DUITSCHLAND fMomentje WOENSDAG 25 MAART 1942 33ste Jaargang No. 10210 Telefoon: Redactie 20015 Administratie 20935. DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Giro 103003. Postbus 11. STRIJDT VOOR EUROPA Weer 20 schepen lot zinken gebracht Het Duitsche weermachtsbericht van gis teravond luidt als volgt: Op het schiereiland Kertsj werden vrij zwakke, in het Donetzgebied vrij krachti ge aanvallen van den vijand afgeslagen. Ook aan de overige deelen van het Ooste lijk front leverden aan vals- en afweerge- vechten wederom succes op. In het zeegebied ten Zuiden van Sebas- topol brachten gevechtsvliegtuigen door luchttorpedotreffers een koopvaardijschip van 5.000 b.r.t. tot zinken en vernielden in een haven aan de Kaukasuskust een duik boot; twee andere duikbooten kregen bom- treffers. In Noord-Afrika verloor de vijand bij een aanvalspoging op een vliegveld in Cy- renaica door afweer van jachtvliegtuigen en luchtdoelgeschut vijf vliegtuigen. Zooals reeds in een extra-bericht is mee gedeeld, hebben Duitsche duikbooten voor de Amerikaansche kust 13 vijandelijke koopvaardijschepen van tezamen 80.300 b. r.t., waaronder zeven groote tankschepen, tot zinken gebracht. Voorts werd een tank schip van 11.000 b.r.t. door torpedotreffers zoo zwaar beschadigd, dat, naar kan wor den aangenomen, ook dit ten onder is ge gaan. Ook in de Middellandsche Zee werden den vijand zware verliezen toegebracht. In samenwerking met Italiaansche lucht- en zeestrijdkrachten is de Duitsche luchtmacht er in geslaagd, een convooi, dat koers zet te naar Malta, uiteen te drijven. Daarbij hebben Duitsche vliegtuigen alleen reeds drie koopvaardijschepen van tezamen on geveer 18.000 b.r.t. tot zinken gebracht en nog drie koopvaardijschepen, een kruiser en een torpedojager zwaar beschadigd. In den strijd tegen het Britsche eiland heeft de luchtmacht overdag in de haven van Newhaven een koopvaardijschip van 3.000 b.r.t. vernield en munitie-, zoowel als brandstof depots van dit steunpunt voor torpedo-motorbooten met goed gevolg met bommen bestookt. Doeltreffende nachtelij ke aanvallen van gevechtsvliegtuigen wa ren gericht tegen militaire doelen in de havensteden Dover eri Portland. In de successen voor de Amerikaansche kust heeft de duikboot van den luitenant ter-zee le klasse Mohr een belangrijk aan deel gehad. Van het Oostelijk front BOLSJEWISTISCHE AANVALLEN AFGESLAGEN BIJ ILMEN EN IN DONETSGEBIED. Naar het opperbevel der Duitsche weer macht meedeelt, hebben Duitsche infante risten ten Zuid-Oosten van het Hmenmeer den 23sten dezer de gedeeltelijk door artil lerie ondersteunde aanvallen der bolsjewis ten afgeslagen. Alle aanvalspogingen stort ten wederom met zware, bloedige verlie zen voor de bolsjewisten ineen onder het Duitsche spervuur en de bommen der Duitsche luchtmacht. Tot'in den nacht toe herhaalden de bolsjewisten hun vergeef- sche aanvallen. Nieuwe gereed gehouden troepen der bolsjewisten zijn door artille rie en gevechtsvliegtuigen uiteengeslagen. Formaties van de Duitsche luchtmacht hebben Maandag in het gevechtsgebied van het Ilmenmeer bolsjewistische stellingen en haarden van verzet met bommen van al lerlei kaliber bestookt. Vurende vijande lijke artillerie werd door treffers van bom men tot zwijgen gebracht. Bijzonder veel succes leverde de strijd tegen vijandelijke ravitailleeringscolonnes op. Meer dan 160 vrachtauto's zijn tijdens verrassende scheervluchten vernield. Bolsjewistische troepen, die op vrachtauto's vervoerd wer den, leden door deze bomaanvallen zw>"e, bloedige verliezen. Duitsche jagers schoten in dit gedeelte van het front tijdens lucht gevechten 11 vijandelijke toestellen neer. Twee vliegtuigen zijn op den grond ver nield. Ook in het Donetzgebied zijn dien dag afzonderlijke hevige aanvallen der bolsje wisten afgeslagen. Daarbij kwam een Duit sche aanval midden tusschen voor den aan val gereedstaande strijdkrachten terecht, die vernietigd werden alvorens de aanval kon worden ontplooid. Verscheidene plaat selijke aanvallen, waaraan ook Roemeen- sche troepen deelnamen, hadden succes en leidden tot terreinwinst. Ook in het gebied ten Oosten van Char- kow zijn de bolsjewistische aanvallen afge slagen. Een tijdelijk verlaren gegaan steun punt werd na een aanval door Duitsche stuka's weder ingenomen. Daarbij leden de bolsjewisten groote bloedige verliezen. Het zwaartepunt van de Duitsche lucht aanvallen in het Donetzgebied lag den 23sten dezer op bolsjewistische colonnes, die begeleid door pantserwagens oprukten en talrijke vrachtauo's meevoerden. Pant serwagens en meer dan 50 auto's werden door bomtreffers vernield. Dikwijls zijn ook treffers geplaatst op vurende batte rijen luchtafweergeschut en artilleriestel lingen. Rede van dr. Göbbels OVERWINNING TOT ELKEN PRIJS. De winter 1941'42 is abnormaal hard geweest. De vijanden van Duitschland za gen daarin hun laatste kans om de mili taire kracht van het Duitsche rijk te bre ken. De plutocratisch-bolsjewistische coa litie had zich een zeer vérgaand doel ge steld. Maar allen verwachtingen van den vijand zijn smadelijk de bodem ingeslagen, aldus de Duitsche minister, dr. Göbbels, in een gisteren gehouden rede. Bij een nauwkeurig afwegen van de door den vijand aangekondigde plannen en de door hem bereikte resultaten kan men zeggen, dat deze winter, in weerwil van de zware eischen, die hij heeft gesteld, een voor de spilmogendheden verblijdend gun stig verloop heeft gehad. De zware verlie zen, die de vijand heeft geleden, zullen natuurlijk niet zonder gevolgen voor den binnenlandschen toestand der vijandelijke landen zijn gebleven. Het is duidelijk, dat Engeland een sluipende crisis doormaakt. De minister sprak vervolgens over den binnenlandschen toestand. Hij zette uiteen, welk een eenige kans het Duitsche volk thans heeft en welk een geweldige verant woordelijkheid op de generatie van nu rust. Het Duitsche volk weet, dat het in Adolf Hitler een leider heeft gevonden, die zijn lot bestuurt met realistische dapper- reid en een ongeëvenaard politiek genie. In het besef, dat deze oorlog*tot geen prijs verloren mag en kan worden, heeft het volk de moeilijkheden en ontberingen, die uit het slechte weer en de ongunstige trans portomstandigheden voortvloeien, op be wonderenswaardige wijze gedragen. In den volsten zin van het woord is het volk daar bij gehard. Overwinning tot eiken prijs is het parool, dat geboren is uit de zorgen van den afgeloopen winter. VOORLOOPIG MILITAIR BESTUUR IN DOOR JAPAN BEZET G^BIF.D In een interview met de „Asahi Sjim- boen" heeft kolonel Okada van het bureau voor oorlogsvoorbereiding van het Japan- sche ministerie van oorlog verklaard, dat het militaire bestuur in de bezette gebie den in het Zuiden om redenen der natio nale defensie geruimen tijd zal blijven be staan. Het militaire bestuur moet namelijk ook zorgen, dat alle productiegebieden van grondstoffen voldoende worden ontwik keld ter waarborging van Japans voorzie ning om voorbereid te zijn op een lang- durigen oorlog tegen Engeland en de Ver. Staten met hun groote reserves aan grond stoffen. Bovendien is het militaire bestuur voornemens de Japansche strijdkrachten ter plaatse te voorzien om de aanvoer uit het Japansche moederland zooveel moge lijk te beperken. Een andere belangrijke taak van het militaire bestuur is de uitschakeling van den vijandelijken invloed, die in de be zette gebieden nog zeer belangrijk is. Om al deze redenen is het militaire bestuur voorloopig totaal onmisbaar. JAN OLIESLAGERS OVERLEDEN Maandag j.l. is te Berchem in België, in den ouderdom van 60 jaar overleden Jan Olieslagers, een zeer bekende figuur in Belgische sportkringen. Eerst in het wielrijden, later in de motor sport en ten slotte als vliegenier, behaalde hij tal van schitterende successen. In geheel Europa en in Noord-Afrika nam de „Antwerpsche duivel" deel aan tal van vliegwedstrijden. Tijdens den wereldoorlog onderscheidde Olieslagers zich als militair vlieger. Na den wereldoorlog wijdde hij zich aan de automobiel-industrie. IN EEN PAAR REGELS Von Papen te Sofia. De Duitsche 'ambassadeur te Ankara, von Papen, heeft te Sofia de Bulgaarsche pers ontvangen. Hij zeide, dat de Duitsch Turksche betrekkingen van dag tot dag beter worden, vooral de economische be trekkingen. Turkije wenscht geen oorlog en zal zijn neutraliteit handhaven. Twee Amerikaansche torpedojagers verloren. In een communiqué van het Amerikaan sche ministerrie van marine wordt bekend gemaakt, dat de Amerikaansche torpedo jagers „Pillsbury" en „Edsall" sinds begin Maart in de Javaansche wateren worden vermist. Muiterij op Fransch schip. Eenige dagen geleden hebben twee leden der bemanning van een Fransch stoom- schip getracht, zich in volle zee van het schip meester te maken en het een vreem de haven binnen te brengen. Door het on middellijk optreden van de het schip ver gezellende oorlogsschepen werd de poging verijdeld. Arrestatie van buitenlandsche zeelieden in Amerika. Naar de J5New York. Times" uit Was hington meldt, heeft de Procureur- Generaal Biddle de arrestatie gelast van 8.000 buitenlandsche zeelieden, die hun schepen hebben verlaten. IDe autoriteiten zijn van plan deze zee lieden allen te interneeren. Mijnwerkersstaking in Engeland. I Naar de zender te Lyon uit Londen meldt, zijn de mijnwerkers van Blackhill in staking gegaan. Tijdbom ontploft in Sjanghai. Acht Chineezen zijn gedood en zes ge wond, toen Dinsdagochtend in Hongkioe, BINNENLAND DISTRIBUTIE VAN BOTER, MARGARINE EN VET De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 26 Maart tot en met 11 April a.s. bon 16, zoo wel van de boterkaart als van de vetkaart uitsluitend recht geeft op het koopen van margarine. Voorts geeft gedurende genoemd tijdvak bon 17, zoowel van de boter als van de vetkaart, naar keuze recht op het koopen van boter, margarine of vet, zulks met dien verstande, dat men niet steeds het artikel zal kunnen verkrijgen, waaraan men de voorkeur gcei't, doch genoegen zal moeten nemen met het artikel of de artikelen, waarover da winkelier beschikt. BIERAFLEVLRING ZAL WORDEN HERVAT Naar het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in oorlogstijd mededeelt, zijn de bijzondere omstandigheden, die eenigen tijd geleden hebben genoopt tot stopzetting van de afdevering van bier door de brou werijen, thans zoodanig gewijzigd, dat met ingang van 30 Maart a.s. deze aflevering zal kunnen worden hervat. Het spreekt vanzelf dat na de stagnatie, die eenige weken geduurd heeft, niet ieder zijn volledige rantsoen terstond zal kun nen ontvangen en dat in den eerstkomen- den tijd nog onregelmatigheden in den aan voer kunnen optreden. INSTELLING VAN EEN RAAD VOOR DE VOEDSELVOORZIENING. Door den secretaris-generaal van het de partement van Landbouw en Visscherij is bij besluit van 24 Maart 1942, opgenomen in de Ned. Sterf, van dien datuim, ingesteld een Raad voor de Voedselvoorziening. De Raad heeft tot taak den secretaris generaal van advies te dienen bij de uit voering van het Organisatiebesluit Voed sel voorziening 1941 en van andere wette lijke regelingen op het gebied der voedsel voorziening. Voorts zal in den Raad het contact gelegen worden tusschen de bij de uitvoering van dit besluit betrokken amb telijke instanties eenerzijds en de organi saties efi groepen, ten behoeve van -de voedselvoorziening ingesteld of ingescha keld, anderzijds. De directeur-generaal van de voedsel voorziening, de heer ir. S. L. Louwes is voorzitter van den Raad. HILVERSUMSCHE PLANTSOENEN WORDEN VOLKSTUINTJES. Van gemeentewege is thans te Hilversum besloten in navolging o.a. van Den Haag, de breedste gazons der gemeentelijke plantsoenen ter beschikking te stellen van de voedselvoorziening. Aangezien Hilver sum als tuinstad over vele plantsoenen beschikt, kan een belangrijk aantal perso nen op deze wijze aan een volkstuintje worden geholpen. De perceelen zijn dooi den dienst van publieke werken afgepaald. Zij zullen, ter voorkoming van diefstal, uitsluitend ter beschikking worden gesteld van omwonenden, die op de betreffende perceelen het oog kunnen houden. De huurprijs is zeer laag. ARBEID IN- BANKETBAKKERIJEN. De secretaris-generaal van het departe ment van sociale zaken heeft aan hoofden of bestuurders van banketbakkerijen in alle gemeenten des rijks vergunning ver leend, dat in de week van 30 Maart tot en met 4 April 1942 en van 18 tot en met 23 Mei 1942 in hun ondernemingen door ar beiders van 16 jaar of ouder, arbeidsuren worden gemaakt in afwijking van het be paalde in de arbeidswet. Deze werktijdregeling ziet er aldus uit: op 30 en 31 Maart en 1 April maximum aantal werkuren voor mannen 814 uur per dag, voor vrouwen en jeugdige personen van 16 en 17 jaar 8 uur per dag, op 2 en 3 April voor mannen, vrouwen en jeugdige personen van 16 en 17 jaar tien uren per dag, op 4 April voor mannen 11 uur per dag, voor vrouwen en jeugdige personen van 16 en 17 jaar 10 uur per dag, op 18, 19 en 20 Mei voor mannen S'A uur per dag, voor vrouwen en jeugdige personen van 16 en 17 jaar 8 uur per dag, op 21 en 22 Mei voor mannen, vrouwen en jeugdige personen van 16 en 17 jaar 10 uur per dag, op 23 Mei voor mannen 11uur per dag, voor vrouwen en jeugdige personen van 16 en 17 jaar 10 uur per dag. Op genoemde data moet de arbeidstijd van Maandag tot en met Vrijdag in zijn geheel gelegen zijn tusschen zeven uur des voormiddags en zeven uur des namiddags en op Zaterdag tusschen zeven uur des voormiddags en tien uur des namiddags. In de week, waarin van deze vergunning gebruik wordt gemaakt, moet aan de ar beiders voor elik uur, dat zij boven 48 uur per week arbeid verrichten, het geldende of berekende uurloon worden betaald, of zoo een hoogere vergoeding voor overwerk is overeengekomen, de daarvoor vastge stelde vergoeding. een stadsdeel van Sjanghai, een tijdbom tot ontploffing kwam. Groote overstroomingen in Klein-Azië. Tengevolge van de hevige regens der laatste dagen is de Dscheyhan nabij Adana opnieuw buiten de oevers getreden en zijn groote gebieden overstroomd. In acht dorpen is aanzienlijke schade aangericht. NEDERLANDSCHE LANDSTAND AFDEELING VISSCHERIJ. Vrijdag 27 dezer wordt te Utrecht in het gebouw van den Nederlandschen Land stand, Kromme Nieuwe Gracht 57, des na middags te 1 uur de afdeeling Visscherij van d'en Nederlandschen Landstand offi cieel geïnstalleerd. Op deze vergadering zullen behalve de boerenleider en het geheele bestuur van de afdeeling visscherij van den Neder- landsche Landstand ook vele vooraan staande personen uit de visscherij aanwe zig zijn, alsmede Duitsche en Hollandscbe autoriteiten. De boerenleider van den Ne derlandschen landstand zal een rede uit spreken en de installatie verric iten van den leider der afdeeling visse erij, zijn naamgenoot d'en heer N. Roskam. Dit is een zeer belangrijke dag voor alle visschers in Nederland, daar hiermede of ficieel de groote organisatie van alle be- roepsvisschers in Nederland, die al hun belangen zal behartigen, in werking treedt. Slechts de visschers van de Noordzeeha- ring en groote trawlvissCherij zijn nog niet bij den landstand ondergebracht, maèr alle anderen in Nederland behooren daar toe. Men verwacht uit alle deelen van ons land' visschers of hun afgevaardigden, daar een ieder uit de visscherij op deze installa tievergadering welkom is. WINTERHULP NEDERLAND Van 2 t/m 7 Maart 1942 is het totaal- generaal ontvangen op hoofd- provinciale en stedelijke kantoren 109.627.51 GEMENGDE BERICHTEN SLACHTOFFERS VAN HET GAS. Te Tilburg zijn de 79-jaxige H. v. E. en diens 47-jarige ongehuwde zoon F. v. E. door uitstroomend gas bedwelmd geraakt en overleden. In een perceel aan de Koningstraat te Amsterdam is een 62-jarige blinde man door gasverstikking om het leven geko men. Pogingen om de levensgeesten op te wekken faalden. In een woning aan de Prinsengracht te Amsterdam is een 28-jarige bewoonster door gas bedwelmd doordat ze de gaskraan niet afgesloten had. In bewusteloozen toe stand is ze naar het Onze Lieve Vrouwe- gasthuis gebracht. In een benzinestation aan den Rij'ks- wij'ksCbenweg te 's-Gravenihage zijn gis teravond twiee leden van het personeel dezer onderneming, een 25 jarige man uit Wassenaar en een 26-jarige ambt genoot, wondende in de Drebbelstraat te 's-Gravenhage, door gas uit een tank al daar bedwelmd. De man uit Wassenaar kon nog juist zijn gezel naar buiten sleu ren en werd toen ook bewusteloos. Ver moedelijk is de tank defect geweest. De geneeskundige dienst te Den Haag heeft gisteren de 73-jarige mej. S. N. en, haar 75-jarige zuster B. N. van de Gedemp te Sloot naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal gebracht. De dames hadden vergeten het gascomfoor te sluiten tijdens de gas- looze uren, met het gevolg dat zij om streeks vijf uur tengevolge van het ont snappende gas bedwelmd werden. De toe stand van beide slachtoffers, die reeds eer der dezelfde onvoorzichtigheid begaan had den, is niet ernstig. ONDER MASSA IJZER GEDOOD. Op de werf van de firma Penn en Bau- duin te Dordrecht geraakte gistermiddag om half vier de dertigjarige arbeider A. Klein jan uit Dordrecht onder een dertig ton zware massa ijzer bedolven. De man werd doodelijk aan het onderlijf verwond en overleed bijna direct. Hij laat een vrouw en twee kinderen na. RECHTZAKEN VOOR DEN ECONOMISCHEN RECHTER. Zware straffen voor clandestien slachten en verkoopen van vee en vleesch en voor bonnenhan- del. De Economische rechter te 's-Graven hage, mr. de Vries, heeft diverse clande stiene slachters weer tot zware gevange nisstraffen veroordeeld. P. J. Ramaker uit Leiderdorp had twee koeien geslacht en werd daarvoor veroordeeld tot negen maanden gevange nisstraf, terwijl zijn onmiddellijke gevan genneming werd bevolen. W. N. Huiiberts uit Leiderdorp had zijn schuur beschikbaar gesteld voor het slachten van deze koeien en hij had tevens een handje geholpen. Hij' werd veroor deeld tot twee maanden gevangenisstraf met bevel tot zijn onmiddellijke gevangen neming. M. W. H. Nasveld uit Leiden had een rund geslacht en kreeg daarvoor zes maanden gevangenisstraf, terwijl ook hier verdachtes onmiddellijke gevangenneming werd gelast. A. Meijndert uit Berkel en Rodenrijs had zich eveneens schuldig gemaakt aan het clandestien slachten van een rund. Hier werd het vonnis negen maan den gevangenisstraf, onmiddellijke ge- TOONEELSPEL. Een meneer in Amerika, aldus wordt mij verteld, heeft een middel gevon den om negers blank te maken en dat zou dan heel iets bijzonders zijn in verband met het rassenvraagstuk en zoo. Wel, ik kan dat zoo bijzonder niet vinden. Als ik in ons beschaafde Euro pa zoo eens rondkijk, bemerk ik, dat dergelijke uitvindingen hier reeds lang zijn gedaan, nademaal er dames zijn, die zwart zijn en liever blond zouden zijn, blonidinen, die rossig wenschen te worden en roodharigen, die meer voelen voor roestbruin. En dat gebeurt dan ook prompt. Voorts wordt het aan- gelaat behandeld. Het wordt van mat bleek beschilderd tot geelbruin al of niet met rose plekjes. En binnenkort komen, bij gebrek aan kousen, de bee- nen aan de beurt. Er heeft al een plaat je van deze beschilderingen in de krant gestaan. Wat de vrouwen hier doen, deden de Indianen reeds veel eerder en als de vrouwen zich hier in kleurlingen veranderen, waarom zou men de ne gers dan niet blank maken. Men vraagt zich alleen af: waarom gaan al die menschen in een vermom ming rond? Zijn zij niet tevreden met wat de natuur hun schonk? Ik verheel mij niet, dat wat toon eel- spel en wat fantasie 't leven zeer kan veraangenamen. En als er niets meer aan de fantasie zou worden overgela ten, zou het leven misschien een saaie vertooning zijn. Laat ons dus voort gaan met tooneelspelen. Wij doen het zoo goed. v vangen neming en bovendien nog een geld boete van 500 subs, vijf maanden hech tenis. J. J. Walchenbach te Pijn acker, die Meijndert bij het slachten behulpzaam was geweest, hoorde hetzelfde vonnis tegen zich uitspreken. J. C. Domburg uit Bodegraven had ten eerste clandestien een varken ge slacht en ten tweede had hij onbevoegd een groot aantal distributiebonnen aanwe zig gehad. De Officier eischte een gevangenisstraf van zes maanden, maar de Economische rechter vond deze straf te gering en ver oordeelde verdachte tot acht maanden ge vangenisstraf met bevel tot zijn onmiddel lijke gevangenneming, verbeurdverklaring van het varken en vernietiging van alle inheslaggen omien distributieb ommen J. Verduin uit Berkel en Rodenrijs had een koe verkocht, terwijl hij daar voor geen toestemming had gekregen en wel kon begrijpen, dat het beest clan destien geslacht zou worden. Hij werd' veroordeeld tot een geldboete van 500 su'bs. vijf maanden hechtenis. G. Ouperus uit A 1 p h e n a. d. R ij n kocht en verkocht vleesch zonder bonnen terwijl hij tevens toegaf opdracht te heb ben gegeven tot het doen slachten van een varken. Het vleesch had hij van een on bekende gekocht en de opdracht tot het doen slachten van een varken had hij ge geven om van het gezeur af te zijn. De of ficier eischte een geldboete van 200 subs, vier maanden, maar de Economische rech ter vond een geldboete niet in verhouding staan tot de ernst van het feit en veroor deelde verdachte tot twee maanden gevan- gennistraf met bevel tot zijn onmiddellijke gevangenneming. Wegens het koopen van brooclbonncn werd J. C. Mullem, geb. Isarim te K a t- w ij k veroordeeld tot 1 maand gevange nisstraf met onmiddellijke gevangenne ming. Geëiseht was 150 boete of 3 maan den hechtenis. Tegen J. Peht te Leiden werdj we gens het verkoopen van broodtbonnen 1 maand gevangenisstraf geëiseht. Het von nis was echter 2 maanden gevangenisstraf met onmiddellijke gevangenneming. 1 1/2 JAAR VOOR DRIFTIGEN VADER. Voor de Alkmaarsche Rechtbank stond verleden week de arbeider P. K. uit Anna Paulowna terecht, omdat hij een man met een mes in rug en pols had gestoken. Het slachtoffer was door een gelukkige sa menloop van omstandigheden en door een zorgvuldige verpleging, welke maanden lang duurde, in leven gebleven. K. had den ander onverhoeds aangevallen. Hij was in drift ontstoken omdat zijn zoontje van het slachtoffer een draai om de qoren had ge kregen, wijl het kind ondanks waarschu wingen den man in diens werk als chauf feur hinderde. De officier van justitie had twee jaren gevangenisstraf gevraagd. De rechtbank veroordeelde den drifti- gen vader wegens zware mishandeling tot anderhalf jaar gevangenisstraf. HOOGER BEROEP KOSTTE HEM TWEE JAREN EXTRA. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft vandaag den 52-jarigen werkloozen trans portarbeider T. Cardol uit Haarlem, die in de Rozemarijnsteeg aldaar den man van zijn gescheiden echtgenoote met een mes had gestoken wegens poging tot doodslag, in hooger beroep veroordeeld tot 8 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De man, die reeds 23 veroordeelingen achter den rug heeft, was door de recht bank te Haarlem veroordeeld tot 6 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 1