DUITSCHLAND EXT. BA-B hRl CH1 VAN DÜ1TSCH OPPERBEVEL Weer 16 schepen vernietigd DUITSCHLAND fMimientje MAANDAG 30 MAART 1942 33ste Jaargang No. 10214 Sa Ccki^eh^Soti^cmt Bureaux Papengracht 32. Telefoon: Redactie 20015 Administratie 20935. DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Giro 103003. Postbus 1L Geestdrift voor het levensdoel! Het is noodlottig, als die mensohen in een moeilijken tijd en wie zal ontken nen, dat wij nü leven in een zorgen-vollen tijd? niet bezitten open oog en open hart en geestdriftige waardeering voor wat m waar en goed en schoon. Juist in een moeilijken tijd hebben wij noodig zulk een geestdrift, om niet onder den druk die- moeilijkheden te worden lam geslagen. Maar óók iis een moeilijke tijd zoo ge schikt, om die geestdrift te verdiepen en sterk te maken, zóó dat zij uitgroeit in een ware levensvolle activiteit. Zeker het kan méér strijd kosten, dan in een rustiger, kalmer en vooral ook „welvarender" tijd, om de geestdrift op te wekken, maar, als de sterkeren haar hebben los gewrongen, overwinnaars in dezen strijd zijn geworden dan is die verworven en vrij-gevochten geestdrift ook van zulk een nobelen aard, omdat zij los van de omknellende ban den van zooveel scbijn-waarheid en schijn goedheid en sohijn-schoonheid zich rechtstreeks richt naar het doel, het ééni- ge doel, dat het leven zijn waarde geeft, dat aldus 'ongeveer de Leidsche hoog leeraar prof. dr. Kraemer in een bijeen komst voor jongeren in het leven brengt orde en tucht en kracht en vreugde: de aanbidding van God met verstand en hart en alle krachten! Voor dat doel kan en moet ook èn vooral in dezen tijd geestdrift worden opgewekt onder allen, onder de jongeren en onder de ouderen. En ieder persoonlijk stelle het zichzelf als gewetensplicht! Dat zulk een zuiver en direct godsdien stige actie in dezen tijd door velen meer wordt gewaardeerd, dan voorheen, is een verblijdend verschijnsel. Zoo mogen wij b.v. vertrouwen, dat mor genavond in Leiden de opkomst van ka tholiek jonge mannen in de Stadsgehoor zaal voor de passie- en paaschviering zéér groot zal zijn! Jeugd is geen jeugd zonder geestdrift. Haar wordt een doel voorgehouden, haar geestdrift waard en volkomen bevre digend! JHR. MR. DR. v. KARNEBEEK OVERLEDEN. Oud-burgemeester van den Haag, oud- minister van buitenl. zaken en commissaris der prov. Zuid-Holland. Te zijnen huize is Zondagmiddag te 's-Gravenhage overleden de commissaris der provincie Z.-Holland, minister van staat, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek. De teraardebestelling is vastgesteld op Woensdag 1 April, des middags om half twee op de begraafplaats Oud Eik en Dui nen te 's-Gravenhage. Jhr. van Karnebeek werd op 21 Augus tus 1874 te 's-Gravenhage geboren als zoon van den minister van staat jhr. mr. A. P. C. van Karnebeek. Hij promoveerde te. Utrecht in 1900 cum laude tot doctor in de ï-echts- en staatswetenschappen. In 1902 trad hij in dienst van het rijk als adjunct commies bij het departement van koloniën. Hij maakte snelle promoties, zoodat hij reeds in 1911 als referendaris aan dat de partement werkzaam was. In 1907 wees de regeering hem 'aan om deel uit te ma ken van de Nederlandsche delegatie ter tweede vredesconferentie. In 1908 werd de heer van Karnebeek chef der afdeelingen justitie, onderwijs, eeredienst en nijver heid van het departement van koloniën. Als opvolger van baron Sweerts de Landas Wyborgh, werd jhr. van Karne beek in 1911 geroepen tot het ambt van burgemeester van den Haag. De post van burgemeester der residentie verwisselde hij in 1920 voor dien van minister van bui- tenlandsche zaken in het eerste ministerie- Ruys de Beerenbrouck. In 1922 ging hij over in het tweede ministerie Ruys, dat tot 1925 aanbleef. De heer van karnebeek bleef de portefeuille van buitenlandsche zaken beheeren in het ministerie-Colijn, dat op 11 November van datzelfde jaar reeds aftrad. 10 Maart 1926 werd jhr. van Karnebeek opgenomen in het ministerie- de Geer, maar korten tijd daarna trad hij af wegens de verwerping door de Eerste Kamer van het bekende verdrag dat, be houdens goedkeuring door de Staten-Ge- neraal, met België gesloten was ter her ziening van oude verdragsbepalingen. De afgetreden minister werd benoemd tot mi nister van staat. Was de heer van Karnebeek baron Sweerts de Landas Wyborgh opgevolgd als burgemeester van den Haag, toen baron Sweerts in 1918 overieed, volgde hij hem opnieuw op, thans als commissaris in Zuid-Holland. UITBREIDING VAN DEN TEELT VAN OLIEHOUDENDE ZADEN. Voor de vetvoorziening van ons volk is het van groot belang, dat de teelt van olie houdende zaden wordt uitgebreid. Naar het Rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd mededeelt, ligt het daar- cm in de bedoeling den verbouw van blauw maanzaad dit jaar belangrijk uit te breiden, oor de thans voor blauwmaanzaad en kar- iizaad vastgestelde richtprijs en inleve- ••gspremie wordt verwezen naar een in bladen op te nemen officieele publicatie. STRIJDT VOOR EUROPA Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakte gisteren in een extra be richt bekend: In den strijd tegen de Britsche en Ame- rikaansche ravitailleeringsscheepvaart heb ben Duitsche duikbooten opnieuw groote successen behaald. Zij hebben in het Noor delijke deel van den Atlantischen Oceaan en voor de Amerikaansche kust 16 vijan delijke koopvaardijschepen met een geza- menlijken inhoud van 110.600 B.R.T. waar onder 8 groote tankschepen met een in houd van 73.900 B.R.T., tot zinken ge bracht. Ter aanvulling op het extra-bericht deelt het opperbevel van de weermacht nog mede, dat in het bijzonder gewezen moet worden op het groote aantal tot zin ken gebrachte tankschepen, die bijna alle voor de Amerikaansche kust vernietigd werden. Sedert het eerste optreden van de Duitsche diuikbooten voor de kusten van Noord-Amerika is daarmede het totaalcij fer van de bij de bestrijding van de Ame rikaansche en Britsche ravitailleerings scheepvaart in de .verschillende gebieden van den Atlantischen Oceaan tot zinken gebrachte tonnage gestegen tot bijna 1.3 millioen B.R.T. Het aantal in den grond gelboorde tankschepen is gestegen tot 73. STRIJDT VOOR EUROPA De Britsche landingspoging bi) St. Nazaire Het Duitsche weermaehtsbericht van Za terdagmiddag luidt als volgt: Op het schiereiland Kertsj en in den Zui delijken sector van het Oostelijk front werden zwakkere aanvallen en verken ningspogingen van den vijand afgeslagen. Ook in den centralen en Noordelijken sec tor van het front deed de vijand op ver scheidene plaatsen met sterke, door pant-' serwagens ondersteunde strijdkrachten, zonder succes aanvallen. Gevechtsvlieg tuigen vielen in den afgeloopen nacht voor den oorlog belangrijke doelen in Moskou aan. Gistei-en werden aan het Oostfront 21 vijandelijke vliegtuigen en 35 pantserwa gens vernietigd. In Noord-Afrika werd bij een nachte lijk gevecht in het gebied van Tmimi een aantal Britsche gevangenen gemaakt. Duitsche Stuka's deden een aanval op de haven van Tobroek en plaatsten tref fers op een vijandelijk handelsschip. In luchtgevechten werden drie Britsche vliegtuigen neergeschoten. De luchtaanvallen op yliegvelden van het eiland Malta, zoowel als op marinewerven en havenwerken van La Valetta werden gedurende dag en nacht voortgezet. Aan de Zuid- en Oostkust van Engeland bombardeerden gevechtsvliegtuigen over- dag verscheidene havens, 2 handelssche pen werden beschadigd. Zooals reeds in een extra-bericht werd bekend gemaakt, poogden Engelsche zee strijdkrachten in den nacht van 28 Maart aan de monding van de Loire troepen aan land te zetten, om de duikbootbasis St. Na zaire aan te vallen en de havenwerken te vernietigen. Door het vuur van batterijen der Duit sche marine vloog een met springstof gela den oude Amerikaansche torpedojager, die een sluisdeur trachtte te rammen, voor het bereiken van zijn doel in de lucht. Voorzoover de vijand er in slaagde, troe pen aan land te zetten, werden zij bij de poging, de werf aan te vallen en de stad binnen te dringen, door troepen van alle deelen der weermacht uiteengedreven. Volgens tot dusver ontvangen berichten werden een torpedojager, negen motor- torpedobooten en vier toerpedbooten van den vijand vernietigd. Naast hooge bloedige verliezen liet de vijand meer dan 100 ge vangenen in onze handen achter. Aan Duitsche zijde ging geen enkel oorlogsvaar tuig verloren. Ook in de duikbootbasis is geen schade aangericht. Toen het licht werd stieten Duitsche torpedobooten op een in de meerderheid zijnde formatie Britsche torpedojagers, die het gevecht afbrak, nadat zij verscheidene treffers had gekregen. Van een vrij zwakke formatie Britsche bommenwerpers, die vannacht den Noord- Duitschen bocht en het bezette Nederland sche kustgebied binnenvloog, werden door nachtjagers en luchtdoelgeschut vijf vlieg tuigen neergehaald. Storingsvluchten van enkele Britsche vliegtuigen voerden tot in het kustgebied der Oostzee en naar Zuid-Duitschland. Konvooi bij Noordkaap aangevallen Het Duitsche weermaehtsbericht van Zondagmiddag luidt: Op het schiereiland Kertsj hebben Duit sche gevechtsvliegtuigen vijandelijke con centraties van pantserwagens uiteengedre ven. Bij luchtaanvallen op het havenge bied van Novorosssisk werden bomtreffers geplaatst op twee koopvaardijschepen als mede op spoorweginstallaties. In het Donetzgebied sloegen Duitsche en De mislukte landing Ie Si. Nazaire HET VERHAAL VAN EEN OOGGETUIGE Een oorlogsverslaggever van het D.N.B., die de Engelsche aanvalspoging op St. Na zaire heeft meegemaakt, vefhaalt het vol gende: „Onder bescherming van de (duisternis naderden Zaterdagochtend vroeg, in weer wil van ons afweervuur, Engelsche vaar tuigen, inzonderheid motorkanonneerboo- ten, met een torpebootjager de kust. In rubberbooten bereiken verscheiden afdee- linigen Schotten den wal. Zonder gerucht te maken zij dragen daartoe speciaal schoeisel bezetten zij wallekant, pieren en kaden. Inderdaad slagen zij er in, zich op enkele plaatsen van het havengebied te neste'- Maar dan schijnt de hel los te breken. In het licht der Duitsche schijnwerpers is de vijand spoedig ontdekt en het afweer vuur slaat de eerste gaten in de op hun doel afstevenende schepen. Als laaiende fakkels teekenen zich na korten tijd de brandende booten op zee af, voornamelijk „gunboats", die twee kleine kanonnen voe ren, welke echter niet tegen onze kustbat- terijen opgewassen zyn. E,en torpedoboot jager tracht te ontko men doch ramt zich vast. Binnen enkele oogenblikken is hij vernield door welge richte schoten van een in de nabijheid lig gend schip. Onder hevige detonaties schiet een vuurzuil in de lucht en dan zinkt het achterschip van het vaartuig tot de com mandobrug in den stroom. Op enkele plaatsen bieden de Enigelsehen het zijn ditmaal werkelijk Engelschen en geen hulpvolken verbitterden tegen stand tegen de oprukkende eenheden. Zij moeten echter voor de Duitsche matrozen en infanteristen het veld ruimen. De weg naar het water is afgensneden, terugkee- ren is dus niet meer mogelijk. Daarom trekken zij zich terug in de straten rond om de havenwijk, waar zij van de wonin gen der Fransche bevolking uit zich ver beten verweren tegen een lot, dat him geen kans meer geeft. Met een afdeel ing infanteristen trekken de oorlogsverslaggevers van het Westen het centrum van de stad, dat inmiddels door de bevolking ontruimd is, binnen. In de straten, die naar de haven leiden, flui ten ons reeds de eerste kogels om de ooren. Huis na huis moet sytematisch doorzocht worden. Meestal zijn een paar handgrana ten voldoende om den tegenstander on schadelijk te maken. Onze eigen verliezen zijn, aangezien hier specialisten in straat gevechten aan het werk zijn, zeer gering. Hier en daar komt een Engelschman met opgeheven handen naar buiten. Hij wordt gevangengenomen. Velen zien echter het aanbreken van den dag niet meer. Om acht uur in den morgen zijn wij in het volledige bezit van haven en stad. Roemeensche troepen op enkele plaatsen krachtige vijandelijke aanvallen af. Ook in verschillende sectoren aan het overige deel van het Oostelijk front zette de vijand zijn vergetfsche aanvallen voort. In de hevige afweergevechten werden den vijand we derom zware, bloedige verliezen toege bracht. In het zeegebied van de Noordkaap be schadigde de luchtmacht" een torpedoboot- jager en vier koopvaardijschepen van een krachtig beschermd convooi door bommen. Do haven van Moermansk werd overdag en des nachts met bommen bestookt. In Noord-Afrika wederzijdsche activiteit van verkenningstroepen. Succesvolle lucht aanvallen waren gericht op de vesting en de haven van Tobroek alsmede op Britsche autocolonni s en tentenkampen. Op Malta werd vooral de staatswerf van La Valetta gebombardeerd. Aan de Kanaalkust schoten Duitsche ja gers uit een vijandelijke formatie zeven jachtvliegtuigen neer. Ten Westen van St. Nazaire hehben gevechtsvliegtuigen over dag in scheervlucht een Britsche motortor pedoboot tot zinken gebracht. Britsche bom en werpers hebben in den afgeloopen nacht enkele plaatsen in het Noord-Duitsche kustgebied aangevallen, in zonderheid de stad Lubeck. De burgermbe- volking leed eenige verliezen. Nachtjagers luchtdoelartjllerie en de artillerie van de marine schoten 12 aer aanvallende bom menwerpers neer. Britsche voorstellen aan Indië DOMINION-STATUS IN UITZICHT GESTELD. De Britsche berichtendienst meldt uit New-Delhi, dat Cripps de Britsche voor stellen aan Indië heeft gepubliceerd. In de ze voorstellen staat, dat onmiddellijk „na het staken der vijandelijkheden" door een gekozen lichaam een grondwet zal worden uitgewerkt om een nieuwe Indische Unie met den status van een vrij Dominion te verkrijgen. Het doel der voorstellen is, dat de nieuwe Indische Unie „een Dominion zal vormen, dat met het Vereenigde Ko ninkrijk en de andere Dominions, door den gemeenschappelijken plicht der onderdanen jegens de kroon verbonden, in ieder op- zich gelijkwaardig is en op geen enkele wijze met betrekking tot de binnen- en buitenlandsche politiek ondergeschikt is". Engeland zal onmiddellijk een grondwet aannemen, die dusdanig is opgesteld, d'at iedere provincie van Britsch-Indië, welke niet bereid is de nieuwe grondwet te aan vaarden, haar tegenwoordigen grond wetti gen toestand behoudt. Deze grondwet is afhankelijk van de onderteekening van een verdrag tusschen Engeland en het wetge vende lichaam ter bescherming vart de min derheden door ras of godsdienst. Het wet gevende lichaam zal na de nieuwe verkie zingen „na den oorlog" volgens het stel sel van het evenredige kiesrecht door een kiesgremium, dat bestaat uit alle leden van het Lagerhuis der provinciale parle menten gekozen worden. De Indische sta ten zullen aangespoord worden, hun verte genwoordigers overeenkomstig de totale bevolking van de afzonderlijke staten te benoemen. Engeland noodigt de Indiërs tot een onmiddellijke deelneming uit aan de adviseerende lichamen van Indië, van de Common Wealth en van de Vereenigde Naties. De toestand in Ned.-Indië CAPITULATIE OP BORNEO. In vertraagd ontvangen berichten van het front wordt verder gemeld dat 1324 man Nederlandsche troepen onder wie 275 officieren, die de Nederlandsche bevelen tot staking der vijandelijkheden van Sama- rinda op Borneo verzet boden, zich op 20 Maart onvoorwaardelijk hebben overgege ven. Zij werden terstond ontwapend. Ja- pansche mariniers, die de omgeving van Samarinda zuiverden van vijandelijke res ten, namen een sterke vijandelijke forma tie gev.. -vgen. Bij deze gevechten maakten de Japanners 70 voertuigen, 6 luchtdoel kanonnen, 6 mortieren en ongeveer 1500 geweren buit. Japansche troepen hebben op 26 Maart Koetatiane bezet, een belangrijke sleutel positie in bet gebergte van Noord-Suma- tra, 110 km. ten Westen van Medan. De vluchtende vijand verloor o.a. vier stukken lucthdoelgesohut en honderd automobielen. NEDERLANDSCH LEGIONNARIS AAN HET OOSTFRONT. Mr, Zondervan over zijn ervaringen. De vroegere commandant der W.A., Urn- tersturmfübrer mr. A. Zondervan, die deel nam aan den strijd van het Nederlandsche legioen in het Oosten, en aL zoodanig werd onderscheiden met het IJzeren Kruis, heeft voor de Nederlandsche pers verteld van zijn bevindingen. In Januari vertrok het Legoien, nadat de opleiding voltooid was, naar de streek ten Noorden van het Urnen meer. De reis voer de door de Baltische landen, waar de be volking, die reeds onder de Sovjet-terreur had geleden, ons zeer hartelijk ontving en ons nog van allerlei toestopte. Men begrijpt daar zeer goed waar het om gaat! De reis zelf was lang en koud. Onderweg maakten wij kennis met de resultaten van de groot- sche wol- en bontinzameling. Wij waren werkelijk ontroerd toen wij zagen, hoe men wagons en nog een wagons vol uitsteken de wollen en bonten kleedingstukken ter beschikking had gesteld. Het was trou wens allemaal prachtig goed en in 't ge heel geen afleggertjes. Vele gevers had den briefjes en sigaretten in de kleeding- stukken genaaid. Noodig hadden wij deze dingen wel, want temperaturen van 50 tot 55 graden onder C. waren geen uitzondie- ring, één keer zelfs noteerden wij 58 gra den. Toen kwamen wij begin Januari tegen over den vijand te staan. Wij kregen te maken met Siberische troepen, Aziaten, die een uithoudingsvermogen hebben, waarvan wij, Europeanen, ons geen voor stelling kunnen maken. Zij leggen zich bij een temperatuur van 50 graden onder 0 rustig in het bosch te slapen. Dien eersten dag maakten wij 28 gevangenen en toen zagen wij pas, dat het woord „mensch" in derdaad niet meer van toepassing is op de ze verdierlijkte bolsjewiki. De toestanden, welke wij hebben aan getroffen by de Sovjet-Russische bevol king zijn eenvoudig onbeschrijfelijk. Zelfs in den sleohtsten tijd had de werklooze bij ons het Veter in zijn „paleis" dan de „rijkste" Sovjet-Russische boer, die samen met zijn koe iin zijn ellendige hutje woont en leeft van gekookte aardappelschillen. Als men het heele dorp afzoekt, vindt men misschien één tafel; stoelen zijn er in het geheel niet. De menschen zijn onbe schrijfelijk afgestompt en verdomd en hun leven kent geen fleur of geur meer. Zij leefden in angst voor de Gepeoe. En alles zit onder de luizen! Nooit zal ik vergeten, hoe wij voc- de eerste maal kwartier moesten maken in een Sovjet- Russisch dorp. Die onbeschrijfelijke stank en hitte, die ons tegemoet sloegen, toen wij de deur openduwden! De lucht van die wandluizen vergeet men nooit. Aanvanke lijk durft men zelfs niet te gaan zitten, maar na verloop van tijd strekten wij ons uit op dien grond, in de hoop, dat daar niet zooveel luizen zouden zijn. Maar het on gedierte liet zich gretig van het plafond op ons vallen! Na een paar dagen ben je er echter aan gewend en als je dan weer terugreist naar de beschaving, is er zoo veel waar je je -over verbaast. De heer Zondervan beschreef tenslotte, hoe onze soldaten, ondanks het feit, dat c'e militaire traditie in ons volk de laatste ja ren verloren dreigde te gaan zich zeer dap per hebben gedragen, zoodat zelfs reeds ze ventien mannen van het Legioen het IJze ren Kruis ontvingen. Vol lof was spr. voorts over de verzor ging van de troepen aan het front, wat wel het groote verschil uitmaakt tusschen de ze operaties en den RussisChen veldtocht van Napoleon, wiens leger voor zijn eigen vc- zorg moest dragen. Spr. eindigde met te zeggen, dat het een eer is voor de Nederlandsche soldaten met het Duitsche leger te mogen vechten voor de bevrijding van Europa. STAND AARDLUIERS. De distributieperikelen, waarmede wij ons in deze dagen als door een pi'ikkeldraadversperring omringd zien, zijn vele. En vooral op het gebied van textielgoederen worden vakkennis, optimisme en verdraagzaamheid ver- eischt. Denk eens aan den jonge man, die met moeite en volharding een huis en aan een jonge vrouw, die met een zelfde moeite en volharding een man heeft veroverd. Zij koopen gordijnen en krijgen er een gebruiksaanwijzing bij voor de wasch, daar deze gordij nen, gewasschen volgens de oude be proefde methode, onverbiddellijk in lorren zouden veranderen en ook vol gens de nieuwe methode is de uit komst nog eeri verrassing. Een andere moeilijkheid betreft de luiers. Wat begint een bezorgde moe der met drie luiers? Indien zij buiten gewoon snel is, het huishouden in de steek laat en achter elkaar door wascht, lukt het haar misschien de luiers in het zelfde tempo leeg, schoon en droog te krygen als de baby ze vult. maar dat vergt dan ook het uiterste van haar krachten en extra- rantsoenen krijgt ze niet. Drie luiers, die bekeken worden en ge keurd als het goudgeel van een ome- lette, is niet veel. En wat ligt er dan meer voor de hand, dan dat de moe ders bij de gestandaardiseerde melk ook gestandaardiseerde luiers krijgen. Standaard-luiers noemt men dat. En laat ons dan nog maar gelukkig zijn, dat wij in plaats van alles, dat er niet is. iets anders kunnen krijgen. Feite lijk kunnen wij dus alles krygen. Maar het is er dan ook naar. VJ MAX BLOKZIJL VOOR DE RADIO. Hedenavond van 19.1519.3") uur spreekt Max Blokzijl, via den zender Hilversum 2, in zijn politiek weekpraatje over „Een kleine balans". BEKENDMAKING 's GRAVENHAGE, 30 Maart Het bureau van den bevelhebber der weer macht in Nederland maakt bekend: Vijf Nederlanders zijn bij een po ging om naar Nederlandsch-Indië te komen, teneinde daar oorlogsdienst te doen tegen de landen van het Driemo- gendhedenpact, gevangen genomen op gebied buiten Nederland. Zij zijn door een Duitschen krijgsraad in Frankrijk wegens begunstiging van den vijand ter dood veroordeeld. De vonnissen zijn voltrokken. GELDIGE BONNEN Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: 29 Maart t/m 4 April: 17-A Brood 17-B Brood 17-A Vleesch 17-B Vleesch 17-A Aardapp. 17-B Aardapp. 1 rants, grants. IV, kg. y, kg- vl. of vl.waren aardappelen 2'/ Maart t/m 18 April: 1 kg. suiker 260 algemeen 2 01 of 4-01 reserve 259 algemeen 263 algemeen 257, 261, 285, 4-02, 4-03 reserve 264 algemeen 268 algemeen 267 algemeen 258, 262, 266, 270, 274 alg. 3 6-A t/m 19-A Melk 16- B t/m 19-B Melk 50 gram cacao 250 gram koffie-surr.g. 500 gram jam 1 rants, bloem, brood of gebak 250 gram rijst 250 gram peulvruchten 250 graiji gort 100 gram vermicelli of n: ai zen a 100 gram kaas 2»% liter melk 1liter melk 26 Maart t/m 11 Aprü: rants. Margarine 16 Boter of Vet 17 Boter I rants. Boter, Margarine of Vet I of Vét 26 Maart t/m 18 April: 271 algemeen I 250 gram Peulvruchten 4-04 reserve ^00 gram Sinaasappelen 1 Maart t/m 31 Maart: 228 algemeen I H Zeep 1 rants' zeeP H Toiletzeep 75 gram toiletzeep 80% 1 Jan, t/m 30 April: L Textiel (mannen) OPMERKINGEN: De geldigheidsduur van de volgende bon nen is verlengd t/m Dinsdag 31 Maart: 211 Algemeen (Zeep), G Zeep, Toiletzeep. 50 gram scheerzeep

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 1