DUITSCHLAND VRIJDAG 20 MAART 1942 DE LEIDSCHE COURANT PAG. 3 STADSNIEUWS Onder overweldigende belangstelling heeft hedenmorgen de plechtige uitvaart L-n begrafenis plaats gevonden van den heer L. van der Laan. In de parochiekerk te Oegstgeest, waar de plechtige uitvaart plaats vond, woon den honderden den rouwdienst bij. Onder de aanwezigen merkten we o.m. np den hoogeerw. heer Kanunnik F. E. Filbry, plebaan van de kathedrale kerk te Haarlem, prof. dr. Henri van Rooijen, O. S.Cr. uit Zoeterwoude, rector H. Sondaal uit Oegstgeest; voorts de heeren Grunde- mann, v. d. Kerckhof en Truffino van den Bijz. Raad der St. Vincentiusvereeniging, ce presidenten en tal van leden der onder scheidene Conferenties, het bestuur van het Liefdewerk voor Kinderbescherming, de directrice en zusters van het St. Vin- centiushuis te Lisse, bestuursleden, direc teur en leeraren der Leidsche Ambachts school, de heer ir. G. L.- Driessen, oud-di- xecteur van Gemeentewerken te Leiden, tal van zakenrelaties, vrienden en beken den. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door den zoon van den overledene, den zeereerw. heer Dom. Joh. van der Laan, O.S.B uit de St. Paulusabdij te Oosterhout, met assistentie van den zeereerw. heer J. J. C. M. Looyaard, pastoor der parochie als diaken en den zeereerw. heer C. W. J. Meysing, pastoor te Wassenaar, als sub diaken, terwijl de weleerw. heer A. F. J. v. d. Berg als ceremoniarius fungeerde. De Schola onder leiding van den wel eerw. heer kapelaan A. A. M. Sanders, voerde de Gregoriaansche Gezangen uit, die het geheel een bijzondere wijding ga ven. Na de H. Mis werd het stoffelijk over schot door vijf zonen en een schoonzoon van den overledene grafwaarts gedragen. De beaarding werd eveneens door Dom. Joh. van der Laan verricht. Het was een indrukwekkende plechtig heid. PASSIESPEL „DE 14 STONDEN". Degenen, die kaarten hebben gekocht voor de uitvoering van het passiespel „De 14 Stonden" op Zondag a.s. worden drin gend verzocht op tijd aan wezig te zijn, daar er tijdens de avond uitvoering geen pauze kan worden gehou den met het oog op het tijdig vertrek van het orchest. Er zal daarom ook precies om 8 uur worden begonnen. DIAMANTEN ZAKENJUBILÊUM. Zondag 29 Maart a.s. zal het 60 jaar ge leden zijn, dat door de firma A. Alt de Nelson Rijwielfabriek en zaak in auto- en bootmaterialen, gereedschappen en machi nerieën op de Mare 112 alhier werd opge richt. VOEDINGSGEWASSEN IN EIGEN TUIN. De Tuinbouwvoorlichtingsdienst van dé Directie van den Landbouw zal van 21 t/m 24 Maart een tentoonstelling „Voe dingsgewassen in eigen tuin" in de Stads gehoorzaal alhier organiseeren. Deze tentoonstelling heeft ten doel huurders van volkstuinen en bezitters van een eigen tuin betreffende het telen van groenten en aardappelen voor te lichten. De tentoonstelling, welke vrij toeganke lijk is, wordt morgenmiddag te 3 uur voor het publiek opengesteld en blijft dien dag geopend tot 6 uur. Van Zondag 22 Maart tot en met Dinsdag 24 Maart zal de ten toonstelling van 10 uur 's morgens tot 5 uur 's nam. en bovendien op Maandag 23 Maart van 7 tot 9 uur 's avonds geopend zijn. Ter gelegenheid van deze tentoonstel ling zal voorts in de Stadsgehoorzaal de kleurenfilm „Licht en Lucht" worden ver toond en wel op Zondag 22 Maart te 10.30 en 14.30 uur. Handelsregister K. v. K. W ij z i gi n g 1019. Wed. P. C, Kerk-' v.'iet-van Kampenhout, Leiden, Haarlem merstraat 271, winkel in koek. Overl. E.: Wed. H. J. Kerkvlietvan Kampenhout, Leiden, d.d. 13 Maart 1942. Aangehouden zij-n de 16-jarige G. P. M. L. en de 17-jarige A. Th. J. M., die ver dacht worden resp. van diefstal en heling van een jas uit het schoolgebouw van „Mathesis" aan de Pieterskerkgracht. CHRISTELIJKE ZANGVEREENIGING „EX ANIMO". MATTHaUS-PASSION. De uitvoering van de Matthaus-Passion door „Ex Animo" onder leiding van diri gent de Wolff was een voortreffelijke prestatie, te meer omdat dit werk een eerste keer door de vereeniging werd uit gevoerd. Er is correct en ferm gezongen. Er is wel geen genie, die de Goddelijke geheimen der Passie zóó heeft doorvoeld als Bach. Met voldoening hebben wij ge luisterd, want met algeheele overgave heeft de dirigent zich ingeleefd in de mu ziek, met krachtige hand heeft hij geleid en heeft hij zijn bedoelingen op zijn koor en solisten overgebracht. Het is een wonder van schoonheid een onverwoestbaar werk met zijn constructieven bouw, waarin alles zoo kostbaar en evenwichtig is, geen noot of woord te veel, zoo sterk sprekend in de vele groot-dramatische accenten, en met het plastisch en gevoelig uitbeelden der situaties, duidelijk en overtuigend .Zoo interpreteerde de Wolff de partituur, aan getrokken door den dramatischen geest. Ontroerend is het inleidingskoor, dat nog wat onrustig maar overigens religieus ge zongen werd. Het groote mooie koor heeft de koralen fraai van klank, opvatting en zuiverheid gezongen. Verscheidene koren waren zonder te groote expresselijkheid van woord of klankonderstreping of tempi zeer fraai, andere zouden van opvatting of belichting nog van grooter en vrijer uit- leving kunnen zijn. De dirigent weet, dat Bach en „te langzaam" twee geweldige tegenstellingen zijn; dat heeft men terecht kunnen bemerken. De rhythmen 6/8 en 12/8 van de dubbele 4/4 maat openbaren zeer bijzonder de subtiele gevoelsuiting en verbijzondering van het woord of een or kestraal opluisteren van groote volmaakt heid. Maar licht geeft dit aanleiding tot oneffenheid, waaraan 't orkest zich wel eens schuldig maakte. Zoo hield de diri gent de tempi vast ook in de aria's en in het slot-klaagkoor, waardoor de emotio- neele spanning bleef. In het koor was alles in orde, en 't ensemble was prijzenswaard. Met de solisten was „Ex Animo" ten deele op den goeden weg gegaan. Mevrouw van Wickevoort-Crommelin is strikt ge nomen geen Bach-zangeres. Haar stralen de jeugdige stem en uitdrukking zijn eigenlijk voor Bach niet meditatief genoeg, maar zij zong ingetogen en ongekunsteld, waardoor haar uiting bijzondere charme heeft. Henri Welbooren heeft een bijzon der mooie goed gecultiveerde nobele stem. Hij heeft eenvoudig en met goed begrip de innig-vergeestelijkte Jesus-partij ge zongen, heel mooi en zeker. Hij is muzi kaal en kan zich gerust meer en met groo ter overtuiging uitzingen, want zijn voor dracht is subtiel genoeg van aard om de majestueuze soberheid van „de groote fi guur" te openbaren. Over den tenor Cor van Munster als Evangelist kunnen wij minder opgetogen zijn. Hij mist de noodi- ge vaardigheid om de gewenschte uitbeel ding te geven. Roos Boelsma doorvoelt de dingen wel, zoodat in de weerklank van haar zingen haar ontroering opmerkelijk is. Toch moeten wij haar zeggen, dat, hoe goed ook haar expressie bedoeld is, dit werk de grootste ingetogenheid eischt. De bas, Nico Huisman, slaagde in de typee ring van de kleinere minder dankbare en moeilijke partijen. De instrumentaai-solis ten met den concertmeester Tomasso vooraan, de heeren Versloot, fluit, van Wijngaarden, hobo, en Oostdam, hobo d'amore, gaven een gave interpretatie, al leen een der hoboïsten was niet geheel op dreef. Hennie Schouten aan het orgel, kweet zich als gewoonlijk uitmuntend van zijn taak en de heer Bulthuis gaf aan den vleugel een slagvaardige wedergave van de clavecimbelpartij. Het jongenskoor zong met glans en egaal van klank. Een hoogstaan paedagogisch werk om de stati ge wijze het groote ensemble te doen door klinken. Het machtige koor, orkest en or gel „Sind Blitze", was zonder overdrijving, geweldig. Treffend de inzet van „Eröffne der feurigen Abgrund". Het Rotterdamsch orkes secundeerde wel goed, maar kon toch hier en daar meer soepel van klank zijn. Wij bewonderen de energie, waarmede de verzorgde uitvoering is voorbereid en waaraan de Wolff een cachet van betee- kenis gaf. Moge „Ex Animo" jaarlijks de Matthaus-Passion omtrent Paschen uitvoe ren. Meer en meer zal zij de schoonheid er van in zich opnemen, meer en meer zich inleven en aan Leiden een goed werk doen. Dan liefst geen pauze en voor al geen afleidend fotografeeren met Blitz- licht tijdens de uitvoering. Ds. Riemens opende en besloot den avond met een kort gebed. Er waren bloe men voor den dirigent en dames-solisten. J. Kortmann. TE LEIDEN GEVESTIGD: J. Been, dienstbode, W. Rozenstraat 62 P. ZitmanBloemendaal, Vrouwensteeg 16a L. J. Blok en fam., bouk. teekenaar, Schelpenkade 62 J. Th. de Boer, Coorn- hertstraat 63 M. M. Cabalt, dienstbode, Rembrandstraat 8 J. J. Dam, expediteur, W. Rozenstr. 8a B. J. J. M. Dongelmans, verkoöpster, Borneostr. 15a T. Dronkert, Rapenburg 131 M. Duursma, dienstbode, H. Rijndijk 118 G. C. v. Dijk, bakkerskn., M. Moonsstr. 49 B. Dijkman, stoker, 3- Octoberstr. 39a F. A. Fuchs, 1.1. ver pleegster, Rijnsb.weg 10 W. v. Gog, dienstbode, Zoeterw.sing. 74 M. J. M. de Haan, verpleegster, Rijnsb.w. 10 C. G. JongersHaas, Mariënpoelstr. 31 H. J. W. v. Hoorn, R.K. priester, Mariënpoelstr. 4 P. D. Jongers en fam., Merelstr. 31 F. v. Kampenhout, suppoost, Gangetje 12 B. de Koning, Rijnsb.weg 80 J. V. M. v. Koot en fam., Fagelstr. 3 C. v. Leeuwen en fam., grondwerker, Langegr. 242 C. RoozendaalLeeuwenburgh, Marislaan la K. v. d. Linden, dienstbode, Houtlaan 29 H. J. Mouwer, zadelmaker, Rijnkade 2a G. Nievaart, keukenknecht W.A. cantine, 5e Binnenv.gr. la M. C. Overduin en fam. boekhouder, Gerecht 9 N. Overduin, Hoogewoerd 150a H. C. Piena, verkoop ster, Leliestr. 13 H. Punselie en fam., Bilderdijkstr. 2 H. Ruijtenbeek, huis schilder, Oude Rijn 5 G. J. Schrier, dienstbode, Bilderdijkstr. 15 B. L. A. Soudan en fam., vertegeqw., Lijsterstr. 27 P. P. Stouthart en fam., slager, Hansen straat 13a E. C. Teunissen, ambtenaar "Rva, J. de Wittstr. 39 B. C. v. d. Veer, kantoorbed., P. H. Hooftlaan 1 E. Ver- straatenVelberg, Nachtegaallaan 3 J. C. Vos, verpleegster, Rijnsb.weg 10 G. J. Vriesen, onderwijzeres, Boerhaavelaan 34 C. L. Vuijk en fam., chauffeur monteur, Boerhaavelaan 1?D. de Wit, dienstbode, Witte Singel 55 J. J. de Wolf, typograaf Hoogewoerd 14 2D. Wijkmans en fam., transport bediende, 'Tesselsch.str. 20 T. ZandvlietZwaan, Nw. Rijn 92. UIT LEIDEN VERTROKKEN: F. v. Beek en fam., Idaarderadeel, Drachtsterw. 670 J. v. d. Berg, Wasse naar, Rijksstr.weg 342c W. A. v. d. Berg, Leiderdorp, Jaagpad 9 P. S. Blom, den Haag, Riouwstr. 77 H. W. J. Bosch en fam., den Haag, P. Gabriëlstr. 115 M. J. Bregman, Oegstgeest, Regentesselaan 1 G. J. v. d. Burg, Eindhoven, Tjalkstr. 31 A. A. M. v. Dieren, den Haag, Mariastr. 2a H. D. M. Dolk, Rotterdam, Statensingel 15 A. C. v. Ekeren, Driebergen R'burg, Drift 15 H. P. Eling, Rosmalen, C 23 G. Eikerbout, Deventer, O. Bathmenschew. 16 J. M. Evers, Duiven, Dorpstr. 169 C Flick en fam., Amsterdam, Baarsjesw. 293 II A. A. CaljouwFloor, Vlissingen, C. Buskenstr. 36 H. Groeneveld, Elber- feld Wuppertal (Dl.), Wotanstr. 15 J. Hakker en fam., Oegstgeest. Haarl.trekvrt. 14 T. H. Hazekamp, Zwolle, Vondelkade 28 E. C. Baron van Heeckeren van Mole- caten, Oldebroek, X 89 C. Hollebeek en fam., Vlaardingen, Rotter.weg 80 P. R. Kroon, Ter Aar, C 240b H. J. Lammers, Rotterdam, Beukelsw. 98b B. P. Lancel, Voorschoten, Leidschew. 191 A. D. Lee man, den Haag. Slotlaan 2? L. G. H. S. Liesting en fam., den Haag, Hekkellaan 2 H. v. Loo, den Haag, Emmastraat 84 N. J. Nagtegaal, Koudekerk a. d. Rijn, A 3 Th. T. J. Reinders, Amsterdam, Vale- riusstr. 252B A. W. Ridderhof. Apel doorn, Gardenierslaan 28/2 W. Ritman, Alkemade, F. scheepsboord C. H. Roe- lofsen, Amsterdam, Schellingwoude 243 hs A. Rozema, Gronnigen, Nassaulaan 16a E. A. M. Ruigrolc, Rheden Gld., Laarweg 10 A. J. Slingerland, Alphen a. d. Rijn, Burgerstr. 5 J. J. Slingerland en fam., Reeuwijk, Zoutmanstr. 47a C. M. Smit, Voorburg, L. v. Leeuwenstr. 13 M. Spaargaren, Leiderdorp, Jaagpad 21 E. B. Spanjer, den Haag, v. Blankenb.str. 85 A. E. de GraafSpronkers, den Haag, Nw Molstraat 36a A. S. Torensma, Gouda, Krugerlaan 157 E. V. Vollenhoven, Am sterdam, Valeriuspln. 14 A. Vriesman, Alkmaar, Verdr. Oord 85 J. F. v. Wal- sem, Rotterdam, Oranjelaan 18a A. F. Weinberg, den Haag, Crispijnstr. 17 J. F. Westen en fam., Haarlem, Zaanenln 33 A. M. Westenbeek, Nijmegen, Groesb. weg 329 M. E. J. Westerman, Wasse naar, Backershagenlaan 58 J. v. Winger den, Rotterdam, Hilledijk 165a P. J. de Winkel, Rotterdam, R. Manzstr. 87a A. Th. A. de Winter en fam., Alphen a. d. Rijn, Vondelstraat 38. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De 19-jarige los werkman F. K. en de 28-jarige spinner W. S„ beiden te L e i d e n hadden uit het Stadhuis te Leiden eenige jassen gestolen uit een kleedkamertje. De officier had tegen elk zes maanden gevan genisstraf geëischt. De rechtbank veroor deelde F. K. tot vier maanden en W. S. tot zes maanden met aftrek van het voor arrest. De 37-jarige koopman A. v. d. H. en de 27-jarige koopman H. S. beiden uit Lei den hadden van de vorige verdachten elk een jas gekocht, en zich daarmede schuldig gemaakt aan heling. De Officier had tegen ieder een gevangenisstraf van twee maan den geëischt. He-; vonnis werd hier voor beide verdachten vrijspraak. De 31-jarige chauffeur J. H. S. uit Zoe terwoude thans gedetineerd, had drie rijwielen gestolen. De eisch was een jaar en zes maanden gevangenisstraf geweest. De uitspraak werd tien maanden met af trek voorarrest. W. J. L. uit Leiden had terecht ge staan terzake verduistering. Hij zou bij fa milie eenige honderden guldens gestolen hebben uit een slaapkamer, hetgeen hij pprtinent ontkend had. De Officier had zes maanden gevangenis straf geëischt. De rechtbank veroordeelde hem conform. HAAGSCH GERECHTSHOF. Geen mensch, maar een onmensch. Soms vraagt men zich zelf wel eens af, of sommige menschen den naam mensch nog wel verdienen. Voor zekeren L. v. d. L. kan men moeilijk de naam mensch meer gebruiken. Men oordeele zelf. Hij heeft een zoontje van achttien maanden, maar heeft blijkbaar een gron- digen haat tegen het kind. Toen zijn vrouw op zekeren dag weg was, had hij het wurm gloeiend heete koffie te drinken gegeven, waardoor het kind afschuwelijke brandwonden had ge kregen. Het was heel ernstig geworden met het kind, dat gelukkig tenslotte toch nog genezen was. Verdachte had steeds ontkend, dat het opzettelijk gebeurd was. Het was maar een „ongelukje" geweest. De Officier was het niet met deze ziens wijze eens Als dit een ongelukje is ge weest, dan is het een opzettelijk ongeluk je geweest, want reeds eerder had ver dachte, die niet verschenen was, zijn kind zoo dicht bij de gloeiende kachel gezet, dat het kind flinke brandwonden had op- geloopen. Verdachte is een primitief mensch, die in een woonwagen is groot gebracht en lezen noch schrijven kan. Het feit, wel degelijk bewezen achtend, eischte spr. vier maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Hij had het kunnen begrijpen. J. N. uit L e i d e n kwam met het smoes je, dat hij het heusch niet had begrepen. Datgene, wat hij niet begrepen zou heb ben betrof zeven pakjes boter, die hij van een oppervlakkigen kennis had gekocht. Jammer voor hem, had deze kennis de pakjes boter vanaf een wagen gestolen, zoodat deze kooperij van N. heling werd. De eisch werd een maand gevangenis straf De Politierechter maakte er veer tien dagen van. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Wilhelmina Everdina, d. van J. M. van Vliet en E. Blok Hendri- kus Jozef, z. van H. P. Kooyman en K. A. M. CorneliSse. Overleden: J. Overmeer wedn. 70 jaar D. v. d. Reek m. 60 jaar. PIT WORDT BESLIST DE HECHTE BAND: WINTERHULP EN NEDERLAND OIRO 5SÏ3 STRIJDT VOOR EUROPA Bolsjewistische aanvallen afgeslagen HOOFDKWARTIER VAN DEN FUE- HRER, 20 Maart (D.N.B.). Het opiper- bevel der weermacht maaikt bekend: Op het schiereiland Kertsj viel de vijand weer met vrij sterke strijdikrach- ten aan. Alle aanvallen zijn na ver woeden strijd afgeslagen. 23 vijande lijke pantserwagens werden vernield. Ten zuiden van Sebastopoi werd op 18 Maart een groot tankschip door lucht-torpedotreffers vernietigd. In het Donetsgebied herhaalden de bolsjewisten hun vruchtelooze aanval len op-de Duitsch-Roemeensohe stellin gen. Een plaatselijke aanval van Duit- sche en Hongaarsche formaties had suc ces. In den sector ten oosten van Ohar- kow werd de vijand na den afweer van nieuwe aanvallen teruggeworpen, waarbij hij zware verliezen leed. Ook aan de overige deelen van het oostelijk front mislukten vijandelijke aanval len. Eigen aanvalsacties leverden nieu we successen op. De luchtmacht bracht vernietigende slagen toe aan pantserwagens en troe penconcentraties der bolsjewisten op het schiereiland Kertsj en bestookte met bijzonder succes vliegvelden en spoorwegtransporten in den midden- sector van het front. De vijand ver loor gisteren 62 vliegtuigen, waarvan er 42 in luchtgevechten werden neer geschoten. Vijf eigen vliegtuigen keer den niet terug. De Frankische 46e infanteriedivisie heeft sedert begin Februari talrijke aanvallen van veel sterkere strijd krachten onder hooge bloedige verlie zen voor den vijand afgeslagen en in elf dagen 162 pantserwagens vernield. De laatste dagen heeft het Roemeen- sche 33e infanterieregiment zich door bijzondere dapperheid onderscheiden. Op het eiland Malta werden vlieg velden en luchtafweerbatterijen ge bombardeerd. Een Duitsch jaohteska- der in het Middellandsche zeegebied behaalde met het neerschieten van drie Britsche vliegtuigen sedert het uitbreken van den oorlog zijn dui zendste overwinning in de lucht. In het zeegebied rond Engeland hebben gevechtsvliegtuigen in den af- "■geloopen nacht ten zuiden van Port land een koopvaardijschip van 6.000 brt. tot zinken gebracht. Twee andere middelgroote schepen werden zoo zwaar getroffen, dat ook zij, naar aan genomen kan worden, v;rloren zijn ge daan. Verder werden luchtaanvallen ondernomen op een havenstad' aan de Sngelsohe zuidkust. In het tijdvak van 10 tot 19 Maart verloor de Britsche luchtmacht 62 vliegtuigen, waarvan 28 boven het Mid dellandsche zeegebied en in Noord- Afrika. In dienizelfden tijd gingen in den strijd tegen Groot-Brittannië 16 eigen vliegtuigen verloren. LAATSTE BERICHTEN Eén doode Gisteravond is te Lopik een autobus in h/et water goeden. Eén passagier is hier bij omgekomen. Omstreeks zes uur reed op den uitweg een autobus van d, V.A.V.O., op weg van Schoonhoven naar Utrecht. Vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting is de chauffeur, van L., uit Utrecht, in de Wetering gereden. De autobus kantelde. On der de dertig passagiers ontstond een pa ndek. Ofschoon allen spoedig op het droge waren, heeft dit ongeluk toch één doode geëischt. De vijftigjarige mejuffrouw van V. uit Lopik is verdronken. De chauffeur had geen verwondingen opgeloopen, doch de overige inzittenden waren allen door de glasscherven licht gewond. Nadat zij door den plaatselijken geneesheer en de eerste hulp waren verbonden, heeft men hen per auto naar hun woning vervoerd. Op last van den burgemeester is de autobus in be slag genomen. DOODELIJK ONGELUK IN DE MIJN „LAURA" In de mijn „Laura" te Eygelshoven ge raakte de seingever P. Theunissen uit Kerkrade bekneld tusschen den locomotief en den bouw van de schacht. De man werd doodgedrukt. Hij was gehuwd en vader van 3 kinderen. HET JLTALIAANSCHE WEERMACHTSBERICHT. ROME, 20 Maart (Stefani). Het 657e weermachtsbericht luidt: Ten Oosten van Mekili nu en dan con tact tusschen verkenningsafdeelingen. Vijandelijke bommenwerpers, die een vooruitgeschoven vliegveld trachtten aan te vallen, werden terstond door een onzer jachtformaties onderschept en teruggedre ven. Een Curtiss werd neergeschoten en talrijke andere met machinegeweervuur bestookt. Sterke DuitschItaliaansche eenheden deden opnieuw hevige luchtaanvallen op de vliegvelden van Halfar en Venezia. Twee toestellen werden op den grond vernield en een derde bij een luchtgevecht. Agenda lederen werkdag om half twee „Een kwar tier voor God" in de Hartebrug- kerk. Zaterdag, Bureau-zitting R.K. Reclassee- ringsver. afd. Leiden, St. Vincen- tiusgeb., Hoogl. Kerkgr. 32, 4 uur nam. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 14 Maart 20 uur tot Zaterdag 21 Maart 8 uur waargenomen door: de Apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, Tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Gemeentel. Aankondiging UITLOTÏNG GELDLEENINGEN. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis dat bij de op 17 Maart 1942 gehouden uitloting van obligatiën van geldleeningen der gemeente Leiden, zijn uitgeloot: a. 16 obligatiën a f 1000.— van de 3 pet. geldleening van 1896, groot 1.069.000. b. 10 obligatiën k f 1000.van de 3,5 pet, geldleening van 1904, groot 500.000. Deze obligatiën worden 1 Juli 1942 met de tot dien datum verloopen rente afgelost, en houden met dien dag op rente te dra gen. De lijst van de uitgelote nummers ligt Ier inzage op de financiëele afdeeling van de gemeente-secretarie. De Burgemeester, STEVENINCK. De Gemeente-Secretaris, VAN STRIJEN. Leiden, 20 Maart 1942. (Uitknippen en bewaren). Voor hen, die nog niet in het bezit zijn van bonkaarten voedingsmiddelen 4e pe riode 1942 zal op Maandag 23 Maart en Dingdag 24 Maart e k„ uitsluitend op het uitreikkantoor Morschweg 34 (dit geldt dus voor allen die te laat zijn, ongeacht in welk gedeelae van de gemeente Leiden zij wonen) alsnog de gelegenheid worden ge boden, deze kaarten in ontvangst te nemen. Het uitreikkantoor zal gedurende deze twee dagen geopend zijn voor belangheb benden van 9 u. tot 12 u. en van 14 u. tot 16 30 uur. Op Maandag 23 Maart behooren op te komen gezinnen en personen wier achter naam begint met de letters A, B, C enz. t/m L. On Dingdag 2-* Maart idem de letters M, N O. enz. t/m Z. Voor ditmaal zal men dus nog geen scha de hebben, doordat bonnen verloopen zijn wanneer men niet op tijd de bonkaart leeft afgehaald. Bij de volgende uitreiking (zie publica tie van 25 Maart e k.) zal men echter niet eerder de bescheiden kunnen ontvangen, dan nadat een week van de dan geldende bonkaart zal zijn verloopen. indien men niet on den datum verschijnt die on de thans uitgereikte bonkaart staat vermeld. Aan arbeiders, die tijdens bun werkzaam heden met giftige stoffen omgaan zullen rantsoenbonnen melk worden uitgereikt op het Distributiekantoor Breestraat 119 (2e deur links) van Maandag 23 Maart t/m Woensdag 25 Maart e.k. De bedrijfsleiders die arbeiders in dienst Hebben en zelfstandige arbeiders, die hier voor in aanmerking komen, kunnen zich op genoemde dagen vervoegen van 9 tot 12 uur en van 14 tot 15 uur op bovengenoemd kantoor. Aanvraagformulieren MD 107 behoeven niet te worden afgehaald. De uitgifte zal plaats vinden voor de vierde periode welke loopt van 22 Maart tot en met 18 April e.k. Per arbeider worden 8 bonnen „een rantsoen melk" verstrekt: de distributie- ftamkaarten behoeven niet te worden ge toond. Leiden, 20 Maart 1942. De Burgemeester van Leiden. STEVENINCK. OMRUILING INLEGVELLEN VOOR HEN DIE GEBOREN ZUN IN DE MAAND MEI VAN 1921, 1928 en 1938. Van 23 Maart t/m 26 Maart e.k., zal voor 1 en, die geboren zijn in de maand Mei van de jaren 1921, 1928 of 1938, en dus in aan merking komen voor een inlegvel van de op hun leeftijd volgende leeftijdsgroep, ge legenheid zijn hun inlegvel te ruilen, op let Distributiekantoor, Breestraat 119 (2e deur in den gang). Op deze dagen is dit kantoor geopend van 912 u. en van 14—15 u. Ieder die hiervoor in aanmerking komt 's vemlicht, alvorens de bonkaartvoedings middelen voor de 5e periode, in ontvangst te nemen op een der uitreikkantoren, in bovengemeld tijdvak het inlegvel om te ruilen. Leiden, 20 Maart 1942. De Burgemeester van Leiden. STEVENINCK. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 20 Maart. Vee. Aanvoer: 22 stieren, 88 kalf- en melkkoeien f 400625, tn 55 varekoeien e. a. 250420 per stuk, handel tamelijk vlug; 200 vette koeien; 23 pinken 17350, handel zeer matig; 10 vette kalveren, 327 nuchtere slachtkalve- ren, 60 vette schapen; 160 weideschapen 3042 handel tamelijk vlug; 36 lamme ren, 19 zeugen f 80130, 42 mestvarkens 2445 en 308 biggen 1421 handel ta melijk vlug; 77 bokken of geiten 30—60 per stuk, handel tamelijk. Kaas. Aanvoer 3 partijen Goudsche kaas le soort 62.50 per 50 kg. DELFT, 19 Maart. Vee. Aanvoer: 3 paar den, 324 runderen, 5 graskalveren, 164 nuchtere kalveren, 33 magere varkens, 150 biggen, 84 schapen of lammeren, 58 geiten of bokken. Prijzen: kalfkoeien 325575; varekoeien 175350, magere varkens 20—44 en biggen f 10—22 per stuk. LEEUWARDEN, 20 Maart. Vee. Aanvoer 68 stieren, 575 vette koeien, 1428 melk- en lialfkoeien 290560, 210 pinken 135 190, 4 vette kalveren, 1326 Nuchtere kalve ren, 200 weideschapen, 22 vette varkens, 34 magere varkens 90150, drachtige 160—300, 34 t*;gen 11—23, loopers 30 45, 123 bokken of geiten. Totaal aanvoer 4024 stuks. Overzicht: melk- en kalfkoeien en pinken aanvoer ruim, handel vlug, prij zen duur. Drachtige, magere, loopers en biggen aanvoer kort, handel vlug, duurder, De N. V. C. nam Maandag 142 runderen, 281 nuchtere kalveren en heden 500 runde ren, 20 varkens, 1300 nuchtere kalveren, enkele schapen en 60 pinken over. Kaas. Vereen, van Zuivel Mij.: Prij zen: Edammer kaas 20 plus f 0.87, idem 40 plus 1.12, Goudsche kaas 20 plus f 0.87, idem 40 plus 1.12, broodkaas 40 plus 1.12, Leidsche kaas 20 plus f 1.02 per kg.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 3