DUITSCHLAND WOENSDAG 18 MAART 1942 ut LEIDSCHE COURANT 7 Hoofdredacteur: Th. Wilmer, Leiden. Red. Buitenland: Mr. H. Geise, Leiden. Red. Stad en Sport: M. Zonderop, Leiden. Red. Omgeving: L. Rooren, Leiden. Red. Letteren en Kunst: Fr. Schneiders, Leiden. WEERBERICHT ZONS OP- EN ONDERGANG. Zon op 7.46 uur Donderdagochtend. Zon onder 7.48 uur Woensdagavond. Tusschen deze tijden moet worden ver duisterd. MAANSTANDEN. 18 Maart: De maan komt Woensdagmor gen om 8.35 op en gaat Woensdagavond om 9.35 uur onder. 19 Maart: De maan komt Donderdagoch tend om 9.uur op en gaat Donderdag avond om 1U.42 uur onder. 20 Maar.: De maan komt Vrijdagmorgen om 9.26 uur op en gaat Vrijdagavond om 11.47 uur onder. Bij herhaling doet zich het geval voor, dat een werkgever geen rentezegels op de kaart van een arbeider heeft geplakt. Te gen over den Raad van Arbeid wordt dan als verontschuldiging voor het niet nako men van deze wettelijke verplichting aan gevoerd, dat de betrokken arbeider in ge breke bleef zijn rentekaart bij de loonbe- taling ter beplakking over te leggen. Dit laatste is dan vaak het gevolg van de om standigheid, dat de arbeider de rentekaart Jjiet in zijn bezit heeft, doordat deze nog "berust bij een vorigen werkgever, die de kaart, na beëindiging der dienstbetrek king, niet aan den arbeider ter hand stelde. Het verdient daarom aanbeveling, dat werkgevers, die door een omstandigheid, zooals hier bedoeld, niet in staat zijn op tijd te plakken, daarvan den Raad van Ar beid kennisgeven, die gaarne bereid is te bevorderen, dat de arbeider weder in het bezit van zijn kaart komt. Hierdoor voorkomt de werkgever het on aangename van een navordering, terwijl hij zich tevens vrijwaart voor een moge lijke verhooging der navordering met 10 pet. Onnoodige moeite en extra kosten worden aldus voorkomen. STRENGE VERORDENING TEGEN HOUTDIEFSTALLEN TE HILVERSUM Ten einde de vele houtdiefstallen in en rondom Hilversum afdoende te bestrijden, heeft de burgemeester, jhr. mr. E. J. M. B. von Bönninghausen thans een verordening afgekondigd, waarbij het met ingang van 16 dezer verboden is tot en met 15 Mei a.s. boomen of gedeelten daarvan te vervoe ren, terwijl het eveneens verboden is za gen, bijlen, hakmessen te vervoeren of bij zich te dragen. Met de controle op de na leving dezer verordening zijn belast de politie en nog nader door den burgemees ter aan te wijzen personen. Deze strenge verordening, waarin flinke hechtcnisstraf en boete voor overtreders is bepaald, is een primeur in den lande. Even als elders hield ook te Hilversum de poli tie razzia's op houtstroopers in de bosschen in de omgeving en vele zagen en bijlen werden in beslag genomen. Al deze con trole baatte niet afdoende, hetgeen echter thans met deze verordening, wel het geval zal zijn. GEMENGDE BERICHTEN DOOR HET IJS GEZAKT EN VERDRONKEN. Maandagavond om ruim zeven uur is de achtjarige R. Varkevisser uit Vlaardinger- Ambacht op de Vlaardingsche Vaart door liet ijs gezakt en verdronken. Het lijkje is nog niet opgehaald. SPOORWEGONGELUK TE FERWERD. Maandagmiddag half drie had op het stationsemplacement te Ferwcrd, een vrij ernstig spoorwegongeluk plaats. Door ver keerden wisselstand reed een van Leeu warden komende goederentrein oj" eenige stilstaande wagons. De locomotief, een bagagewagen en een waterwagen, werden ernstig beschadigd. Een goederenwagen ontspoorde. De mate- rieele schade is vrij groot. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. UITGEBREIDE CLANDESTIENE HANDEL IN GROENTEN, VLEESCH, VET. BOTER EN MELK OPGESPOORD. De controle op de groenten- en fruit- prijzen te Amsterdam hebben al vaker ge leid tot verrassende ontdekkingen. Een geval, dat zich dezer dagen heeft voorge daan, geeft ook nu weer eens een zeer duidelijk beeld van de toestanden in den clandestienen handel. Rechercheurs van den opsporingsdienst voor de prijsbeheersching zijn als gevolg van het constateeren van een eenvoudige overtreding der prijsvoorschriften door een groentenwinkelier een uitgebreid complot van zwarte-handelaren in den Osdorper polder en in de omgeving van badhoeve dorp op het spoor gekomen. Nadat zij n.l. de overtreding hadden ge constateerd, stelden zij een nader onder zoek in, waarbij bleek, dat de groentenhan- delaar bovendien in clandestien vleesch handelde. De rechercheurs slaagden erin via den leverancier van den groentenhan- delaar de clandestiene slachterij op te spo ren. Zij deden er een inval op een dag. dat er wederom „verkooping" werd gehouden, hetgeen brutaalweg op het erf van één der 4 hoofdpersonen in dezezaak, een schillenboer en een veehouder, gebeurde. Inmiddels bleken controleurs van den C.C.C.D. in samenwerking met de mare chaussee te Badhoevedorp ook reeds een onderzoek tegen dezen schillenboer te heb ben ingesteld, zoodat de ambtenaren der verschillende instanties elkaar op de plaats van het misdrijf ontmoetten en gezamenlijk het onderzoek voortzetten. De ontdekkingen, welke zij in dezen pol der deden, tartten schier elke beschijving. Iedere week werd er door een combinatie van vier boeren een koe geslacht, maar onder omstandigheden, welke een ieder, die het gezien heeft, den lust benemen ooit maar een onsje van het vleesch te proe ven. Hoelang reeds regelmatig geslacht is in het intens smerige schuurtje, dat de re chercheurs en ambtenaren als het slacht huis moesten definieeren. staat nog niet vast.' Wel troffen zij er behalve een groote hoeveelheid vleesch 6 huiden aan. Toch STADSNIEUWS Vandaag heeft de zeereerw. pater mr. dr. L. J. C. Beaufort, leeraar aan de R.K. H.B.S. hier ter stede, in allen eenvoud zijn zilveren priesterfeest herdacht. De jubilaris dToeg te 9 uur in de Kapel der R.K.* H.B.S. een plechtige H. Mis op. De celebrant werd daarbij geassisteerd door den hoogeerw. pater Prudentius van Leusden, provinciaal van de Ned. provin cie der Paters Minderbroeders, als pres byter assöstens, den zeereerw. pater drs. B. de Goede, directeur der H.B.S., als dia ken en den weleerw. p: D. van Hoorn als subdiaken. De H. Mis werd o m. bijgewoond door den zeereerw. heer pastoor Th. M. Beu kers, pater dir. Mag. Siegfried Stokman O.F.M., oud-minister Romme uit Overveen, prof. J. A. J. Barge en de heer Loerakker uit Haarlem, mevr. de Wed. Gose^ing en haar zoon, mr. Goseling Jr. uit Den Haag, M. P. v. d Weyden uit Zevenhoven, A. C. de Bruyn uit Utrecht, verschillende vrien den van den jubilaris en voorts leeraren en leerlingen der school. De predicatie werd gehouden door den weleerw. pater Philemon Hulsebosch, ka pelaan te Delft en neef van den jubilaris, die tot tekst had gekozen de woorden uit een der brieven van den apostel Paulus: „Men moet ons beschouwen als dienaars van Christus en beheerders van Gods ge heimenissen". Deze woorden geven uiting aan de heel diepe overtuiging; welke de apostel Pau lus had over de verhevenheid van het ambt, waartoe Godhem, den zwakken mensoh, had uitverkoren, het priester priesterschap. De priester is de dienaar van Christus. Paus Pius XI omschrijft in zijn ency cliek over het H. Priesterschap de volle beteekenis hiervan door te wijzen op een brief van den apostel Paulus aan He- braeën: ..De priester is genomen uit den kring der menschen, doch door God geroe pen ten bate van de menschen, aangesteld om hen te leiden tot God. Jarenlang heeft God gewerkt in de ziel, die geneigd was naar het priesterschap. De kerkelijke overheid onderzoekt zijn ge- schikheid en toen deze goed bevonden werd, was zijn roeping' eerst volledig. De priesters zijn de dienaren van Chris tus bij de voortzetting van het verlossings werk. Gelijk Christus de middelaar is tus schen God en de menschen, zoo gaat de priester rond, vrede brengend aan de men schen van goeden wil. De priester is de beheerder van Gods geheimenissen, van alle die schatten, wel ke God aan zijn uitverkorenen schenkt: de genaden van verzoening, van vergiffenis, van rust, van heiliging, genaden, welke wij allen behoeven om den weg naar den hemel te vinden. Spr. vraagt zijn gehoor God te danken voor de vele genaden, welke God heeft ge schonken door middel van dezen jubilaris bedienaar van Christus' gehéimenissen. Onze dank evenwel is zwak en daarom ver zocht spr. dezen te vereenigen met den Christus, die op het altaar ging neerdalen. Tot de studenten zich richtend, vroeg spr. hun te waardeeren, dat zij hier mogen opgeleid worden; hij vroeg eerbied voor de priesters, die leiding geven, waardeering en volgzaamheid. Hij vroeg een gebed voor hen, opdat van dag tot dag en van uur tot uur in hen moge toenemen de offergezind heid. Hierna werd het H. Offer voortgezet. De huiselijke feestviering droeg een zeer sober karakter. Eerste woordvoerder bij de korte huldi ging, welke in den loop van den morgen plaats vond. was de directeur der school, de zeereerw. pater B. de Goede, die een korten terugblik wierp op het leven van den zilveren jubilaris, vervolgens zijn ver diensten schetste en hem ten slotte alle goed toewenschte voor de toekomst. Namens de leeraren en leerlingen sprak de heer A. v. Woerden, die als stoffelijk aandenken boeken aanbood. De jubilaris dankte hierna met enkele welgekozen woorden. Hedenmorgen had de uitvaart en de be grafenis plaats van den heer J. A. Vlasveld, die Zaterdag j.l. in Apeldoorn plotseling overleed. Om 10 uur had in de kerk van O.L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph de plech tige Requiemmis plaats, welke werd .ge celebreerd door den Zeereerw. Father B. Vlasveld, broeder van den overledene, directeur van het Missiehuis der Congre gatie van Mill-Hill te Tilburg. Subdiaken mag aangenomen worden, dat er zich veel meer in dat schuurtje heeft afgespeeld. Overal werden bloedsporen en mest aange troffen, de vloer leek wel de grond van een varkenskot, darmen en afval lagen her en der verspreid. In een nabij gelegen tuinhuisje werd de geslachte koe verder uitgebeend en het vleesch in kleine porties verdeeld. Van hieruit werd het vleesch aan de gegadig den, welke zich op vooraf bepaalde dagen op het erf verzamelden, verkocht. Toen de rechercheurs het erf betraden, hadden zich daar reeds ongeveer 10 koo- pers verzameld, waarvan een deel zijn portie reeds in ontvangst had genomen. Uiteraard werd ook dit vleesch in beslag genomen en werd ook tegen de koopers proces-verbaal opgemaakt. Een uitgebreid onderzoek in de wonin gen en in de omgeving van het slachthuis ingesteld, leidde voorts tot de inbeslagna me van een hoeveelheid tarwe, boter, melk en room, welke eveneens gereed stond om in den clandestienen handel te worden ver kocht. De woning van den schillenboer bleek bovendien een centrum te zijn van den clandestienen handel in groenten, hierbij waren diverse tuinders uit de omgeving betrokken. Vooral witlof was er in groote hoeveelheden tegen veel te hooge prijzen verhandeld. In de avonduren werden groo te partijen groenten per kar en paard uit den polder naar winkeliers in Amsterdam en Haarlem overgebracht. Het gelukte den rechercheurs, dank zij doortastend optreden, nog dienzelfden avond een dergelijk transport aan te hou den en een partij van 1700 kilogram wit lof in beslag te nemen. De diverse in be slag genomen goederen, waaronder ook een tot tarwemolen verbouwde waschma- chine, zijn naar Amsterdam overgebracht. VEEL GELD GEVRAAGD Ja, zonder blikken of blozen vragen wij u veel geld en niet eenmaal, maar gere geld. Wij hebben namelijk vee] geld noodig om geregeld veel paketten te kunnen zenden aan onze vrijwilligers in het Oosten. Duizenden pakketten met sigaretten, si garen, tabak, boeken, tijdschriften, kranten en evenveel verjaardagspakketten moeten en zullen aan onze mannen verzonden wor den. Het is toch niet meer dan een staaltje van onzen plicht, dat wij onzen strijders met deze pakketten bewijzen, dat het thuisfront hen niet vergeet. Veel geld heb ben wij daarvoor noodig en daarom vragen wij u veel geld te storten op girorekening 4 3 2 10 0 t.n. Verzorgingsfonds Vrijwilligerslegioen „Nederland" te 's Gravenhage. DeKwalifeifs-Tandpasfa was de weleerw. Pater P. E. M. Lindeman van de Paters der H.H. Harten, zwager van den overledene, diaken de weleerw. heer kapelaan W. Mulder en ceremoniarius de eerw. heer G. Lindeman, theologant. Door het koor werd onder leiding van kap. E. Paap de driestemmige Requiemmis van Perosi uitgevoerd. Op het priesterkoor hadden plaats genomen Pastoor B. van Leeuwen uit Hillegom, Pater G. Peerde- man O.F.M. en Pater G. Metze. Na de absoute in de kerk werd het stof felijk overschot uitgedragen. Op het R.K. Kerkhof aan de Zijlpoort was de belang stelling evenals in de kerk zeer groot. Ook hier waren aanwezig de volledige besturen van „De Hanze'', het St. Franciscus Liefde werk en Kath. Leiden, het laatste met om floerst vaandel. In de kapel evenals bij het graf werden de plechtigheden verricht door den zeereerw. Father B. Vlasveld met dezelfde assistentie als bij de plechtige Requiemmis. Na de liturgische rouwplechtigheden werden door familieleden en vrienden zand en bloemen in het graf gestrooid. „FRANZ SCHWEITZER" De leden worden er hierbij opmerkzaam gemaakt, dat de repetities vanaf Woensdag 18 Maart weder als gewoon zullen plaats hebben. In verband met belangrijke mededeelin- gen worden allen op deze repetitie ver wacht. VINCENTIANEN Hedenavond om half acht rozenkrans- bidden voor de zielerust van oud-president Van der Laan, in het Vincentiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht. De Secr. v. d. Bijz. Raad. De voorjaarsvergadering van den Ver- huurdersbond vond plaats onder leiding van den voorzitter, den heer J. Zitman in het Schuttershof. Nadat de notulen van de ledenvergade ring, den 27sten November 1941 gehou den, ongewijzigd waren goedgekeurd, kwam het jaarverslag, door den secretaris, P. T. de Jong, samengesteld, aan de orde. In zijn jaarverslag verklaarde de secre taris o.m. dat het voortduren van den oorlogstoestand de moeilijkheden voor de huiseigenaren heeft doen toenemen. Wel werd onze gemeente voor defensieschade •gespaard, maar de druk van de verorde ningen, welke op het onroerend goed wer den gelegd, de verhoogde belastingen, wel ke werden geheven en de sterk oploopen- de kosten voor het onderhoud van de woningen, brachten nieuwe lasten en ver hoogde zorgen, terwijl de opheffing van de Leidsche Academie voor het belangrijke kamerverhuurbedrijf in onze veste een groote schadepost beteekent. Toen in het begin van het vereenigings- jaar moeilijkheden van bijzondere aard werden ondervonden bij de woning-uitzet ting van een huurder, die wegens een be langrijke huurschuld, hiertoe door den Kantonrechter was veroordeeld, heeft het Dagelijksch Bestuur een onderhoud bij den burgemeester, aangevraagd. Tot hun genpegen vernamen zij, dat hij wilde me dewerken om door overleg de betalingsge schillen tusschen verhuurders en huurders op te lossen, waardoor woningontruiming zooveel mogelijk kan worden voorkomen. Door den Chef de Bureau werden 32 wanbetalingszaken aan den Burgemeester voorgelegd. Met voldoening werd mede gedeeld, dat in 17 gevallen een goede uit slag werd verkregen, 1 geval verliep gun stig, nadat bijzondere regeling was toe gepast, terwijl 1 geval, waar wanbetaling uit onwil te duidelijk tot uiting kwam, door den burgemeester toestemming tot woningontruiming werd verleeend. In be handeling zijn nog enkele zaken. De Commissie van Advies heeft in haar wekelijksche zittingen 266 adviezen aan verhuurders en huurders verleend. Het kantoor ontving 1104 klachten en gaf 434 huurbriefjes af. Aan achterstallige huur kwam '9.803.45 binnen terwijl in to taal 14.307.68 voor de leden werd ont vangen. Nadat het jaarverslag was goedgekeurd, kreeg de voorzitter van de Commissie voor Duinwater-aangelegenheden het woord, om uiteen te zetten, wat de Bond beoogt met zijn actie tegen de ieven van de L.D.M. Hij betreurde het, dat het bestuur van de L.D.M. geen tegemoet komende houding jegens deze groote groep van contractanten wil aannemen en sprak de wensch uit, dat de minima voor water- afname zullen worden herzien en terug gebracht worden naar verhoudingen, die aanpassen aan het gebruik, dat van het water wordt gemaakt. Hierna bracht de penningmeester, de heer J. v. d. Steen, zijn financieel verslag uit, waaruit bleek, dat de financiën van den Verhuurdersbond er goed voorstaan. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden de heereri, J. Zit man, als voorzitter, J. de Lange als 2e secretaris, C. G. H. Alkemade Jr., B. J. Huurman en A. C. M. van Beukering als commissieleden bij enkele candidaatstel- ling herkozen. Hierna hield de heer J. van der Steen STRIJDT VOOR EUROPA Bolsjewistische aan vallen afgeslagen HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 18 Maart (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Op het schiereiland Kertsj werden nieuwe vijandelijke aanvallen deels af geslagen, deels bij de voorbereiding door artillerievuur en bestrijding van uit de lucht verijdeld. Aan het overige gedeelte van het Oostelijke front viel de vijand ook gisteren op enkele plaat sen met vrij sterke strijdkrachten zonder succes aan. In de periode van 15 tot 17 Maart verloor de vijand aan het Oostelijke front in totaal 131 pantserwagens. De bolsjewistische luchtstrijdkrachten ver loren gisteren 89 vliegtuigen, waarvan 56 in luchtgevechten. Een eigen vlieg tuig wordt vermist. Aanvallen overdag en 's nachts op Malta van Duitsche gevechtsvliegers veroorzaakten groote branden en hevige ontploffingen in vliegveld installaties en havenwerken. In de Middellandsche Zee viel eenH Duitsche duikboot ten Oosten van Tobroek een krachtig beschermd con- vooi aan en bracht een tankschip van 8.000 brt. tot zinken. Aan de Ameri- kaansche kust brachten Duitsche duik- booten vijf vijandelijke koopvaardij schepen met een gezamenlijken inhoud van 41.000 brt. en een kustwachtschip van de Amerikaansche marine tot zin ken. Hierbij heeft de duikboot onder bevel van luitenant-ter zee 1ste klasse Rostin zich bijzonder onderscheiden. Een enkel Britsch vliegtuig heeft overdag onder bescherming van de laaghangende wolken een militair nutteloozen aanval op West-Duitsch gebied gedaan. een causerie over de werkzaamheden van het bestuur en de diverse bondscommissies. Nog kunnen wij vermelden, dat de Ver huurdersbond voor Leiden en Omstreken een afdeeling is van den Nederl. Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouw ondernemers. en dus niet door het besluit van den Commissaris voor de niet- Commercieele vereenigingen en stichtin gen wordt opgeheven. BEIAARDCONCERTEN. Op Zaterdag 4 April, des avonds van 7 8 uur, wordt er een concert gegeven op den beiaard van het stadhuis door den stadsbeiaardier van Haarlem, den heer Jacq. Vermaak, (diploma beiaardschool te Mechelen). Op Zondag 5 April, eerste Paaschdag, van 12.301.30 uur geeft de beiaardier, de heer R. Heering, een con cert. Door de politie is aangehouden de 20 jarige H. K., die 7 rijwielen had ontvreemd, 4 te Den Haag, 2 te Leiden en 1 te Amers foort, benevens een bedrag van 25 aan sigaretten in het kamp van den arbeids dienst. LAATSTE BERICHTEN VERPLICHTING VOOR DUITSCHERS TOT AANMELDING BIJ DE REICHS- KULTURKAMMER. Het rijkscommissariaat deelt mee: De in Nederland woonachtige Duitsche cultuurscheppers worden lid van de Reichskulturkammer resp. haar onderdee- len. Ter registratie van deze cultuurschep pers en ter behartiging van hun belangen is als „Beauftragter der Reichskulturkam mer fuer die Niederlande" de leider der afdeeling cultuur van het rijkscommissa riaat, dr. Bergfeld. aangewezen. Aanmel ding moet terstond bij hem geschieden (adres: Kneuterdijk 20, den Haag). De toe treding van de Duitsche cultuurscheppers tot de Nederlandsche Cultuurkamer ver valt daarmede. Deze aanmelding bij den gemachtige der Reichskulturkammer moet ook dan geschieden, als de betrokkene reeds is ondergebracht bij het Cultuurbu reau der N.S D.A.P. DE VERLIESLIJSTEN UIT INDIë Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis deelt mede: Ten einde zooveel mogelijk de bestaande ongerustheid weg te nemen, welke blijkt uit den stroom van telefonische en schrif telijke verzoeken om inlichtingen omtrent verwanten in Indië, militairen zoowel als burgers, welke bij de Roode Kruis bureaux binnenkomen, wordt er hierbij de aan dacht van betrokkenen op gevestigd, dat iedef bericht omtrent overlijden of ver missing van Nederlandsche militairen of burgers in Indië onverwijld door het Roode Kruis aan de naaste familieleden wordt medegedeeld, zooals tot dusver gebruike lijk. Dit geschiedt nimmer telefonisch en evenmin rechtstreeks per post. De ont vangst van een brief van het Roode Kruis behoeft dus nooit aanleiding te zijn voor directe ernstige ongerustheid. Voorts wordt er met nadruk op gewezen dat de verlieslijsten, juist op grond van den hierboven aangegeven gang van za ken niet gepubliceerd worden en even min ter inzage liggen. HET ITALIAANSCHB WfiERMACHTSBERICHT. ROME, 18 Maart. (Stefani) Het 655e weermachtbericht luidt: Vijandelijke elementen hebben een stel ling ten Oosten van Tmimi aangevallen. Na tegenaanvallen werden zij terugge dreven met achterlating van enkele ge vangenen, onder wie een officier. DE WERVELSTORMEN IN AMERIKA LISSABON, 18 Maart (A.N.P.) Vol gens de laatste berichten bedraagt het aan tal slachtoffers veroorzaakt door de wer velstormen in het Zuidelijke en centrale deel der Vereenigde Staten 132 dooden en 1000 gewonden. De aangerichte schade wordt op 3 millioen dollar geraamd. Lu* Toilet 1'" TT f; S. Leep TECÈN VERMOEIDE HUID! De heilzame werking van Lux Toilet Zeep was een gevolg van de bijzonder fijne grondstoffen, die hierin verwerkt waren. Deze zijn helaas niet meer te krijgen, zoodat de fabricage is stopgezet. Maar niemand zal Lux Toilet Zeep kunnen verge ten, de zachte, blanke, delicaat geurende zeep. die zoo ver- frisschend was voor een ver moeide huid. LEVERSZEEP MAATSCHAPPIJ NV. LTZ 191-0243 Gemeentel. Aankondiging EXTRA ZEEP VOOR VUILEN ARBEID. Belanghebbenden worden erop attent gemaakt, dat aanvraagformulieren» MD 80 ter verkrijging van extra zeepbonnen we gens „vuile arbeid" voor de maanden April en Mei in het tijdvak van 20 tot en met 31 Maart a.s. kunnen worden afgehaald van 912 u. en van 1415 u. aan het Distribu tiekantoor. Breestraat 117. Er wordt met nadruk op gewezen, dat alleen de werkgever een dergelijk formu lier kan indienen en dat het inleveren van twee of meer formulieren van het perso neel van een zelfde onderneming de uitrei king onnoodig vertraagt. Betreffende formulieren moeten volledig ingevuld en ondei'teekend door den werk gever, uiterlijk 14 April 1942 aan het Dis tributiekantoor ingeleverd zijn. Men dient zich stipt aan de vastgestelde data te houden. 5249 Leiden. 18 Maart 1942. Agenda lederen werkdag om half twee „Een kwar tier voor God" in de Hartebrug- kerk. Zaterdag, Bureau-zitting R.K. Reclaesee- ringsver. afd. Leiden, St. Vincen- tiuageb., Hoogl. Kerfcgr. 32, 4 uur nam. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 14 Maart 20 uur tot Zaterdag 21 Maart 8 uur waargenomen door: de Apotheek D. C. Kok. Rapenburg 9, Tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Maria Josefa d. van G. W. v. Goozen en A. C. Doeswijk Paulus Ja cobus z. van P. J. v. Putten en M. C. Ruis Bruno Joannes z. van B. J. Kluts en J. de Roode Gerard Franciscus z. van G. de Horn en J. Massaar Anna Elisabeth Wilfrida d. van A. H. Piscaer en C. M. C. v. d. Kruijf Wilhelmus Anton z. van H. v. Gerven en C. M. Kerkvliet Johan nes Hendrikus Antonius z. van Th. H. v. Schaik en C. J. Brasker Nelly Irene d. van P. J. Eikerbout en N. Fabel. Ondertrouwd: C. de Jongh jm. 26 j. en F. M. Visbach jd. 26 j. Overleden: A. Kuijt zn. 3 m. De liturgie der Kerk DONDERDAG, 19 Maart. Feestdag v. d. H. Joseph, Bruidegom v. d. Allerheiligste Maagd. Mis: Justus. 2e gebed ei^ laatste Evangelie v. d. Donderdag in de 4e wéék v. d. Vasten. Credo. Prefatie v. d. H. Jo seph. Kleur: Wit. N.B. De H. Mis v. d. Donderdag is NIET geoorloofd. Van den H. Joseph, vandaag bijzonder vereerd als de Bruidegom v. d. Allerhei ligste Moedermaagd, staat in het heilig Evangelie alleen maar opgeteekend, dat bij „rechtvaardig" was. Het is weinig.... maar het zegt ALLES. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 17 Maart. Vee. Heden werden aangevoerd: 2367 dieren, waaron der 1151 runderen, 77 paarden, 35 veulens, 77 schapen, 31 lammeren, 700 nuchtere kalveren, 124 graskalveren en 172 bokken en geiten. Prijzen per stuk: melkkoeien 630—525—410.—kalfkoeien 625—525— 410.varekoeien ƒ440340290.vaar zen 400—305—220.—pinken 300—220— 185.graskalveren 16514065.

Leidsche Courant | 1942 | | pagina 2