weermachtsbericht van gis ternamiddag luidt als volgt: „Op het schiereiland Kertsj viel de vijand na de zware verliezen van den vo- rigen dag slechts hier. en daar met vrij zwakke strijdkrachten aan. Alle aanvallen werden afgeslagen. Aan het overige deel van het Oostelijke front werden hier en daar aanvallen van vrij sterke strijdkrachten afgeslagen. Bij een door troepen van een gemotoriseerde Duitsche divisie infanterie uitgevoerden verrassenden aanval verloor de vijand 650 gevangenen, 1000 dooden, 3 pantserwagens en 40 mitrailleurs. In den centralen sector van het Oostelij ke front ondersteunden formaties ge- vechts- en jachtvliegtuigen dc operaties van het leger met bijzondere uitwerking. In Lapland leed de vijand in de afgeloo- pen dagen bij succesvolle verkenningsaan- vallen hooge, bloedige verliezen. Gevechts vliegtuigen hebben de haveninstallaties van Moermansk met goede uitwerking aangevallen. In Noord-Afrika wederzijdsche activiteit van artillerie en verkenningstroepen. Brit- sche autocolonnes werden met succes ge bombardeerd. De zoowel overdag als 's nachts voortge zette aanvallen op de militaire installaties en vliegvelden op het eiland Malta veroor zaakten nieuwe vernielingen in de doelen. Duitsche jagers en de luchtdoelartillerie schoten overdag aan het Kar.aal. in het Noord-Duitsche kustgebied en voor de Noorsche kust 15 vijandelijke vliegtuigen neer. Britsche bommenwerpers hebben in den afgeloopen nacht West-Duitschland aange vallen. De burgerbevolking leed eenige verliezen aan dooden en gewonden. De luchtdoelartillerie en nachtjagers schoten 9 der aanvallende vliegtuigen neer. Majoor Haase, commandant van een ba taljon pioniers, heeft zich met een onder hem geplaatste gevechtsgroep< tijdens we kenlange succesvolle verdediging van een hevig omstreden steunpunt bijzonder on derscheiden. Een in het Westen gestationneerd jacht- eskader heeft gisteren overdag zijn, dui zendste overwinning in de lucht behaald. HET ITALIAAN SCHE WEERMACHTSBERICHT. Het Italiaansche weermachtbericht van gisteren luidt: Ten Zuid-Oosten van Mekili is een vijan delijke colonne door Duitsch-Italiaansche iuchtformaties fel aangevallen en tot den terugtocht gedwongen. In den loop der actie schoten Duitsche jagers zonder zelf verliezen te lijden zes Curtiss-toestellen neer. Luchtformaties van de Spilmogend- neden hebben fel haveninstallaties en vliegvelden van Malta gebombardeerd. Tijdens luchtgevechten werden twee vlieg tuigen vernield, terwijl talrijke andere vliegtuigen op den grond in brand werden geschoten. Britsche vliegtuigen hebben in den af- •geloopen nacht een vlucht gemaakt naar Noord-Italië. Zij wierpen eenige bommen neer, die echter slachtoffers maakten noch schade veroorzaakten. Op de Middellandsche Zee heeft een duikbootjager onder bevel van lt. ter zee Antonio Scialdone een vijandelijke duik boot vernield. DE DUITSCHE AANVALLEN OP ENGELAND. Sterke formaties Duitsche gevechtsvlieg tuigen hebben, naar aan het D. N. B. wordt gemeld, in den nacht van 13 op 14 April in stallaties in een Britsche ravitailleerings- haven aan de monding van de Humber ge bombardeerd. In het doel werden zware ontploffingen en branden waargenomen. In denzelfden nacht hebben vrij zwakke formaties Britsche bommenwerpers ge tracht het Noord-Duitsche kustgebied aan ie vallen. De sterke Duitsche afweer dwong den Britten voor het bereiken van de kust om te keeren, zonder dat zij hun bommen hadden kunnen neerwerpen. Een Britsche bommenwerper werd neergescho ten. DE „VALIANT" GEZONKEN. Uit foto's, welke onlangs bij een vlucht boven de haven van Alexandrie zijn ge nomen, blijkt, dat het Britsche slagschip „Valiant" in de haven is gezonken, nadat het door vaartuigen van de Italiaansche marine getorpedeerd was. De „Valiant" was in 1916 te Glasgow van stapel geloopen en in 1939 geheel ge moderniseerd. De bemanning telde 1080 koppen. NIEUWE FRANSCHE REGEERING MET LAVAL. Te Berlijn is een bericht uit Vichy bin nengekomen, volgens hetwelk maarschalk Pétain, admiraal Darlan en Pierre Laval besloten hebben,, eén nieuwe Fransche re geering te vormen. In de Wilhelmstrasse neemt men kennis van dit bericht, ziet echter voorloopig er van af, ten aanzien hiervan een standpunt te bepalen. De strijd om de Philippijnen JAPANSCHE LANDING OP CORREGIDOR. Van Amerikaansche zijde wordt bekend gemaakt, dat de Japanners met sterke strijdkrachten op Corregidor zijn geland. De vesting is echter voorbereid op de ver dediging. Volgens de verklaring van een woord voerder van het Amerikaansdhe ministerie van oorlog zou de afloop van dien om Cor regidor woedenden strijd binnen vier da gen beslist zijn. Het eiland wordt niet al leen voortdurend door de zware Japaneche artillerie onder vuur gehouden, doch wordt ook bijna ononderbroken vanuit de lucht gebombardeerd. Bovendien zijn de Ame rikaansche troepen van iederen aanvoer afgesneden. DE BEZETTING VAN CEBU. Volgens ontvangen frontberichten is de volledige bezetting van het eiland Cebu aanstaande, zoo meldt Domei. De Japan- sche strijdkrachten, die reeds het grootste deel van het eiland in handen hebben, zijn bezig met de vernietiging van den nog ge boden tegenstand. Toen de Japanners op 10 April op drie punten cp het eiland aan land gingen, werd dit verdedigd door 5000 Philippijnsche soldaten, die onder bevel stonden van twintig Amerikaansche offi cieren. Onder den Japanschen druk hebben de vijandelijke troepen zich naar het ach terland teruggetrokken, doch de geheele verovering van het eiland wordt nog slechts een kwestie van enkele uren ge acht. Het Amerikaansche ministerie van Oor log heeft, naar de Britsche berichtendienst meldt, medegedeeld, dat de verbinding tus- schen Cebu en Corregidor sedert 48 uur verbroken is, zoodat over den tegenwoor- óigen toestand op Cebu niets bekend is. Nadat de Japanners de Amerikaansche basis Mariveles op het schiereiland Batan bezet hadden, werden aan het strand twee groote, in de rotsen uitgehouwen onder - aardsche kruitmagazijnen ontdekt, waarin groote voorraden kruit en munitie van alle soorten gevonden werden. Blijkbaar was Mariveles het munitiedepot van Corregi dor. Ofschoon van vijandelijke zijde her haaldelijk geruchten waren verspreid dat Mariveles door een onderaardsche gang met bet versterkte eiland Corregidor ver bonden zou zijn, is de onjuistheid van de ze beweringen duidelijk gebleken. BRITSCHE STRIJDKRACHTEN IN BIRMA TREKKEN TERUG. De Britsche strijdkrachten in Birma hebben, volgens een bericht van radio- Boston, zich op nieuwe stellingen moeten terugtrekken. Maatregelen op Java TEN OPZICHTE VAN HET BEDRIJFS LEVEN. Uit Batavia wordt de inhoud van een bekendmaking der Japansche militaire autoriteiten over de voorloopige regeling van het economisch leven op Java gemeld. Deze bekendmaking behelst de volgende maatregelen: A. Industrie. 1. Vernieling van waterbeddingen, irri- gatiewerken, mijnbouw- en industrieinstal laties, pakhuizen, fabrieken en productie installaties is verboden. Hierop staan zwa re straffen. 2. Alle ambtenaren en burgers moeten terugkeeren tot hun werk en hun zaken voortzetten. Personeel van export- en im portfirma's, fabrieken, waaronder ook rijstpellerijen, plantages, expeditie- en pakhuismaatschappijen moeten bij de be voegde legerinstaties opgave doen van hun voorraden van de volgende goederen en vergunning vragen om daarover te be schikken: textielstoffen, naaigaren, weef- garens. ijzerwaren, sement, lucifers, phos phor, phosphorhoudende kunstmeststoffen, rijst, maïs, kinabast,kinine, ricidus, verf stoffen, huiden, copra en palmolie. B. Financiën. 1. Verbergen, vernietigen en niet-aan- melden van deviezen, ongemunt goud en zilver, waardepapieren, zakelijke boek houding en dergelijke handelingen, die de geldmarkt ongunstig beïnvloeden, zijn ver boden. 2. Het bankbedrijf staat voorloopig stil. Vertegenwoordigers van alle banken moe ten zich persoonlijk bij de militaire auto riteiten melden om instructies in ontvangst te nemen. 3. Over terreinen, waardepapieren, bank saldi, enz. kan voorloopig slechts met toe stemming van de militaire autoriteiten worden beschikt. C. Muntwezen 1. Als munten zijn in de bezette gebie den toegelaten de militaire gulden en de Ned.-Indische gulden. 2. Alle andere munten zijn verboden met uitzondering van de Japansche mun ten van 10, 5 en 1 sen, die dezelfde waar de hebben als de overeenkomstige munten in Ned.Indische centen. 3. Verboden zijn alle daden, die de cir culatie van militaire guldens of gewone guldens belemmeren, het ontvangen en verrichten van betalingen in andere munt eenheid, vervalsching, wijziging of vernie tiging van geldige bankbiljetten, hamste ren of verbergen van Ned.-Indische bank biljetten of munten, benevens van biljet ten in militaire guldens, voor zoover het gaat om bedragen boyen de 100 gulden. D. Prijzen en loonen. 1. Prijzen, loonen, huren en pachten mo gen het peil van 1 Januari j.l. niet over schrijden. 2. Het achterhouden van goederen met het doel, de prijzen op te drijven is ver boden. E. Buitenlandsche handel en deviezen. 1. Uitvoer en invoer van goederen is voorloopig verboden. 2. Uitvoer en invoer van guldens, devie zen, ongemunt, goud en zilver en waarde papieren is voorloopig verboden. 3. Verwerving of beschikking over devie zen en transacties met in het buitenland woonachtige personen zijn voorloopig ver boden. F. Transportwezen en andere openbare bedrijven. 1. Vernieling of beschadiging van sche pen, spoorwegen, electrische locomotieven, spoorwagens, autowegen, bruggen, havens, electrische centrales, waterleidingen, gas fabrieken. telefoon- en lichtinstallaties en andere installaties, die het verkeer te land, te water en in de lucht benevens het be richtenverkeer dienen, is verboden. 2. Alle personeel, werkzaam bij verkeer en berichtgeving, moet den arbeid terstond hervatten. 3. Vertegenwoordigers van maatschap pijen op het gebied van verkeer en be richtgeving moeten zich persoonlijk bij de militaire instanties melden en rapport in dienen over hun onderneming. Verklaring van Churchill OVER DE SITUATIE IN OOST-AZIë. Naar de Londensche nieuwsdienst meldt, heeft Churchill gisteren in het Lagerhuis eenige verklaringen afgelegd over den oor log in Oost-Azië. Hij zeide o.a., dat Brit sche formaties vliegtuigen herhaaldelijk hebben getracht weerstand te bieden aan de aanvallen der Japanners op Ceylon, vooral bij Colombo en Trincomalie. De meeste Britsche machinees werden even wel neergeschoten of buiten gevecht ge steld. Churchill besprak vervolgens kort de In dische missie van Sir Stafford Cripps. H zeide, dat het beter zou zijn den terugkeer van Cripps af wachten, die dan in staat zou zijn het Huis persoonlijk rapport uit te brengen. Churchill was van meening, dat Cripps „zich zeker buitengewoon teleurge steld zou voelen", omdat geen succes kon worden bereikt. „Dit vermindert echter op geen enkele wijze het feit", zoo zeide de Britsche premier, „dat wij zijn missie en de leiding van deze onderhandelingen vol komen goedkeuren". Vervolgens kwam Churchill te spreken over het jongste verlies van twee Britsch'-' kruisers en een vliègtuigmoederschip bij Ceylon, voor welk feit hij als reden opgaf, dat het volkomen onmogelijk is allen Brit- schen schepen, die zich op zee bevinden, voortdurend bescherming door luchtstrijd krachten te geven. Zeer veel oorlogssche pen bevinden zich dag aan dag op zee zon der dergelijke bescherming, verklaarde Churchill, en indien men dit risico niet op zich wil nemen, dan is het niet mogelijk de enorme taak ten uivoer te brengen, die voor de marine voortvloeit uit convooibe- scherming en zeeoorlog. Hij deelde mee, in een geheime zitting het Lagerhuis rap port te zullen uitbrengen over het huidige verloop van den oorlog. Cripps' mislukking GAAT HET CONGRES ZIJN EIGEN DEFENSIE ORGANISEEREN? De woordvoerder van de Indian National Council te Bangkok heeft aldaar in een voor Indië bestemde radiouitzending over de rede van Cripps van Zaterdag jl. voorts rog verklaard, dat Pandit Nehroe gisteren op een persconferentie te Delhi heeft be kend gemaakt, dat het Congres nu zijn eigen defensie zal organiseeren cf> den grondslag van een vrij, onafhankelijk In dië. De defensie van het Congres zal ge heel gescheiden zijn van de Britsche oor logvoering. De spreker merkte in dit ver band op, dat het Congres klaarblijkelijk het Indische volk wil bewapenen. Dit plan wordt natuurlijk door de Engelsche regeering bestreden aangezien zij heel goed v/eet, dat het gewapende Indische volk niet alleen naar buiten maar vooral tegen de Britsche heerschappij der onderdruk king en uitbuiting in Indië zelf kan ver dedigen en daarmede de Engelsche positie in Indië in gevaar is gekomen. WAT DE A^""^ *VSCHE PERS SCHRIJFT. De Amerikaansche pers houdt zich nog steeds bezig met het fiasco van Cripps in Indië. De ,New York Times" verwijt den Engelschen, dat zij de urgentie van het Indische probleem niet bijtijds hebben in gezien. Den Engelschen, zoo schrijft het blad, hebben de noodlottige vergissing be gaan, te wachten tot d - vijand voor de poorten van Indië stond. De eenige vraag. d:e thans overblijft is: „Hoe kan Indië gered worden?" De „Boston Herald" verklaart: Iedereen in de Vereenigde Staten vraagt zich vol angst af, welke gevolgen de politieke ne derlaag van Groot-Brittannië in Indië op de militaire ontwikkeling zal hebben. „Hoe" zoo vraagt het blad, „zal het Indische le ger en de Indische bevolking hierop rea- geeren?" IN EEN PAAR REGELS Als gevolg van de tusschen de Ita liaansche en de Britsche regeering door be middeling van de Zwitsersche regeering gevoerde onderhandelingen heeft dezer dagen de eerste ruil van Italiaansche en Britsche ernstige oorlogsgewonden plaats gehad. BLOED. Welk een griezelhistorie! Wij heb ben in onze jonge jaren wel, alles rondom ons vergetend, met schitte rende oogen de avonturen gevolgd van vele helden in verhalen, waarin met lijken nogal royaal werd omge sprongen. En daar het toch altijd boosdoeners waren deerde ons dat niet erg. En een lijk meer of min der kwam er ook dan ook niet op aan. Maar dit. Een ladelichter in Den Bosch wordt betrapt.. Hij neemt een fiksche sprong dwars door de etalage en de spiegelruit en verdwijnt spoor loos. Achter blijft slechts een bloed spoor, dat door de politie wordt ont dekt. En nu wordt het spannend. De politie volgt het bloedspoor, dat er gens voor de deur van een woning op houdt. Rest dus nog slechts een inval en de dader zal geknipt zijn. De poli tie naar binnen en vindt daareen lijk. Neen. niet het lijk van den lade lichter, die inmiddels aan zijn ver wondingen is bezweken, maar het lijk van een varken, dat *zoo juist clan destien is geslacht. Hier dringt zich allereerst de vraag op of de man varkensbloed had. Maar meer voor de hand liggend is de op lossing, dat het varken pas was ver voerd en dat was het inderdaad en dat het varkensbloed het ladelich- tersbloed had gekruist. Volgt dan de conclusie, dat de Bossche politie geen varkensbloed van menschenbloed kan onderscheiden. Maar wat doet zoo'n ladelichter ook door de etalage te springen als je juist met een clan destien varken op stap bent geweest? Maar het blijft een bedenkelijk tee- ken, dat zelfs de politie geen verschil v/eet te ontdekken tusschen varkens bloed en menschenbloed. GOUD VOOR OUD-ROEST. Een dezer dagen werd uit Melbourne of- ficiee' gemeld, dat de gevluchte luitenant- gouveireur-generaal H. J. van Mook, in overleg met de Nederlandsche emigranten- regeering te Londen, onderhandelingen voert orn van de Vereenigde Staten een aantal oude kruisers en torpedobooten te koopen. Deze booten zouden dan zoo heet het letterlijk in het bericht onder Amerikaansch commando komen te staan, doch de N' derlandsche vlag voeren, ter wijl ook r® bemanning uit Nederlanders zou bestaan. Voor den aankoop van deze oude booten zou. zoo wordt in aanvulling op dit bericht uit New-York gemeld, ge bruik woiden gemaakt van de som van negentig millioen dollars, die ten behoeve van de uitgeweken Nederlandsche „regee ring" in Amerika geblokkeerd is. Het schijnt nog niet genoeg geweest te zijn, dat duizenden jonge mannen in het. vaderland hun leven hebben gegeven, noch dat wederom zoovele jonge levens zijn af gesneden in een hopeloozen strijd in de koloniën en onnoemelijk veel is vernietigd en verbrand. Nu moeten ook nog de aan het Neder lanasche volk toebehoorende millioenen worden weggesmeten aan een hoopje oud roest, waar de Ver. Staten geen raad mee weten, o'cch dat nu mooi van pas komt om het Nederlandsche goud den Amerikanen in handen te spelen. Het is voor de Yan kees inderdaad een prachtige „bussiness". een eerste klas handelszaakje: ze krijgen klinkende munt voor oud-roest en uit dankbaarheid voor die edelmoedigheid wordt hun bovendien nog de hulp van goede Nederlandsche strijdkrachten aan gebeden. Na alle ervaringen in Oost en West. be grijpt men niet, dat er nog Nederlanders zijn, die zich zoo laten beetnemen. De oude koopmansgeest is wel ver te zoeken. „Veel eiger dan dit allemaal is echter nog het feit. dat hier opnieuw levens van Nederlanders zonder eenig uitzicht op nut en succes geofferd worden, schrijft terecht het „Hbld." De modernste Britsche en Ame rikaansche slagschepen hebben het tegen de Duitsche, Japansche en Italiaansche duikbooten en vliegtuigen schromelijk moeten afleggen. Een weigering om op de onverbiddelijk ten ondergang gedoemde schepen dienst te nemen, staat voor de be trokken Nederlandsche zeelieden al even zeer met zelfmoord gelijk. Alle zich in het buitenland onder Anglo-Amrikaansch be reik bevindende Nederlanders zijn tot dienst verplicht. De op schepen aangemon sterde zeelieden hebben de opdrachten van het hun toegevoegde commando stipt uit te voeren." En waartoe dient dit alles? De Engelsche berichtendienst meldt, dat bij een ongeluk, dat zich tijdens ge combineerde gevechtsoefeningen Maandag In Zuid-Engeland heeft voorggedaan, 14 officieren en soldaten, onder wie een briga degeneraal, werden gedood en 40 a 50 of ficieren en manschappen gewond werden. Het ongeval geschiedde op het moment, waarop het vliegtuig een duikvlucht maakte Het stoomschip „Doemloepinar" zal over een dag of tien met een lading le vensmiddelen naar Griekenland vertrek ken. Op zijn terugreis zal het stoomschip waarschijnlijk ongeveer duizend Grieksche weeskinderen meenemen, die de Roode Halve Maan voor den duur van den oorlog onder haar hoede heeft genomen.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 1